Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Tibi » Ned 26. Mar 2017 23:19:26

Z posledných dvoch JK,mám dosť zmiešané dojmy.Neviem,ale som doslova zhrozený z taktiky Bory a začalo to už na Strade. Obzvlášť,teda z pozičnej jazdy Petra.Jazdí niekde v strede pelotónu,zrovna v tých miestach ,kde prichádza najviac k pádom.Namiesto toho,aby sa pohyboval už od začiatku v bezpečí,niekde okolo 20 miesta.Ja sa normálne čudujem,že sa ešte nedolámal.Ak to je od Bory nejaká hra na slepú babu,že ja ťahať nebudem,ja sa idem schovať do stredu pelotónu a nech sa deje čo chce a podobné detinské hry,tak tomu moc nerozumiem.Hlavne teda z toho dôvodu,že keby aj Peter prišiel do cieľa 2-krát po sebe ako posledný,tak aj tak ho budú všetci na monumentoch strážiť a sledovať čo spraví.Ak si teraz všetci myslia,že na RVV, budú teraz všetci sledovať GVA a na Sagana sa každý vykašle,tak sa riadne mýlia.Alebo,že mu teraz budú všetci o dušu striedať,tak sú riadne naivní.
Mne to tiež príde ako nejaká Petrova frustrácia z MSR a mali by ho v Bore usmerniť a dobre psychicky pripraviť na nasledujúce monumenty.Možno je dobré,že je zdravo nasrdený,treba ho,ale usmerniť.Nehovoriac o tom,že si vlastne najväčšieho súpera dostali do obrovskej pohody.Čo síce môže byť aj výhoda.Zo svojej praxe,ale viem,že súper je raz tak nebezpečný,keď je vo forme a verí si.
Ako som už napísal.Po minuloročnom P-R som si myslel,že sa budú snažiť Petra držať v pelotóne na bezpečných a popredných miestach.Namiesto toho som momentálne skutočne rád,že sa ešte tento rok nedolámal.Napriek všetkému spomenutému je pre mňa Peťo stále najväčší favorit na následujúce monumenty. :D
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ondro » Ned 26. Mar 2017 23:39:37

No, nedá mi. To, čo spravil Sagan na ceste, bolo v poriadku, to prehnané (a vulgárne) komentovanie situácie po pretekoch už nie. Tá jeho hlava ho už pripravila o niekoľko víťazstiev. Aby z neho nakoniec nebol taký nový Jožko Golonka, ako to už raz naznačila cynická obluda. Menej emócií by prospelo.
Jeho pozícia v tíme a pozícia kohokoľvek z QS Floors (napríklad) je úplne iná, on si robí, čo chce, ostatní sú aspoň trošku viazaní pokynmi.
Ale to je všetko vlastne jedno. Ak chce nahradiť Boonena s Cancellarom, musí to robiť rovnako dobre a suverénne ako oni, nemôže čakať, že mu niekto pomôže (okrem tímových kolegov, ak sa tam niekde budú niekedy vyskytovať).
Inak je super, že tam je a vytvára to napätie na pretekoch.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Ned 26. Mar 2017 23:48:23

ondro píše:No, nedá mi. To, čo spravil Sagan na ceste, bolo v poriadku, to prehnané (a vulgárne) komentovanie situácie po pretekoch už nie. Tá jeho hlava ho už pripravila o niekoľko víťazstiev. Aby z neho nakoniec nebol taký nový Jožko Golonka, ako to už raz naznačila cynická obluda. Menej emócií by prospelo.
Jeho pozícia v tíme a pozícia kohokoľvek z QS Floors (napríklad) je úplne iná, on si robí, čo chce, ostatní sú aspoň trošku viazaní pokynmi.
Ale to je všetko vlastne jedno. Ak chce nahradiť Boonena s Cancellarom, musí to robiť rovnako dobre a suverénne ako oni, nemôže čakať, že mu niekto pomôže (okrem tímových kolegov, ak sa tam niekde budú niekedy vyskytovať).
Inak je super, že tam je a vytvára to napätie na pretekoch.


za prve bonen aj cancellara mali stale velmi silny team okrem toho ze boli famozni za druhe preco by nemohol komentovat taku situaciu vulgarne ved to nebol rozhovor pre niekoho vravel si to pre seba a marosa hlada a je to uplne normalne a ludske v takom adrenaline ako po msr ,chces mu zakazat emocie? je to normalny chalan nie nagelovany kravatak z banky
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 26. Mar 2017 23:50:27

ondro píše:No, nedá mi. To, čo spravil Sagan na ceste, bolo v poriadku, to prehnané (a vulgárne) komentovanie situácie po pretekoch už nie.
Inak je super, že tam je a vytvára to napätie na pretekoch.


To nebolo z dnešku ale po MSR. To je rozdiel. Dnes mu len dovytekal ten pohár trpezlivosti. Snáď sa vybúril a na RVV predvedie divadlo

ifčopifčo píše:Jemu sa podľa mňa vracajú tie jeho reči, že je najlepší a nikto mu nestrieda, že je najsilnejší, že rozhoduje o víťazovi atď... To nie je príliš diplomatické, aj keď to je pravda, nech si uľaví, ale v súkromí alebo medzi kolegami a nie na verejnosti.


Keď to povie Sagan tak to nie je diplomatické, ale keď také kecy púšťa GVA tak ti to nepríde prehnané ani neobvyklé ale sebavedomé. Tak ako? Dvojitý meter? :)
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Pon 27. Mar 2017 1:02:27

No musí to byť pre Sagana dosť ťažké. Každý na neho pozerá čo a ako urobí a všetci si myslia, že by mal urobiť aj oveľa viac ako ostatní. To sa potom ťažko vyhráva, napriek tomu, že je od ostatných oveľa silnejší...

Ale nechápem čo sa rieši... S tým predsa musí počítať a to už nejaký rok. Veď nikto normálny si Sagana k šprintu doviesť nechce. To je každému jedno, či prehrá, keď dôjde 4 s polminútovou stratou alebo v šprinte, kde bude len tak do počtu. Preto ľudia, ktorí šprintovať nevedia nebudú šprintéra ťahať dopredu... to je logické. A tie blbosti ako "keď sa niekto dostane do úniku, mal by pracovať"... čože? To je mimo... A nechápem ako sa tomu môže ešte niekto diviť. Horší šprintér nikdy nebude ťahať k šprintu lepšieho šprintéra... Aké šance by mal Tersptra v 5 člennej skupine. Ono jasne... mohla by existovať teoretická nádej, že im nastúpi pár km pred cieľom... ja tu teraz nejdem obhajovať práve Terpstrovu "fintu", ktorou odstavil aj sám seba. Ale hrať hry alá Valverde "je jedno, že nevyhrám, hlavne, že nevyhrá on (Valverde tým myslel Purita alebo Contadora)". Sagan, keď bude chcieť vyhrávať, bude sa s tým musieť vysporiadať, tak ako to muselo urobiť už nespočet cyklistov... Na Ronde aj Roubaix bude padať ten drvivý tlak na neho. Na Sanréme sa s tým vysporiadal veľkolepo, aj keď to neklaplo.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Pon 27. Mar 2017 1:23:48

Môže QuickStep vyhrať Ronde?

Teória troch lídrov, ktorá platila posledné 3 sezóny neplatí. Líder neexistuje... Boonen zrejme koncentruje všetky sily k Roubaix. Zrovna neho si nedovolím nikdy odpísať a preto si na neho aj na veľkom Ronde budú dávať veľký pozor a neverím, že ho pustia k nejakému neskoršiemu úniku. Ale treba priznať, že Tornado Tom už na tých hellingenoch najlepším nestačí... Ono by sa dalo polemizovať nad tým, že tá súčasná skladba trati (veľkého Ronde) mu nikdy nejako nevyhovovala, čo sám priznal, napriek tomu, že tu v roku 2012 vyhral. Lenže je fakt, že súčasná extrémna trasa Ronde je viac o výbušnosti a brutálnej sile ako o takej vytrvalosti a lišiackom rozume. Ale to asi necháme tak... Dnes však bolo vidieť, že do Kemmelbergu prichádzal v lepšej pozícií ako z neho vychádzal, čo o niečom svedčí... Boonen je pre súperov stále hrozba, ale sú tu väčšie...

Lenže čo si QuickStep bez neho počne? Oni nevedia čo majú jazdiť... Dnes boli de facto 4 jazdci z QS silnejší ako Boonen, no nie silnejší ako ostatní lídri. A to je tak posledné roky stále. Oni sú silní, ale nie dosť, aby dokázali vyhrať. Dnes tam bol Štybar aj Terpstra pri spojení prvých dvoch skupín. To ešte potiahli, lebo vedeli, že majú početnú výhodu. Lenže potom zase to delenie nezachytili a Terpstra bol márny (ešte to aj vyriešil ako vyriešil). Ani Štybar, ani Lampaert, ani Trentin nie sú na úrovni ostatných lídrov. Terpstra zdá sa ťah má... Ale bude to stačiť na nejaké finálne odpútanie sa? Do hry pre Ronde pripadá ešte Gilbert. Ten sa zdá taktiež vo forme, ale absolútny líder nebude.

Osobne to vidím na ďalšie prekaučované Flámsko z ich strany. Zatiaľ mám taký dojem, že pokiaľ Boonen nejako zázračne nezosilnie a neudrží s v nejakej malej skupine vpredu, tak nemajú ako vyhrať...

Ale pretek to bol parádny. Krásna trasa, pretekanie... a van Avermaet dnes plne koncentrovaný a celkovo to zvládol excelentne.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Pon 27. Mar 2017 1:35:55

ifčopifčo píše:Ak to má byť poznámka na predchádzajúcu diskusiu o Kwiatkovi, tak je som o žiadnom normatívnom členení jazdcov nič netvrdil, ja som len tvrdil, že Kwiatkovi pave, kocky, hellingeny nesedia, nič viac a nič menej. Gilbert severské klasiky jazdil už v minulosti a trúfam si povedať, že úspešnejšie ako Kwiatek.

Áno. V tomto prípade je našťastie úplne jedno či mu sedia alebo nesedia hellingeny. Ale ak dokáže vyhrať pretek s hellingenmi, napriek tomu, ako ty tvrdíš, že mu nesedia. Potom je to dvojnásobná česť. Ani Sanrémo nie je papierovo pretek pre Kwiatkowskeho, dokonca oveľa menej ako flámske klasiky. Ale prispôsobil sa priebehu a dokázal to využiť na 100%. Takže ak by našiel nejakú takúto cestu k víťazstvu aj na Ronde, tak prečo nie. Ak dokázal vyhrať v Harelbeke, nevidím dôvodom, prečo by v budúcnosti pri intenzívnejšom tréningu nemohol uspieť aj na veľkom Ronde.

Roubaix je iné... Napriek tomu, že ho jazdia tí istí jazdci ako flámsku kampaň, polovici z nich to Roubaix aj tak nesedí. Podľa mňa, ani Sagan na to Roubaix nie je nejaký stvorený. Aj keď je momentálne tak silný, že je v jeho silách to tam rozvláčiť.

Nepopieram, že momentálne Kwiatkowskemu sedia kopcovité klasiky viac, uvidíme akú formu si privezie do Arden. Ale je skrátka veľký univerzál, čo je potrebné oceniť a len dúfať, že bude jazdiť rôznorodé preteky.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pon 27. Mar 2017 7:31:30

motyliLET píše:
ondro píše:No, nedá mi. To, čo spravil Sagan na ceste, bolo v poriadku, to prehnané (a vulgárne) komentovanie situácie po pretekoch už nie. Tá jeho hlava ho už pripravila o niekoľko víťazstiev. Aby z neho nakoniec nebol taký nový Jožko Golonka, ako to už raz naznačila cynická obluda. Menej emócií by prospelo.
Jeho pozícia v tíme a pozícia kohokoľvek z QS Floors (napríklad) je úplne iná, on si robí, čo chce, ostatní sú aspoň trošku viazaní pokynmi.
Ale to je všetko vlastne jedno. Ak chce nahradiť Boonena s Cancellarom, musí to robiť rovnako dobre a suverénne ako oni, nemôže čakať, že mu niekto pomôže (okrem tímových kolegov, ak sa tam niekde budú niekedy vyskytovať).
Inak je super, že tam je a vytvára to napätie na pretekoch.


za prve bonen aj cancellara mali stale velmi silny team okrem toho ze boli famozni za druhe preco by nemohol komentovat taku situaciu vulgarne ved to nebol rozhovor pre niekoho vravel si to pre seba a marosa hlada a je to uplne normalne a ludske v takom adrenaline ako po msr ,chces mu zakazat emocie? je to normalny chalan nie nagelovany kravatak z banky

Peter to verejne nepovedal pre médiá, len pre seba a pre Marosa. Dakto to natočil na mobil a zverejnil na instagrame, keďže som to tam videla prvykrat. A teraz to slovenske bulvarne médiá preberajú z instagramu.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pon 27. Mar 2017 7:49:51

Mám taký pocit že daktorym včerajšie vyjadrenie Peta nepáči, ja napr s ním suhlasim. Jediné čo ma štve, prečo nešiel za GvA, urobil možno chybu, ale inak suhlasim s ním. A ifco, Peter je dosť dlho v cyklistike už 8 rokov, ale viacej si ho všímajú teraz ako na začiatku. A mám taký pocit že o pár rokov sa vráti k horakom, možno tak o 3-4roky. Lebo ho už nebude baviť taktika iných tímov. A čo sa týka tej nadavky, čo bolo po Milano Sanremo, tak to nepovedal verejne pre médiá, aj keď tam boli kamery, ale v telke som to nepočula. Povedal to pre seba a Marosa, troška si ulavil. Skôr ma zaujíma kto natočil to video a potom to dal na instagram a teraz to preberajú médiá, najmä slovenske.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Pon 27. Mar 2017 8:29:29

Na Petrove rozhodnutie má každý svoj názor. Teší ma že Terpstra aj s QS si priznali chybu. Nikto Nikimu nehovoril že má čakať, len sa vyhovárajú na stratu spojenia. Vysielačky zabíjajú cyklistiku.
PS je nasratý ešte za MSR ( treba si pustiť RVV minulý rok a Fabianovú "gratuláciu" PS kde použil anglický výraz ktorý nepatrí k pochvalným. Riešiť Petrove nadávky svojmu "kamarátovi" je detinské, nie je to vyhlásenie officiálne ) a na E3 a G-W spravil zlé rozhodnutia. Ale je to šport aj iný športovci robia zlé rozhodnutia... aspoň to je teraz zaujímavé na RVV, lebo mám pocit že zo Sagana robili neomylného boha cyklistiky, ktorého nemôže nik poraziť...

Zaujímala by ma taktika "Lefeho". Jazdec 1 je v 5 člennej skupine vpredu a vezie sa lebo má na to nárok ( majster sveta, GVA on nie je najrýchlejší, vzadu má Gaviriu ), druhá skupina Trentin, Štybar obaja sa iba vezú a čakajú, Tretia skupina Boonen, Gaviria a aké prekvapenie nejde sa ani jeden roztrhať aby potiahli. Vysvetlite mi ( čo obhajujete NT ) ako chcel QSF vyhrať?
Celý Quick step je na smiech, vďaka za to že sa "vrátil" Gilbert, dúfam že odmietne hrať túto hru a som zvedavý na Tommekeho či si dovolí na P-R nestriedať Saganovi ( lebo však majster sveta )
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 27. Mar 2017 8:37:12

Zaujimalo by ma ci ludia ktorym sa nepaci ze si Peter zanadaval co by robili na jeho mieste ked odtaha celu rovinu po poggiu a prehra s nejakym wheelsuckerom. Urcite by nadavali ako Peter pretoze kazdy si potrebuje ulavit . A kto povie ze by nenadaval tak asi nikdy nerobil ziadny sport. A ku Gent-Wevelgme az na vitaza a Démarov odchod na wafle celkom dobrý pretek. Peter to urobil dobre.Kaslat na nejaky Wevelgem ktory uz aj tak vyhral 2x a podlahari dostali poriadne za usi ta ich taktika netaktika je niekedy az tragikomicka. Prospelo by celemu quickstepu ak by po sezone odisli aspon dvaja lidry napr. Terpstra a Štybar.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 27. Mar 2017 8:51:49

no ak Peto vyhra nasledujucu nedelu po tomto vsetkom, co sa odohralo na E3, G-W, nahralo po MSR a vypustilo do eteru, tak to bude demonstracia neuveritelne pevných nervov. aj ked Peto sa uz neraz dokazal spod velkeho tlaku dostat velkymi vitazstvami. a tlak Olega bol veru enormny. kazdopadne myslim si, ze tato situacia mu velmi nepomaha. vitazstvo na G-W mal na 99% iste podla mna. lebo aj keby Terpstra o par km neskor atakoval, tak som si isty ze GVA by isiel po nom. Van Avermaet chce a potrebuje kazde vitazstvo (on nie je v pozicii, ze by sa nejakého vitazstva mimo monumentov mohol vzdat). cize podla mna by ziadny atak nevydrzal a spurtovala by o vitazstvo tato 5 clenna skupina spolu. ale uplne chapem Petovmu odkazu. to co spravil Terpstra bolo velmi lacne. mal by nato narok iba v pripade, ze by atakoval povedzme GVA a Terpstra by nechal Peta nech to dotiahne. ale tu nebol ziadny atak, toto bolo obycajne prestriedanie, kedy Peto odchadzal zo spice. fakt uplne ubohe. na druhej strane vsetci vedia, ze Peto to v monumente neurobi, cize tento odkaz bol akoby iba pre tie menej dolezite preteky.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod eres » Pon 27. Mar 2017 9:08:28

K posledným a pomerne dosť diskutovaným udalostiam:
1) vulgarizmy - keby tie slová povedal Peter nejakému novinárovi, tak potom sa to môže riešiť, ale takéto niečo, nahraté mobilom tesne po dojazde? Aj mňa tu minule Lukáš "pochválil", že diskutujem "pokojne a vecne" :), ale včera som si tých 16 km pred cieľom povedal, čo ten k...t Terpstra robí? Ešteže si ma nik nenahral a ešte som "nikto", takže keby aj, a bolo by to niekde zverejnené, malo by to asi osem a pol pozretí a do bulváru by sa to určite nedostalo :lol:

2) samotný včerajší záver G-W - keď už sa to stalo, tak som si povedal, že Peter daroval víťazstvo GvA, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Ale zas včera posledné kilometre Greg v úniku pekne ťahal, keď v ňom bol s Keukelairem...

Dôležité bude, ako to bude vyzerať v nedeľu, to Peter obhajuje víťazstvo na monumente. Kto je naozaj považovaný za najväčšieho favorita? Stačí si pozrieť kurzy stáv. kancelárií: Peter, potom s odstupom Greg, potom dlho - dlho nič a až potom Kristoff, Gilbert, Degenkolb a ďalší...

Teším sa na nedeľné Ronde, tam sú posledné "kopčeky" Oude Kwaremont a Paterberg cca 17 a 13 km pred cieľom, pozrel som si ešte raz včerajší Kemmelberg 34 km pred cieľom a je mi úplne jasné, kto tam bol najsilnejší. A Greg to nebol.
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pon 27. Mar 2017 11:44:20

No tu je to spomínané video z MSR, je to dlhšie video, vyzerá to tak že to natáčal dajaký Talian. https://www.instagram.com/p/BSD2XKNj2AF/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Pon 27. Mar 2017 12:10:31

nepamätam sa, kedy petovi naposledy takto vyhoreli poistky, kazdopadne to nebolo profesionalne,
no ked mu to pomohlo, takto sa odventilovat, tak je to ok
„wat moet, het moet zijn“
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pon 27. Mar 2017 12:54:44

paula@sile píše:nepamätam sa, kedy petovi naposledy takto vyhoreli poistky, kazdopadne to nebolo profesionalne,
no ked mu to pomohlo, takto sa odventilovat, tak je to ok
„wat moet, het moet zijn“

Nepovedal to do televíznej kamery, takže verejnost to nepočula. Viacero ludí si to našlo až na instragrame. Ja som tiež zahrešila vtedy, musím sa priznat. Ja tiež nemám rada nadávky, ale viem pochopit troška športovcov, po prehre ked nadávajú. Nadávky napr dost často počut aj počas hokejových zapásov, napr aj rozhodcovia nadávajú na hráčov.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Pon 27. Mar 2017 13:11:44

elviska píše:No tu je to spomínané video z MSR, je to dlhšie video, vyzerá to tak že to natáčal dajaký Talian. https://www.instagram.com/p/BSD2XKNj2AF/


V športe je to normálne. Ľudia počas preteku na seba nahučia strašné veci, to je adrenalín. A potom po pretekoch idú spolu normálne na pivo. Na poloamatérskej úrovni sa to nerieši. Pri profesionáloch a hlavne pri lukratívnych športoch samozrejme novinári sú všade a pretekári si musia dávať bacha. Niekto je lepší herec, niekto horší. Ale ako vadu charakteru by som to nebral.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Pon 27. Mar 2017 14:01:50

Dnes som čítal vyjadrenie QSF a spol a tam tiež bolo krásne napísané : Niki vyšiel z autobusu a v lubozvučnej holandčine si ulavil......... a čo
po msr to bolo pri pozeraní videa ked PS videl ako prehral a hovoril v rodnej reči určite mu nikto nerozumel, na Hadzame si taketo veci riešili priamo v pelotone kto sledoval videl ako tam cyklista drží druheho a taha ho prec urcite ho pekne prosil :D :D :D :D

Odporúčam si pozriet záznam z G-W od Kammelbergu. To čo sa rieši so Saganom a Terpstrom spravilo ďalších 8 - 10 cyklistov.. Najviac ma irituje 21 kilometer a jeden z rozhodujúcich okamihov.
21,7 Keukeleure, Naesen a jeden s QSF vyštartovali, všimnite kto tam dotahuje GVA..... a potom 21,1 Greg to skvele prečítal a "oddýchnutý" si doklepol Keukeleureho a čo je najväčšie "prekvapenie" tak pri poslednej selekcii bol na prvej pozícii kto?

Otázky: Ako sa GVA postaral o svoje víťazstvo, okrem toho že sa furt na niekoho vešal? ( Netvrdím že si ho nezaslúžil, na Kamme. vedel kde má byť, na rozdiel od minulého roka kedy tam bol vzadu a Peter mu ufujazdil, a potom ďalších 10km makal) ale môže ďakovať Jensovi, Nikimu a v neposlednom rade Petrovi

Otázka druhá: čo robili v b skupine Matthews,Hagen a John? Tých nikto nerieši... to len na zamyslenie...
Pred RVV: Greg nie je ani zdaleka najsilnejší, Musel by sa odtrhnuť na rovine s niekým Gilbertom? Terpstrom? či kto.. V kopci sa Sagana nezbaví Pochybujem že Greg bude na RVV tahať spicu ako včera prip na E3 ( tam aj tak viac prace spravil Gilbert ) Ak Peter neurobí taktickú chybu alebo nebude mať smolu ( defekt,pád ) tak RVV vyhrá, ale zatial "bol v kolízii " na každej jednorazovke okrem MSR
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Pon 27. Mar 2017 14:21:47

Mino píše:Dnes som čítal vyjadrenie QSF a spol a tam tiež bolo krásne napísané : Niki vyšiel z autobusu a v lubozvučnej holandčine si ulavil......... a čo
po msr to bolo pri pozeraní videa ked PS videl ako prehral a hovoril v rodnej reči určite mu nikto nerozumel, na Hadzame si taketo veci riešili priamo v pelotone kto sledoval videl ako tam cyklista drží druheho a taha ho prec urcite ho pekne prosil :D :D :D :D


Strašne som sa posmial :D :D :D Diky moc :D :D
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Pon 27. Mar 2017 19:37:37

Ja napíšem trošku o mimoeurópskych pretekoch. Teda ide skôr o otázku. Etapák Tour de Taiwan je zaradený do kategórie 2.1 - ale podľa PCS víťazi úvodných etáp nemajú vo svojej kariérnej štatistike zaznamenané tieto výhry. Chyba systému alebo preteky sú v ,,kvázijednotkovej" kategórii? :D Ďakujem za odpoveď, ak sa dá na to odpovedať. :)

Ak by podobne pristupovali aj k našim pretekom Okolo Slovenska, tak by to bola škoda pre niektorých jazdcov, ktorí sa tešia na svoje prvé vyššie výhry. Viem, že aj dvojkové preteky sú pretekmi, ale jednotkové sú predsa len iná káva, nie nadarmo ich zaznamenáva aj PCS. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 242 hostia