Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 11. Jún 2017 20:31:59

ano vydno tam pekne ten moment ked peto vyletel od laveho mantile kde nemal vobec miesto do stredu cesty ale zavrelo sa to aj tam a musel na brzdy...u mna dnes dostala pristor rodina pred akoukolvek cyklistikou cize len teraz zbieram info o dnesku...ale naozaj nam to tu nejako zamrelo...asi to budem tym predchadzajucim problem s prihlasovanim...dufam ze sa nam to znovu rozhybe...na CdD podla vsetkeho totalna cyklistika a tak sa uz tesim na vecernu opakovacku na ES ktoru si urcite pozriem...no a sice to nepatri sem ale ked uz pisem tak nebudem menit temu...super vysledok tybora na OS a mohlo to byt aj lepsie ved na bronz mu chybali 3s a na striebro tusim len 7s...tie urcite boli v jeho silach ale po tolkych problemoch co dnes mal je vobec zazrak ze skoncil tak ako skoncil...super vysledky na domacej tour
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Pet » Ned 11. Jún 2017 22:11:07

emor píše::? Dnes to Peter prekaučoval. Škoda, lebo robotu v 2.etape spravili BoraHansGrohe na jednotku. Záver si Peter pokašlaľ. Uvidíme zajtra.

Súhlas , pokašľal si to. O Petrovi som už čítal dávnejšie že nerád študuje dojazdy. Už som videl v minulosti, že študoval trasu počas vlastného preteku. Každopádne, aj keď bol zavretý, tak tam bol ďaleko vzadu 200m pred cieľom. V normálnom prípade by ich nechal 3 dĺžky za sebou. Myslím, že nečakal tak blízko cieľovú čiaru a keď videl tabuľu 150m tak už len prebehoval z jednej strany na druhú. Snáď zajtra. Držím palce.
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Ned 11. Jún 2017 22:18:00

Milanj55 píše:Tak už končím, lebo som zasa dlho a sentimentálne vypisoval , samozrejme komu sa môj príspevok nepáči, tak ho vôbec nemusel dočítať až sem. Prajem Vám všetkým pekný zvyšok dňa priatelia.



To si mal napísať hneď na začiatku príspevku, na konci už to nemá význam :lol:

Teraz vážne, píšeš múdro, ale mám taký blbý pocit, že do luftu. Nie že by to nikoho nezaujímalo, ale ľudí už dnes písmom nezmeníš. Ak si aj niekto z tebou spomínaných ľudí prečíta tvoj príspevok, tak nezmení svoje uvažovanie. Je to zbytočné mlátenie slamy. Ale za snahu palec hore. Ja sa asi radím k tým neskoršie narodeným, do školy som šiel v čase prevratu, ale zároveň sa radím k starej škole. Neznášam túto uponáhľanú, konzumnú dobu. Je mi z nej niekedy zle. Keď vidím život dnešnej mládeže a ich názory, nielen cyklistické, mám niekedy pocit, že žijem na inej planéte na akej som sa narodil.

Síce trošku mimo témy, ale len som ťa chcel ukľudniť, že nie si v tom sám. :D
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Ned 11. Jún 2017 22:31:21

Ja nesúhlasím, s tým, že by to bolo o neznalosti koncovky. Že by si ju BOH či Sagan nenaštudovali. Ono sa asi ťažko robí taktika na posledný km keď je po rovine. Čo tam naštuduješ, nič. Proste keď prejdeš bránu last km tak vieš, že je to posledný km? Či nie? Veď už prešiel pod takou bránou x krát, takže ho nemohlo nič prekvapiť. Vie odhadnúť ďalšie vzdialenosti do cieľa, na to nemusí pozerať na tabule 500m, 400m a podobné kraviny. Keby tam bolo nejaké stúpanie ok, alebo ostré točky, ale takto po rovine? Dnes to bola, myslím, skôr zhoda náhod, ktoré šli proti Saganovi, resp. ich nevyhodnotil správne.

Bol to netypický špurt, po dobehnutí Costu a spol. sa tam stále nastupovalo, na posledných pár km stále niekto skúšal, Sagan si jeden nástup dolepil, všetky nemohol. Ten s Gilbertovou skupinou evidentne nechal tak (šetril sily na finiš?) a nechal to na iných, trvalo to tak dlho, že už proste nebol čas na získanie si pozície. Cieľ už bol príliš blízko.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Pet » Ned 11. Jún 2017 22:45:59

dexterko píše:Ja nesúhlasím, s tým, že by to bolo o neznalosti koncovky. Že by si ju BOH či Sagan nenaštudovali. Ono sa asi ťažko robí taktika na posledný km keď je po rovine. Čo tam naštuduješ, nič. Proste keď prejdeš bránu last km tak vieš, že je to posledný km? Či nie? Veď už prešiel pod takou bránou x krát, takže ho nemohlo nič prekvapiť. Vie odhadnúť ďalšie vzdialenosti do cieľa, na to nemusí pozerať na tabule 500m, 400m a podobné kraviny. Keby tam bolo nejaké stúpanie ok, alebo ostré točky, ale takto po rovine? Dnes to bola, myslím, skôr zhoda náhod, ktoré šli proti Saganovi, resp. ich nevyhodnotil správne.

Bol to netypický špurt, po dobehnutí Costu a spol. sa tam stále nastupovalo, na posledných pár km stále niekto skúšal, Sagan si jeden nástup dolepil, všetky nemohol. Ten s Gilbertovou skupinou evidentne nechal tak (šetril sily na finiš?) a nechal to na iných, trvalo to tak dlho, že už proste nebol čas na získanie si pozície. Cieľ už bol príliš blízko.

Bol to netypický špurt, po dobehnutí Costu a spol. sa tam stále nastupovalo, na posledných pár km stále niekto skúšal, Sagan si jeden nástup dolepil, všetky nemohol. Ten s Gilbertovou skupinou evidentne nechal tak (šetril sily na finiš?) a nechal to na iných, trvalo to tak dlho, že už proste nebol čas na získanie si pozície. Cieľ už bol príliš blízko.[/quote]
Teraz som si prehral záver. Cca 150m pred cieľom na ľavej strane ho zavrel Bovin, ktorý skončil nakoniec druhý. Možno keby zostal za ním ... Asi tak ako vravíš dexterko - smola.
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pon 12. Jún 2017 0:36:24

No aj ja sem pridám svoj názor. Ja si tiež myslím že Peter dneska urobil taktickú chybu. Ale určite neriešim veci okolo . Ako jeden nemenovaný v diskusii spomenul manželku Katku. Podaktorí ešte spomenú aj reklamu. Ja napr neurazam cyklistov. Dávnejšie som napísala že podaktori cyklisti sú pijavice. Ale neposielam ich do teplých krajín, a tak. A okrem toho mám aj medzi zahraničnými cyklistami svojich favoritov. To že viacej fandím Saganovi, je aj kvôli tomu že je Slovák. A aj ostatným našim chlapcom fandím. A to že nespomeniem dakedy v komentoch zahraničných cyklistov, neznamená že im nefandim. Dexterko z názorom čo si napísal tu na fórum aj súhlasím, ale to čo si napísal v diskusii pod článkom už nie. Prečo si napr nespomenul ludí čo sú negatívny, až prehnane negatívny. Spomenul si len tých čo komentujú pozitívne, alebo prehnane pozitívne. Ja asi patrím medzi tých prehnane pozitívnych podľa teba. Ale dneska som nebola až tak pozitívna, aj som troška pokritizovala. Dakedy tu kvôli tebe nemam chuť dávať linky tu na fórum. Do diskusie pod článkami nedávam skoro vôbec, lebo sú tam aj trollovia čo nenávidia Sagana z celého srdca, zniesli by ho aj pod čiernu zem. Ale tu na fóre si myslím že sú ešte normálny ľudia, len ty dakedy zhoršis človeku náladu. Teda mne. Nevieš aká som osoba a akú mám povahu, jedine moja rodina a priatelia, ale zažila som už aj dosť veľa zlých vecí, preto aj tak reagujem. Je dosť zla aj vo svete, preto dakedy reagujem viacej pozitívne a menej kritizujem. A keď aj kritizujem, tak slušne. Dobrú noc.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Pon 12. Jún 2017 0:40:21

dexterko píše:
Milanj55 píše:Tak už končím, lebo som zasa dlho a sentimentálne vypisoval , samozrejme komu sa môj príspevok nepáči, tak ho vôbec nemusel dočítať až sem. Prajem Vám všetkým pekný zvyšok dňa priatelia.



To si mal napísať hneď na začiatku príspevku, na konci už to nemá význam :lol:

Teraz vážne, píšeš múdro, ale mám taký blbý pocit, že do luftu. Nie že by to nikoho nezaujímalo, ale ľudí už dnes písmom nezmeníš. Ak si aj niekto z tebou spomínaných ľudí prečíta tvoj príspevok, tak nezmení svoje uvažovanie. Je to zbytočné mlátenie slamy. Ale za snahu palec hore. Ja sa asi radím k tým neskoršie narodeným, do školy som šiel v čase prevratu, ale zároveň sa radím k starej škole. Neznášam túto uponáhľanú, konzumnú dobu. Je mi z nej niekedy zle. Keď vidím život dnešnej mládeže a ich názory, nielen cyklistické, mám niekedy pocit, že žijem na inej planéte na akej som sa narodil.

Síce trošku mimo témy, ale len som ťa chcel ukľudniť, že nie si v tom sám. :D

Zdravím Ťa "dexterko", prepáč za tak neskorú reakciu, ale skôr som sa sem nedostal. Vedel som, že Ty ma nesklameš a že zo svojim jedinečným podaním humoru ma rozoberieš , ako balíček karát.
Ale teraz vážne, máš celkom pravdu v tom, že asi veľa ľudí svojím písaním nezmením, ale keď sa mi podarí zmeniť aspoň niekoho, tak už to malo svoj význam. Priznám sa , že po celý život som pracoval s ľuďmi cca okolo 300 členný kolektív a toto čo tu teraz predvádzam na tomto portále, tak to môžme nazvať aj pracovnou deformáciou. Teraz si sypem popol na hlavu, lebo mi nerobí problém uznať pravdivé výroky aj svojho oponenta. No a na margo toho dojazdu , tak tam môžem s Tebou len súhlasiť , lebo po dolepení Gilberta a spol, už bolo trochu neskoro a zostali tam obaja zavretý medzi pomalšími cyklistami a nebolo už kadiaľ sa prešmyknúť. Cieľová čiara už bola veľmi blízko a celodenná snaha tímu BOH , takto vyšla naprázdno. Dúfam, že sa z takýchto chýb poučia , hlavne teda Peter a prídu v najbližších zápoleniach aj očakávané výsledky. Ale , o čom by písali všetci tí znalci pod úvodným článkom, keby sa Petrovi začalo dariť. Však by nemali o čom a vyschol by im zakrátko ich štvavý atrament. Tak sa maj "dexterko" ,dúfam že som Ťa nesklamal a zhruba takúto odpoveď si aj čakal. Prajem Ti , aby sa Ti tvorivé myšlienky nevyhýbali a my sme sa mohli spolu s Tebou zabávať týmto nádherným športom. Pekný večer všetkým priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Pon 12. Jún 2017 1:08:13

elviska píše:No aj ja sem pridám svoj názor. Ja si tiež myslím že Peter dneska urobil taktickú chybu. Ale určite neriešim veci okolo . Ako jeden nemenovaný v diskusii spomenul manželku Katku. Podaktorí ešte spomenú aj reklamu. Ja napr neurazam cyklistov. Dávnejšie som napísala že podaktori cyklisti sú pijavice. Ale neposielam ich do teplých krajín, a tak. A okrem toho mám aj medzi zahraničnými cyklistami svojich favoritov. To že viacej fandím Saganovi, je aj kvôli tomu že je Slovák. A aj ostatným našim chlapcom fandím. A to že nespomeniem dakedy v komentoch zahraničných cyklistov, neznamená že im nefandim. Dexterko z názorom čo si napísal tu na fórum aj súhlasím, ale to čo si napísal v diskusii pod článkom už nie. Prečo si napr nespomenul ludí čo sú negatívny, až prehnane negatívny. Spomenul si len tých čo komentujú pozitívne, alebo prehnane pozitívne. Ja asi patrím medzi tých prehnane pozitívnych podľa teba. Ale dneska som nebola až tak pozitívna, aj som troška pokritizovala. Dakedy tu kvôli tebe nemam chuť dávať linky tu na fórum. Do diskusie pod článkami nedávam skoro vôbec, lebo sú tam aj trollovia čo nenávidia Sagana z celého srdca, zniesli by ho aj pod čiernu zem. Ale tu na fóre si myslím že sú ešte normálny ľudia, len ty dakedy zhoršis človeku náladu. Teda mne. Nevieš aká som osoba a akú mám povahu, jedine moja rodina a priatelia, ale zažila som už aj dosť veľa zlých vecí, preto aj tak reagujem. Je dosť zla aj vo svete, preto dakedy reagujem viacej pozitívne a menej kritizujem. A keď aj kritizujem, tak slušne. Dobrú noc.

Tak som sa ešte raz vrátil, lebo som našiel Tvoj príspevok"elviska". Som nesmierne rád , že si nasmerovala svoj príspevok do fóra. Ty a aj ostatné Tvoje kolegyne zápasíte s tými, ako ich nazývame"trollmi"na prednej stránke, pod úvodným článkom a títo tzv. "trollovia" tam striehnu za bučkom, na každý Váš príspevok. Nesmierne Vás obdivujem, teda tú Vašu bojovnosť za spravodlivosť a za objektívne posudzovanie situácie po ukončení každej etapy. Ako som už pred časom spomenul, tak já som radšej prešiel sem do fóra, lebo tu sú predsa ľudia ktorý sa cyklistike rozumejú vo väčšej miere a nie sú tak arogantný , ako poniektorí samozvaný odborníci na úvodnej stránke . Viem , koľko ľudí toľko pováh a každý môže mať trochu odlišné videnie v danej situácii, ale preto je tu diskusné fórum, aby sme svoje názory zbližovali. Dobre vieš , že vo veľkej miere súhlasím s Tvojimi príspevkami, len s "dexterkom" to nie je až tak zlé, lebo záleží na tom, kde ten svoj príspevok posiela. On má to svoje videnie trochu iné ako my, ale v kútiku duše verím , že je to dobrý človek. Spomínala si myslím po prológu, že nemáš doma žiadnu fotku a ani plagát Petra Sagana, tak to já mám a fotku spolu s venovaním mi Peter poslal k mojej 60-ke a mám ju pekne pred sebou aj so svojimi deťmi a vnúčatami. Ale zasa som sa rozpísal , asi na starosť zostávam viac sentimentálny a priateľ "dexterko" mi to zajtra pripomenie, že som písal mimo témy. Elviska prajem Ti veľa tvorivých myšlienok a prosím Ťa trochu viac prispievaj sem do fóra a tým si ušetríš kopu energie, ale hlavne pevné nervy. Pekný neskorý večer všetkým.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Pet » Pon 12. Jún 2017 8:39:03

Elviska - Súhlasím s Milanomj55 / Ja by som mohol byť Pet 58 / píš tu do tohto fóra. Pod články do diskusie nepíš. Zbytočne si ničíš zdravie. Niektorí sú vycvičení na rôznych pokecoch a celé dni nič nerobia len sa " odbavujú " na slušných ľuďoch. Nerobme im živnú pôdu.
Ja si tu rád prečítam tvoje príspevky + odkazy. Ahoj. Slnečný deň tebe, Milanovij55, Ifčopivčovi a ostatným slušným tohto fóra prajem z metropoly východu. :)
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Phobos » Pon 12. Jún 2017 10:24:11

Vcera to bola ozaj krasna etapa, zivelna cyklistika. Porte bol po etape trochu uplakany (comu uplne nerozumiem) ale lepsie dostat takuto priucku teraz ako na Tour. Ale za tu jeho vcerajsiu jazdu klobuk dole, takisto aj Fuglsangovi - kde sa dvaja biju, treti vitazi.
Skoda ze v juli sa taketo divadlo nekona, ta takticka zviazanost, dominancia Sky a obrana top10 umiestneni je prisilna. Po Dauphine ale vidim iskierku nadeje u Arua, Bardeta a Martina (plus Contador samozrejme ak v prvych troch etapach 5x nespadne). Froomey nevyzera extra oslnivo, tento rok asi vsetko vsadza na double.
Znova sa ukazalo, ze ta definicia vitaza pretekov ako jazdca ktory prejde danu trasu najrychlejsie az tak neplati :)

Vo Svajciarsku mi je luto Pantana, ktory po bolestiach brucha dosiel posledny. A to bolo Suisse jeho tohtorocny vrchol a hlavny ciel. Na Tour by mal uz len domestikovat. Nezachytil som ale ci bude pokracovat alebo konci, nema niekto info?
Dennis ma tuto sezonu tiez dost smolu.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re:DAUPHINE

Poslaťod paula@sile » Pon 12. Jún 2017 11:32:52

veru, nadherna, dramaticka cyklistika to bola cez vikend na dauphine, ani sa neviem rozhodnut, ktora etapa bola krajsia
chudak porte, dobre ho rozobrali….
ale to sa dalo cakat, pri takom tesnom poradi bolo dost kandidatov na zlte a ti chceli sancu vyuzit
mne bolo luto aj contadora, ten sa na konci uplne prepadol, jeho casy uz fakt koncia
GIRO a DAUPHIUNE doteraz najkrasie preteky roka ;)
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 12. Jún 2017 15:33:35

ja taktiez ako Pet navrhujem nepisat do diskusii pod clanky. obcas tam idem, precitam, ale neprispievam tam uz takmer vôbec. ti provokateri tam cakaju na kazdu reakciu na ich prispevky. a viete co ich nastve najviac? ked tie ich provokacie ostanu bez odozvy. oni vyslovene bazia po spatnej vazbe, vyhladavaju konflikt. z nejakych mne neznamych pricin to potrebuju. takze netreba na nich reagovat a to ich naserie najviac.

co sa tyka Petovho vcerajsieho zavahania, tak on to velmi dobre vie. taketo chyby sa mu takmer vôbec nestavaju, resp. vzdy z nich vedel nejako vykluckovat. ak si spomínate na minulorocne Eneco, kde z toho bol nakoniec pamatny spurt. a pritom len kusok chybal, aby ostal zavrety ako vcera. niekedy to vyjde a niekedy nie. vcera to ovplyvnila aj ta skupinka, ktora pred koncom odskocila a z nej vlastne vzisiel aj vitaz. bol to taky zvlastny spurt. opat to vyprovokoval Gilbert ktory je pri chuti a atakuje takmer v kazdych pretekoch. mozno aj v tej dnesnej etape to tak bude. vyuziva to, ze je trochu mimo radar. Peto keby chcel utocit na rovine tak nema sancu lebo sa nanho vsetci zavesia. dufam, ze v tej dnesnej Peto bude mat aj potrebne stastie.

treba tu rozprudit diskusiu na fore. ved sa blizi TdF a napríklad take Dauphine vyvolalo mnoho tem na debatu:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod _Andy_ » Pon 12. Jún 2017 18:56:49

simko píše:ja taktiez ako Pet navrhujem nepisat do diskusii pod clanky. obcas tam idem, precitam, ale neprispievam tam uz takmer vôbec. ti provokateri tam cakaju na kazdu reakciu na ich prispevky. a viete co ich nastve najviac? ked tie ich provokacie ostanu bez odozvy. oni vyslovene bazia po spatnej vazbe, vyhladavaju konflikt. z nejakych mne neznamych pricin to potrebuju. takze netreba na nich reagovat a to ich naserie najviac.


Si cely pomyleny chlapca. Mnohi ospevovani diskuteri su najvacsi spameri. Ich potrebu reagovat na vsetko a vsetkych, iba preto, ze ma niekto nazor, ktory nezapada do "komunity" treba odsudit. Tliachas nezmysli, ked pises nekukaj do zrkadla, lebo sa ti stava, ze o sebe pises.
_Andy_
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 12. Jún 2017 16:13:02

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Tibi » Pon 12. Jún 2017 21:28:26

Milanj55 píše: Ako som už pred časom spomenul, tak já som radšej prešiel sem do fóra, lebo tu sú predsa ľudia ktorý sa cyklistike rozumejú vo väčšej miere a nie sú tak arogantný , ako poniektorí samozvaný odborníci na úvodnej stránke . Viem , koľko ľudí toľko pováh a každý môže mať trochu odlišné videnie v danej situácii, ale preto je tu diskusné fórum, aby sme svoje názory zbližovali. Dobre vieš , že vo veľkej miere súhlasím s Tvojimi príspevkami, len s "dexterkom" to nie je až tak zlé, lebo záleží na tom, kde ten svoj príspevok posiela. On má to svoje videnie trochu iné ako my, ale v kútiku duše verím , že je to dobrý človek. Spomínala si myslím po prológu, že nemáš doma žiadnu fotku a ani plagát Petra Sagana, tak to já mám a fotku spolu s venovaním mi Peter poslal k mojej 60-ke a mám ju pekne pred sebou aj so svojimi deťmi a vnúčatami. Ale zasa som sa rozpísal , asi na starosť zostávam viac sentimentálny a priateľ "dexterko" mi to zajtra pripomenie, že som písal mimo témy.


Múdro Milan,veľmi múdro.Som rád,že som Ťa spoznal a tu fotku s venovaním Ti trošku závidím :D .

Critérium du Dauphiné- pretek skončil skutočne veľmi prekvapivo.Neviem čo si mám pred TDF myslieť o Contadorovej a Froomovej forme.Naopak Porte a Fuglsang prekvapili.Ešte by sa mal do toho pripliesť Quintana.
Osobne budem na tohto ročnej TDF veľmi prekvapený,ak by znova netvrdili muziku Froom a SKY a presne tak isto by som bol prekvapený ak by v bodovačke nekraľoval Sagan. Ovplyvniť to možno môže nejaký pád,alebo zranenie.Stále nevidím nikoho kto by mohol reálne poraziť Petra v boji o zelený dres. Froomovi sa zdá,že do budúcna rastie schopný konkurent.A to Dumoulin. Posledné slovo určite nepovedal ani Quintana. Tento rok to,ale zrejme určite nebude.Naopak mám taký tušák,že Contik nám už nejako nestačí na najlepších.No a borci z Astany podľa mňa nemajú na to, aby vyhrali 3-týždňový pretek.Nejakú tú etapu určite. Porte,tak pri tej jeho smole,skončí určite druhý :mrgreen:
Švajčiarsko-už som sa viac menej vyjadril.Ja som zatiaľ úplne v kľude. Možno by pre Petra bolo dobré ak by vyhral aspoň jednu etapu.Hlavne kvôli pohode a Jurajovi.Ktorého výkony sa mi zatiaľ veľmi páčia.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Pon 12. Jún 2017 22:15:57

Tibi píše: Critérium du Dauphiné- pretek skončil skutočne veľmi prekvapivo.Neviem čo si mám pred TDF myslieť o Contadorovej a Froomovej forme.Naopak Porte a Fuglsang prekvapili.Ešte by sa mal do toho pripliesť Quintana.
Osobne budem na tohto ročnej TDF veľmi prekvapený,ak by znova netvrdili muziku Froom a SKY a presne tak isto by som bol prekvapený ak by v bodovačke nekraľoval Sagan. Ovplyvniť to možno môže nejaký pád,alebo zranenie.Stále nevidím nikoho kto by mohol reálne poraziť Petra v boji o zelený dres. Froomovi sa zdá,že do budúcna rastie schopný konkurent.A to Dumoulin. Posledné slovo určite nepovedal ani Quintana. Tento rok to,ale zrejme určite nebude.Naopak mám taký tušák,že Contik nám už nejako nestačí na najlepších.No a borci z Astany podľa mňa nemajú na to, aby vyhrali 3-týždňový pretek.Nejakú tú etapu určite. Porte,tak pri tej jeho smole,skončí určite druhý :mrgreen:
Švajčiarsko-už som sa viac menej vyjadril.Ja som zatiaľ úplne v kľude. Možno by pre Petra bolo dobré ak by vyhral aspoň jednu etapu.Hlavne kvôli pohode a Jurajovi.Ktorého výkony sa mi zatiaľ veľmi páčia.


Contador už nie je to čo býval, to je jasné, veď už ani nie je najmladší. GT už asi nevyhrá, ale určite môžme čakať od neho ešte veľké etapy. Fuglsang pôjde pre Arua (ako sa vlastne skloňuje meno Aru???), takže on veľmi vyčnievať nebude. Porte bude asi najväčší Froomov súper. Formu graduje parádne. Isto bude robiť veľký prievan. Quintana, to je pre mňa veľký otáznik. Na Gire neukázal nič, teda formu ukázal, ale na neho to bolo celkovo dajako málo. Na TDF bude mať ale Movistar inú polohu, na Gire to boli oni, kto musel robiť preteky, na TDF to bude SKY a Movistar bude len robiť to čo posledné TDF, teda držať Naira pri Froomovi čo najdlhšie a potom to už bude len na ňom. Som zvedavý ako sa bude správať faktor Valverde :D Možno dopadne lepšie ako Nairo, veď Valverde si ako vždy poradí aj bez týmu. Ďalším otáznikom je pre mňa Aru. Dokopy tento rok nič nenajazdil, bedňa si nie, ale do top5 by mu to mohlo vydať. Nakoniec Froome. Nech si hovorí kto chce čo chce, kombináciu Froome + SKY + TDF nemožno nikdy podceniť, nech by mal Froome akékoľvek výsledky počas roka. Froome ja na TDF proste úplne inde ako zvyšok roka. Ak ho nezastaví niečo iné, tak výkonnostne je spolu s týmom najväčší ašpirant na titul. No a Sagan a zelený? Myslím, že sa ani nemáme o čom baviť. ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 12. Jún 2017 23:30:00

o CdD tu uz bolo napisane vsetko ja by som len dodal ze odpisovat uz teraz contika to je podla mna blbost...ano zatial posobi slabo a bezradne ale tohtorocna tour mi nepride lezecky az tak narocna a som si isty ze on bude utocit ci uz bude vo forme alebo nie a ked ta forma bude tak tie jeho utoky mozu priniest asi teraz uz necakane ovocie...dnes uz malo cyklistov jazdi jeho stylom a preto moze zaskocit...a ja dufam ze aj zaskoci...budem mu drzat palce az do konca

teraz trosku offtopic

@elviska
vyzeras byt fakt super baba a uz sme to tu riesili x-krat ze si vela veci beries az prilis osobne a k srdcu...ok si taka a ja to respektujem ale osobne si myslim ze trosku krivdis dexterko...nech uz napise chalan cokolvek beries to hned ako utok voci tvojej osobe alebo ako nieco s cim zasadne nesuhlasis...ano aj ja som nesuhlasil s jeho blogom s skritizoval som ho zanho ano aj mna nasral tym ako tu kedysi zareagoval na zeny ale to nezname ze teraz vzdy ked nieco napise tak to budem brat ako zle...precitam posudim akceptujem a ked vycitim potrebu sa k tomu vyjadrit tak sa vyjadrim...a je jedno ci suhlasim s nim alebo nie...uz som tu kedysi napisal ze viacery ste momentalne voci nemu zaujati a neferovi...a pridavaj tie tvoje linky dalej ja si ich vzdy rad kuknem

@dexterko
diky za to info o priateloch-nepriateloch...nevedel som o takejto moznosti...urcite ju coskoro vyuzijem aj ked verim v zakrok admina
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Uto 13. Jún 2017 0:20:04

@majo
Neberiem dexterka až tak zle, negatívne ako ostatných v diskusii, aj keď v poslednom čase s ním nesúhlasím. mam z jehoho príspevkov dakedy cudné pocity. Ale neboj majo, mňa to prejde a budem naďalej s dexterko kamoš. A nebudem ani až tak často do diskusie pod článkami prispievať. Ale zatiaľ ešte budem. A je pravda že dakedy beriem veci osobne a k srdcu. No dneska ti tu už žiadny link nedám, je neskoro. Chcela som tu dať rozhovor v nemčine. Bulvár nový čas to už prebral od Svajciarov ale s bombastickym titulkom. A ešte som sa chcela k jednej veci vyjadrit aj tu, co riesia podaktori v diskusii, ale dneska už radšej nie. Dobrú noc.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Uto 13. Jún 2017 0:50:08

Zdravím Vás priatelia. Tak už máme blchu v kožuchu a len dúfam, že sa to čím skôr dorieši.Plne súhlasím s "dexterkom", musíme niečo spoločne urobiť, aby sme sa tu na fóre nemuseli denno denne riešiť ataky voči sebe. Veľmi dobré zhrnutie od "Tibiho" presne opísal momentálny stav v jednotlivých tímoch a možnosti ich lídrov. Priznám sa , že aj já mám pochybnosti o forme Contadora(už má svoje roky) a svoj tieň už neprekročí.Skrátka už nieto z čoho a v hlave sa mu už roja plány , ako ukončiť svoju kariéru. Froom , Porte a Fuglsang tak títo chlapci majú momentálne top formu a ešte sa predvedú kvalitnými výkonmi. Naopak Quintana ma doteraz nijako nepresvedčil o skvelej forme a beriem ho zatiaľ s veľkou rezervou.Peter , tak u toho som zatiaľ spokojný, že tá jeho forma ešte nekulminuje a dúfam , že to príde cca o 2-3 týždne a od TdF bude gradovať až po MS. Tak to bola bomba 3 krát obhájiť titul MS. A samozrejme si nezabudol ani na Juraja, ktorý odvádza tú ťažkú čiernu robotu v pelotóne , ale to niektorí pseudo odborníci nevedia. Každý má pred pretekmi nalinajkované , ako sa správať v určitých situáciách , ktoré sa môžu meniť aj počas etapy a striktne ich dodržať pre dosiahnutie stanoveného cieľa. "Tibi aj já som rád , že som spoznal takéhoto skvelého človeka a nesmiem zabudnúť ani na "dexterka", ktorý napísal svoj príspevok veľmi kvalitne a pravdivo. "Majo", Ty si tiež chalan ktorý sa tu prezentuješ svojimi odľahčenými príspevkami a zároveň sa snažíš spájať ľudí k tolerantnejšej konverzácii a tým sa ich názory zbližujú a napätie medzi oponentami upadá. K "elviske" si zatiaľ trochu nespravodlivý, veď to je žena , ktorú obdivujem , aj keď vie, že svojimi názormi nepresvedčí každého , tak to aspoň skúša aj keď míňa kopec energie pre ľudí , ktorí za to vôbec nestoja. Určite si pamätáte, aspoň Vy skalný , že som niečo podobné praktikoval sám a zhruba 2 roky som bojoval s veternými mlynmi , až ma presvedčili ľudia ako "ifčopifčo" a samozrejme ďalší, nebudem tu všetkých menovať, bol by to dosť dlhý zoznam o zbytočnom výdaji energie a ničení si zdravia. Ešte raz priatelia , nereagujte na ich zákerné ataky a venujme sa iba komunikácii medzi sebou. Prajem Vám všetkým pekný večer priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Tibi » Uto 13. Jún 2017 6:30:34

dexterko píše:Na TDF bude mať ale Movistar inú polohu, na Gire to boli oni, kto musel robiť preteky, na TDF to bude SKY a Movistar bude len robiť to čo posledné TDF, teda držať Naira pri Froomovi čo najdlhšie a potom to už bude len na ňom. Som zvedavý ako sa bude správať faktor Valverde :D Možno dopadne lepšie ako Nairo, veď Valverde si ako vždy poradí aj bez týmu.


Valverdeho som chcel preberať vzvlast na stránke TDF.
Úmyselne som ho vynechal v mojom poslednom príspevku.Kedze sa diskusia o TDF preberá tu,tak prispejem tu.
Quintana,no hlavne Movistar s Valverdem sú podľa môjho názoru jediný,kto môže poraziť Frooma a SKY.
To by,ale musel mať jeden z nich životnú formu a Valverde ju na jar mal.Otazne je či je možné si udržať takú formu,tak dlho.Zrejme nie a ak,tak to dokáže asi iba Valverde.
O Tom, že bude mutit vodu minimálne v etapách nepochybujem a bude zbierať bonusové sekundy.
Mám dojem, že by mu mohla aj profilovo sedieť tohtoročná TDF. Takže,kedy inokedy ak nie teraz.
Už som tu písal, že by ma veľmi prekvapilo ak by Tdf nevyhral Froom so SKY.
Budem,ale naivne snívať a priať to Valverdemu :D
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod _Andy_ » Uto 13. Jún 2017 7:11:13

majo píše:
@dexterko
diky za to info o priateloch-nepriateloch...nevedel som o takejto moznosti...urcite ju coskoro vyuzijem aj ked verim v zakrok admina


Admin nema preco zakrocit, ziadne pravidla fora som neporusil. Takymto pohladom, ako tu prezentujes, je to chrapunske a ubohe od teba.
_Andy_
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 12. Jún 2017 16:13:02

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 252 hostia