Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Sob 29. Júl 2017 17:21:06

Zdravím Vás priatelia. Tak už je to tu. Peter od 1 etapy v žltom drese a samozrejme aj líder v bodovacom drese. Toto je najlepšia satisfakcia na to všetko , čo sa upieklo na TdF. Nádherná spolupráca tímu a kontrola úniku priniesla svoje ovocie . Já som prenos sledoval na TVP Sport a poľský komentátori sa veľmi tešili z jeho víťazstva a Petra prirovnávali k cyklistickému Usamovi Boldovi. Škoda , že do toho pádu sa dostal aj Erik Baška , keď sa pred ním zosypal cyklista z Dimension Data. Dúfam , že sa nikto z aktérov toho pádu vážnejšie nezranil a budú môcť pokračovať ďalej Takéto žičlivé prostredie , aké bolo cítiť v týchto pretekoch zo strany organizátorov , redaktorov a divákov, nebýva bežné na všetkých pretekoch. Len jedna vec ma zarmucuje, že sa nedokážeme vysporiadať s takým psychicky narušeným človekom , ktorý prispieva pod úvodným článkom ako Igor Matovic- modra knizka. Prajem Vám priatelia pekné zážitky pri sledovaní týchto skvelých pretekov. Pekný deň všetkým.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 29. Júl 2017 19:20:48

Ja som dnes konecne po viacerych neuspesnych pokusoch sledoval San Sebastian :) . Celkom zaujimavy zaver aj ked uz dost davnejsie pred cielom mi bolo jasne ze ak sa nic mimoriadne nestane Kwiatek to ma v kapse. Fenomenalny vykon. Tuto sezonu je skvely. Polsko si pozriem zo zaznamu na ES2. Sprint som ale videl Sagan vyzera vo forme. Som hlavne zvedavy co vymysli v tazsich etapach. Zajtrajsi profil je trochu matuci ale odohrava sa to vsetko v rozmedzi 270-330 m.n.m. cize zajtra to asi bude sprint balika ako dnes. Uz tretia etapa by mala byt pre Petra dost tazka finisuje sa na niecom ako Mur de Huy ale ktovie :) . Najlepsi ardenari tu chybaju. Potom vyzera ze nad jeho sily asi bude posledna etapa. Ked sa zatne tak do poslednej etapy pojde v zltom a potom ho posunie domacemu Majkovi. Idealny scenar pre Boru. :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 29. Júl 2017 20:33:26

Keď sa konečne po dlhej dobe pritrafilo ísť Poľsko a ako na potvoru je toto asi najťažšie TDP v celej histórii. Tá 3. a posledná etapa sú dosť ťažké, ale ak by bol vo svojej top forme, tak nie je bez šance. Tie krátke strmé steny ako je záver tretej etapy on niekedy zvláda prekvapujúco dobre. Každopádne má šancu na ďalšie zárezy a keďže tá dnešná etapa bola 97., tak nie je vylúčené že stovku oslávi už v Poľsku.
San Sebastian - Kwiatek bol veľký favorit, takže žiadne prekvapenie. To by mu musela výrazne odísť forma a to bolo málo pravdepodobné, veď mu drží od začiatku sezóny. V tom závere som čakal, že to skúsi Mollema, ale SKY to hralo pekne. GVA a Gilbert ohľadne formy smerom k majstrovstvám sveta, zatiaľ nič moc, ale nejaký čas ešte majú....
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 29. Júl 2017 22:11:08

“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 30. Júl 2017 20:37:52

ona ta posledna etapa nieje az taka tazka ako ju organizatory prezentuju...peter ak xce tak zvladne podstatne brutalnejsie kopce...vsetky tie kopce ktore su v tej poslednej etape mam pohazdene a ked ich dam ja tak on aj bez pedalov :P :P podla mna vsetko bude zalezat od toho ako to bude pred tou poslednou etapou vyzerat...ak na tom budu v GC dobre aj Majka aj Peto tak neverim zeby sa islo na Peto...som si isty ze peto by v takom pripade bez problemov a s radostou zapracoval pre Rafala lebo ten je doma a je uplne jasne ze on na ten pretek asi nepriesiel robit domestika...taktiez som si isty ze v bore tieto moznosti vyriesili hned ako vyskladali zostavu na tento pretek a detajly budu ladit priamo na mieste podla priebehu...a este jedna podznamka...ak by na TdP startoval Kwiato tak by bol pre mna jednoznacne top favoritom na GC
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Ned 30. Júl 2017 23:12:04

Podľa mňa Majka do poslednej etapy príde so stratou a niečo nakúpi už zajtra. Uprimne ale prajem vitazstvo Majkovi, len mi pride ze prenho je ten profil priliz jednoduchy.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Ned 30. Júl 2017 23:13:25

este dodam ze v jednom rozhovore Peter vravel, ze on tu je na etapove vitazstva a Majka na GC, ak by niekto nemal jasno v lidrovi.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 31. Júl 2017 9:03:43

najlepsie by bolo keby Peto aj Rafal dnes skoncili s minimálnou stratou na vitaza. teda najlepsie by bolo keby jeden z nich vyhral samozrejme:) ta zaverecne stena je pre Petra mozno trochu pritazka, ale treba si povedat ze toto nie je TdF a ani cyklisti tu nie su v top forme zatial. cize tempo moze byt priaznive. v etape sa nastupa "iba" 2110m co nie je az tak vela. takze do toho zaverecneho kilometra by mohol prist Peto relativne v plných silach. no uvidíme ako sa bude vyvijat samotna etapa, ale pre Boru by do dalsich dni bolo rozhodne idealne keby po tejto etape mali stale dvoch adeptov na celkove vitazstvo.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné-Líderstvo Sagan,Majka

Poslaťod Miki » Pon 31. Júl 2017 12:17:41

Tak to líderstvo je také nejasné.Bora potrebuje body.To je hlavný ukazovateľ.Stratili veľa bodov pri jarných klasikách,kde hlavne Sagan mal veľký výpadok.O dalšie body prišli na Tour.Určite rátali s vyšším poradím družstva vo Worl tour.Takže určite budú chcieť,aby uspeli obaja.Tak Majka,ako i Sagan.Otázne je v akej forme sa obaja nachádzajú.Ak teda Sagan cíti formu,podľa vlastného vyjadrenia,považujem ho hlavného lídra,pretože može získať sekundy na bonifikáciách.Ani jedna etapa okolo Poľska nie je mimo Saganových možností.Aj dnešná,ak pod záverečný kopec príde oklieštený peleton so Saganom,tak ju môže Sagan aj vyhrať.V každom prípade má 10 sek.náskok a stratiť ich v 1 km kopci /aj keď s 11 %stúpaním/sa mi zdá nereálne.Môže však vyhrať únik,pretože nieviem či Bora môže kontrolovať únik,ak nebude záujem od ostatných týmov.Tie stúpania v dnešnej etape sa mi zdajú pomerne dlhé aj ked nie veľmi strmé ,ale môžu byť rozhodujúce.Dnešná etapa ukáže,ako to vlastne s tým lídestvom bude.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Pon 31. Júl 2017 19:19:16

Po dnesku je jasne ze aj peto ide gc takze ziadne obetovanie pre rafala, pojdu spolu a kto bude mat na bukovine viac sil tak vyhra je to zviera a to este prida nejake sekundy v sprinterskych etapach :D
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 31. Júl 2017 19:20:56

tak mame jasnu odpoved v akej forme peto aj rafal su...v excelentnej :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Pon 31. Júl 2017 19:37:25

majo píše:tak mame jasnu odpoved v akej forme peto aj rafal su...v excelentnej :D :D :D

Zdravím Vás priatelia. Niet väčšej radosti , ako sledovať takéto nádherné zápolenie v závere etapy. Máte obaja pravdu, veď chlapci predviedli špičkový výkon, ktorý ich dostal v top 10 , do prvej 3-ky. Ten záver, tak to bola prezentácia nadľudskej sily a Peter s Rafalom sa tam prihnali ako na motorke.Opäť sa Peter stal lídrom žltého a bieleho trička a do zajtrajšej , najdlhšej etapy BOH musí kontrolovať čelo pretekov pred nebezpečnými nástupmi najväčších súperov. Dúfam, že Peter dokáže zregenerovať dnešný výdaj energie, aby sa mohol v závere zajtrajšej etapy pobiť o víťazstvo. Prajem Vám príjemný zvyšok dnešného dňa priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Pon 31. Júl 2017 19:40:45

simko píše:najlepsie by bolo keby Peto aj Rafal dnes skoncili s minimálnou stratou na vitaza. teda najlepsie by bolo keby jeden z nich vyhral samozrejme:)

skoro do bodky splnili tvoj idealny plan :) ale uprimne si stale myslim ze Peter bude na bukovine pracovat na Majku. To by nebolo pekne keby Peter skonci v GC prvy a Majka druhy. Ale samozrejme sa uvidi podla situacie, Peter moze nazbierat na bonifikaciach, ale to by znamenalo ze musi ist cele preteky naplno. A urcite ma aj on nejake dno, hlboke, ale ma.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Pon 31. Júl 2017 20:04:06

hujhe píše:
simko píše:najlepsie by bolo keby Peto aj Rafal dnes skoncili s minimálnou stratou na vitaza. teda najlepsie by bolo keby jeden z nich vyhral samozrejme:)

skoro do bodky splnili tvoj idealny plan :) ale uprimne si stale myslim ze Peter bude na bukovine pracovat na Majku. To by nebolo pekne keby Peter skonci v GC prvy a Majka druhy. Ale samozrejme sa uvidi podla situacie, Peter moze nazbierat na bonifikaciach, ale to by znamenalo ze musi ist cele preteky naplno. A urcite ma aj on nejake dno, hlboke, ale ma.

Je možné že Peťo svoj náskok ešte zvýši a potom by bolo netaktické, aby Bora išla na jazdca ktorý má stratu. Skôr môže Majka fungovať ako žolík a v tom poslednom dlhom stúpaní ísť do útoku, aby Bora nemusela reagovať na každý nástup. Ale to je ešte ďaleko a stať sa môže hocičo.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pon 31. Júl 2017 21:46:26

Ta dnesna stena bola este brutalnejsia ako som si myslel. To uz ani nebol sprint do kopca. Podla mna velmi podobne stupanie Mur de Huy. Do 7 etapy by to mohol udrzat a potom ak bude Majka stale treti tak moze na zaverecnom kopci sa za niekym vyvazat a bud vyhra jeden celkove alebo druhy. Myslim si ze Bora to ma dobre rozohrate som zvedavy ako to dopadne. A dufam ze Rafal sa na Petra nenahneva ak to Peter nahodou vyhra :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 31. Júl 2017 23:20:07

za seba poviem len waaaaau pre Peta a super pre Rafala...z etapy som videl len poslednych cca 14km cize nejdem hodnotit etapu len dojazd,,,je naozaj neskutecne ze clovek co dokaze pobbit cava ci kittela na rovnike dokaze aj vyjst takuto stenu na takejto etape na 2om mieste...v casoch merkxa jazveca a inych by bol asi najlepsi...teräaz je v uvodzovkach len hviezda a ostatny sa chodia len zachranovat a na koniec plavby sa tesinme z vitastva.................................................................................ci?
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 01. Aug 2017 11:45:05

vyborne to ma Bora rozhohrate. presne ako sme si priali:) no a Peto co zase dokazal, pri svojich kilogramoch. moj nazor je, ze Peto moze byt uspesny v hociktorej sfere cyklistiky, ak sa nanu zamera. ci su to ardenske klasiky, ci je to GC na GT, ci je to casovka. rovnako ako Kwiatkowski aj ked podla mna Peto je este lepsi:) keby som bol Poliak tvrdim opak samozrejme:) ak by sme sa bavili o vyhre na vsetkych 5 monumentoch tak Peto ma este vacsiu sancu ako Kwiato podla mna. o Kwiatovi a PR nevieme vôbec nic. kdezto Peto uz absolvoval etapy podobne LBL so skvelými výkonmi. a ked dokaze byt Matthews stvrty na LBL a GVA po tazkych flámskych klasikach, PR a AGR tam skoncit na 11.mieste tak potom rozhodne Peto ma sancu na vitazstvo na LBL. no a Lombardia je specificka, vlemi zalezi od profilu, ale takisto, keby Peto vsetko podriadi priprave nanu tak urcite jeho sance na boj o vitazstvo su slusne.

co sa tyka este tych nasledujúcich etap na Okolo Polska, tak Bora moze hrat dvomi kartami a to je super. ak budu chciet niektori GC adepti utocit a utrhnut Sagana, tak Rafal sa na nich zavesi, ale nebude striedat. alebo mozno zautoci niekde Peto a Majka sa len bude vozit. pre Boru by idealna situacia bola, keby jeden z nich dvoch to vyhral celkovo a druhy bol bud hned na druhom mieste:) alebo na 3-4 to je realnejsie.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Uto 01. Aug 2017 20:27:48

Po včerajšom vykone je tretie miesto vynikajuci vysledok. Peter sa ale vyjadril ze ked zajtra nebude mat nohy tak pojdu na Majku. Pritom zajtra mi to pride ako jednoducha etapa. Ja byt riaditel Bory, tak zajtra naordinujem taku taktiku, aby do uniku pustili jazdcov s velkou stratou v GC a nechal nech sa o vitazstvo pobiju utecenci :D nuz ale ako pozname Petra, zajtra urcite bude bojovat o vitazstvo.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod nat » Str 02. Aug 2017 14:33:57

simko píše:vyborne to ma Bora rozhohrate. presne ako sme si priali:) no a Peto co zase dokazal, pri svojich kilogramoch. moj nazor je, ze Peto moze byt uspesny v hociktorej sfere cyklistiky, ak sa nanu zamera. ci su to ardenske klasiky, ci je to GC na GT, ci je to casovka. rovnako ako Kwiatkowski aj ked podla mna Peto je este lepsi:) keby som bol Poliak tvrdim opak samozrejme:) ak by sme sa bavili o vyhre na vsetkych 5 monumentoch tak Peto ma este vacsiu sancu ako Kwiato podla mna. o Kwiatovi a PR nevieme vôbec nic. kdezto Peto uz absolvoval etapy podobne LBL so skvelými výkonmi. a ked dokaze byt Matthews stvrty na LBL a GVA po tazkych flámskych klasikach, PR a AGR tam skoncit na 11.mieste tak potom rozhodne Peto ma sancu na vitazstvo na LBL. no a Lombardia je specificka, vlemi zalezi od profilu, ale takisto, keby Peto vsetko podriadi priprave nanu tak urcite jeho sance na boj o vitaz


podla mna Kwiatek blizsie 5ku ako Sagi, lebo vyhral prenho tu najtazsiu. Ci je ako keby uz mal Peto Lombardiu. Ale zas menej sa specializuje na monunenty tak uvidime.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Štv 03. Aug 2017 10:18:11

nat píše:podla mna Kwiatek blizsie 5ku ako Sagi, lebo vyhral prenho tu najtazsiu. Ci je ako keby uz mal Peto Lombardiu. Ale zas menej sa specializuje na monunenty tak uvidime.

no neviem ci MSR je prenho najtazsia. podla mna Kwiato ma slusnu sancu na MSR aj v buducnosti. ved aj v roku 2015 ho dobehli az 1 km pred cielom. a ma vyhodu v tom, ze nie je sledovany ako Peto, cize nenalepi sa mu hned kazdy na chrbat. samozrejme nema sancu vyhrat z hromadného spurtu, ale pokial bude vietor na Poggiu priaznivy tak atakujuci cyklisti budu mat sancu. a ak by sa vratila Le Manie tak o to vacsiu. cize ja by som nevravel Peto-Lomardia = Kwiato-MSR.

Kwiato moze mat kludne velky problem s RvV a PR. ved nakoniec vidíme ze s PR ma problem aj Peto. tam je to velmi o stasti.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 217 hostia