Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Štv 03. Aug 2017 10:41:18

simko píše: ved aj v roku 2015 ho dobehli az 1 km pred cielom..

2016 som chcel napisat
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Štv 03. Aug 2017 19:31:06

Dufal som dnes ze Peter tuto etapu prejde v popredi ale ferovo treba uznat ze sa islo naozaj ostre tempo. Minimalne cely prenos na ES od 18:00. Cize dufat ze toto by Peto ustal by bola asi blaznivina. Plus sa asi nahromadila aj unava za cele preteky. Nechapem preco Majka trochu viac netahal ked sa odtrhla ta patclenna skupina miesto toho sa obzeral stale dozadu a nabadal ostatnych k tahaniu pricom on sa tam pretocil len tak naoko :roll: Mohol dnes byt v zltom. Zajtra to bude mat tazke s tou celkovou vyhrou. Dufam ze bude utocit.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Alex » Štv 03. Aug 2017 21:47:08

Dnes to bolo na posledných 100km až cca 3200 výškových metrov nastúpaných čo je naozaj veľmi veľa na Peťa.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Štv 03. Aug 2017 22:14:44

Alex píše:Dnes to bolo na posledných 100km až cca 3200 výškových metrov nastúpaných čo je naozaj veľmi veľa na Peťa.

ale nemyslim si ze by to bola hlavna pricina. podla mna to bolo spojenie aj toho ze este nie je vo forme (co je dobre) plus tie extremne teploty ktore Peto nikdy neobluboval. nejde ani o to, ze Peto zaostal, to pri takejto etape nie je az tak neocakavane. ale o to ako tazko sa mu slapalo do pedalov, uplne narazil na stenu. to som unho uz davno nevidel. ked zacal zaostavat, tak v pelotone este bolo celkom dost jazdcov, mozno 40-50. keby bol Peto v top forme tak by sa urcite udrzal medzi poslednymi 15-20 jazdcami a nasledne by mozno nad jeho sily boli uz utoky top vrcharov.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Pia 04. Aug 2017 0:29:29

Zaraza ma ako niektori ludia sa vyjadruju kriticky a zhadzuju jeho vykon ( nie len trollovia). Pritom bolo vidno ze siel nadoraz. Nesetril sa na nic a tymto stylom si ziskavamnohych fanusikov. Ked Greipel sa trapi vo flamsku tak je to pan lebo sa snazi ale ked Peter nestaci na vrcharov tak je slaby... Tesim sa na Binck Bank Tour. Na tej casovke moze dost ziskat. Dufam ze dovtedy poriadne zregeneruje.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Pia 04. Aug 2017 11:30:00

Zdravím Vás priatelia. V tej 6 etape sme asi nikto nemohli čakať zázraky od Petra , veď v predchádzajúcich piatych etapách šiel Peter prakticky hranu a vynaložená energia+ tie vysoké teploty + ešte zatiaľ nie vrcholná top forma , nám dáva dohromady presne túto situáciu, ktorá tu nastala. Zatiaľ je to dobre , že forma nie je vrcholová, časom bude gradovať/ešte sa prejavuje ten mesačný výpadok z pretekov/.Dneska sa zamerajú na maximálnu podporu Rafala a TdP tým splnila svoj cieľ. Samozrejme nemôžme očakávať , že Peter bude vyhrávať vo všetkých etapách do ktorých nastúpi, veď aj on má nejaké limity(aj keď je trochu odlišný) a jeden deň súperiť so šprintérmi a druhý deň s vrchármi, tak to sa nedá, budme trochu realisti. Tešme sa na ďalšie podujatia a držme palce cyklistom ,aby sa im vyhýbali pády a zranenia. Pekný deň prajem všetkým priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Pia 04. Aug 2017 19:52:30

Zdravím Vás priatelia. Tak dnešná etapa stála za to, aby som ju sledoval od štartu až po cieľ. Petra som normálne nespoznával, lebo dneska ako keby ho poliali živou vodou. To , čo predvádzal v tejto etape , tak to muselo držať každého z nás v napätí až do konca.Škoda toho okamihu , keď Peter zaútočil pred posledným kopcom, že sa za neho Majka nezavesil, možno by boli utrhli niektorého zo silnej štvorky Poelsa,Yatesa a Teunsa a Rafal by získal potrebný náskok na zisk žltého dresu.No nevadí , aj tak dosiahli pekný výsledok ako tím BOH: 2 miesto v celkovom poradí a biely dres v bodovačke. Ale hlavne , pre Petra bol dnešný deň peknou zaťažkávacou skúškou pred BBT. Tie reakcie pod úvodným článkom, tak to je ozaj sila, hlavne príspevky Modrej knižky, tak to hraničí s psychicky narušeným človekom, ktorý patrí do zvieracej kazajky a nie ako pravidelný prispievateľ do tohoto fóra. To je môj názor a či s ním niekto súhlasí , alebo nie , je to jeho právo mať iný pohľad na tohoto človeka. Ale celkovo TdP splnila svoj cieľ a viacero tímov si splnilo svoje ciele.Pekný deň Vám prajem priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Pia 04. Aug 2017 20:53:33

Dalsi zapamätania hodny vykon. Neviem odkial vzal sily, ale nejak som aj tusil že dnes pojde do uniku. Skoda momentu ked Sagan pred poslednym kopcom usiel skupine. Majka sa mohol zavesit. Myslim ze aj na to reagoval Peter krutenim hlavou. Styl Majku sa mi ale nepacil. A na tom zaverecnom kopci sme asi cakali od Majku viac. Miesto vyzyvania zlteho dresu aby striedal, to mohol zobrat do vlastnych ruk. Nuz ale mozno neboli sily. Inak vecer su uz komentare modrej knizky vymazane, tak az vtedy otvaraj diskusiu ak sa nechces zlostit :D
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 04. Aug 2017 21:27:47

neskutocne predstavenie dnes pre mna este vynimocnejsie ze sa velka cast etaapy isla po "mojich" cestach :D myslim ze peto znova posla veeeelmi neprijemny odkaz jeho superom na MS
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Pon 07. Aug 2017 13:14:44

bing bang tour ocakavam paradne predstavenie od peta :)
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 07. Aug 2017 22:18:40

niektori adepti na GC (Dumoulin, GVA, Wellens) umyselne dnes prisli na chvoste pelotonu, aby zajtrajsiu casovku odstartovali medzi prvymi, kedze potom okolo 16 sa ocakavaju burky alebo prehanky. dufam ze sa im to nevyplati. bolo by dobre keby sa podmienky na trati udrzali pocas trvania casovky relativne rovnake, nech je to ferovy suboj. na Van Avermaeta pri 9 km casovke je podla mna Peto schopny ziskat cca 15 sekund. na druhej strane na Dumoulina Peto viac ako 10 sekund nestrati si myslim.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod jak » Pon 07. Aug 2017 23:15:10

@simko
Bora si to poistila aspoň Bodnarom :)
jak
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 07. Aug 2017 23:11:13

BinckBank

Poslaťod Phobos » Uto 08. Aug 2017 12:58:53

Takmer vsetci GC favoriti sa drzali viac vzadu, vynimkou bol Vanmarcke a Sagan, potom prisiel do ciela Gilbert az okolo 60teho miesta. Plati aj tu 3-sekundove pravidlo ako na Tour? Ak nie, tak to bolo celkom riskantne v pripade ze by tam vznikali medzery.
Dnes ma byt dazd najsilnejsi po 16:00 tak uvidime.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Str 09. Aug 2017 16:37:43

peto ide ako gula z dela :) vidno ze ma hlad po tdf a kopec sil :)
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Str 09. Aug 2017 19:57:11

Zdravím Vás priatelia.Veľmi dobre sa to pozerá, keď sa chlapcom z BOH darí. Z 3 etáp dve víťazstvá, tak to je pekná bilancia. V prvej trojke dvaja cyklisti,pre celkové poradie, veľmi pozitívna situácia. Len nechápem , čo sa deje s čistokrvnými šprintérmi, ako sú Kittel, Greipel, nie je vidieť ani Vivianiho a ostatných rýchlych cyklistov. Petrovo 99 víťazstvo celkom pomýlilo komentátorov na Eurosporte 1, keď ho už pasovali na zisk 100-ho víťazstva. No na to si bude musieť ešte počkať ,možno sa mu to podarí ešte na tejto BBT. V každom prípade je vidieť, že sa tím začína zohrávať a chlapci z BOH , sa vedia zomknúť okolo svojho lídra a sú mu maximálne nápomocný pre dosahovanie potrebných úspechov pre celý tím. Veľmi ma potešila informácia, že do tímu BOH prestupuje ďalší skvelý cyklista a Petrov kamarát Daniel Oss, tak Peter bude mať v tíme už dve motorové myši a to Maceja Bodnara a Daniela Ossa. Príchodom Daniela sa navýši sila tímu, ale hlavne Peter bude mať o ďalšieho obetavého človeka navyše. Ešte mi nedá, aby som sa aspoň jednou vetou nevyjadril k niektorým príspevkom od viacerých z Vás, kde sa rozoberajú naši dlhoročný kolegovia (prispievatelia), ktorých si veľmi vážim, ako sú: ifčopifčo, berlog, bloy... Neviem, ako Vy , ale já si myslím, že ich odchod, alebo čiastočný útlm máme tak trochu na svedomí aj my ostatní, ktorý sme sa nie vždy správali voči týmto skvelým ľuďom a odborníkom korektne a možno , že pri narastajúcej averzii medzi jednotlivými diskutérmi , keď už osobné ataky prevýšili diskutovaný problém, tak strácali záujem podieľať sa na vzniknutej situácii. Prepáčte, že som odbočil od témy, čo mi bude možno hneď vytknuté, ale já to takto cítim a samozrejme to platí v plnej miere aj o mne. Prajem Vám pekný zvyšok dňa priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

špurtéry na BBT

Poslaťod dexterko » Pia 11. Aug 2017 15:33:58

Prosím vás, vie mi niekto vysvetliť čo robia top špurtéry na BBT??

KITTEL: 34., 118., 131.,
GREIPEL: 9., 13., 141.,
DÉMARE: 12., 114., 156.,
VIVIANI: 41., 59., 143.,

Toto sú nie že zlé umiestnenia, to sú výsledky hodné pavúka. Hotová katastrofa.

Ešte ako tak povedzme Greipel, ktorý sa aj vyjadril, že mu to akosi nejde momentálne. Aj pršalo, a on sa nikdy moc nehnal do takýchto špurtov. Ale tie ostatné čísla, to je hotová katastrofa. Osobne som si všímal Démara, myslím, že v tretej etape. Posledné 3 km sa ani len nepokúsil dostať do špurtu, stále sa držal v bezpečí niekde v strede balíka. Aj keď mal viacero možností sa dostať poľahky dopredu do pozície, ani sa len o to nepokúsil. Evidentne nechcel ísť vôbec do špurtu a uspokojil sa s bezpečným dojazdom. Toto mi fakt hlava nebere. Viviani je tiež úplne mimo. SKY robia vláčiky, takže špurtovať chcú, a už včera sa išlo na Poppela. QSF ešte neukázali jediný vagón, Kittel akoby tu ani nebol. Naozaj nechápem čo sa deje. Dnes ešte majú ako takú šancu sa ukázať, ale poslednú. Ale keď doteraz nič neukázali, pochybujem, že dnes to bude iné. Nechce sa mi veriť, že nemajú formu, to je hlúposť, keď už aj Theuns dokáže vyhrať etapu. Žeby sa až tak priveľmi báli dažďa a pádu??

Možno by som ta až tak nevnímal, keby som ich nemal okrem Greipela na Velo :evil: :evil: :evil:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 11. Aug 2017 16:39:15

Pijavice blbe. Co akoze robil Dumoulin v prvej skupine ani raz sa tam nepretocil....hajzlici
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 11. Aug 2017 17:37:58

Focus-Shimano píše:Pijavice blbe. Co akoze robil Dumoulin v prvej skupine ani raz sa tam nepretocil....hajzlici


nooo riadne dejavu y jari...peto najaktivnejsi ocividne aj najsilnejsi a vsetci ostatny posraty tahat?...ja to fakt nechapem?...ok boja sa snim prist do finale v skupine 15 ludi ze s nim nevyhraju ale ak ich dobehne dalsia skupina a bude ich tam 30-40 to akoze vtedy maju vacsiu sancu vyhrat?...mne to hlava fakt neberie...este nikdy som tu to slovo nepouzil ale toto fak je pijavicizmus alebo pijavicihnus?
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Pia 11. Aug 2017 18:02:44

majo píše:
Focus-Shimano píše:Pijavice blbe. Co akoze robil Dumoulin v prvej skupine ani raz sa tam nepretocil....hajzlici


nooo riadne dejavu y jari...peto najaktivnejsi ocividne aj najsilnejsi a vsetci ostatny posraty tahat?...ja to fakt nechapem?...ok boja sa snim prist do finale v skupine 15 ludi ze s nim nevyhraju ale ak ich dobehne dalsia skupina a bude ich tam 30-40 to akoze vtedy maju vacsiu sancu vyhrat?...mne to hlava fakt neberie...este nikdy som tu to slovo nepouzil ale toto fak je pijavicizmus alebo pijavicihnus?


Ja by som chcel vedieť koľko % takýchto rozhodnutí ide na vrub DS a koľko jazdca. Ono možno by niektorí jazdci aj chceli ťahať, ale keď dostanú rozkaz tak sklopia uši. Starších jazdcov sa to asi netýka, ale veľa mladých, nových asi radšej počúvne pokyn z auta.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Pia 11. Aug 2017 18:41:26

Zdravím Vás priatelia. Tak dnešná klasikárska etapa mala zamiešať celkovým poradím, čo sa aj nakoniec stalo. Peter bol v závere veľmi silný, len škoda , že pre svoje ataky nenašiel žiadneho spojenca , čo je zo strany jeho súperov logické. Veď všetci dobre vedeli , prísť s Petrom pred cieľovú métu, tak sú prakticky bez šance na úspech. Lars Boom len šikovne využil situáciu a vedel si zrátať , že ho nikto nebude atakovať pri jeho úniku. Nechápem ale to jeho gesto na záver, čo predviedol po prejdení cieľovej čiary, nie som zástancom nejakých sankcií za každú cenu , ale keď sa takto zachová víťaz etapy pred zrakmi celého športového sveta, tak by mala zakročiť jury a ohodnotiť patrične jeho konanie. Dexterko, veľmi výstižne si poukázal na tých čistokrvných šprintérov, ktorých v pretekoch vidieť minimálne a v závere , ako keby neboli v týchto pretekoch. Teším sa z prestupov , ktoré sú avizované pre rok 2018 pre BOH, sú to chlapci ktorý sa vedia obetovať pre svojho lídra(teda Petra) a sú výkonnostne veľmi zdatný. Pohoda v tíme je vynikajúca a chlapci sa vedia tešiť z každého dobrého výsledku. Škoda , že z druhého miesta nám vypadol Macej Bodnar, ale dneska sa dostal do TOP 10 Peter Vakoč, ktorý predviedol skvelý výkon, nakoľko bol prakticky od začiatku v úniku. Zostávajú ešte dve klasikárske etapy, tak v TOP 10 sa to môže ešte všetko zmeniť , nakoľko časové rozdiely nie sú také markantné. Možno, že už zajtra vyzlečie Peter lídra zo zeleného dresu a veľmi by som mu to doprial, už len za to gesto Booma v cieli.Pekný zvyšok dňa priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 280 hostia