Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 25. Feb 2017 19:12:12

Focus-Shimano píše:Jasne ze je v cieli. Noa dnes to Arnaudovi nevyslo,ale zajtra to bude jeho den. Arnaud!


Zajtra to môže byť jeho deň, súhlasím.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 25. Feb 2017 19:16:01

West píše:No je to taký všeumel a takých jazdcov ja mám rád. A ak bude ešte viac jazdiť Flámske klasiky, tak ho budem mať ešte radšej.

NA PCS má v pláne ísť prakticky všetky klasiky dôležitejšie - Strade, E3, Gent, Ronde, Amstel, Valónsky, Liege ....
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 25. Feb 2017 19:30:02

nadherny pretek presne taky ako si predstavujem klasiku....duplom flamsku...ked sa to delilo a rozhodovalo v tych bergoch tak suhlasim ze GVA ale aj ostatny to nechali na Peta akokeby neverili ze to moze vydrzat alebo ho proste xceli sa trosku vybit alebo mozno bol zamer ho vynervovat a vyviest z rovnovahy?...kto vie...s pribudajucimi km a hlavne vtedy ked uz ostala len velka trojka tak nikto o nejakom pijavicizme nemoze ferovo hovorit...cakal som este nastup sepa cca 2 km pred cielom lebo asi ani on sam si neveril proti nim dvom do spurtu ale neprislo to a poviem vam ze tajne som dufal v petom pokus hop alebo trop v poslednom km do ciela ale neprislo to...v tej poslednej zatacke peto prehral tieto preteky...este pred zakrutou isli vsetci traja zo sedla ale za nou peto sadol a ocividne spomalil kym oni obaja do toho dupli a uz nebola sanca GVA dobehnut...za seba ale mozem povedat ze som spokojny...potvrdilo sa mi to co som dnes napisal a zajtra podla mna peto na vitazstvo nepojde...uvidime
zhrniem: skvely pretek flamska klasika ako ma byt a chvalabohu ziaden hromadny dojazd

btw Demare 20ty...treba ferovo uznat ze ho vitazstvo len tak lizlo :P sorry focus ale musel si rypnut :D zajtra to bude lepsie...tipujem aspon 19te miesto :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Alex » Sob 25. Feb 2017 19:38:18

Fabio Felline je neskutočný borec ! Časovky, kopce, šprinty, klasiky, kocky no proste so žiadnym terénom nemá problém takýto jazdci si zaslúžia veľký obdiv.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 25. Feb 2017 19:40:03

Len sa smejte potom sa budem smiať ja. Zajtra 1.Démare 2.Groenewegen 3.Kristoff
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 25. Feb 2017 19:47:34

Milanj55 píše:Najväčšou mierou sa o to postaral práve Peter Sagan, ktorý prakticky potrhal zvyšky pelotónu a dobehol šesticu utečencov. V tom čase mu prakticky nechcel nik striedať a všetko to úsilie ponechali na Petra. Musím ale uznať , že keď zostali v hviezdnej trojke , tak sa ujali striedania v tempe všetci traja.

Ja som mal z toho pocit že viacerí tam vtedy neverili, že ten únik môže vydržať. napokon polminútu za nimi bola skupina, kde mali silné zastúpenie SKY, QS a Trek, takže asi čakali že sa to spojí. Ale Peťo to nechcel nechať tak, napokon on je typ čo nikdy moc nechytračí a keď Vanmarcke a GVA videli že náskok neklesá, tak zapli tiež motory. Napokon to pre neho dopadlo dobre. Tie sily mu síce v závere chýbali, ale ak by ich dobehli, tak tam mal QS troch ľudí a mohlo to dopadnúť všeliako.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 25. Feb 2017 19:49:55

ifčopifčo píše: NA PCS má v pláne ísť prakticky všetky klasiky dôležitejšie - Strade, E3, Gent, Ronde, Amstel, Valónsky, Liege ....

Keď má takúto formu, tak to Strade o týždeň mu môže veľmi sadnúť....
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Sob 25. Feb 2017 19:59:40

West píše:
Milanj55 píše:Najväčšou mierou sa o to postaral práve Peter Sagan, ktorý prakticky potrhal zvyšky pelotónu a dobehol šesticu utečencov. V tom čase mu prakticky nechcel nik striedať a všetko to úsilie ponechali na Petra. Musím ale uznať , že keď zostali v hviezdnej trojke , tak sa ujali striedania v tempe všetci traja.

Ja som mal z toho pocit že viacerí tam vtedy neverili, že ten únik môže vydržať. napokon polminútu za nimi bola skupina, kde mali silné zastúpenie SKY, QS a Trek, takže asi čakali že sa to spojí. Ale Peťo to nechcel nechať tak, napokon on je typ čo nikdy moc nechytračí a keď Vanmarcke a GVA videli že náskok neklesá, tak zapli tiež motory. Napokon to pre neho dopadlo dobre. Tie sily mu síce v závere chýbali, ale ak by ich dobehli, tak tam mal QS troch ľudí a mohlo to dopadnúť všeliako.

Zdravím Ťa "West".Naprosto súhlasím s Tvojim postrehom, či pocitom, môžeš si vybrať, lebo to bolo ešte cez 50km do cieľa, preto mohli mať pochybnosti.Ale určite si si všimol, že ich Peter sem tam pobádal do striedania, ale tiež mohli mať obavy, že dostať sa s Petrom do úniku, nebude pre nich nijakou veľkou výhodou. V tak obtiažnom teréne a pri tak silných borcoch, je len veľmi ťažké doťahovať únik. Nevadí, všetko dopadlo tak ako malo a my sa môžme tešiť na zajtrajšie zápolenie.Tak sa maj priateľu a prajem Ti veľa tvorivých myšlienok pri hodnotení pretekov.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Sob 25. Feb 2017 21:35:06

proste je to fajn vsetko je na dobrej ceste k vybudovaniu spickovej formy na koniec marca, skoda ze strade sa ide tak skoro pete vtedy este nie je na vrchole jemu tie preteky velmi sedia asi koli tomu prachu ako pri bajkeroch :) inak greg dnes vynral uplne presne takisto ako minuly rok mal najviac sil na zaver a zacal spurt presne v tych istych miestach ako minuly rok a ohladom pijavic stale to bude subjektivne ci strieda poctivo alebo sa vpredu len ukaze to vedia cyklisti my to vediet nemozeme ale na flandroch napriklad si peto urcite nebude viest grega do ciela ale urve ho na paterbergu takze klidek :)
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 25. Feb 2017 22:05:05

Bohuzial som nemohol vidiet live a videl som len poslednych 30km teraz co davali na Eurosporte zaznam tak neviem celkovo posudit ale tych poslednych 30km skupina pracovala dobre. Obdivuhodne ze tito traja velikani udrzali taky mierny naskok tolko kilometrov relativne po rovine. Sagan uz prehral takto vela krat za posledne roky. Opat sme si mohli vsimnut ako vytriasa nohy posledne kilometre. To zvykne robit ked ma krce. Za normalnych okolnosti na neho GVA nema ale v takychto pretekoch po dlhych unikoch ho zvykne porazat pravidelnejsie ako by sa mi pacilo. Nic to za to. Omloop je sice WT ale stale to nie je dolezity pretek.A forma je dobra. Dnes boli na stupni vitazov sucasni traja najlepsi klasikari na kockach. Omloop nesklamal tesim sa na dalsie preteky. KBK zajtra asi nebude taky zaujimavy. Nie je to taka selektivna klasika. No som zvedavy ci Bora pojde na Sagana.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 25. Feb 2017 22:19:03

Keram píše:Bohuzial som nemohol vidiet live a videl som len poslednych 30km teraz co davali na Eurosporte zaznam tak neviem celkovo posudit ale tych poslednych 30km skupina pracovala dobre. Obdivuhodne ze tito traja velikani udrzali taky mierny naskok tolko kilometrov relativne po rovine. Sagan uz prehral takto vela krat za posledne roky. Opat sme si mohli vsimnut ako vytriasa nohy posledne kilometre. To zvykne robit ked ma krce. Za normalnych okolnosti na neho GVA nema ale v takychto pretekoch po dlhych unikoch ho zvykne porazat pravidelnejsie ako by sa mi pacilo. Nic to za to. Omloop je sice WT ale stale to nie je dolezity pretek.A forma je dobra. Dnes boli na stupni vitazov sucasni traja najlepsi klasikari na kockach. Omloop nesklamal tesim sa na dalsie preteky. KBK zajtra asi nebude taky zaujimavy. Nie je to taka selektivna klasika. No som zvedavy ci Bora pojde na Sagana.


Sagan v tých pretekoch makal viac ako Greg a to v čase keď si preteky nevidel. Je to jasné aj z vyjadrenia Avermaeta
http://www.cyclingnews.com/news/van-ave ... strongest/
ešte vyjadrenie Vanmarcka
http://nl.metrotime.be/2017/02/25/news/ ... in-finale/
Skús mi pripomenúť tie pravidelné porážky Sagana s Gregom keď makajú v dlhom úniku spolu keď píšeš, že to bolo "vela krat za posledne roky.".
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 25. Feb 2017 23:08:04

Inac vzdy mal eikenberg asfaltove krajnice?
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 25. Feb 2017 23:14:09

@ ifco
Z hlavy len vlanajsi Omloop. Dnesny Omloop. A Montreal vlani. Vlani na Tirenne ked boli v uniku este s Kwiatkom a Stybarom. To su uz 4 pripady za poslednych 365 dni. Naopak si nepamatam. Sagan porazil GVA v Quebecu ale to bol prave head to head sprint v ktorom je Sagan ocividne lepsi.

A to vela krat za posledne roky som nemyslel len s Gregom. Dvakrat takto prehral s Kwiatkom na E3 a na Strade a E3 ked vyhral Thomas pred 2 rokmi ked mu dosli sily.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 26. Feb 2017 0:15:50

Keram píše:@ ifco
Z hlavy len vlanajsi Omloop. Dnesny Omloop. A Montreal vlani. Vlani na Tirenne ked boli v uniku este s Kwiatkom a Stybarom. To su uz 4 pripady za poslednych 365 dni. Naopak si nepamatam. Sagan porazil GVA v Quebecu ale to bol prave head to head sprint v ktorom je Sagan ocividne lepsi.

A to vela krat za posledne roky som nemyslel len s Gregom. Dvakrat takto prehral s Kwiatkom na E3 a na Strade a E3 ked vyhral Thomas pred 2 rokmi ked mu dosli sily.


Ale veď Sagan nem§že vyhrať každý súboj, nemôže vyhrať každé preteky, to sa nedá :D Ja teda len čumím na tie vysoké nároky ktoré na neho niektorí kladiete. Minulý rok bol cyklista roka, mal najviac víťazstiev, najviac WT víťazstiev , vyhral všetky rebríčky a budeme sa trápiť, že ho na Omloope minulý rok porazil Avermaet? A že na Tirrene prehral s Avermaetom, keď ten v úniku nepotiahol ani meter?
Ako je možné, že Quintana dnes prehral v Abu Dhabi? Veď to je cyklistika, nedajú sa vyhrať všetky preteky :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Ned 26. Feb 2017 0:57:47

Ale ifčo, veď Keram to rozhodne nemyslí v zlom. Len konštatuje fakty. ;)
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Tibi » Ned 26. Feb 2017 7:36:38

Tak a je to tu znova,už som sa nevedel dočkať. Hneď prvý pretek a krásna cyklistika.Pády,nervozita,atacy,bergy, no proste nádhera :o .Peter sa mi zdal ešte o niečo silnejší ako minulý rok o takomto čase.Nechcem byť prehnaný optimista,vôbec si ale neviem predstaviť,kto by ho mohol zdolať na Okolo Flámska.Snáď jedine Greg,ale ani tomu nedávam moc šancí.Mne sa javil Peťo na bergoch,ako najlepší.Osobne očakávam od Petra buď na Ronde,alebo na P-R pokus o sólový únik,už niekde 30 km pred cieľom.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 26. Feb 2017 8:08:48

ifčopifčo píše:
Keram píše:@ ifco
Z hlavy len vlanajsi Omloop. Dnesny Omloop. A Montreal vlani. Vlani na Tirenne ked boli v uniku este s Kwiatkom a Stybarom. To su uz 4 pripady za poslednych 365 dni. Naopak si nepamatam. Sagan porazil GVA v Quebecu ale to bol prave head to head sprint v ktorom je Sagan ocividne lepsi.

A to vela krat za posledne roky som nemyslel len s Gregom. Dvakrat takto prehral s Kwiatkom na E3 a na Strade a E3 ked vyhral Thomas pred 2 rokmi ked mu dosli sily.


Ale veď Sagan nem§že vyhrať každý súboj, nemôže vyhrať každé preteky, to sa nedá :D Ja teda len čumím na tie vysoké nároky ktoré na neho niektorí kladiete. Minulý rok bol cyklista roka, mal najviac víťazstiev, najviac WT víťazstiev , vyhral všetky rebríčky a budeme sa trápiť, že ho na Omloope minulý rok porazil Avermaet? A že na Tirrene prehral s Avermaetom, keď ten v úniku nepotiahol ani meter?
Ako je možné, že Quintana dnes prehral v Abu Dhabi? Veď to je cyklistika, nedajú sa vyhrať všetky preteky :lol:

Neviem ci si spravne pochopil co som chcel povedat. To ze Sagan prehral takto uz velakrat bolo skonstatovanie. Uz to spominaju aj superi ze zbytocne niekedy mrha silami. Nad tym by sa mal zamysliet co s tym. Je to sice super ze tak jazdi ale utekaju mu vitazstva. Nie je nahoda ze je tolkokrat druhy. Vyplyva to z jeho stylom. To ze v poslednej dobe zvykne tahat s GVA za kratsi koniec je fakt ktory sa mi nepaci. Nema to nic spolocne s tym ze by sme mali na Sagana vysoke naroky ale GVA je jeho najvacsi super tak by sme hadam mohli chciet aby s nim mal Peter pozitivnu bilanciu.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 26. Feb 2017 10:22:27

Focus-Shimano píše:Inac vzdy mal eikenberg asfaltove krajnice?


daval som to tu uz vcera ale tu to mas len a len pre teba https://www.instagram.com/p/BQ5coe-BkMS/
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 26. Feb 2017 11:08:13

vratim sa este posledny krat k omloop-u

pozrel som si poslednych a rozhodujucich 65km este raz a treba ferovo povedat ze v bergoch bol peto jednoznacne najsilnejsi...ved to nakoniec uznali aj GVA a SEP...ked trek trhal peloton a stannard nestihal a zbrzdil Peta tak ten nevahal obehol a sam bez problem si dolepil prvu 4ku...nasledne kazdy berg siel jednoznacne najlachsie a som si isty ze keby nebol eikenberg tak daleko pred cielom tak tam bez problemov oboch belgicanov otrhne...sami priznali ze tam boli na limite a aj na videu vidno ako oni trpia kym peto je v pohode...kockove sektory sa nesli nejak tvrdo asi s vynimkou paddestraad kde po rovinatejsej casti ozil vanmarcke a slusne do toho dupol...to bolo presne 30km pred cielom a tam vznikla ta velka trojka...nasledne relativne dobra a ferova spolupraca od vsetkych 3och az do bodu ked dostali do vysielaciek hlasenie ze prenasledovatelia to vzdali a ze uz maju minutu naskok a ten rastie...tam uz zacali belgicania taktizovat a oj..ovat sa...co sa im ale necudujem proti petovy by to robil asi kazdy...snad s vynimkou spartakusa mozno tommekeho...na zaverecny sprint uz nenapisem nic nove lebo si stojim za tym co som tu napisal predtym

uz len jedna poznamka voci kritikom petovho stylu...pre mna nepochopitelna kritika...ano tahal znova najviac ano minul asi najviac energie a ano tym sa asi zas raz pripravil o vitazstvo ale...ak by nejazdil zas raz tymto svojim nadhernym stylom bola by vobec nejaka takato skupinka?...mal by vobec GVA sancu vyhrat ak by sa to spojilo?...ake utoky by sme videli este pred koncom z takej vacsej skupiny?...vela pretekov by vyzeralo a skoncilo uplne inac ak by peter jazdil defenzivnejsie tym som si isty ale to by som nexcel...takto ma vyzerat klasikarska a duplom flamska cyklistika...to ze sa ho ostatny boja a ze sa casto oje..uju v tahani je prenho len kompliment a pre mna ulne pochopitelne

hej a este jedna vec...ak by peto netahal a nemrhal silami ono by sa to asi pospajalo a mozno by nakoniec vyhral aj Demare a to by sme tu museli viaceri zacat focusovi vykat :D tak sa aspon mozeme s nim i nadalej trosku natahovat :D :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Ned 26. Feb 2017 11:26:09

Mám pre Vás niečo Forrest Sagan. Bicykluj Forreste.
https://www.instagram.com/p/BQ9F2EblbIa/
A veľa ľudí rieši Peťov rozhovor na sporze, keď sa ho pán novinár spýtal na zdravotné problémy, podaktorí ľudia riešia že Peter Peter sa mal správať slušnejšie, no neviem. Na blbú otázku sa ťažko odpovedá a ešte k tomu téma o záchode, Každý ide na záchod kedy chce a nemusí mať žalúdočné problémy. Pán novinár by sa mal tiež pýtať na športové veci a nie debatiť o asi vymyslenom žalúdočnom probléme. Teraz ten rozhovor rieši celý slovenský bulvár na čele s Novým časom a určite sa pridá aj Pluska a aj ľudia to riešia. Peter je svojský a tak aj zareagoval, dakomu sa to páči, dakomu nie, ale dával aj iné rozhovory, či už pre RTVS a tam bol v pohode, takisto aj tento rozhovor je celkom v pohode: https://www.youtube.com/watch?v=-u_lKF19LoU
A je mi ľúto, že podaktorí ľudia nevedia pochopiť Saganov humor a najma na Slovensku, v zahraničí sa na ňom bavia, že trebalo takého človeka do cyklistiky. Určite aj v zahraničí ho kritizujú, ale nie až tak ako doma. http://www.cyklonovinky.cz/Clanky/Sagan ... ousky.aspx
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 68 hostia