Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Svajciarsko

Poslaťod Phobos » Štv 15. Jún 2017 13:36:49

Lopez :( Na tie obrazky sa nepozera dobre, na Tour sa uz pravdepodobne neobjavi. Celkovo tu Kolumbijcom tento rok nejde karta, Lopez out, Pantanovi GC prekazila choroba (mohol by skusit nejaku etapu napr. dnes), Atapuma po zraneni neviditelny, Betancur sice po rokoch konecne vyzera ako cyklista ale...asi som cakal po tych perfektnych vykonoch v Limburgu viac.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Phobos » Štv 15. Jún 2017 13:43:27

emor píše:Začal žiariť Fernando (Giro100) ale bez serióznej konkurencie a najmä vďaka svojmu tímu, ktorý prišiel po etapy aj keď Daniel odnesiel nakoniec z Gira pódium.

Alternativna realita? :D
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: STER ZLM TOER

Poslaťod paula@sile » Štv 15. Jún 2017 21:37:38

o zmienku iste stoji etapak, ktory prebieha tohto tyzdna ( na CI nebol spomenuty) – STER ZLM-TOER, kittel, greipel a spol..
zajtra zaujimava etapa po amstel gold race streke, v sobotu cast LBL streky
blizsie info na ster zlm…..
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 15. Jún 2017 23:01:28

komicky pohlad je do vysledovky slovinskej etapy...majka na 9om mieste a az za nim mena ako cav, mareczko a iny :D
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Sob 17. Jún 2017 15:51:20

Preteky Okolo Slovinska pre mňa organizačne na úrovni WT - klobúk dolu. Prenos na jednotku (vrtuľník, viacero motoriek s kamerami, ktoré sledujú únik, čelo a koniec pelotónu, aj odpadlíkov), značenie dôležitých ,,medzníkov", taktiež grafický popis každého jazdca aj s fotkou (to nemá ani väčšina WT pretekov), GPS rozostupy atď. Profil etapy veľmi prehľadný (niečo na spôsob ASO pretekov), mali by si jednoznačne brať príklad aj naši organizátori - načo vymýšľať ikonky kopčekov a na šprintérskych prémiách ikonu cyklistov (ešte aj nabok otočené). Veď treba ísť cestou, ktorej každý rozumie - červený kruh s číslom ako horská prémia, krúžok príslušnej farby s ,,eSkom" ako šprintérska. Takisto kopce označiť dĺžkou a priemerom stúpania. Čerešničkou je aj kvalitné pódium, kde sa menia jednotliví sponzori dresov. Budem sa opäť opakovať, ale organizátori Okolo Slovenska by mali apelovať aj na tímy, nech majú pripravené nažehlovačky s logami, prípadne nech im pošlú predlohu, aby každý líderský dres mal značenie daného tímu. Pretože až na CCC to bola tragédia, najmä na pódiu - dres pre lídra s odlepujúcim sa logom na papieri... Otras. Viem, že sú to možno ,,prkotiny", ale niekedy je to aj o maličkostiach. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 17. Jún 2017 17:42:31

dalsie krasne a dominantne petove vitazstvo s prikladnou pracou celeho teamu pocas etapy...zda sa mi ze forma je naozaj vynikajuca pred tour a co sa mi paci este viac je to ze ocividne nalada v bore suhra vztahy a vsetko okolo toho su na top urovni a hlavne ta pomoc a oddanost pre lidra je prikladna a na vysokej urovni...to ze v poslednom km si vystupia a nerobia mu vlacik si myslim ze je cielene...on svoj vlak nepotrebuje do finishu ako vsetci dobre vieme...prenho je dolezite aby pracovali chytali uniky alebo nedovolili nastupovat superom do posledneho km a potom si to uz spravi sams...za mna hodnotim celu boru aj petovu formu naozaj velmi kladne a uz sa tesim na tour...aj majka a jeho partia vyzeraju byt ok tak uvidime ako to bude vyzerat u zabojedov
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Sob 17. Jún 2017 18:13:25

Zdravím Vás priatelia. Tak dnešná 8 etapa dopadla podľa môjho očakávania. BOH po celý čas mala únik pod kontrolou a v závere boli s Petrom vždy 3 tímový kolegovia. Dneska podlahári v záverečných dvoch kilometroch boli až 4 na čele pelotónu, tak som očakával ako to všetko zhodnotia v záverečnom špurte. Ale aj keď to mali dobre rozbehnuté , aj tak im to moc nepomohlo a Peter ich opäť vyviedol z omylu (nestačí kvantita , ale kvalita). Etapu som pozeral na ČT Sport a komentátori ma až rozosmiali, keď porovnávali predošlé víťazstvo Petra , ako motorka a kolobežky. V závere spomenuli , že tým cyklistom , ktorí sa chystajú o získanie zeleného trička na TdF, dal dneska Peter jednoznačnú odpoveď v priamej konfrontácii. Dneska BOH hrá prím , v jeden deň dve víťazstvá , tak to je ukážka kvality v tomto tíme. Rafal Majka v Slovinsku začal víťaznú šnúru a Peter ju dokončil skvelým finišom. Zajtrajšia časovka ukončí tieto obľúbené preteky a Peter s 15 víťazstvami ešte zvýšil svoju prestíž pred prichádzajúcim vrcholom sezóny TdF. Petrova forma naberá na intenzite a dúfam , že do 2 týždňov dosiahne vrchol a odzrkadlí sa to na výsledkoch tohoto prestížneho podujatia. Na záver ešte jeden postreh, vo fóre to trochu stagnuje s príspevkami, ale pod úvodným článkom to "Tibi" oživil a popreháňal prispievateľov , ktorí používajú viacero nickov súčasne. Tibi, viem , že máš v tom svojom tvrdení pravdu, ale s tým nič nenarobíš, jedni odídu a druhý prídu , je to bludný kruh. Posielaj svoje príspevky sem do fóra a ušetríš si svoje zdravie. Bohužiaľ nie je to legislatívne dotiahnuté tak , aby sa tomu dalo zabrániť, tak je lepšie nereagovať na nich a tým im vezmeš vietor z plachiet.Prajem Vám pekný zvyšok víkendu priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Sob 17. Jún 2017 18:39:32

Sme v polovici sezóny a Bora je na tom tak skvele, že diktuje tempo vo WT pretekoch. Keď sa teraz na to tak pozerám, tak dobre že Tony Martin nešiel do tej Bory :D Už sa neviem dočkať na Boru o 2 roky. Ďalej je neuveriteľné ako si Peter drží formu počas celého roka. Nikto z tých, ktorých bolo na jar vidieť, nie sú takí dominantní ako Peter... Ale to už všetci vieme. Môj tip pred TdF je, že Bora prinesie zelený dres, 4 víťazné etapy a bodkovaný dres/top 10 GC.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Svajciarsko

Poslaťod Phobos » Sob 17. Jún 2017 18:55:43

Slaby lead-out od Stybara, v zavere velmi Trentinovi nepomohol, za Gilbertom zas po poslednej zakrute nestihal Bauer. Aky vlacik sa chysta na TdF pre Kittela? Predpokladam ze Gilbert, Trentin, Sabatini tam budu. Bauer? Stybar?
Neviete niekto preco bol posledny okruh neutralizovany?
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 17. Jún 2017 20:42:15

tiez by ma zaujimalo preco maju takmer vsetci rovnaky cas ako vitaz ked ich prislo do ciela s nim fakt len zopar...divne
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Sob 17. Jún 2017 22:58:24

@Phobos
@ Majo
odpoved najdes napr. na CI- 8 etapa okolo svajciarska… ;)
......Medzi tým prišla veľmi netradičná informácia, že nie len ochranná zóna sa posunie už na prejazd do posledného okruhu, teda na métu 12,5 km pred páskou, aby nemuseli byť vrchári dlho v strese, ale aj časy budú platiť z tohto prejazdu. Toto rozhodnutie rozhodcov bolo zvláštne až nepochopiteľné, ale zásadnejšie neovplyvňovalo preteky.....
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Phobos » Sob 17. Jún 2017 23:37:40

Dik paula@sile, vtedy tam to "vysvetlenie" este nebolo. ;)
Po minulorocnom fiasku na Tirrene tu asi mame novy precedens.
Trochu viac som nasiel na radsport news:
Zum entspannten Tag für alle Klassementfahrer trug auch die Entscheidung der Rennjury bei, aufgrund der vielen kurvigen und engen Passagen die Zeit für die Gesamtwertung bereits nach der vorletzten Zieldurchfahrt zu stoppen. "Die Kommissäre haben richtig gehandelt. Der Rundkurs war etwas gefährlich, vor allem auch angesichts unserer hohen Geschwindigkeit“, erklärte Spilak. Die Entscheidung nutzten die meisten der Favoriten, um sich eingangs der Schlussrunde aus dem deutlich kleiner werdenden Feld zurückfallen zu lassen und sich für die morgige Schlussetappe zu schonen.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Ned 18. Jún 2017 16:28:57

Zdravím Vás priatelia. Tak Bora aj v dnešnej etape vo Švajčiarsku valcovala svojich protivníkov. Konkrétne Sam Bennett v záverečnom špurte nedal žiadnu šancu Markovi C. Prakticky BOH zo štyroch etáp triumfovala v troch etapách a čo sa týka celkovej spolupráce, tak už sa prejavuje zlepšená spolupráca v tíme. Určite svoje veľké plus má celková pohoda v tíme, ktorá prišla s dobrými výsledkami. Sú to všetko ešte mladý chlapci a už sa na nich prejavuje zlepšená zohratosť a celková bojovnosť o dosiahnutie najlepších výsledkov. Boli veľmi dobre poskladané tímy pre Švajčiarsko a aj Slovinsko, výsledky z oboch podujatí sú nad očakávanie a očakávanie pred TdF , budú určite optimistické. Pekný zvyšok víkendu Vám prajem priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 18. Jún 2017 20:34:33

Milanj55 píše:Zdravím Vás priatelia. Tak Bora aj v dnešnej etape vo Švajčiarsku valcovala svojich protivníkov. Konkrétne Sam Bennett v záverečnom špurte nedal žiadnu šancu Markovi C. Prakticky BOH zo štyroch etáp triumfovala v troch etapách a čo sa týka celkovej spolupráce, tak už sa prejavuje zlepšená spolupráca v tíme. Určite svoje veľké plus má celková pohoda v tíme, ktorá prišla s dobrými výsledkami. Sú to všetko ešte mladý chlapci a už sa na nich prejavuje zlepšená zohratosť a celková bojovnosť o dosiahnutie najlepších výsledkov. Boli veľmi dobre poskladané tímy pre Švajčiarsko a aj Slovinsko, výsledky z oboch podujatí sú nad očakávanie a očakávanie pred TdF , budú určite optimistické. Pekný zvyšok víkendu Vám prajem priatelia.


Je vidieť, že ich cyklistika baví a majú na pohľad úprimnú radosť z víťazstiev kolegov. Myslím si, že nálada v tíme je dobrá, čo je dobré znamenie pred Tour.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 18. Jún 2017 21:18:38

Milanj55 píše:Zdravím Vás priatelia. Tak Bora aj v dnešnej etape vo Švajčiarsku valcovala svojich protivníkov. Konkrétne Sam Bennett v záverečnom špurte nedal žiadnu šancu Markovi C. Prakticky BOH zo štyroch etáp triumfovala v troch etapách a čo sa týka celkovej spolupráce, tak už sa prejavuje zlepšená spolupráca v tíme. Určite svoje veľké plus má celková pohoda v tíme, ktorá prišla s dobrými výsledkami. Sú to všetko ešte mladý chlapci a už sa na nich prejavuje zlepšená zohratosť a celková bojovnosť o dosiahnutie najlepších výsledkov. Boli veľmi dobre poskladané tímy pre Švajčiarsko a aj Slovinsko, výsledky z oboch podujatí sú nad očakávanie a očakávanie pred TdF , budú určite optimistické. Pekný zvyšok víkendu Vám prajem priatelia.


mino mas tam chybicku...xcel si urcite napisat v slovinsku nie vo svajci
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 18. Jún 2017 21:19:24

Phobos píše:Dik paula@sile, vtedy tam to "vysvetlenie" este nebolo. ;)
Po minulorocnom fiasku na Tirrene tu asi mame novy precedens.
Trochu viac som nasiel na radsport news:
Zum entspannten Tag für alle Klassementfahrer trug auch die Entscheidung der Rennjury bei, aufgrund der vielen kurvigen und engen Passagen die Zeit für die Gesamtwertung bereits nach der vorletzten Zieldurchfahrt zu stoppen. "Die Kommissäre haben richtig gehandelt. Der Rundkurs war etwas gefährlich, vor allem auch angesichts unserer hohen Geschwindigkeit“, erklärte Spilak. Die Entscheidung nutzten die meisten der Favoriten, um sich eingangs der Schlussrunde aus dem deutlich kleiner werdenden Feld zurückfallen zu lassen und sich für die morgige Schlussetappe zu schonen.


aj ja som prscedceny o tom ze ked som to pisal tak to tam este nebolo ale aj ja dakujem za vysvetlenie
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Pon 19. Jún 2017 10:16:05

majo píše:
Milanj55 píše:Zdravím Vás priatelia. Tak Bora aj v dnešnej etape vo Švajčiarsku valcovala svojich protivníkov. Konkrétne Sam Bennett v záverečnom špurte nedal žiadnu šancu Markovi C. Prakticky BOH zo štyroch etáp triumfovala v troch etapách a čo sa týka celkovej spolupráce, tak už sa prejavuje zlepšená spolupráca v tíme. Určite svoje veľké plus má celková pohoda v tíme, ktorá prišla s dobrými výsledkami. Sú to všetko ešte mladý chlapci a už sa na nich prejavuje zlepšená zohratosť a celková bojovnosť o dosiahnutie najlepších výsledkov. Boli veľmi dobre poskladané tímy pre Švajčiarsko a aj Slovinsko, výsledky z oboch podujatí sú nad očakávanie a očakávanie pred TdF , budú určite optimistické. Pekný zvyšok víkendu Vám prajem priatelia.


mino mas tam chybicku...xcel si urcite napisat v slovinsku nie vo svajci

Zdravím Ťa "majo".Samozrejme , že máš pravdu a ja som sa tam zmýlil. Dopadlo to tak kvôli viacerým súbežným pretekom, ktoré som sa snažil sledovať pokiaľ možno všetky.Som veľmi rád , že sa Bore darí ako celku a oba tímy podali výrazné výsledky v priamom zápolení na oboch podujatiach. Dúfam, že ich táto skvelá atmosféra ešte viac nabudí a stmelí a oni budú pokračovať v dobrých výkonoch. Ifčopifčo , priateľ môj , nenechaj sa urážať tými pseudo odborníkmi pod úvodným článkom. Proste sa na nich vykašli, veď Ti nestoja zato, aby si im venoval čo len riadok. Som presvedčený o tom , že to všetko majú na svedomí tak dvaja ľudia , používajúc viacero nickov. Stačí, keď si človek otvorí zoznam prihlásených členov a hneď tam vidí viacero prihlásení jednotlivých nickov. Do cela dobre ich prekukol aj Tibi, myslím že sa moc nemýlil. Pekný deň Vám prajem priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Pon 19. Jún 2017 11:09:59

@majo
@phobos
no ved nic sa nedeje, moze byt, ze to bolo neskor doplnene
mne sa tiez nezdalo, aby to dvaja prehliadli…
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Binck Bank Tour

Poslaťod paula@sile » Uto 20. Jún 2017 23:07:08

to je vynikajuca sprava, ze peto a miso idu eneco, teda Binck Bank Tour, na ten novy nazov si musim este zvyknut, pripada mi nejako cinsky, v takej kratkej dobe zavita hned dva krat do tychto koncin, parada
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 21. Jún 2017 23:03:52

Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 42 hostia

cron