Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod datcom » Pon 16. Jan 2017 20:27:08

Ja len ,aj keď mám kvalitný internet zo satelitu je to predsa o niečo kvalitnejšie "niekedy".
datcom
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv 26. Feb 2015 14:29:12

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Pet » Pon 16. Jan 2017 20:49:23

Zdravím Milan55 - Myslím, že Ewan nemá na tebou spomínaných šprintéroch. Presadí sa ako postupne zostarnú a stratia rýchlosť. Osobne sa mi nepáči jeho spôsob jazdy / šprintu / Pripadá mi nebezpečný - niečo na spôsom Bouhanniho. To už ide zajtra ráno ?
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Uto 17. Jan 2017 0:13:59

akurat citam, zeby chcel peto sagan zaziarit aj na amstel gold race???? :o

http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_102087.htm
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Uto 17. Jan 2017 10:59:39

Pet píše:Zdravím Milan55 - Myslím, že Ewan nemá na tebou spomínaných šprintéroch. Presadí sa ako postupne zostarnú a stratia rýchlosť. Osobne sa mi nepáči jeho spôsob jazdy / šprintu / Pripadá mi nebezpečný - niečo na spôsom Bouhanniho. To už ide zajtra ráno ?

Zdravím Ťa "Pet", ono tie časy u protinožcov nás trochu mätú, ale je už po 1 etape. Já , som ju sledoval od cca 2.30 hod. nášho času a ako uviedol úvodný článok redaktor, tak väčší rozruch nastal až pár kilometrov pred cieľom , keď sa pokúšali o nástup myslím že aj Hansen. Pelotón to vyhodnotil ako zvýšené riziko a zvýšil obrátky a dostihol utečencov. V závere posledného kilometra sa už rútil plnou rýchlosťou do cieľa. Páčilo sa mi , že Peter potiahol Beneta cca až do méty 150m pred cieľom. Škoda , že chlapec nevyštartoval tak o sekundu skôr, lebo Ewan mal už našliapnuté na plnú rýchlosť a Benet tak už nestíhal. Ale nevadí , veď McCarty a Benet sa v celkovom poradí držia na najvyšších priečkach a chlapci nemajú zlú formu. K tomu Ewanovi , ako vidíš je dostatočne rýchli, aj keď Ti musím dať za pravdu , je to podobný typ ako Bouhanni.Šprintéri všeobecne musia v tých záveroch trochu viac riskovať , keď sa chcú presadiť v závere, lebo do šprintov sa niekedy zapája príliš veľa premotivovaných cyklistov a tým pádom nastáva aj väčšie riziko kolízie. Viem , že Ewan je momentálne v top forme a oddýchnutý, čo sa mu postupom času stane nevýhodou a poklesom výkonnosti a únavou začne prichádzať aj o víťazstvá.Prajem Ti veľa skvelých zážitkov , pri sledovaní tohto krásneho športu.Pekný deň všetkým priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Pia 20. Jan 2017 19:51:39

Na Tour Down Under je to pomerne jednotvárne... A meniť sa to asi zatiaľ nebude. Ewan má za sebou sezónu austrálskych kritérií a tak je jasné, že na takýchto kratučkých etapách dokáže poľahky vyhrávať. Čo mal ale znamenať ten Porte? Kilometrový šprint do kopca? Stále zo sedla, pri hentakej kadencii? V januári? Myslí Porte tú svoju GT kariéru naozaj vážne alebo v ňom bude mať Froome takého externého pomocníka v ťažkých chvíľach? :) Je to sranda... Pred pár rokmi boli TDU preteky pre takých útočníkov, teraz tam Porte predvádza drvivé nástupy hodné víťazov ardenských klasík...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 20. Jan 2017 23:36:06

@berloq tiez som nevedel hubu zavriet ked som videl ako porte ide ten kopec...velka sila...ale pre europsky zameranych cyklistov bude asi TdU asi vzdy len taky pretek na rozjazdenie sa...protinozci su takmer vsetci na uplne inom leveli kedze v tomto case maju svoje majstraky a aj ostatne svoje velke preteky...potom ale na jesen ich uz takmer neviediet...cest výnimkám ako napr bling

vsimli ste si ale ludkovia ewan sposob spurtu?...totalne zalahnuty na baranoch cim ma vybornu aerodynamiku ale zas mi to pride ze to tazisko ide poriadne dopredu co mu ale ocividne nevadi...caleb je agresivnejsi spurter ale zas k bouhanimu by som ho neprirovnaval...silu a talent chlapec urcite ma ale bude to musiet dokazat aj inde a na vacsich pretekoch ako je TdU...je este poriadne mlady cize vsetko ma pred sebou ale ja osobne ho beriem za vacsiu buducnost svetoveho sprintu ako napr. gaviria ale az cas ukaze
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 26. Jan 2017 11:11:22

tak Sam Bennett prvy vitaz z Bory v roku 2017 ked vyhral Race Melbourne s petovou pomocou
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 26. Jan 2017 11:41:20

Neviem ci sa to berie ako oficialne vitazstvo kedze to nie je regulerny pretek. Je to nieco ako Peoples choice classic ktore sa neberie ako klasicky pretek. Napr. Ewan nema PCC na procyclingstats medzi vysledkami.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 26. Jan 2017 16:35:07

z ucty k redakcii C-I tu nikdy nedavam linky z inych portalov ale tentokrat musim...je to len taka predpoved danej redakcie a doslova ich iluzia ale preco nie? :D
http://www.roadcycling.cz/clanek/kdo-vy ... tsi-zavody

inac z tohto portalu by si mali mnohe slovenske periodika ci w-stranky naozaj brat priklad lebo o saganovy vzdy pisu tak ako by ani neboli cesi a sagan nebol slovak :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 29. Jan 2017 22:45:11

pelluci porazil v cistom sprinte greipela bouhanniho a inych...zaujimave...mozno ten vlaci kolar basa peluci beneti sagan nemusi byt vobec zly...otazka je len ci to peto bude xciet :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 31. Jan 2017 17:44:36

Dnes predviedol Kittel super šprint Groenewegenovi to v háku stačilo aspoň na druhé miesto. Bola to pekná etapa.Konečne skončila uhorková sezóna
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Str 01. Feb 2017 19:55:43

Na moje potešenie dnes Démare porazil na férovku Kristoffa.Prvý závod a hneď výhra lepší začiatok mať ani nemohol.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 02. Feb 2017 13:57:54

Focus-Shimano píše:Na moje potešenie dnes Démare porazil na férovku Kristoffa.Prvý závod a hneď výhra lepší začiatok mať ani nemohol.


Nemáš nejaký link na dojazd týchto pretekov? Vopred ďakujem.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 02. Feb 2017 14:06:38

Jedine toto ale je to v dost zlej kvalite https://m.youtube.com/watch?v=_QrgrH3VzAE. Dnes v dubaji velmi zaujimava etapa vietor,prach,udajna bitka :D Je super ze Dege sa vracia do starej formy z 2015 alebo 2014
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Ned 05. Feb 2017 14:52:50

Quintana včera v pohode a hlavne dominantne vyhral celé preteky. Je mi jasné, že konkurencia nebola nijaká veľká, aj keď klasicky od Sky sa čakal asi razantnejší boj. Ale je fakt, že na stúpaniach, kde sklon takmer neklesá pod dvojciferné hodnoty sa s Quintanom veľa ľudí rovnať nemôže a tak to aj vyzeralo... liga sama pre seba. Minulý rok na Vuelte si to skúsil proti Froomeovi a spol., teraz vedel, že je ďaleko pred ostatnými. Ale beriem to zase trošku s rezervou, lebo je to strašne skoro. Vlastne ešte nemôžeme hovoriť ani o žiadnej jarnej sezóne, lebo v Európe je proste ešte zima... No, je super, že sezóna už začala aj v Európe.

Akurát sa mi nepáčia nové dresa Movistaru. Zmeny sú medziročne minimálne... Ale tohtoročný model sa mi nejako nepáči, hlavne helmy! Catlike a Movistar to bol už taký kult...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Pia 10. Feb 2017 18:52:04

Tak sezóna sa už začala, ale všetko hlavné je ešte ďaleko pred nami. Takže na čo sa v sezóne najviac tešíte, konkrétne preteky či celé časti sezóny, čo od nej očakávate, prípadne ako si ju predstavujete? Sú preteky, okrem TdF, ktoré určite nevynecháte? Čo bude podľa vás hlavným znakom?
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 10. Feb 2017 20:56:08

Ja sa najviac teším na jarné dláždené klasiky v ktorých si Arnaud Démare pripíše na konto druhý monument vyhraje buď flandry alebo Roubaix. V druhej časti sa teším na 4 dni dunkerque,okolo Belgicka a Eneco tour
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pia 10. Feb 2017 21:33:10

Ja sa teším najma na jarné klasiky a najviac budem fandiť Petrovi a potom Boonenovi. Ďalej určite TDF a MS, ale určite si pozriem troška aj Giro, Vueltu atď. Focus - Shimano , no neviem či na Tour of Flanders má šancu Demare, skôr Peter, GvA, Boonen, Kristoff, Degenkolb, Štybar, Vanmarcke. Možno, že som ešte niekoho vynechala. Demare má možno vačšiu šancu vyhrať Paris - Roubaix, ale dúfam že to vyhrá iný pretekár - Peter. :D
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 10. Feb 2017 21:55:38

berloq píše:Tak sezóna sa už začala, ale všetko hlavné je ešte ďaleko pred nami. Takže na čo sa v sezóne najviac tešíte, konkrétne preteky či celé časti sezóny, čo od nej očakávate, prípadne ako si ju predstavujete? Sú preteky, okrem TdF, ktoré určite nevynecháte? Čo bude podľa vás hlavným znakom?


Ja som asi výnimka pretože sa teším na všetky preteky v sezóne a rád pozerám aj tie najväčšie "hnojáky" a teda vynechám iba to, čo sa nebude dať pozrieť. ;) Ale keby som mal vypichnúť nejaké konkrétne preteky či obdobia, tak sa veľmi teším na všetky GT a na obdobie jarných klasík od Omloopu až po L-B-L. Mám rád dvojboj poobede Giro a v noci Kalifornia a po Lombardii sa už neviem dočkať ďalšej sezóny :)
Tento rok očakávam veľmi zaujímavé Giro a trochu netradičnú Tour s menším počtom dojazdov v kopci (ak si to dobre pamätám) a na Vuelte bude tuším Angliru. Na rozdiel od mnohých fanúšikov mám rád aj Primaveru už len pre tú jej históriu a nevypočítateľnosť.
Očakávania? Je ich veľa.
Z hľadiska našich chalanov by som bol rád keby sa Petrovi podarilo vyhrať aspoň jeden monument, najviac ho favorizujem na Ronde ale dúfam že prelomí určité prekliatie na Roubaix kde máva dosť problémy a smolu a konečne bude na pódiu. Juraj nech potvrdí minuloročný progres a nech sa dostane na Tour a potešilo by ma, keby Erik vyhral nejaké preteky aj v tejto sezóne a zlepšil sa čo sa týka vytrvalosti. Čo je asi najdôležitejšie, nech nás Peter naďalej baví cyklistikou ako to robil doteraz a nech sa pri tom baví aj on, potom sa ani nebojím, že nejaké pekné výsledky neprídu.
Prial by som nejaké veľké víťazstvo Štybymu, Romanovi by som prial pódium na L-B-L a Vakočovi aby nadviazal na minuloročnú sezónu. Som zvedavý ako sa bude dariť množstvu novicov v profi peletóne. ktorí ukazovali minulý rok svoj talent. (Gaudu, Goeghegan, Guerreiro, Garcia - koľko ich je na G ...atď), som zvedavý na prechod Cinka na cestu (na TDU vyzeral celkom slušne).
Prial by som veľké víťazstvo Greipelovi, neviem však kde by ho mal získať. Som zvedavý či Vanmarcke vyhrá tento rok svoju prvú WT klasiku, či Degenkolb nadviaže na úspešný rok 2015, či Kristoff začne opäť vyhrávať aj mimo Nórska, či sa Thomas presadí na Gire, ako sa Nibali vysporiada s menšou tímovou podporou, či sa Chaves bude stále usmievať, kto zo šprintérov bude dominantný na Tour a či Matthews bude Petrovi za zadkom v boji o zelený dres ako sa zastrája, či Nairo bude na Tour dôstojnejším súperom Froomea ako minulý rok a ako sa skončí ten jeho dvojboj Giro-Tour, ako sa bude dariť Kwiatkovi ktorý podľa mňa celkom nenapĺňa svoj potenciál, či Tommeke zakončí svoju kariéru víťazstvom na Ronde či Roubaix a predbehne Spartaka čo sa týka monumentov, čo predvedie Gilbert v Quick Stepe, či sa Gaviria oblečie na Gire do ružového a či ukáže, že je skutočne talent Saganovych rozmerov, či talenty z minulej sezóny ako Politt, Moscon ..... ukážu ďalší progres, či Tony Martin pôjde v tejto sezóne v klasikách viac na seba, ako si podelia klasiky Degenkolb so Stuyvenom, či sa Gasparottovi bude dariť na ardénskych klasikách v novom WT tíme tak, ako v pro-konti tíme minulý rok, či sa Aru vráti k výsledkom roku 2015 .....atď.
Čo si ale prajem najviac tak to, aby sa cyklistom vyhýbali pády a technické problémy aby sa nezopakovali tragédie z minulého roku.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 10. Feb 2017 22:19:49

Focus-Shimano píše:Ja sa najviac teším na jarné dláždené klasiky v ktorých si Arnaud Démare pripíše na konto druhý monument vyhraje buď flandry alebo Roubaix. V druhej časti sa teším na 4 dni dunkerque,okolo Belgicka a Eneco tour


Tak na Ronde bude mať Demare problém, na bergoch ho autá nevytiahnu hore ;) Nie, srandujem, ale ten scenár v ktorom by Demare vyhral Ronde je dosť nepravdepodobný, to by favoriti museli veľmi taktizovať a do cieľa by musela prísť veľká skupina cyklistov. Neverím, že keď klasikári ako Sagan, Avermaet, Vanmarcke .... zaberú pri poslednom prechode Kwaremontu a Paterbergu že sa ich Demare dokáže udržať. Musel by sa asi dostať do úniku skôr a modliť sa aby ho na vrchole Paterbergu len dostihli. A potom sa spoľahnúť, že mu v záverečných km nikto nezdrhne. Pričom s veľkou tímovou podporou asi nemôže počítať. Skôr by sa mu mohlo niečo podariť na G-W kde už skončil tretí.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 63 hostia

cron