Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Pia 24. Mar 2017 22:07:32

Gilbert je jazdec ktorému som v minulosti fandil najviac až kým neprišiel Peťo Sagan. Vo svojich najlepších rokoch jazdil podobne dobre Ardeny aj Ronde až kým neprišiel rok 2011, kedy vyhral všetky Ardenské klasiky a začal si na ne veriť viacej. Navyše sa v BMC dohodli s GVA, že si nebudú navzájom prekážať, ale ako sa ukazuje zrejme to nebol z jeho strany úplne dobrý deal. Ale aj napriek tomu som dosť prekvapený, ako mu na kockách ide. Zrejme je momentálne v najlepšej forme za posledných 4-5 rokov a som naozaj zvedavý ako mu to pôjde ďalej. Iste je silný, ale zatiaľ tie výsledky idú dosť na vrub jeho správnych rozhodnutí a tiež silného tímu, ktorý mu stráži chrbát. Ale Ronde môže byť iný príbeh.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 24. Mar 2017 22:22:31

v katalansku nadherny suboj pavucikov na naozaj tazkom kopci...TVG zas dokazuje ze asi nema na to aby bol top GC jazdcom...viem taketo kopce mu vraj nevyhovuju ale bohuzial posledne roky mu nevyhovuje asi ziaden kopec na ktorom to ti najlepsi roztocia...no a valverde....fuuuj co dodat...cele roky napriek ucte z jeho vyrovnanosti pocas celeho roku a vsestranosti som ho povazoval skor za jazdca priveskoveho typu ako utocnika a dnes naozaj mi znova dokazal ze to uplne tak nieje...mlady stroj Soler mu nadherne rozbil ostatnych dokonca aj froomyho nasledne si valverde pockal kedy sa chris doskrabka spat a potom sa postavil a aj pistolerov tanec bol na neho prilis pomaly to ani nehovorim o chrisovom computry ktory ale aspon nasledne dobre prepocital co treba na alberta :D neskutocne krasna bitka na relativne malom etapaka...bodaj by bolo takychoto co najviac aj na GT...no a SOLER tiez naozaj brutal vykon dnes...myslim ze si dnes minimalne zdvojnasobil svoju cenu
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 24. Mar 2017 23:17:53

v podstate dnes sa Petovi stalo to co Fabianovi na RvV minuly rok. neviem teda preco si ich nechal ujst, ci sa necitil uplne v pohode alebo co. ale ked uz sa to tak vyvrbilo tak som sa tesil na jeho stihaciu jazdu, ktora by zacala Paterbergom avsak potom prisiel pad a bol koniec. zatial ma Peto celkom smolu - pad na Strade Bianche, pad na E3. dufam ze to vsetko sa otoci a bude mat stastie v najprihodnejsi cas na RvV a P-R.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Sob 25. Mar 2017 0:19:44

no co dnes to nebol ten spravny den ale , mimo to som velmi prekvapeny ze sky bolo uplne nulove boli tam vobec? katusa je bieda pretoze martin to akosi s nimi spolu netaha a kristof musi uvisiet na bergoch trek nechapem vobec preco sa tam feline vetral miesto toho aby nejako potiahli ked si chceli doskocit ronde bude velmi zaujimave a verim ze uz aj s inymi hlavnmymi hercami ako dnes, dnes sa mi velmi pacil gilbert ten chlap ide ako pila tento rok
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 25. Mar 2017 9:45:14

Vcera to bola najnudnejsia E3 aku som kedy videl. Dufal som ze to Gilbert vyhra spravil pekny nastup, ale zial greg van wheelsucker sa v poslednych 10km predviedol a opat striedal len na oko.Tvoril vobec niekedy preteky? Vzdy len chyta nastupy Petra teraz Gilberta a podobne. Nic nie je horsie ako citat tie jeho dristy po vitazstve aky je on super,ako spolupracoval atd. Aj taktika Treku a Katushe bola trapna. Co tam akoze predvadzali Felline,Martin, Polit atd to malo byt stihanie?Hadam je Peter ok a dufam ze to o tyzden rozbali a belgicania budu len pozerat.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 25. Mar 2017 10:46:57

Kto ovláda flámštinu? Dost čudne mi to preložil google translate. Peter má ževraj bolesti chrbta. http://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20170325_02799252
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Sob 25. Mar 2017 11:01:05

Vacsinou sa oplati pouzivat translator a preklad od nejakeho velkeho jazyka, napriklad anglictiny ak clovek vie. Do slovenciny to vacsinou preklada ovela horsie.

Pise sa tam ze ho bolel chrbat, ale az po pade. Ze asi trafil pedal ineho jazdca. To by ale snad nemal byt ziadny dlhodobejsi problem.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 25. Mar 2017 13:56:48

MichalJ píše:Vacsinou sa oplati pouzivat translator a preklad od nejakeho velkeho jazyka, napriklad anglictiny ak clovek vie. Do slovenciny to vacsinou preklada ovela horsie.

Pise sa tam ze ho bolel chrbat, ale az po pade. Ze asi trafil pedal ineho jazdca. To by ale snad nemal byt ziadny dlhodobejsi problem.

No ja som si ešte okrem slovenčiny, preložila do maďarčiny, keďže ovládam maďarčinu, ale len čítať a hovoriť viem, s písanm je to horšie. :lol:
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 25. Mar 2017 15:58:44

Ešte sa vrátim k tomu včerajšku, pozrel som si rozhodujúce chvíle, od času keď unikli Naesen s Gilbertom a neviem sa rozhodnúť.
1. Bolo to Petrove divadelné predstavenie na tému "Pozrite, aj ja som poraziteľný".
2. Bolo to súhrn viacerých taktických chýb.
3. Petrovi odišla totálne forma alebo sa necítil dobre.
Pretože v poriadku, odišiel Gilbert a Naesen, nešlo sa žiadne veľké tempo, pretože zadné skupiny sa približovali a vedúcu dvojku si bez problémov doskočili Avermaet a Postlberger. Všetko bolo v poriadku, nemali nejaký veľký náskok. Potom so Saganovej skupiny odišli Vanmarcke, Modolo a Durbridge a celkom bez nejakých veľkých problémov si docvakli Gilberta a spol. Tu už mal Sagan spozornieť, Gilbert, Vanmarcke (aj keď sa neskôr ukázalo že ešte nie v svojej koži), Durbridge, Avermaet, Naesen, krytí zo zadu svojimi kolegami, s tým že Naesen mal ešte vpredu Gougerda, to neveštili nič dobré. Náskok Gilbertovcov však nebol stále nejaký významný, niečo okolo 7-8 sekúnd, prišlo tiahle klesanie kde nastúpil Felline, Peter sa pridal, potom to vyzeralo že chce zabrať, ale bolo to také jalové, obzeral sa a potom zvesil nohy. Podľa mňa mohol zabrať, pretože aj keby dotiahol Fellineho so Štybym k Gilbertovi, neboli by tam vo veľkej prevahe. Potom Peter zapadol do tej veľkej skupiny, prišiel Eikenberg a zrazu mala Saganova skupina stratu takmer 40 sekúnd. Potom sa Peter ukázal na Stationsbergu, kde si doskočil k Martinovi, ktorý potom ťahal celý "roztiahnutý" peletón, ale nikto mu neprestriedal, Peter išiel za ním. Prišli na širokú cestu, Tony odstúpil a všetci skoro zastali. Potom išli ako na výlete a bolo vymaľované, pretože čelo slušne spolupracovalo. Zemkove reči, že Peter sa chytal na Paterberg a Kwaremont príliš neberiem, tam sa nedá stiahnuť na skupinu kde je Avermaet a Gilbert významnejší čas. Nehovoriac o tom, že Peter vôbec nevyzeral, že sa na niečo chystá, pozične jazdil v strede či na konci skupiny.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MartinM » Sob 25. Mar 2017 16:41:19

Peter ukázal, že aj on je človek a tiež robí chyby. Ale všetko zlé je na niečo dobré. Postlberger je mladý jazdec a tento pretek mu možno ukázal, že má na najlepších. DDV už ukázalo jeho formu, akurát to nepremenil na výsledok. E3 bola o čosi náročnej aj významnejšia a on sa umiestnil v top 5. Viem, že skupinu pelotón nenaháňal, ale aj tak to bol veľmi dobrí výkon a jazdca čo ešte na nijakých významných pretekoch nebol v top 10. Na Ronde Saganovi pomôže najviac z celej Bory a dúfam, že po tomto výsledku neodíde z týmu pre osobné ambície. Veď môže byť každoročne lídrom na DDV, možno aj OhN, KBK a nejaký náhradný plán Bory ako včera.
MartinM
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto 02. Aug 2016 9:33:53

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 25. Mar 2017 16:42:19

Ifčo
Dôvod prečo som sa doteraz nevyjadril k Peťovi sú tie isté rozporuplné pocity z jeho výkonu. Na Taaienbergu bol veľmi silný, v pohode si to strážil, hoci to bolo tempo v ktorom sa trhalo pole. Potom keď odišla Gilbertova skupina mal viacej možností si to doraziť, najlepšie v niektorom stúpaní, ale nestalo sa. Neskôr začal čosi skúšať, ale medzera už bola veľká a lepili sa na neho stále 1-2 Quickstepáci. Ak to bolo z jeho strany taktizovanie, tak len dokázal, že toto mu naozaj nejde. On je agresívny jazdec, ktorý jazdí stále aktívne a to mu doteraz prinášalo výsledky, aj keď niekedy plytval silami a vďaka tomu mu ušlo víťazstvo. Tu nebol dôvod sa šetriť. GW je možno o niečo lukratívnejšia klasika, ale zase E3 lepšie pasuje k jeho pretekárskej náture. Dúfajme že to bol len nejaký skrat a o týždeň pôjde všetko po starom.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 25. Mar 2017 17:55:21

@ifco, west
Tiez som chcel nieco podobne napisat. Dnes som si kukol zaznam na youtube od Taienbergu po Eikenberg. Na Teienbergu drzal Sagan tretiu poziciu za Boonenom a Ossom a vyzeral byt celkom v pohode. Tom to tam roztrhal na kusky. Tesne pred Gilbertovym utokom bol Sagan na Gilbertovom kolese ale potom ho nechal ist a obzeral sa po ostatnych. Pridal sa tam ten rakusan (tazko sa pise jeho meno :) ) a nevyzeralo to na chybu hoci Sagan by si podla mna mal Grega strazit. Neexistuje ze keby to bolo opacne ze by si ho Greg nechal odskocit. Ani na zazname som nezachytil preco nesiel Peter so Sepom. To podla mna uz chyba bola. Uvedomujem si ze nemoze chytat kazdy nastup ale skupinu kde je Gilbert, Gva a Vanmarcke taku by si mal rozhodne ustrazit. Navyse tam mohol mat ako jeden z mala partaka. Okolo 64,4 km do konca tam bola ostra zakruta kde som to odmeral na 10 sekund medzi Gilbertovou skupinou a pelotonom. Peter sa tam snazil potom nastupit ale ako uz ifco napisal chytili ho Felline a pravdepodobne Stybar a Sagan sa zacal obzerat a vykaslal sa z nejakeho dovodu na to. Neviem presne kolko to bolo na zaciatku Eikenbergu ale myslim ze nie viac ako 15-20 sekund. Tam podla mna mal Sagan skusit doskocit si tu skupinu no vobec to ani neskusil. V prvej tretine kopca som ho videl na 10 mieste v skupine a potom hore ked vstupovali na siroku cestu som ho zase odratal na 9-10 mieste. Tu si vobec netrufam povedat ze ci nemal na to nohy alebo nechcel ist zamerne. To vedia len v Bore. Faktom je ze ak som to spravne odstopoval tak na vrchole Eikenbergu uz bola medzera medzi Gilbertovou skupinou ( v tom case G2) a pelotonom 41 sekund cize tam nabrali nejakych 20-25 sekund. To uz zacinal byt game over. Potom sa snazil Tony rozpohybovat peloton na kockach co sa mu aj darilo a tam to vyzeralo ze Peter nema nejake velke problmy ho nasledovat. Medzeru nechal niekto iny a ked to Peter zbadal tak to celkom v pohode zalepil. Bohuzial na ceste prestali ist. V case ked sa blizil na Paterberg a Peter spadol uz bol rozdiel 1:10 cize Peter by potreboval minimalne moped aby ich dokazal este chytit. Ak to bola taktika tak im vobec nevysla. Keby nebolo padu Sagan skonci asi tak 6-7 podla mna. Formu vcera tazko ohodnotit zvlast ked sme ho nevideli na Paterbergu a Kwaremonte.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 25. Mar 2017 18:49:09

heh ale nam dal Peto vsetkym chrobaka do hlavy co? :D :D ja tu spekulovat a teoretizovat nejdem...velmi rychlo sa dozvieme pravdu ako to v skutocnosti bolo...bud to ukazu GW a RONDE a P-R alebo sa to po P-R dozvieme priamo s Petovych ust...on vyhovorky urcite hladat nebude a ked nemal(nema) formu tak to povie rovno na plnu hubu ale teraz pre monumentmy este nemoze...som ale predvedceny ze uz zajtrajsok nam a aj ostatnym vela napovie...ak je z formy bude to vidiet alebo prepadakom alebo nejakym bojovnym pokusom ala Pistolero po ktorom vyhory a ak forma je tak ostatny uvidia len jeho duhovy chrbat...uvidime
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 25. Mar 2017 20:26:21

majo píše:heh ale nam dal Peto vsetkym chrobaka do hlavy co? :D :D ja tu spekulovat a teoretizovat nejdem...velmi rychlo sa dozvieme pravdu ako to v skutocnosti bolo...bud to ukazu GW a RONDE a P-R alebo sa to po P-R dozvieme priamo s Petovych ust...on vyhovorky urcite hladat nebude a ked nemal(nema) formu tak to povie rovno na plnu hubu ale teraz pre monumentmy este nemoze...som ale predvedceny ze uz zajtrajsok nam a aj ostatnym vela napovie...ak je z formy bude to vidiet alebo prepadakom alebo nejakym bojovnym pokusom ala Pistolero po ktorom vyhory a ak forma je tak ostatny uvidia len jeho duhovy chrbat...uvidime


Čo nám, ale hlavne súperom ;) Ja si myslím, že forma akú mal na Tirrene a predviedol na MSR nemôže tak ľahko "odísť". Problémom by mohli byť nejaké začínajúce zdravotné problémy (viróza), ktorá cyklistov v týchto časoch-nečasoch dosť postihuje. Ak sa dobre po Strade nedoliečil, môže to vypuknúť opäť prejavuje sa to nepochopiteľnou únavou ktorá sa prejavuje pri zvýšených nárokoch na fyzičku. Minulý rok tým trpel trebárs Štyby.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Sob 25. Mar 2017 20:33:18

majo píše:heh ale nam dal Peto vsetkym chrobaka do hlavy co? :D :D

veru dal, len v najnevhodnejsiu chvilu. alebo prave naopak? :) nechce sa mi velmi verit ze by Peto nemal formu. minuly rok mal rovnaku pripravu, rovnake preteky. na E3 a G-W dal v oba dni dlhe uniky a ta forma bola vyborna uz na G-W. no a o tyzden na RvV bol na vrchole, tam bol najsilnejsi a aj keby si Cancellara nenechal Peta ujst, tak aj tak by nevyhral.

vcera to bola pre Peta aj Boru velka lekcia. tazko polemizovat co sa mohlo stat a ani sa to tak lahko nedozvieme. fakt je ten, ze na Taaienbergu vyzeral Peto uplne v pohode. kazdopadne sa opat potvrdilo, ze najbezpecnejsie je byt v uniku. tam su pady malokedy. ak Peto nemal nohy tak ok to beriem. ale ak sa citil dobre tak netusim preco nechal odist Van Avermaeta, resp. preco potom nedoskocil s Vanmarckom. uplne podla sablony sa mu stalo to co Cancellarovi na RvV , s tym rozdielom, ze Fabian mal prilezitost na svoju stihaciu jazdu.

inak neviete ci sa dnes Peto zucastnil treningu?
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 25. Mar 2017 21:01:49

@simko
Vyzerá to tak, že sa zúčastnil dnešného tréningu a boli aj na kávičke.
http://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20170325_02799610
https://www.facebook.com/marcus.burghar ... 444836655/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 25. Mar 2017 21:09:03

inac podlahary sa dostavaju do trosku nezavideniahodnej pozicii...je pravda ze poslednych x-rokov vzdy prichadzaju na JK s brutalnou zostavou s viacerymi borcami schopnymi vyhravat ale co maju robit teraz?...Yves vyhral DDV aj ked ten jeho vitazny tah mal byt len dalsi pokus na unavenie lutsenka s durbridgom ale mal taky tah ze to nakoniec dal...je mlady nieco si dokazal tak preco by mal len robit na lidrov?...tommeke hviezda megaformatu pre flamske klasiky je urcite v super forme a luci sa ale budu ostatny ochotny obetovat kvoli nemu svoje sance ked vobec nieje iste ci je vlastne schopny porazit sagana sepa ci grega?...styby a terpstra su zatial odstaveny len na vypomoc ale nikto nepochybuje o tom ze ak by mohli tak by boli asi niekde inde a co ked sa situacia vyvinie pre nich idealne co potom?...no a su tu este dalsi ale nad vsetkymi momentalne pre mna vycnieva gilbert...velky phil je spat a je mega silny a urcite mega namotivovany a odhodlany ale bude aj pocuvat timovu reziu ked ho konecne posluchaju nohy tak ako v jeho najlepsich rokoch?neviem neviem uvidime ale osobne mam pocit ze tie hlavne klasiky mozu pre nich vypalit zase velmi zle a paradaxne preto ze si fakt mega silny...ci?
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 25. Mar 2017 21:09:25

elviska píše:@simko
Vyzerá to tak, že sa zúčastnil dnešného tréningu a boli aj na kávičke.
http://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20170325_02799610
https://www.facebook.com/marcus.burghar ... 444836655/


Ty si taká dobrá duša tohto fóra, fantasticky pobeháš všetky tie fejsbúky či ťwitre, zaslúžiš si veľkú pochvalu 8-)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 25. Mar 2017 21:10:31

elviska píše:@simko
Vyzerá to tak, že sa zúčastnil dnešného tréningu a boli aj na kávičke.
http://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20170325_02799610
https://www.facebook.com/marcus.burghar ... 444836655/


presne som vedel ze to budes ty kto na to zareaguje...niesi to nahodou bulvarna novinarka? :D :D novy cas alebo pluska ta zamestnavaju priznaj sa :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 25. Mar 2017 21:24:52

@ifčopofčo
Ďkaujem
@majo
Sranduješ však? Na bulvárnikov z Plusky mám svoj názor a takisto aj na nový čas. Píšu najma bulvárne články,teda čistý grc. Články Nového času a plusky nezdielam.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 75 hostia

cron