Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 12. Dec 2016 18:37:32

Kedze Pinot ide Giro tak sa Démare musi zasa vratit na Tdf ktoru nema az tak velmi v laske. Pevne verim ze Thibaut sa postavi na Gire na nejaky stupienok.Samozrejme mu budem priat ten najvyssi :)
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Alex » Pon 12. Dec 2016 23:31:30

MichalJ píše:Perfektný článok nielen o cyklistike od Lea Koniga
http://www.bezfrazi.cz/drz-hubu-a-jezdi/


Ďakujem za tento článok. Som naozaj rád, keď vidím, že cyklista, ktorému fandím a je od našich susedov, je naozaj rozhľadený a dobre zmýšlajúci človek.

A Focus, neviem koľko máš rokov a ani nepoznám tvoje politické zmýšlanie, ale to čo si napísal, to je fakt na pováženie.


Nech je tu už máj a naše milované Giro, najlepšia GT roku. Pinot dúfam zaútočí na stupne víťazov.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti-Leo Konig a jeho politické vyhlásenia

Poslaťod Miki » Uto 13. Dec 2016 12:31:11

Leo Konig dáva rozhovory, ako každý športovec.Každý jeho rozhovor má však politický kontext.Je to jeho osobná vec.Musí si však byť vedomý,že to ľudia a hlavne jeho budúci kolegovia citlivo vnímajú.Prichádza do týmu, kde sú bohato zastúpení Nemci,Poliaci,Slováci,Česi.Na to aby si športovci takpovediac sadli musia okrem iného vyznávať aj určté spoločné hodnoty v určitom zmysle aj tie politické.Nech sa preto v budúcnosti nečuduje,ked mu v záverečnom kopci nebude mať kto potiahnuť.Všetko sa nedá zabezpečiť príkazom športového riaditeľa.Konig sa už vyjadroval k mnohým temám a spoločnosť je v nich prinajmenšom rozdelená a teda aj športovci.Ja osobne veľ mi ľutujem,že Krojcigera nahradil pri Saganovi Konig.Tie jeho vyhlásenia mu veľa dobrého v budúcnosti neprinesú.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti-Leo Konig a jeho politické vyhlásenia

Poslaťod eres » Uto 13. Dec 2016 14:06:33

Miki píše:Leo Konig dáva rozhovory, ako každý športovec.Každý jeho rozhovor má však politický kontext.


Hneď druhá veta Tvojho príspevku je ľahko dokázateľná lož...

Mne je naopak v tomto Leo veľmi sympatický, nehrá sa na alibistu, má svoje názory a ako človek, ktorý toho vo svojom živote už dosť prešiel a videl, si ich vie povedať a vyargumentovať.

A to, čo naznačuješ potom, je úplne smiešne. Aj teoreticky nepomôcť svojmu tímovému spolujazdcovi a kolegovi v práci, za ktorú som platený, pre rozdielne "politické názory"? Tak to by bola vrcholná ukážka neprofesionalizmu. Navyše, svet takto nefunguje (možno čiastočne u nás, v našom okolí a hlavne na východ od nás).
Kto toto robí a takto premýšľa, poukazuje tým len a len na seba a na svoju malosť.
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Sob 14. Jan 2017 17:16:36

zahlasujte si o najkrajsi dres WT pre rok 2017 http://www.roadcycling.cz/clanek/anketa ... dtour-2017
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Sob 14. Jan 2017 17:29:36

ak nemate niekto problem s citanim polstiny tak si precitajte tento rozhovor s pavlom poljanskym...vyzera to byt velmi inteligentny clovek ktory nasiel svoje miesto v domestikoani bavi ho to a citi sa v tom lepsi a istejsi ako ist na seba...dufam ze bude po ruke obcas aj petrovy http://naszosie.pl/2017/01/pawel-poljan ... pomocnika/
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Double

Poslaťod berloq » Pia 20. Jan 2017 20:56:39

Tak je to oficiálne potvrdené Nairo Quintana sa vraj pokúsi vyhrať v jednej sezóne Giro a hneď na to Tour!

Je to podobné ako pred dvomi rokmi. Opäť za týmto rozhodnutím stála Vuelta. Podobne ako Contador v roku 2014 po víťaznej Vuelte vycítil, že by toho mohol byť schopný, predsa, bol zranený, dlho ani nejazdil a napriek tomu dokázal na Vuelte vyhrať. Toto je podobný príklad, Quintana absolvoval náročnú Tour a na Vuelte dokázal poraziť jej víťaza. Lenže Contadorovi to nevyšlo, dá sa povedať, že celkovo nemal takú formu ako rok pred tým a napriek ctihodnému boju z Tour odchádzal s veľkou stratou na jej víťaza. Prepočíta sa Quintana tiež?

Ono bol by som dosť zvedavý, ako Quintana rozmýšľa a čo týmto krokom sleduje... Je to vlastne plán ako dobyť dve GT? Myslím, že sa už skôr vyjadril, keď ten pokus o double nebol ešte 100% potvrdený, že hlavným cieľom zostane Francúzsko. Ak by to tak skutočne bolo, je celá ta dvojkombinácia úplná hlúposť... Ak by bola pre neho hlavným cieľom len Tour, cesta na Giro by nemala žiadny zmysel. Ako nejaká príprava je to vyložene nevhodné. Ale to sú podľa mňa mediálne vyjadrenia... Pretekár veľkosti Quintanu sa na Gire nenechá len tak poraziť. Nie je to skôr taká strata nádejí? Možno Quintana vlani proste pocítil, že s Froomem sa nijako zvlášť na Tour bojovať nedá, a tak možno tuší, že aj keby mal super formu pri Froomem z toho bude najviac druhé miesto. A tak je jedno, či tam pôjde čerstvý alebo po Gire... Navyše Giro je tento rok ešte prestížnejšie a víťazstvo na ňom bude mať veľkú hodnotu. Plus by prípadnou výhrou pripísal ďalšiu čiarku medzi vyhrané GT.

Je to príliš? Pred pokusom Alberta Contadora v roku 2015 som tak nejak zhodnotil, že jeho plusom bola trať Gira, ktorá vyzerala prívetivejšie... No, v tomto prípade sa asi všetci zhodneme, že Giro d'Italia bude bolieť a to nesmierne. Pri pohľade na skladbu tých etáp je vôbec zázrak, ako niektorí cyklisti vyhlasujú, že im bude Giro sedieť... Giro Quintanovi sedieť bude a to veľmi, v tých brutálnych vysokohorských etapách môže na konkurenciu veľa získať, takže pre Giro by bol veľký favorit. Lenže trasa Gira v kombinácii s Tour už tak pozitívne nevyznieva. Skôr to je naopak... Giro náročnosť rozprestiera do dvoch týždňov, zatiaľ čo na Tour bude potrebné byť v pár dňoch na absolútnom vrchole možností. Takže profilovo sú tie GT tak vzdialene a na double pomerne nevhodné. Ale naspäť k porovnaniu s Contadorom. Tam ani tak neišlo o samotný profil, podstatnú rolu zohrali jeho súperi. Na Gire narazil na dvoch excelentne pripravených vrchárov, ktorí mu zobrali strašne veľa síl. A Quintana sa nemôže tešiť na nič iné... Naopak, v Taliansku sa bude sústrediť oveľa väčšia konkurencia ako minulé roky a hviezdy na čele s Nibalim a Aruom veľmi chcú na Gire vyhrať. Takže aj keby ich Quintana fyzicky prevýšil, kontrolovať preteky proti Nibalimu a Aurovi bude stáť veľa síl.

Naopak čo má proti Contadorovi výhodu je jeho energia. Povedzme, že Contador bol v roku 2015 už za svojim maximom (alebo aj zenitom?). To Quintana má snáď svoj vrchol výkonnosti pred sebou. Aj keď si myslím, že už ho musí len ukázať, pretože príliš neverím, že môže byť fyzicky silnejší ako vlani. Je to prirodzený vrchár, celkovo pomerne mladý, do kopcov stúpa s ľahkosťou a niekedy sa zdá, že čím pokročilejšia fáza preteku je, tým je silnejší. Takže Quintana určite drží esá v rukáve a ani náhodou ho nejde popredu odpísať.

Ako vidíme vyhrať dve GT v rade reálne je. Froomeho minulý rok zastavila od víťazstva na Vuelte len vlastná hlúposť a neschopnosť tímu. Pred tým rok sa zranil...Áno, Tour a potom Vuelta je niečo iné, zrejme to je naozaj ľahšia kombinácia, ale je tam veľa spoločných znakov. Otázne skôr je, že či ten double Giro - Tour nie je len a len na Froomeovi s jeho obludným tímom...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pia 20. Jan 2017 23:52:46

@berloq
ako vacsinou tvoje hodnotenie ma hlavu a patu a takme 100% s tebov suhlasim ale ja za tym vydim este nieco ine...vsetci dobre vieme aka je vo svetovej cyklistike situacia a ze aj velmoci ako taliansko a aj spanielsko maju obrovsky problem so sponzormi s financiami a v podstate s celkovou existenciou...a povedzme si rovno ze aj moviestar ako sponzor je nie uplne isty na dalsie roky...a ked si to spojime s tym ze ak neberieme do uvahy valverdeho ktory zabezpecuje svojmu teamu uspechy pernamentne celu sezonu tak v tom najdolezitejsom posledne roky prehravaju...Tour hlavne vdaka SKY je pre nich viac strieborna ako zlta a to je asi malo...ano nairo vyhral domacu Vuelta ale staci to pre moviestar?...netusim ale trochu pochybujem...ale tento rok mame jubilejne GIRO s brutalnou trasou a s brutalnou konkurenciou a ako aj berloq poznamenal tak ak je niekto pre takuto trasu vhodny tak to je urcite quintana...ze sa tam bude musiet vyzmykat je proste iste ale pre mna je top favoritom pre giro...no a potom pride TdF a suboj s froomym a podla vsetkeho brutalne odhodlanym a ja verim ze aj top pripravenym pistolerom plus dalsi borci a ked to nevyjde tak to giro tam bude a bude aj sice pre niekoho smiesna ale napriek tomu funkcna vyhovorka ze ma v nohach giro...pruser nastane vtedy ak nevyhra ani giro ani tour...zhrniem...mne to pride viacmenej ako takticko-marketingovy tah ktory je sice velmi vratky ale moze byt uspesny...v kazdom pripade nechajme sa prekvapit ale ja mam pocit ze tento rok sa mame na vsetkych GT naozaj na co tesit
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod lukas » Sob 21. Jan 2017 14:26:35

@berloq
ako som už viackrát povedal, ak dáš dohromady takýto príspevok, ktorý sa venuje jednej téme, má hlavu aj pätu ako majo píše, a presahuje zo 500 slov, čo tento určite, urob to blogovou formou a podeľ sa tak s názorom s oveľa širším publikom na webe. Podporíš aj tú sekciu, ktorá je poddimenzovaná, ľuďom sa písať nechce. Tu môžeš dať odkaz na ten blog napr.
Ľudia, ak sa vám nechce riešiť to naše rozhranie, ktoré sme vám vlani vytvorili pre blogovanie, pošlite nám emailom na redakcia@cycling-info.sk text s tým, že posielate blog a my to nahodíme. Päť minút práce s tým nikoho z nás nezabije.
Ak teda berloq súhlasíš, dám tento text do tej sekcie a keďže si to kvázi neinicioval, tak nepôjde na titulku, bude vpravo.
Menili sme trošku horné menu, po vyriešení jednej záležitosti programátor vráti aj kolónku blogu.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti - Sierra Nevada

Poslaťod menovatel » Str 25. Jan 2017 16:27:03

Zaujalo ma, že PS ide ZNOVU trénovať na juh Španielska (velonews). Že dobrá vysokohorská príprava, menej strmé stúpania a horšie počasie - všetko bližšie jarným klasikám ako tréning na strmých teplých Kanároch. Čo ma prekvapilo, že som sa o tom nedočítal už vlani touto dobou. Pritom tam vraj stretol napr. Degenkolba a Kittela. Niekto tú info postrehol už vlani?
BTW kolega dávnejšie bol bicyklom až na Mulhacéne (3482 m) a vravel že asfalt cca do 3000 m (vojenská chata?), ale na vrchol sa dalo pokračovať po poľnej ceste. Teraz úplne hore bude neodhrnutý sneh.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti - Sierra Nevada

Poslaťod elviska » Str 25. Jan 2017 17:23:45

menovatel píše:Zaujalo ma, že PS ide ZNOVU trénovať na juh Španielska (velonews). Že dobrá vysokohorská príprava, menej strmé stúpania a horšie počasie - všetko bližšie jarným klasikám ako tréning na strmých teplých Kanároch. Čo ma prekvapilo, že som sa o tom nedočítal už vlani touto dobou. Pritom tam vraj stretol napr. Degenkolba a Kittela. Niekto tú info postrehol už vlani?
BTW kolega dávnejšie bol bicyklom až na Mulhacéne (3482 m) a vravel že asfalt cca do 3000 m (vojenská chata?), ale na vrchol sa dalo pokračovať po poľnej ceste. Teraz úplne hore bude neodhrnutý sneh.

To že tam trénoval aj minulý rok, písali zahraničné média alebo sa objavili informácie na twitteri a pár fotiek bolo aj na Petovom FB, ja si na to pamatám, že tam bol s Bodnarom, s Gattom, teda menšia skupinka z Tinkoffu, ale nespomínali vtedy, že tam stretol Degenkolba a Kittela.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 25. Jan 2017 19:40:42

Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Str 25. Jan 2017 21:40:56

Pochybujem ze sa Peter stretol s Degem minuly rok na sustredeni kedze niekedy v tomto case mal Giant tu vaznu nehodu.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti - Sierra Nevada

Poslaťod Pet » Str 25. Jan 2017 22:39:21

menovatel píše:Zaujalo ma, že PS ide ZNOVU trénovať na juh Španielska (velonews). Že dobrá vysokohorská príprava, menej strmé stúpania a horšie počasie - všetko bližšie jarným klasikám ako tréning na strmých teplých Kanároch. Čo ma prekvapilo, že som sa o tom nedočítal už vlani touto dobou. Pritom tam vraj stretol napr. Degenkolba a Kittela. Niekto tú info postrehol už vlani?
BTW kolega dávnejšie bol bicyklom až na Mulhacéne (3482 m) a vravel že asfalt cca do 3000 m (vojenská chata?), ale na vrchol sa dalo pokračovať po poľnej ceste. Teraz úplne hore bude neodhrnutý sneh.

Pokiaľ som postrehol správne tak Degenkolb trénoval v Spanielsku ale inde . Sierra Nevada je najjužnejšie lyžiarske stredisko / pohorie / v Europe. Teraz sa hore lyžuje tak PS asi nebude trénovať vo výške 3000m , ale pod pásmom snehu.
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti - Sierra Nevada

Poslaťod menovatel » Štv 26. Jan 2017 0:07:40

Pet píše: Pokiaľ som postrehol správne tak Degenkolb trénoval v Spanielsku ale inde . Sierra Nevada je najjužnejšie lyžiarske stredisko / pohorie / v Europe. Teraz sa hore lyžuje tak PS asi nebude trénovať vo výške 3000m , ale pod pásmom snehu


Na velonews píšu
"Last year, Sagan joined such riders as John Degenkolb and Marcel Kittel at Sierra Nevada"
Ten John ma tiež udivil, ale reku snáď sa to "dalo stihúť" ... nedalo. K nehode došlo 23. 1. a to bol PS ešte v Argentíne.
Takže niečo poplietli, možno to južné Španielsko.
PS bude trénovať v pásme snehu, samozrejme vyfrézovaného až na asfalt a medzi vysokými mantinelmi. Práve na tom si ten rezort zakladá, výškový tréning pre športovcov.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Pet » Štv 26. Jan 2017 13:20:39

Menovatel - tak to som nevedel, že to kôli cyklistom frézuju až hore. Keď už tak som myslel, že kôli lyžiarom.
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod menovatel » Štv 26. Jan 2017 14:22:47

Pet píše:Menovatel - tak to som nevedel, že to kôli cyklistom frézuju až hore. Keď už tak som myslel, že kôli lyžiarom.

Ja neviem pokiaľ presne to frézujú, ale ak je tá chata v 3000 m naozaj vojenská (ako si spomínal môj kolega), je celkom pravdepodobné že až tam.
Trebárs v spolupráci s ministerstvom školstva a športu, ktorému patrí ten rezort v 2320 m.

Inak Bennett dnes vyhral v Austrálii kritérium, Ewan až piaty. Možno im paradoxne pomohlo, že PS odcestoval a už neboli za (spolu)favoritov,
nesnažil sa každý lepiť na Peťove koleso a merať sa s majstrom sveta. Bennett aj DS chválili lead-out, ale nebolo tam menovite kto, teda či sa aj MK zapojil.
Predpokladám že hej, jemu kratšie rovinaté preteky sedia, ale isto nevedno.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 26. Jan 2017 16:21:27

menovatel píše:
Pet píše:Menovatel - tak to som nevedel, že to kôli cyklistom frézuju až hore. Keď už tak som myslel, že kôli lyžiarom.

Ja neviem pokiaľ presne to frézujú, ale ak je tá chata v 3000 m naozaj vojenská (ako si spomínal môj kolega), je celkom pravdepodobné že až tam.
Trebárs v spolupráci s ministerstvom školstva a športu, ktorému patrí ten rezort v 2320 m.

Inak Bennett dnes vyhral v Austrálii kritérium, Ewan až piaty. Možno im paradoxne pomohlo, že PS odcestoval a už neboli za (spolu)favoritov,
nesnažil sa každý lepiť na Peťove koleso a merať sa s majstrom sveta. Bennett aj DS chválili lead-out, ale nebolo tam menovite kto, teda či sa aj MK zapojil.
Predpokladám že hej, jemu kratšie rovinaté preteky sedia, ale isto nevedno.


na jednom vybornom polskom portaly pisu ze ho rozbehoval aj peto tak neviem ako to je...no michael tam musel urcite byt

*edit: trosku som este googlil a podla vysledkov co som nasiel tak tam nebol ani peto ani michael
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 07. Feb 2017 0:01:55

Mám tu niečo pre fanúšikov Johna Degenkolba, extra pre Focusa ;)
https://www.youtube.com/watch?v=rr2KiqmzRTg
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 07. Feb 2017 9:57:05

:D Dege je veľký šéf :D Najlepšiu kávu ale spravil Felline :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 56 hostia

cron