Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 10. Okt 2016 19:36:43

Ja by som bral všetkých hlavne devolder by bol super
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pon 10. Okt 2016 22:06:49

Anton by mal podľa všetkého predĺžiť v DD ale keby prišli o WT možno by rozmýšľal o Bore. Impey by bol skvelý, je to veľký univerzál, Durbridge skvelý časovkár, oni dvaja s Petrom, Bartom, Konigom a Bodnarom by mohli reálne konkurovať najlepším v TTT. Devolder má obrovské skúsenosti, len neviem či už nie je problémom jeho vysoký vek a či by mal takú motiváciu akú mal so Spartakom, už tento rok bolo vidieť že jeho forma pomaly klesá aj keď tam tuším bolo aj nejaké zranenie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod MichalJ » Pon 10. Okt 2016 22:32:53

To mi príde ako nejaké prianie fanúšika, nie ako reálny zdroj ;) Každopádne Bora má určite už viac podpísaných cyklistov, len to ešte nie je oznámené.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Uto 11. Okt 2016 9:09:57

MichalJ píše:To mi príde ako nejaké prianie fanúšika, nie ako reálny zdroj ;) Každopádne Bora má určite už viac podpísaných cyklistov, len to ešte nie je oznámené.

No je to troška prianie fanušíka, ale napr o Devolderovi som čítala aj dakde inde, že by mal prestúpiť do Bory.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod paula@sile » Uto 11. Okt 2016 12:29:54

igor anton vraj predlzil v dd,

http://06.live-radsport.ch/details_3601 ... _News.html

Durbridge aj nadalej v Orica BikeExchange
http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_101105.htm

takze teoreticky by to mohli byt devolder alebo impey…..

bora robi so zostavou timu dost tajnosti,
ja si myslim, ze tim je uz poskladany, mozno ze to oficialne oznamia po ms…
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Uto 11. Okt 2016 20:00:05

paula@sile píše:bora robi so zostavou timu dost tajnosti,
ja si myslim, ze tim je uz poskladany, mozno ze to oficialne oznamia po ms…


alebo dali za Sagana polku platového rozpočtu a teraz lepia posledné miesta, avšak už toho lepu veľa nemajú. Predsa len, mať Sagana v tíme je síce veľká radosť, ale ešte väčšia starosť, teda ak nieste SKY a pod.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Uto 11. Okt 2016 20:15:28

paula@sile píše:majka vynecha v novej sezone tdf ale pojde ako kapitan na giro a vueltu…


T. zn., že Leo si pôjde na Tour a zažije svoj zatiaľ vrchol kariéry. Veľmi som zvedavý ako sa s tým vysporiada. Bude líder, avšak nejakú podporu mať nebude. I keď ako sám povedal, on v ťažkých kopcoch nepotrebuje žiadnu pomoc, postarajú sa o neho chalani zo SKY, ASTANY a MOVISTARU :lol: Takže nejaká psychická nevýhoda by to pre neho nemala byť. Avšak myslím, že bude musieť jazdiť trochu inak, resp. rozmýšlať bude musieť inak ako doteraz. Ako pomocník si mohol dovoliť zlý deň, či už fyzicky alebo takticky, i keď šiel sekundárne na umiestnenie. Teraz každá chyba ho môže stáť dobrý výsledok. A to by bolo ,,sklamanie,, ako pre neho tak aj pre tím. Každopádne sa na neho teším a budem držať veľmi palce, pretože Leo na to určite má.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 11. Okt 2016 21:17:38

Leo bol ako líder Bory už na Vuelte 2013 a na Tour 2014 takže to pre neho nie je nič nové, skončil v top 10 (9,7) prakticky bez nejakej podpory.
Ja si nemyslím žeby práve Nemci boli takí neprezieraví a dali na Sagana toľko peňazí aby neboli schopní zostaviť tím keď chcú byť vo WT. Neviem odkiaľ sa berie informácia že dali na Sagana polku rozpočtu na plat, viete niekto niečo konkrétne ale sú to len také výstrely naslepo?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod paula@sile » Str 12. Okt 2016 10:00:26

bora planuje dlhodobo a ked kupili sagana maju ten plan urcite dobre premysleny, kedze chcu vybudovat nemecky tim, ktory bude schopny konkurovat tym najlepsim…
moznoze nakupili mlade nemecke talenty a tie si vychovaju….
ja som tiez nikde necitala, zeby sagan zlhtol pol rozpoctu, denk sa vyjadril, ze okrem hansgrohe a specialized maju este niekolko mensich sponzorov a s tymto etatom sa budu pokusat bodovat na klasikach ale aj GT…
a potrebuju este jedneho, alebo dvoch jazdcov typu majka, ( ktoreho uz maju a aj leo je spät)
k buchmannovi, herklotzovi ako aj k mühlbergerovi, aby aj oni boli raz schopni bojovat o top ten
denk potvrdil, ze leo bude kapitan na tdf..-
v nemenovanych nemeckych bulvarnych novinach pisali, ze rocny etat bory sa bude pohybovat okolo 18 mil.
takze sagi, majka a könig budu mat asi za ulohu zaskolovat a popri tom samozrejme vyhravat…. 8-)
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36


Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod MichalJ » Pia 14. Okt 2016 10:34:30

Takže z Bory bude ďalší priemerný tím, kde to bude viac-menej len o lídroch. Tá zostava vyzerá na papieri ešte slabšia ako Tinkoff tento rok. Sagan, Majka, Konig ako špička, pár slušných jazdcov ako Bárta, Sam Bennett, Bodnar, Burghardt, Pelucchi ... a kopu neznámych Nemeckých jazdcov.
Na druhej strane, veľká šanca pre trojicu Juraj Sagan, Kolář a Baška na nejakú GT.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 14. Okt 2016 10:54:08

MichalJ píše:Takže z Bory bude ďalší priemerný tím, kde to bude viac-menej len o lídroch. Tá zostava vyzerá na papieri ešte slabšia ako Tinkoff tento rok. Sagan, Majka, Konig ako špička, pár slušných jazdcov ako Bárta, Sam Bennett, Bodnar, Burghardt, Pelucchi ... a kopu neznámych Nemeckých jazdcov.
Na druhej strane, veľká šanca pre trojicu Juraj Sagan, Kolář a Baška na nejakú GT.


Pre mňa je to v pohode, Peter je jasná jednotka na klasiky a na TdF sa nebude musieť obzerať kde je Contador. Myslím si že Bodnar je špička a nie len akýsi slušný jazdec. Potešil ma príchod McCarthyho a aj Saramontisa, ktorý bude veľmi dobrý na Paris-Roubaix kde už dokázal skončiť v top 10. Mladí Nemci a Rakušania majú perspektívu, čo ma trocha mrzí je že nepodpísali Gogla ale Konrad, Buchman už tento rok ukazovali že sú šikovní cyklisti. Myslím si že tento tím bude schopný dostať Petra na vzdialenosť 30km pred cieľ a potom je to už len na ňom.

Rozhovor s Leom
http://sport.sme.sk/c/20354351/konig-sa ... ortov.html
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 14. Okt 2016 10:55:44

Ja by som to vôbec nevidel tak tragicky. Saramontins je veľmi kvalitný jazdec veď na Roubaix išiel super. PELLUCHI bude ideálny lead-out man pre Petra takže slabší ako Tinkoff určite nebudú neviem v akom tíme by ste chceli aby Peter bol a koho by ste vlastne ku nemu chceli...
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod paula@sile » Pia 14. Okt 2016 12:31:56

ja som tiez s tou zostavou vcelku spokojna,
tak neznami ti nemecki jazdci zasa nie su..
ackermann je nemecky u 23 majster 2016 a vcera ziskal striebro na ms u 23..
prave on bude pracovat pre peta na klasikach…
netreba zabudat ani na vlastnosti nemcov ako disciplina a vytrvalost… ;)
a co je dolezite, jazdci bory sa na spolupracu s nim tesia a budu sa chciet ukazal v co najlepsom svetle…


tu je oficialne vyhlasenie :

http://www.bora-argon18.com/de/news/arg ... al/2041197
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod eres » Pia 14. Okt 2016 13:12:38

Tak napríklad ja by som si v tíme Bora vedel predstaviť napríklad Daniela Ossa a je škoda, že pre zdravotné problémy musí ukončiť kariéru Dominik Nerz, ale to sú skôr veci osobných sympatii k jednotlivým jazdcom...

Objektívne vzaté je pre Petra situácia opäť ideálna (a možno najideálnejšia) - je v tíme, ktorý si vybral, je hlavnou superhviezdou tohto tímu, má okolo seba ľudí (nielen jazdcov), na ktorých je zvyknutý a ktorých pri sebe chce mať, ako lídra na GC na Tour má spolujazdca, ktorý verejne hovorí, že dôležitejší sú jazdci na roviny ako do kopcov, takže tím na TdF nebude pozostávať zo šiestich-siedmich "kopcolezcov" a hlavné ciele pre ďalšiu sezónu sa nemenia - jarné klasiky a zelený dres na Tour...

Toto všetko a mnoho ďalšieho, čo mi momentálne nenapadá, sú predpoklady na pohodové zázemie a dosahovanie výborných výsledkov. Samozrejme, je to šport a nikto nič negarantuje, ale môj predpoklad je, že to bude fungovať a Bora sa bude z roka na rok zlepšovať...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 14. Okt 2016 15:51:01

O Ossovi snívame už dlhé roky ale on sa v BMC cíti dobre a nájsť ďalšieho takého oddaného domestika ktorý je schopný sám skončiť v top 20 je nesmierne ťažké pretože väčšina cyklistov schopných zostať v popredí aj v posledných selekciách má aj svoje vlastné ambície. Nájsť druhého Ossa, Paoliniho, Devoldera.... nie je jednoduché. Etixx samozrejme nepočítam, to je špecifická záležitosť a tam by sme asi Petra vidieť nechceli. Trek už vyšiel s teóriou že klasiky budú jazdiť inak ako za čias Spartaka, je jasné že Degenkolb nebude na všetkých klasikách jasná jednotka a príležitosť dostane aj Stuyven.
Mnohí frflú na Boru ale nikto nepovie kde by mal Peter ísť prípadne akých pomocníkov mu mali zohnať. Ale reálnych, takých, ktorí by sa zmierili s tým že budú pomáhať a svoje vlastné ambície musia utlmiť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Sob 15. Okt 2016 12:42:06

Zaujímavé, do Bahrajnského tímu ide Onřej Cink, český biker.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod West » Sob 15. Okt 2016 21:39:46

Zo športového hľadiska by bol najvhodnejší SKY. Veľa kvalitných klasikárov, ale žiadny vyložený líder na kocky. Je tam tiež prísna hierarchia, takže sa u nich nekonajú excesy svojvolných akcií tak často ako v Etixx-e. Aj keď SKY je tak trochu nenávidená značka.... V SKY by mal asi viacej úspechov, ale cítiť sa bude IMO lepšie v Bore. A pohoda je tiež dôležitá.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 15. Okt 2016 21:47:32

V SKY je líder na kocky Stannard,Rowe takže tam sú lídri. Petrovi by nesedel podľa mňa ich režim tréningové kempy v španielsku nemal by svoju voľnosť.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Ned 16. Okt 2016 1:00:01

West píše:Zo športového hľadiska by bol najvhodnejší SKY. Veľa kvalitných klasikárov, ale žiadny vyložený líder na kocky. Je tam tiež prísna hierarchia, takže sa u nich nekonajú excesy svojvolných akcií tak často ako v Etixx-e. Aj keď SKY je tak trochu nenávidená značka.... V SKY by mal asi viacej úspechov, ale cítiť sa bude IMO lepšie v Bore. A pohoda je tiež dôležitá.

Dovolím si pochybovať že cyklisti ako Štandard, Rowe, Thomas či Kwiarek by sa na klasikách tak ľahko vzdali svojich ambícií a tvrdo by makali na Petra. Ďalším problémom by bola TdF, tam má Sky jasný cieľ,žlté tričko. Proti Sky inak nič nemám.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 269 hostia