Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod MichalJ » Uto 18. Okt 2016 10:41:40

Ifčo a prečo by to nutne musel byť človek bez ambícií? Ja by som bol v pohode zato, keby povedzme pomohol Peťovi vo Flámsku a na Roubaix, a na Omloope, E3 či G-W dostal voľnú ruku, ak bude na to príležitosť. Aj tá E3 by mohla fungovať v štýle že druhý jazdec zaútočí, Peťo sa môže vyvážať v skupinke a nakoniec to predsa pomôže k výhre jemu. Takých jazdcov by si už podľa mňa našiel dosť.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Uto 18. Okt 2016 11:16:40

menovatel píše:Zánického názor o potrebe hľadania nových výziev znie logicky. Tak hľadajme tie vhodné vo WT: Peťo ešte nevyhral monumenty San Remo a Roubaix a pár vhodných klasík: hlavne Strade Biance, Omloop, Dwars Door, ďalej to je motivačne poslabšie s Londýnom, Finanzplatzom, Hamburgom a Bretagne. Podľa mňa by už dnes sa dalo skúšať aj Amstel. Môže ešte povyhrávať pár etapákov: Down under, škoda t. r. Tirrena, Eneco, príp. nové blízkovýchodné,. Bodovacie tričko: Giro a 6 z TdF (zdolať Zabelov rekord).
To by mohol byť program aspoň na tri roky a potom sa uvidí, či bude radšej opakovať alebo skúsi ubrať svalov, posilniť kopce a vyraziť do Ardén. Alebo by mohol ešte pritvrdiť v časovkách a skúsiť niečo veľké tam. Tie mountain biky by mohol odložiť až na ďalšiu olympiádu.
Nalinkoval som mu to pekne, nie? :)


No Zanicky to dobre povedal a tiez mam pocit ze Peter sa potrebujem najma bavit a o vavriny mu v prvom rade az tak nejde. Preto si myslim ze o 10 rokov na ceste uz nebude. Mozno este 5-7. To je proste jeho povaha a nie je to ten typ co by sportoval az kym mu telo nepovie nie. S tym hladanim vyziev si to pekne zhrnul neda sa velmi namietat. Len dufam ze Peter sa nezameria na GT. Maximalne ak bude mat rekord v zelenych ( nemusi to byt nutne za sebou staci ked ich bude 7 :) ) tak moze nieco zhodit a zamerat sa na Ardenske klasiky alebo na Lombardiu. Vyuzit ten kick co ma v sebe a skusenosti z klasik. Ale GT dufam nie. No Peter ma urcite pred sebou este dost vyziev. Minimalne Paris Roubaix co je podla jeho slov klasika ktoru tuzi vyhrat najviac. Potom je tu este San Remo, ktore sa mu bude vyhravat tazko ale ak bude mat formu ako tuto jesen tak ktovie. Mozno uz aj na jar sa dockame :) No a ked bude mat tieto dva monumenty vo vrecku tak moze skusat LBL a GDL a neskorsie aj ine GT ako Tour co ale z marketingoveho hladiska asi nebude sponzorom po chuti. Pointa je ze este je v cyklistike vela co moze mat Peter ako vyzvu.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 18. Okt 2016 11:26:17

MichalJ píše:Ifčo a prečo by to nutne musel byť človek bez ambícií? Ja by som bol v pohode zato, keby povedzme pomohol Peťovi vo Flámsku a na Roubaix, a na Omloope, E3 či G-W dostal voľnú ruku, ak bude na to príležitosť. Aj tá E3 by mohla fungovať v štýle že druhý jazdec zaútočí, Peťo sa môže vyvážať v skupinke a nakoniec to predsa pomôže k výhre jemu. Takých jazdcov by si už podľa mňa našiel dosť.


To je jedna z možností, ale ja si viem živo predstaviť čo by tu bolo keby si nejaký Saganov domestik išiel preteky na seba a Sagan by mu tieňoval. Okrem toho celkom logicky jazdci s ambíciami majú snahu uspieť práve na tých najväčších pretekoch ako sú Monumenty. Som napríklad dosť zvedavý ako bude fungovať spolupráca Degenkolb - Stuyven v Treku, oni už deklarovali že budú jazdiť klasiky inak ako so Spartakom kde bol jasný líder. Viacej spolulídrov ako to "funguje" v Etixxe a aj v SKY na klasikách častokrát vedie k tomu, že lídrom sa stane ten najdrzejší aj keď nie najlepší, alebo v prípade keď majú pomocníci zabrať a ťahať tak sa pozerajú po sebe kto začne. Všetko má svoje plusy a aj mínusy. Peter si asi vybral variantu že bude jasný líder a nebude chcieť čakať či sa Terpsta alebo Stannard nepustia do nejakého dlhého úniku a on im bude vzadu chytať nástupy.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Uto 18. Okt 2016 23:14:41

Ked uz tomu Petovi takto tu hladame motivaciu tak by som sa aj ja pridal:) Ja si myslim ze s tym by vobec nemal byt problem u Peta. Ved uz len ked si zoberieme MS. Ta hodnota toho vitazstva a prestiz nosenia duhoveho dresu po cely rok je taka velka, ze kazde dalsie vitazstvo na MS ma obrovsku vahu. Peto ma len 26 rokov a tie profily na MS mu v drvivej vacsine vyhovuju ( mozno okrem Innsbrucku 2018), takze verim ze na MS sa este Petovi zadari. Zda sa mi, ze nikto nevyhral MS viac ako 3 krat. Takze priestor na zapis do historie tam je:) A podla mna velky ciel, ktory by si mal dat je vyhrat vsetkych 5 monumentov. Teda ak by sa mu darilo a povedzme v blizkej dobe by vyhral MSR a P-R. Lebo viem ze LBL a IL si vyzaduju inu pripravu. V sucasnosti v pelotone nie je cyklista, ktory by nato mal (okrem Peta). Je to nieco ako bajny jednorozec. Ale v podstate zatial z monumentov vyhral iba RvV takze nove vyzvy hladat nemusime, ostavaju tie kazdosezonne:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti-Bodnar a Sagan

Poslaťod Miki » Str 19. Okt 2016 19:35:46

Ak rozumiete poľski, tak si prečítajte tento článok.To tiež hodne vysvetluje,prečo tahá Sagan zo sebou svojich verných. http://eurosport.onet.pl/kolarstwo/pete ... cje/dhg9p6
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Tibi » Štv 20. Okt 2016 0:01:19

K tej Petrovej motivácii.Všetko sa raz začne a niekedy aj skončí a ak by sa tak stalo hneď aj zajtra,tak sa Petrovi hlboko pokloním a poďakujem.Podľa mňa je,ale šou iba na začiatku a potrvá ešte dobrých 10 rokov. :D
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 20. Okt 2016 15:30:40

Víťaza IT U23 Mathisa si stiahla Katuša, škoda že Bora nesiahla aspoň po jednom z mladých nemeckých časovkárov (Kamna, Schachmann, Mathis)
Aj takto si hľadá prácu cyklista
https://twitter.com/il_koshevoy/status/ ... 7311828992
Som nesmierne rád že Peter Sagan sa tak stará o našich cyklistov a ten slovenský "cirkus", ako napísal jeden **** vláči so sebou z tímu do tímu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod slovakpro » Štv 20. Okt 2016 19:32:25

Purito do Bahrain Merida :) Čo si o tom myslíte ?

http://www.cyclingnews.com/news/joaquim ... ign=buffer
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod MichalJ » Štv 20. Okt 2016 21:44:42

Vôbec by som nečudoval, keby to bol len ťah získať ďalšie WT body a zaistiť si licenciu. S tým že Purito oznámi koniec hneď potom :D
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 20. Okt 2016 22:30:26

MichalJ píše:Vôbec by som nečudoval, keby to bol len ťah získať ďalšie WT body a zaistiť si licenciu. S tým že Purito oznámi koniec hneď potom :D

Oni majú výrazne viacej bodov ako DD, len Nibali a Izaghire ich majú spolu vyše 500, DD 290, nemyslím si žeby ich potrebovali, problém je že majú zatiaľ podpísaných len 21 cyklistov.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pia 21. Okt 2016 11:08:45

Prvé tímové stretnutie Bory - Hansgrohe https://www.facebook.com/BoraArgon18/po ... 4638875380
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pia 21. Okt 2016 11:22:47

elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36


Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 21. Okt 2016 12:32:15

@elviska - vďaka za limky 8-)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pia 21. Okt 2016 13:31:47

elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 21. Okt 2016 13:44:40

elviska píše:http://www.rad-net.de/nachrichten/sagan-trifft-erstmals-auf-bora-teamkollegen-ambitionierte-ziele-fuer-2017;n_40418.html


Ciele Bory sú síce vysoké ale reálne a stanovené s rozumom, bez fanfarónstva, prihliadajúc k možnostiam tímu. Majú radosť s Petrovho dúhového dresu, bude pre nich skvelé že v prvom roku WT bude v ich drese jazdiť majster sveta. Len škoda že neuvidíme ten pekný dres majstra Európy. Dúfam, že dres národného majstra vyriešia lepšie ako u Tinkoffa kde si s tým veľkú prácu nedali, dokonca Juraj teraz jazdí v Abu Dhabi v úplne inom drese ako kolegovia ktorí jazdia v špeciálnej retro sade.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod eres » Pia 21. Okt 2016 14:34:56

ifčopifčo píše:Ciele Bory sú síce vysoké ale reálne a stanovené s rozumom, bez fanfarónstva, prihliadajúc k možnostiam tímu...


No pri povestnej nemeckej precíznosti mi napadlo, že to určite majú aj niekde písomne vypracované. A ten dokument by mohol vyzerať takto nejako:

Vec: Stanovenie cieľov Bora-Hansgrohe na rok 2017

Úloha č. 1: Víťazstvo na jednom z piatich monumentov
Termín: 18.3. – 30.9.2017 zodpovedný za plnenie: Sagan

Ú2: umiestnenie v prvej päťke na dvoch pretekoch Grand Tour
T: 6.5. – 10.9.2017 Z: Majka, König

Ú3: víťazstvo v bodovacej súťaži na Tour de France
T: 1.7. – 23.7.2017 Z: Sagan

Ú4: umiestnenie medzi najlepšími šiestimi družstvami v rebríčku World Team Ranking
T: 17.1. – 30.9.2017 Z: Sagan, Majka, König, spolupráca ostatní jazdci

Vyhodnotenie plnenia cieľov: 1.10.2017 6:30 hod.! Účasť pre všetkých povinná!!!

:lol:
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37


Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod paula@sile » Štv 27. Okt 2016 11:37:19

novy sportovy riaditel bora hansgrohe o saganovi…

http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_101328.htm

oficialna tlacovka plus prezentacia triciek bude 13.12. o 11h.
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pia 28. Okt 2016 7:43:40

moj oblubeny cyklista do sky na 3 roky?...skvely diego rosa ako dalsi top pomocnik pre frooma?...masaker...no diego asi na Arua makat nexcel a ked odisiel z astany Nibali tak sa rozhodol asi pre neistu ale urcite plodnu SKY-cestu
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 54 hostia