Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Dwayne Dibbley » Štv 14. Dec 2017 9:02:24

Zutu píše:
ostrihaneofce píše:Čo hovoríte na Froomov pozitívný test?



Som nahnevanych z pristupu zodpovednych. Ked sa objavili nezrovnalosti v biopase Mata Totha a Romana Kriziaka, tak im bola automaticky pozastavena cinnost. A to boli iba nezrovnalosti. Vo Froomovom pripade ide o dvojnasobne prekrocenie VYNIMKY, to zdoraznujem vynimky. Zaujimalo by ma aka je povolena hranica Salbutamolu pre "zdravych" sportovcov.....


Ahoj,
Myslím že zavádzas, Aj v članku od T. Sandora a aj inde bolo písane ze túto látku môžu cyklisti užívať a nie je pri tom potrebné požiadať o terapeutickú výnimku. Samozrejme do hranice spomínaných 1000ng/ml.
Chápem to tak, že zdravý-nezdravý mozu mat do 1000.
Samozrejme táto hodnota bola dvojnásobne prekročená čo podla pravidiel nie je v poriadku.

Neviem, mám z toho celého zmiešané pocity, sám ten liek občas užívam a pomáha mi vrátit sa do pohody ked sa zhorsi dýchanie. Podla toho čo som čital je aj ten efekt Salbutamolu na výkon otázny, ja ho nepocitujem, ale samozrejmea že pri špičkových výkonoch to môže byt uplne niečo iné.

Hovorí sa o tom aby astmatici nerobili profesionalne sport...podla mna by to bolo diskriminacné, ale samozrejme nemoze z nevýhody vznikat výhoda. Ano je vtipne ak polovica peletónu sú astmatici aj ked by ma zaujimali realne čísla nie diskusné výmysly.
Celé to má pre mňa nepríjemnú pachuť, mám pociť že to froome nemohol spraviť naschvál (vedel ze ho budu testovat), hlavne ked je efekt na výkon velmi otázny. Doping vsak musí byt potrestaný aj keby sa "len" prepočítali v dávkovaní. Skoda, tesil som sa na výzvy v novej sezone, takto z toho zjavne nebude nič...
Dwayne Dibbley
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia 01. Apr 2016 10:39:20

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Zutu » Štv 14. Dec 2017 10:26:37

Dwayne Dibbley píše:
Ahoj,
Myslím že zavádzas, Aj v članku od T. Sandora a aj inde bolo písane ze túto látku môžu cyklisti užívať a nie je pri tom potrebné požiadať o terapeutickú výnimku. Samozrejme do hranice spomínaných 1000ng/ml.
Chápem to tak, že zdravý-nezdravý mozu mat do 1000.
Samozrejme táto hodnota bola dvojnásobne prekročená čo podla pravidiel nie je v poriadku.

Neviem, mám z toho celého zmiešané pocity, sám ten liek občas užívam a pomáha mi vrátit sa do pohody ked sa zhorsi dýchanie. Podla toho čo som čital je aj ten efekt Salbutamolu na výkon otázny, ja ho nepocitujem, ale samozrejmea že pri špičkových výkonoch to môže byt uplne niečo iné.

Hovorí sa o tom aby astmatici nerobili profesionalne sport...podla mna by to bolo diskriminacné, ale samozrejme nemoze z nevýhody vznikat výhoda. Ano je vtipne ak polovica peletónu sú astmatici aj ked by ma zaujimali realne čísla nie diskusné výmysly.
Celé to má pre mňa nepríjemnú pachuť, mám pociť že to froome nemohol spraviť naschvál (vedel ze ho budu testovat), hlavne ked je efekt na výkon velmi otázny. Doping vsak musí byt potrestaný aj keby sa "len" prepočítali v dávkovaní. Skoda, tesil som sa na výzvy v novej sezone, takto z toho zjavne nebude nič...


Ano vyznieva to tak, ze som zavadzal, ale musim sa vyhovorit, ze v case ked som pisal ten prispevok, tak som este nevedel o tom, ze aj pre zdravych cyklistov plati hranica 1000 ng/ml. Mna zaviedli informacie zo vsetkych medii, kde sa spomina ze Froome ma vynimku na astmu, pricom v tomto pripade, ta vynimka nehrala ziadnu rolu.
Niekto tu dal taky napad a ja s nim suhlasim, ze nech potom astmatikom a alergikom zavedu vlastnu kategoriu a nech sutazia medzi sebou aj paralympionici maju svoje kategorie aj svoju olympiadu a sutazia medzi sebou. Ale v danej kategorii a sportovom odvetvy musia platit rovnake pravidla pre vsetkych. Ved teraz tu mame ktovie kolko astmatikov vo vrcholovom sporte, mozno ich je aj 90% kto to vie? Ved tie vynimky mozu rovno zrusit, ked ich dostavaju vsetci. A o tom ci je ten efekt, tej latky otazny by som ani nediskutoval, ak by to nemalo efekt urcite, by to nebolo na zozname zakazanych latok a urcite by si na to vsetci nevybavovali vynimky.
A k tomu, ze to Froome neurobil naschval. On v tej 17. etape horel a prichadzal o Vueltu v Sky vedeli, ze s tym musia nieco urobit, lebo inak prehra. Pre neho druhe miesto nic neznamena, on nemal co stratit, tak si povedali, ze to do seba napraska s tym, ze mu to urcite zistia, ale ze sa vyhovori na astmu.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti-Doping

Poslaťod Miki » Štv 14. Dec 2017 15:13:40

Viem,že nie som odborník v oblasti dopingu,takže tie informácie, čo tu teraz zprostredkujem môžu byť, len informácie typu jedna pani povedala. V diskusii na cycling news sa celkom vážne zamýšlajú nad tým,že salbutomol má efekt,hlavne v tom ,že prekrýva doping iného charakteru.Ak by to bola pravda,tak potom ,by som chápal to riziko,ktoré Froom podstupil s týmto liekom.V 17.etape bol na konci so silami a v 18.už poriadne zaberal.Sky si možno myslelo,že ak prídu na salbutomol ,tak to nejak obkecajú,ak si pomôhli aj nejak inak.Možno,že efekt tohto lieku v súčinnosti s iným dopingom, nemajú preskúmaní ani naslovzatí odborníci.Sky je možno trocha popredu.Ale to je len moja špekulácia na základe prečítaného a nemusí byť na tom nič pravdy.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Štv 14. Dec 2017 15:36:14

kazdopadne Froomov najnovsi tweet zacina pripominat retoriku Armstronga. ale Lance bol aspon presvedcivy v klamani.

Chris Froome‏
It’s sad seeing the misconceptions that are out there about athletes & salbutamol use. My hope is that this doesn’t prevent asthmatic athletes from using their inhalers in emergency situations for fear of being judged. It is not something to be ashamed of @asthmauk #asthma

Pamatna Armstrongova rec po siedmom triumfe na TdF.
"I'll say to the people who don't believe in cycling, the cynics and the sceptics. I'm sorry for you. I'm sorry that you can't dream big. I'm sorry you don't believe in miracles. But this is one hell of a race. This is a great sporting event and you should stand around and believe it.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Milanj55 » Štv 14. Dec 2017 18:31:26

Zdravím Vás priatelia. Tak tu máme takú tému, ktorej sa prakticky všetci a nikto poriadne nerozumieme. Máme tu tímy o ktorých všetci vedia , že sú prakticky zdravotne postihnutý a pri splnení určitých podmienok môžu fungovať tak , ako zdraví jedinci. Pokiaľ by sme im chceli nejakým spôsobom odoprieť právo zápoliť so zdravými jedincami, tak by sa jednalo o diskrimináciu týchto ľudí. Tak toto je jedna strana mince a zatiaľ by to bolo všetko v poriadku, lebo títo ľudia pri pravidelnom zdravotnom dohľade fungujú ako zdravý jedinci. Lenže, ako to už tu bolo spomenuté liečivá čo používajú sú vyňaté zo zakázaných látok a preto nepotrebujú ani výnimku. Toto je prakticky dvojsečná zbraň lebo každá používaná látka má predpísané max. množstvo ktoré môže byť použité pri zvýšenom výkone, v tomto prípade je to hranica 1000 ng/ml. Vo vzorke moču mu bolo preukázané dvojnásobné množstvo tejto látky a preto sa stala chyba a zodpovedný mali ihneď konať a zistiť dôvody, prečo k takémuto nárastu salbutomolu v tele došlo. Tomu tvrdeniu, že táto látka prekrýva iné zakázané látky, tak tomu bez nejakých priamych dôkazov neverím, ale o vedomí priestupok tu určite ide , lebo zvýšené množstvo tejto látky zlepšuje samotné dýchanie a mierne pridáva aj na samotnej výkonnosti tohoto jedinca. V každom prípade to bude veľmi zodpovedná práca pre tím ktorý bude musieť vytvoriť presné mantinely pri používaní všetkých látok a dbať na ich striktné dodržiavanie a to bez výnimky o koho sa v danej chvíli jedná. Keď to mám zhrnúť, tak som tiež toho názoru, že tu boli prekročené medze v užívaní tohoto lieku a Froom si bol vedomý tohoto prehrešku. Nezostáva iné , len bohužiaľ niesť dôsledky za svoje jednanie, ktoré mu v tom momente mohlo priniesť výhodu oproti svojim konkurentom a salbutomol mu k tomu dopomohol. Na tomto prípade vidieť, aká tenká je hranica medzi povolenými a zakázanými látkami používanými pri vrcholových športoch.Pekný večer Vám prajem všetkým.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Štv 14. Dec 2017 18:55:20

Včerajšie športové správy na RTVS - GBS Foome - antidopingové problémy a rozhovor s Petrom na Mallorce https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/11581/143457#238
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 14. Dec 2017 20:52:10

Zvláštne, krátkozrakí či ďalekozrakí môžu používať okuliare či kontaktné šošovky, športovcom môžu pri do tela montovať skrutky a bársčo iné keď majú polámané kosti ..... ale tí, ktorí majú problémy s dýchacími cestami majú podľa vás skončiť so športom. Nie je to trochu kruté? A že najviac takýchto problémov majú cyklisti, bežci na lyžiach či plavci? Je to dosť logické, nemyslíte si?
To, že salbutamol alebo iní beta2-antagonisti maskujú použitie iného dopingu nie je overená informácia, nesmiete veriť všetkému čo prebehne na na weboch v diskusiách, aj v tých zahraničných diskutuje množstvo trollov a klamárov.
Tým samozrejme neobhajujem Froomea, to musí urobiť on a SKY a ak sa im to nepodarí, nech príde trest, padni komu padni.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 14. Dec 2017 21:19:11

ifčopifčo píše:Zvláštne, krátkozrakí či ďalekozrakí môžu používať okuliare či kontaktné šošovky, športovcom môžu pri do tela montovať skrutky a bársčo iné keď majú polámané kosti ..... ale tí, ktorí majú problémy s dýchacími cestami majú podľa vás skončiť so športom. Nie je to trochu kruté? A že najviac takýchto problémov majú cyklisti, bežci na lyžiach či plavci? Je to dosť logické, nemyslíte si?
To, že salbutamol alebo iní beta2-antagonisti maskujú použitie iného dopingu nie je overená informácia, nesmiete veriť všetkému čo prebehne na na weboch v diskusiách, aj v tých zahraničných diskutuje množstvo trollov a klamárov.
Tým samozrejme neobhajujem Froomea, to musí urobiť on a SKY a ak sa im to nepodarí, nech príde trest, padni komu padni.


Tak teraz som sa zase dočítal, že môže byť "maskovacia látka", tak neviem kde je pravda. :o
Pridám link asi na najlepší článok, ktorý som o tom čítal, snáď mi to Lukáš prepáči.
http://inrng.com/2017/12/chris-froomes- ... more-32655
Naposledy upravil ifčopifčo dňa Štv 14. Dec 2017 21:24:05, celkovo upravené 1
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod zakliata.panna » Štv 14. Dec 2017 21:20:43

Napíšem pár riadkov. Som Chrisov fanúšik, ak však má prísť trest, tak nech príde. V 17. etape stratil na Nibaliho 42 sekúnd, ale stále mal pohodlný náskok v GC - až 1.16 min. V 18. etape skutočne útočil, ale vôbec nič by sa nestalo, ak by sa držal Nibaliho. Nasledujúca 19. etapa nič nemenila a nasledovala 20. na Angliru, kde opäť nadelil Nibalimu ďalšie sekundy - už bez zvýšenej hladiny... Nechce sa mi veriť, že by urobilo Sky a Froome takú blbosť práve v 18. etape, keď reálne sa malo rozhodnúť v 20. A taktiež vedeli na 100 %, že Froome bude testovaný - neverím, že by spáchal takúto cyklisticku ,,samovraždu". Ak mám zobrať fiktívnu analógiu, tak to ako keby Peter dopoval pred G-W a nie pred Ronde... Jednoducho, celé je to zvláštne. Viete, že vás isto prichytia a môžete dostať rok zákazu a prídete o TdF - kvôli Vuelte, ktora sa stále vyvíja vo váš prospech...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Štv 14. Dec 2017 22:28:13

zakliata.panna píše:Napíšem pár riadkov. Som Chrisov fanúšik, ak však má prísť trest, tak nech príde. V 17. etape stratil na Nibaliho 42 sekúnd, ale stále mal pohodlný náskok v GC - až 1.16 min. V 18. etape skutočne útočil, ale vôbec nič by sa nestalo, ak by sa držal Nibaliho. Nasledujúca 19. etapa nič nemenila a nasledovala 20. na Angliru, kde opäť nadelil Nibalimu ďalšie sekundy - už bez zvýšenej hladiny... Nechce sa mi veriť, že by urobilo Sky a Froome takú blbosť práve v 18. etape, keď reálne sa malo rozhodnúť v 20. A taktiež vedeli na 100 %, že Froome bude testovaný - neverím, že by spáchal takúto cyklisticku ,,samovraždu". Ak mám zobrať fiktívnu analógiu, tak to ako keby Peter dopoval pred G-W a nie pred Ronde... Jednoducho, celé je to zvláštne. Viete, že vás isto prichytia a môžete dostať rok zákazu a prídete o TdF - kvôli Vuelte, ktora sa stále vyvíja vo váš prospech...

Ja osobne mam nato iny nazor. Historia nam ukazala ze dopovanie sa niekedy neriadi racionálnymi pravidlami. existuje mnoho vysvetleni preco Froome nedopoval a preco by to bolo nelogicke. Ale existuje mnoho preco ano. Napriklad mohli v sky spanikarit po tej etape v ktorej Froome stratil na Nibaliho a rozhodli sa pre doping uz niekolko etap pred Angliru. Mohlo to byť neplánovane, mohli cítiť ze Froome začína rapídne strácať výkonnosť. čiže mohlo sa stat hocičo ja osobne by som neargumetoval tým ze by to bolo nelogicke.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 15. Dec 2017 0:13:41

simko píše:
zakliata.panna píše:Napíšem pár riadkov. Som Chrisov fanúšik, ak však má prísť trest, tak nech príde. V 17. etape stratil na Nibaliho 42 sekúnd, ale stále mal pohodlný náskok v GC - až 1.16 min. V 18. etape skutočne útočil, ale vôbec nič by sa nestalo, ak by sa držal Nibaliho. Nasledujúca 19. etapa nič nemenila a nasledovala 20. na Angliru, kde opäť nadelil Nibalimu ďalšie sekundy - už bez zvýšenej hladiny... Nechce sa mi veriť, že by urobilo Sky a Froome takú blbosť práve v 18. etape, keď reálne sa malo rozhodnúť v 20. A taktiež vedeli na 100 %, že Froome bude testovaný - neverím, že by spáchal takúto cyklisticku ,,samovraždu". Ak mám zobrať fiktívnu analógiu, tak to ako keby Peter dopoval pred G-W a nie pred Ronde... Jednoducho, celé je to zvláštne. Viete, že vás isto prichytia a môžete dostať rok zákazu a prídete o TdF - kvôli Vuelte, ktora sa stále vyvíja vo váš prospech...

Ja osobne mam nato iny nazor. Historia nam ukazala ze dopovanie sa niekedy neriadi racionálnymi pravidlami. existuje mnoho vysvetleni preco Froome nedopoval a preco by to bolo nelogicke. Ale existuje mnoho preco ano. Napriklad mohli v sky spanikarit po tej etape v ktorej Froome stratil na Nibaliho a rozhodli sa pre doping uz niekolko etap pred Angliru. Mohlo to byť neplánovane, mohli cítiť ze Froome začína rapídne strácať výkonnosť. čiže mohlo sa stat hocičo ja osobne by som neargumetoval tým ze by to bolo nelogicke.

Čo také hrozné by sa z hľadiska SKY stalo keby Froome Vueltu nevyhral? Mali vo vrecku Tour, prečo by panikárili? Ja si nemyslím, že by tak nezmyselne riskovali pretože im muselo byť jasné, že Froome na kontrolu pôjde, to jednoducho nemá hlavu ani pätu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Miki » Pia 15. Dec 2017 0:23:29

Aj ja začínam mať čoraz väčší dojem ,že Sky chceli niečo zatajiť.Na velonews spovedajú nejakého dopingového experta a mimo iného hovorí aj toto:VN: Tam byly některé zprávy může být použit jako maskovací činidlo, jsou pravdivé?
DTB: Viděl jsem ty zprávy, a já jsem neviděl žádné vědecké údaje pro zálohování, že nahoru. Tam mohl být nějaký zmatek, protože na seznamu zakázaných, Salbutamol se objeví v sekci krycí prostředek. Pokud jste použili salbutamolu s diuretikem, budete muset terapeutickou výjimku u obou těchto léčiv/preklad z prekladača/.Ja sa domnievam,že SKY je o kúsok napred pred antidopingovými laboratoriami.Veľmi pochybujem,že by si nedokázali ustrážiť prekročenie hranice o 100 percent.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pia 15. Dec 2017 0:59:34

ifčopifčo píše:Čo také hrozné by sa z hľadiska SKY stalo keby Froome Vueltu nevyhral? Mali vo vrecku Tour, prečo by panikárili? Ja si nemyslím, že by tak nezmyselne riskovali pretože im muselo byť jasné, že Froome na kontrolu pôjde, to jednoducho nemá hlavu ani pätu.

ifco vari si uz zabudol na eru spred 20 rokov? Lance tiez mal povahu ze mu nebolo nikdy dost. Froome ma mozno rovnaku. mozno mu ta Vuelta stala za vela. mozno mu aj Giro buduci rok stoji za vela. je tu tlak medii tlak fanusikov. videli sme ako ho mnohi byvali cyklisti vyzyvali aby isiel na Giro lebo len vtedy potvrdi status GT velikana. bol medzi nimi tusim aj Hinault. a samozrejme potom tu je tlak od neho samotného na jeho osobu.
pri Armstrongovi bolo taktiez mnoho otázok ze preco, ved by to bolo nelogicke. preco by dopoval ked prekonal rakovinu a riskoval by ze sa mu vrati? preco by dopoval ked ma uspesnu nadaciu, miliony fanusikov, taky velky pribeh za sebou. ved by riskoval vsetko tak preco? a taktiez to zacalo celkom nevinne. taktiez naprv boli mnohi ktori ho obranovali. a zrazu sa to zacalo nabalovat a z tych co ho obranovali zostali len jeho pravnici, Bruyneel a legendarny Michele Ferrari. ved ten scenar je takmer totozny cize ja mam uz tendenciu neverit a byt skepticky.
a Sky ma veru celkom zaujimavu historiu tak preco Froomovi verit? je velmi vela dovodov preco mu neverit. jeho zazracny vzostup v roku 2011, Brailsfordove "marginal gains" a Wigginsova afera, Cooksonova neskryvana sympatia voci timu Sky, ako to vlastne skoncilo s Henaovym biologickym pasom- bolo to vysvetlene?
pytas sa ze preco by riskovali lebo aj tak bolo jasne ze pojde na kontrolu. mohli si kludne mysliet ze to zametu pod koberec s pomocou Cooksona (tebe nie je podozrive ze nebyt zmeny sefa UCI tak sa to mozno ani nedozvieme?). mohli si mysliet ze to vysvetlia nejakymi procesmi vo Froomovom metabolizme(a toto mozno aj maju v rukave). mohli si mysliet cokolvek. mohli sa uplne elementarne v niecom pomylit, cize mohol zlyhat nejaky ludsky faktor. pri dopingu si podla mna netreba klast otazku ze preco by to robili ved bude kontrolovany. lebo odpovede vedia iba ti ktori su v tom zapleteni. treba skor hladat odpoved na otazku kde nastala chyba, ze sa im nato prislo.
kazdy ma pravo zastavat nazor aky chce. sme fanusikova a sme neobjektivni. cize ti ktori nemaju radi SKY a Frooma tak tato afera je voda na ich mlyn. a az buducnost ukaze kto ma pravdu. tak ako to bolo pri obranovani Armstronga - buducnost ukazala ze ti co ho obranovali sa hlboko mylili.
ja osobne neverim jemu ani timu Sky. avsak musim povedat ze v mnohych pretekoch som Froomovi fandil a budem mu asi aj v buducnosti.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pia 15. Dec 2017 1:15:53

@ifcopifco
este k tym vysvetleniam ze preco. objavuju sa aj nazory ze Froome mohol mat krvnu transfuziu a v case odberu sa mohla nachadzat tato latka Salbutamol v jeho krvi a pocas Vuelty pri transfuzii to mohlo prispiet k tomu ze ta povolena hranica bola prekrocena. aj ked toto by som videl ako najmenej pravdepodobnejsi variant. ale urcite by ma to neprekvapilo po tom vsetkom co sa dialo v divokej ere 90tych rokov.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod slovakpro » Pia 15. Dec 2017 14:02:05

JoacHim_team!
attack by Purito Rodríguez!
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod nat » Ned 17. Dec 2017 14:09:06

ifčopifčo píše:Čo také hrozné by sa z hľadiska SKY stalo keby Froome Vueltu nevyhral? Mali vo vrecku Tour, prečo by panikárili? Ja si nemyslím, že by tak nezmyselne riskovali pretože im muselo byť jasné, že Froome na kontrolu pôjde, to jednoducho nemá hlavu ani pätu.

ifco to nemyslis vazne? Doteraz tvoje argumenty mali vahu a hlavu patu ale uz sa to zklzava do uplneho fanboy.
O co mu islo? Ved Vuelta bola prenho(nich) rovnako dolezita ako TDF. Ved po 40 rokoch by to niekto dokazal, v tomto kombe 1x. Zapis medzi legendy. Dokaz , ze dokaze vyhrat nieco velke okrem TDF. Myslim , ze motivacia bola obrovska.
A tiez si viem predstavit ten pocit paniky ked mas pocit de-ja-vu , ze ti po 4x opat tesne unikne Vuelta. Ja tam racia vidim az moc.
CIiuz ako krytie, nevydarena konzerva, alebo obycajna panika a si Froomi strekne viac (z cisto zdravotneho hladiska) dufajuc , ze hodnoty budu v norme.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod nat » Ned 17. Dec 2017 14:19:13

ifčopifčo píše:Zvláštne, krátkozrakí či ďalekozrakí môžu používať okuliare či kontaktné šošovky, športovcom môžu pri do tela montovať skrutky a bársčo iné keď majú polámané kosti ..... ale tí, ktorí majú problémy s dýchacími cestami majú podľa vás skončiť so športom. Nie je to trochu kruté? A že najviac takýchto problémov majú cyklisti, bežci na lyžiach či plavci? Je to dosť logické, nemyslíte si?
To, že salbutamol alebo iní beta2-antagonisti maskujú použitie iného dopingu nie je overená informácia, nesmiete veriť všetkému čo prebehne na na weboch v diskusiách, aj v tých zahraničných diskutuje množstvo trollov a klamárov.
Tým samozrejme neobhajujem Froomea, to musí urobiť on a SKY a ak sa im to nepodarí, nech príde trest, padni komu padni.

. Sosovky ci sroby by davali nejaku vyhodu zdravemu jedincovi? Asi nie. Je salbutamol podobny clebutrelolu a ma anabolicke ucinky. Ma. Zlepsuje funkciu pluc. Zlepsuje. Moze kryt ine veci. Pravdepodobne. Nejake mikro davky ok.
Ale ked si ti zhorsi astma velmi , tak odstupis pre chorobu. Tak ako odstupilo kopec inych top favoritov na inych GC kvoli chorobe. Uplne bezna a smutna vec.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Ned 17. Dec 2017 20:42:44

nat píše:Ved Vuelta bola prenho(nich) rovnako dolezita ako TDF. Ved po 40 rokoch by to niekto dokazal, v tomto kombe 1x. Zapis medzi legendy. Dokaz , ze dokaze vyhrat nieco velke okrem TDF. Myslim , ze motivacia bola obrovska.
A tiez si viem predstavit ten pocit paniky ked mas pocit de-ja-vu , ze ti po 4x opat tesne unikne Vuelta. Ja tam racia vidim az moc.
CIiuz ako krytie, nevydarena konzerva, alebo obycajna panika a si Froomi strekne viac (z cisto zdravotneho hladiska) dufajuc , ze hodnoty budu v norme.

uplny suhlas. Vuelta sa stala pre Frooma akousi Nemesis. s jeho pribudajucim vekom vedel ze uz nebude mat velmi vela sanci pripisat si do svojich palmares Vueltu, Giro a samozrejme kedze Froome je velmi cielavedomy ronako ako mnoho iných sportovcov, tak nepochybujem ze by sa rad osamostatnil na cele vitazov TdF. cize vobec sa neda suhlasit s tym ze Vuelta bola prenho iba akymsi bonusom. naopak podla mna Vuelta 2017 bola pre Frooma nesmierne dolezita. aj co sa tyka sustredenia v buducnosti uz iba vylucne na TdF. kedze predpokladam ze jedno vitazstvo na Gire by Froomovi bohate stacilo.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pon 18. Dec 2017 9:51:26

neviem ci to uz niekde bolo ale vcera @veloimages zverejnili pravedpodobne to Petove tetovanie o ktorom sa hovorilo ci si dal/nedal urobit.

https://twitter.com/veloimages/status/9 ... 5222274048
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pon 18. Dec 2017 13:17:04

Čo napíšem myslím vážne. Vuelta podľa mňa nebola pre neho rovnako dôležitá ako Tour. Keď vyhráš TdF máš úspešnú sezónu, pochybujem, že pre víťazstvo na Vuelte by toľko riskoval.
TUE podobne ako okuliare len vyrovnávajú hendikep, preto sa lieky môžu brať len v obmedzenom množstve. Salbutamol do určitého množstva majú povolení všetci, pretože jeho anabolické účinky sa prejavujú len pri vyšších a dlhodobejších dávkach a najmä keď je podávaní injekčne alebo tabletkami.
Nechápem, prečo mal Froome na Vuelte skončiť pokiaľ mohol na svoje problémy brať liek. To by asi neurobil nikto. Zopakujem to pre istotu ešte raz, keď sa Froome neobháji, nech ho potrestajú. Na druhej strane nemám krvavé oči a odmietam hon na čarodejnice, prebehlo množstvo dezinformácií v tlači, v rozhovoroch, v diskusiách, aj Martin už zobral svoje slová späť.
Na záver dodám, pre cyklistiku o ktorú mi v prvom rade ide, je táto kauza veľmi nepríjemná a bude sa z nej dlho spamätávať a celkom nechápem niektorých tiežfanúšikov cyklistiky, ako sa z tejto kauzy v podstate radujú, pretože to postihlo neobľúbené SKY.
Bol by som nesmierne zvedavý, aká diskusia by tu prebiehala, keby sa také niečo stalo Saganovi.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 79 hostia