Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 05. Okt 2017 8:02:45

tak uz viem o co ide...zaujimavy pripad je ten moscon...k neskutocnym vykonom na bicykli pridava neskutocne vyroky ci pociny...chlapec ako pretekar je naozaj zaujimavy ale mal by sa asi cim skor zacat ovladat
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod MichalJ » Štv 05. Okt 2017 8:05:57

Dva dni dozadu, na Tre Valli Varesine, vraj do Reichenbacha Moscon schválne vrazil v zjazde. Skončil so zlomeným lakťom a čaká ho operácia.

Moscon vyzerá byť veľký talent, ale v hlave to asi nebude mať úplne v poriadku. Už na jar mal nútenú pauzu kvôli vraj rasistickým poznámkam, na MS bol vylúčený kvôli držaniu sa auta, teraz toto ...


Edit. kým dopíšem príspevok už ho nie je treba :D
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 05. Okt 2017 8:34:27

MichalJ píše:Dva dni dozadu, na Tre Valli Varesine, vraj do Reichenbacha Moscon schválne vrazil v zjazde. Skončil so zlomeným lakťom a čaká ho operácia.

Moscon vyzerá byť veľký talent, ale v hlave to asi nebude mať úplne v poriadku. Už na jar mal nútenú pauzu kvôli vraj rasistickým poznámkam, na MS bol vylúčený kvôli držaniu sa auta, teraz toto ...


Edit. kým dopíšem príspevok už ho nie je treba :D


v pohode mne sa to stava bezne :D aj tak diky za odpoved....suhlasim naozaj to vyzera ze jeho hlavicka zatial pracuje podstatne horsie ako jeho nohy...na to by sa ale mali teraz pozriet poriadne v SKY...alebo ho daju do laty oni alebo to dopadne ako s Landom co sa mi vidi pravdepodobnejsie

este jednu vec som xcel ked uz tu pisem...Leo sa na lombardii vracia k pretekaniu,,,budem mu drzat palce nech sa znova poriadne nakopne
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ostrihaneofce » Štv 05. Okt 2017 9:45:23

No myslím, že u Lea to bude len také prevezenie sa na konci sezóny , aby aspoň trochu zažil pretekársky rytmus. Vidím to na DNF. Predsa len nemôžeme čakať nejaký výsledok, v podstate v sezóne nejazdil.
Je to obrovská škoda pre neho. V podstate stratil dve sezóny v najlepších rokoch. Ja som bol veľmi zvedavý čo povyvádza na Grand tour tento rok. Pre mňa je podobný zjav ako Froome. Čistokrvný vrchár, aj keď nie výbušný typ, ktorý v dobrej forme dokáže získavať na ostatných v časovke. Vždy ma udivujú tieto typy jazdcov, ktorí sú tenučký ako papier a dokážu špičkovo zajazdiť časovku.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod lukas » Štv 05. Okt 2017 10:58:25

Napíšem to sem, aby ste aspoň občas dostali nejakú zaujímavú info. Teším sa, že sa nám podaril rozhovor s jedným z bývalých majstrov sveta. Vyjde v pondelok o 10:00.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 05. Okt 2017 13:50:40

lukas píše:Napíšem to sem, aby ste aspoň občas dostali nejakú zaujímavú info. Teším sa, že sa nám podaril rozhovor s jedným z bývalých majstrov sveta. Vyjde v pondelok o 10:00.


no tak to si nam lukas toho strasne vela povedal :P aj ked jedneho tipa mam...alebo je to skor zelanie?...kazdopadne ak sa mylim tak do buducorocnych JK si takyto rozhovor poprosim :D :D cize moj tip je Daniel Oss
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Zutu » Štv 05. Okt 2017 13:59:59

majo píše:
lukas píše:Napíšem to sem, aby ste aspoň občas dostali nejakú zaujímavú info. Teším sa, že sa nám podaril rozhovor s jedným z bývalých majstrov sveta. Vyjde v pondelok o 10:00.


no tak to si nam lukas toho strasne vela povedal :P aj ked jedneho tipa mam...alebo je to skor zelanie?...kazdopadne ak sa mylim tak do buducorocnych JK si takyto rozhovor poprosim :D :D cize moj tip je Daniel Oss


Ja by som skor tipol Hushovda :)
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Štv 05. Okt 2017 14:19:25

mna vôbec nenapadlo rozmyslat aj o iných disciplínach nez je WC RR Elite:) ano cize mohol by to byt aj Daniel.
ale mna hned napadli Gilbert, Kwiatkowski.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Štv 05. Okt 2017 14:45:47

simko píše:mna vôbec nenapadlo rozmyslat aj o iných disciplínach nez je WC RR Elite:) ano cize mohol by to byt aj Daniel.
ale mna hned napadli Gilbert, Kwiatkowski.

No mi dvaja asi máme rovnaké zmýšlanie, tiež ma napadol Kwiatek a Gilbert. :lol: A ešte Peto Velits.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 05. Okt 2017 16:17:23

Tiež si myslím že to bude Thor. Predsa len Lukáš bol v Bergene bol tam aj Hushovd takže sa ten rozhovor priam núkal :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 05. Okt 2017 16:59:59

Focus-Shimano píše:Tiež si myslím že to bude Thor. Predsa len Lukáš bol v Bergene bol tam aj Hushovd takže sa ten rozhovor priam núkal :D


logiku to dava...a tak ked to nebude teraz Oss tak dufam ze coskoro bude
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pon 09. Okt 2017 12:40:36

@simko
tak si sa trafil...je to rozhovor s gilbertom...super...tohto chlapika fakt uznavam a Lukas vdaka za ten clanok...ale aka tlacovka na SK?...vie niekto o co ide?
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pon 09. Okt 2017 12:54:18

majo píše:@simko
tak si sa trafil...je to rozhovor s gilbertom...super...tohto chlapika fakt uznavam a Lukas vdaka za ten clanok...ale aka tlacovka na SK?...vie niekto o co ide?

Ja Quickstep nemám v láske, ale Gilbert je v pohode, patrí k mojim obľúbeným zahraničným cyklistom. Teda zatiaľ. :D
Majo, tuším slovenska firma janom podporuje Quickstep už dosť dlho. Takže asi aj preto tlačovka na SK.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pon 09. Okt 2017 13:12:13

@majo
:) pamatam si ze raz v TV niekto (tusim to bol Lukas) spominal ze Gilbert ma velmi dobry vztah s Miskovskym. ze aj sa navstevuju a ze aj Gilbert uz viackrát bol na Slovensku. tak preto som si myslel ze by to mohol byt on:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ostrihaneofce » Pia 13. Okt 2017 9:39:57

Tak Ondrej Cink definitívne nepokračuje na ceste a vracia sa späť k bikerom. Bol som zvedavý kam to dotiahne. Rád sledujem podobné prípady/príbehy.
Ako biker zvládal výborne aj časovku, taký univerzálny jazdec na GC. Škoda, že ho v Bahrajne, tak odpálili. Program mal neskutočné ťažký na prvú sezónu, ale zasa aspoň môže teraz spomínať.
Horská cyklistika u neho vyhrala. Darmo, srdcu nerozkážeš :D
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Sob 14. Okt 2017 18:21:35

Peto Vakos sa od buducej sezony xce zameriat hlavne na klasiky a jeho velkym cielom su hlavne kocky a najviac vyhrat xce RONDE...cely rozhovor tu: http://www.roadcycling.cz/clanek/petr-v ... lo-flander

ma na to?
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pon 16. Okt 2017 23:17:23

majo píše:Peto Vakos sa od buducej sezony xce zameriat hlavne na klasiky a jeho velkym cielom su hlavne kocky a najviac vyhrat xce RONDE...cely rozhovor tu: http://www.roadcycling.cz/clanek/petr-v ... lo-flander

ma na to?

no neviem preco sa takto rozhodol. ved v ardenach svoj potencial zatial nenaplnil. a zamerat sa na RvV a zaroven ardeny aby bol na oboch vo forme to nie je lahke. aj Kwiatkowski od toho upustil v tejto sezone. potencial na kocky podla mna Petr urcite ma, ale ak bude v takej forme ako tento rok tak nema sancu ani na kockách ani v ardenach. po slubnom roku 2016 v tejto sezone trochu stagnoval.

inak trochu odbocim do cyklokrosu. Van der Poel je v tejto sezone zatial suverenny. az tak to nesledujem ale podla vyjadreni je to mimoriadny zjav co sa cyklokrosu tyka. povedal ze do roku 2020 chce zostat pri cyklokrose a MTB. ale potom zrejme prejde na cestu. co myslite. ma na to byt top cestnym cyklistom? bol uz taky pripad ze sa niekto z elitného cyklokrosara alebo horskeho cyklistu stal elitny cestny cyklista? viem ze Ninovi Schurterovi sa na ceste nic prevratne nepodarilo. Stybymu sa celkom podarilo etablovat, patri do sirsej klasikarskej spicky ale predsa len pred par rokmi to vyzeralo ze z monumentov minimalne P-R urcite vyhra. avsak posledne dve sezony akoby mu vykonnost trochu klesla.
takze som zvedavy ako Van der Poel a Van Aert ozivia cestnu cyklistiku.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 17. Okt 2017 7:45:03

simko píše:
majo píše:Peto Vakos sa od buducej sezony xce zameriat hlavne na klasiky a jeho velkym cielom su hlavne kocky a najviac vyhrat xce RONDE...cely rozhovor tu: http://www.roadcycling.cz/clanek/petr-v ... lo-flander

ma na to?

no neviem preco sa takto rozhodol. ved v ardenach svoj potencial zatial nenaplnil. a zamerat sa na RvV a zaroven ardeny aby bol na oboch vo forme to nie je lahke. aj Kwiatkowski od toho upustil v tejto sezone. potencial na kocky podla mna Petr urcite ma, ale ak bude v takej forme ako tento rok tak nema sancu ani na kockách ani v ardenach. po slubnom roku 2016 v tejto sezone trochu stagnoval.

inak trochu odbocim do cyklokrosu. Van der Poel je v tejto sezone zatial suverenny. az tak to nesledujem ale podla vyjadreni je to mimoriadny zjav co sa cyklokrosu tyka. povedal ze do roku 2020 chce zostat pri cyklokrose a MTB. ale potom zrejme prejde na cestu. co myslite. ma na to byt top cestnym cyklistom? bol uz taky pripad ze sa niekto z elitného cyklokrosara alebo horskeho cyklistu stal elitny cestny cyklista? viem ze Ninovi Schurterovi sa na ceste nic prevratne nepodarilo. Stybymu sa celkom podarilo etablovat, patri do sirsej klasikarskej spicky ale predsa len pred par rokmi to vyzeralo ze z monumentov minimalne P-R urcite vyhra. avsak posledne dve sezony akoby mu vykonnost trochu klesla.
takze som zvedavy ako Van der Poel a Van Aert ozivia cestnu cyklistiku.


prikladov ze sa to da je urcite viac ale staci spomenut cadela ewansa a ten vyhral TdF a to bol predtym to bikerom...vyhral olympiadu ak sa nemylim(alebo MS? nepamatam presne a nexce sa mi to hladat) a styby? 2x druhy na P-R je viac nez dost...a podla mna on doplaca na to ze je u podlaharov...v inom teame by bol jasnym lidrom na kocky a podobnych vysledkov by mohlo byt viac...ja od neho vela cakam tento rok...no a k tomu vakocovi este tolko ze plan ma jasny motivaciu velku a bude len na nom ako sa na to pripravy a ako to potom pretavy do vykonov na samotnych pretekoch...ale ja osobne este buduci rok zazraky na kockach necakam ved aj sam priznal ze ma s nimy minimalne skusenosti...no ale vsetko sa ukaze az v marci :D
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Uto 17. Okt 2017 10:03:11

@majo
myslel som ale ozaj elitného:) ako keby Nino Schurter alebo Van der Poel teraz presiel na cestu a stal by sa top aj na ceste (viacere vyhry na monumentoch,MS alebo GT)
viem ze Cadel presiel z MTB kde bol dominantny v juniorských kategóriách ale potom sa uz tomu nevenoval. nebol majster sveta ani olympijsky vitaz v Elite kategorii.
Styby no neviem... podla mna posledne dve sezony mu nieco chybalo.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod MichalJ » Uto 17. Okt 2017 10:13:27

U Vakoča je to vraj aj preto, že na Ardény je stále dosť ťažký. Najmä teda Valónsky šíp a LBL, v nich aj zatiaľ končil hlboko v poli (za posledné dva roky ani v prvej stovke nedošiel). On bol stále lepší v takých "ľahších" kopcovitých profiloch ako Strade Bianche, Amstel, Brabantský šíp, Kanadské klasiky ...

Preto chce teraz vyskúšať kocky, ako mu to pôjde tam. S tým že priorita asi bude Flámsko a Amstel. A na BinckBank Tour tento rok, alebo aj na Brabanstskom šípe kde sú aj kocky a skončil tam už prvý a druhý, ukázal, že by tam šancu mať mohol.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 70 hostia

cron