Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Ned 16. Okt 2016 17:55:55

ifčopifčo píše:
West píše:Zo športového hľadiska by bol najvhodnejší SKY. Veľa kvalitných klasikárov, ale žiadny vyložený líder na kocky. Je tam tiež prísna hierarchia, takže sa u nich nekonajú excesy svojvolných akcií tak často ako v Etixx-e. Aj keď SKY je tak trochu nenávidená značka.... V SKY by mal asi viacej úspechov, ale cítiť sa bude IMO lepšie v Bore. A pohoda je tiež dôležitá.

Dovolím si pochybovať že cyklisti ako Štandard, Rowe, Thomas či Kwiarek by sa na klasikách tak ľahko vzdali svojich ambícií a tvrdo by makali na Petra. Ďalším problémom by bola TdF, tam má Sky jasný cieľ,žlté tričko. Proti Sky inak nič nemám.


Ale koho si potom vybrať? Silný tím z množstvom kvalitných klasikárov alebo priemerný kde bude celý rok jasný líder so slabou podporou. To sa človeku veľmi ťažko vyberá.

Sagan sa rozhodol pre možnosť B. Podľa mňa by bola lepšia možnosť A. Ale zase sú to všetko špekulácie prečo išiel tam kde je. Ale faktom ostáva, že išiel do tímu, ktorý je pre budúcu sezónu kvalitatívne povedzme maximálne na úrovni Tinkoffu. A všetci vieme aká to bola podpora po celé tri roky, česť pár lastovičkám, kde to bolo priam ukážková podpora.

Ale to je za celý rok strašne málo pre cyklistu, ktorý kvalitou vysoko prevyšuje celý pelotón, okrem vrchárov samozrejme. Taký jazdec proste a jednoducho musí mať okolo seba len tích najlepších pomocníkov. Pretože od takého jazdca ako je Sagan sa ,,očakávajú,, len víťazstvá na najväčších pretekoch. Čo tam potom ak nevyhrá etapu v nejakej Argentíne, ak áno tak je to len bonus, ale ak nie tak sa nič nedeje. On musí vyhrávať vrcholy. A to bude mať s momentálnou Borou minimálne tak ťažké ako aj s Tinkoffom.

Preto ja by som bol radšej npr. za SKY, ak si mám teda vybrať len z týchto dvoch tímov. Thomas a Kwiatek sú jasne Ardénske typy, dokonca s Thomasa sa tuším pokúšajú urobiť čistokrvného vrchára. A Stannard, Rowe a ostatní? Za prvé ak by podpísali Sagana tak by sa zrejem museli rozlúčiť s nejakými silnými menami kvôli rozpočtu (a možno ani nie). Za druhé sú to veľmi dobrí klasikári, ale na Sagana proste nemajú ani zďaleka, to isté možno povedať o Vivianim, super špurtér, ale nebrali by radšej Sagana miesto neho? Na to nadväzuje aj za tretie, ako píše west, v SKY je silná hierarchia, ak je niekto líder tak budú na neho makať všetci. Ak má niekto vlastné ambície kľudne môže ísť inam, viď Leo.

Určite aj v SKY vedia dobre počítať. Ak by dali Saganovi takú silnú klasikársku podporu ako majú, tak by urobili zo Sagana klasikárskeho Frooma. Špurtérske vláčiky nepotrebnuje, takže nejakých rozbiehačov by v SKY nemuseli hladať. Na GT tiež nepotrebuje okolo seba polku tímu, a ešte by dokázal aj pomôcť lídrovi. To sú veľmi silné karty, ktoré Sagan drží. Viem, že by to bola už totálna hegemónia jedného tímu, ale neprekúsneš to kvôli Saganovi? Veď koľko ľudí otočili kabáty počas tohtoročnej TDF, len kvôli tomu, že Froome urobil dva-tri nečakané ťahy. A zrazu s nenávideného SKY a Frooma sa stali miláčikovia a chudák Nairo, ktorý bol v minulosti ospevovaný ostal na ocot.

Rád sa budem mýliť, a BORA všetkým pesimistom vytrie zrak, a ukáže takú tímovú podporu, že budem čumieť. Ale zatiaľ ostávam tím pesimistom a neverím, že to bude lepšie ako v Tinkoffe. Uvidíme.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod paula@sile » Ned 16. Okt 2016 20:00:43

@
dexterko,
odkial beries tu istotu, ze bude mat peto tim s malou podporou, inak dnes mal dvoch ludi k dispozii, ktori dali do toho vsetko a stal sa majstrom sveta…
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Ned 16. Okt 2016 20:52:16

paula@sile píše:@
dexterko,
odkial beries tu istotu, ze bude mat peto tim s malou podporou, inak dnes mal dvoch ludi k dispozii, ktori dali do toho vsetko a stal sa majstrom sveta…

Inak..nemám žiadnu istotu, veď to ani netvrdím. Ja si to len myslím. A myslím si to na základe roostra tímu. Nevidím tam žiaden kvalitatívny rozdiel oproti rokom minulých.

Áno dnes sa stal majstrom sveta len s dvomi ľuďmi, ktorí dali do toho všetko. Dali, ale do čoho dali. Je veľký rozdiel chodiť po vodu, byť k dispozícii v prípade technickej poruchy na čendž bajku..a..sťahovať úniky a nástupy, prípadne držať na dištanc puncherov v Roubaix alebo Flámsku. Ja vôbec neznižujem dnešnú prácu chalanov, naopak veľmi chválim, určite odviedli maximum čo mohli, viac nebolo dnes nutné, teda možno skoro okrem nástupu Leezera, ale to na štastie pokryli iné mančafty, čo sa ale nebude stávať často. Hlavne ak bude profil iný ako rovný. Možno to vidieť v Etixxe akú majú silu, pravidelne sú v koncovkách s viacerými jazdcami, len aj u nich má tá minca dve strany, a pán Lefevere by si mal už konečne spraviť vo sovojom kuríne poriadok.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 16. Okt 2016 21:04:02

Radšej nech má Peter slabších domestikov ktorý ale nechajú pre Petra na trati dušu a vytvoria mu pohodu v autobuse na hoteli atď. Takých domestikov ako bol napr. Breschel ktorý síce mal výkonnosť ale čo z toho keď väčšinou išiel egoisticky na seba (San Remo a jeho špurt..)aj keď mal byť k dispozícii pre Petra. Skús dexterko nájsť nejakého super domestika ktorý tento rok bol voľný a nemal svoje vlastné ambície.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Ned 16. Okt 2016 21:17:26

Focus-Shimano píše:Radšej nech má Peter slabších domestikov ktorý ale nechajú pre Petra na trati dušu a vytvoria mu pohodu v autobuse na hoteli atď. Takých domestikov ako bol napr. Breschel ktorý síce mal výkonnosť ale čo z toho keď väčšinou išiel egoisticky na seba (San Remo a jeho špurt..)aj keď mal byť k dispozícii pre Petra. Skús dexterko nájsť nejakého super domestika ktorý tento rok bol voľný a nemal svoje vlastné ambície.

Veď som to písal vyššie, npr. celý SKY. Okrem toho skoro všetci si tu želali npr. Tonyho Martina. Ten nemá svoje ambície? Veď aj o ňom sa už popísalo, že by chcel skúsiť Roubaix či čo to bolo.
Jasne, ja chápem, že takých ľudí je jak šafranu. Ak je niekto tak dobrý, že riaditeľ usúdi, že je lepší ako Sagan a môže dosiahnuť lepšie výsledky pre tím, potom nech má aj svoje vlastné ambície. Ak taký dobrý nie je, potom si musí buď hľadať nové pôsobisko alebo sa podriadiť úspechu tímu. Veď o to tu predsa ide nie, veď všade čítam, že cyklistika je tímový šport. Znovu musím spomenúť dva tímy, ktoré sú učebnicovým príkladom. SKY vs. ETIXX. V oboch je toľko borcov, že každý druhý by mohol mať vlastné záujmy. V jednom tíme to funguje v druhom nie. Stačí sa pozrieť na TDF12 kde Froome musel brzdiť aby náhodou nepredbehol v GC Wigginsa. A aká je teraz Froome hviezda. To isté sa môže prihodiť každému kvalitnému ,,domestikovi,, ktorý má aj vlastné ambície. Ak si to ale vedenie nevie ukočírovať resp. má taktiku takú ako má, potom môžu dojsť také prepadáky aké zažil Etixx.

EDIT: ja som nikde nepísal, že by mali vo veľkom nakupovať OSSov a neviem koho. Práve naopak, vždy som tvrdil, že z toho čo je v ponuke si nebudú môcť dovoliť asi nikoho. Ja len tvrdím, že si mal zrejme vybrať iný tím. Ale opakujem, rád sa budem mýliť.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Ned 16. Okt 2016 21:21:48

1. po bitke je kazdy general preto prosim berte tento moj koment ako cisty subjekt-fan-nazor :D
2. co ja by som naozaj vyzdvihol je praca Juraja a Michaela...Duri podla vsetkeho vypadol z hlavnej skupiny pri tom ako xcel dodat obcerstvenie Petovy a Michaelovy a samotny "pan" Michael Kolar tak klobuk dole...po tych vsetkych problemoch a po tom co Katarska pust a podnebie pripravili tak obrovsky klobuk dole...nech si vravi kto xce co xce tak je to borec minimalne co sa podpory Petovy tyka
3. hladat tu nejake vyhovorky ze belgivania s talianmi spravili to a to je uplne bezpredmetne...nudaaaa...vsetco vedeli ze belgicania presne toto spravia lebo oni sa toho vobec netajili a predsa im to vyslo atd
4. videl som komplet vsetko od startu az po ciel...navaril som popritom obed, podriemal som si cca 15min a dokonce som dokazal skupinu poliakov ktori ani netusili ze existuju ludia typu Bodnar, Kwiatek a dokonca ani Sagan, Cancelara, Boonen, Armstrong ci dokonca Merkx ale ja som ich dokazal presvedcit popri oslavovani narodenin mojej krasnej svagriny a menin mojej super svokry ze cyklistika je to co tuzia pozerat a ked som v totalnom deliriu skakal po izbe a oslavoval obhajobu titulu tak sa radovali so mnou....proste bomba...inac Katarzyna Niewiadoma byva asi 15km odomna a obcas ju na cestach stretavam a hned ako sa mi podari prekricat jej sluchadla tak sa vam pochvalim selfickom s asi najvacsou a urcite najkrajsou vychadzajucou hviezdou svetovej zenskej cyklistiky
5. som ozraty ale aj tak viem ze Peto Sagan nieje clovek...vy ste mu neverili, vymyslali ste tu akekolvek kompiracne teorie ze ci tam pojde alebo nie a to ani nehovorim ze aj o tom ci na to ma alebo nie a ja som bol ticho na co som totalne hrdy lebo som mu naozaj veril..aj ked ja som predpokladal ze nastupi na TT v tej hranatej zatacke 3400m pred cielom a ked som videl Michaela od 6km na cele tak som naozaj veril ze to tak bude ale to je jedno....Peto to obhajil, Peto to vyhral, Peto to dokazal, Peto vyvratil vsetko co o nom kde vyjadroval, Peto dokazal ze ak ak xces a zasvetis tomu vsetko tak sa dokazat cokolveka a Peto je proste KRAL
6. sorry ludkovia ale som mimo lebo oslavujem lebo....
7. PETER SAGAN IS A WORLD CHAMPION !!!!!
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Ned 16. Okt 2016 21:28:36

Focus-Shimano píše:Radšej nech má Peter slabších domestikov ktorý ale nechajú pre Petra na trati dušu a vytvoria mu pohodu v autobuse na hoteli atď. Takých domestikov ako bol napr. Breschel ktorý síce mal výkonnosť ale čo z toho keď väčšinou išiel egoisticky na seba (San Remo a jeho špurt..)aj keď mal byť k dispozícii pre Petra. Skús dexterko nájsť nejakého super domestika ktorý tento rok bol voľný a nemal svoje vlastné ambície.



kamarat teba ja fest uznavam ako tatalneho fanusika a asi aj jedineho fanusiak sprinterskych dojazdov ale aj tak si musim rypnut...kde boli dnes tvoji francuzi a sprintery?...jediny tam bol Cav a aj ten nevyhral...nepod...ujem len konstatujem ze znovu sa ukazalo ze klasikary su top v cyklistike :D ... ale ja nehanim, nepodcenujem, nezhadzujem, nespinim a a neponizujem nikoho len ma proste trosku potesilo ze moji oblubeny cyklisti dokazali ze jednorazovy pretek v neklasickych poveternostnych podmienkach ktory ma nad 250km proste nieje pre rychlikov...klasika 4ever
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Ned 16. Okt 2016 21:32:57

inac sorry tie moje prispevky mali byt v inej teme alo vzhladom na to kolko ma v zile tak si to sam ospravedlnujem...este ke nemcom...dege pre mna ododnes srdciar ako nikto iny...ved on sa takmer uvaril kvoli svojim lidrom a to je cyklista ktory sa narodil pre vitazstva...klobuk dole
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Tibi » Ned 16. Okt 2016 22:07:10

Nedá mi,aby som vyjadril svoj súhlas s dexterkom.Aj ja si myslím,že pretekár Saganových kvalít jednoducho musí mať aj top domestikov.Veď sa len pozrime akých má Froom??? Určite Bora sa nedá porovnávať zo SKY,ale aj tak? Zostava BORY na TDF a rôzne etapáky sa mi,ale už teraz zdá celkom silná.Je tam skutočne dosť dobrých časovkárov a to je pre Peťa výborné.
Nemôžem si ale nijako pomôcť,ale jeho prípadní pomocníci na JK a monumenty mi prídu,ako nie úplne najsilnejší.Dá sa z časti súhlasiť s ifčom,že stačí ak ho udržia nejakých 30km pred cieľom vpredu a potom je to už na ňom.Určite sa dá súhlasiť aj z názorom,že sú dôležitejší lojálni domestici,ako domestik,ktorý pôjde na seba.Možno Peterovi v pretekoch okolo Flámska bude skutočne stačiť,ak bude 30 km pred cieľom na čele.Ale na P-R som si tým už nie úplne istý.Nehovoriac,že je vždy lepšie ak máte niekoho pri sebe.Sami sme videli,ako dopadol Peter na P-R 2015,keď sa mu pokazil bicykel pred cieľom.No a k tomu,či by bol ten,alebo onen ochotný ťahať pre Petra,keď môže aj on sám vyhrať. Peniaze robia a budú robiť divy.Treba ho jednoducho zaplatiť,aby robil to čo má.
Mne to príde,ako dosť veľký hazard od Bory,ak ten záver na JK a hlavne monumentoch nechajú iba na Petrovi(aj ked samozrejme,môže sa chytiť aj niekto s momentálnych domestikov).Peter na to aj určite bude mať,ale môže sa stať,že bude sám proti všetkým. A aj samotnej Bore by nemalo byť úplne jedno ak napr. skončí Peter na P-R po skvelom výkone štvrtý,alebo skončí prvý.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 16. Okt 2016 22:23:18

Demarovi odchádza dôležitý domestik na dláždené klasiky Yoann Offredo prestupuje z FDJ do Wanty group gobert na dva roky už ho asi omrzelo makať na Demara a rád by si ešte skúsil rolu lídra na Roubaix a Flandroch
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Ned 16. Okt 2016 22:48:01

Kwiatek ktorý vyhral E3 a s Petrom zdrhli na Ronde je len na Ardény? Thomas vyhral E3, bol 7. na Roubaix a 8. na Ronde, Rowe bol 5. na Ronde a 8. na Roubaix, Stannard vyhral 2x Omloop bol 3. na Roubaix a na E3, myslíte si že naozaj všetci títo cyklisti by na klasikách robili iba na Sagana a úplne by sa vzdali svojich ambícií? Podľa mňa je to nesmierne naivné, prepáčte. Nebolo by to tak ako to bolo v SKY a Etixxe doteraz a hralo by sa na viac kariet? A keby išiel Thomas alebo Stannard .....alebo... ktokoľvek z nich do úniku 30 km pred cieľom tak by ho mal Sagan sťahovať alebo by mal len vychytávať ďalšie pokusy o únik? To by sa vám páčilo? Mne nie.
Môj názor je ten, že keď bude Peter vo forme nepotrebuje Stannardov, Rowwov ..... a bude víťaziť. Keď nebude vo forme, nepomôžu mu ani všetci naraz.
Mimochodom bavíme sa o nejakej hypotetickej situácii, viete niekto o tom žeby mal Peter záujem ísť do SKY alebo SKY prejavilo záujem o Petra? Ak nie, tak celé to teoretizovanie je vlastne o ničom. Ja viem iba o záujme Etixxu, chceli by ste ho tam?
Ako sledujem Petra už dlhé roky tak sa mi vidí že pre neho je oveľa dôležitejšia nálada a pohoda v tíme ako kvalita jeho spolujazdcov.
Ešte doplním, mnohým sa nepáči že SKY skupuje skvelých cyklistov a robí z nich pomocníkov pre Froomieho, páčilo by sa vám keby bol teoreticky taký silný klasikársky tím a všetci by robili na Petra? Za peniaze ako píšete?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod nat » Pon 17. Okt 2016 1:24:38

majo píše:...dege pre mna ododnes srdciar ako nikto iny...ved on sa takmer uvaril kvoli svojim lidrom a to je cyklista ktory sa narodil pre vitazstva...klobuk dole

To sa vie o Johnovi uz davno. Staci si pozret predposledne TdF ako rozbiehal spurty Kittelovi , a hlavne ako sa uprimne a spontalne radoval z jeho vitaztiev napriek tomu, ze vtedy vynikajuci sprintersku formu.
Takych cyklistov je malo. Napr. Tony Martin :)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod MichalJ » Pon 17. Okt 2016 9:44:03

ifčopifčo píše:Kwiatek ktorý vyhral E3 a s Petrom zdrhli na Ronde je len na Ardény? Thomas vyhral E3, bol 7. na Roubaix a 8. na Ronde, Rowe bol 5. na Ronde a 8. na Roubaix, Stannard vyhral 2x Omloop bol 3. na Roubaix a na E3, myslíte si že naozaj všetci títo cyklisti by na klasikách robili iba na Sagana a úplne by sa vzdali svojich ambícií? Podľa mňa je to nesmierne naivné, prepáčte. Nebolo by to tak ako to bolo v SKY a Etixxe doteraz a hralo by sa na viac kariet? A keby išiel Thomas alebo Stannard .....alebo... ktokoľvek z nich do úniku 30 km pred cieľom tak by ho mal Sagan sťahovať alebo by mal len vychytávať ďalšie pokusy o únik? To by sa vám páčilo? Mne nie.
Môj názor je ten, že keď bude Peter vo forme nepotrebuje Stannardov, Rowwov ..... a bude víťaziť. Keď nebude vo forme, nepomôžu mu ani všetci naraz.
Mimochodom bavíme sa o nejakej hypotetickej situácii, viete niekto o tom žeby mal Peter záujem ísť do SKY alebo SKY prejavilo záujem o Petra? Ak nie, tak celé to teoretizovanie je vlastne o ničom. Ja viem iba o záujme Etixxu, chceli by ste ho tam?
Ako sledujem Petra už dlhé roky tak sa mi vidí že pre neho je oveľa dôležitejšia nálada a pohoda v tíme ako kvalita jeho spolujazdcov.
Ešte doplním, mnohým sa nepáči že SKY skupuje skvelých cyklistov a robí z nich pomocníkov pre Froomieho, páčilo by sa vám keby bol teoreticky taký silný klasikársky tím a všetci by robili na Petra? Za peniaze ako píšete?


Pozri sa prosím pekne akí vrchári makajú (a makali) na Froome-a. Myslím, že ešte lepší jazdci, ako sú nejaký Stannard, Rowe a podobne ;) A podriadili sa tímu dokonale. Prečo by mal mať človek problém, aby robili na Sagana? Cancellara s Boonenom (druhý najmä keď mal ešte svoju formu) mali často silné tímy, kde boli jasnými jednotkami, prečo by silný tím nemohol mať Peter?

Ťažko sa hovorí, kde by Sagan mohol byť. Platné ale ostáva, že ak nikto nevystrelí, v Bore lepšiu podporu ako v Tinkoffe mať nebude. To, že väčšinou mu stačí, je druhá vec. Určite by ale bolo lepšie, keby mal konečne pri sebe jazdca aj do záveru JK.
Nehovoriac, že ja v Bore nevidím jazdcov, ktorí by boli schopní pravidelne odtiahnuť zvlnené etapy - aby sa odpárali šprintéri ale zároveň nepustili nejaký únik. A tam ten tím potrebuje, to sám nezvládne. Možno sa mýlim, a v pretekoch to zvládnu, ale na papieri ten tím na to nevyzerá.

Nevravím, že je úplne zlý. Svoju prácu si isto spravia, tú základnú podporu mať Peter isto bude. Ale nejak nemám pocit, že by mal konečne niečo navyše...
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod menovatel » Pon 17. Okt 2016 10:34:46

Zatiaľ priemerný klasikár Thwaites odišiel z Bory s výrokmi, že tam bude treba makať na Sagana a on chce víťaziť. BTW šiel do Dim. Data. ktoré ani nemusí ostať vo WT. Nemohol sa viac mýliť, Peter svojím verným dopraje - čo iné bol bratov slovenský titul a včerajšia ponuka Mišovi, či to nechce skúsiť - keď už má raz za rok super formu a je tam, kde treba. V Bore má Bennett podobný postoj ako Thwaites, na vlastnú škodu sa chce Peťovi vyhýbať.
Z cudzincov to imo naplno pochopil len Oss a Bodnar, aj preto sa teším ako všetci jeho traja pomocníci - našinci napredujú. Uvidíme, čo Bartič a Burkhard, ale nemám veľké oči.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pon 17. Okt 2016 10:44:58

menovatel píše:Zatiaľ priemerný klasikár Thwaites odišiel z Bory s výrokmi, že tam bude treba makať na Sagana a on chce víťaziť. BTW šiel do Dim. Data. ktoré ani nemusí ostať vo WT. Nemohol sa viac mýliť, Peter svojím verným dopraje - čo iné bol bratov slovenský titul a včerajšia ponuka Mišovi, či to nechce skúsiť - keď už má raz za rok super formu a je tam, kde treba. V Bore má Bennett podobný postoj ako Thwaites, na vlastnú škodu sa chce Peťovi vyhýbať.
Z cudzincov to imo naplno pochopil len Oss a Bodnar, aj preto sa teším ako všetci jeho traja pomocníci - našinci napredujú. Uvidíme, čo Bartič a Burkhard, ale nemám veľké oči.

Bártič sa celkom teší, vyzerá to tak že dovolenkuje na Slovensku.
https://twitter.com/JanBarta84/status/7 ... 0818394112
https://www.instagram.com/p/BLdNAj_jqG1/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pon 17. Okt 2016 11:25:39

MichalJ píše:Pozri sa prosím pekne akí vrchári makajú (a makali) na Froome-a. Myslím, že ešte lepší jazdci, ako sú nejaký Stannard, Rowe a podobne ;) A podriadili sa tímu dokonale. Prečo by mal mať človek problém, aby robili na Sagana? Cancellara s Boonenom (druhý najmä keď mal ešte svoju formu) mali často silné tímy, kde boli jasnými jednotkami, prečo by silný tím nemohol mať Peter?

Ťažko sa hovorí, kde by Sagan mohol byť. Platné ale ostáva, že ak nikto nevystrelí, v Bore lepšiu podporu ako v Tinkoffe mať nebude. To, že väčšinou mu stačí, je druhá vec. Určite by ale bolo lepšie, keby mal konečne pri sebe jazdca aj do záveru JK.
Nehovoriac, že ja v Bore nevidím jazdcov, ktorí by boli schopní pravidelne odtiahnuť zvlnené etapy - aby sa odpárali šprintéri ale zároveň nepustili nejaký únik. A tam ten tím potrebuje, to sám nezvládne. Možno sa mýlim, a v pretekoch to zvládnu, ale na papieri ten tím na to nevyzerá.

Nevravím, že je úplne zlý. Svoju prácu si isto spravia, tú základnú podporu mať Peter isto bude. Ale nejak nemám pocit, že by mal konečne niečo navyše...


Lepší jazdci ako Stannard či Rowe? Myslím si že to sa nedá porovnávať, vrchári a klasikári, kto je lepší jazdec. Áno pre Froomea pracovali na TdF skvelí cyklisti, boli tam práve aj Rowe, Stannard a Thomas, ale všetci cyklisti ktorí s ním boli na TdF snáď okrem Vasila dostali šancu na iných pretekoch, klasikári ktorí ho podporovali boli lídri alebo spolulídri na klasikách, allrounderi zase mali šancu na iných etapákoch, bolo tu Giro kde bol lídrom Landa, bola tu Vuelta kde Konig bol vlastne spolulídrom. Ak by klasikári mali na TdF drieť na Froomieho a na klasikách na Sagana, tak by boli v pohode a nálada v tíme by bola v poriadku? Alebo by sa radšej rýchle pratali preč do iných tímov kde by mali šancu ísť aj niečo na seba? Okrem toho netreba zabúdať že SKY je britský tím ktorý chce podporovať hlavne britských cyklistov.

Kde ešte vlastne chcete aby Sagan bol, keď sa stále pýtate že kde by bol keby mal v závere spolujazdca? O koľko viac víťazstiev by mal tento rok? Fakt tomu nerozumiem, to sa vám naozaj máli to čo Sagan dosahuje? Jazdec do záveru klasík? Kde takého nájsť aby dokázal byť v závere v popredí a zároveň nemal vlastné záujmy?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Pon 17. Okt 2016 21:53:24

ifčopifčo píše:Kwiatek ktorý vyhral E3 a s Petrom zdrhli na Ronde je len na Ardény? Thomas vyhral E3, bol 7. na Roubaix a 8. na Ronde, Rowe bol 5. na Ronde a 8. na Roubaix, Stannard vyhral 2x Omloop bol 3. na Roubaix a na E3, myslíte si že naozaj všetci títo cyklisti by na klasikách robili iba na Sagana a úplne by sa vzdali svojich ambícií? Podľa mňa je to nesmierne naivné, prepáčte. Nebolo by to tak ako to bolo v SKY a Etixxe doteraz a hralo by sa na viac kariet? A keby išiel Thomas alebo Stannard .....alebo... ktokoľvek z nich do úniku 30 km pred cieľom tak by ho mal Sagan sťahovať alebo by mal len vychytávať ďalšie pokusy o únik? To by sa vám páčilo? Mne nie.


Áno, myslím si, že dnes je už Kwiatek viac do kopcových klasík ako zvlnených, ale samozrejme ak má deň, tak vie zajazdiť aj tie druhé. Thomas je pre mňa už určite viac vrchár ako jazdec na JK. Z tých PCS štatistík čo si tu vytiahol, to majú byť nejaké smerodajné údaje či čo? 2x Omploop + 2x E3 za posledné dva roky, či koľko. Super výsledky, o tom žiadna. Ale na štyroch super klasikárov, ktorí chcú mať vlastné ambície mi to príde trošičku málo. Nejaké tretie či siedme miesta neberiem za úspech (pre super klasikárov s vlastnými ambíciami). Si zober ak by mal takého Stannarda a Rowea tento rok v Roubaix, tích 35 sekúnd čo mala jeho skupina manko by padlo jak galoše. A cestu za víťastvom v už vtedajšej forme by mal vydláždenú. A nevrav mi, že namal nikoho pri sebe, lebo ich oddelil iný pád. 7 ľudí nemôže oddeliť žiadny pád. O jakom úniku tu vravíš, veď keď sa ide na jedného lídra, tak o nejakom úniku sa predsa nemusíme ani baviť.

Môj názor je ten, že keď bude Peter vo forme nepotrebuje Stannardov, Rowwov ..... a bude víťaziť. Keď nebude vo forme, nepomôžu mu ani všetci naraz.


Lenže on tú formu má, a posledné dva roky ju má sakra ďaleko najlepšiu. A silno pochybujem, že to bude pár ďalších sezón inak. Aj keby mal pokles tak sa len dostane na úroveň tích najlepších.

Mimochodom bavíme sa o nejakej hypotetickej situácii, viete niekto o tom žeby mal Peter záujem ísť do SKY alebo SKY prejavilo záujem o Petra? Ak nie, tak celé to teoretizovanie je vlastne o ničom. Ja viem iba o záujme Etixxu, chceli by ste ho tam?


A ty si myslíš, že Lombardi hneď hodí na féčko každý rozhovor, jednanie, pokus o nájdenie nového tímu? Na verejnosť sa dostalo len to, čo sa malo dostať. Takže kľudne mohol Lombardi rokovať a aj rokoval s každým jedným tímom, ktorý si mohol Sagana dovoliť.

Ako sledujem Petra už dlhé roky tak sa mi vidí že pre neho je oveľa dôležitejšia nálada a pohoda v tíme ako kvalita jeho spolujazdcov.
Ešte doplním, mnohým sa nepáči že SKY skupuje skvelých cyklistov a robí z nich pomocníkov pre Froomieho, páčilo by sa vám keby bol teoreticky taký silný klasikársky tím a všetci by robili na Petra? Za peniaze ako píšete?


A tebe sa páčili všetky tie druhé a tretie miesta? Koľko z nich mohlo byť prvých ak by mal dobrú podporu a nemusel si posledných 50 a viac km strážiť všetkých sám. Áno páčilo by sa mi to ak by mal taký tím, s ktorým by vyhrával každý jeden veľký pretek, ktorý chce vyhrať on sám. Kľudne by sa mohli ostatní aj na hlavu postaviť. Tebe sa nepáči, že nejaký Merckx ako jediný vyhral všetky GT a monumenty (niekoľko krát)? Že je z neho teraz legenda, vraj najväčšia? Veď práve teraz je tá doba keď sa môže zrodiť nový Merckx. Pamätáš si niekoho povedzme z pred pol storočia, kto vyhral dva tri monumenty? Ja teda ani nie, a asi preto, že takých bolo xy. Práve teraz je tá doba keď jazdí na ceste človek, ktorý môže dokázať to, čo dokázali len legendy. Podla mňa už kvôli slabšej podpore stratil veľa veľkých víťazstiev. A preto si tento človek zaslúži naozaj obrovskú tímovú podporu. Jasne, stále sa vraví (i keď som to od neho ešte ani raz priamo nepočul), že potrebuje mať hlavne pohodu v tíme, brata, Majkla atď., ale veď to sa medzi sebou nijako neškrtá. Kľudne nech sú v jednom tíme. Ja budem len rád, už len kvôli napredovaniu SVK cyklistiky a športu všeobecne. Ale musí tam mať aj nejakých borcov.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 17. Okt 2016 22:46:29

Tak koho chceš aby mal Peter v tíme? Napíš aspoň jedného ktorý je schopný skončiť do 20.miesta a obetuje svoj výsledok pre Petra (Oss sa neráta)
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pon 17. Okt 2016 23:56:55

dexterko píše:Áno, myslím si, že dnes je už Kwiatek viac do kopcových klasík ako zvlnených, ale samozrejme ak má deň, tak vie zajazdiť aj tie druhé. Thomas je pre mňa už určite viac vrchár ako jazdec na JK. Z tých PCS štatistík čo si tu vytiahol, to majú byť nejaké smerodajné údaje či čo? 2x Omploop + 2x E3 za posledné dva roky, či koľko. Super výsledky, o tom žiadna. Ale na štyroch super klasikárov, ktorí chcú mať vlastné ambície mi to príde trošičku málo. Nejaké tretie či siedme miesta neberiem za úspech (pre super klasikárov s vlastnými ambíciami). Si zober ak by mal takého Stannarda a Rowea tento rok v Roubaix, tích 35 sekúnd čo mala jeho skupina manko by padlo jak galoše. A cestu za víťastvom v už vtedajšej forme by mal vydláždenú. A nevrav mi, že namal nikoho pri sebe, lebo ich oddelil iný pád. 7 ľudí nemôže oddeliť žiadny pád. O jakom úniku tu vravíš, veď keď sa ide na jedného lídra, tak o nejakom úniku sa predsa nemusíme ani baviť.


Myslíš toho Kwiatka ktorý si jeden jediný výsledok tento rok spravil na E3? Ja si tiež myslím že je lepší v Ardenách ale jednoducho jazdí niektoré kockové klasiky, to je fakt. Tebe sa síce výsledky mália , ale oni majú svoje ambície a nie že nie, to je jednoducho fakt. , SKY je britský tím s prvotnou snahou získavať výsledky britskými cyklistami, neverím že by všetci briti ako Rowe, Stannard a Thomas makali na Sagana na všetkých klasikách bez vlastných ambícií, ak ty tomu veríš, tak tomu ver a snívaj ďalej.

dexterko píše:Lenže on tú formu má, a posledné dva roky ju má sakra ďaleko najlepšiu. A silno pochybujem, že to bude pár ďalších sezón inak. Aj keby mal pokles tak sa len dostane na úroveň tích najlepších.


Je to rok a pol čo má skvelú formu a výsledky tomu aj napovedajú, alebo nie? Veď si preboha zrátaj čo všetko Sagan vyhral za ten rok a pol, ja ti to spočítavať nebudem aby si mi nevyčítal že používam PCS, to sa ti máli?

dexterko píše:A ty si myslíš, že Lombardi hneď hodí na féčko každý rozhovor, jednanie, pokus o nájdenie nového tímu? Na verejnosť sa dostalo len to, čo sa malo dostať. Takže kľudne mohol Lombardi rokovať a aj rokoval s každým jedným tímom, ktorý si mohol Sagana dovoliť.

Kľudne mohol a aj nemusel, takže áno, sú to špekulácie, nič si neobjasnil.

dexterko píše:A tebe sa páčili všetky tie druhé a tretie miesta? Koľko z nich mohlo byť prvých ak by mal dobrú podporu a nemusel si posledných 50 a viac km strážiť všetkých sám. Áno páčilo by sa mi to ak by mal taký tím, s ktorým by vyhrával každý jeden veľký pretek, ktorý chce vyhrať on sám. Kľudne by sa mohli ostatní aj na hlavu postaviť. Tebe sa nepáči, že nejaký Merckx ako jediný vyhral všetky GT a monumenty (niekoľko krát)? Že je z neho teraz legenda, vraj najväčšia? Veď práve teraz je tá doba keď sa môže zrodiť nový Merckx. Pamätáš si niekoho povedzme z pred pol storočia, kto vyhral dva tri monumenty? Ja teda ani nie, a asi preto, že takých bolo xy. Práve teraz je tá doba keď jazdí na ceste človek, ktorý môže dokázať to, čo dokázali len legendy. Podla mňa už kvôli slabšej podpore stratil veľa veľkých víťazstiev. A preto si tento človek zaslúži naozaj obrovskú tímovú podporu. Jasne, stále sa vraví (i keď som to od neho ešte ani raz priamo nepočul), že potrebuje mať hlavne pohodu v tíme, brata, Majkla atď., ale veď to sa medzi sebou nijako neškrtá. Kľudne nech sú v jednom tíme. Ja budem len rád, už len kvôli napredovaniu SVK cyklistiky a športu všeobecne. Ale musí tam mať aj nejakých borcov.


Jasné že vždy budú aj druhé aj tretie miesta, bez nich by neboli ani tie prvé, časy sú úplne iné ako za čias Merckxa, taký cyklista ktorý vyhrá každý jeden veľký pretek neexistuje, to jednoducho nie je možné, veď je tu obrovské množstvo vynikajúcich cyklistov, cyklistika je úplne iná ako bola za čias Merckxa. Ktoré veľké víťazstvá stratil vďaka slabému tímu , mohol by si to konkretizovať?

Stále si nenapísal ani jedného cyklistu, (na SKY zabudni) ktorý bol skvelý ale absolutne bez vlastných ambícií.

Zánický Petra dobre pozná, tu je jeho názor -
„Čo dosiahol tento rok, je naozaj ťažko opakovateľné. Navyše odchádza do nového tímu, bude mať nových ľudí okolo seba. No Peter už viackrát dokázal, že pri ňom nič nie je nemožné. Na druhej strane však bude pre neho najdôležitejšie bude hľadanie nových výziev. Pamätám si, že keď bol menší, jeho najčastejšia otázka bola: Prečo? Stále sa to pýtal. A keď dostal odpoveď, tak išiel do toho. A to bude platiť aj teraz. On vyhral už takmer všetko. O chvíľu už nebude mať prehľad koľko má zelených dresov z Tour de France. Je dvojnásobným majstrom sveta, vyhral slávnu klasiku. Motivácia sa mu bude hľadať čoraz ťažšie. A preto aj ten úlet s horskou cyklistikou bol aj o tom, aby ho cyklistika naďalej bavila a mentálne si oddýchol od cestného bicykla. Najťažšie bude pre neho nájsť nové výzvy.“
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod menovatel » Uto 18. Okt 2016 10:27:51

Zánického názor o potrebe hľadania nových výziev znie logicky. Tak hľadajme tie vhodné vo WT: Peťo ešte nevyhral monumenty San Remo a Roubaix a pár vhodných klasík: hlavne Strade Biance, Omloop, Dwars Door, ďalej to je motivačne poslabšie s Londýnom, Finanzplatzom, Hamburgom a Bretagne. Podľa mňa by už dnes sa dalo skúšať aj Amstel. Môže ešte povyhrávať pár etapákov: Down under, škoda t. r. Tirrena, Eneco, príp. nové blízkovýchodné,. Bodovacie tričko: Giro a 6 z TdF (zdolať Zabelov rekord).
To by mohol byť program aspoň na tri roky a potom sa uvidí, či bude radšej opakovať alebo skúsi ubrať svalov, posilniť kopce a vyraziť do Ardén. Alebo by mohol ešte pritvrdiť v časovkách a skúsiť niečo veľké tam. Tie mountain biky by mohol odložiť až na ďalšiu olympiádu.
Nalinkoval som mu to pekne, nie? :)
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 229 hostia