Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 25. Apr 2017 7:35:50

Yoann Offredo bol vcera pri treningu napadnuty. https://m.facebook.com/story.php?story_ ... =568113679
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06


Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Ned 30. Apr 2017 15:38:48

@elviska - vďaka
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod paula@sile » Štv 04. Máj 2017 8:37:38

exklusivne interview s petom saganom od radsport news
o forme, time, buducnosti…
https://www.radsport-news.com/sport/spo ... 103521.htm
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Štv 04. Máj 2017 10:05:05

paula@sile píše:exklusivne interview s petom saganom od radsport news
o forme, time, buducnosti…
https://www.radsport-news.com/sport/spo ... 103521.htm

Dik Paula. :) Ja tiež pridám rozhovor Denníka Šport. http://sport.aktuality.sk/c/274772/pete ... neopakuje/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 06. Máj 2017 20:29:23

Katusa povedala Kristoffovi ze je prilis tazky :D nedivil by som sa keby Kristoff zacal uvazovat o prestupe. Tu je clanok http://www.cyclingnews.com/news/katusha ... too-heavy/
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06



Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pia 12. Máj 2017 21:01:12

HAHAHAHA zostava BORY v californii vyzery ako keby sli do chicago za robotou...4 slovaci 3 poliaci a tlmocnik z australie :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ostrihaneofce » Sob 13. Máj 2017 8:21:19

majo píše:HAHAHAHA zostava BORY v californii vyzery ako keby sli do chicago za robotou...4 slovaci 3 poliaci a tlmocnik z australie :D :D :D


Tak toto anoooo :lol: Dobre som sa zasmial hneď takto z rána. Skoro to prebilo aj tu opicu čo mám zo včera večera :D


Dobre bolo aj keď som včera čítal, myslím že to bolo na pravda.sk, že "šprintér Jay McCarthy" :D
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Sob 13. Máj 2017 12:15:54

majo píše:HAHAHAHA zostava BORY v californii vyzery ako keby sli do chicago za robotou...4 slovaci 3 poliaci a tlmocnik z australie :D :D :D


Veď oni za robotou idú :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Sob 13. Máj 2017 13:05:00

ifčopifčo píše:
majo píše:HAHAHAHA zostava BORY v californii vyzery ako keby sli do chicago za robotou...4 slovaci 3 poliaci a tlmocnik z australie :D :D :D


Veď oni za robotou idú :lol:

Aspoň Vy tu na fóre, viete urobiť dobrú náladu.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Sob 13. Máj 2017 17:13:05

ifčopifčo píše:
majo píše:HAHAHAHA zostava BORY v californii vyzery ako keby sli do chicago za robotou...4 slovaci 3 poliaci a tlmocnik z australie :D :D :D


Veď oni za robotou idú :lol:


nemci vedeli koho poslat za velku mlaku :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Sob 13. Máj 2017 17:14:59

ostrihaneofce píše:
majo píše:HAHAHAHA zostava BORY v californii vyzery ako keby sli do chicago za robotou...4 slovaci 3 poliaci a tlmocnik z australie :D :D :D


Tak toto anoooo :lol: Dobre som sa zasmial hneď takto z rána. Skoro to prebilo aj tu opicu čo mám zo včera večera :D


Dobre bolo aj keď som včera čítal, myslím že to bolo na pravda.sk, že "šprintér Jay McCarthy" :D


tak ty sa mas...ja som opicu uz tak davno nemal ale polepsim sa slubujem :P ale ako nadrbany musel byt ten co McCarthyho povisil na sprintera?...ktovie co pije mohol by aj mne poslat flasticku
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Amíci

Poslaťod berloq » Pia 19. Máj 2017 21:45:30

Už sú to tak 4 roky, čo som tu na stránke napísal, ako si van Garderen a Talansky musia dať do budúcna jediný cieľ, a to je vyhrať GT. Predsa len, boli vtedy mladí a mali za sebou super sezóny. Jeden jazdil parádne na TdF a druhý zajazdil skvelú Vueltu. A hlavne, vtedy sa tak nejak zdalo, že cyklsitika naberá taký trend, ktorý im bude vyhovovať. Teda také vláčenie sa v horách a následné ukazovanie sily v časovkách. Lenže ten trend sa nepotvrdil... Contador a Nibali tento štýl neakceptovali a nová vlna jazdcov ako Quintana, Aru, Pinot a Bardet do tejto koncepcie tiež nezapadali. Keď pominieme fakt, že majú veľký problém sa dostať do formy, tak najväčším problémom Američanov nie je, že sú tu agilnejší borci v horách, ale fakt, že oni to v tej časovke nie sú schopní nejako kompenzovať. Napr. keď zoberieme vlaňajšiu Vueltu. Jasne pre Talanského skvelé 5. miesto, ale keď zoberieme časovku v závere preteku, tak to až tak senzačný výkon nebol. Stratil 2 minúty na Froomeho, získal 3 sekundy na Contadora a 20 sekúnd na Quintanu. Treba však podotknúť, že sa na Vueltu jediný z tejto vzorky cielene pripravoval. Hľadať nejaké relevantné porovnanie na GT u van Garderena je fakt ťažké...

Takže momentálne sa naozaj zdá, že víťazstvo na GT je pre týchto dvoch Američanov strašne ďaleko (ale aj pre ostatných s podobným typom pretekania). Tým najzásadnejším faktorom je, že naozaj je pre nich problém dostať sa do formy na vrchol sezóny. V tomto je ešte Talansky ako-tak v poriadku, aj keď aj on máva výpadky. U TVG to je naozaj katastrofa. Potom je otázka toho celkového súčtu vrchárskych a časovkárskych schopností a tam to skrátka vychádza, že straty na lepších vrchárov z hôr nie sú schopní v tých časovkách kompenzovať. Je tam skrátka veľa borcov, ktorí sú v súčte schopností oveľa lepší. A tým tretím faktom, sú jazdci ako Dumoulin. Teda v originále špičkoví časovkári. Ktorí síce v horách jazdia na hrane rupnutia (ale vlastne to častokrát aj spomínaní dvaja), ale v tých časovkách naozaj letia a deklasujú vrchárov. Možno keď sa všetko nejako zíde dokopy. Ale momentálne mi to nepripadá reálne. Giro si v posledných rokoch vzhliadajú elitní jazdci, TdF je úplne mimo a najviac možná Vuelta zase takémuto typu jazdcov nesedí.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

post-Garmin

Poslaťod berloq » Sob 20. Máj 2017 0:26:42

Nechápem koncepciu toho Cannondaleu. Keď sme ten tím poznali ako taliansky, brali sme to s rezervou. Taliani... skôr to boli zelené svetlušky roztrúsené po pelotóne, ako nejaký konsolidovaný tím. Čo Sagan nevyhral, to iba ťažko niekto doháňal. Po fúzii s Garminom som si myslel, že tam nastane nejaká lepšia (oveľa) organizácia. Ale nič také sa nedialo a do dnes neudialo...

Nechápem, tím má k dispozícii, tak veľa vrchárskeho potenciálu, že keby sa k tomu dostali kvantoví fyzici zo Sky, tak z nich musia určite vytrieskať minimálne zostavu, ktorá sa aspoň snaží o kolektívne pojatie preteku. Carthy, Clarke, Dombrowski, Formolo, Villela, Rolland, Urán a Talansky, to je slušný počet solídnych vrchárov. Jasne, žiadne top hviezdy, ale potenciál majú. Nechápem prečo tím neurčí dvoch jasných lídrov (zrejme Urán a Talansky), ktorí pokryjú 3 GT a vrchársku partiu im nerozdelí. Prísť na sté Giro s tým, že chcú byť aktívni... To je prežitá taktika francúzskych tímov z pred pár rokov, alebo obyčajných kontinentálnych tímov.

Fakt je to zvláštne. Veľká časť manažmentu zostala z Garminu, ktorí určite neboli tímom, ktorý by bol neorganizovaný. Nástupca, Cannondale, pôsobí proti nim až vtipne. Jasne taký Rolland, to je stratené, ten nikomu pomáhať nebude a myslím si, že ako sa on prezentuje v pelotóne, bude rád keď ho ešte zoberie nejaký menší francúzsky tím. Urán z roka na rok prestal vedieť jazdiť časovky... Neviem. Človek by čakal od nich viac kvality a asi aj víťazstiev. Snáď aspoň Formolovi teraz pomôžu.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Cannondale

Poslaťod sportovec » Sob 20. Máj 2017 11:59:11

berloq píše:Nechápem koncepciu toho Cannondaleu ... nechápem, tím má k dispozícii, tak veľa vrchárskeho potenciálu, že keby sa k tomu dostali kvantoví fyzici zo Sky, tak z nich musia určite vytrieskať minimálne zostavu, ktorá sa aspoň snaží o kolektívne pojatie preteku. Carthy, Clarke, Dombrowski, Formolo, Villela, Rolland, Urán a Talansky, to je slušný počet solídnych vrchárov ... Fakt je to zvláštne. Veľká časť manažmentu zostala z Garminu, ktorí určite neboli tímom, ktorý by bol neorganizovaný. Nástupca, Cannondale, pôsobí proti nim až vtipne ...

Tiež to vidím podobne. Nedá sa na to až pozerať niekedy. Tade na Gire sa fakt predvádzajú. Na Etnu vyliezli 4 ks s hlavným balíkom, načo? Mali oddychovať niektorí ... A zase keď bola zvlnená etapa, tak boli unavení a nevedeli stiahnuť únik, ale hlavne že Michael Woods, im vyhral z balíka boj o top miesto čo únik za nechal a podobne ... Cannondale má tento rok zjavne peknú formu, ale organizáciu horšiu ako QS ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ostrihaneofce » Pia 26. Máj 2017 12:07:39

Len taká otázka na úvahu.....

Môžeme už v súvislosti s grand tour začať namiesto tzv.silnej štvorky hovoriť o silnej päťke?
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Sob 03. Jún 2017 23:49:35

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 6100152012
zhruba od 12 minúty je tam o Adamovi Hansenovi, je to borec a sympaťák
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35


PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 56 hostia

cron