Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Mino » Ned 02. Apr 2017 13:03:13

majo píše:
platit ich sice platil ale pochybujem ze on daval niekomu okrem peta a alberta nejake ulohy...na to mal sport.riaditelov...ani by som sa necudoval keby ani nevedel jurove meno

Čítam že o Olegovi máš "medialne" predstavy. Nebudem ti to ani vyčítať ani vnucovať svoj názor. Iba jedna myšlienka na okraj. Človek ktorý ma penazí ako nasr...cyklistika je jeho vášňou pozná určite po mene veľkú časť pelotonu a na 100% každého člena svojho tímu a nielen cyklistov, Dvojnásobne keď ich má na vyplatnej páske----
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Ned 02. Apr 2017 21:57:04

Mino píše:
majo píše:
platit ich sice platil ale pochybujem ze on daval niekomu okrem peta a alberta nejake ulohy...na to mal sport.riaditelov...ani by som sa necudoval keby ani nevedel jurove meno

Čítam že o Olegovi máš "medialne" predstavy. Nebudem ti to ani vyčítať ani vnucovať svoj názor. Iba jedna myšlienka na okraj. Človek ktorý ma penazí ako nasr...cyklistika je jeho vášňou pozná určite po mene veľkú časť pelotonu a na 100% každého člena svojho tímu a nielen cyklistov, Dvojnásobne keď ich má na vyplatnej páske----


samozrejme je to nazor proti nazor ale ved presne o tomto je forum...moje nazory na olega su mozno nespravne ale mam ich preto ze som nejaky cas pracoval pre dvojicu jemu veeeelmi podobnych ludi len so slovenskymi obcianskymi...skusim ti napovedat ze sme ich ludovo volali Jerry & Tom...mal som tu smolu ze som ich parkrat zazil nazivo aj so vsetkymi ich top manazermy a prezidentami ich firiem atd a stalo sa neraz ze nepoznali po mene vlastneho cloveke ktory v ich mene tocil a spravoval obrovske miliony a oni ho este aj platili...samozrejme to neznamena ze aj Oleg je taky ale osobne som presvedceny ze je na tom osobnostne este horsie ako ti dvaja...cize asi tak
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Zutu » Ned 02. Apr 2017 22:09:50

majo píše:
Mino píše:
majo píše:
platit ich sice platil ale pochybujem ze on daval niekomu okrem peta a alberta nejake ulohy...na to mal sport.riaditelov...ani by som sa necudoval keby ani nevedel jurove meno

Čítam že o Olegovi máš "medialne" predstavy. Nebudem ti to ani vyčítať ani vnucovať svoj názor. Iba jedna myšlienka na okraj. Človek ktorý ma penazí ako nasr...cyklistika je jeho vášňou pozná určite po mene veľkú časť pelotonu a na 100% každého člena svojho tímu a nielen cyklistov, Dvojnásobne keď ich má na vyplatnej páske----


samozrejme je to nazor proti nazor ale ved presne o tomto je forum...moje nazory na olega su mozno nespravne ale mam ich preto ze som nejaky cas pracoval pre dvojicu jemu veeeelmi podobnych ludi len so slovenskymi obcianskymi...skusim ti napovedat ze sme ich ludovo volali Jerry & Tom...mal som tu smolu ze som ich parkrat zazil nazivo aj so vsetkymi ich top manazermy a prezidentami ich firiem atd a stalo sa neraz ze nepoznali po mene vlastneho cloveke ktory v ich mene tocil a spravoval obrovske miliony a oni ho este aj platili...samozrejme to neznamena ze aj Oleg je taky ale osobne som presvedceny ze je na tom osobnostne este horsie ako ti dvaja...cize asi tak


Necudoval by som sa, ak by Oleg nepoznal podrobne ludi ktori pre neho pracuju, ale cyklisticky tim bol jeho konicek a velka vasen, takze v tomto suhlasim skor s minom :) Kazdy prachac nemusi byt hned magor, aj ked asi to tak vacsinou byva :D
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 04. Apr 2017 10:25:50

Tak Konig na Giro nepojde.Opat ma problemy s kolenom
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 04. Apr 2017 22:40:29

Focus-Shimano píše:Tak Konig na Giro nepojde.Opat ma problemy s kolenom


skoda lebo ja mu fandim celkom
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 11. Apr 2017 16:28:00

Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 11. Apr 2017 21:08:56

Focus-Shimano píše:Toto ma pobavilo :D
http://www.cyklonovinky.cz/Clanky/Guard ... lnici.aspx


ja byt s nim v teame tak sa z neho uj..avam do konca roka :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 12. Apr 2017 12:25:47

Cavov štart na TdF je ohrozený, má mononukleózu, nejaký Epstein-Barr vírus
http://www.cyclingnews.com/news/mark-ca ... arr-virus/
tešil som sa, ako bude ohrozovať počet Eddyho víťazstiev na TdF, veľká škoda
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Štv 13. Apr 2017 12:52:04

Roman Kreuziger je dvojnásobný otecko, narodila sa mu dcérka Anička. http://www.cyklonovinky.cz/Clanky/Kreuz ... otcem.aspx
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod berloq » Štv 13. Apr 2017 19:46:47

Focus-Shimano píše:Tak Konig na Giro nepojde.Opat ma problemy s kolenom

Oveľa väčšou stratou pre Giro bude neprítomnosť Arua. Vraj mal pád v zjazde na sústredení a už to nie je reálne. Aru nepochybne jeden z favoritov zmešká jedinečný štart na Sardínii. Veľká smola.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Veľký koniec

Poslaťod berloq » Štv 13. Apr 2017 20:33:36

Odchádza legenda.

Pre mňa teda jednoznačne jedno z tých smutnejších období. Končí totiž legenda. Aj keď týmto slovom sa dnes už hádže z jednej strany na druhú. Toto však nie je ten prípad! Končí jeden z najväčších jazdcov tejto (alebo skôr už dnes hovorme o tej predošlej) generácie. Končí jeden z najväčších vôbec...

Necháme prehovoriť čísla. Tom Boonen je rekordér E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, veľkého Ronde a hlavne královnej Roubaix. Tom Boonen je jednoducho najlepší jazdec, ktorý kedy po kostkách jazdil a pre mňa najlepší klasikár všetkých čias. K tomu pridal samozrejme veľké množstvo ďalších víťazstiev, ktoré nemá cenu vymenovávať, nakoľko ich bolo veľké množstvo. Uzatvára sa ďalšia kapitola. Bolo mi smutno keď končili Sastre, Menchov, Andy Schleck, Evans, Frank Schleck a naposledy Cancellara (a ešte pár ďalších) a tento odchod bohužial patrí pre mňa k týmto naozaj podstatným. Aj keď som vždy považoval jazdcov mieriacich na ceľkové poradie za tých "najviac" o Boonenovi sa pochybovať nemohlo. Boonen to je kult. Veľa pretekárov tvrdí, že skvelý človek, rebel, jazdec, ktorý ako jeden z mála nepovažoval Tour ako stred vesmíru. Cancellara nedávno v rozhovore spomínal, že si na Tommekem najviac vážil to, ako sa dokázal vyrovnať s ťažkými situáciami. Boonen za posledných 5 rokov zažil viac nepríjemných momentov ako za celú dovtedajšiu kariéru. No vrátil sa a preteky ako posledné dve Roubaix a majstrostvá sveta ho ukázali v skvelom svetle.

Bohužail Toma, ktorý drží piatu kocku na velodróme už neuvidíme. Až tak rozprávková tá cyklistika nie je. Avšak Boonen môže odchádzať absolútne hrdo. Vlastne nie je nič, čo by ešte viac mohol vyhrať. Dokázal všetko čo jazdec jeho typu dokázať mohol.

Navždy Mr. Roubaix!
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod zakliata.panna » Štv 13. Apr 2017 22:23:03

Berloq, možno ešte M-SR chýbalo k dokonalosti... ;) Ale súhlasím, odišla legenda.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Veľký koniec

Poslaťod Mino » Pia 14. Apr 2017 11:21:52

berloq píše:Odchádza legenda.

Končí jeden z najväčších vôbec...


"Najhoršie na tom je, že v krátkej dobe odchádza cyklista ktorý dokázal robiť preteky zaujímavými. útok, útok, útok....
Bohužial už táto jar ukázala ako moc chýbajú cyklisti jeho typu. Vyhráva spolucestujúci ktorý iba v správny čas k niekomu nastúpi a na konci "vystúpi" prvý....
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod West » Ned 16. Apr 2017 13:41:23

Je to trochu nostalgické. Minulý rok odišiel Cancellara, tanto rok Boonen. Práve oni, Gilbert a neskôr Peťo Sagan ma pritiahli ku klasikám. Oni robili rozhodujúce ťahy, robili preteky. Je zaujímavé že sa málokedy stretli v priamom súboji jeden na jedného. Vždy ak jeden mal formu, tak druhý nemal, alebo bol zranený. Asi najviac tu mrzí rok 2012 a Cancellarove zranenie. Boli to jeho najlepšie roky (2010-2013) a v ten rok mal mimoriadnu formu aj Boonen. Asi najslávnejší ich vzájomný súboj bol na Ronde 2010, kedy spolu odišli z čela balíka viac ako 40km pred cieľom a napokon si to rozdali na Kapelmuure, kde bol Spartakus silnejší a pokračoval sólo do cieľa. Budú chýbať obaja. Len dúfam že budúci rok nepôjde aj Gilbert, (ale asi nie).
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Uto 18. Apr 2017 12:48:51

co hovorite na Gilberta v tejto sezone? nechcem teraz hned kazdy vynimocny vykon povazovat za podozrivy, mnoho cyklistov sa cas od casu vypne k velkym vykonom. faktom vsak je, ze Gilbert bude mat 35 rokov zachvilu. takyto silni neboli v jeho veku ani Boonen, Cancellara ci Paolo Bettini . Gilbert pocas 4 rokov podaval uplne slabe vykony. sem tam nieco vyhral ale z celkového hladiska to bola velka bieda. viem, ze to su len take spekulacie ale aj tak ma zaujima ako to vidia ini, ze co moze byt za tym jeho vzostupom. moze to byt len v tom, ze BMC uprednostnovalo Van Avermaeta na flamske klasiky, a Gilbert necitil v tom time mentalnu pohodu? nie som si vsak isty, preco potom predlzoval zmluvu na obdobie 2015-2016. alebo tym, ze mal slusny kontrakt, nemal motivaciu dosahovat vysledky?

ja osobne som skepticky voci jeho tohtorocnej forme. navyse to akosi umocnuje fakt, ze opat spolupracuje so svojim doktorom z Omega Pharma-Lotto. mozno motivacia dopovat kvoli poslednej velkej zmluve pred koncom kariery? na AGR Kwiato sice urobil chybu pri tom spurte, ale Gilbert v tom uniku odpracoval daleko viac, a napriek tomu dokazal na konci dat taky silny spurt? ja som myslel, ze Gilbert dopadne pri tom spurte ako Peto minuly rok na E3. a zrejme to iste si myslel aj Kwiato.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 18. Apr 2017 13:28:09

Psychika robi velmi vela viac ako nejaky doping. Ked Gilbert citi doveru ma sa v tom time dobre tak sa nedivim ze podava take vykony ake podava. Ved v BMC bol s Van Avermaetom v konflikte co urcite nepridalo na jeho pohode a psychike. Teraz sa moze sustredit len zavody a ide mu tom fantasticky zrejme nasiel aj stratenu motivaciu.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Uto 18. Apr 2017 13:58:05

Focus-Shimano píše:Psychika robi velmi vela viac ako nejaky doping. Ked Gilbert citi doveru ma sa v tom time dobre tak sa nedivim ze podava take vykony ake podava. Ved v BMC bol s Van Avermaetom v konflikte co urcite nepridalo na jeho pohode a psychike. Teraz sa moze sustredit len zavody a ide mu tom fantasticky zrejme nasiel aj stratenu motivaciu.


jasne to berem. psychika je zaklad. vidíme to aj na Petovi. keby to nestastne MSR vyhral tak verim tomu, ze by sme videli iného Peta, s inými rozhodnutiami. vtedy sa cloveku aj smola viac vyhyba. ale Peto aj ked nebol psychicky v pohode tak sme videli, ze forma a sila tam su. toto sa velmi neda povedat o Gilbertovych slabych rokoch.

mne ani nejde o to, ze Gilbert opat vyhrava. ale o to, akym spôsobom vyhrava. ide do dlhych unikov, v ktorých odpracuje vzdy viac ako len svoju povinnu cast. s trochou stastia mohol este aj tu E3 vyhrat podla mna. este par metrov a Van Avermaeta by dal na paske. ak by Gilbert nemal pomaly 35 rokov, a nemal by take dlhe hluche obdobie, tak by som tie jeho vykony asi celkom bral.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Mino » Uto 18. Apr 2017 14:39:12

@simko
"zbytočné konšpiračné teorie" Gilbert je jedným z najlepších cyklistov ( klasikárov ) posledného desaťročia. Jediná jeho "smola" bola že prestúpil do BMC kde mali ( stále majú) arogantného Grega. Philipovi BMC vôbec nesadlo a čudujem sa že tam vydržal 5 rokov. Potom čo predviedol 2011 mal problém ako všetci jazdci jeho rangu ( viď napr. Fabian a teraz aj Sagan ) nikto s ním nechcel šlapať. Nikto si nechcel priviesť Phila do cieľa.... So slabšou podporou tímu, a s tým že ho Greg vylúčil z Flamska a skončil v ardenách, kde je predsa len menšia selekcia a neútočí sa tak ako na kockách.
Tento rok mal Phil aj veľkú dávku "šťastia" Dostal v podstate voľnú ruku a preteká ako pravý belgičan. Skoré utoky a za ním silný tím ktorý dokázal ubrzdiť konkurenciu. Výsledky sú super ale že by bol neporaziteľný...
2.miesto na DVD, E3 išiel skoro a vyšlo mu to aj vďaka Gregovi a Naesenovi ( keby tam bol s nimi Sagan,tak tam nikto neťahá ), Ronde vyhral síce obdivuhodným sposobom, ale najprv sa strepal Sep a potom Sagan zhodil GVA s Naesenom, nebyť totho neviem ... Teraz to bolo opäť o úniku v správnom zložení. 2 víťaztvá 2 pódiá + Panne - na Gilberta tak akurát
a 35 rokov? dám len tri mená Cancellara, Valverde, Boonen..... čo je 35
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Uto 18. Apr 2017 15:00:30

@Mino
suhlasim s mnohými vecami. aj s tym, ze Gilbert mal aj potrebnu davku stastia. ale Boonen toto v 35ke nedokazoval ani zdaleka. Cancellara este mozno, ale tiez uz to neboli vykony ako ked mal 30-33 rokov. a k Valverdemu, ten podla mna teraz tazi z tej dvojrocnej prestavky ktoru mal kvôli dopingu. o tie dva roky si jeho telo predlzilo pobyt na vrchole. ale ak to tam Valverde bude drvit este aj v dakych 38-ich rokoch tak fakt uz neviem ci sa mam smiat alebo plakat.

ja viem, ze su to len take konspiracie, ale tak ma zaujimalo ako to vidia ostatni:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Uto 18. Apr 2017 17:15:36

Čo hovoríte na názor Amadia? Peter ako GC jazdec http://www.cyclingweekly.com/news/racin ... ium=Social
Ešte pridám fotku, čo som našla včera na FB. https://www.facebook.com/EyesOfRome/pho ... =3&theater
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 79 hostia