Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Alex » Pia 18. Aug 2017 10:26:15

Sammy Sanchez :o :( Tak toto som fakt nečakal. Jazdec s toľkými úspechmi a ešte aj môj obľúbenec. Keď si už človek začína myslieť, že sa tá cyklistika očisťuje, príde zase takáto správa...
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re:

Poslaťod Phobos » Str 23. Aug 2017 12:21:24

Presuniem sa tu z témy Vuelta, neviem či správne, ale tak dajme tomu že sa bavíme stále o cyklistike a cyklistoch:

Okrem iného som mal na mysli aj toto, všetky tie spriahnutia, spiknutia, utláčania, tlaky a neviem čo ešte, ale tak sám som s tým začal, moja vina.

sportovec, to s Blythom a Warbassem je ozaj pritiahnuté za vlasy. Čiže všetci kvalitní cyklisti v prokontinentálnych tímoch (a že ich je dosť) sú obeťami mocenských a zákulisných hier. Zaujímavé, čo sa človek nedozvie. Vôbec to nemôže súvisieť so spôsobom výstavby tímu v rámci rozpočtu, športovej koncepcie a osobných preferencií (čo ak Blythe chcel do Aqua Blue Sport?).
Froome mohol byť už v 2012-tom dvojnásobný víťaz GT. Nestalo sa tak kvôli hierarchii v Sky. Landa detto (osobne si myslím že by nevyhral ani Giro ani Tour). Aké je to preboha spiknutie? Aké spiknutie sme to teda videli na konci tretej etapy?

"Pokiaľ by Sagan nebol tak dominantný, nikdy by,ako Slovák nevyhral vo veku 27 rokov už 99 pretekov." Nerozumiem, bez toho "ako Slovák" to dáva zmysel, ale pasovalo by tam aj ako Brit, Francúz, Maďar alebo Gruzínec, takže neviem Miki na čo si chcel poukázať.
Majme tri premenné: výkonnosť, tím a národnosť. Podľa teba Miki ak by sa u Froomeyho zmenila len jedna - národnosť, nestal by sa štvornásobným víťazom Tour?
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 23. Aug 2017 13:20:19

Phobos vyborna filozoficka otazka na koniec:) dovolim si napisat svoj nazor. mozno by sa stal 4-nasobnym vitazom TdF ale skor si myslim ze nie. iba tim Sky(Brailsford) urobil z Frooma tym cim je. zaroven si myslim ze v Sky vzdy budu chciet aby bol suverennym lidrom na Tour brit. ak to bude mozne samozrejme. maju v zalohe este Thomasa no a podla mna raz pride cas, ze Yatesovci pridu do Sky. vidíme ake je velmi dolezite mat silny tim na TdF a tim Sky mozme ozancit ako megasilny. v historii sa daju prirovnat k US Postal. takze moj subjektvny velmi taky teoreticky nazor je, ze ak by Froome nebol brit, tak by nebol stvornasobnym vitazom Tour de France.
ale tento faktor narodnosti sa neda pouzit celoplosne. co sa tyka Peta Sagana tak on mohol byt v ktoromkolvek time, a v ktoromkolvek time by bol aj absolutnym lidrom na klasiky. moj nazor je, ze Peto by mal na konte viac vitaznych monumentov keby bol v silnejsom time (mozno uz ja tohtorocne P-R). to je jedina premenna podla mna preco Peto nevyhral toho viacej. ale zaroven si myslim ze by mal rovnako monumentov ako ma teraz, keby absolvoval tie iste timy (Cannondale, Tinkoff, Bora) ale povedzme by mal narodnost belgicku.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod sportovec » Str 23. Aug 2017 13:30:06

ifčopifčo píše:Asi by sme to tu nemali rozoberať, pretože diskutujeme pod témou Vuelta.

Súhlasím. No aj tak si svoj príspevok napísal do témy Vuelta, takže neviem čo si mám o tebe myslieť .... :?
ifčopifčo píše:Chlapci (Blyth & Warbasse) majú smolu ...

Je to tak. Keď nemáš kontakty, tak máš smolu. Takisto takmer všetci indiáni na starom kontinente mali smolu, že nepatrili k tej rozvinutejšej civilizácii. Asi toľko k tomu.
simko píše:zaroven si myslim ze v Sky vzdy budu chciet aby bol suverennym lidrom na Tour brit

Samozrejme.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 23. Aug 2017 14:25:54

sportovec píše:No aj tak si svoj príspevok napísal do témy Vuelta, takže neviem čo si mám o tebe myslieť .... :?
Je to tak. Keď nemáš kontakty, tak máš smolu. Takisto takmer všetci indiáni na starom kontinente mali smolu, že nepatrili k tej rozvinutejšej civilizácii. Asi toľko k tomu.


Nič si o mne nemysli, diskutuj k veci a k nezaoberaj sa oponentom.

To, v akom tíme je cyklista závisí od množstva okolností. Za ktoré tímy by mali podľa teba Blythe a Warbasse štartovať? Čo by si tak podľa teba zaslúžili? Kde sa im stala krivda, že ich nezobrali? Ich tímy skončili, kde mali skončiť oni? Podľa mňa sú jednými z mnohých, patria k množstvu priemerných cyklistov, bez nejakých výrazných výsledkov, prečo by sa práve o nich mali WT tímy zaujímať? Vieš s kým rokovali, či a aké mali ponuky? Nakoniec neskončili zle, sú v prokonti tíme, dostali sa na Vueltu... Majú 27 rokov, nie sú to nejakí nováčikovia, prečo by mali smolu, to si nevybudovali kontakty? Množstvo otázok ale pre teba je to jasné.

Indiáni a starý kontinent? Čo to má spoločné s cyklistikou? Či si narážal na to, že Warbasseho predkovia vyvražďovali indiánov?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Miki » Str 23. Aug 2017 15:16:00

Phobos.Myslím si, že Ti to Šimko celkom pekne vysvetlil.Ale rozvediem to .Tvrdím v podstate to, že Sagan je oveľa viac dominantnejší cyklista vo svojej triede, ako Foome .Takých cyklistov,ako Frome ,to jest rovnocenných je myslím si viacej.Ja osobne medzi nich radím Nibaliho,Contadora,Geransa,Landu,Arua ,Quintanu atd.Foome to vyhráva preto,že má patričnú výkonnosť,stojí za ním silný tým/peniaze/a má aj patričnú národnosť.Pokiaľ by Sagan bol len rovnocenný,ako trebars Awermaet,Gilbert,Degenkolb atd.tak by tých víťazstiev bolo oveľa menej,alebo vôbec.Ved si len dobre spomen,aké peklo rozputali Belgičania na jar,len aby ho psychicky rozhodili/rozne vyjadre v tlači od Lefevra,Bonnena atd..Ked chytll balanc na kockách a zaprel už neviem do koho,tak akoby spáchal pomaly vraždu.Už im nestačilo,že sa spájajú naprieč týmami,nestačí im,že má slabší tým.Čisto teoreticky zauvažujme,že by Sagan bol Francúz.Myslíš,že by ho vyhodili z Tour?Ver tomu,že by sa nikdy nemenili pravidlá bodovacej súťaže a každá tretia etapa by končila na v nejakom km stúpaní.A zo Sagana by sa stal žijúci BOH vo Francúzku.Takže národnosť zohráva nie nepodstatnú úlohu v športe,ktorý je tak veľmi spútaný taktickými pokynmi.Trochu ináč by to vyzeralo napr, ľahkej atletike.kde ide o čistú výkonnosť.Tam by sa Saganova dominancia prejavila ešte viac.Ale pokiaľ ide o cyklistiku,ktorá je tak šepcifická a ovládajú z pozadia šport.riaditelia,rôzne intrigy a dielčie záujmy,tak podľa mňa do toho vstupuje aj národnosť.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Cyklisti

Poslaťod sportovec » Str 23. Aug 2017 15:59:35

Miki píše:Myslím si, že Ti to Šimko celkom pekne vysvetlil. Ale rozvediem to .Tvrdím v podstate to, že Sagan je oveľa viac dominantnejší cyklista vo svojej triede, ako Froome. Takých cyklistov,ako Froome ,to jest rovnocenných je myslím si viacej. Ja osobne medzi nich radím Nibaliho, Contadora, Geransa, Landu, Arua, Quintanu atď. Froome to vyhráva preto,že má patričnú výkonnosť,stojí za ním silný tým/peniaze/a má aj patričnú národnosť. Pokiaľ by Sagan bol len rovnocenný,ako trebars Awermaet,Gilbert,Degenkolb atd.tak by tých víťazstiev bolo oveľa menej,alebo vôbec. Ved si len dobre spomeň, aké peklo rozpútali Belgičania na jar,len aby ho psychicky rozhodili/rôzne vyjadrenia v tlači od Lefevra, Bonnena atď... Ked chytil balanc na kockách a zaprel už neviem do koho,tak akoby spáchal pomaly vraždu. Už im nestačilo, že sa spájajú naprieč týmami, nestačí im,že má slabší tým. Čisto teoreticky zauvažujme, že by Sagan bol Francúz. Myslíš,že by ho vyhodili z Tour? Ver tomu,že by sa nikdy nemenili pravidlá bodovacej súťaže a každá tretia etapa by končila na v nejakom km stúpaní. A zo Sagana by sa stal žijúci BOH vo Francúzku. Takže národnosť zohráva nie nepodstatnú úlohu v športe, ktorý je tak veľmi spútaný taktickými pokynmi.Trochu ináč by to vyzeralo napr, ľahkej atletike.kde ide o čistú výkonnosť. Tam by sa Saganova dominancia prejavila ešte viac. Ale pokiaľ ide o cyklistiku,ktorá je tak špecifická a ovládajú z pozadia šport.riaditelia, rôzne intrigy a dielčie záujmy,tak podľa mňa do toho vstupuje aj národnosť.

Pekne si sa rozpísal. Obdivujem ťa, že máš trpezlivosť na takéto podrobné vysvetľovanie.

Presne tak, veľkí sponzori a veľké peniaze. Ak by sa Sagan nepochytil s Cavendishom a jeho DD, ale s niekým iným, zostal by na Tour s väčšou pravdepodobnosťou.

Mimochodom Froome bol originál Keňan, ale rýchlo mu dali GB zástavu, ako prišiel do SKY, lebo kto by platil afričana? Britskí diváci určite nie.

Zas tu niekto napíše niečo o jašteroch :D

Presne tak, rovnakou rečou rozprávajúci (či podobne vyzerajúci) ľudia majú k sebe vždy bližšie a lepšie spolupracujú.

Hoci občas to býva zase naopak, že poriadne peniaze ťa prinútia napríklad na MS/OH spolupracovať s tvojím pro-teamom viac ako s tvojím národom. Z čoho napríklad ťažil aj Vinokourov pri svojom zlate na OH.

Vždy to závisí od situácie, čo sa oplatí a kto je silnejší ... tak ale to je život a netvárme sa, že je to tu všetko len čistý poctivý cyklistický destilát.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Rossoneri » Str 23. Aug 2017 16:07:53

Miki píše:Phobos.Myslím si, že Ti to Šimko celkom pekne vysvetlil.Ale rozvediem to .Tvrdím v podstate to, že Sagan je oveľa viac dominantnejší cyklista vo svojej triede, ako Foome .Takých cyklistov,ako Frome ,to jest rovnocenných je myslím si viacej.Ja osobne medzi nich radím Nibaliho,Contadora,Geransa,Landu,Arua ,Quintanu atd.Foome to vyhráva preto,že má patričnú výkonnosť,stojí za ním silný tým/peniaze/a má aj patričnú národnosť.Pokiaľ by Sagan bol len rovnocenný,ako trebars Awermaet,Gilbert,Degenkolb atd.tak by tých víťazstiev bolo oveľa menej,alebo vôbec.Ved si len dobre spomen,aké peklo rozputali Belgičania na jar,len aby ho psychicky rozhodili/rozne vyjadre v tlači od Lefevra,Bonnena atd..Ked chytll balanc na kockách a zaprel už neviem do koho,tak akoby spáchal pomaly vraždu.Už im nestačilo,že sa spájajú naprieč týmami,nestačí im,že má slabší tým.Čisto teoreticky zauvažujme,že by Sagan bol Francúz.Myslíš,že by ho vyhodili z Tour?Ver tomu,že by sa nikdy nemenili pravidlá bodovacej súťaže a každá tretia etapa by končila na v nejakom km stúpaní.A zo Sagana by sa stal žijúci BOH vo Francúzku.Takže národnosť zohráva nie nepodstatnú úlohu v športe,ktorý je tak veľmi spútaný taktickými pokynmi.Trochu ináč by to vyzeralo napr, ľahkej atletike.kde ide o čistú výkonnosť.Tam by sa Saganova dominancia prejavila ešte viac.Ale pokiaľ ide o cyklistiku,ktorá je tak šepcifická a ovládajú z pozadia šport.riaditelia,rôzne intrigy a dielčie záujmy,tak podľa mňa do toho vstupuje aj národnosť.


Amen. :-) Myslel som ze toto uz pomalicky dostavame prec,takuto narodnu samolutost silnejsieho a slabsieho.Ved predsa temna doba je uz 27 rokov prec.Aj ked priznavam ze na Slovanov bezne v spolocnosti sa vo svete stale hladi s urcitym odstupom,tak v tom co spominas si to neviem dost dobre predstavit.Ako je mozne ze Christo Stoickov,Hagi,Djokovic,Klickovci,Zuzulka,Hamsik,Hossa,Chara,Satan,Jagr,Bondra,Kopitar,Martikan,Zelezny,Malysz,Prevc,atd atd maju legendarny status,vsade vo svete uznavany,aj medialne,ekonomicky,ich slova maju obrovsku moc.Sagana nevyhodili preto ze je Slovak a uz vobec nie to,ze ma preto ,,len,,99 vitazstiev,to je prepac paranoja slabeho naroda.Je to tvoj nazor,ja ti ho nevezmem,ale musel som..Udat svoj.
Rossoneri
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pia 30. Jún 2017 9:07:03

Cyklisti

Poslaťod sportovec » Str 23. Aug 2017 16:25:14

Phobos píše:to s Blythom a Warbassem je ozaj pritiahnuté za vlasy. Čiže všetci kvalitní cyklisti v prokontinentálnych tímoch (a že ich je dosť) sú obeťami mocenských a zákulisných hier. Zaujímavé, čo sa človek nedozvie. Vôbec to nemôže súvisieť so spôsobom výstavby tímu v rámci rozpočtu, športovej koncepcie a osobných preferencií (čo ak Blythe chcel do Aqua Blue Sport?).

Tak Blythe slušne vycvičil Cavendisha na National Championships 2016 a spravil mu pekný support na MS 2016, ktorý ale nepretavil do zlata (na naše šťastie). Určite je takých cyklistov viac. Chcel som len poukázať na to, že keby sa niektorí cyklisti z nižšej ligy presunuli do pro teamu, tak by sa nič nestalo a možno by ten team mal nakoniec viac konskej sily.

Tak ono je to v tých teamoch pre radového cyklistu niekedy celkom slušná divočina. Keď si nezoženieš sponzora, ktorý stojí za tebou, tak tam nebudeš. Prípadne jazdíš zadarmo (nie oficiálne - na to je minimálna UCI mzda) a dúfaš, že to bude o rok lepšie a podobne ... ale neviem, či by som to nazýval až takto, že "sú obeťami mocenských a zákulisných hier". To je proste život.

Však to vidíme aj na našich cyklistoch. Martina Velitsa drží v QS len slovenský sponzor a slovenskú enklávu v Bore zase len Peter Sagan.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Str 23. Aug 2017 16:42:36

Rossoneri píše:Ako je mozne ze Christo Stoickov,Hagi,Djokovic,Klickovci,Zuzulka,Hamsik,Hossa,Chara,Satan,Jagr,Bondra,Kopitar,Martikan,Zelezny,Malysz,Prevc,atd atd maju legendarny status,vsade vo svete uznavany,aj medialne,ekonomicky,ich slova maju obrovsku moc.


Toto by som aj ja rad vedel. Určite ich poznáš všetkých osobne a poznáš ich cestu ku sláve. Tak mi prosím povedz ako sa dostali z komunizmu až na vrchol. Bo taký Chára bol na začiatku kariéry braný ako looser čo nikdy nič nedosiahne a ani v tej amerike ho nikto zo začiatku nechcel. Bondrova rodina prečo odišla z Ukrajiny...
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Phobos » Str 23. Aug 2017 16:44:37

@simko a Miki
Premenná tím mala ostať nezmenená, ale ok.
Myslím že Froome by sa skôr či neskôr dostal do poriadneho tímu bez ohľadu na národnosť. Brailsford ho objavil ešte v čase keď reprezentoval Keňu, v roku 2011 sa ho chceli dokonca zbaviť, prebiehali už rokovania s Vaughtersom, vtedy im nevadilo že chcú odkopnúť (už) britského jazdca? Nie, to nebolo o národnosti, bolo to o výkonnosti. V Sky môžeš byť Brit aj na 10 generácii dozadu, ale myslím že ti to nijako nepomôže ak nemáš výkonnosť a/alebo nezapadáš do koncepcie tímu.
Sivakov, Bernal, Halvorsen - všetci majú namierené do Sky a to sú supertalenty na ktorých chce Sky v budúcnosti stavať. Rus, Kolumbijčan a Nór. Nemusí byť všetko o Britoch.
Takisto si rozhodne nemyslím že Froome je na jednej úrovni s Arum, Quintanom, Landom, či dokonca s Nibalim. Takí cyklisti sa rodia jeden, dvaja za desať rokov a dotyční majú čo robiť (okrem Nibaliho teda) aby sa s ním mohli porovnávať.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

SKY a Froome

Poslaťod sportovec » Str 23. Aug 2017 16:58:58

Phobos píše:Brailsford ho objavil ešte v čase keď reprezentoval Keňu

Skvelý domestik pre Wigga.
Phobos píše:... v roku 2011 sa ho chceli dokonca zbaviť, prebiehali už rokovania s Vaughtersom, vtedy im nevadilo že chcú odkopnúť (už) britského jazdca? Nie, to nebolo o národnosti, bolo to o výkonnosti.

Tak ty to berieš ako nejakú matematickú rovnicu ;) Jasné, že do top teamu ako je SKY, treba top výkon. Ale team SKY bol založený na to, aby ho platili britský fanúšikovia (nepriamo) a tí tam potrebujú mať britského lídra (Wigga). Froome bol v roku 2011 chorý a nemal na to výkon aby robil kvalitného domestika pre Wigga, preto mal ísť preč. Na Vuelte 2011 sa to všetko otočilo. V roku 2012, ale Froome ľutoval, že zostal nakoniec v SKY a musel robiť poskoka Wiggovi (čistému britovi), čo pri rokovaniach nemal dohodnuté. Tak to píše aj vo svojej knihe. Našťastie Wiggo sa vyparil a peniaze prináša aj polovičný brit, tak sa to nejako utriaslo. Ale teraz Thomasa prerobili na GT jazdca, tak ak mu to niekedy dobre pôjde, tak Froome pôjde asi na druhú koľaj.
Phobos píše:Takisto si rozhodne nemyslím že Froome je na jednej úrovni s Arum, Quintanom, Landom, či dokonca s Nibalim.

Tak napríklad Nibali keby mal poriadny team, čo dokáže ťahať celú etapu nie hentaké bábovky čo má, tak Giro 2017 je jeho na 100% Ako sa to tam vtedy roztrhlo a Domoulin zostal vzadu - sa mu vyparili domestici ako ranná rosa a spojilo sa to. A SKY je magasilný team.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Rossoneri » Str 23. Aug 2017 17:24:16

dexterko píše:
Rossoneri píše:Ako je mozne ze Christo Stoickov,Hagi,Djokovic,Klickovci,Zuzulka,Hamsik,Hossa,Chara,Satan,Jagr,Bondra,Kopitar,Martikan,Zelezny,Malysz,Prevc,atd atd maju legendarny status,vsade vo svete uznavany,aj medialne,ekonomicky,ich slova maju obrovsku moc.


Toto by som aj ja rad vedel. Určite ich poznáš všetkých osobne a poznáš ich cestu ku sláve. Tak mi prosím povedz ako sa dostali z komunizmu až na vrchol. Bo taký Chára bol na začiatku kariéry braný ako looser čo nikdy nič nedosiahne a ani v tej amerike ho nikto zo začiatku nechcel. Bondrova rodina prečo odišla z Ukrajiny...


To ti mam vazne na to odpovedat?Legendarnych sportovcov je treba poznat osobne??Myslis si ze cesta sportovca je nejak rozdielna(vychod,zapad)v dosiahnuti spickovych cielov?Kazdy musi makat a mat talent,byt sikovny v niecom ked chcu byt spickovy,svetovy.Ze Chara bol poleno v mladosti a nedavali sa mu velke sance na uspech je uplne normalna vec.Zapadnym sportovcov vzdy predpovedali uspech?Nakoniec toho Charu predsa len nechali presadit sa v tej ,,hnusnej,zapadnej,, Amerike až do role kapitana.Prikladov je dost.Bondra odišiel z Ukrajiny.Aku to ma spojitost s velkostou hraca ktoru dosiahol tiez na zapade?Ved odisiel ,,len,,na Slovensko,do statu ktoremu iba ublizuju,ci?Tvoja otazka,,ako sa dostali z komunizmu az na vrchol,,Z komunizmu az na vrchol sa nedostavali spomenuty,mozno jeden,dvaja,ved som tam spomenul porevolucnu genaraciu sportovcov mimochodom.A z komunizmu sa dostali az na vrchol trebars Stastny,Lendl,Navratilova...Az tak tie silne narody ublizuju slabsim ze ich prichylia vo vlastnej domovine,uznajú obcianstva.To je k starsim sportovcom.Novy uz nemusia utekat i tak dosahuju vysoku uroven sportovania.Naozaj sa nechcem hadat,neviem preco,ale ty ano,pozorujem to v tvojej odpovedi,zdoraznujes vraj vsetko viem,skutocne úprimne neviem,ale viem ako sa pozerat na svet aj inak,mozno aj preto ze nie som uz roky doma,tak vnimam ako hladia i ostatný vo svete, celkom logicke.Mas podobnu skusenost,alebo len hadas?
Rossoneri
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pia 30. Jún 2017 9:07:03

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Str 23. Aug 2017 18:25:20

rossoneri

Šak ty si tu spojil historické utláčanie slovanov a to, že stále nemajú východné národy na západe taký cveng akoby si zaslúžili so športovými legendami minulích i terajších liet, ktoré majú vo svete veľké slovo, napriek tomu, že sú z východného bloku. Tak som sa ťa spýtal, či poznáš históriu týchto športovcov, keď ako základný argument si použil ich veľké slovo vo svete. Veď každý veľký človek, má veľké slovo keď už je legenda, nie len športovec, ale aj npr. duchovní ľudia ako pápež, dalajláma, alebo aj Mandela a mnoho ďalších velikánov. A aký mali život. Veľa z nich bolo alebo sú diskriminovaní inými národmi. Tak mi odpovedz ako má to veľké slovo tebou spomínaních východných legiend súvislosť s diskrimináciou východu, resp. iných národov.

Kde si vyčítal, že sa chcem hádať? Kde tvrdím, že vieš všetko? Nepoužívaj vyhýbavé slová, ale odpovedaj mi faktami a pod. ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Phobos » Str 23. Aug 2017 18:47:09

@sportovec
Tú prokonti vec som myslel ironicky ;-) Samozrejme že neverím na tieto spiknutia, hry a podobné nezmysly
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Rossoneri » Str 23. Aug 2017 19:13:14

dexterko píše:rossoneri

Šak ty si tu spojil historické utláčanie slovanov a to, že stále nemajú východné národy na západe taký cveng akoby si zaslúžili so športovými legendami minulích i terajších liet, ktoré majú vo svete veľké slovo, napriek tomu, že sú z východného bloku. Tak som sa ťa spýtal, či poznáš históriu týchto športovcov, keď ako základný argument si použil ich veľké slovo vo svete. Veď každý veľký človek, má veľké slovo keď už je legenda, nie len športovec, ale aj npr. duchovní ľudia ako pápež, dalajláma, alebo aj Mandela a mnoho ďalších velikánov. A aký mali život. Veľa z nich bolo alebo sú diskriminovaní inými národmi. Tak mi odpovedz ako má to veľké slovo tebou spomínaních východných legiend súvislosť s diskrimináciou východu, resp. iných národov.

Kde si vyčítal, že sa chcem hádať? Kde tvrdím, že vieš všetko? Nepoužívaj vyhýbavé slová, ale odpovedaj mi faktami a pod. ;)



:-) Ty ma veselis.
,,Šak ty si tu spojil historické utláčanie slovanov a to, že stále nemajú východné národy na západe taký cveng akoby si zaslúžili so športovými legendami minulích i terajších liet,, A to kde preboha som spominal??? Za dalsie,,Veď každý veľký človek, má veľké slovo keď už je legenda,, tu je odpoved,sam ju vies.Co je na tom zvlastne,ci legenda sa uz narodí legendou?Pises ze ich asi osobne poznam,preto ti to mam vysvetlit.Nenaznacujes tym vlastne ze viem vsetko,to sa tu chces takto slovickovat? :-)Velmi v kratkosti uz,lebo som si vsimol,ze mas taku detsku radost pisat o niecom,ci o nicom?Bol tu nazor ze narod nas robi neuspesnym,ci uspesnym,respektive menej a viac uspesnym.Reagoval som na to vlastne neutralne ze tak to nefunguje,alebo ja to tak nevidim(aby si si nepytal aj na toto nezmyselne fakty),na druhej strane vy niektory to zarucene viete ze to tak je,ja ale fakty nepytam na tento nazor,lebo je to nezmysel.Bolo povedane doslova ze ho vyhodili preto lebo je Slovak,Slovan,nezapadnar atd.Ty s tym tiez suhlasis,lebo ti mam vraj vysvetlovat rozdiel medzi vychodnymi legendami a diskriminaciou vychodu.Nevidis tam suvislost,alebo sa jasis? :-)Si normalny?Ved vyhodili Sagana,lebo.....je zo,,slabeho narodu,,(niektorych)vas pohlad.Aj spomenutych hokejistov ci fotbalistov vylucuju a kartuju castejsie ako tych,,z vyvolenych,,krajin?Kwiatek je utlacany ,,lepsimi,,narodmi?Ked chces cyklistu.Bardeta nevyhodili s pretekov,Nibaliho,dalsich?Vazne sme tak neschopny uvazovat konecne sportovo,len tak,bez predsudkov?Zijes vonku Dexter?Lebo to sa neda triedit medzi sport a ostatne,takto by to fungovalo v celej spolocnosti a ze je vzdelaných a uspesnych ludi po svete aj od nas.To ide ruka v ruke,ked ti dovolia ,,vyvolene narody,,byt uspesny v ich krajinach,preco by ti to razom zakazovali ,,vyhodenim s pretekov,,??Uzz chapes pointu?To su rovnake veci a keby si bol vo svete,by si tomu viac rozumel,pochopil.Niektory to dokazu aj z domu,iny musia zazit svet a dalsi to vidiet nechcú nikdy.Teraz viem ze vonku nie si,z domu to nechapes,alebo to vidiet nechces.Inak si neviem vysvetlit tvoj doraz na akesi tvoje fakty.A ze sa stanu i krivdy a slabsim uberu,samozrejme ze to jestvuje,no nie v pomere akym to jednoznacne mnohi prezentujete.
Rossoneri
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pia 30. Jún 2017 9:07:03

Re: Tímy a cyklisti-Národnosť

Poslaťod Miki » Str 23. Aug 2017 19:55:29

Rosoneri nechcel som veľmi s Tebou diskutovať/treba by mi bolo na to veľa času,podľa diskusií pod článkami/,ale aj tak Ti položím jednu hypotetickú otázku.Ty si fakt mysliš,že by Sagana vylúčili z Tour pokiaľ by bol Francúz.Alebo,postihol by stejný osud Cava v obrátenom garde?Resp.vyhodili by Kittela za stejnaký incident?
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 23. Aug 2017 21:54:05

Phobos píše:@simko a Miki
Premenná tím mala ostať nezmenená, ale ok.
Myslím že Froome by sa skôr či neskôr dostal do poriadneho tímu bez ohľadu na národnosť. Brailsford ho objavil ešte v čase keď reprezentoval Keňu, v roku 2011 sa ho chceli dokonca zbaviť, prebiehali už rokovania s Vaughtersom, vtedy im nevadilo že chcú odkopnúť (už) britského jazdca? Nie, to nebolo o národnosti, bolo to o výkonnosti. V Sky môžeš byť Brit aj na 10 generácii dozadu, ale myslím že ti to nijako nepomôže ak nemáš výkonnosť a/alebo nezapadáš do koncepcie tímu.
Sivakov, Bernal, Halvorsen - všetci majú namierené do Sky a to sú supertalenty na ktorých chce Sky v budúcnosti stavať. Rus, Kolumbijčan a Nór. Nemusí byť všetko o Britoch.
Takisto si rozhodne nemyslím že Froome je na jednej úrovni s Arum, Quintanom, Landom, či dokonca s Nibalim. Takí cyklisti sa rodia jeden, dvaja za desať rokov a dotyční majú čo robiť (okrem Nibaliho teda) aby sa s ním mohli porovnávať.

Phobos ja som netvrdil ze v Sky mozes byt lidrom len zato ze si brit. urcite nespravia teraz lidrom pre GC na TdF Stannarda len zato ze je britsky jazdec. aj ked v Sky nepoznaju limity niekedy mam ten pocit. inak uz v 2016 sa hovorilo ze Yatesovci pojdu do Sky. podla mna je to otazka casu. a maju este 22 rocneho Geoghegan Harta. ten je velky prislub z hladiska GC na GT. do Vuelty 2011 Froome nemal ziadnu vykonnost to je jednoducho fakt. potom sa vsak vsetko zmenilo... stal sa z neho elitny casovkar a elitny vrchar. cize suhlasim vykonnost musi byt.
Sivakov, Bernal, Halvorsen to uvidíme ako na nich budu stavat. osobne si myslim ze Sivakov a Bernal ak sa nic nestane tak dostanu prilezitost byt lidrami na Gire a Vuelte. ale Tour im podla mna v Sky nikdy patrit nebude. musela by byt velka kriza britskej cyklistiky. inak pamatas co v Sky urobili z EBH? Sivakov, Bernal a Halvorsen budu domestikovat najprv a potom sa uvidi. nie kazdy dokaze vyborne vysledky z U23 pretavit aj medzi Elite. ale najvacsie sance z tejto trojky davam Bernalovi. nuz len ta kolumbijska casovka...

Cize ja si stojim za tvrdenim ze ak by Froome nebol brit, aj keby bol v Sky nebol by 4-nasobny vitaz TdF. ale mozno by bol 4 nasobny vitaz Gira:) Sir Brailsford ma rad jasne jednotky a ma rad britske jasne jednotky. pokial take budu neverim ze jazdec inej narodnosti nez britskej pojde v time Sky ako jasny lider na TdF.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Str 23. Aug 2017 22:54:45

Rossoneri píše:Amen. :-) Myslel som ze toto uz pomalicky dostavame prec,takuto narodnu samolutost silnejsieho a slabsieho.Ved predsa temna doba je uz 27 rokov prec.Aj ked priznavam ze na Slovanov bezne v spolocnosti sa vo svete stale hladi s urcitym odstupom,tak v tom co spominas si to neviem dost dobre predstavit.Ako je mozne ze Christo Stoickov,Hagi,Djokovic,Klickovci,Zuzulka,Hamsik,Hossa,Chara,Satan,Jagr,Bondra,Kopitar,Martikan,Zelezny,Malysz,Prevc,atd atd maju legendarny status,vsade vo svete uznavany,aj medialne,ekonomicky,ich slova maju obrovsku moc.Sagana nevyhodili preto ze je Slovak a uz vobec nie to,ze ma preto ,,len,,99 vitazstiev,to je prepac paranoja slabeho naroda.Je to tvoj nazor,ja ti ho nevezmem,ale musel som..Udat svoj.


Počkaj počkaj, ešte raz sa skúsim vrátiť tam kde sme začali, lebo už zasa začínaš priveľmi používať tvoje obľúbené filozofické točky a oháňaš s nesúvisiacimi frázami a skúsenosťami. Znovu sem dám tvoju prvú citáciu, (teraz radšej kompletnú, aby sme sa vyhli možnosti vytrhnutia z kontextu), na ktorú som reagoval. Pôvodná myšlienka bola, že Froome to a to lebo je Angličan, Sagan to a to lebo je Slovák. Frooma teraz kašlem, ten bol v trochu inej súvislosti v tejto celkovej debate spomínaný. Myslím, že ty si skôr reagoval na to, že Sagan sa porúčal z TDF lebo je Slovák, že Slováci sú vo svete znevýhodňovaný a pod. Hájil si to nejakými legendami, že majú veľké slovo vo svete. Šak jasné, že majú. Teraz. Ale mali ho aj keď začínali? Myslím, že nie. Majú ho až teraz, keď sú legendy. A presne na to som sa ťa pýtal. Mal Hamšík nejaké svetové slovo keď začínal v Brescii? Trt makový. Mal nejaké slovo Kopitar keď hral vo Švédsku či v zaprdenej Jesenici? Nemal. Má ho Sagan v cyklistike? Nemá. Možno až raz skončí, ho môžeš zaradiť do zoznamu. Možno potom už bude mať to slovo, bo teraz ho nemá. Nikto ho nemal, majú ho až teraz keď sú legendy. Čiže dať ich ako merítko či prirovnanie k Saganovej situácii mi prišlo od veci. Na to bola moja otázka, aby si mi to vysvetlil. Vysvetlil to prepojenie so Sagnovou situáciou a celkovým ponímaním Slovákov vo svete so zoznamom legiend.

To ty si tam už potom začal hladať blchy a ťahať do extrému, že sme všetci utláčaný, nič nám nedovolia a pod. Veď toto nikto v debate nespomínal. Bavili sme sa čisto o tom, že ak by nebol Sagan Slovák, ale npr. Nemec, Brit, Frantík mal by to aj on o veľa jednoduchšie, nemyslím tým teraz športovú stránku (i keď samozrejme, že aj tam, ale o to nejde teraz), ale tú mimo športovú, politickú, zákulisnú, nazvime to ako chceme. Musíš byť veľký optimista ak to mu neveríš. Nibaliho kde vyhodili, v Taliansku? Ja si pamätám len Vueltu, asi mám ale slabú pamäť (to je možné). Bardeta si tiež nepamätám, budem rád ak mi pripomenieš. Tiež mi prosím pripomeň nejakú Francúzsku ikonu vyhodenú z TDF. Démara nerátam, po tom precedense nemali inú možnosť.

Vyťahuješ tu nepodstatné veci o tom ako sa bláhovo žije Slovákom vo svete. Kde prosím ťa? Skladníkom v Bristole? Oberačom v Andalúzii? Či vysokoškolákom v Nemeckom mekáči. Jasné, sú výnimky, kde sú šikovný Slováci úspešní. Ale to je zrnko z tých čo odišli von. Nie, nežijem vonku, a ti pravdu poviem, ani by som nechcel a dúfam, že ma osud von nikdy nezaveje. Nežijem síce vonku ako ty, ale za život som toho už pochodil po svete dosť, a nemyslím tým desaťdňové polpenzie na pláži. Pochodil som či už rekreačne alebo pracovne hádam pol európy a nikde som ešte nestretol takú mentalitu národa resp. spôsob života, ktorý by mi sedel. Dokonca ani tí bratia Česi. Neviem, možno ešte natrafím. Len toľko k tomu ,,žitia vonku,,.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Miki » Str 23. Aug 2017 23:20:58

Pekne Dexterko.Palec hore,hlavne za ten čas,ktorý si tomu venoval.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 67 hostia