Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 21. Sep 2017 18:08:08

ostrihaneofce píše:no celkom nerozumiem tejto podpisovej politike BMC.
Zbavili sa starnúceho Gilberta, ktorý nemal až tak dobré výsledky (ešte v BMC), navyše tým vyriešili situáciu dvoch kohútov na jednom smetisku a vyzerá to tak, že sa im to vyplatilo vzhľadom na výsledky Avermaeta....Teraz podpíšu starnúceho Gerransa, ktorý má ešte horšie výsledky ako mal Gilbert a tiež je známy tým, že nerád pracuje na niekoho iného. Neviem na aké preteky ho chcú nominovať... na Ardeny a podobné preteky, ktoré sú/boli vyslovene Gerransova špecialita, majú aj po odchode Hermansa a Sancheza slušný tím. Talentovaní Teuns, Vliegen, potenciál má aj Van Avermaet + skupina vrchárov.


no len aby sa nepobili s gregom o miesto za petovym zadnym kolesom :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ostrihaneofce » Pon 25. Sep 2017 10:44:21

Niečo mimo horúcej témy MS...
Tu je celkom zaujímavé čítanie o Ondrejovi Cinkovi, ak by to niekoho zaujímalo.

https://sport.idnes.cz/ondrej-cink-navr ... istika_mt2

Dúfam, že zostane na ceste. By ma zaujímalo kam je to až schopný dotiahnuť. Prvú sezónu mal vynikajúcu.
A čechom by sa rysovala zaujímavá vrchárska partička do Innsbrucku 2018.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 26. Sep 2017 19:10:26

Do Bory má ísť Grossschartner z CCC.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 26. Sep 2017 19:46:16

ifčopifčo píše:Do Bory má ísť Grossschartner z CCC.


niezeby som uplne vedel o koho ide ale to meno mi urcite nieje nezname...verim ze dobre zapadne do partie
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod menovatel » Str 27. Sep 2017 21:57:27

majo píše:
ifčopifčo píše:Do Bory má ísť Grossschartner z CCC.


niezeby som uplne vedel o koho ide ale to meno mi urcite nieje nezname...verim ze dobre zapadne do partie

Mladý Rakušan, dva roky v CCC, zatiaľ pomocník (Majkovi) do kopcov.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pia 29. Sep 2017 14:46:54

http://www.cyclingnews.com/news/van-ave ... son-early/
Greg opat nesklamal:) ale ok berem to ako medialnu hru. neverim ze tie niektore vyhlasenia mysli aj naozaj vazne. ale robia to mnohi a v podstate to robi aj Peto ale uplne inym spôsobom. nikdy som si nevsimol ze by hodnotil vykony iných okrem svojho.

lebo toto fakt nemoze mysliet Greg vazne:
I didn't honestly think Peter was so impressive in the World Championships, although he has an enormous killer instinct and he won easily. I usually have to try to ride away from him. I prefer to ride man against man like in the Classics - that way I'm better off.”
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pia 29. Sep 2017 16:29:03

simko píše:http://www.cyclingnews.com/news/van-avermaet-skips-il-lombardia-to-end-to-his-season-early/
Greg opat nesklamal:) ale ok berem to ako medialnu hru. neverim ze tie niektore vyhlasenia mysli aj naozaj vazne. ale robia to mnohi a v podstate to robi aj Peto ale uplne inym spôsobom. nikdy som si nevsimol ze by hodnotil vykony iných okrem svojho.

lebo toto fakt nemoze mysliet Greg vazne:
I didn't honestly think Peter was so impressive in the World Championships, although he has an enormous killer instinct and he won easily. I usually have to try to ride away from him. I prefer to ride man against man like in the Classics - that way I'm better off.”



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ale aspon je zabavny :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 29. Sep 2017 18:26:30

Ten wheelsucker je taka nula. S Matthewsom si mozu podat ruky. Majstri vysokeho ega.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 29. Sep 2017 20:58:51

Zaujímavé je, ako celkom ťažko nesú hviezdy minulosti Petrovu dominanciu na MS. Najskôr sa ozval sám veľký Merckx, potom Cipollini a najnovšie na Cyclingweekly Freire. Všetci zborovo tvrdia, že súčasný peletón je slabý a preto vlastne Peter na MS dominuje. Nejako sa im to chlapcom nepáči :P
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pia 29. Sep 2017 22:05:40

zjavne im vadi ze chalanisko zo Slovenska ich prekonal na MS. aj ked zatial nie v pocte titulov. Freire o com hovori? o nadopovanom pelotone zpred 15 rokov? vtedy bola ta prava konkurencia? velmi dobre si uvedomuje ze v tejto dobe by nemal 3 tituly z MS. o konkurencii v casoch Merckxa by som radsej pomlcal. peloton v tejto dobe je vysoko specializovany. cyklisti z davnejsej minulosti by nedosiahli v tejto dobe to co dosiahli vtedy. ani zdaleka
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Sob 30. Sep 2017 8:06:14

ifčopifčo píše:Zaujímavé je, ako celkom ťažko nesú hviezdy minulosti Petrovu dominanciu na MS. Najskôr sa ozval sám veľký Merckx, potom Cipollini a najnovšie na Cyclingweekly Freire. Všetci zborovo tvrdia, že súčasný peletón je slabý a preto vlastne Peter na MS dominuje. Nejako sa im to chlapcom nepáči :P


Pride mi to ako cista zavist. Sice uznavaju ze je dobry ale nuda, ale superi ho nechali vyhrat, ale mala konkurencia :lol: Naozaj je zaujimave ze ma taky velky uspech zrovna na pretekoch narodov. Vyhral posledne 4 preteky na ktore nastupil ( 3MS, 1 ME) a vzdy napriek slabemu timu ( pri vsetkej ucte k slovenskym reprezentantom) to tak nejako sa vzdy vyvijalo v Saganov prospech aj ked samozrejme Sagan tomu isiel naproti. Myslim ze hlavny dovod je ten ze na MS jednak Sagan jazdi konzervativnejsie ako na klasikach a druhak superi nejazdia proti nemu ale za seba. Pred tymito MS som napriklad vobec necital ako je Sagan naj favorit a treba nanho vymysliet taktiku ako napriklad na jar. Takisto vela jazdcov ho cely den nevidelo. Skoda ze na klasikach mu robia napriek. Ale buduci rok by uz mohol byt iny. Oss by mohol s Petrom byt na klasikach az do zaveru a Postlberger sa tiez stale zlepsuje.

Inak nechcem robit reklamu ale musim. Sagan povedal ze sice vyhral ale vo svete sa nic nezmeni. V style no a co ze vyhral chleba lacnejsi nebude. No az tak uplne to neplati lebo ja si uz treti dni uzivam neobmedzeny internet a vela inych urcite tiez. Vdaka Peter :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod mortirolo08 » Sob 30. Sep 2017 10:55:48

Je az usmevne ako niekto nedokaze prekusnut, ze neakych chalan zo slovenska a bez timu to natrel uz 3 krat za sebou celemu svetu.
Chapem aj tychto starych borcov, ale tieto vycitky by mali ist do ich vlastnych reprezentacii a nie na Sagana. On len ukazal svoje majstrovstvo a dokonale vyuzil prace vsetkych zucastnenych.
Merckx a belgicania. Top tym s ktorym by mali tvorit pretek a roztrhat to tak ze ziaden Sagan by nemal ani najmensiu sancu a co spravili za tie 3 MS? Nic, neaky naznak bol pred rokom ale snad si nemysleli ze odspurtuju Cava, Sagana atd.
Freire a spanieli. Nic a bez Valverdeho uplne nic.
Cipollini a taliani. Ty aj mali neaky plan ale realizacia nic moc.
Na poslednych MS jediny kto siel za vitazstvom, sice im to nevyslo ale spravili vsetko co mohli boli francuzi. A kto vyhral naposledy MS okrem Sagan? Nech sa pozru na poliakov a Ponferradu ako sa bojuje o titul.
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod menovatel » Sob 30. Sep 2017 14:09:53

Starí páni nie sú nadšení z ústupu svojich tradičných cyklokrajín - majstrom sveta od nich bol naposledy Gilbert v 2012-tom.
Okrem toho cítia možnosť straty spoludržiteľstva niektorých rekordov - PS v počte majstrovských, Froome by mohol 6 krát vyhrať Tour. Tak preventívne kritizujú.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Milanj55 » Sob 30. Sep 2017 15:17:04

Zdravím Vás priatelia. Je po MS , ale všetko ešte doznieva hlavne vyhláseniami cyklistov, ktorý neuspeli v priamom súperení o dúhový dres. Ako vždy patria medzi nich MM a GVA. Títo dvaja prejavujú svoje sklamanie spôsobom , že za ich neúspech môžu všetci , lebo ´......Nie sú to zlý cyklisti, ale ich výhovorky majú výpovednú hodnotu "chrobáka Truhlíka". Za všetky ich neúspechy môže niekto druhý a v poslednom čase hlavne Peter Sagan, lebo on je väčšinou ten kto ich v rozhodujúcich pretekoch pravidelne poráža. Petrovi tie dosiahnuté úspechy už nik nezoberie, lebo už teraz vo veku 27 rokov prepisuje históriu cyklistiky a to ako 3 -násobný MS a ME , držiteľ 101 víťazstiev......Priatelia , tak toto najviac škrie tých ľudí, čo očakávali iný výsledok na konci tohtoročných MS.Všetky tímy sa snažili v rámci svojich finančných možností posilniť svoje rady pre nastávajúcu sezónu 2018 a samozrejme aj BOH pritvrdila a posilnila svoj tím kvalitnými cyklistami.http://sportky.zoznam.sk/c/167344/sagan ... rita.Takto posilnený tím bude mať väčšiu údernú silu pri dosahovaní lepších výsledkov do budúcna. Nechcem sa tu prezentovať ako znalec cyklistiky, od toho mám ďaleko, ale vyjadrenia niektorých prispievateľov pod úvodným článkom ma miestami šokujú. Človek by si pomyslel, tak Peter sa stal MS a teraz sa tá atmosféra konečne ustáli a všetci si môžme vychutnávať radosť z dosiahnutého úspechu, ale opak je pravdou. Aj naďalej sa vedú medzi oponentami v diskusii žabo-myšie vojny a celá webová stránka sa zaplní iba osobnými útokmi a téma ktorá bola v úvodnom článku sa stráca do zabudnutia. Viem, toto fórum má slúžiť na prezentovanie našich postrehov a následnú diskusiu s oponentom, to je všetko "ok", ale bohužiaľ často sa to zvrhne v tému "kto je väčší fanúšik Petra Sagana". Priatelia, ani já nie som výnimkou a veľa krát som sa pochytil so svojim oponentom a bolo aj tak , že som sa po zrelom uvážení tomu človeku aj ospravedlnil. No a na záver, chcem vyjadriť radosť z toho že sa nám vrátil naspäť náš dlhoročný kolega a pre mňa aj priateľ "ifčopifčo".Veľmi si nám tu chýbal a toto fórum bolo ochudobnené o Tvoje, ale aj o príspevky viacerých našich kolegov, ktorý sa časom vytratili z týchto stránok a chýbajú ich postrehy a hodnotenie , ako to vidia oni.Už som zasa mimo témy a priateľ "dexterko" mi to pripomenie. To bolo iba na odľahčenie priatelia, prajem Vám všetkým pekný zvyšok víkendu.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Sob 30. Sep 2017 19:00:17

nikdy by som si nedovolil znevazovat cyklistov ako eddy ako cipolini ci freire ani ich vysledky ci vykony ale niektore tie ich vysvetlenia su fakt zvlastne neraz az smiesne...osobne si myslim ze porovnavat dobu merckxa a dobu sagana je totalna blbost...eddy bol zjav bol medzi cyklistami naozaj vynimocny a dosiahol neuveritelne veci...ale to nebola svetova cyklistika na takej urovni ako to je teraz, vtedajsi peloton da sa povedat ze bol slabi v porovnani s tym akou kvalitou je naplneny ten dnesny...dnesny cyklisti su profici ktori z cyklistiky ziju ktorej sa venuju naplno od detskych cias...za merckxovych cias bol eddy daleko za nim par kvalitnych jednotlivcov a daleko za nimy ostatny...casy ked jeden pretekar dokazal vyhrat aj flamsko aj tour aj lombardiu a zaroven vyhravat aj v sprintoch su nenavratne prec a preto je peto a jemu podobni cyklisti(ano su aj taky) na dnesnu dobu naozaj vynimocny...vsimnite si lemonda na ES alebo seana kellyho pri komentovani oni vzdy jednoznacne odmietaju akekolvek porovnavanie cyklistiky za ich cias a tej terajsej a to nie su ani zdaleka taky stary ako eddy
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod West » Ned 01. Okt 2017 17:20:43

Starí páni si trochu pofrflali ale výpovednú hodnotu to nemá veľkú. Je v tom trochu frustrácie, že veľké cyklistické krajiny ako Belgicko vyhralo naposledy MS v 2012 (Gilbert) a Taliansko 2008 (Ballan) a nejaký Sagan z krajiny, ktorú majú problém nájsť na mape si vyhrá 3x za sebou. Samozrejme dnešná cyklistika je vyrovnanejšia ako bola za ich čias. Azda v súčasnosti nahráva jazdcovi ako je Peťo Sagan to, že sa jazdí menej vyložene rovinatých etáp ako v minulosti. Dnes by Cippolini nemohol vyhrať 5-6 etáp na jednom Gire ako vo svojich najlepších časoch. Ale aj tak je super, že aj dnes v časoch väčšej špecializácie, stále prichádzajú zaujímavé univerzálne typy, ako je Peťo, Kwiatek, Matthews, G. Thomas, Dumoulin, Alaphilippe alebo naposledy Gaviria a Moscon, jazdci ktorí môžu dobre zajazdiť etapový závod, kopcovitú klasiku, klasiku na kockách, alebo dokonca vyhrať hromadný špurt celého balíka.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Ned 01. Okt 2017 20:09:25

West píše:Starí páni si trochu pofrflali ale výpovednú hodnotu to nemá veľkú. Je v tom trochu frustrácie, že veľké cyklistické krajiny ako Belgicko vyhralo naposledy MS v 2012 (Gilbert) a Taliansko 2008 (Ballan) a nejaký Sagan z krajiny, ktorú majú problém nájsť na mape si vyhrá 3x za sebou. Samozrejme dnešná cyklistika je vyrovnanejšia ako bola za ich čias. Azda v súčasnosti nahráva jazdcovi ako je Peťo Sagan to, že sa jazdí menej vyložene rovinatých etáp ako v minulosti. Dnes by Cippolini nemohol vyhrať 5-6 etáp na jednom Gire ako vo svojich najlepších časoch. Ale aj tak je super, že aj dnes v časoch väčšej špecializácie, stále prichádzajú zaujímavé univerzálne typy, ako je Peťo, Kwiatek, Matthews, G. Thomas, Dumoulin, Alaphilippe alebo naposledy Gaviria a Moscon, jazdci ktorí môžu dobre zajazdiť etapový závod, kopcovitú klasiku, klasiku na kockách, alebo dokonca vyhrať hromadný špurt celého balíka.


amen...tomuto vravim koment k veci...vdaka
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod eres » Str 04. Okt 2017 12:11:55

Ja som veľmi zvedavý, aký team vyskladajú Cannondale, po novom "Education First"

Chápem, že sú radi, že vôbec prežili pomaly už svoju klinickú smrť a potom dokázali udržať Urána, Rollanda či Woodsa, ale zatiaľ pri množstve odchodov (Slagter, Van Baarle, Formolo, Villella, Bettiol atď.) svietia príchody len troch jazdcov - Owen, McLay a Modolo. Momentálne je na súpiske 14 jazdcov .

Škoda, že už sa na nete nedá nájsť zoznam jazdcov, ktorí sú na r. 2018 bez kontraktu, ja som len tak narýchlo našiel mená ako Riblon, Breschel (návrat po roku ?), Grivko, Cink (tam som zachytil nejaké šumy, že má dosť ponúk a uvažuje o návrate k MTB), Elmiger, Dennis, Bárta, Mendes, Pauwels, Thwaites, Betancur, Mezgec, Albasini, Kišerlovski, Haller, Politt či Kiryienka

Určite veľa z nich už má niečo podpísané a nie je to zatiaľ zverejnené, ale bude zaujímavé sledovať, ako "Cannóni" naplnia súpisku...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod menovatel » Str 04. Okt 2017 20:57:14

eres píše:Škoda, že už sa na nete nedá nájsť zoznam jazdcov, ktorí sú na r. 2018 bez kontraktu, ja som len tak narýchlo našiel mená ako Riblon, Breschel (návrat po roku ?), Grivko, Cink (tam som zachytil nejaké šumy, že má dosť ponúk a uvažuje o návrate k MTB), Elmiger, Dennis, Bárta, Mendes, Pauwels, Thwaites, Betancur, Mezgec, Albasini, Kišerlovski, Haller, Politt či Kiryienka

Slovné spojenie "nikde na nete..." som si odvykol používať "), skús napr.
http://www.procyclingstats.com/teams.ph ... -next-year
Zaujímavých mien kopa, zaujali ma napr. Nibali, Quintana a Henao - aj keď ide o tých menej slávnych bratancov.
Na vrchu tróni Samu Sanchez, ten má žiaľ kvôli dopingu definitívne po kariére. Podobný osud možno čaká Moscona, Reichenbach naňho podal žalobu. Samé jobovky pre cyklistiku.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 05. Okt 2017 7:51:42

menovatel píše:
eres píše:Škoda, že už sa na nete nedá nájsť zoznam jazdcov, ktorí sú na r. 2018 bez kontraktu, ja som len tak narýchlo našiel mená ako Riblon, Breschel (návrat po roku ?), Grivko, Cink (tam som zachytil nejaké šumy, že má dosť ponúk a uvažuje o návrate k MTB), Elmiger, Dennis, Bárta, Mendes, Pauwels, Thwaites, Betancur, Mezgec, Albasini, Kišerlovski, Haller, Politt či Kiryienka

Slovné spojenie "nikde na nete..." som si odvykol používať "), skús napr.
http://www.procyclingstats.com/teams.ph ... -next-year
Zaujímavých mien kopa, zaujali ma napr. Nibali, Quintana a Henao - aj keď ide o tých menej slávnych bratancov.
Na vrchu tróni Samu Sanchez, ten má žiaľ kvôli dopingu definitívne po kariére. Podobný osud možno čaká Moscona, Reichenbach naňho podal žalobu. Samé jobovky pre cyklistiku.


zaujimavy zoznam...menovatel alebo hocikto iny napiste ze o co ide medzi mosconom a reichenbachom?...akosi niesom v obraze
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 63 hostia