Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

UCI preteky na Slovensku

O kontinentálnej i klubovej cyklistike v našej krajine.

Majstrovstvá SR a ČR 2017

Poslaťod dexterko » Pia 01. Júl 2016 16:55:52

O rok sa vidíme v Žiari ;) Kto je z toho konca kraja? Ako by mohla vyzerať trať? Tam by sa dal urobiť asi aj dobrá brutalitka. Len dúfam, že to bude max ako tento rok. Nech si aj juniori trochu zajazdia.

„Žiarčania prišli so serióznou ponukou. I napriek tomu sme dali príležitosť prihlásiť sa aj ďalším prípadným uchádzačom, ale veľká väčšina z nich zostala len v rovine získania podmienok. Dnes je jasné, že hostiteľom spoločných majstrovstiev ČR a SR v roku 2017 bude Žiar nad Hronom. Cyklistika je tam veľmi populárna a očakávam podobnú divácku kulisu aj z pohľadu početnosti, ako to bolo v Žiline,“ povedal Peter Privara.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Str 21. Dec 2016 9:43:38

tak trat pre narodnu tour sa zacina rysovat...u mna prevladaju zatial zmiesane pocity ale uvidim ked bude znama presna trasa etap...kazdopadne verim v zaujimavy pretek a hlavne zelam spokojnost organizatorom a sponzorom
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod kuric » Sob 31. Dec 2016 17:35:36

majo píše:tak trat pre narodnu tour sa zacina rysovat...u mna prevladaju zatial zmiesane pocity ale uvidim ked bude znama presna trasa etap...

zaujíma ma, co je uz jasné, o com sa uvazuje, špekulácie, vlastne vsetko, vieš napisať viac?
kuric
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:38

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Sob 31. Dec 2016 17:45:19

kuric píše:
majo píše:tak trat pre narodnu tour sa zacina rysovat...u mna prevladaju zatial zmiesane pocity ale uvidim ked bude znama presna trasa etap...

zaujíma ma, co je uz jasné, o com sa uvazuje, špekulácie, vlastne vsetko, vieš napisať viac?


reagoval som na info z tohto clanku http://www.cycling-info.sk/spravodajstv ... odrobnosti nic ine ja zatial neviem :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Uto 10. Jan 2017 16:50:14

Jedna zmena k Okolo Slovenska 2017: SZC sa napokon nedohodlo so Zvolenom, namiesto neho bude teda v itinerári Banská Bystrica. Teda Levoča > BB, BB > Nitra.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Štv 12. Jan 2017 13:57:46

Ľudia, nepríde ani Quick-Step na Okolo Slovenska. Hlavným problémom je termín, teda logistická nezlučiteľnosť našich pretekov s ostatnými v tom termíne počas Dauphiné aj Suisse. Quick-Step jednoducho nemá tri autobusy. Bez autobusu riešia iba v extrémnych prípadoch jednorazovky v Beneluxe, kde pretekár ráno prichádza a po pretekoch odchádza. Tu by týždeň fungovali možno iba s polovičným stuffom, štyria-piati pretekári, a to tieto veľké tímy nerobia takéto poloprofesionálne lepenia situácie.
Jediný tím WT, ktorý ešte nepovedal nie, je Dimensions Data. Na nich by mohlo platiť štedré štartovné, Quick-Step peniaze neriešil.

Naši organizátori budú musieť poriadne premyslieť termín a nájsť vhodné diery, možno diskutovať aj s tímami, lebo to zbytočne znehodnocuje preteky. Cyklistické kalendáre sú dlhodobo rovnaké, tímy majú svoje cestičky vychodené.
Možno bude lepšie ísť prvý rok o pár krokov dopredu, nie skákať rovno na WT tímy. Aj tak profi Slováci neprídu, tak nech majú šancu aj naši kontinentálni jazdci.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 12. Jan 2017 18:26:21

A okrem CCC pridu aj nejake ine pro conti timy?
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Štv 12. Jan 2017 21:51:40

Rokujú, definitíva ešte nie je asi u žiadneho. Pro konti tímom nebudú organizátori platiť nadštandardné štartovné. Uhradia to čo nariaďuje UCI (veľa organizátorov nerobí ani to). Keby každému prokonti dávali po 10 000 eur, tak prídu všetky, ale marketingovo je zaujímavý hlavne WT tím. Väčšina ľudí prokonti cyklistiku nerieši, poznajú max. francúzske tímy z Tour de France, ale tie majú v tom termíne Dauphiné + kopec domácich pretekov. Navyše, pre popredné tímy sú naše preteky veľkou neznámou. Vidia, že sa to iba posúva prvý raz, určite tomu nedôverujú. Tímy medzi sebou komunikujú a vymieňajú si skúsenosti. Napr. vlaňajší víťazi z talianskeho Unieura-Wilier naše preteky chvália a výsledkom je, že sa hlásia všetky talianske tímy. Ale nemôžeš vziať šesť talianskych tímov, lebo sa dohodnú a ovládnu preteky. Všetko je o evolúcii.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Štv 12. Jan 2017 22:22:20

ja osobne by som v tom taku tragediu nevidel...osobne si nemyslim ze by 5 etixakov pritiahlo taku pozornost zeby to za tych 10000€ stalo...ak niekto bude xciet si ist pozriet TdS alebo prispiet sponzorsky tak to spravi ci s etixom alebo bez nich...tym rozdielovym menom by bolo SAGAN a dresy Bory...nemam nic proti etixu a uz vobec nie proti MV ak by prisiel prave naopak bol by som len rad ale jednudochu si nemyslim ze oni by boli momentalne pre nasu tour rozhodujuci a dolezity...a co sa tyka dimension data si myslim to iste jedine zeby prisiel Cav a to je asi dost nerealne ci?...mozem sa samozrejme vo svojich nazoroch mylit ale...
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ostrihaneofce » Sob 14. Jan 2017 18:17:27

ja to vidim dosť podobne ako majo. Nemyslím si, že nejaký WT team by momentálne vyvolal extra zvýšený divácky záujem. Väčšie hviezdy, resp jazdci, ktorých pozná aj nie pravidelný divák by dali prednosť WT pretekom a sem by prišla povedzme nejaká tretia výkonnostná skupina tímu. Niečo ako bol napr. Juro Sagan ešte v Cannondale. Naozaj jediným tímom, ktorý by spôsobil rozdiel by bola Bora a za účasti Sagana by to bol asi ošiaľ, najmä nejaký finiš v ZA by mohlo byť geniálne riešenie pre ľudí aj pre marketing. To by šlo do sveta. Videli sme minulý rok aký bol záujem na MSR.
Dobré by bolo keby sa ukázali tento rok aspoň dva, tri prokonti tímy, nech sa tá kvalita zvyšuje aj medzi jazdcami, nielen organizačne.
Ja som spokojní ako sa to vyvíja, radšej menšie kroky, aby potom neprišiel rýchly pád
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod milos64 » Pon 23. Jan 2017 0:21:12

Myslím si, že už zaradenie OS do vyššej kategórie je obrovský skok pre slovenskú cyklistiku. Nebyť našich vo WT a hlavne Petra, tak sa s nami UCI o tom ani nebaví, jedine že by som sa mýlil. Súhlasím s názorom, že chce čas dostať WT tímy k nám na Slovensko, hoci aj s treťotriednymi jazdcami. Ten výhľad troch rokov, čo naznačil predseda SZC sa mi zdá reálny a Sagana budeme môcť vidieť na domácich pretekoch tak okolo roku 2020. Nie zlé. Nemôžeme byť nedočkavý. Škoda, že nemôžeme kvôli počasiu OS presunúť na február. Tam začína byť diera.
milos64
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Pon 23. Jan 2017 12:04:37

@milos64
"Nebyť našich vo WT a hlavne Petra, tak sa s nami UCI o tom ani nebaví, jedine že by som sa mýlil."
Áno, toto je úplne mylný pohľad. Preteky so Saganom nemajú nič spoločné, žiadny sponzor pri nich nie je kvôli Saganovi, ktorý na nich nikdy neštartoval a ani nijako sa cez sponzoring nedostane k Saganovej blízkosti. Do vyššej kategórie nás schválili na základe reportov rozhodcov z minulých ročníkov, ktorí zostavujú hodnotiace správy a ako už bolo veľakrát povedané, preteky svojou celkovou kvalitou 2. kategóriu UCI prevyšovali. Problém bol iba s peniazmi a tým, že sa naši báli ísť vyššie kvôli financiám. Na to potrebovali z roka na rok zvyšovať rozpočet, aby prišli k presvedčeniu, že OK, teraz nás už posun nepoloží.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod milos64 » Štv 26. Jan 2017 15:48:19

@lukas

Prepáč Lukáš. Priznávam, napísal som to príliš agresívne. a laicky. Samozrejme, nesmieme zabúdať na skvelú prácu organizátorov a prácu pri rokovaniach na všetkých úrovniach. Nerád by som sa niekoho dotkol a v poslednom čase sa sám snažím svojim málom začať prispievať do slovenskej cyklistiky. Stále mám však dojem, že veľa ľudí z toho naozaj veľkého cyklistického sveta si začalo až po úspechoch našich vo WT (možno začiatok, keď Peter Velits sa utrhol v preňho už legendárnej horskej etape TdF a s pokračovaním úspechov Petra Sagana) uvedomovať, že kde je Slovensko a že aj tu môžu byť kvalitní cyklisti. Začali sa zároveň aj informovať o samotnej krajine, o jej profile a o možnostiach cyklistiky. Tento fenomén som zažíval pri mojej viacročnej práci a pri bicyklovaní v Belgicku. Akonáhle niekto rozpoznal, že sme zo Slovenska, zvýšil o nás záujem a otázky sa len tak hrnuli. Samozrejme, do vyššej triedy nás tieto úspechy neposunuli ale musela prísť v prvom rade kvalitná práca organizátora, o tom niet pochýb.
milos64
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod menovatel » Pon 20. Feb 2017 16:01:57

Zaujímalo by ma, či bolo rozhodnutie Dohňancov ďalej nespoluorganizovať Karpatských kuriérov iniciované skôr v Poľsku alebo doma. Resp. či p. Miškovský redukuje alebo len presúva organizačné úsilie a sponzoring inam. Vďaka.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Pon 20. Feb 2017 20:38:32

@menovatel
ako by mohli Poliaci chcieť ukončiť spoluprácu so sponzorom? :) To sa vylučuje.
V Dohňanoch sa tak rozhodli. Neviem či redukujú, my dúfajme, že niečo našetria a ešte vymyslia. Určite nemenia šport, žeby šli inam.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod menovatel » Uto 21. Feb 2017 8:51:05

lukas píše:@menovatel
ako by mohli Poliaci chcieť ukončiť spoluprácu so sponzorom? :) To sa vylučuje.
V Dohňanoch sa tak rozhodli. Neviem či redukujú, my dúfajme, že niečo našetria a ešte vymyslia. Určite nemenia šport, žeby šli inam.

Tí Poliaci mi napadli len v súvislosti s tým, že už dlhšie sa neorganizuje etapa Okolo Poľska u nás - a tuším ani neplánuje aspoň raz za uhorský rok. A vysvetľovalo sa to prianím ich sponzorov ohľadom maximálneho reklamného účinku. Tiež mi to v prípade KK veľký zmysel nedávalo, ale reku spýtam sa.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Pon 27. Feb 2017 13:32:58

Mnohí ste zvedaví na menoslov tímov aj trasu Okolo Slovenska. Organizátori to chcú predstaviť na tlačovke všetkým médiám, ak by to zverejnili na stránke alebo povolili nám, nemalo by to taký účinok a mediálny zásah aký chcú, takže v najbližšom období pravdepodobne tá tlačovka prebehne.
Aby ste sa tu na fóre občas dozvedeli aj nejaké veci zo zákulisia, tak vám napíšem, že prídu štyri prokontinentálne tímy a nie iba také, ktoré bývajú do počtu v tejto lige. Dva budú tento rok štartovať na Grand Tour, tretí roky GT jazdieval a v redakcii si myslíme, že štvrtý dostane divokú kartu na Vueltu, ktorá ešte tímy neoznámila. A z kontinentálnych celkov tradične veľmi silné družstvá hlavne zo západu. Takže kvalita štartovej listiny bude vysoká, aj napriek absencii WT tímov určite vyššia ako väčšina 2.1 pretekov mimo západnej Európy.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 27. Feb 2017 14:26:33

Cofidis by ma potesil keby sem prisiel :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Alex » Uto 28. Feb 2017 16:37:05

Tak tipujem to na CCC, Gazprom, Nippo a Caja Rural :) Ale keby namiesto Gazpromu príde taký Cofidis alebo Direct Energie tak by som sa nenahneval :)
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 28. Feb 2017 19:20:57

Moj tip CCC,Bardiani,Direct Energie,Gazprom
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cyklistika na Slovensku

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia