Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

UCI preteky na Slovensku

O kontinentálnej i klubovej cyklistike v našej krajine.

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Štv 30. Nov 2017 18:01:56

juchuuuu juchuuu mam nasu tour v suchu...vlastne nedaleko :P :D tak ja tajne dufam zeby mohli z toho Popradu to zobrat smer zamagurie-pieniny a tak sa vratit do tatier aby som to mal takmer doma ale ak by stvorili okruhy tak je jasne ze to az k nam nedojde...ale nevadi a nedojde peloton k majovy tak majo dojde k pelotonu :D :D :D a ta ucast teamov? BOMBA
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod zakliata.panna » Štv 30. Nov 2017 21:56:59

@Lukáš Timko
Po skončení tohtoročného Okolo Slovenska si napísal výborný článok o plusoch i niektorých malých nedostatkoch. Zaujala ma najmä potreba zmeny dresu pre lídra bodovačky (na celosvetovo tradičnú zelenú). Rozprával si o tom s organizátormi? ;) Osobne by sa mi páčila aj zmena grafiky etáp, hlavne označovanie kopcov dĺžkou a priemerom v percentách - toto tiež chýba. Napríklad Cronoescalada robí perfektné profily máp - jednoduché, prehľadné s možnosťou označovania stúpaní aj s údajmi. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Štv 21. Dec 2017 23:01:03

niekto nejake cerstve info ohladom konkretnejsej trasy TdS? lukas?
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Pia 22. Dec 2017 19:52:54

majo, ostáva vyše deviatich mesiacov do štartu, ťažko sa podpisujú zmluvy s cieľovými mestami, niektoré budú možno špekulovať až do apríla-mája. Potom sa rokuje o šprintérskych prémiách, diskutuje so samosprávami, aké cesty sa budú kedy opravovať, polícia do toho zasahuje. Nedá sa teraz hovoriť o trase. V hlave niečo mať môžu, ale k realite to má ďaleko.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Pia 22. Dec 2017 20:47:30

lukas píše:majo, ostáva vyše deviatich mesiacov do štartu, ťažko sa podpisujú zmluvy s cieľovými mestami, niektoré budú možno špekulovať až do apríla-mája. Potom sa rokuje o šprintérskych prémiách, diskutuje so samosprávami, aké cesty sa budú kedy opravovať, polícia do toho zasahuje. Nedá sa teraz hovoriť o trase. V hlave niečo mať môžu, ale k realite to má ďaleko.


no hej slovenska nekonecna a hlavne nezmyselna birokracia...ja grcam seeefko ja grcaaaaam...ale ked budes vediet nieco viac tak nam das vediet vsak?...inac lukas zelam hlavne pokojne vianoce a megauspesny novy rok tebe a samozrejme aj celej redakcii...drzte sa
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Uto 27. Feb 2018 1:37:23

Na prelome januára a februára sa objavovali informácie, ktoré hovorili o tom, že SZC má chcieť oddeliť spoločný šampionát na ceste s Čechmi. Pýtal som sa na to preto vedenia zväzu v tom publikovanom rozhovore, kde to popreli. Na webe SZC je teraz k tomu aj stanovisko, kde tvrdia, že sa dohodli na ďalšej spolupráci.
http://www.cyklistikaszc.sk/sk/submenu/ ... cyklistiky
Takže žiadna panika.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Uto 27. Feb 2018 8:03:43

lukas píše:Na prelome januára a februára sa objavovali informácie, ktoré hovorili o tom, že SZC má chcieť oddeliť spoločný šampionát na ceste s Čechmi. Pýtal som sa na to preto vedenia zväzu v tom publikovanom rozhovore, kde to popreli. Na webe SZC je teraz k tomu aj stanovisko, kde tvrdia, že sa dohodli na ďalšej spolupráci.
http://www.cyklistikaszc.sk/sk/submenu/ ... cyklistiky
Takže žiadna panika.


tak na slovensku sa obcas objavia este aj zdrave mozgove bunky...chvalabohu...diky Lukas
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Ned 01. Apr 2018 21:44:17

Bol som teraz dva dni trochu v dianí, tak pár info.

Ak ste sledovali prenos z Ronde, tak som vravel, že na Okolo Slovenska uvidíme okrem Bory, Quick-Stepu a prokonti tímov Bardiani, Cofidis, CCC a Gazpromu (čo už bolo medializované skôr) aj Roompot, ktorý sa dohodol s vedením pretekov nedávno. Je to už asi definitíva z hľadiska tímov vyšších líg. Treba ale povedať, že z prokonti družstiev tu budú štartovať výborné celky, enkláva druhej ligy je už plná všelijakých projektov, ktoré majú len úroveň popredných konti tímov.

SZC už podpísalo zmluvu s ČSC o pokračovaní spolupráce na spoločných majstrákoch a beží už výberové konanie na organizáciu MSR a ČR 2019 na SR.

Zároveň SZC využilo svoje kontakty na UCI a už definitívne vybavilo toľko omieľanú výnimku na základe ktorej nám budú od Plzne rátať plné body Slovákom i Čechom.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Pon 02. Apr 2018 8:28:14

na paraaadu...a nejake blizsie info ohladom tej popradskej etapy nemas?
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ostrihaneofce » Pon 02. Apr 2018 9:17:42

naozaj pekné zloženie na Okolo Slovenska. Teším sa. Navyše to vyzerá tak, že trasa pôjde výrazne aj považím, tak hádam sa podarí aj na viac etáp pozrieť.
Len dúfam, že sa k tomu spraví aj nejaká patričná propagácia, lebo toto býva pri pretekoch na Slovensku (okrem spoločných majstrovstiev) žalostné.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod MichalJ » Pon 02. Apr 2018 11:17:37

To áno, tímy teda veľmi slušné. Klasicky sa dá aj čakať kvalita z kontinentálnych tímov, som zvedavý ako v takej silnej konkurencii obstojí Dukla. A dúfam že aspoň na jednu etapu sa mi podarí prísť si pozrieť. :)
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 02. Apr 2018 11:53:55

Veruže parádne tímy sem prídu . Strašne sa teším na tento ročník.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Uto 03. Apr 2018 16:32:49

@majo
Viem, že trasu majú prechádzať tento týždeň kilometer po kilometri a už by ju mali uzavrieť, pár týždňov ale určite potrvá kým urobia mapy, profily atď. Zostavovateľ trate na V4 nebol, takže neviem nič bližšie.
Ľudo Lučanič mi vravel, že by chcel v najbližších dňoch zverejniť kompletný zoznam tímov, takže asi na webe pretekov to bude. My to nemáme v publikačnom pláne, tak sledujete web pretekov, prípadne aj facebook, tam to určite zazdieľame.

@ostrihaneofce
Čo to znamená patričná propagácia?
Viem, že každá obec, ktorou preteky prechádzajú, dostáva oficiálne informácie s podrobnosťami, kedy, čo, ako, prečo.
Zároveň platia inzerciu v regionálnych médiách.
Myslím, že vlani už boli aj nejaké billboardy.

Ak máš nejaký nápad ako to lacno a dobre spropagovať, posuniem ďalej :)
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ostrihaneofce » Str 04. Apr 2018 8:14:14

Neviem, ja mám proste pocit, že keď si tie mestá možno aj v niektorých prípadoch priplatia, aby boli zahrnuté do trasy, tak to neberú nejako vážne.
Ale aby som bol teda konkrétnejší...Minulý ročník OS neviem posúdiť, išlo sa najbližšie na záhorí, ani sa mi nepodarilo osobne pozrieť. Verím, že aj tým postupom na vyšší rating to bolo výrazne lepšie. Myslím, že som zaregistroval aj nejakú reklamu. Tým, že som z Považskej Bystrice, tak mám preteky obehané, objazdené posledné roky hlavne tu v okolí PB, ZA,IL,TN, NMnV, Rajec a pod. Jazdí sa tadeto relatívne často. Čo ma len tak z hlavy napadá, išli sa z tých významejších pravidelne kuriéri aj OS, aj MS a jednoducho ľudia to nevnímajú. Úplne konkrétny príklad mám, keď tu v PB tak tri alebo štyri roky dozadu finišovala jedna etapa kuriérov. Povedomie verejnosti 0 bodov. Reklamu som nezaregistroval žiadnu, ľudia sa čudovali prečo zastavujú hlavnú križovatku, dva dni pred sa vypytovali prečo sú čiary pokreslené cez cestu a pod. Ja by som o tom tiež nevedel, keby nesledujem dianie v cyklistike.

To, že obce dostanú informácie je fajn (a v zásade by to mala byť samozrejmosť)...otázka je čo s tým urobia. Myslím, že regionálne média fungovali desať rokov dozadu. Dnes majú dosah tak na generáciu 50+ ? Usudzujem len podľa môjho širšieho okolia.

Je to len taký môj komentár z pohľadu fanúšika. Nie som ani žiadny marketingový mág :D Nehovorím, že by som to vedel lepšie. Chápem, že ani reklama nie je zadarmo. Ale môj amatérsky pohľad je, že v dnešnej dobe existujú aj lepšie marketingové nástroje ako je inzercia v regionálnych novinách.
Naopak taký billboard na správnom mieste podľa mňa funguje stále (to len taká poznámka na koniec ;) )
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Mino » Str 04. Apr 2018 11:05:05

v sobotu sa ide v Trnave a v Suchej SP a mám pocit že to s tou "reklamou až preháňajú". Každé jedno TT médiu o tom informuje. Myslím že reklama už väčšia nemôže byť.

ostrihaneofce píše:Myslím, že regionálne média fungovali desať rokov dozadu. Dnes majú dosah tak na generáciu 50+ ?


Ja som generácia "Husákových detí" a u mňa majú regionále dopad. Hlavne víkendy keď treba deťom robiť program. Ale 25- nemajú záujem o dianie okolo a zaujíma ich len fasabúk a iné kraviny za to organizátori nemôžu. Aj na to fasabúku sú informácie o podujatí. Chystám sa v sobotu pozrieť aj z deťmi a uvidíme či to bude ako na Paterbergu :lol: V TT je v sobotu aj "maxi" derby našej megasuperextramimogalaktickej futbalovej ligy tak som zvedavý ako to bude prebiehať.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Str 04. Apr 2018 18:25:22

@ostrihaneofce
No ale čo teda? Prečítal som si mix pocitov, no Kuriéri s tým nemajú nič spoločné. Tam naozaj reklama nebola. Spomenul som si ešte, že vlani bola aj reklama OS na facebooku.
Treba si uvedomiť, že je to veľká akcia tiahnúca sa stovky kilometrov. Neviem posúdiť etapové mestá, ako sa tam propaguje. Ale chodieva sa už v posledných rokoch čoraz viac ľudí pozrieť. Všetko sa zlepšuje, ale či dostatočne, ťažko povedať.

Napríklad ja chcem tento rok navrhnúť, aby sa chodilo na pódium podpisovať pred každou etapou. To sa doteraz nerobilo, hárok bol iba na štartovej čiare. Ale už je predpoklad pri toľkých výborných tímoch, že by si ich diváci chceli pozrieť. Ak snáď nejakí na obed v čase štartu budú prítomní. Lebo na Czech Tour sa to vyhlasuje pre tri babky a pretekárom je trápne mávať z pódia. Ale aspoň ľudia majú istotu, že tam všetci prídu a ešte sa aj podpíšu / odfotia ak tam je rozumné množstvo ľudí.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Str 18. Apr 2018 19:22:54

Ľudia, mal som možnosť nazrieť na zoznam tímov, ktoré prídu na Okolo Slovenska, a je to teda obrovská kvalita v rozmanitosti. To tu ešte nebolo. 20 tímov zo 17 európskych krajín. Ale akých. Iba tých najlepších. Ak si pozriete 15 najlepších európskych krajín v ktoromkoľvek rebríčku, tak k nám nepríde iba tím zo Španielska. Švajčiarsko nerátam, lebo tí majú okrem Kaťuše iba jeden ďalší tím. Naša Dukla už bude mať tento rok sotva šancu. V piatok to majú zverejniť na webe pretekov ako som písal krátku správu.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Focus-Shimano » Str 18. Apr 2018 19:27:15

Tak to je super správa Lukáš. Kto by to bol pred pár rokmi povedal že na naše malé okolo Slovenska prídu top tímy.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ostrihaneofce » Str 18. Apr 2018 20:24:42

Pecka, teším sa na piatok, som zvedavý.
Lukas, je stanovený aj nejaký konkrétny termín zverejnenia presných trás? Či to je ešte skoro, aby to už organizačne bolo dotiahnuté
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Mino » Str 18. Apr 2018 21:10:13

Bol by som radšej keby sme mali viacej kvalitných jazdcov, ktorí sú schopný vyhrávať UCI preteky. Ako mať jedny kvalitné obsadene preteky. Dúfam že aspoň Bora pošle Erika alebo Misa ako lídrov na špurty. Napodobnia 2015.
Dukle neostáva nič iné len bojovať ako PCT na GrantTour. Úniky a možno prekvapiť. Ja verím že je na správnej ceste a opäť sa podarí nejaký Kolár, Baska.... Pripadne nejaký nový zázrak
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cyklistika na Slovensku

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia

cron