Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Cyklistika v televízii

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod majo » Uto 29. Nov 2016 22:11:11

http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/10009/111619#2889

tak tu je ta relacia s blinkom a jeho krasnou manzelkou...od 31:13 ak sa nemylim
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod lukas » Pon 02. Jan 2017 16:56:54

Chcem Vás informovať, že prvý raz bude Tour Down Under vysielané v dostupnej televízii, aspoň pre niekoho v SR a na ČR (klienti Magio a Digi). Vysielať to bude Digi Sport, počas dňa budú chodievať aj záznamy. Pripájam PDF s rozpisom prenosov a časov, tie som prehodil už do nášho časového pásma. Vysielať budú aj People's Choice Classic. Eurosport ani žiadna klasická dostupná európska televízia to vysielať nebude.
http://www.cycling-info.sk/images/stories/symboly/Tour-Down-Under-2017-TV.pdf
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod majo » Pon 02. Jan 2017 21:17:56

lukas píše:Chcem Vás informovať, že prvý raz bude Tour Down Under vysielané v dostupnej televízii, aspoň pre niekoho v SR a na ČR (klienti Magio a Digi). Vysielať to bude Digi Sport, počas dňa budú chodievať aj záznamy. Pripájam PDF s rozpisom prenosov a časov, tie som prehodil už do nášho časového pásma. Vysielať budú aj People's Choice Classic. Eurosport ani žiadna klasická dostupná európska televízia to vysielať nebude.
http://www.cycling-info.sk/images/stories/symboly/Tour-Down-Under-2017-TV.pdf



faaajne cize zase prebdene noci alebo prespane v obyvacke :D :D :D uz sa tesiiim
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod dexterko » Pia 06. Jan 2017 19:16:39

majo píše:
lukas píše:Chcem Vás informovať, že prvý raz bude Tour Down Under vysielané v dostupnej televízii, aspoň pre niekoho v SR a na ČR (klienti Magio a Digi). Vysielať to bude Digi Sport, počas dňa budú chodievať aj záznamy. Pripájam PDF s rozpisom prenosov a časov, tie som prehodil už do nášho časového pásma. Vysielať budú aj People's Choice Classic. Eurosport ani žiadna klasická dostupná európska televízia to vysielať nebude.
http://www.cycling-info.sk/images/stories/symboly/Tour-Down-Under-2017-TV.pdf



faaajne cize zase prebdene noci alebo prespane v obyvacke :D :D :D uz sa tesiiim

Treba si dať TV do spálne :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod majo » Pia 06. Jan 2017 20:50:41

dexterko píše:
majo píše:
lukas píše:Chcem Vás informovať, že prvý raz bude Tour Down Under vysielané v dostupnej televízii, aspoň pre niekoho v SR a na ČR (klienti Magio a Digi). Vysielať to bude Digi Sport, počas dňa budú chodievať aj záznamy. Pripájam PDF s rozpisom prenosov a časov, tie som prehodil už do nášho časového pásma. Vysielať budú aj People's Choice Classic. Eurosport ani žiadna klasická dostupná európska televízia to vysielať nebude.
http://www.cycling-info.sk/images/stories/symboly/Tour-Down-Under-2017-TV.pdf



faaajne cize zase prebdene noci alebo prespane v obyvacke :D :D :D uz sa tesiiim

Treba si dať TV do spálne :lol: :lol: :lol:


to by som potom pozeral cylistika aj pri trtk...e :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 22. Jan 2017 13:30:45

Pozeral som plan prenosov Eurosportu pre rok 2017 a je tam hned niekolko noviniek.Vsetky flamske klasiky bude vysielat Eurosport cize pribudli Omloop het nieuwsblad a Dwars door vlaanderen len brabantsky sip a sheldeprijs zatial neboli v plane.Takze slovenske televizie sa zrejme k flamskym klasikam nedostanu co je urcite skoda.V juni pribudlo zasa Okolo Belgicka co je urcite dobre kedze je to jeden z najzaujimavejsich klasikarskych etapakov .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod lukas » Pia 31. Mar 2017 20:22:04

Vznikajú rôzne polemiky, že ako to je vlastne s vysielaním Okolo Flámska na RTVS. Sám som nevedel, kedy vlastne máme s Martinom prísť do televízie, takže som volal produkcii a je to takto:
Na webe RTVS (http://www.rtvs.sk/televizia/live-o) bude prebiehať komentovaný prenos v kompletnej dĺžke medzinárodného signálu, ktorý Sporza vyrába, teda od 13:30. Na Dvojke sa bude prenos striedať s krasokorčuľovaním a zrejme aj basketbalom, teda to bude všelijaké, pomerne divoké.
Komentovať to budú Vlado Genda, Martin Fraňo a Lukáš Timko.
Na budúci týždeň by malo ísť Paríž - Roubaix už klasicky na Dvojke od 14:00 s komentárom Vlada Gendu, Petra Zánického a Ľudovíta Lučaniča.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod majo » Pia 31. Mar 2017 20:32:41

lukas píše:Vznikajú rôzne polemiky, že ako to je vlastne s vysielaním Okolo Flámska na RTVS. Sám som nevedel, kedy vlastne máme s Martinom prísť do televízie, takže som volal produkcii a je to takto:
Na webe RTVS (http://www.rtvs.sk/televizia/live-o) bude prebiehať komentovaný prenos v kompletnej dĺžke medzinárodného signálu, ktorý Sporza vyrába, teda od 13:30. Na Dvojke sa bude prenos striedať s krasokorčuľovaním a zrejme aj basketbalom, teda to bude všelijaké, pomerne divoké.
Komentovať to budú Vlado Genda, Martin Fraňo a Lukáš Timko.
Na budúci týždeň by malo ísť Paríž - Roubaix už klasicky na Dvojke od 14:00 s komentárom Vlada Gendu, Petra Zánického a Ľudovíta Lučaniča.


super diky...skoda len ze tie flandry nebudu cele live v TV...inac luky cital si ten moj mail s blogom?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod lukas » Sob 29. Apr 2017 10:33:10

RTVS sa na poslednú chvíľu dohodla s Nemcami na odvysielaní Eschborn - Frankfurt, takže v pondelok 1. mája môžete sledovať túto klasiku aj na Dvojke.
Zároveň bolo definitívne potvrdené vysielanie Tour de Suisse na Dvojke, teda nie iba na streame.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 29. Apr 2017 10:51:22

Super sprava.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod majo » Sob 29. Apr 2017 18:23:54

bomba
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

film (rozprávka)

Poslaťod sportovec » Sob 06. Máj 2017 15:56:49

Neviem, kam to mám dať, tak to dám sem.

Celkom pekný (vymyslený) príbeh o obyčajnom domestikovi v úniku na Vuelte:
http://www.csfd.cz/film/242085-nasu-and ... u/prehled/

Navyše v tento deň etapa končí v jeho rodnom meste a jeho bývalá priateľka sa vydáva za jeho brata.

Trailer tu:
https://www.youtube.com/watch?v=viUDsAbKyls
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod Keram » Ned 07. Máj 2017 11:44:22

A dalo by sa to niekde pozriet cele aspon s anglickymi titulkami? :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Summer in Andalusia

Poslaťod sportovec » Ned 07. Máj 2017 11:53:03

Keram píše:A dalo by sa to niekde pozriet cele aspon s anglickymi titulkami? :)


Anglické titulky tu:
https://www.youtube.com/watch?v=ABdsBoqLtSc
Španielske tu:
https://www.youtube.com/watch?v=3F7FOXmngLo

A keď trochu pohľadáš tak to niekde nájdeš aj na torrentoch + možno si k tomu nájdeš aj SK alebo CZ titulky ;)

... má to aj pokračovanie, ale to už nemá takú atmosféru a kvalitu.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod Keram » Str 10. Máj 2017 12:50:41

Diky sportovec
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Summer in Andalusia

Poslaťod sportovec » Sob 13. Máj 2017 11:20:44

Keram píše:Diky sportovec

Za málinko.

A tu je to ešte po taliansky s anglickými titulkami:
https://thepiratebay.cr/torrent/6622346 ... G_HDTVrip_[tnt

To musel vytvoriť, nejaký echt japonský cyklo-nadšenec. Nechýbajú španielske nápisy a kvalitná hudba.

Celé je to okorenené skrytým humorom (najmä pre pamätníkov). Všetky tímy majú skomolené mená tej doby ;)
Napríklad hlavný ružový záporák Bazel a jeho tím P-phone (šprintér a jeho breakaway killers).
(paródia na Erika Zabela z T-Mobile)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Straka :O

Poslaťod berloq » Pia 02. Jún 2017 0:59:40

Musím sa opraviť... unáhlil som sa. Najväčším sklamaním nebolo fórum... bol to Eurosport.

Priznám sa, že už dlhšiu dobu sa tej českej verzii snažím všemožne vyhýbať. Na jar sa mi to celkom úspešne darilo. Veľa pretekov zabrali STV a taktiež niečo ČT, na veľa pretekov som ani nemal čas, tak som to riešil až večer, pozretím posledných km v etape z nejakého záznamu. A keď už som bol doma a pozeral to na Eurosporte... "bol som donútený" to prepnúť na anglickú mutáciu. Takže som sa pod plnú paľbu dostal až na Gire... Jedna veľká katastrofa. Pamätám si dobre, ako sa v rokoch 2012-2014 na stránke stále riešila kvalita komentovania na RTVS. Áno, boli to začiatky, boli tam chyby, niekedy totálne nezmysly... ale... Tohtoročné klasiky? Nemôžem sa sťažovať. Komentátor očividne robil prípravu, spolukomentátori taktiež si uvedomovali svoju rolu od čoho tam sú. Samozrejme chyby a nepozornosti, to sa tam vmiesi a dá sa to pochopiť. Aj také to komentovanie tých notoricky známych jazdeckých situácií mi vôbec nevadí, RTVS nie je žiadna cyklistická televízia, takže to tam pokojne môže byť. Áno, stále je asi čo zlepšovať...

Ale na základe klasík hodnotím, že od Eurosportu je to už o triedu vyššie. Straka bol na Gire úplne tragický. Ale po poriadku... Reklamy... serú ma neskutočným spôsobom, je to maximálne nechutné, rušivé, proste hnus... ale jasne, komercia. Hačeckému, ktorý je často jediným svetlým momentom prenosov sa ale Giro tiež moc nepodarilo. Ak by to bolo len na mne, hneď to prepínam na anglickú verziu, niekedy to bolo k nezneseniu. Priznám sa už som alergický na ten Strakov slang, na tie jeho kecy "teď tam padnou borci z týmu..." táto hláška v 98% prípadoch znamená, že sa tam na chvíľu pretočí jeden jazdec toho tímu. Ani nebudem komentovať to, ako strašne nasilu hovorí nejaké tie geografické postrehy, na ktoré réžia upozorňuje. Ale na tomto Gire boli obaja vyložene dezorientovaní... "Dumoulin je ve velikých problémech, a Amador teď odveze Quintanu daleko od něj..." Pfuuu, ja neviem, ale tú situáciu odhadol úplne každý, každý videl, že Movistar nikoho nikam ďaleko neodvezie, že všetci mleli z posledného. Fakt, taký ten absolútny neodhad situácie to bolo strašné na tomto Gire, také to vyhlasovanie budúcnosti, ktoré každý kto to pozerá vie, že sa nestane... Strakov slovník tvorí z 50% slovo "hodně".

Bola to jedna veľká katastrofa...

Možnosti? No Dauphiné ak budem pozerať, tak na anglickej verzii. Švajčiarsko zvykli dávať ČT Sport a Tour budú dávať na 100%, takže tak skoro sa s pánom Strakom našťastie počuť nebudem. Problém bude vyriešiť Vueltu, to zase bude, keď to budem počuť...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Straka :O

Poslaťod dexterko » Pia 02. Jún 2017 23:13:31

berloq píše:"Dumoulin je ve velikých problémech, a Amador teď odveze Quintanu daleko od něj..." Pfuuu, ja neviem, ale tú situáciu odhadol úplne každý, každý videl, že Movistar nikoho nikam ďaleko neodvezie, že všetci mleli z posledného. Fakt, taký ten absolútny neodhad situácie to bolo strašné na tomto Gire, také to vyhlasovanie budúcnosti, ktoré každý kto to pozerá vie, že sa nestane... Strakov slovník tvorí z 50% slovo "hodně".


:lol: Veru, pravda je. Nevravím, že ho mám rád, ale keď si mám vybrať medzi Strakom a Gendom, nemám o čom rozmýšľať. Možno o pár rokov keď sa Genda naučí hovoriť televízne a nehmmmkať pred a po každom slove, robiť desať sekundové medzery medzi slovami, tak si ho vypočujem. Áno, kvalita prenosu celkovo išla v STV hore za posledné roky, ale ja neviem, ja proste zaspávam keď počujem Slovákov všeobecne komentovať, sú možno dvaja traja, čo fakt dokážu komentovať (síce teraz už sa rozmohli športové stanice, a postupne sa pridávajú ďalší). Mne sa veľmi páči slovenčina, ale čo sa týka komentovania, treba s ňou vedieť narábať. To vie máloktorý komentátor. Zato Češi? Hm. Co Čech to komediant, a je to svätá pravda. Oni sa proste narodili s darom reči. Milujem sa rozprávať s Čechmi. A ešte viac s Češkami :lol:

Straka či bude komentovať etapu na Huez, do Paríža, či Flámsko, stále bude hovoriť v 90% to isté. On už asi ani nesleduje čo sa deje, len to tam vypúšťa a popritom varí kašu doma :lol: Hačeckého som si tiež všimol, že bol, trochu z formy. Aj som sa niekedy divil či to myslí vážne niekedy.
Prenos Eurosportu je dlhodobo veľká tragédia. Žiaľ cyklistika je jeden z tých športov, kde sa dá nabúchať xy brejkov, nakoľko keď je taký futbal, 45min nemôžu dať reklamu, tak to musia niekde dobehnúť.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod majo » Sob 03. Jún 2017 6:34:53

tak ja s komentarom na eurosporte tento rok nemam vobec ziadny problem...mam polrocneho syna a tak ked spi tak mam telku prilis potichu na to aby som rozumel co hovoria a ked nespi tak cely cas kotkodaka on a tak aj tak nic nepocujem...a citat z pier komentatorom bohuzial nedokazem :D :D :D
reklamu ma ale seru riadne...ES sledujem odjakziva a prave to ze mal malo reklam sa mi pacilo vzdy najviac a aj ked reklama bola sotva mala minutu a pol...a teraz?...jedna reklama za druhou ale chapem prachy su prachy...uz mi tu raz berloq nadaval ze som si dovolil skritizovat prenosy na CT4 a za tym si stojim lebo ma ide slak trafit z tej ignoracie slovakov aj ked pri cyklistike to tak uplne neplati lebo ten spolukomentator-byvaly cyklista (Dolezal?) sa slovakom venuje dost a naozaj im aj uprimne fandi cize to prebije ignoraciu hlavneho komentatora...pri inych sportov je to ale katastrofa...najhorsi je ten ignorant co komentuje biatlon...netusim ako sa vola a ani ma to nezaujima :D :P jednoznacne naj je pre mna anglicky ES ale uz som trosku rozmaznany slovencinou a cestinou...a RTVS a Genda?...pre mna ok...uroven rastie hostia vacsinou vyborny a ked tam je aj lukas tak super
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod ifčopifčo » Sob 03. Jún 2017 12:18:07

majo píše:reklamu ma ale seru riadne...ES sledujem odjakziva a prave to ze mal malo reklam sa mi pacilo vzdy najviac a aj ked reklama bola sotva mala minutu a pol...a teraz?...jedna reklama za druhou ale chapem prachy su prachy...uz mi tu raz berloq nadaval ze som si dovolil skritizovat prenosy na CT4 a za tym si stojim lebo ma ide slak trafit z tej ignoracie slovakov aj ked pri cyklistike to tak uplne neplati lebo ten spolukomentator-byvaly cyklista (Dolezal?) sa slovakom venuje dost a naozaj im aj uprimne fandi cize to prebije ignoraciu hlavneho komentatora...pri inych sportov je to ale katastrofa...najhorsi je ten ignorant co komentuje biatlon...netusim ako sa vola a ani ma to nezaujima :D :P jednoznacne naj je pre mna anglicky ES ale uz som trosku rozmaznany slovencinou a cestinou...a RTVS a Genda?...pre mna ok...uroven rastie hostia vacsinou vyborny a ked tam je aj lukas tak super


S ignoraciou slovenských športovcov na ES nesúhlasím, videl som všetky prenosy z biatlonu, vždy sa snažili informovať aj o slovenských biatlonistoch, detto cyklistika. ČT4 nepozerám pretože ho nemám v káblovke, takže sa k tomu vyjadriť neviem, ale je to český verejnoprávny kanál, nemyslím si žeby sa mali nejako extra venovať slovenským športovcom. Naopak, ja mám za tie roky od rozdelenia pocit, že všeobecne sa českí komentátori viac venujú slovenským športovcom ako je to naopak a častokrát im aj fandia. To som u slovenských prakticky nevidel. Preto mi tvoje sťažovanie príde celkom neobjektívne.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia