Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Cyklistika v televízii

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 21. Jún 2016 10:37:43

Bude vôbec rtvs vysielať spoločné majstrovstvá. Pozeral som ich program na nedeľu a zatiaľ tam nič nie je.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod lukas » Uto 21. Jún 2016 12:03:53

@Focus-Shimano
Myslíš si, že tá omša bude trvať štyri hodiny? Nevedia, kedy skončí, potom pôjdu do prenosu.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod sportovec » Uto 21. Jún 2016 13:07:10

lukas píše:Už druhá etapa mala na streame 20 000 divákov

A možno keby ešte zrušili tú ip kontrolu pre zahraničných slovákov ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod MichalJ » Uto 21. Jún 2016 17:35:00

Ach jo, a kedy konečne ľudia pochopia, že nemajú práva vysielať to do zahraničia ... Oni by to isto radi vypli, ale nemôžu.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod lukas » Uto 28. Jún 2016 12:17:06

Kto z vás má záujem, môžete si stiahnuť rozpis vysielania Tour na RTVS. Neviem prečo v klasickom programe majú natiahnuté konce viacerých prenosov až k Večerníčku. Správne to je v rozpise. Samozrejme, konce prenosov sú v cyklistike mierne relatívne.
http://www.cycling-info.sk/images/stori ... sy_web.pdf
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod bloy » Štv 21. Júl 2016 5:51:51

Dobrý nápad, že ste pozvali spolukomentovať Benčíka. ;)
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod lukas » Pon 25. Júl 2016 19:44:28

@bloy
Chcem tam každý rok pritiahnuť niekoho nového a zaujímavého, tak som rád, že tento rok bol Benčík správnou voľbou, o čom sme, samozrejme, vedeli, všetci ho poznáme z Eurosportu, aj keď na neho paradoxne prišlo najviac negatívnych reakcií od ľudí, ktorým vadí doslova všetko. Vždy to tak je s hosťami z Česka. Prišli si s manželkou pozrieť Bratislavu, snáď prídu aj o rok.

Na pobavenie Vám ponúkam jeden z emailov od pána, ktorý asi štyri roky píše na tdf@rtvs.sk o tom, ako máme vyslovovať Tonyho Gallopina, ktorý sa vyslovuje "Galopán", pričom záverečné "n" už ide do stratena. Viete si to overiť na x youtube videách od francúzskych komentárov i jeho samotného ako sa predstavuje. Ani linky na videá pána nepresvedčili, podľa neho vraj nič nedokazujú. Snáď Vás to pobaví tak ako nás.

"
Odkaz pre redaktora RTVS, ktorý dnes moderuje

Pôvodne som si myslel, že nenapraviteľným /a nepoučiteľným/ jazykovým idiotom je a zostane pri prenosoch z PdF len p. Timko, ktorý už po niekoľko rokov przní francúzsku fonetiku napr. špeciálne pri zadubenom vyslovovaní priezviska "Gallopin" podľa vzoru Vicišpán, t.j. ako "Gallopán" a nie tak ako sa má korektne - ako "Gallopén". Tohto roku mi svitla iskrička nádeje, že profesionalita moderátorov sa predsa len vo vašom krúžku lingvistických ignorantov presadí, keď som po dlhom čase počul aj z úst p. Timk správne vyslovenie tzv. nosovkovej koncovky - "-IN" ako "-EN" v priezvisku holandského frankofónneho Valóna "DumoulIN" ako "DumoulÉN". Ale moje plané nádeje definitívne vyfučali, keď opakovane počúvam počas etáp PdF idiotsky vyslovovať Gallopina ako Gallopána nielen od nepoučiteľného frankotĺka Timka, ale aj od Vás, p. redaktor /prepáčte, prepočul som Vaše meno/, napriek tomu, že sa vo Vašom prípade zdá, že si vychutnávate čo najsprávnejšie cudzojazyčnú fonetiku iných cudzích mien.

Dúfam, že o rok sa dostanete do brejku od francúzsko- jazykových zmätkov p. Timka a autonómne si v príprave na TdF konečne naštudujete správnu výslovnosť fr. priezviska GALLOPIN a prestanete lámať francúzštinu na kolene VICIŠPÁNA, ktorý dnes sedí vedľa Vás...

Igor, vulgo. Trpezlivý
"
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod Alex » Pon 25. Júl 2016 20:10:42

Nad týmto sa treba iba pousmiať :-)
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 25. Júl 2016 20:28:03

:D diváci sú vždy najlepší a najmúdrejší :D ináč sa pamäť ako komentátor Eurosportu Nejedlý hovoril že im do štúdia chodia správy že Sagan sa volá Peter nie Juraj :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod ostrihaneofce » Pia 12. Aug 2016 19:03:05

Nemate niekto odsledovane ci nejaka tv dava cele prenosy z drahy teraz na OH?
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod ifčopifčo » Pia 12. Aug 2016 23:18:03

ostrihaneofce píše:Nemate niekto odsledovane ci nejaka tv dava cele prenosy z drahy teraz na OH?


Je to na webe RTVS inak dráhovú cyklistiku úplne ignorujú. Preteky žien na ceste dávali tiež na webe a 10 km pred koncom to vypli blbouni, kým som našiel iný stream tak bol pomaly koniec. Tie prenosy z OH v podaní našej RTVS sú žiaľ úplná fraška.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod ifčopifčo » Sob 13. Aug 2016 22:24:32

Dnes zase, na 3.kan má ísť dráhová cyklistika a keď ide súboj o stupne víťazov prepnú to plážový volejbal, na šlaktrafenie :oops:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod lukas » Sob 27. Aug 2016 14:27:13

Televízia Arena Sport 1 (bývalý Slovak Sport) bude vysielať live preteky Tour of Alberta 2.1 od 1. do 5. septembra v skorých nočných hodinách. Prenosy bude komentovať Matej Vyšňa.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod lukas » Štv 01. Sep 2016 9:30:24

Dostal som email od českej verzie Eurosportu, že v piatok bude hosťom pri komentovaní 13. etapy Vuelty Petr Vakoč, takže tí, ktorí ho máte radi, si to nenechajte ujsť.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod lukas » Uto 20. Sep 2016 22:03:14

Dostal som dnes potvrdenie toho, na čo som znova tlačil a cez Privaru a Merčiaka sa podarilo. RTVS odvysiela z MS v Dohe prvý raz aj štvrtkové preteky U23, kde bude mať Erik Baška šancu zabojovať o medailu.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod MichalJ » Str 21. Sep 2016 7:49:36

Super, dobrá správa. Snáď teda v priamom prenose uvidíme aj zisk medaily 8-)
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod ostrihaneofce » Str 21. Sep 2016 7:55:41

Tak to je parada, nemusime hladat streamy "kajetaje". Ak by spravili aj nejaku reklamu pre siroku verejnost, ze tam bude startovat slovak s realnou sancou na vitazstvo, mohlo by to mat aj slusnu sledovanost. Sagan to nie je, ale ludia sa radi divaju, ked nasi mozu vyhrat :D

Vie sa uz v akych casoch sa bude startovat, resp. koncit?
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod lukas » Str 21. Sep 2016 15:48:35

Najnovšia informácia je zasa taká, že kvôli bojkotu RTVS neodvysiela TTT. Ak by napokon štartoval Tinkoff, zrejme toto rozhodnutie zmenia.
Už sme spustili sekciu, kde je všetko, aj časy štartov a dojazdov (samozrejme, v našom čase CET ako vždy):
http://www.cycling-info.sk/preteky/4191
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod lukas » Sob 19. Nov 2016 14:38:48

Chcem vás upozorniť, že Michael Matthews bol spolu s manželkou Katarínou minulý týždeň točiť reláciu RTVS "Neskoro večer: Talkshow Petra Marcina". Určite bude veľmi zaujímavé pozrieť si to. Chodieva to v sobotu večer na Jednotke. Nesledujem vôbec TV, takže ak ste videli upútavky, budete vedieť, či to pôjde už teraz alebo nie. Jednoducho kto má záujem, čeknite si to. Možno to už odvysielali, ale skôr nie.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod majo » Sob 19. Nov 2016 23:00:57

lukas píše:Chcem vás upozorniť, že Michael Matthews bol spolu s manželkou Katarínou minulý týždeň točiť reláciu RTVS "Neskoro večer: Talkshow Petra Marcina". Určite bude veľmi zaujímavé pozrieť si to. Chodieva to v sobotu večer na Jednotke. Nesledujem vôbec TV, takže ak ste videli upútavky, budete vedieť, či to pôjde už teraz alebo nie. Jednoducho kto má záujem, čeknite si to. Možno to už odvysielali, ale skôr nie.


tak to by som si pozrel ale dnes tam ma byt Fialova a iny...cize inokedy
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 26 hostia