Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Cyklistika v televízii

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod dexterko » Ned 20. Dec 2015 0:14:25

Nemyslím si, že bude mať nejaké lyže na bajku, neviem si predstaviť ako by to ovládal, keď s tým nemá skúsenosti, hrozilo by tam zranenie. Skôr to vidím na poriadne špice na plášti. A isto to pôjde na horáku a nie na cestnom :D
Live to asi nebude, i keď rád by som sa mýlil. To by musel Oleg riadne zaplatiť aby mu to dali do prenosu, i keď bohvie aké má zmluvy s frantíkmi. Keďže sa to všetko točí okolo Courchevelu, nie je vylúčené, že to má nejako ošetrené s organizátormi, predsa len je to ďalšia reklama pre obe strany.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod majo » Ned 20. Dec 2015 14:05:37

pod nazvom snowbike oficialne sa rozumie toto: www.durangosnowbike.com/snowbike_experience.html ale ci pojde prave na takomto nieco netusim
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 16. Jan 2016 19:28:57

Ako to vyzerá S vysielaním flamskych klasik bude Ich vysielať nejaká slovenská športova Televízia.Bolo by dobré vidieť Sagana už na omloop het nieuwsblad V slovenskej športovej televízii.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod dexterko » Sob 16. Jan 2016 19:41:55

Nesranduj, Omloop na RTVS? :lol:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 16. Jan 2016 21:34:25

Nemyslím rtvs ale napríklad aréna sport (bývalé Slovak sport) alebo digi sport
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod lukas » Ned 17. Jan 2016 11:36:48

Bombardujem všetky tri televízie, ale v RTVS nie je vôľa, komerčné nebudú vysielať nič v konkurencii Eurosportu a všetky tri nemajú peniaze. Kde by sa našli a v najväčšej miere aj vrátili späť cez reklamu je RTVS, ale neviem zlomiť tú ich pasivitu a keď im tam vyvolávam, cítim sa ako naivný idiot. Funguje to veľmi zložito, zle a úplne odlišne ako v ČT. Nechcem to rozvádzať. Najlepšie by bolo napísať pár mailov na absolútne vedenie gr@rtvs.sk a lukas.diko@rtvs.sk, že ako budú v sezóne 2016 sprevádzať cestu majstra sveta a najlepšieho slovenského športovca. Verejná mienka robí divy a nikto iní ako títo dvaja o ničom nerozhodne.

Novinkou je, že Eurosport po dlhých rokoch už od RCS nekúpil exkluzívne práva na územie strednej a východnej Európy, čiže Giro a všetko ostatné talianske sa už môže u nás vysielať. Ale aj tak je nám to na dve veci...

K dnešnému dňu platí, že ani jedna zo slovenských televízií nemá zakúpenú žiadnu klasiku v roku 2016 (ak nerátame MS v Dohe).
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod majo » Ned 17. Jan 2016 13:28:56

ja grcaaaam seefko ja grcaaaaaam...
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod elviska » Ned 17. Jan 2016 14:19:48

To akoze žiadnu jarnu klasiku nebude davat RTVS? No dosť smutne, takze RTVS bude vysielat TDF, olympiadu a MS v Dohe.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod lukas » Ned 17. Jan 2016 16:13:08

@elviska
Zatiaľ žiadnu klasiku. Každý rok robím všetko preto, aby sa aspoň niečo vysielalo, ale som malý pán.
RTVS má práva na Tour de Suisse 2016 a 2017, ktoré dostali v obrovskom balíku za niekoľko miliónov eur spolu so šiestimi MS v hokeji atď., tam si prenosy nevyberali. Bolo tam kadečo ako curling, skeleton a znova veci, na ktoré majú práva, ale ani nebudú vysielať. Tak ako majú roky práva na kadečo, ale nevysielajú to. Švajčiarsko ale odvysielajú, inak by to bola blamáž.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod bloy » Ned 17. Jan 2016 22:27:13

To je smutné, nutno poznamenať, že RTVS mnohokrát vysiela komerčný odpad (prípadne aj nekomernčný, čo lacne niekde kúpili v južnej Amerike, alebo Poľsku), kde ťažko možno hovoriť o službe verejnosti - viď načo pôjde trebárs na RTVS Ray Donovan ? To bolo zas rečí o podpore cyklistiky, keď sa Sagan stal majstrom. :x
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod berloq » Pon 18. Jan 2016 2:09:25

STV to je v porovnaní s ČT taký lepší študentský projekt...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod lukas » Pon 18. Jan 2016 10:51:06

@berloq
Pre predstavu, ČT má 4,5-násobný rozpočet oproti RTVS, to je obrovský rozdiel. Môžu ľudia na všetko nadávať, ale nikdy sa nedozvieme, ako by RTVS vyzerala s takým istým rozpočtom, možno by bola na jej úrovni.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod berloq » Pon 18. Jan 2016 14:03:57

@lukas
Áno, je mi to jasné, nič to však nemení na tom, čo som napísal. Bohužiaľ, to nie je nadávanie, ale konštatovanie.

Ale, načo tá obhajoba? Problém predsa nie je len v peniazoch... Aj tvoje tvrdenia len dokladajú to, ako tá televízia zvonka vyzerá: chýba pružnosť, flexibilnosť, schopnosť adaptovať sa a využiť prostriedky, ktoré majú. Jednoducho sú staromódni, nie sú schopní sa prispôsobiť novým trendom.

Roubaix nepatrí do ASO balíčka? Tam si predsa môžu ľahko overiť, či mali minulý rok sledovanosť alebo nie. A ak ju mali a napriek tomu to nebudú dávať, tak to nie je málo peňazí, ale sprostosť ľudí.

BTW: Myslím, že práve ČT tento rok budú vysielať live Roubaix aj Liege, čo pred tým nerobili, dávali iba hodinové zostrihy z WT ASO akcií. Lenže teraz? Majú ľudí, ktorí tam môžu naozaj uspieť, cyklistika v Česku zrejme naberá na popularite. Pri tom u ČT Sport by sa dalo argumentovať tým, že kde by taký dlhý prenos narvali do programu, keďže zabezpečujú prenos z domácich líg, vysielajú biatlon a veľa ďalších iných športov. Na STV2 pôjde Rysavá jalovica... takže to nebude len o rozpočte.

Ale nič, dúfam, že to nakoniec dajú ;) .
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod eres » Pon 18. Jan 2016 14:59:24

@lukas

Musím súhlasiť s berloqom, že to ohľadne RTVS nie je len otázka peňazí, nakoľko podobne by sa dalo argumentovať tým, o koľko má ČT menší rozpočet ako napr. ARD/ZDF. Kto má možnosť sledovať všetky spomínané stanice, môže porovnávať... A môj pohľad je, že ČT sa v porovnaní s ARD/ZDF nemá vôbec za čo hanbiť, niekedy sa dá aj za menej peňazí spraviť veľa (a kvalitnej) muziky...

A okrem toho, čo spomínal berloq, teraz myslím chýbajúcu "pružnosť, flexibilnosť, schopnosť adaptovať sa a využiť prostriedky, ktoré majú", ja tam nevidím ani minimálny náznak kreativity, alebo keby aspoň niečo obkukali a napodobili. Odhliadnuc od špičkovej cyklistiky, mňa by potešila aj hocijaká trápna relácia, kde by napr. len uvádzali cyklovidea z internetu alebo od divákov, alebo neverím, že keby sa fakt chcelo, tak by sa nenašli peniaze na natočenie 10-minútovej reportáže(dokumentu) týždenne, ako sú Cyklotoulky/Bežkotoulky na ČT sport...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Cyklistika v televízii-Porovnanie česká a slovenská tele

Poslaťod Miki » Pon 18. Jan 2016 17:29:53

Česká televízia v súčastnosti prevádza masmediálnu masáž celého českého národa.Výstupy sú jednostranného charakteru a nepripúšťajú akúkoľvek inú interpretáciu ,ako je tvrdenie oficiálneho názoru.Slovenská televízia sa snaží zachovať aspoň zdanie objektívnej verejnoprávnej televízie aj ked je tiež poplatná tomu jednému správnemu názoru.Akému?Nech si každí doplní sám.Pokiaľ sa týka športových reláciíí,tak za to málo čo sa jej dostáva na príspevkoch robí ešte pomerne hodne muziky.Ak by mala niekoľkonásobne väčší rozpočet a prevádzkovala 3.športový kanál ,určite by ho potrebovala niečím naplniť.Dostalo by sa na všetkých, asi aj na tie cyklotoulky.Možno aj na šípky.
A čo si myslia o českej televízii samotní česi?Dávam do pozornosti článok:http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Totalni-nasazeni-propagandistu-po-cely-rok-Nadstandardni-politicke-vazby-Neni-divu-ze-uz-jim-lide-neveri-Zkuseny-televizni-manazer-shrnul-lonske-deni-na-verejnopravnim-kanale-417176/diskuse
Treba čítať hlavne diskusiu.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod elviska » Pon 18. Jan 2016 19:41:46

Inak nevysielala náhodou RTVS minulý rok Paris - Roubaix?
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Cyklistika v televízii-Porovnanie česká a slovenská tele

Poslaťod ifčopifčo » Pon 18. Jan 2016 23:27:01

Miki píše:Česká televízia v súčastnosti prevádza masmediálnu masáž celého českého národa.Výstupy sú jednostranného charakteru a nepripúšťajú akúkoľvek inú interpretáciu ,ako je tvrdenie oficiálneho názoru.Slovenská televízia sa snaží zachovať aspoň zdanie objektívnej verejnoprávnej televízie aj ked je tiež poplatná tomu jednému správnemu názoru.Akému?Nech si každí doplní sám.Pokiaľ sa týka športových reláciíí,tak za to málo čo sa jej dostáva na príspevkoch robí ešte pomerne hodne muziky.Ak by mala niekoľkonásobne väčší rozpočet a prevádzkovala 3.športový kanál ,určite by ho potrebovala niečím naplniť.Dostalo by sa na všetkých, asi aj na tie cyklotoulky.Možno aj na šípky.
A čo si myslia o českej televízii samotní česi?Dávam do pozornosti článok:http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Totalni-nasazeni-propagandistu-po-cely-rok-Nadstandardni-politicke-vazby-Neni-divu-ze-uz-jim-lide-neveri-Zkuseny-televizni-manazer-shrnul-lonske-deni-na-verejnopravnim-kanale-417176/diskuse
Treba čítať hlavne diskusiu.


Myslím si že by sa sem nemala ťahať politika, podľa mňa RTVS nedostáva málo len míňa na hlúposti a šport je na vedľajšej koľaji.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod dexterko » Uto 19. Jan 2016 0:03:21

Veru, ja som ten článok radšej ani neotváral, bo si viem predstaviť o čom by to asi bolo. Nemyslím si, že tu ide o otázku koľko dostávajú, pretože aj z mála sa dá uvariť dobrá polievka. Skôr je to o schopnostiach, chcení a odhodlanosti konkrétnych ľudí, čo to majú na starosti. Pán Merčiak má v hlave v prvom rade futbal, potom futbal, potom nejaké svetové športy a po Saganových úspechoch sa zrejme od niekoho dozvedel aj o TDF (nevravím o cyklistike, ale o TDF)! Nebyť Sagana tak cyklistiku v svk tv neuvidíme ako je rok dlhý, veď stačí si spomenúť na dobu pred Saganom. Verím, že keby tam boli ľudia, ktorí sa rozumejú športu a zároveň športovému marketingu tak by to vyzeralo inak, lenže takíto ľudia sa do našej verejnoprávnej zrejme nehrnú, a keď už tak idú do komerčnej kde majú lepšie podmienky, a tam sú zase priority iné, Aké, stačí si prelistovať program.

Bol tu odvážny pokus s trojkou, ale pre mňa to bol už od spustenia stratový projekt s veľmi čiernou budúcnosťou. Bez reklamných príjmov to bolo odsúdené k zániku už pri spustení. U nás nie je taký veľký divácki trh aby si udržali sledovanosť. A keď neboli peniaze na svetové športy, tak sa museli dávať ,,druhoradé odvetvia,, kde naši nehrali ani tretie husle. To nevravím o reprízach a pod. A keď sa takto šafári s peniazmi a takíto ľudia tam rozhodujú, potom budeme darmo čakať na nejaké jarné klasiky, tobôž menšie preteky.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod dexterko » Uto 19. Jan 2016 0:23:51

A už keď sa vyjadrujem k prenosom, tak radšej na spôsob rtvs (rozumej žiadny) ako ten čo bol dnes z Argentíny. S bolebruchom som ho nejak pretrpel, ale dozvedať sa výsledky tak, že to týpek hádže z twitteru je myslím skôr nevydarený študentský pokus o nahliadnutie do technológií budúcnosti. Heli bola super, len škoda, že sa pilot bál lietať nad el. vedením alebo stromami a tak mi neostávalo nič iné iba spočítať či ich tam je ešte šesť, aj to som si mohol niekoho pomýliť s motorkou :shock: Dúfam, že zajtra budeme aspoň vedieť v akom stave sa nachádza pelotón. Držím organizátorom palce.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Cyklistika v televízii

Poslaťod lukas » Uto 19. Jan 2016 15:58:31

elviska píše:Inak nevysielala náhodou RTVS minulý rok Paris - Roubaix?

Na to som v roku 2012 presvedčil vtedajšieho šéfa redakcie Jána Hudoka, ktorý to následne pretlačil hore a po TdF 2012 kúpili na tri roky TdF + dve A.S.O. klasiky. Vlani táto zmluva skončila. Práva na TdF už stihli markizáci na čele RTVS predĺžiť, aby im to nevyfúkli komerčné televízie, o klasiky sa ale nezaujímali.
A tá sledovanosť Roubaix bola zhruba osmina/desatina oproti TdF, žiadne terno.
Ako som písal, celé je to veľmi náročný mechanizmus. Ja som iba mierny optimista, ale verím, že sa to zlomí.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 118 hostia