Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Phobos » Pia 10. Mar 2017 12:14:36

Zdravim Lukas, potvrdzujem ze je uz mozne (aspon v mojom pripade) pridat prispevok.

lukas píše:Minule sa ktosi kdesi sťažoval, že sa do článku nehodí nejaký záber.


Bol som to ja, no nebola to staznost, iba konstatovanie. Mal som pocit, ze mozno doslo k chybe a fotka bola nachystana na preview k T-A. Teraz mi je ale jasne o co ide, a ake su problemy s fotkami.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ifčopifčo » Pia 10. Mar 2017 12:48:15

@Lukas - len píš, keď si nájdeš trochu času, ja si rád prečítam niečo z "kuchyne" toho webu a určite nie som sám. :D Aspoň človek získa akú-takú predstavu čo všetko je treba, aby mohli vzniknúť takéto stránky.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Jedna technická

Poslaťod dexterko » Str 15. Mar 2017 22:38:50

Nakoľko je sezóna v plnom prúde, a veľa ľudí chodí po rôznych pretekoch, tak by možno niekto chcel prispieť aj nejakou zaujímavou vlastnou fotografiou/videjkom. A možno nie len s pretekov, ale aj s nejakou inou zaujímavosťou ohľadom cyklistiky. Preto sa pýtam či je/bude nejako možné prispievať do fóra aj vizuálnym pohľadom na vec. Pýtam sa preto, nakoľko nie všetci majú aktívne sociálne siete a podobné kra.iny, a teda nemôžu to riešiť odkazom na www. Raz sa mi podarilo sem ničo hodiť, ale to som musel najskôr z PC dať do Google disku (čo som urobil nerád), zakódovať súkromie a ja neviem čo ešte. Či teda nie je nejaká schodnejšia cesta. Vďaka ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Jedna technická

Poslaťod eres » Štv 16. Mar 2017 12:34:35

dexterko píše: Preto sa pýtam či je/bude nejako možné prispievať do fóra aj vizuálnym pohľadom na vec...


Však fotku sem do príspevku môžeš dať, alebo napíš blog priamo na stránku :ugeek:
Prílohy
241_big.jpg
241_big.jpg (13.93 KiB) Zobrazené 14043 krát
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Štv 16. Mar 2017 17:40:06

@dexterko
Tiež mi nie je jasné, na čo narážaš, ale fotku tu vieš aj nahrať ako eres ukázal. Dole máš "pripojiť prílohu" a fotka sa tam dá dať. Ak chceš niečo ucelenejšie, tak kľudne daj dokopy pár riadkov + fotky, videá, čo máš a pošli nám to mailom. Spracujeme to a zverejníme ako blog. Nechytila sa veľmi tá možnosť, aby ste sami písali blogy, tak nám to stačí poslať a povenujeme sa tomu.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Štv 16. Mar 2017 20:01:28

:oops: páni sorry, toto som si fakt, ale že fakt nevšimol. No hanbím sa normálne :lol: Ďakujem za info obom. Ale nedalo by sa to dať radšej k hornej lište príspevku? Tam dole je to dosť od veci, keď som si to nevšimol aj keď som to hľadal :oops:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Štv 16. Mar 2017 20:07:06

lukas píše:@dexterko
Ak chceš niečo ucelenejšie, tak kľudne daj dokopy pár riadkov + fotky, videá, čo máš a pošli nám to mailom. Spracujeme to a zverejníme ako blog. Nechytila sa veľmi tá možnosť, aby ste sami písali blogy, tak nám to stačí poslať a povenujeme sa tomu.

Momentálne nemám nič, nakoľko mi práca zaberá dosť času, snáď sa neskôr dačo podarí. A sa aj čudujem, že prečo tu vôbec nikto ešte nedal nejakú zaujímavú foto, hocijakú. K blogu, ja nie som ten typ, čo rád píše, a ešte aj múdro. Myslím, že by sa tu našlo veľa schopnejších v tomto ako ja :lol:
Osobne som od sekcie blogu nečakal veľké zázraky, ale že až takéto slabé to bude, to ma fakt prekvapilo. Snáď si niekedy nájdem čas a podelím sa ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod eres » Pia 17. Mar 2017 12:25:07

K téme blogy...

Ja som napísal jeden, celkom ma to bavilo, bolo to niečo iné, ako robím bežne. Písal som ho dlho, po kúskoch, keď som mal čas a chuť. Nie som však bývalý cyklista, v mladosti som sa venoval inému športu, cestnú cyklistiku ma len baví sledovať čoby fanúšika (a ako hobby sa venujem MTB), takže nemám a ani nikdy nebudem mať také vedomosti ako napr. berlocq, aby som niečo cyklisticky zmysluplné napísal a vytvoril.

Venovať sa môžem len nejakým zaujímavostiam okolo, čo mi napadnú a niekde na nete k tomu nájdem informácie. Dám to dokopy, spravím štatistiku a možno aj nejaký graf, a blog je hotový :D

A problém je práve mať dobrý nápad – okrem myšlienky pozrieť sa na to, čo robia jazdci, ktorí v minulosti jazdili s Petrom Saganom na Tour (o tom práve bol môj jediný blog vlani v lete), zatiaľ dobrá inšpirácia chýba. Chcel som napísať niečo o histórii tímu, ktorý vlani Oleg Tiňkov pochoval. Začiatky, jazdci, víťazstvá, počty Dánov v tíme a pod., mal som už pozbierané nejaké podklady a niečo aj pripravené, malá ukážka nižšie, ale pred Vianocami som sa k tomu nedostala a cez Vianoce už tým dupľom, no a po Novom roku mi to už pripadalo neaktuálne. Začala nová sezóna a Oleg T. (ozaj, fakt niekomu chýba :) ) a aj sláva CSC/Saxo/Tikoff začali pomaly zapadať prachom.

Zaujímavá je aj hra s číslami okolo cyklistickej hry, čo tu viacerí hrávame a tvoríme si aj miniligy s názvom tohto portálu, hlavne vlaňajšie jarné klasiky mám tabuľkovo dobre spracované (a verím, že mi táto príprava pomôže v kariére virtuálneho „Directeur Sportif” :lol: ), aj blog by som o tom vedel napísať, ale nebola by to tak trochu bezplatná propagácia tejto cyklohry? Keby na C-I.sk aspoň reklamovali, ako Zweller, tak OK, ale takto som trochu na rozpakoch...

Záver môjho krátkeho výlevu – odo mňa nejaký blog časom určite bude, len musí prísť správny podnet a aj všetko ostatné tomu musí zahrať do karát.
A keď pozerám, koľko riadkov som dokázal napísať, tak to vlastne aj mohol byť miniblog o tom, prečo blogy nie sú, ale časom, aspoň odo mňa, určite budú ;) ).
Prílohy
001.jpg
001.jpg (72.03 KiB) Zobrazené 13943 krát
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 19. Mar 2017 7:41:26

@lukas aj ty mas nejakeho oblubeneho cyklistu? :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod majo » Ned 19. Mar 2017 14:40:07

@lukas
napis ze Demara :D :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Pon 20. Mar 2017 21:16:01

@eres
blog je čisto záležitosť čitateľa, každému z vás, kto píše na fórum, blog určite zverejníme. Diskutujete pokojne a vecne. Takže čokoľvek tam bude, akýkoľvek obsah, aj cyklistické hry, všetko je ok.

@Focus-Shimano
možno vás to prekvapí, ale nemám vyložene obľúbeného cyklistu, ktorého by som sledoval alebo mu fandil, okrem Slovákov, samozrejme. Chcem si udržiavať odstup.

Ešte chcem reagovať na to, čo sa dnes rozoberalo, že 1. etapu Katalánska dnes písal náš nový český spolupracovník Marek. Je to prozaická záležitosť zrozumiteľná pre každého mysliaceho čitateľa. Potrebujeme ho otestovať pred väčšími podujatiami na CZ verzii a bol by snáď nezmysel, keby pri tom v rovnakom čase počas nabitej sezóny sedel ešte niekto ďalší. Do dvoch hodín po skončení etapy vždy pôvodný český text nahradíme slovenským.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Alex » Pon 20. Mar 2017 22:51:13

Lukáš, jasné že Čestina neprekáža. Máte toho v redakcii veľa, takže každá pomocná ruka sa zíde, a či už je česká alebo slovenská je jedno si myslím. Kto má problém s Čestinou, nech si skúsi nájsť live prenos etapy Katalanská po Slovensky na nejakom inom webe, ak taký nájde tak nech sa mi kľudne ozve ;)
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod dexterko » Pon 03. Apr 2017 22:54:59

Lukáš, viem, že si to tu už niekde raz písal (a nechce sa mi to hľadať). Vieš nám, prosím, povedať ako si zisťuješ informácie ohľadom štartov Slovákov, konkrétne chalanov z Bory, ešte konkrétnejšie P.Sagana? Vďaka. ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Uto 04. Apr 2017 9:39:06

@dexterko
Pred sezónou prosím o kalendár priamo tím, teda Boru, pretože to nepotrebujeme vedieť len my, ale aj naše televízie, ktoré musia dostatočne dopredu riešiť TV prenosy, teda potrebujú vedieť, kam Peter pôjde. To je teda oficiálny kalendár od šéfa športových riaditeľov Enrica Poitschkeho. Nemôžem si dovoliť RTVS poslať nejaký vymyslený alebo pravdepodobný kalendár. Tento rok som už nemusel žiadať Lombardiho ani Uboldiho, pomohol mi Maťo Vyšňa. Mali sme takto k dispozícii všetkých Slovákov.
To sa ale potom počas sezóny môže meniť (hlavne u našich mladších chalanov), a to už je horšie. To už zisťujem iba hala-bala všelijako. Vieme, že pretekárovi sa aj zo dňa na deň plán zmení. Naši sú náhradníci na kopec pretekov.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod majo » Str 05. Apr 2017 20:38:36

@lukas a ostatny aktivny

mate este niekto okrem mna problem pouzivanim fora?...strasne casto sa mi stava pri preklikavani medzi temami ze ma samo odhlasi...ked kliknem na "obsah fora" tak ma odhlasi zakazdym ked na niektoru inu kategoriu tem tak niekedy ano niekedy nie...trva to uz asi 3 dni...myslel som ze chyba je v mojom compe alebo prehliadaci ale robi mi to aj v robote tak neviem...dakujem
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Str 05. Apr 2017 23:46:00

@majo
vďaka za info, píšem si to do širokého zoznamu problémov. Príčina je v zmene servera, ku ktorej došlo minulú sobotu. Už sa určite nemusíte báť, že sa hodinu nedostanete na web pri dojazde nejakej veľkej klasiky alebo Tour. K výpadkom ešte môže dôjsť, ale iba krátkym, pretože ho testujeme a nevieme akú konfiguráciu zvoliť.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod majo » Štv 06. Apr 2017 7:30:12

lukas píše:@majo
vďaka za info, píšem si to do širokého zoznamu problémov. Príčina je v zmene servera, ku ktorej došlo minulú sobotu. Už sa určite nemusíte báť, že sa hodinu nedostanete na web pri dojazde nejakej veľkej klasiky alebo Tour. K výpadkom ešte môže dôjsť, ale iba krátkym, pretože ho testujeme a nevieme akú konfiguráciu zvoliť.


tak som si aj myslel ze to bude tym...v pohode ja to prezijem aj ked je to otravne sa kazdu chvilu prihlasovat
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 06. Apr 2017 13:11:28

Majo presne to iste sa stava aj mne ze ma samo odhlasi pri zmene temy, alebo po pridani prispevku.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod majo » Štv 06. Apr 2017 14:05:22

Focus-Shimano píše:Majo presne to iste sa stava aj mne ze ma samo odhlasi pri zmene temy, alebo po pridani prispevku.


sme v tom spolu bratu :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod motyliLET » Pon 10. Apr 2017 14:23:05

musim potvrdit je to cim dalej horsie s tym odhlasovanim prihlasim sa a kym pridem v teme kde chcem pisat na koniec uz som odhlaseny
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia