Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Val » Pon 08. Jan 2018 23:23:45

dexterko :
Polichotil si mi, lebo si ma precenil :-))). Ja tú stránku teraz pozerám len kvôli Vlhovej, Kuzminovej a Žampovcom. Tam mi časy štartov zatiaľ nezlyhali a jedine, ak v priamom prenose nie sú Žampovci pre vysoké štartovné čísla, vidím na LIVE, ako dopadli. A na to mi stačí..... a podľa týždenného rozpisu si viem naplánovať, kedy sa "môžem" flákať po meste :-)))
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Ak1n0m » Uto 09. Jan 2018 17:14:51

@Val
Ďakujem pekne, ale mám svoje zaužívané stránky na ktorých nájdem čo potrebujem, napr. lyžovanie sledujem na fis-ski, a podobne. Ja v nfl nehľadám výsledky, tie si nájdem na nfl.com, chýbajú mi články a diskusie z ktorých by som získala prehľad a aktuálne informácie, ako svojho času tu, na ešte starom vebe písal Ifčo-pifčo o cyklistike a veľa ma naučil a nielen o cyklistike, ale aj cyklistoch, tímovej taktike a pod.
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Ak1n0m » Uto 09. Jan 2018 17:45:52

@Dexterko

Máme tu v NFL play off, aký je systém? Sú dve konferencie NFC a AFC po 5 tímov + 2 tímy s divokými kartami, ktoré už odohrali nejaké zápasy. (Trošku som fandila Bulls, keďže sa do pay off dostali po toľkých rokoch ale nevydalo).
Teraz sa budú hrať 4 zápasy? Nejak sa v tom strácam... Viem, že kto má lepšie skóre, má výhodu dom.prostr., že sa hrá na jeden víťazný zapas.
Základná časť bola pre mňa zoznamovacia, play off už ide o niečo viac, tam by som sa mohla posunúť.

A komu budeš fandiť, keď sa 49ers nedostali ďalej?
Stránku nfl.cz som našla, ale bude mi trocha dlhšie trvať kým pochopím presne o čom píšu lebo niektorým výrazom zatiaľ nerozumiem.(turnover, power running systém, running back a pod.)

Ináč vďaka :D
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Val » Uto 09. Jan 2018 17:51:32

Ak1n0m:
fis-ski si dávam do obľúbených. Som v skutočnosti taký samouk pokus-omyl a ak mi niekto poradí niečo dobré a lepšie, samo, že beriem. Zatiaľ sa mi tá stránka zdá trochu zložitá, ale to potrebuje čas. A toho už teraz mám ajajááj. Díky. Pekný večer a držme Petre palce. Tuším je trochu psychicky rozhádzaná, tak nech sa "otrasie" ( ako to vie Peter-čo bolo už ma nezaujíma) a naďalej nám robí radosť.
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Ak1n0m » Uto 09. Jan 2018 18:02:22

@Val
Na fis-ski, máš v pravo aktuálne preteky, keď rozklikneš, máš tam Live timing available a tam môžeš sledovať priamo na trati medzičasy aké majú pretekári aj keď už nebeží prenos v TV. Sledujem tam napr. Žampovcov :)
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod lukas » Uto 09. Jan 2018 23:32:42

Prečítal som si tu diskusiu a elviska sa pýtala, či sa tento mesiac volí prezident SZC, tak áno, funkčné obdobie terajšieho sa končí. K tomu by som povedal len toľko, že na FB sa objavilo v poslednej dobe toľko hlúpostí a klamstiev, že to mňa a nie len mňa ako človeka, ktorý každý deň ráno vstáva s tým, že chce robiť v našej cyklistike, nesmierne demotivuje. Závidím ľuďom, ktorých to nezaujíma a nemusia si z toho robiť ťažkú hlavu. A pre tých, ktorí chcú mať prehľad, alebo sú členmi zväzu, odporúčam čítať si zápisnice z vášho odvetvia alebo z výkonného výboru, a tam sa kultivovaným spôsobom píše čo sa akutálne rieši.
napr. december: http://www.cyklistikaszc.sk/fileman/Upl ... _zapis.pdf
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod dexterko » Str 10. Jan 2018 0:27:56

Ak1n0m píše:@Dexterko

Máme tu v NFL play off, aký je systém? Sú dve konferencie NFC a AFC po 5 tímov + 2 tímy s divokými kartami, ktoré už odohrali nejaké zápasy. (Trošku som fandila Bulls, keďže sa do pay off dostali po toľkých rokoch ale nevydalo).
Teraz sa budú hrať 4 zápasy? Nejak sa v tom strácam... Viem, že kto má lepšie skóre, má výhodu dom.prostr., že sa hrá na jeden víťazný zapas.
Základná časť bola pre mňa zoznamovacia, play off už ide o niečo viac, tam by som sa mohla posunúť.

A komu budeš fandiť, keď sa 49ers nedostali ďalej?
Stránku nfl.cz som našla, ale bude mi trocha dlhšie trvať kým pochopím presne o čom píšu lebo niektorým výrazom zatiaľ nerozumiem.(turnover, power running systém, running back a pod.)

Ináč vďaka :D

Nie tak celkom presne. Najlepšie ti to vysvetlím na samotných konferenciách, ktoré sú, ako vieš, dve AFC + NFC (mimochodom ešte pred 52 rokmi to boli dve samostatné ligy, ktoré sa následne spojili aby vytvorili do dnes trvajúcu NFL, preto sa tento rok hrá ,,len,, 52 superbowl, i keď am. futbal vznikol už niekedy pred cca 80 rokmi, odvodením od klasického európskeho rugby).

Tiež iste vieš, že každá konf. má 4 divízie po 4 tímy. Z každej konferencie postupuje 6 tímov zo 16tich. Automaticky 4 víťazi vlastnej divízie (i keď môžu mať horšiu bilanciu ako posledný tím z inej divízie. Takže majú niečo ako právo postupu víťaza divízie) + ďalšie 2 tímy s najlepším pomerom výhier k prehrám, takzvané wild card tímy. Tieto dva tímy už môžu byť z hociakej divízie, kľudne aj z tej istej, teda sa môže stať, že z jednej postúpia tri tímy, a z ostatných len víťazi. Tie dva WC tímy hrajú WC zápasy (niečo ako mini play-off o prvé kolo samotného play-off) s tímami, ktoré boli víťazmi divízie, ale celkovo boli v konferencii tretí a štvrtý (zase na základe pomeru víťazstvá - prehry). Hrajú systémom tretí so šiestym a štvrtý s piatym, to boli tie zápasy čo sa hrali minulý víkend. Následne víťazi týchto WC zápasov hrajú už samotné prvé kolo play-off. Hrá sa systémom, že prvý z konferencie hrá s tým horším týmom po základnej časti čo postúpili z WC, a druhý celkovo z konferencie s tým lepším týmom po zákl. časti čo postúpil z WC zápasu. Následne už je to klasické play-off, kde nám ostali 4 tými v každej konferencii. Stále sa ale hrá jedna a druhá konferencia samostatne, až následní víťazi konf. sa stretnú v superbowle. Ešte jeden taký detail, že vždy sa hrá na štadióne toho týmu, ktorý mal lepšiu bilanciu po zákl. časti, čo je v NFL veľká výhoda. PO sa hrá len na jeden zápas.

Tu máš tabuľku aj s vysvetlivkami pod ňou, kde si to môžeš celé predstaviť ako to asi vyzerá. Nie je to nič zložité.
http://www.nfl.com/playoffs/playoff-picture

Snáď som ťa nezahltil, a nejako si to pochopila :D ak nie, kľudne sa pýtaj. Fandiť som chcel Panthers, ale aj tí už vypadli, tak to budem asi priať Steelers, hrajú naozaj pekný futbal tento rok.

A tie anglické výrazy ľahko pochopíš, keď budeš sledovať hru. Skoro všetky výrazy sa za zápas zopakujú pri nejakej akcii viac krát, takže stačí len pozerať a počúvať.
Prípadne sa pýtaj. ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Ak1n0m » Str 10. Jan 2018 21:33:39

Ďakujem dexterko,
ešte to potrvá kým do toho celého prídem. Som zvedavá na víkend a teším sa mojich patriots :lol:
Viac ako Bradyho "obdivujem" Gronkovského. ;)
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Ak1n0m » Str 10. Jan 2018 22:36:42

Ešte som chcela
majú to tam riadne premakané, všetky zápasy v zákl.časti sú dosť dôležité, nemôžeš "vypustiť" ani jeden zápas, lebo každý bod je veľmi cenný. Neprikladala som zákl. časti až taký význam.:shock:
A prečo má taký význam domáce prostredie? Veď keď si dobrý, dáš to aj u súpera, či?

A je niečo také, že najslabšie tými zostupujú a nové prídu?

Možno ma ešte niečo napadne, tak sa ozvem. ;)
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Alex » Str 10. Jan 2018 23:39:47

@lukas mohol by si prosím bližšie špecifikovať kde na FB sa napísalo mnoho klamstiev ? rád by som si to prečítal
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod lukas » Štv 11. Jan 2018 21:33:34

@Alex
Nehnevaj sa, ale určite nebudem prilievať do ohňa, žeby som vám dával linky na miesta či posty, kde sa osočujú ľudia a hlavne takí, ktorí v cyklistike denne robia. Nie je tam priestor na diskusiu, lebo druhá strana je vždy blokovaná, takže svetonázor ide iba v jednej línii. Ja len verím v jedno, že zvíťazí rozum nad nenávisťou. Ako vravím, musíte poznať aktérov osobne, aby ste si mohli vytvoriť názor, inak bude pohľad absolútne skreslený.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod dexterko » Pia 12. Jan 2018 0:18:48

@Ak1n0m
Veru, sú dôležité, takisto aj tie, v ktorých už o ,,nič,, nejde (keď už nie je šanca na POff) aj vtedy sa hrá na plno, a to sa mi na tom páči. Tam už hráči bojujú o svoj flek pre ďalšiu sezónu, čiže si nikto nemôže dovoliť hrať na pol plynu, azda len tie najväčšie hviezdy, ale to sa tiež nestáva.

Čo sa týka domáceho prostredia. Okrem toho, že hráš vo vlastnom stánku (čo už je samo o sebe veľký faktor) nemusíš nikam cestovať a tieto klasické veci, tak sú veľmi veľkým faktorom domáci fanúšikovia. Ide o to, že keď je na lopte súper, tak diváci robia neuveriteľný rachot. Až taký, že hráči hostí sa na ihrisku nepočujú, resp. minimálne. A keďže QB hlási hráčom akciu, akú idú hrať, tak je to veľmi zložité. Hlavne keď QB ju už pri rozostavení chce zmeniť, tak už nemá šancu ju všetkým oznámiť, resp. ju niektorí zle pochopia atď. Potom z toho vzniká chaos, prípadne horšie veci ako fumble (strata lopty) a podobne. Niekedy kvôli hluku nestihnú rozohrať akciu, musia si zobrať time-out(y), ktoré im môžu chýbať na konci zápasu, a často krát aj chýbajú. Kdežto pri rozohrávke domácich sú diváci ticho, a jráči majú kľud na svoju hru. Je to taký detail, a veľa krát už dokázal rozhodnúť zápas. V Seatli dokonca kvôli divákom (ktorí dlho držali rekord NFL v hlasitosti) vyradili číslo 12, pretože tá patrí divákom. Považujú ich za dvanásteho hráča, presne kvôli tomu hluku. Aj na štadióne majú veľkú zástavu s týmto číslom. Ale samozrejme, ak je niekto lepší o parník, tak je to úplne jedno.

Nie, nikto nepostupuje ani nezostupuje. Je to presne ako v ostatných profi ligách v USA. Teraz je 32 tímov, a je to tak dobre rozdelené (6div. po 4 tímy), že tak skoro, určite nikto nepribudne. Môže sa len niekto presťahovať do iného mesta. Ako túto sezónu St. Louis Rams do L.A. Ale tá 32ka ostane určite ešte veľmi dlho.

No a Gronkzilla? Tak na toho sa aj ja vždy veľmi teším. Pretože to nie je človek, ale mimozemšťan. Neskutočný hráč. Prirovnanie futbalový Sagan je veľmi slabé :lol:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Ak1n0m » Pia 12. Jan 2018 23:57:10

@dexterko

Asi vieš, že za Falcons hraje v útoku chlapík, ktorý je hluchý (tomu určite nevadí hluk v hľadisku :lol: ), že odčítava z pier svojmu QB. Už si nepamätám ako sa volá. V Amerike je všetko možné. :D

Nedávno som pozerala v Tv: megastavby sveta a bola tam stavba štadióna NFL s kapacitou 80 tisíc ľudí, ako oni mohli vedieť v roku 1920-30, že toľko ľudí im príde na zápas??

A presne to ma motivovalo pochopiť NFL, zopár hráčov tam "bojuje" o šišatú loptu, celá akcia trvá cca 10-20 sek. a hľadisko s 60 tisíc ľuďmi šíli. :?

A ešte jedno ma prekvapuje, ako sa neháda a neprotestuje proti rozhodnutiu rozhodcov, sú nedotknuteľní, skoro ako policajti :lol: :lol: Je dosť rozporuplných rozhodnutí ale nejak sú všetci spokojný, aj keď nie sú. :?:
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Sob 13. Jan 2018 9:49:19

ak dovolite trosku vam tu do toho vstupim...je NFL nesledujem a pravidla am.futbalu ovladam minimalne cize k tymto veciam sa nevyjadrujem...ovela radsej mam rugby kde ma ma udivuje hlavne aku kondicku rychlost vybusnost a zaroven silu maju tito borci...tam sa hra taj casto neprerusuje a rugbysti v kratkych sledoch sprintuju brzdia znova sprintuju su zrazeny na zem znova sprint atd...a ze je to naozaj sprint nielen nejaky vyklus
ale ine som xcel...padla tu myslienka ze desattisice amikov saleje pri par sekundovych akciach...aby bolo jasne nexcem nikoho urazat ale americkemu divakovy vacsinou staci akcia spojena s agresivitou silou a nicenim...nieje asi nahoda ze prave v USA su az neveritelne oblubene motoristicke preteky na ovaloch ktore su totalne nudne ale plne havariek horiacich aut a lietajucich plelecov...a sleduju to niej desattisice ale stotisice ludi na stadionoch a miliony pred TV...dalsia vec je wrestling cize herecko-kaskaderske akoze suboje v ringu a teda mi prijde samozrejme ze aj NFL je tak velmi oblubena...samozrejme kopa ludi povie ze je to preto ze amicy su proste blby a tak im staci takato jednoducha a primitivna forma zabavy...ja si na taketo hodnotenie netrufam...ja skor uznavam ze v amerike je sledovanost vysoka asi v kazdom sporte a co sa mi naozaj paci ze aj ziacke ci dorastenecke zapasy mavaju slusnu navstevnost
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Ak1n0m » Ned 14. Jan 2018 21:54:04

@Majo
Určite by som nenazvala Amikov "primitívnymi", všade sa nájdu taký aj taký. Skôr si myslím, že oni vedia urobiť zo všetkého neskutočnú šou, vtiahnu diváka do diania ani nevie ako. NFL je prirovnávaná k novodobým gladiátorom, šachovým partiám, fyzickej a psychickej odolnosti, ale nechcem ťa presviedčať. Keď človek niečomu nerozumie, vždy je to preňho nezaujímavé a nezáživné. Ako pre mňa ragby ;)
Vresling je aj podľa mňa blud :roll:
Čo sa týka NASCAR, kto vie, čo oni všetko vedia o týmoch, o jazdcoch, o autách, o taktike... To máš ako s F1, keď jazdil, D. Hill, Schumacer,potom N. Hakinen, každú nedeľu sme pozerali, všetko sme o nich vedeli a dnes ani neviem okrem Hamiltona kto tam jazdí a ani ma to nezaujíma, príde mi dnes F1 nudná. Asi tak.


@dexterko

tak po prvom polčase v Pitsburgu si asi budeš musieť hľadať nový tím :lol: ale snáď to ešte zvládnu, spomínam na minuloročný SB 8-)
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod elviska » Ned 14. Jan 2018 22:53:56

@ Ak1n0m
No ja s bratom pozerám dakedy F1, bratov aj mamkin favorit je Vettel, ale pre mna strelený, zábavný Ricciardo a aj Raikonen. Brat bol minulý rok na VC Madarska.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Ak1n0m » Pon 15. Jan 2018 17:31:43

elviska píše:@ Ak1n0m
No ja s bratom pozerám dakedy F1, bratov aj mamkin favorit je Vettel, ale pre mna strelený, zábavný Ricciardo a aj Raikonen. Brat bol minulý rok na VC Madarska.



paráda Elviska, že Vás to baví, je to super, keď to sleduješ, máš komu fandiť, o to ide.
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod dexterko » Pon 15. Jan 2018 23:54:19

majo píše:ak dovolite trosku vam tu do toho vstupim...je NFL nesledujem a pravidla am.futbalu ovladam minimalne cize k tymto veciam sa nevyjadrujem...ovela radsej mam rugby kde ma ma udivuje hlavne aku kondicku rychlost vybusnost a zaroven silu maju tito borci...tam sa hra taj casto neprerusuje a rugbysti v kratkych sledoch sprintuju brzdia znova sprintuju su zrazeny na zem znova sprint atd...a ze je to naozaj sprint nielen nejaky vyklus
ale ine som xcel...padla tu myslienka ze desattisice amikov saleje pri par sekundovych akciach...aby bolo jasne nexcem nikoho urazat ale americkemu divakovy vacsinou staci akcia spojena s agresivitou silou a nicenim...nieje asi nahoda ze prave v USA su az neveritelne oblubene motoristicke preteky na ovaloch ktore su totalne nudne ale plne havariek horiacich aut a lietajucich plelecov...a sleduju to niej desattisice ale stotisice ludi na stadionoch a miliony pred TV...dalsia vec je wrestling cize herecko-kaskaderske akoze suboje v ringu a teda mi prijde samozrejme ze aj NFL je tak velmi oblubena...samozrejme kopa ludi povie ze je to preto ze amicy su proste blby a tak im staci takato jednoducha a primitivna forma zabavy...ja si na taketo hodnotenie netrufam...ja skor uznavam ze v amerike je sledovanost vysoka asi v kazdom sporte a co sa mi naozaj paci ze aj ziacke ci dorastenecke zapasy mavaju slusnu navstevnost


Ešte by som doplnil, že je to dosť aj o tradíciách oných športov. NFL založená v US, MBL založená v US, NASCAR založená v US, WRESLING detto. Drvivá väčšina športov, na ktoré chodia najväčšie návštevy sú založené resp. vychované v US. Možno aj preto to majú tak zakorenené v hlavách a chodia najviac na tieto športy. Preto taký hokej nie je ani v TOP5. Zato v Kanade, kde sa hokej zrodil, je to národný šport. Najpopulárnejšia hra sveta - futbal, do nedávna chodilo v US ,,pár tisíc,, ľudí na zápasy, lebo s ním nemajú nič spoločné, a ani ho nikdy nevedeli hrať.

Jasne, NFL sa s tvrdosťou a rýchlosťou rugby nedá vôbec porovnávať, i keď am. futbal vzišiel práve z tejto hry. Ale amíkom sa asi nechcelo toľko, behať tak si to trochu zjednodušili :)) A rokmi evolúcie prešli pravidlá toľkými zmenami, že už sú to teraz dva úplne odlišné športy.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod dexterko » Uto 16. Jan 2018 0:02:07

Ak1n0m píše:@dexterko

Asi vieš, že za Falcons hraje v útoku chlapík, ktorý je hluchý (tomu určite nevadí hluk v hľadisku :lol: ), že odčítava z pier svojmu QB. Už si nepamätám ako sa volá. V Amerike je všetko možné. :D

Nedávno som pozerala v Tv: megastavby sveta a bola tam stavba štadióna NFL s kapacitou 80 tisíc ľudí, ako oni mohli vedieť v roku 1920-30, že toľko ľudí im príde na zápas??

A presne to ma motivovalo pochopiť NFL, zopár hráčov tam "bojuje" o šišatú loptu, celá akcia trvá cca 10-20 sek. a hľadisko s 60 tisíc ľuďmi šíli. :?

A ešte jedno ma prekvapuje, ako sa neháda a neprotestuje proti rozhodnutiu rozhodcov, sú nedotknuteľní, skoro ako policajti :lol: :lol: Je dosť rozporuplných rozhodnutí ale nejak sú všetci spokojný, aj keď nie sú. :?:

Presne, toto aj ja kvitujem. Ale to je dané tvrdými pravidlami. Nemôžu si dovoliť k rozhodcom nič vážnejšie, lebo im za to hrozia tvrdé tresty, od mastných finančných pokút až po suspendáciu. A práve to druhé je veľký strašiak. V NFL je tak strašne ťažké si udržať miesto, že každý si dva krát rozmyslí, či znadá sudímu a dostane za to stopku na 3 zápasy. U priemerných hráčov ide do slova o ich kariéru. Pred dverami čakajú fronty na miesto v zostave. V NFL keď máš desať ročnú kariéru, musíš byť už hviezda. Lebo ak máš jednu zlú sezónu, už si viac miesto nemusíš nájsť, a že takých príkladov je jak maku. O tom hluchom som už dačo započul dávnejšie, ale neviem o koho sa jedná a či ešte hráva.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Uto 16. Jan 2018 9:19:53

samozrejme ze am.futbal vzisiel prave z rugby a to ze sa mne paci viac prave rugby je len subjektivna vec...pred par rokmi som sa snazil pozerat aj NFL ale jednoducho ma to neoslovilo az tak ako rugby...ale paci sa mi ze sa am.fut. rozsiruje aj k nam a vznikaju kluby trenuju a hraju...hej a este je to jeden amicky sport ktory sa mi velmi paci a ktory by sa mi pacil ak by bol v telke...lacros...a to je fakt ze asi jediny original americky sport kezde h vymysleli indiani...rychli a kontaktny sport...pred mnohymi rokmi som mal moznost si to vyskusat a poviem vam ze nam trvalo dost dlho kym sme sa naucili vystrelit lopticky z tej palky no a o tom aby letela prave tam kde som xcel ani nehovorim :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 21 hostia