Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ifčopifčo » Uto 15. Dec 2015 10:53:53

mortirolo08 píše:Jednoznacne biathlon a Sagan. Moj osobny nazor je ze lyzovanie nema ani nahodou taku "fanusikovsku zakladnu" na slovensku ako biathlon... A co sa tyka Zuzulovej pre mna je to naprecenovanejsi slovensky sportovec. Vzdy su jej plne spravy a co vlastne dosiahla? Viac menej nic.


Zuzulová je skvelá, dosiaľ bola 49x v top 10 v pretekoch SP, 18 x stála na stupni víťazov v SP, v 7 sezónach skončila celkovo v slalome v top 10, to sú fantastické výsledky ku ktorým sa žiaden náš biatlonista ani len nepriblížil (Kuzminovú nepočítam). O fanúšikovskej základni si netrúfam polemizovať, podľa mňa je okrem futbalu a hokeja na Slovensku malá prakticky vo všetkých športoch.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)-Piano

Poslaťod Miki » Uto 15. Dec 2015 11:54:34

Sme .sk.uverejnil rozhovor s Petrou Vlhovou.Uverejnil jednu odpoveď a potom to spoplatnil cez Piano.Pýtam sa:to jej za to zaplatil?Ja osobne by som Sme ten rozhovor neposkytol,ak by som za to nedostal zaplatené.Iné by to bolo v prípade neplatených portálov.Kto vie ako to v tomto smere beží,nech mi odpovie.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod mortirolo08 » Uto 15. Dec 2015 14:57:30

Zutu píše:Zuzulova ma kopu skvelych vysledkov. 2 vitazstva a 16 podiovych umiestneni vo SP. V sezone 2013 3. miesto celkovo v slalome. Ktory slovensky biatlonista ma aspon take vysledky? A to je podla mojho subjektivneho nazoru v alpskom lyzovani vacsia konkurencia ako v biatlone (Aj ked poslednych 10 rokov biatlon urcite rastol. Samozrejme celosvetovo, u nas skor naopak)


Ja nehovorim ze nema neake vysledny ale proste ta superhviezda ako je roky prezentovana v nasich mediach nie je... A co sa tyka porovnania s biathlonom tak prepacte, ale ja si myslim, ze Hurajtova stastna bronzova medaila z OH je 10x viac ako cela Zuzulovej kariera...
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod dexterko » Uto 15. Dec 2015 15:04:39

Tinkov asi číta toto fórum.

Na druhý deň po predstavení dresov bude Sagan jazdiť na snehu na trati obrovského slalomu v spomínanom Courchevel medzi prvým a druhým kolom závodu žien :lol:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod elviska » Uto 15. Dec 2015 15:55:23

dexterko píše:Tinkov asi číta toto fórum.

Na druhý deň po predstavení dresov bude Sagan jazdiť na snehu na trati obrovského slalomu v spomínanom Courchevel medzi prvým a druhým kolom závodu žien :lol:

Len skoda že nase kocky tam nebudu startovat. To by bolo Sagan, Vlhova, Zuzulova.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ifčopifčo » Uto 15. Dec 2015 16:10:35

mortirolo08 píše:Ja nehovorim ze nema neake vysledny ale proste ta superhviezda ako je roky prezentovana v nasich mediach nie je... A co sa tyka porovnania s biathlonom tak prepacte, ale ja si myslim, ze Hurajtova stastna bronzova medaila z OH je 10x viac ako cela Zuzulovej kariera...


Ja si myslím že nie je prezentovaná ako superhviezda, nechápem tú nevraživosť voči nej, svoje asi zohráva že chudera Veronika je Bratislavčanka. Bronz Hurajta je určite skvelý ale porovnávať jeden výkon s celou kariérou sa mi vidí trochu mimo a nezohľadňuje rozdiel medzi biatlonom a zjazdovým lyžovaním. V biatlone máš na každých MS a OH oveľa viacej šancí zájsť dobrý výsledok (minimálne štafety, šprint, stíhačka, individuál a prípadne masák či zmiešaná štafeta. Slalom je len jeden, Chýba v biatlone sa dá určitým spôsobom napraviť, v slalome veľmi ťažko. Aj zranenia sú v zjazdovom lyžovaní oveľa častejšie ako v biatlone a Veronika mala aj smolu že práve pred MS a OH mala vážnejšie zranenia a častokrát vynechala veľkú časť sezóny. Hurajt mal za celú kariéru 11 umiestnení v top 10 a z toho bol 3x tretí. Zuzulova bola v top 10 49x a na pódiu 18x. A ešte stále preteká. Takže napísať že "nehovorim ze nema neake vysledny" mi príde značne podhodnotené. Pavol Hurajt sa na OH a MS zúčastnil na 56 pretekoch, Veronika mala tú šancu nepomerne menej krát.

Priznám sa, ako fanúšik športu vôbec nechápem tie ponosy na prezentovanie našich športovcov v médiách, veď ich máme tak málo čo sa dokážu rovnať svetovej špičke tak ako môže niekomu prekážať keď sa o nich píše.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Zutu » Uto 15. Dec 2015 16:19:58

mortirolo08 píše:
Ja nehovorim ze nema neake vysledny ale proste ta superhviezda ako je roky prezentovana v nasich mediach nie je... A co sa tyka porovnania s biathlonom tak prepacte, ale ja si myslim, ze Hurajtova stastna bronzova medaila z OH je 10x viac ako cela Zuzulovej kariera...


Ja som si nevsimol, ze by bola nieako prehnane prezentovana v mediach.
Aj podla mna je Hurajt najuspesnejsi z nasich biatlonistov, ale ja sledujem vsetky preteky svetoveho pohara aj v biatlone aj v alpskom lyzovani (aj tie bez slovenskej ucasti) a mna ovela viac tesi, ked ma sportovec stabilne vysledky a mozem sa tesit na jeho pretek co ukaze. Hurajt ma 0 vitazstiev v SP a 3 podia + ta olympiska medaila ktora ma urcite potesila. Vzdy som mu fandil rovnako ako aj Zuzulovej alebo Saganovi, ale tie vysledky jednoducho nemal. Pamatam si ze na konci karieri mal top strelbu len uz behat nestihal.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Keram » Uto 15. Dec 2015 17:26:01

dexterko píše:Tinkov asi číta toto fórum.

Na druhý deň po predstavení dresov bude Sagan jazdiť na snehu na trati obrovského slalomu v spomínanom Courchevel medzi prvým a druhým kolom závodu žien :lol:


Toto nie :D Nenapada ma ani vhodny slovensky ekvivalent tak napisem hilarious :lol: Sagan je proste stylovy. Ci uz na bicykli alebo mimo neho.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 15. Dec 2015 19:33:09

Sagan je proste veľký šéf :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ifčopifčo » Str 16. Dec 2015 20:30:35

Čo poviete na to teátro s Kuzminovej bytom, neskutočné, neviem presne všetky podrobnosti ale každopádne to je hanba.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)-Hanaba

Poslaťod Miki » Str 16. Dec 2015 21:31:33

Čítal som to tiež.Neviem,ako,to mala ošetrené s tým bytom.Ja som si myslel,že ho dostala.Nájom si predsa môhla zaplatiť hocikde.Pán Valach asi usúdil,že je po zenite a medaily už asi prinášať nebude.Akurát teraz to hovoria na Jojke.Pekne si podali Valacha.Hlavne veta :že vyzerá to na klasický prípad,ked sa na úspechu niekto priživí a potom odkopne.Je to presne tak,že v zmluve mala skrytú klauzulu o podnájme.Čiže nič nedostala.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Saganov plat

Poslaťod dexterko » Pia 18. Dec 2015 15:17:38

Prebehlo tu už veľa názorov na Saganov plat, preto sem hodím zopár čísiel.
Ide o výťah z článku denníka HN zo dňa 29.septembra 2015, ktorý sa odvoláva na zdroje: HN, cyclingtips.com, La Gazetta, nhlnumbers.com,
V rokoch 2011-2014 ide o odhadované sumy.

2009: Liquigas - 10 000eur/rok
2010: Liquigas-Doimo - 25 000eur/rok
2011: Liquigas-Cannondale - 25 000eur/rok
2012: Liquigas-Cannondale - 50 000 - 100 000 eur/rok
2013: Cannondale Pro Cycling - 300 000 - 500 000 eur/rok
2014: Cannondale Pro Cycling - 300 000 - 500 000 eur/rok
2015: Tinkoff-Saxo - 4 000 000 eur/rok

Celkové príjmy za rok 2015: 4 400 000 eur/rok. Z toho:
Plat: 4 000 000 (fixná suma 3 500 000, bonusy 500 000)
Prémie z pretekov: 250 000
Telekom: 150 000
Citroen: 20 000 + 2x automobil Citroen C5 Cross Tourer v hodnote cca 60 000.
Kempinsky hotel: Poskytuje možnosť kedykoľvek prespať v Bratislavskom hoteli River Park. :D

Píšem na margo toho, že sa tu stále dohadujeme. Tak aby sme boli v obraze. Nakoľko je to dôveryhodné neviem, ale pravde sa to isto blíži. ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Pia 18. Dec 2015 16:17:45

uprimne?...mna saganov plat absolutne netrapi...jedine co dufam je ze uz zarobil dost na to aby ak pri tom najhorsom moznom scenari ktory moze nastat po najblizsej sezone nemusel vobec pozerat na peniaze a vyberie si ponuku ktora mu pomoze tam kde by aj on chcel byt najviac...na prve miesta v JK a pod
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 18. Dec 2015 16:49:23

Dexterko mal si to dat do inej témy toto je téma bez bicyklov a iné športy tvoj príspevok sa hodí skôr do témy tímy a cyklisti.Mne je tiež jedno koľko Peter zarába svoj plat si určite zaslúži.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod lukas » Pia 18. Dec 2015 18:27:16

Bavili ste sa tu o popularite biatlonu oproti zjazdovému lyžovaniu atď. Zatiaľ máme pocit, že biatlon má nižšiu základňu ako sme si mysleli. S návštevnosťou na Biatlon-Info.sk sme ďaleko od spokojnosti. Dokonca nám počet ľudí oproti 1. kolu SP vo Švédsku na prelome nov/dec nestúpa, čo je alarmujúce. Dostávame rôzne emaily od nadšených čitateľov, no väčšina napísala, že "sa na web dostala náhodou". Problémom je, že mimo sociálnych sietí a Cycling-Info.sk nemáme žiadne iné možnosti na propagáciu (2x nás propagovali na Eurosporte, ale nebolo z toho ani 300 klikov), samozrejme, kvôli financiám a zďaleka nie všetci FB používajú. Chceme Vás preto poprosiť, ľudí, ktorí sympatizujú s našimi projektmi a vážia si našu 10-12 hodinovú prácu každučký deň (takú naozaj v cyklistike ani biatlone nikto nerobí), aby ste nám cez svoje kanály pomohli s prezentáciou, napr. aj prostredníctvom diskusií na rôznych spravodajských weboch, ktoré čítate. Ak to napíšete 2x za sezónu, určite Vám nezrušia účet ani nič podobné. Potrebujeme sa odraziť od dna. Množstvo priaznivcov by si určite prečítalo mimoriadne podrobné informácie o biatlone, ale o našom portáli ešte jednoducho nevedia.
Ďakujeme za akúkoľvek pomoc!
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod ifčopifčo » Pia 18. Dec 2015 23:12:16

@lukas - tak to ma mrzí pretože ten portál je vynikajúci, je tam prakticky všetko po čom srdce biatlonového fanúšika piští, budem sa ho snažiť naďalej propagovať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Pet » Pia 18. Dec 2015 23:50:49

ifčopifčo píše:@lukas - tak to ma mrzí pretože ten portál je vynikajúci, je tam prakticky všetko po čom srdce biatlonového fanúšika piští, budem sa ho snažiť naďalej propagovať.

Pripájam sa. :(
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod dexterko » Pia 18. Dec 2015 23:53:21

Focus-Shimano píše:Dexterko mal si to dat do inej témy toto je téma bez bicyklov a iné športy tvoj príspevok sa hodí skôr do témy tímy a cyklisti.Mne je tiež jedno koľko Peter zarába svoj plat si určite zaslúži.

Nevidím dôvod prečo by som to mal dať do témy T-C. Ja píšem o plate, čiže téma bez byciklov, myslím, úplne v poriadku. Že je to o plate cyklistu neznamená, že by to malo byť v téme T-C. To by sa mohli témy zredukovať na dve/tri, pretože drvivá väčšina príspevkov sa priamo či nepriamo týka nejakého cyklistu či tímu. Tak isto sa tu teraz rieši tdf, prečo sa to nepreberá npr. v sekci tour de france?
Tým chcem povedať, že niektoré témy niekedy vyznievajú duplicitne. Možno by bolo dobré do budúcna aby redakcia to tuna trochu poupratovala/zredukovala. Ale tak je to len formalita, svet pôjde ďalej ak sa nič nezmení. Osobne mi to zásadne nevadí, i keď... ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod dexterko » Sob 19. Dec 2015 0:00:38

@lukáš
Aj mne je to ľúto, hlavne z toho dôvodu keď sa človek snaží niečo irobiť pre druhých a nejde to podľa predstáv. Žiaľ, ja v tejto veci moc nepomôžem, nakoľko nie som na žiadnej sociálke ani nič tomu podobnom.
Ja sa skôr obávam toho aby to nemalo negatívny postih na stránku C-I, z dôvodu vyťaženosti redaktorov. Už skôr som písal, že mi tu chýbajú nejaké veci, hlavne teda krátke správy, aktuality, ktorých je aj terz mimo sezóny neúrekom. To by som do budúcna privítal. Na druhej strane zasa veľké plus za články z vlastnej kuchyne. To zase chýba iným portálom, ktoré vlastnú tvorbu nemajú skoro žiadnu. ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod bloy » Sob 19. Dec 2015 11:09:29

Čo sa týka biatlon-info.sk, tak som prekvapený, lebo to čo chalani robia, to je naozaj obdivuhodné a na prvý pohľad je vidno tie hodiny práce, ktoré sú za tým. Snáď sa to posunie k lepšiemu, ale ani príliš neviem čo by ste mohli ešte zlepšiť, lebo stránka aj propagácia, ktorú jej robíte sú ďaleko nad športovými stránkami aké sa inak robia na Slovensku. Verím, že sa to zlepší, možno by prospelo, keby mali naši o kúsok lepšie výsledky, keby sa podarilo Gerekovej nejaké pódium, Fialková by skočila aspoň do prvej dvadsiatky, neviem...
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 107 hostia