Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 27. Aug 2017 15:56:05

elviska píše:No zbohom, to koľko vecí ste tu popísali. Ale teraz asi budem troška viacej súhlasiť s Dexterkom a ešte pár diskutujúcimi ako sportovec atd. Rossoneri, Bardeta z Paris Nice nevyhodili, ale Nacera Bouhanniho. . Cavendish zavinil už viacej pádov a nikdy ho nevylúčili, ja si spomínam najma na olympiádu 2016, TDF 2013, TDF 2014. Takže nie pre každého pretekára platí rovnaký meter.


Tak elviska, teraz si Rossonerimu trošku ukrivdila. Bardet bol vylúčený z Paris - Nice. Posielam link (tie máš rada): http://www.cyclingweekly.com/news/racin ... tow-318109
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod elviska » Ned 27. Aug 2017 16:40:44

Za Slušný Svet píše:
elviska píše:No zbohom, to koľko vecí ste tu popísali. Ale teraz asi budem troška viacej súhlasiť s Dexterkom a ešte pár diskutujúcimi ako sportovec atd. Rossoneri, Bardeta z Paris Nice nevyhodili, ale Nacera Bouhanniho. . Cavendish zavinil už viacej pádov a nikdy ho nevylúčili, ja si spomínam najma na olympiádu 2016, TDF 2013, TDF 2014. Takže nie pre každého pretekára platí rovnaký meter.


Tak elviska, teraz si Rossonerimu trošku ukrivdila. Bardet bol vylúčený z Paris - Nice. Posielam link (tie máš rada): http://www.cyclingweekly.com/news/racin ... tow-318109

Tak som mu ukrivdila, čo teraz. Z Paris Nice tuším aj Bouhanniho vylúčili. Ten je skoro podobný jazdec ako Cavendish. A ja už linky, sem často nepridavam. Ale na TDF este francuzov, alebo anglicanov ešte nevylucili.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Keram » Uto 29. Aug 2017 12:58:31

“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod dexterko » Uto 29. Aug 2017 22:13:13

rossoneri

Počuj ty Kolumbus a Marco Polo dokopy. Ohŕňaš sa tu slovníkom, akoby som čítal esej o Americkom sne. Veď daj nejaké fakty, nejaké čísla, nejaké priemery, nejaké porovnania, nejaké štatistiky o tom ako sa žije Slovači v Európe. Zas a znovu tu argumentuješ vysnenými ale prázdnymi frázami. Aby som nebol len oponent, tak samozrejme, že takto ako to píšeš to funguje, ale povedz mi to % ľudí, koľkí takto žijú. Ja ťa tu nejdem presviedčať, že čo noha vonku, to skladník. Ale to, o čom ty píšeš, sa týka takého malého množstva gastarbeiterov, že to nijako nemôžeš použiť ako plnohodnotný argument, ako merítko problematiky tejto diskusie, ako vzorku, ako nič. Jednoducho to sú svetlé výnimky. Mňa si zaškatulkoval akoby som teraz vyliezol z jaskyne, a seba hrdo radíš na stránky učebníc dejepisu, cestopisu, histórie. Avšak podľa toho ako sa radikálne brániš, by som povedal, že si tiež v tých skladoch a plantážach makal (neviem, možno ešte stále). Beriem, že si už pár rokov vonku a máš tam dačo odžité, čo to je s mojím rokom v Nemecku a ďalším rokom v Rakúsku v rámci pracovný a životných skúseností, všakže. Ak už teda ako fakt berieš čisto len moju a tvoju skúsenosť, nie skúsenosti iných.

Skús vynechať tie populistické rečičky, ba priam až propagandistické a hoď sem nejaké fakty, čísla, niečo čoho sa dá chytiť, niečo na čom budú stáť tvoje argumenty,(niečo čo ty tak nemáš rád). Nepíš tu sladké vety ako sa žije Nemcom v Nemecku, Švajčiarom vo Švajci, Nórom v Nórsku atď.. o tom sa tu nebavíme, bavíme sa o Slovákoch, tam. Ak je niekto šikovný, a bol by úspešný aj na Slovensku, ako to môžeš použiť ako prirovnanie k tomu zbytku, no zbytku, ono je to drvivá väčšina vlastne. Pretože ako som ti už raz písal, tá drvivá väčšina tam nešla lebo mala na výber ako tí šikovný, išli tam preto lebo nemali na výber, lebo tu nemali do čoho kopnúť. A títo podľa mňa to asi nevidia až tak ružovo ako ty. Tí asi nepracujú za dva litre. Väčšina z nich ešte k tomu pracuje cez agentúry, ktoré ich tiež zdierajú.Tam sa asi veľmi nemôžme baviť o tom tvojom sne vyššej korektnosti, pracovného režimu, nekorupcii, väčšej rovnosti a podobných omáčkach.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod dexterko » Uto 29. Aug 2017 22:24:37

Keram píše:V Amerike si s bojom proti dopingu velku hlavu nerobia :roll: http://www.hokejportal.net/?q=clanok/74564/zaripov-dostal-povolenie-a-moze-si-hladat-klub-v-nhl


Veru nerobia. V NHL či NFL a asi aj v ostatných profi ligách tomu veľkú vážnosť nedávajú. Aspoň nie na vonok. Pokiaľ to nezájde do extrému tak to zametajú pod koberec. Však je to logické, pre nich. Ide o biznis, prečo by si mali dištancovať hviezdy, menšie či väčšie, ktoré im zarábajú.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Rossoneri » Štv 28. Sep 2017 10:07:47

dexterko píše:rossoneri

Počuj ty Kolumbus a Marco Polo dokopy. Ohŕňaš sa tu slovníkom, akoby som čítal esej o Americkom sne. Veď daj nejaké fakty, nejaké čísla, nejaké priemery, nejaké porovnania, nejaké štatistiky o tom ako sa žije Slovači v Európe. Zas a znovu tu argumentuješ vysnenými ale prázdnymi frázami. Aby som nebol len oponent, tak samozrejme, že takto ako to píšeš to funguje, ale povedz mi to % ľudí, koľkí takto žijú. Ja ťa tu nejdem presviedčať, že čo noha vonku, to skladník. Ale to, o čom ty píšeš, sa týka takého malého množstva gastarbeiterov, že to nijako nemôžeš použiť ako plnohodnotný argument, ako merítko problematiky tejto diskusie, ako vzorku, ako nič. Jednoducho to sú svetlé výnimky. Mňa si zaškatulkoval akoby som teraz vyliezol z jaskyne, a seba hrdo radíš na stránky učebníc dejepisu, cestopisu, histórie. Avšak podľa toho ako sa radikálne brániš, by som povedal, že si tiež v tých skladoch a plantážach makal (neviem, možno ešte stále). Beriem, že si už pár rokov vonku a máš tam dačo odžité, čo to je s mojím rokom v Nemecku a ďalším rokom v Rakúsku v rámci pracovný a životných skúseností, všakže. Ak už teda ako fakt berieš čisto len moju a tvoju skúsenosť, nie skúsenosti iných.

Skús vynechať tie populistické rečičky, ba priam až propagandistické a hoď sem nejaké fakty, čísla, niečo čoho sa dá chytiť, niečo na čom budú stáť tvoje argumenty,(niečo čo ty tak nemáš rád). Nepíš tu sladké vety ako sa žije Nemcom v Nemecku, Švajčiarom vo Švajci, Nórom v Nórsku atď.. o tom sa tu nebavíme, bavíme sa o Slovákoch, tam. Ak je niekto šikovný, a bol by úspešný aj na Slovensku, ako to môžeš použiť ako prirovnanie k tomu zbytku, no zbytku, ono je to drvivá väčšina vlastne. Pretože ako som ti už raz písal, tá drvivá väčšina tam nešla lebo mala na výber ako tí šikovný, išli tam preto lebo nemali na výber, lebo tu nemali do čoho kopnúť. A títo podľa mňa to asi nevidia až tak ružovo ako ty. Tí asi nepracujú za dva litre. Väčšina z nich ešte k tomu pracuje cez agentúry, ktoré ich tiež zdierajú.Tam sa asi veľmi nemôžme baviť o tom tvojom sne vyššej korektnosti, pracovného režimu, nekorupcii, väčšej rovnosti a podobných omáčkach.


:-) Nazriem tu po case a vidim ze ta sprostost a malost neopustila.V Bratislave na to neprides a ked k tomu pridas vlastnu zaostalost,nezrelost vysledok je zrejmy.V jednej vete bez podrobnosti:O vyssej korektnosti mozes snivat skutocne len na zapade,daj si povedat chlapce a nehadaj nezmysli.O svete vies zalostne malo,prenasas spravy tvojich neschopnych,negativnych znamych cez desiatich ludi a hras ze mas jasno.Najsmutnejsie je to ze to este vykrikujes.:-) S tebou si nepokecam fundovane o teme,za hranicami si hlupy.Drz sa skor tem o Saganovi,aj ked tam tiez narazis na svet a jeho vnimanie.
Rossoneri
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pia 30. Jún 2017 9:07:03

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Rossoneri » Štv 28. Sep 2017 10:31:23

Bez urazky,tvoj pracovny rok v Nemecku ci Rakusku je asi pramalo na rozumnu analyzu ako vidiet.Su to len zivotne brigady,nestihol si sa ani vybalit,nieto presadit ci nasat inu kulturu,len si pocital dni uniku do teplej Bratislavy,domoviny.Uz netaraj prosim o svete,siris nezmysli,zjednodusene nim opovrhujes,lebo si neschopny tam preniknut,sa zaradit.Ako ti je dobre v BA som uz cital,ze opustat krajinu nepotrebujes,nemusis to opakovat.Ludia neopustaju krajinu len z ekonomickych dovodov,tak ako to nepretrzite prezentujes,nejake agentury,sklady atd.Samozrejme ze som tak zacinal,celkom prirodzene(i ked nie v sklade),nemam vysoke vzdelanie a vsade som sa ucil cudziu rec nanovo,napriek tomu preglgam,vnimam svet pozitivnejsie.Ty si cely svet prechytracil,na teba je prikratky :-),lebo Blava je pohodlnejsia,tam mozes castejsie zlyhavat,respektive si obcas robit co chces,to sa ti paci.ps,napis blog aj o svete,tolko tromfov mas v rukave a mnoho nespokojnych ti uveri. :-)
Rossoneri
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pia 30. Jún 2017 9:07:03

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod elviska » Str 25. Okt 2017 20:44:57

A malý Sagan je na svete, prajem všetko dobré Petrovi aj Katke a malému drobcovi Marlonovi, hlavne zdravie. :)
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Str 25. Okt 2017 21:07:03

elviska píše:A malý Sagan je na svete, prajem všetko dobré Petrovi aj Katke a malému drobcovi Marlonovi, hlavne zdravie. :)


faaakt?...super...gratulujem aj ja a celej rodinke zelam halvne vela zdravia...a uz sa tesim ako to moj Leon bude nakladat malemu Sagimu na pretekoch kedze su v podstate rovestnici :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod elviska » Sob 04. Nov 2017 17:59:02

Milanj55
Napíšem svoj komentár radšej sem, kedže to bude troška mimo tému.
Ano, každý môže povedat svoj názor, aj pán Tomáš Kutka, len neviem čo má spoločné s cyklistikou a s Marlonom. Marlon, má pár dní a podaktorí ludia, riešia jeho buducnost, aj spolu s novinármi. A podaktorí riešia aj meno. Ano narodil sa v Paríži a bude vyrastat v Monaku, ale ako to bude o 10-20 rokov , nikto nevie. Ja tiež napríklad neviem čo bude zajtra, hocičo sa mi, môže stat. Nemám moc rada, ked sa rieši budúcnost, až moc dopredu.
A čo sa týka mena Marlon, tak je celkom pekné, pasuje celkom k priezvisku. Je to nezvyčajné meno, ale pekné. A nie sú jediný čo dali dietatku, zahraničné meno. Aj v našej dedine sú Vivien Oxana, Nikolas, Damian a sú nerómovia. A podaktoré zahraničné mená sú populárne. Ale tiež na tie mená podaktorí hundrali dávnejšie, každé zahranične meno môže byt neskor populárne.
Ja rodičom aj Marlonovi, prajem všetko dobré a hlavne zdravie, lebo je najdôležitejšie.
A ešte jedna pikoška, minulý týžden som videla na fb fotku s Petrom, bol na velvyslanectve SR v Paríži, ale asi sem tú fotku nedám, kedže podaktorí by ste hundrali. Ale ak budete chciet, tak dám. ;)
A čo sa týka belgickch fanúšikov, tak viem, že v Belgicku má svoj fanclub, a jeden fanúšik z Belgicka na vozíku aj navštívi tento mesiac Slovensko.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Milanj55 » Sob 04. Nov 2017 18:29:15

elviska píše:Milanj55
Napíšem svoj komentár radšej sem, kedže to bude troška mimo tému.
Ano, každý môže povedat svoj názor, aj pán Tomáš Kutka, len neviem čo má spoločné s cyklistikou a s Marlonom. Marlon, má pár dní a podaktorí ludia, riešia jeho buducnost, aj spolu s novinármi. A podaktorí riešia aj meno. Ano narodil sa v Paríži a bude vyrastat v Monaku, ale ako to bude o 10-20 rokov , nikto nevie. Ja tiež napríklad neviem čo bude zajtra, hocičo sa mi, môže stat. Nemám moc rada, ked sa rieši budúcnost, až moc dopredu.
A čo sa týka mena Marlon, tak je celkom pekné, pasuje celkom k priezvisku. Je to nezvyčajné meno, ale pekné. A nie sú jediný čo dali dietatku, zahraničné meno. Aj v našej dedine sú Vivien Oxana, Nikolas, Damian a sú nerómovia. A podaktoré zahraničné mená sú populárne. Ale tiež na tie mená podaktorí hundrali dávnejšie, každé zahranične meno môže byt neskor populárne.
Ja rodičom aj Marlonovi, prajem všetko dobré a hlavne zdravie, lebo je najdôležitejšie.
A ešte jedna pikoška, minulý týžden som videla na fb fotku s Petrom, bol na velvyslanectve SR v Paríži, ale asi sem tú fotku nedám, kedže podaktorí by ste hundrali. Ale ak budete chciet, tak dám. ;)
A čo sa týka belgickch fanúšikov, tak viem, že v Belgicku má svoj fanclub, a jeden fanúšik z Belgicka na vozíku aj navštívi tento mesiac Slovensko.

Zdravím Ťa "elviska". Samozrejme , že s tými novinármi máš pravdu a už odteraz sa budú zameriavať aj na malého "Marlona". Vieš, oni hľadajú , alebo lepšie povedané vyrábajú "pikošky", aby mohli lepšie predávať tie svoje plátky. No a čo sa týka tých mien, veď už dneska je v móde dávať deťom rôzne mená podľa úspešných hercov, spevákov....
Na tom nie je nič zlého a dokonca aj moje vnučky majú mená , ktoré sa viac používajú v zahraničí. Hlavné je , aby sa z detí vychovali ľudia, ktorý sa nebudú nad nikoho povyšovať a ani pred nikým ponižovať. Elviska , som potešený Tvojim príspevkom a veľmi si to vážim, lebo Tvoje reakcie sú vždy priame a adresné. Ak chceš dačo zavesiť sem , čo sa týka Petra ,alebo cyklistiky, tak já to len uvítam. Ešte by som rád , teda už keď som tu pozdravil všetkých prispievateľov , ktorí počas celého roka s veľkým zápalom prispievajú do tohoto portálu, aby im to písalo aspoň tak ako v tomto roku a už sa teším na Vaše príspevky v novej sezóne. Majo, ifčopifčo,dexterko, Focus a mnoho, mnoho ďalších , samozrejme všetci ľudia dobrej vôle začínate mi chýbať(teda Vaše príspevky), už aby začala sezóna 2018. Pekný večer priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod elviska » Sob 04. Nov 2017 19:25:42

@Milanj55
No ja som aj tu fotku čo som videla na FB som nazvala pikoškou. Ale zatiaľ to nezavesim. Keď sa ozve ešte niekto, tak možno, že to dám sem. Ale uvidím ešte. Novinári skôr hľadajú bulvárne pikošky, ako Pluska, ktorá bola v Monaku, ale Saganovci tam neboli. Chceli mať pokoj, a dá sa to aj pochopiť. A čo sa týka mien, tak súhlasím s tvojim názorom. Inak včera som aj chcela napísať , že či žijete, lebo ste dajak ticho. Aj keď s podaktorymi , nie vždy súhlasím.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Ned 05. Nov 2017 20:53:06

nech sa na mna nikto nehneva ale tak to co bol za clanok? pre mna dristy od zaciatku do konca bez hlavy a paty...pre maleho marlonka len dobre ze nebude vyrastat na slovensku lebo by ho takito akoze novinari ustvali tak ako sa snazia ustvat jeho rodicov

k tym dvom traposom z belgicka tolko...ked som si prvykrat precital tie ich vynadrenia :P tak som sa rehotal ako maly chlapec potom som sa aj torsku zamyslel a moj nazor na to je asi taky ze pan lefevre si asi az prilis zaklada ze je najvacsim lovcom cyklistickych talentov a musi ho nenormalne drazdit ked mu niekto pripomenie ze ten uplne najvacsi prehliadol...z druhej strany ale nemoze verejne nieco take priznat ani prilis vychvalovat sagana ci niekoho ineho lebo co by na to povedali jeho vlastny pretekari...ako by sa na to pozerali ze to nie oni su prenho naj ale niekto iny?...to iste mozno povedat aj o tom cloveku z lotta co ani neviem ako sa vola...dalej oboch ako belganov urcite brutalne serie ze nejaky slovak moze byt tak velmi milovany medzi belgicanmi napriek tomu ze peloton je stale plny skvelych belgickych cyklistov...no a tie reci o teame v teame ze to nieje dobre ze si peto taha zo sebou tolko ludi atd...z jednej strany mozu mat aj pravdu ale vzhladom na to ze chalani treba povedat ze naozaj minimalne startuju s petom v pretekoch a ani valach nebyva prave casto v mechanicaku ked preteka peto cize zase dristy...to jedine maros je s nim vzdy ale to je predsa v cyklistike uplne normalne ci?...cize to je len take ospravedlnovanie samych seba ze neboli schopny peta podpisat..amen

hej a elviska davaj het vsetky fotky co mas...radi si ich pozrieme

caaaavte
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod elviska » Ned 05. Nov 2017 21:54:03

@majo
No na ten článok, mám podobný názor ako ty. Ale nebol to akože novinár, ale hádzanársky tréner.
Že davaj het všetky fotky, ty si vtipálek. Mám len jednu fotku, teba a Milanj55 to možno poteší, ale ostatných neviem, preto sa aj bojím sem pridat. https://www.facebook.com/29180157419515 ... =3&theater
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Milanj55 » Pon 06. Nov 2017 0:18:37

elviska píše:@majo
No na ten článok, mám podobný názor ako ty. Ale nebol to akože novinár, ale hádzanársky tréner.
Že davaj het všetky fotky, ty si vtipálek. Mám len jednu fotku, teba a Milanj55 to možno poteší, ale ostatných neviem, preto sa aj bojím sem pridat. https://www.facebook.com/29180157419515 ... =3&theater

Zdravím Vás priatelia.Samozrejme, že ma aj táto jedna fotka potešila a všetko okolo cyklistiky a Petra Sagana ma zaujíma. Majo som rád, že si sa pripojil k diskusii a veľmi sa tomu teším, lebo teraz je tu príspevkov poskromne. Elviska , Tvoje príspevky sú písané podobným spôsobom ako moje, lebo sa domnievam, že pri písaní používaš nielen hlavu , ale aj srdce. Viem , veľa krát mi už bolo toto vytknuté, že reagujem moc precitlivene ,ale já v tom nevidím žiadny problém, lebo sa držím toho , čo na srdci to na jazyku. Pred chvíľkou som zaregistroval aj ďalšieho môjho priateľa "ifčapifča", len škoda že sem neposlal žiadny príspevok, lebo jeho názory si nesmierne vážim. Už aby tu bol január a rozbehne sa opäť sezóna a my sa budeme môcť baviť týmto skvelým športom. Prajem Vám všetkým pekný priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Zutu » Pon 20. Nov 2017 10:57:44

Majo perfektny prispevok, da sa s nim do bodky suhlasit :)

ak dovolite nadviazem na posledne slovo ktore tu padlo a to OLYMPIADA

ja ako totalny fanusik sportu a to teraz nehovorim len o cyklistike ale o sporte ako takom tvrdim ze olympiada a trend akym sa olympiady uberaju kazde 2 roky je totalne na hovno...system ked sa uprednostuje kvantita pred kvalitou je pre mna ako televizneho sportovca(chap fanusika) absolutne nevhodny...neustale rozsirovanie sportov to je podla mna OK ved kazdy sport by si zasluzil byt na olympiade cize ja fakt nechapem ako to ze taky nadherny sport ako cyklokros tam furt nieje...ale to ze nasilu sa snazia tam dostat neraz kvazi sportovcov ktori tam vobec nemaju co robit len preto aby sa mohli pochvalit dalsou vlajkou je totalna blbost...bolo by to ok ak by kvoli tomu nemuseli sediet doma na zadkoch kapacity ktore by kludne mohli bojovat o medajly...ano je to usmevne vidiet chlapika ako doslova bojuje o zivot aby dokoncil 100m plavania lebo ho nejako naucili kyvat rukami nohami v rieke plnej krokodylov alebo bezca na lyziach ktory najprv olize sneh ci nieje nahodou nejako ochuteny(mali mu odporucit ten zlty okolo stromov :D :D ) a potom je na trati doslova nebezpecny nielen pre seba ale komplet pre vsetkych v okruhu 3m...a podobnych pripadov je kazde 2 roky dost...my slovaci mozeme hovorit konkretne este o jednom sporte a to o vodnom slalome...v kazdej kategorii mozeme postavit 3 pretekarov(to je max pocet na svetovych podujatiach z jednej krajiny) v niektorych kludne aj viac a kazdy z nich by mohol teoreticky vybojovat medajlu...ale nie...nasi borci musia radsej absolvovat doslova bratovrazednu kvalifikaciu o to je miestecko ktore mame vyhradene a namiesto toho tam startuju pretekari ktori nedosahuju kvalit ani nasich starsich ziakov...a toto ma byt oslava sportu?...pre mna teda nie...teraz pre istotu sa rozhodli zrusit divacky asi najkrajsiu disciplinu C2(pre nas aj mega uspesnu) a miesto nej tam xcu dat kategoriu C1 zeny...pri vsetkej ucte k vsetkym slalomarkam tak realne je na svete asi len 10-12 bab ktore dokazu ovladat na divokej vode medzi brankami to canoe jednolistovym padlom natolko aby to malo nejaku uroven...celkovo aj tak vyzera ten pretek ako pretek dorastencov vo francuzskuv kategorii C1 muzi...a podobnych pripadov je az az...sorry trosku som sa rozpisal a viem som offtopic ale to je to co si myslim o olympiade to je to co si myslim o tom ze je totalna blbost ze tam nejaky taky cyklokros a nebojim sa aj takto verejne vyhlasit ze pre mna v nieketorych sportoch olympijska medajla sa nemoze meriat s medajlov z MS


Ja by som este rad k tomu doplnil, ze olympiadu vnimam ako propagaciu okrajovych sportov. Pre tie najvyznamnejsie sporty vela neznanema. Taky futbal,to je na olympiade zalezitost juniorov. Ak sa opytas tenistov, myslim si ze takmer kazdy by uprednostnil vitazstva na grandslamoch pred olympiadou. Budeme to vidiet aj o par mesiacov v hokeji. Je to sice jeden z mensich sportov (seriozne sa hra asi v 10 krajinach) ale tam tiez ti najlepsi na oplympiade nebudu. Tam si tiez ti hraci radsej vyberu uspech v Stanley cupe. Kolko cyklistickych legiend ma zlato z olyppiady, kolko vitazov tdf? Mozno ani jeden. Tam ked date na vyber zlty dres z tour, alebo zlato z oplympiady je odpoved tiez jednoznacna. Mam pocit, ze to len v nasich sportovich mediach robia z olympiady vrchol sportoveho sveta :)
Ja osobne ako fanusik viac odcenim uspech sportovca vo svetovom pohari, to je vysledok celorocneho snazenia, celosezonnej formy. Na olympiade sa casto stava ze "striela motyka" nahodny jednodnovy vysledok, ktory sa mozno pocas celeho 4-rocneho olympiskeho obdobia uz ani nezopakuje.
Tiez sa mi na olympiade nepaci, ze do toho miesaju politiku. Koli tomu, ze niekomu vo vedeni su Rusi nesympaticky, alebo ich beru ako nezelanu konkurenciu (nieco ako Sagan na TdF :D) tak ich vsetkych diskvalifikuju na zaklade kolektivnej viny a narodnosti. Ak niekomu zistia doping, okej nech ma stopku, ale toto bola cista politika.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Pon 20. Nov 2017 11:07:40

@Zutu

som rad ze niesom sam s takymi nazormi...plne s tebov suhlasim...este by som doplnil ze stala sa z toho nenormalne financne narocna zalezitost...ano vsetci tvrdia ze sa im naklady vratili ale na to im ja seriem...mna skor trapi to co sa deje so sportoviskami ci olymp.dedinami po skonceni olympiady...uzasne priklady su Ateny alebo aj Putinov zazrak Soci...obrovska skoda ze sa taketo nove nadherne sportoviska zanedbavaju az nakoniec schatraju...co tak vybudovat na kazdom kontinente po jednom zimnom a po jednom letnom olymp.sportovisku a nech hry pravidelne rotuju len medzi nimy...ok ok zimnu olympiadu si neviem v kongu predstavit ani ja ale no a co :D :P
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod Milanj55 » Str 22. Nov 2017 17:32:58

Zdravím Vás priatelia. Nedalo mi , aby som to sem neposlal. Tak toto je nádherní idylka, čo poviete priatelia?http://sportky.zoznam.sk/c/169129/zo-sagana-je-stastny-otecko-foto-spokojneho-majstra-sveta-a-krasnej-katky
Dúfam, že sa aj Vám páči.
Pekný večer všetkým.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod majo » Str 22. Nov 2017 20:52:21

Milanj55 píše:Zdravím Vás priatelia. Nedalo mi , aby som to sem neposlal. Tak toto je nádherní idylka, čo poviete priatelia?http://sportky.zoznam.sk/c/169129/zo-sagana-je-stastny-otecko-foto-spokojneho-majstra-sveta-a-krasnej-katky
Dúfam, že sa aj Vám páči.
Pekný večer všetkým.


kedze ja sam seba este stale povazujem za cerstveho otca(moj maly ma za par dni rok) tak taketo fotky fakt mozem...zelam im vsetkym len to dobre a hlavne vecne zdravie
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Diskusia bez bicyklov (iné športy a pod.)

Poslaťod elviska » Sob 16. Dec 2017 18:48:56

Ako človek, fanúšik, to viem pochopit. Rodina je dôležitejšia ako anketa. A nedávno sa im narodil synček, tak sa to dá pochopit. Ale ked mám pravdu povedat, tak ja by som na športovca roka nešla, a keby som išla, tak by som povedala svoj názor na podaktorých novinárov. Najma Pluskárom.
https://www.facebook.com/PeterSagan/pho ... tif_t=like
https://sport.pravda.sk/ostatne-sporty/ ... a-nepride/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia