Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

TTT

Poslaťod sportovec » Pon 18. Sep 2017 11:40:20

ifčopifčo píše:Vyššie finančné odmeny by nepomohli, ťažko môžu tímy z prokonti či dokonca konti scény očakávať, že uspejú v súboji s najlepšími a dočkajú sa nejakých odmien.

Najprv čítaj a potom reaguj. Napísal som, že: "by pomohli vyššie finančné odmeny pre tímy z nižšej ligy". Teda aby z toho niečo mali tie prokonti/konti tímy. Aspoň pokryté náklady. Alebo veľkú šancu, že sa im náklady pokryjú. Doviezť tam pretekárov, ubytovať ich a iné veci ... a to všetko len na jeden pretek - to je veľký náklad pre taký nejaký malý team.

Nikto tu predsa nečaká, že si poradia s WT a zoberú im price-money. I keď CCC si s niektorými celkom slušne poradilo ;)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: TTT

Poslaťod ifčopifčo » Pon 18. Sep 2017 12:23:48

sportovec píše:Najprv čítaj a potom reaguj. Napísal som, že: "by pomohli vyššie finančné odmeny pre tímy z nižšej ligy". Teda aby z toho niečo mali tie prokonti/konti tímy. Aspoň pokryté náklady. Alebo veľkú šancu, že sa im náklady pokryjú. Doviezť tam pretekárov, ubytovať ich a iné veci ... a to všetko len na jeden pretek - to je veľký náklad pre taký nejaký malý team.

Nikto tu predsa nečaká, že si poradia s WT a zoberú im price-money. I keď CCC si s niektorými celkom slušne poradilo ;)


Čo si ty predstavuješ pod finančnou odmenou? Odmenu za účasť? Tak potom áno. Takže som čítal, len celkom nepochopil, čo si myslel. Ešte mi vysvetli ten price-money, to je čo za bazmeg, žeby prize-money ty vševedko? :D

Nechápem ani zmysel väčšej účasti konti či prokonti tímov. Ide o to, aby súťažila špička, alebo sú MS nejaká prehliadka tímov? Podľa mňa by sa to zbytočne naťahovalo, takto to malo spád a preteky boli atraktívne.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod majo » Pon 18. Sep 2017 19:24:23

no a nieje cely system cestnej cyklistike a WT detto postaveny na tom ze musis?...xces byt vo teamom WT? ano tak musis poslat zostavu ma kazdy WT pretek...ano viem okrem tych najnovsich ale aj to urcite zrusia...a aj tak tam teamy posielaju svoje vozidla a autobusy bo narodaky take veci velmi nemaju ci?...tak aky problem nalozit par koz navyse?...otazka ci vobec navyse lebo aj tak vela ich ide na ITT cize svoje kozy maju zo sebou...ano svoje teamove kozy lebo narodaky im druhe urcite nedaju...a dalsia vec...vsade sa ohanaju teamy peniazmi zhanaju sponzorov a vacsinou len prezivaju z roka na rok a oni dobrovolne nevyuziju takuto moznost byt na obrazovkach po celom svete?...kolko take proconti alebo conti teamy maju moznosti byt na obrazovkach? dalsia vec...vacsina teamov ak sa nemylim tak ma zakladne v europe tak ok posledne 2 roky by mohli byt pre conti a proconti dost narocne aby mohli poslat svojich na TTT ale tento rok su MS predsa v Begene cize v europe tak o nejakej ovela vacsej financnej zatazi ako pri inych pretekoch sa bavit je asi bezpredmetne...uz na okolo slovenska co je 2.1 musi organizator zabezpecit ubytko zo svojich tak hadam na MS si to nemusia platit teamy samy ci?...toto neviem ako je len dedukujem...a ak su tie podmienky take nevyhodne tak nech rokuju na tych svojich kongresoch s UCI...ak mame nejake povinnosti my voci UCI tak nech UCI na svoje top akcii zabezpeci vsetko aby aj chudobnejsie conti teamy mohli v pohode dojst a ukazat svojich pretekarov svojich sponzorov svoje farby...TTT je plnehodnotna sucast cestnej cyklistiky a zatial som nepocul zeby nejaky team mimo WT mal s tym nejaky problem ked ich pozvu na GT alebo iny vyznamny WT etapovy pretek ktoreho sucastou je aj TTT...proste idu dovezu kozy postavia tam svojich a oni bojuju ako vedia...inac som dost udiveny ako niektory pretekari doslova seru na casovky...uz som sa tu nedavno vyjadril konkretne na adresu bardeta...musel by to byt iny lezecky zazrak aby si mohol mysliet ze vyhra GT bez asponsolidnej casovky...a to on pri vsetkej ucte nieje a neviem ci niekedy bude
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod ostrihaneofce » Pon 18. Sep 2017 20:50:46

V tomto musím súhlasiť s "Majom". Tiež som sa v nedeľu zamýšľal nad tým, že hlavne prokontinentálne tímy nevyužijú takúto možnosť na propagáciu. Z 22 tímov iba jeden?! Veď zasa toľko tých možností predstaviť sa medzi absolútnou elitou za sezónu nemajú. A myslím, že v tomto prípade je jedno, že skončia 5 minút za víťazom. Je to top udalosť sezóny a naozaj to majú tento rok "za rohom". Nejaký ten televízny čas by určite dostal každý. Hlavne tento rok, keď si Eurosport zabezpečil práva na komplet celé MS. Veď napr. dnes dávali časovku U23 celé 4 hodiny! :D
Ale aj WT tímy. To, že sa neukážu FDJ a AG2R ešte dokážem pochopiť. Ich zaújíma hlavne francúzske prostredie a nejaké Nórsko je im ukradnuté. Ale napr. Cannondale nepotrebuje byť na očiach? Veď sa len tak tak spamätali v poslednej chvíli.

Na druhej strane je pravda, že z diváckeho hľadiska sa na to pozeralo veľmi dobre. Žiadne hluché miesta. Odsýpalo to. Všetci tam boli preto, lebo chceli.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod ifčopifčo » Uto 19. Sep 2017 9:12:48

A teraz vážne, to si skutočne myslíte, že máte lepšie informácie na základe ktorých sa viete lepšie rozhodnúť, či na TTT ísť alebo nie, ako manažéri jednotlivých tímov? Závidím vám vaše sebavedomie ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod majo » Uto 19. Sep 2017 11:27:34

ifčopifčo píše:A teraz vážne, to si skutočne myslíte, že máte lepšie informácie na základe ktorých sa viete lepšie rozhodnúť, či na TTT ísť alebo nie, ako manažéri jednotlivých tímov? Závidím vám vaše sebavedomie ;)


ifco odkedy si taky popudivy hm?...samozrejme ze nemame ani nikto z nas to netvrdi...len sme ti tu napisali nas nazor a dolozili argumenty na zaklade ktorych ten nas nazor vznikol...takisto ako to je aj u teba...a ani ja ani ty a ani ostatny nevieme kde presne je pravda a ako to vsetko vlastne je a funguje...zmojej strany to je vsetko
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod ifčopifčo » Uto 19. Sep 2017 12:52:53

majo píše:
ifco odkedy si taky popudivy hm?...samozrejme ze nemame ani nikto z nas to netvrdi...len sme ti tu napisali nas nazor a dolozili argumenty na zaklade ktorych ten nas nazor vznikol...takisto ako to je aj u teba...a ani ja ani ty a ani ostatny nevieme kde presne je pravda a ako to vsetko vlastne je a funguje...zmojej strany to je vsetko


Ja som popudlivý? Nie, len s myslím, že manažéri tímov nie sú padnutí na hlavu a vedia si spočítať 2+2. V tvojich úvahách je príliš veľa "či", nezdá sa ti? Aj UCI asi vie, prečo zrušila povinnosť tímov zúčastniť sa na TTT. Ak hlavní sponzori tímu chcú vidieť svoj tím na TTT, tak tam tím pôjde, ak nie, tak nepôjde. To sa mi vidí správnejšie ako direktívne nanucovať účasť. Z diváckeho hľadiska, píšem teraz za seba, je lepšie keď má časovka spád a nie je tam príliš veľa iba "účastníkov". Mne sa nedeľná časovka veľmi páčila, prostredím, atmosférou a aj dynamikou.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 23. Sep 2017 9:37:58

Zajtra ideme do finále! Skromné hodnotenie našej doterajšej tipovačky - Alex nás drtí :) Úžasný výkon, pretože uhádol oba stupne víťazov! Zatiaľ gratulujem! :)
Ostatným prajem veľa šťastia a to najdôležitejšie... Aby ste si vychutnali zajtrajšie preteky! :)
Prílohy
Tipovanie MS.gif
Tipovanie MS.gif (68.21 KiB) Zobrazené 14589 krát
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod ostrihaneofce » Sob 23. Sep 2017 21:49:52

Tak to držím Alexovi palce, aby to už presne uhádol všetko ! :D
Očividne si ale drží formu od Vuelty 8-)
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

TDU Velogames

Poslaťod Phobos » Štv 11. Jan 2018 10:23:33

Tour Down Under cycling-info.sk liga: 165894315. Uzavierka 16.1. o jednej v noci.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod simko » Štv 11. Jan 2018 12:03:44

neurobime tipovacku celého WT kalendara?
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod pmts » Štv 11. Jan 2018 15:47:12

Akožto tipovací srdciar by som sa rozhodne zapojil :D kľudne aj celé pódium všetkých 37 závodov I keď to bude dosť o náhode keďže nevieme kedy kto kde bude neskôr v sezóne štartovať.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod dexterko » Štv 11. Jan 2018 23:50:04

Keďže tu už podaktorích pália prsty, a sezóna už klope na dvere, pokúsim sa hodiť návnadu, nech zistíme koľkí sa chytíme.

Prvý WT pretek sezóny sa nám začne už o pár dní, preto dávam do placu možnosť zatipovať si tento pretek aj tu na fóre.

Tipovať môžeme, ako aj minulú sezónu, bedňu v každej kategórii. A to:

GC
SPRINT
KOM
U25
BEST TEAM

Pravidlá tiež ostávajú z minulého roku:
Za správny tip jazdca na bedni, ale mimo pozície 1bod. (t.j. max 3 body za kategóriu).
Za správny tip jazdca na bedni a na správnej pozícii 2 body. (t.j. max 5 bodov za kategóriu).
Za správny tip komplet bedne 8 bodov.

V súťaži tímov sa oficiálne udeľuje cena len víťazovi, ale keďže my si vieme zistiť celé poradie, budeme aj v tejto kategórii tipovať celú bedňu.

Uzávierka tipov je 16.1. 2018 o 11:00.

Verím, že sa nás hneď takto na úvod zíde aspoň zopár nadšencov ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod pmts » Pia 12. Jan 2018 16:46:49

Heh akožto tipavací závislák a srdcový fanúšik cyklistiky idem do toho tohtoroku ako prvý ;D
Gc: 1.Porte 2.G.Izaghirre 3.McCarthy
Pc: 1.Ewan 2.Viviani 3.McCarthy
Mc: 1.Nejaký prehypovaný austrálčan, napr. Nathan Haas, 2.Porte 3.McCarthy
U25 sa tam tuším ani nehodnotí a po novom roku ani nwm kto ešte spadá do tejto kategórie
Tc: 1.Bmc 2.Bahrajn 3.Bora
Davám aj etapky: 1.Ewan 2.Ulissi 3.Viviani 4.McCarthy 5. Porte 6.Ewan
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod dexterko » Pia 12. Jan 2018 22:45:30

@pmts
http://www.tourdownunder.com.au/tours-a ... scriptions

Čiže kľudne si natipuj aj junákov ;)

Vyberať môžeš, samozrejme aj ostatní, z týchto jazdcov (po číslo 38 vrátane):
https://www.procyclingstats.com/race/to ... ompetitors
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod Val » Ned 14. Jan 2018 19:41:49

Pridávam sa. Pri takej účasti, ako to doteraz vyzerá, môžem skončiť na bedni :-)))

celkovo: 1. Chaves E., 2. Mac Carthy J., 3.Porte R.,
Bodovacia : 1. Ewan C., 2. Greipel A.,3. Sagan P.
Do 25.rokov : 1. STORER Michael, 2. PORTER Alexander, 3. GUERREIRO Ruben
vrchár 1.CHAVES E. ,2. PORTE R. DE GENDT Th.
tímy 1. BMC Racing team , 2. Lotto Soudal 3. BORA - hansgrohe
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod dexterko » Pon 15. Jan 2018 22:46:48

Ta to čo, to budeme fakt len traja?? Let's play, let's GO!!!
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod dexterko » Pon 15. Jan 2018 23:40:44

GC: 1. Porte, 2. Bennet George, 3. McCarthy
SPRINT: 1. Sagan, 2. Greipel, 3. Viviani
KOM: 1. Porte, 2. Bennet George, 3. McCarthy
U25: 1. LaTour Pierre, 2. Soler Marc, 3. Mas Enric
TEAM: 1. UniSA-Australia, 2. BORA, 3. BMC
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Hry s cyklistickou tématikou a tipovanie

Poslaťod Milanj55 » Uto 16. Jan 2018 0:06:03

Zdravím Vás priatelia. Tak Vás nenechám v tom samých a dám sem pár tipov.
GC.R.Porte,G.Izagirre,Mc Carthy
PC.C.Ewan,P.Sagan,A.Greipel
MC.R.Porte,Chaves,Mc Carthy
TC.BMC,BORA,LOTTO
Etapy:1.Ewan 2.Sagan 3.Greipel 4.Viviani 5.Mc Carthy 6.Sagan

Tak držme palce priatelia. Pekný zvyšok večera.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

TIOVAČKA TDU 18´

Poslaťod dexterko » Uto 16. Jan 2018 19:16:49

Nakoniec až štyria :D Veľa šťastia ;)
Prílohy
tipovačka TDU 18´.gif
tipovačka TDU 18´.gif (48.77 KiB) Zobrazené 13388 krát
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia

cron