Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod menovatel » Pon 17. Okt 2016 8:34:34

Aj keď to už bolo spomínané inde, chcem špeciálne pochváliť Miša Kolářa. Nebol by som veril, ani on sám, že vôbec uvisí cez 250 km v čelnej skupine. Ale on navyše dokázal cez poldruha km v závere ťahať špicu tak, že žiadny GvA či Terpstra z toho nevedel nastúpiť. Životný výkon, motivácia a prísľub do jarných klasík. Aby Peťo nebýval tak často na vrchole sám.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Pon 17. Okt 2016 12:39:18

menovatel píše:Aj keď to už bolo spomínané inde, chcem špeciálne pochváliť Miša Kolářa. Nebol by som veril, ani on sám, že vôbec uvisí cez 250 km v čelnej skupine. Ale on navyše dokázal cez poldruha km v závere ťahať špicu tak, že žiadny GvA či Terpstra z toho nevedel nastúpiť. Životný výkon, motivácia a prísľub do jarných klasík. Aby Peťo nebýval tak často na vrchole sám.


presne toto som xcel prave napisat...miso zajazdil zivotny pretek a vyraznou mierou ulahcil petovy pretek...a to mal aj technicke problemy ale nastastie shimano auticko nedovolilo aby mu usli :D no a po tom vsetkom ked som ho este videl ako sa vytiahol na spicu a znemoznil ostatnym akykolvek nastup tak som len nechapavo krutil hlavou...co sa ale tyka JK netreba mat privelke oci pretoze vo flamsku mu on asi velmi nepomoze lebo bergy on velmi nemusi a vacsina JK sa jazdi prave cez ne...zato ale P-R alebo primavera by mu mohli sadnut...samozrejme aj ine a samozrejme je tu moznost zeby sa v bergoch zlepsil zhodil nejake kilo a zvysil vykonnost...bolo by to asi na ukor vybusnosti a rychlosti a tympadom by sa asi definitivne pasoval na rolu domestika ale vcera ukazal ze to je mozno jeho cesta...takisto by som este vyzdvihol aj Duriho...bol tam ked tam mal byt a bohuzial mu to uslo ked siel po pitie ale kedze sa v pohode udrzal v tej druhej skupine a ani ta sialen nemecko-polska nahanacka ho nepolozila ukazuje ze v pohode mal na to aby sa udrzal aj v celnej skupine...100km sa slo v druhej skupine rovnako rychlo ako v prvej az sa tam par ludi uvarilo ale Duri tam ostal a v pripade ze by to nemcuri stiahli tak by tam zase bol pre Peta...dufam ze ho to znovu posunie a zima mu vyjde co najlepsie a na jar bude ako spravny velky brat co najcastejsie pri majstrovy sveta...bravo chalani naozaj dobre robota vcera
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 17. Okt 2016 13:33:08

Trochu mi je luto Gorilu ze sa vobec nezapojil do spurtu o vitazstvo. Zo spurterov ma kazdy rok najlepsie vysledky a duhu by si zasluzil nie je uz najmladsi a boh vie kedy bude dalsi spurtersky sampionat mozno to bola jeho posledna sanca.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pon 17. Okt 2016 13:52:37

Focus-Shimano píše:Trochu mi je luto Gorilu ze sa vobec nezapojil do spurtu o vitazstvo. Zo spurterov ma kazdy rok najlepsie vysledky a duhu by si zasluzil nie je uz najmladsi a boh vie kedy bude dalsi spurtersky sampionat mozno to bola jeho posledna sanca.

Mne tiež, pre neho to musí byť obrovské sklamanie, následujúce 3 roky je asi bez šance a v roku 2020 bude mať 38 rokov. Smola, Andre je skvelý cyklista ale chýba mu veľké víťazstvo.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod MichalJ » Pon 17. Okt 2016 16:40:36

https://youtu.be/ZeXEPOKKFps?t=41m6s

Toto si všimli na fóre Cyclingnews - V čase 41:10 môžete Sagana jasne vidieť v druhej skupine pri Holanďanoch (Aj Terpstra je ešte tam). V čase 42:00 zase pekne Peťa vidno, ako sa to snaží doskočiť. Takže Peter neostal v prvej skupine, on si ju dokonca doskočil :D Jednoducho blázon 8-)

Ale kúsok predtým je aj pekne vidno, že Greipel ostal prvý v druhej skupine v momente, keď sa roztrhlo. Takže mohol si za to dosť sám, že sa tam nedostal.


A ešte pekný rozhovor od Cavendisha:
https://www.youtube.com/watch?v=xS-WjT7 ... adReporter

Kde na konci povedal, že Sagan je dobrý šampión a že od neho tú prehru celkom berie.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Roman » Pon 17. Okt 2016 18:53:47

Video z britskeho eurosortu nahodou ste nenasli dakto?
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod paula@sile » Uto 10. Jan 2017 19:28:14

takto by vraj mala vyzerat cast streky na ms 2018

http://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20170110_02666310 :shock:
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Uto 10. Jan 2017 19:51:44

paula@sile píše:takto by vraj mala vyzerat cast streky na ms 2018

http://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20170110_02666310 :shock:

Takže pre čistokrvných vrchárov.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod dexterko » Uto 10. Jan 2017 21:48:56

Sa ani nečudujem. Veď sa pôjde v Tirloských alpách, a naposledy mali vrchári možnosť bojovať o dúhu v 2013. Čiže si mohli dať 4 roky pauzičku. Sa až čudujem, že to takto na dlho nechala UCI. Na druhej strane chápem, že ide o to kto zaplatí, ako vždy.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Str 11. Jan 2017 14:13:30

toto je len navrh Innsbrucku nie? to este musi prejst cez UCI. ja si myslim ze sa to este zmeni. tych kopcov je tam prilis vela. vo Firenze bola narocnost urcite mensia. tam mali sancu vrchari aj klasikari. tuto ma byt kolko? 5 000 nastupanych metrov? podla mna to treba zatraktivnit tym, ze sa trochu ta narocnost znizi a rozsiri sa okruh favoritov a tym padom aj scenárov preteku. pri takomto profile by tam mnoho cyklistov ani nemuselo ist, vratane Peta Sagana. toto je este tazsie ako trat na OH Rio.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Str 11. Jan 2017 19:05:47

simko píše:toto je len navrh Innsbrucku nie? to este musi prejst cez UCI. ja si myslim ze sa to este zmeni. tych kopcov je tam prilis vela. vo Firenze bola narocnost urcite mensia. tam mali sancu vrchari aj klasikari. tuto ma byt kolko? 5 000 nastupanych metrov? podla mna to treba zatraktivnit tym, ze sa trochu ta narocnost znizi a rozsiri sa okruh favoritov a tym padom aj scenárov preteku. pri takomto profile by tam mnoho cyklistov ani nemuselo ist, vratane Peta Sagana. toto je este tazsie ako trat na OH Rio.


ak to xcu dat na vrcharov tak preco nie?...nech im nalozia poriadnu porciu a nech vyhra najlepsi a najsilnejsi...jasne ze pri takejto trati tam kopa cyklistov ani nemusi byt ale ved to tak je v podstate kazdy rok...bohuzial cestna cyklistika je dnes uz rozdelena na specializacie(vrchar, sputer...) a MS uz nikdy nebudu pre vsetkych...to by museli spravit minimalne 2 preteky a 2 rozne trate...jednu pre vrchar jednu pre rovinkarov...a to sa nikdy nestane...ale cyklisti to velmi dobre vedia, akceptuju to a su s tym zmiereny...ved na poslednych MS tiez neboli velke mena ako contik ci froomy atd ale to je logicke kedze trat bola pre inych jazdcov...tak preco by tento rok to nemohlo byt opacne?...a co sa tyka klasikarov tak som presvedceny ze oni su po upraveni treningou a zhodeni nejakych kg zvladnut aj takuto kopcovitu trat...ved si len spomenme na RIO a GVA...on uz na TdF ukazal ako zlepsil svoje vrcharske schopnosti co bolo jeho tohtosezonnym zamerom a vyslo to
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Str 11. Jan 2017 20:38:13

majo píše:ak to xcu dat na vrcharov tak preco nie?...nech im nalozia poriadnu porciu a nech vyhra najlepsi a najsilnejsi...jasne ze pri takejto trati tam kopa cyklistov ani nemusi byt ale ved to tak je v podstate kazdy rok...bohuzial cestna cyklistika je dnes uz rozdelena na specializacie(vrchar, sputer...) a MS uz nikdy nebudu pre vsetkych...to by museli spravit minimalne 2 preteky a 2 rozne trate...jednu pre vrchar jednu pre rovinkarov...a to sa nikdy nestane...ale cyklisti to velmi dobre vedia, akceptuju to a su s tym zmiereny...ved na poslednych MS tiez neboli velke mena ako contik ci froomy atd ale to je logicke kedze trat bola pre inych jazdcov...tak preco by tento rok to nemohlo byt opacne?...a co sa tyka klasikarov tak som presvedceny ze oni su po upraveni treningou a zhodeni nejakych kg zvladnut aj takuto kopcovitu trat...ved si len spomenme na RIO a GVA...on uz na TdF ukazal ako zlepsil svoje vrcharske schopnosti co bolo jeho tohtosezonnym zamerom a vyslo to


ja v podstate s tebou suhlasim, musia mat aj vrchari raz za cas sancu, takisto ako spurteri. avsak tento profil podla mna nic nezarucuje (aj ked to ziadny profil kedze preteky tvoria samotni cyklisti). podla mna by sa mali skor zamerat na rozumne rozlozenie tych kopcov. ja osobne by som ten posledny strmy kopec urcite skrtol. je mozne ze by si to favoriti rozdali az tam, potom uz je len zjazd a vlastne akcia bude tak na 20 minut. niektore krajiny budu silne a budu vediet tie preteky kontrolovat. mohla by z toho byt nakoniec nuda posledneho kopca.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Str 11. Jan 2017 22:10:29

simko píše:
majo píše:ak to xcu dat na vrcharov tak preco nie?...nech im nalozia poriadnu porciu a nech vyhra najlepsi a najsilnejsi...jasne ze pri takejto trati tam kopa cyklistov ani nemusi byt ale ved to tak je v podstate kazdy rok...bohuzial cestna cyklistika je dnes uz rozdelena na specializacie(vrchar, sputer...) a MS uz nikdy nebudu pre vsetkych...to by museli spravit minimalne 2 preteky a 2 rozne trate...jednu pre vrchar jednu pre rovinkarov...a to sa nikdy nestane...ale cyklisti to velmi dobre vedia, akceptuju to a su s tym zmiereny...ved na poslednych MS tiez neboli velke mena ako contik ci froomy atd ale to je logicke kedze trat bola pre inych jazdcov...tak preco by tento rok to nemohlo byt opacne?...a co sa tyka klasikarov tak som presvedceny ze oni su po upraveni treningou a zhodeni nejakych kg zvladnut aj takuto kopcovitu trat...ved si len spomenme na RIO a GVA...on uz na TdF ukazal ako zlepsil svoje vrcharske schopnosti co bolo jeho tohtosezonnym zamerom a vyslo to


ja v podstate s tebou suhlasim, musia mat aj vrchari raz za cas sancu, takisto ako spurteri. avsak tento profil podla mna nic nezarucuje (aj ked to ziadny profil kedze preteky tvoria samotni cyklisti). podla mna by sa mali skor zamerat na rozumne rozlozenie tych kopcov. ja osobne by som ten posledny strmy kopec urcite skrtol. je mozne ze by si to favoriti rozdali az tam, potom uz je len zjazd a vlastne akcia bude tak na 20 minut. niektore krajiny budu silne a budu vediet tie preteky kontrolovat. mohla by z toho byt nakoniec nuda posledneho kopca.


ano teoreticky to moze vyzerat tak ako hovoris ale aj nemusi...podla mna ale ak to xcu dat na vrcharov tak aj ciel mohli dat na na kopec nech si to tam rozdaju lebo ten zjazd mozesposobit to ze tam niekde zozadu prileti nejaky GVA a zoberie to vsetkym vrcharom...no ale s tou nudou by som to tak dopredu netvrdil lebo nuda to mala byt aj v Dohe a nakoniec az taka nebola :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Str 19. Apr 2017 16:03:56

http://www.cyclingweekly.com/news/racin ... ute-305920

ak by teda ten profil MS 2018 mal ostat takyto (aj ked ja si myslim ze narocnost sa trochu znizi) co myslite ake ciele zvoli Peto po TdF v tom roku? alebo ake by mohol zvolit. skusit vyhrat bodovacku na Vuelte? alebo po P-R by mal zacat Peto ladit vrcharsku formu a dat sancu MS pripadne Lombardii (pri vhodnejsom profile). viem ze ten profil MS je zatial horsi ako na OH v Riu ale ja este verim, ze niekolko tych kopcov ubudne. alebo by to mal Peto zabalit a dat popripade kanadske klasiky + nejake MTB preteky pre radost?

len tak z dlhej chvile sa zamyslam:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod mortirolo08 » Str 19. Apr 2017 17:24:30

simko píše:http://www.cyclingweekly.com/news/racing/2018-world-championships-route-305920

ak by teda ten profil MS 2018 mal ostat takyto (aj ked ja si myslim ze narocnost sa trochu znizi) co myslite ake ciele zvoli Peto po TdF v tom roku? alebo ake by mohol zvolit. skusit vyhrat bodovacku na Vuelte? alebo po P-R by mal zacat Peto ladit vrcharsku formu a dat sancu MS pripadne Lombardii (pri vhodnejsom profile). viem ze ten profil MS je zatial horsi ako na OH v Riu ale ja este verim, ze niekolko tych kopcov ubudne. alebo by to mal Peto zabalit a dat popripade kanadske klasiky + nejake MTB preteky pre radost?

len tak z dlhej chvile sa zamyslam:)


Pri tomto profile je to asi zbytocnost, nech ziska svoju vytuzenu duhu aj Valverde :) Pre Sagana si myslim by bolo dobre skusit bodovacku na Vuelte, potom v buducnosti keby zameral sezonu na ardeny tak aj bodovacku na Gire.
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Štv 20. Apr 2017 9:45:50

mortirolo08 píše:Pri tomto profile je to asi zbytocnost, nech ziska svoju vytuzenu duhu aj Valverde :) Pre Sagana si myslim by bolo dobre skusit bodovacku na Vuelte, potom v buducnosti keby zameral sezonu na ardeny tak aj bodovacku na Gire.


ano bodovacka na Vuelte vyzera ako vhodny ciel na tu poslednu cast sezony. a ak by bol miernejsi profil Lombardie tak by mozno stalo aj to za pokus. Vuelta by bola dobrou pripravou.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Str 26. Apr 2017 20:25:13

majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Str 26. Apr 2017 22:01:54


cital som tie vyjadrenia na CN. inak ani som nevedel ze Naesen na E3 tak tlieskal. zda sa ze v Gregovi vidi svojho mentora. v nom ma zas GVA urcite oddanu podporu na MS. ale vazne som zvedavy ako sa Belgicania vysporiadaju so situaciou 2 lidrov. a to kludne Naesen je z hladiska toho profilu na urovni GVA a Gilberta.

a tie vyjadrenie su typicke pre Grega:) odputava pozornost na inych. samozrejme ze patri k top favoritom.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pia 28. Apr 2017 10:22:05

@simko - chudák Avermaet to má celkom ťažké, keď bol sebavedomý a po víťazstvách na E3 a Gente vyhlásil, že je na Ronde favoritom, bol kritizovaný že je namyslený a neviem aký ...
Keď teraz hodnotí a podľa mňa celkom reálne okruh na MS tak zase podľa teba typicky odpútava pozornosť. Nebude to tak, že kto chce psa biť, palicu si nájde? ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pia 28. Apr 2017 12:29:47

@ifcopifco
netvrdim, ze s tou palicou to nie je obcas pravda:) ale tuto som ja osobne v tom nevinne podla mna, ja som nekritizoval Avermaeta za to, ze sa vyhlasoval za favorita. prave naopak, ja som chcel aby bol oznacovany za favorita, aby bol na nom ten tlak, aby vsetci pozerali nanho. ale asi vzdy bude vacsia pozornost na Saganovi, bez ohladu na vysledky a vykony.

ten okruh na MS zhodnotil realne to suhlasim. ale stojim si za tym, ze Greg je velmi dobry v reciach pred pretekymi, ako od seba odputat pozornost. teraz to urobil tym, ze oznacil Kristoffa za tzv. "man to beat". na taketo vyhlasenie je vsak este skoro. zalezi aj kto bude mat aku formu, do septembra je este daleko. Avermaet hovori ze je sklamany ze ta trat nie je supertazka, ale ak by bola, tak by oznacil za hlavneho favorita Valverdeho som si isty. podla mna GVA patri urcite medzi top favoritov a so silnym belgickym timom maju mnoho moznosti ako rozohraju partiu v posledných 50 km (pochybujem ze budu cakat kym ich na paske prespurtuje Kristoff, Degenkolb, Sagan alebo niekto iny). navyse niekde som cital ze v septembri v Bergene prsi asi 20 dni do mesiaca takze to kludne mozu byt tazke preteky. Tim Wellens tym padom tiez moze patrit medzi top favoritov:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 46 hostia