Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 16. Feb 2017 18:17:44

Pinot dnes excelentne.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pia 17. Feb 2017 0:20:58

MichalJ píše:Len skopirujem kratku spravu z titulky :D

CAUBERG UŽ NEBUDE DOMINANTNÝ NA AGR
Hlavným motívom podujatia Amstel Gold Race bol vždy špurt do kopca na Caubergu, ale v tomto ročníku sa to zmení. Organizátori sa rozhodli upraviť finiš, aby boli preteky viac otvorené a na konci útočné. Cauberg bude situovaný 17 km pred cieľom a za ním budú nasledovať ešte dva krátke kopce. Najskôr to bude Guelhemmerberg (1 km; 6,8 %) a približne tri kilometre pred páskou rozhodne o osude pretekov Bemelerberg (900 m; 4,5 %). (16.02.2017, ts)


Hm

No netrufam si hondotit. Amstel potreboval zmenu lebo zacinal byt nudny. Ale ci takuto neviem. Pockajme si na prateky potom budeme mudrejsi :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

CAUBERG

Poslaťod paula@sile » Pia 17. Feb 2017 0:44:50

ciel nema byt posunuty, ten ostava nezmenemy, je asi 2 km za caubergom,
ako pisal keram,
ciel na caubergu nie je uz min 3-4 roky,

tak co na tuto zmenu povedia fanusikovia, mne sa to teda nepaci :(

http://www.cyclingmagazine.de/2017/02/1 ... em-finale/
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod menovatel » Pia 17. Feb 2017 16:02:34

Focus-Shimano píše:Pinot dnes excelentne.

Tomu vravím perfektne načasovaný útok. Pinot a Landa sa chystajú na Giro, takže už pomaly začínajú mať fazónu.
Pistolero aj Alejandro Zelenodolinský majú ešte čas, hoci ich súboj bol ozdobou etapy.
Hlavným pozitívnym prekvapením (nielen) pre mňa je ale Cink. Vrchárov môžme susedom len závidieť, obstojne jazdí aj Hirt za CCC.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 17. Feb 2017 17:28:51

Podla mna organizator AGR touto zmenou nic nestrati.Na to aky ma amstel potencial to bola do teraz vzdy velka nuda. Vsetci vzdy cakali na cauberg.Nudnejsia klasika od amstelu je valonsky sip kde sa tiez len caka na mur de huy.Takze mne sa ta zmena pozdava a ked to nepomoze tak si aspon pozrieme pekny spurt na zaver :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 18. Feb 2017 19:46:59

Krasna etapa a krasny spurt v Algarve.Demare,Greipel,Groenewegen leteli zo zadnych pozicii do ciela ako strely. Naopak Gaviria v perfektnej pozicii vytuhol. Zatial najkrajsi spurt v sezone.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Ned 19. Feb 2017 17:26:20

Focus-Shimano píše:Krasna etapa a krasny spurt v Algarve.Demare,Greipel,Groenewegen leteli zo zadnych pozicii do ciela ako strely. Naopak Gaviria v perfektnej pozicii vytuhol. Zatial najkrajsi spurt v sezone.

Nešiel priskoro a ani to tam nevyzeralo na protivietor, proste nemohol. Možno len momentálna indispozícia, je mladý. Greipel len potvrdil svoju triedu, zato Cav úplne mimo.
Čo sa týka zmeny na Amstli, tak ja som bol jeden z tých čo tu mrnčali ohľadne tohto, takže som spokojný. Myslím že zmena už bola potrebná. Ale aj tak nečakám, že by sa tu balík rozsypal ako na Ronde. Dôležité bude akých lídrov postavia jednotlivé tímy. Akcie stúpajú pre rýchlejších borcov s obstojným lezením ako je Matthews, Coquard, Roelandts, Colbrelli, GVA možno dokonca Degenkolb, Gaviria ale aj pre útočníkov z diaľky ako Wellens, T. Martin, Kreuziger, Nibali. Toho následkom bude agresívnejšie pretekanie a väčšia selekcia (vrchárske zostavy sa budú snažiť odpárať rýchlikov atď), takže závod sa stane nepredvídateľnejší a pre divákov atraktívnejší.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Tibi » Ned 19. Feb 2017 20:51:23

menovatel píše:Tomu vravím perfektne načasovaný útok. Pinot a Landa sa chystajú na Giro, takže už pomaly začínajú mať fazónu.
Pistolero aj Alejandro Zelenodolinský majú ešte čas, hoci ich súboj bol ozdobou etapy.
Hlavným pozitívnym prekvapením (nielen) pre mňa je ale Cink. Vrchárov môžme susedom len závidieť, obstojne jazdí aj Hirt za CCC.


Aj pre mňa je Cink zatiaľ veľké a príjemné prekvapenie v tomto roku.Ak by pokračoval ďalej v takýchto výkonoch,tak to by bolo skutočne super :D

West píše: Akcie stúpajú pre rýchlejších borcov s obstojným lezením ako je Matthews, Coquard, Roelandts, Colbrelli, GVA možno dokonca Degenkolb, Gaviria ale aj pre útočníkov z diaľky ako Wellens, T. Martin, Kreuziger, Nibali. Toho následkom bude agresívnejšie pretekanie a väčšia selekcia (vrchárske zostavy sa budú snažiť odpárať rýchlikov atď), takže závod sa stane nepredvídateľnejší a pre divákov atraktívnejší.


Predstava to je krásna,no realita býva často iná.Nuž uvidíme nechajme sa prekvapiť,aj ja som strašne zvedavý čo táto zmena prinesie.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 19. Feb 2017 22:42:47

Kedze sa nam blizia flamske klasiky tak si pripomenme jeden z najkrajsich dojazdov Gent-Wevelgem. https://m.youtube.com/watch?v=KnUXjurDI2E
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 20. Feb 2017 19:43:27

Focus-Shimano píše:Kedze sa nam blizia flamske klasiky tak si pripomenme jeden z najkrajsich dojazdov Gent-Wevelgem. https://m.youtube.com/watch?v=KnUXjurDI2E


Jeden z najnudnejších "Wevelgenov" za posledné roky. V 2013 krásny únik z úniku Petra, 2015, kruté preteky za silného vetra ktorý zhadzoval cyklistov a Paolini porazil všetkých favoritov, 2016 zúfalá snaha Etixxu dobehnúť dobre namazané mašiny z ktorých bol na konci najlepší opäť Peter :D
A ty sem dáš nudu, záver ako z bársakých etapových pretekov akých je vidieť každý rok neúrekom. Nehodné "klasiky" ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 20. Feb 2017 19:58:07

Nahodou v tom roku 2014 bolo idealne pocasie peloton sa na kemmelerbergu rozdelil ale chvalabohu ziaden unik nemal sancu a videli sme krasny spurt :D takto by mohlo skoncit niekedy aj ronde :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 20. Feb 2017 20:33:56

Focus-Shimano píše:Nahodou v tom roku 2014 bolo idealne pocasie peloton sa na kemmelerbergu rozdelil ale chvalabohu ziaden unik nemal sancu a videli sme krasny spurt :D takto by mohlo skoncit niekedy aj ronde :D


Predstava ako je peletón spolu na Kwaremonte a Paterbergu je celkom úsmevná, zabúdaš, že na rozdiel od G-W a E3 nie sú do cieľa na Ronde desiatky kilometrov ale je ich len 13. Počet ľudí vo vedúcej skupine v závere za ostatných 10 sezón od roku 2007 (2,1,1,1,4,3,1,4,2,1) - takže snívaj ďalej ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 20. Feb 2017 20:44:56

focus kamarat na com ty slapes? ale musim uznat ze aspon nam to tu robis veselsie :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 20. Feb 2017 21:55:19

Ja nehovorim o spurte celeho baliku ale o spurte cca 10.clennej skupiny. Staci ze sa budu po paterbergu po sebe favoriti obzerat a spurt velkej je realny. Ved minuly rok o 4.miesto spurtovala dost velka skupina. Idealne by bolo keby napr.Dege alebo Saša Kristoff mali pri sebe aspon jedneho borca ktory by nicil nastupy gva,Etixxakov a poslene km by si to uz ustrazili. A ak by sa flandry neskoncili spurtom stale je tu Roubaix. Mna osobne minuly rocnik nudil. To bol pretek o nahode. Hayman chytil jeden dobry unik a vyhral.Erviti s Hauslerom a Saramontinsom tiez. Radsej by som videl spurt Degeho proti Saganovi,Demarovi,Boonenovi ako to co bolo minuly rok. Slava spurtom :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Miki » Pon 20. Feb 2017 22:37:18

Vo veľkej väčšine pre mňa každá klasika,ktorá končí hromadnym šprintom predstavuje nudu.Predstava,že tak budú končiť Flandry,alebo Roubaix je pre mňa absolútne neprijateľná.Pokiaľ by tieto preteky takto končievali ,tak by to neboli Flandry a Roubaix,ale len obyčajne tuctové preteky.Svojim profilom dlžkou a náročnosťou sa to už dopredu vylučuje.Može sa to sice niekedy stať,ale určite to bude len výnimka.Pre mňa osobne tieto dva preteky predstavujú vrchol cyklistiky a radím ich svojou zaujímavosťou a priebehom aj pred Tour,aj ked tieto podujatie veľmi nejde zrovnávať.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 20. Feb 2017 23:21:16

Focus-Shimano píše:Ja nehovorim o spurte celeho baliku ale o spurte cca 10.clennej skupiny. Staci ze sa budu po paterbergu po sebe favoriti obzerat a spurt velkej je realny. Ved minuly rok o 4.miesto spurtovala dost velka skupina. Idealne by bolo keby napr.Dege alebo Saša Kristoff mali pri sebe aspon jedneho borca ktory by nicil nastupy gva,Etixxakov a poslene km by si to uz ustrazili. A ak by sa flandry neskoncili spurtom stale je tu Roubaix. Mna osobne minuly rocnik nudil. To bol pretek o nahode. Hayman chytil jeden dobry unik a vyhral.Erviti s Hauslerom a Saramontinsom tiez. Radsej by som videl spurt Degeho proti Saganovi,Demarovi,Boonenovi ako to co bolo minuly rok. Slava spurtom :D



O 4. miesto nech si to Saša, Arnaud s Johnom pokojne rozdávajú, ja im to prajem, Peter nech sa už vtedy objíma s Katkou :D Preteky o náhode a to nie je len môj názor, ale aj názor Sagana sú práve väčšinou preteky končiace hromadným špurtom. Zväčša to vyhrávajú tí, ktorí počas pretekov najviac ušetrili a teda tí, ktorí preteky nerobili, ale sa iba "viezli". Ak by takto mali končiť klasiky Petra by to asi rýchlo prestalo baviť a prešiel by späť na MTB.
Ak by okrem MSR končil nejaký monument špurtom veľkej skupiny bolo by to pre mňa veľké sklamanie, ako píše Miki, optimálny záver klasík je peletón roztrhaný na franforce.
K tomu chytaniu únikov v závere ťažkej klasiky ti ponúknem toto:
https://www.youtube.com/watch?v=_DqOHhmgYQw
Traja na jedného a nepomohlo to.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 21. Feb 2017 15:38:00

Inak dost ma prekvapilo vyjadrenie Gaviriu, ktory si vybavil povolenie od timu, aby mohol startovat na Majstrovstvách Kolumbie. Na tom profile sa tusim nastupa 5000 metrov. Podla mna je bez sance.

https://lasterketaburua.files.wordpress ... lombia.png

Uz v sobotu su tu prve vcelku velke preteky a potom to uz pojde v takmer pravidelných tyzdennych dávkach:) Pre mna urcite najkrajsie obdobie sezony. Hlavne nech je Peto zdravy a vyhybaju sa mu pady, potom nemam obavu o vysledky a utocne pretekanie. Ked uz sa tak ospevuju vysledky Gaviriu, tak neda mi nespomenut si, ze Benoot bol v 20tich rokoch piaty na RvV. Aj ked odvtedy akoby trochu tak zastagnoval.

Aj tak by ma vsak v tejto sezone najviac potesilo keby Peto dokazal vyhrat v Bergene. To by bol neskutocny zapis do historie. MS su predsa len este o kusok vyssie nad monumentami. Uz som si tak zvykol na ten duhovy dres na Petovi, ze si neviem predstavit v nom pretekat niekoho iného:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Uto 21. Feb 2017 20:51:33

simko píše:
Aj tak by ma vsak v tejto sezone najviac potesilo keby Peto dokazal vyhrat v Bergene. To by bol neskutocny zapis do historie. MS su predsa len este o kusok vyssie nad monumentami. Uz som si tak zvykol na ten duhovy dres na Petovi, ze si neviem predstavit v nom pretekat niekoho iného:)

Nj vyhrať cestný závod 3x po sebe nedokázal ešte nikto. Je to vstupenka medzi legendy. Vyrovnal by tiež rekord v počte celkových víťazstiev. Ale Peťo má na dosah tento rok aj iné zaujímavé méty. Napríklad Gent-Wevelgem patrí k najvýznamnejším klasikám mimo monumentov. Možno je históriou a významom ešte kúsok nad Amstlom a Valónskym šípom. Peťo tento rok tam môže vyrovnať métu troch víťazstiev, ktorú dosiahlo 5 jazdcov a otvorí si šancu na rekordný štvrtý zápis. Ani Boonen, ktorý je považovaný za najlepšieho klasikára na dlažobných kockách v histórii nedosiahol viac ako 3 prvenstvá. No a ešte samozrejme tohtoročný očakávaný šiesty zelený dres na Tour. Aj keď o tom asi málokto pochybuje.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod milos64 » Str 22. Feb 2017 11:20:31

Neviete ako to bude v tomto roku s TV prenosmi RSTV? V tomto víkende nič asi nehrozí. Pozeral som tiež program Eurosportu a tí tiež nedávajú ani jednu z klasík v priamom prenose. Asi nám ostane len nejaký stream..... :x
milos64
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 22. Feb 2017 12:47:20

milos64 píše:Neviete ako to bude v tomto roku s TV prenosmi RSTV? V tomto víkende nič asi nehrozí. Pozeral som tiež program Eurosportu a tí tiež nedávajú ani jednu z klasík v priamom prenose. Asi nám ostane len nejaký stream..... :x


Tak to je smola, dúfam že budú aspoň nejaké dobré streamy, dáva to Eurosport, ale britský. To ma dosť štve, že si v kablovke platim ES, platím si aj ES Player a nič. :x
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 78 hostia

cron