Logo Cycling - Info.sk

  • Merida Slovakia
  • ROTOR INpower
  • Merida Slovakia
  • Merida Slovakia
  • Merida Slovakia
  • Merida Slovakia
  • Merida Slovakia


banner ro 01banner ro 02banner ro 03banner ro 04banner ro 05
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásiť sa

Prihlsovacie meno *
Heslo *
Zapamätať si ma

Vytvoriť účet

Údaje označené (*) sú povinné.
Meno *
Prihlsovacie meno *
Heslo *
Heslo znovu *
Email *
Email znovu *
Zdieľať

7. 19.5. horská Ontario > Mt. Baldy 126 km víťaz: Gesink


Po radostnom postupe slovenských hokejistov do finále Majstrovstiev sveta mohol ešte zväčšiť slovenské úsmevy cyklista Peter Velits. V kráľovskej siedmej etape Tour of California 2012 mal reálnu šancu na zisk líderského dresu. Náročná horská etapa obsahovala tri nepríjemné výstupy a cieľ na Mt. Baldy. Peter, ktorý bol pred etapou na výbornej štvrtej priečke novinárom povedal, že nevie, čo môže od záverečného kopca očakávať. Mohli sme však čakať aktivitu jeho hlavných spolufavoritov Van Garderena, Gesinka, Nibaliho či Hornera. Žltý dres bránil Zabriskie.

Zrejme rozhodujúca predposledná etapa sa začala neplánovane o pár minút neskôr. Na trase sa totiž stala dopravná nehoda a organizátori najskôr ani nevedeli, či bude tento úsek prejazdný. Potom pelotón odštartoval v rýchlom tempe, akoby chcel dohnať stratené minútky. Bolo to hlavne kvôli vysokej aktivite útočníkov. Vpredu sa objavili Jens Voigt (RadioShack - Nissan) alebo Dries Devenyns (OPQS). Ešte pred vrcholom prvého hodnoteného kopca Glendora Ridge na 27. kilometri sa vytvorila veľká skupina uprchlíkov. Dostali sa do nej až piati cyklisti RadioShacku. Prekvapivo medzi nimi boli aj kľúčový domestik Voigt a líder so stratou 2:50 Chris Horner. Obhajca minuloročného triumfu veril skôr v etapový úspech. V úniku sa ocitol tiež Marc De Maar z UnitedHealthcare, ktorého strata iba 2:07 robila ďalšie vrásky tímu Garmin. Domestici tohto tímu sa báli spomínaných uprchlíkov a usilovne pracovali na čele pelotónu.

Prvá vrchárska prémia dokázala vysokú aktivitu a zaujímavý taktický ťah unikajúceho RadioShacku. Vyhral ju Bennet pred kolegami Voigtom a Hornerom. Štvrtý bol White, ktorý pomáhal piatemu De Maarovi. Skupina v ktorej boli títo jazdci sa zredukovala na trinásť cyklistov (šesť Američanov), ale ich náskok bol na vrchole prvého kopca vyše dve minúty. Pri zjazde začali  so stíhaním úniku vypomáhať aj tímy Rabobank a OmegaPharma - Quickstep, čiže Peter Velits sa zrejme cítil dobre.

40 kilometrov pred cieľom bol náskok úniku už 2:45. RadioShack pracoval skvele, obdivuhodný bol najmä pohľad gesink-robert-californiana 40-ročného Jensa Voigta. Ťahal aj samotný líder Horner a to hlavne pri stúpaní. Ostatní cyklisti z úniku preto začali strácať dych a postupne odpadávali. Postupne zostal v čele iba sviežo pôsobiaci Horner, ktorého sa ako posledný držal v Európe neznámy Darwin Atapuma z kontinentálneho tímu Colombia-Coldeportes. Kolumbijčan v sezóne 2012 už vyhral etapu Giro del Trentino. Zvláštna dvojka sa striedala na čele v krátkych intervaloch a Horner sa virtuálne obliekol do dresu lídra. To čo na začiatku etapy vyzeralo ako bláznivý taktický ťah sa zrazu stalo veľkým nebezpečenstvom pre pelotón a favoritov. Ťahať začali napríklad aj borci z BMC a pelotónu nestačil Tom Boonen a ďalší. Problémy mal prekvapivo aj Talansky, ktorý strácal na Velitsa tri sekundy.

30 kilometrov pred čiarou sa dostal náskok dvojice už na 3:45 a pelotón sa zmenšil na skupinu ani nie 50 jazdcov. Stále v ňom boli obaja naši Petrovia. Popri dôležitom súboji medzi pelotónom a únikom si však našli cyklisti čas aj na veselé momenty. Heinrich Haussler síce stratil kontakt s pelotónom, ale neváhal vyplaziť jazyk do kamery. Zaujala tiež ružová barbina pripevnená na streche jedného z mechanických vozidiel. Dobre videla na vrchol druhého kopca Glendora Mt., na ktorom bodovali okrem vedúcej dvojky Atapumu a Hornera tiež Duggan a Van Avermaet. Za nimi sa rútil pelotón, v ktorom pracoval už aj samotný líder David Zabriskie. Na rovine sťahoval pelotón náskok o niečo ľahšie a 19 kilometrov pred cieľom dostihli De Maara. Jedno nebezpečné meno z pôvodného úniku si tak mohli vyškrtnúť.

17 kilometrov pred cieľom strata pelotónu rapídne klesala a padla na 1:30. Vincenzo Nibali bol na chvoste pelotónu, aby sa poradil s tímovými šéfmi. Potom začal strácať kontakt a vyzeralo to na koniec pódiových ambícií pre žraloka zo Sicílie. 7 kilometrov pred cieľom začal strácať kontakt aj ďalší solídny vrchár Rory Sutherland. Našťastie v popredí pelotónu a bez problémov sme mohli vidieť Petra Velitsa. Stále mal k dispozícii aj domestikov, čo v HTC nebývalo.

4900 metrov pred cieľom nastúpil na dvakrát Atapuma a Horner zareagoval zvesenou hlavou. Pelotón sa medzitým preriedil na zopár vyvolených a aktívne sa vydal dopredu Robert Gesink. Najlepšie reagoval Tom Danielson. David Zabriskie nevyzeral dobre ale bojoval. Petra Velitsa sme vpredu nevideli. Popri utrápenom súboji favoritov zaujali dvaja utekajúci fanúšikovia prezlečení za sumo zápasníkov.

gesink-robert-california-23800 metrov pred páskou Gesink svojim stálym expresným tempom utrhol Danielsona a Horner sa za ním udržal iba pár metrov. Holanďan čoskoro dostihol aj Atacumu, s ktorým si to rozdal v šprintérskom súboji o etapové víťazstvo. Gesinkovi zostalo jednoznačne viac síl, no v závere si ešte musel dať pozor na ostré zákruty, ktoré zvládal veľmi na tesno. Napokon sa mohol radovať z prvého etapového víťazstva v sezóne. V cieli sa radoval spolu so svojou rodinou a malým bábätkom, ktoré zobral aj na pódium. Zároveň sa zaslúžene dostal do pozície lídra celkovej klasifikácie Tour of California 2012. Na 99% sa stane prvým európskym víťazom tohto podujatia. Pre sympatického Holanďana je to skvelý návrat po vlanajšej premaródenej sezóne a aj nepresvedčivému začiatku tejto.

Druhý v etape skončil Kolumbijčan Darwin Atapuma, zároveň dostal cenu pre najagresívnejšieho muža etapy. Tretie miesto získal jeho kolega Fabio Duarte, ktorý bol počas etapy nenápadný a výborne šetril sily. Miernym prekvapením v top desiatke boli umiestnenia štvrtého Dombroskeho alebo siedmeho KeldermanaHorner dobojoval etapu na šiestom mieste a dostal cenu pre najodvážnejšieho jazdca. Za nečakaný dlhý únik a bojovnosť si zaslúži špeciálnu pochvalu. Piaty skončil Tom Danielson a posunul sa na tretiu priečku, na ktorej skončil aj minulý rok. Na celkovo druhé miesto sa prepadol David Zabriskie, ani najlepší tím tímovej klasifikácie Garmin nedokázal zabezpečiť ušetrenie síl svojmu lídrovi.

Levi Leipheimer skončil deviaty a dnes žiaľ prekonal Petra Velitsa, ktorý tesne pred posledným stúpaním vypadol z pelotónu favoritov. Peter Sagan šetril sily na zajtrajšok, keď cyklistov čaká šprintérska etapa a Holywood.


1.
GESINK Robert RABOBANK CYCLING TEAM 3h 37' 08''
2. ATAPUMA John
COLOMBIA - COLDEPORTES
+ 00' 00''
3. DUARTE Fabio
COLOMBIA - COLDEPORTES + 00' 14''
4. DOMBROWSKI Joseph
LIVESTRONG TEAM
+ 00' 18''
5.
DANIELSON Tom
GARMIN - SHARP + 00' 26''
6. HORNER Chris
RADIOSHACK-NISSAN-TREK + 00' 38''
9. LEIPHEIMER Levi OMEGA PHARMA - QUICK-STEP + 01' 08''
10. VAN GARDEREN Tejay link-ikonka
BMC RACING TEAM
+ 01' 20''
11. ZABRISKIE David
GARMIN - SHARP
+ 01' 25''
24.
VELITS Peter
OMEGA PHARMA - QUICK-STEP + 05' 56''
43. NIBALI Vincenzo link-ikonka
LIQUIGAS-CANNONDALE
+ 14' 49''
71.
SAGAN Peter
LIQUIGAS-CANNONDALE + 25' 40''


Video zo záverečných momentov etapy:

Krátke preview etapy:
Prvá vrch. prémia na 26,5 km (1380 m.n.m.): Glendora Ridge - dĺžka 9 km, sklon 8,6 %
Druhá vrch. prémia na 98,1 km (1035 m.n.m.): Glendora Mt. - dĺžka 13,6 km, sklon 4,7 %
Tretia vrch. prémia na 126 km (1970 m.n.m.): Mt. Baldy - dĺžka 8 km, sklon 9,0 %


california-2012-7Zdieľať

Komentáre   

 
#31 RE: Gesink je späť - 7. etapa Tour of CaliforniaSilent 2012-05-21 12:21
Nikdy som nikde nenapísala a ani si nemyslím, že byť domestikom je zahanbujúce, vážim si ich prácu, len si nemyslím, že by ním Peťo mal byť, lebo má, podľa mňa na viac.Citujem Duro:
Citujem Silent:
Dnes v noci som bola smutná z výkonu P. Velitsa, dnes ráno zase z niektorých komentárov tu v diskusii. Ešteže, kým som sa dostala k písaniu, tu pribudli aj ďalšie, ktoré ma lepšie naladili. Relatívne nedávno som sem písala, že budem fandiť našim chlapcom v dobrom aj v zlom a teraz je načase to aj prejaviť. Je pravda, že Peťovi V. sa relatívne často nedarí ísť tak ako by sme si priali, či už my, on sám a možno aj jeho tím. Ale to neznamená, že nad ním treba lámať palicu a posielať ho medzi domestikov. Verím, že má na to, aby dosiahol ešte veľa úspechov. Ono to je ale len v ňom samom a určite to nebude "zadarmo". Dúfam, že neúspechy a ani nežičlivé komentáre "tiežfanúšikov" ho neodradia, práve naopak, vyburcujú ho k lepším výkonom (inak za to 3. miesto v predošlej etape klobúk dole). Mal by si uvedomiť, že výborné výsledky sú dielom nielen "dobrých nôh", ale bez toho, aby chceli aj hlava a srdce, sa málokedy dostavia. Takže mu držím palce, aby aj tieto časti tela chceli. Nech sú mu vzormi napríklad aj Voeckler na TdF a včerajší víťaz etapy v Kalifornii, ktorí už mleli z posledného, ale silnou vôlou dokázali aj takmer nemožné, ale najmä si získali sympatie a obdiv. Peťo, go on!

Nikto Peťovi neprestal fandiť. Napísali sme, že ak chce robiť kapitána tímu, musí niečo zmeniť. Zrejme príprava a urovnať si to v hlave. Inak nechápem postoj že na domestikoch je niečo zahanbujúce. Za každým výsledkom je obrovská práca domestikov. Ak nič iné, aspoň donesú vodu. Voeckler bez Rollanda by mohol len snívať o udržaní žltého dresu tak dlho a Basso bez Szmyda by bol len polovičný. Títo borci sú skvelí vrchári, ale svoje schopnosti obetujú pre tím a svojho kapitána. Sú hodnotení veľmi vysoko a sú na nezaplatenie. Peťo Sagan dokáže vyhrávať sám, ale predsa mu je lepšie ak mu to rozbehne Oss. Cavendisha bez vláčika si neviem predstaviť. Minuloročnú TdF mu posledného rozbiehača robil Renshaw a dnes je to špurtér v Rabobanku. Armstrong za svoje výsledky dodnes ďakuje Padrnosovi. Takže na slove domesik nie je nič zahanbujúce podľa mňa.
 
 
#30 RE: Gesink je späť - 7. etapa Tour of Californiavladio 2012-05-20 19:20
Nebolo to tak davno co Peto robil domestika...Ma vsetky predpoklady nato aby sa nim aj stal. Jedna jeho vyhoda je, ze je este stale pomerne mlady a v OFQS je jasny iba 1 lider a to je Levi, ktory uz ma svoj vek. Petova pozicia v time je na slusnej urovni a je to len na nom ci dokaze porazit sam seba. Nedavno sa Lefevere dokonca vyjadril, ze Peto je ich cierny kon na TOP 5 pre TdF...no neviem ci tomu sam veri. Takze pre jeho buducnost a smer kam sa uberat jeho kariera je Tour sakra dolezita. Idu sumy ,ze do OFQS chcu kvalitneho jazdca QC...spominal sa Kreuziger ci Contador, takze Peto musi dokazat naco v skutocnosti ma...
 
 
#29 domestikPrello 2012-05-20 18:23
Citujem Duro:
Nikto Peťovi neprestal fandiť. Napísali sme, že ak chce robiť kapitána tímu, musí niečo zmeniť. Zrejme príprava a urovnať si to v hlave. Inak nechápem postoj že na domestikoch je niečo zahanbujúce. Za každým výsledkom je obrovská práca domestikov. Ak nič iné, aspoň donesú vodu. Voeckler bez Rollanda by mohol len snívať o udržaní žltého dresu tak dlho a Basso bez Szmyda by bol len polovičný. Títo borci sú skvelí vrchári, ale svoje schopnosti obetujú pre tím a svojho kapitána. Sú hodnotení veľmi vysoko a sú na nezaplatenie. Peťo Sagan dokáže vyhrávať sám, ale predsa mu je lepšie ak mu to rozbehne Oss. Cavendisha bez vláčika si neviem predstaviť. Minuloročnú TdF mu posledného rozbiehača robil Renshaw a dnes je to špurtér v Rabobanku. Armstrong za svoje výsledky dodnes ďakuje Padrnosovi. Takže na slove domesik nie je nič zahanbujúce podľa mňa.

Dobre si to napisal ale predsa len je to velmi nevdacna uloha. Dnes som pozeral na Szmyda a ked odstupil od Bassa, bolo mi ho luto. Nechcem zazit situaciu, ze toto bude robit nejaky nas cyklista. V nejakych pretekoch moze situacia alebo taktika tak urobit, ale na velkych pretekoch.
 
 
#28 RE: Gesink je späť - 7. etapa Tour of CaliforniaDuro 2012-05-20 14:45
Citujem Silent:
Dnes v noci som bola smutná z výkonu P. Velitsa, dnes ráno zase z niektorých komentárov tu v diskusii. Ešteže, kým som sa dostala k písaniu, tu pribudli aj ďalšie, ktoré ma lepšie naladili. Relatívne nedávno som sem písala, že budem fandiť našim chlapcom v dobrom aj v zlom a teraz je načase to aj prejaviť. Je pravda, že Peťovi V. sa relatívne často nedarí ísť tak ako by sme si priali, či už my, on sám a možno aj jeho tím. Ale to neznamená, že nad ním treba lámať palicu a posielať ho medzi domestikov. Verím, že má na to, aby dosiahol ešte veľa úspechov. Ono to je ale len v ňom samom a určite to nebude "zadarmo". Dúfam, že neúspechy a ani nežičlivé komentáre "tiežfanúšikov" ho neodradia, práve naopak, vyburcujú ho k lepším výkonom (inak za to 3. miesto v predošlej etape klobúk dole). Mal by si uvedomiť, že výborné výsledky sú dielom nielen "dobrých nôh", ale bez toho, aby chceli aj hlava a srdce, sa málokedy dostavia. Takže mu držím palce, aby aj tieto časti tela chceli. Nech sú mu vzormi napríklad aj Voeckler na TdF a včerajší víťaz etapy v Kalifornii, ktorí už mleli z posledného, ale silnou vôlou dokázali aj takmer nemožné, ale najmä si získali sympatie a obdiv. Peťo, go on!

Nikto Peťovi neprestal fandiť. Napísali sme, že ak chce robiť kapitána tímu, musí niečo zmeniť. Zrejme príprava a urovnať si to v hlave. Inak nechápem postoj že na domestikoch je niečo zahanbujúce. Za každým výsledkom je obrovská práca domestikov. Ak nič iné, aspoň donesú vodu. Voeckler bez Rollanda by mohol len snívať o udržaní žltého dresu tak dlho a Basso bez Szmyda by bol len polovičný. Títo borci sú skvelí vrchári, ale svoje schopnosti obetujú pre tím a svojho kapitána. Sú hodnotení veľmi vysoko a sú na nezaplatenie. Peťo Sagan dokáže vyhrávať sám, ale predsa mu je lepšie ak mu to rozbehne Oss. Cavendisha bez vláčika si neviem predstaviť. Minuloročnú TdF mu posledného rozbiehača robil Renshaw a dnes je to špurtér v Rabobanku. Armstrong za svoje výsledky dodnes ďakuje Padrnosovi. Takže na slove domesik nie je nič zahanbujúce podľa mňa.
 
 
#27 RE: Gesink je späť - 7. etapa Tour of CaliforniaWest 2012-05-20 14:05
Citujem Stanislav:
Velits ma 27rokov , jeho vrchol príde o 3-4-5rokov..Sagan bude mat konstatnte dobre výsledky,hlavne v klasikách alebo v špurtoch klasickych rovinatych etapach..preto nemôžme očakavať veľké výsledky...bohužial je to tak..


Peťo Sagan tento rok naznačil, že v budúcnosti môže vyhrávať všetky slávne klasiky a je jedno akého profilu (klasiky s dojazdom do dlhého koncového stúpania moc nie sú). Pokiaľ by fungoval len takto, tak aj tak bude za veľkú megastar. Avšak on dokáže vyhrávať aj etapy na ceste a určite nie len rovinaté. Naopak etapy kde sú na trase aj poriadne kopce ale záver je na rovine alebo koncové prudké stúpanie dĺžky max. 2km mu vyhovujú ešte viac, lebo takéto etapy odrovnajú klasických špurtérov. To že v etapách aká bola včera (dnes) chytí cez 20 min je len preto, lebo sa v nich správa ako iní špurtéri a nejde v nich naplno, takže jeho schopnosti v dlhých stúpaniach vlastne dodnes nepoznáme. Pravdepodobne to je aj príkaz od vedenia tímu, ktorých netrápi či skončí celkovo 20 alebo 40, ale trápilo by ich keby nevyhral dnes poslednú etapu. Osobne si ale myslím že príde čas, keď sa bude usilovať aj o celkové poradie na týždenných alebo dvojtýždenných etapákoch, keď sa mu naskytne šanca na dobrý výsledok. Vlastne on už dva podobné etapové závody minulý rok aj vyhral. Čo sa týka Peťa Velitsa, tak kebyže na to vyložene nemá, tak nedokáže nikdy zajazdiť etapy, ako na Vuelte, alebo minulý rok na Alpe d'Huez prípadne tento rok v Ománe. Jeho veľký problém je že si nedokáže niekoľko etáp po sebe udržať vysokú výkonnosť a preto momentálne pochopitelne nemôže byť líder. Ale nikde nie je napísané, že po dobrej príprave sa ním v budúcnosti nemôže stať. Osobne si myslím že momentálne by sa mal viac sústrediť na klasiky, kde by využil svoju všestrannosť a celkom dobrý špurt a kde je to všetko v jednom dni - buď alebo. Počítam že by takto urobil oveľa lepšie výsledky ako v etapákoch, kde je to hlavne o stálosti formy v každej etape.
 
 
#26 Ako to vidím jaSilent 2012-05-20 13:47
Dnes v noci som bola smutná z výkonu P. Velitsa, dnes ráno zase z niektorých komentárov tu v diskusii. Ešteže, kým som sa dostala k písaniu, tu pribudli aj ďalšie, ktoré ma lepšie naladili. Relatívne nedávno som sem písala, že budem fandiť našim chlapcom v dobrom aj v zlom a teraz je načase to aj prejaviť. Je pravda, že Peťovi V. sa relatívne často nedarí ísť tak ako by sme si priali, či už my, on sám a možno aj jeho tím. Ale to neznamená, že nad ním treba lámať palicu a posielať ho medzi domestikov. Verím, že má na to, aby dosiahol ešte veľa úspechov. Ono to je ale len v ňom samom a určite to nebude "zadarmo". Dúfam, že neúspechy a ani nežičlivé komentáre "tiežfanúšikov" ho neodradia, práve naopak, vyburcujú ho k lepším výkonom (inak za to 3. miesto v predošlej etape klobúk dole). Mal by si uvedomiť, že výborné výsledky sú dielom nielen "dobrých nôh", ale bez toho, aby chceli aj hlava a srdce, sa málokedy dostavia. Takže mu držím palce, aby aj tieto časti tela chceli. Nech sú mu vzormi napríklad aj Voeckler na TdF a včerajší víťaz etapy v Kalifornii, ktorí už mleli z posledného, ale silnou vôlou dokázali aj takmer nemožné, ale najmä si získali sympatie a obdiv. Peťo, go on!
 
 
#25 RE: Gesink je späť - 7. etapa Tour of CaliforniaMatt 2012-05-20 13:10
Citujem Stanislav:
Velits ma 27rokov , jeho vrchol príde o 3-4-5rokov..Sagan bude mat konstatnte dobre výsledky,hlavne v klasikách alebo v špurtoch klasickych rovinatych etapach..preto nemôžme očakavať veľké výsledky...bohužial je to tak..

Ja Saganka do budúcna (ak mu bude zdravie slúžiť) vidím ako ohromného kinga klasík a je jedno, či to budú "kopčekovité" belgické alebo "kočačincový" Enfer du nord. Dúfam, že z jeho výsledkov na nich dostaneme nejednu laxírku !!! :P
 
 
#24 RE: Gesink je späť - 7. etapa Tour of Californiasestricka 2012-05-20 13:01
Citujem velitso-saganista:
Citujem Duro:
Kedy si priznáme, že P. Velits nemá na to byť lídrom týmu a bojovať v takýchto pretekoch o celkové prvenstvo? Peter bude skvelý domestic, ale musel by tvrdo zapracovať na sebe aby sa stal lídrom. Ak si budeme nahovárať, že toto je príprava na TdF a vypustil to, tak si povedzme kedy sa udržal s vrchármi v takýchto pretekoch. Jedna etapa na Vuelte ( zahmlená ), inak skvelá časovka a to bolo všetko, TdF ani raz, jedine keď už strácal kopec minút a Evans sa naťahoval so Schleckovcami, Sanchezom a Voecklerom si ho nevšímali keď nastúpil, ale aj tak ho dostihli pred cieľom. Peťovi držím palce a fandím mu, ale už som vyrástol z toho vkladať doňho nádeje v takýchto etapách.

Preco stale niekto spochybnuje Petov vykon na Vuelte?Konstantne koncil v kopcovitych etapach medzi najlepsimi az na Cotobello.Ako prvy Slovak vyhral etapu na Grand Tours.Ze sa drzal v zahmlenej etape?To znamena,ze Hesjedal vcera zasiel perfektne,lebo prsalo a zajtra nakupi 5 minut.Aj keby padali traktory,Peto mal vtedy dobry den a udrzal sa aj s Nibalim,Rodriguezom.Ja Petovi budem fandit stale,budem mu drzat palce na Tour de France,lebo verim,ze ma na to byt lidrom.Vdaka nemu a uniku v 17.etape TdF 2008 som zacal sledovat cyklistiku.Preto Peto Velits zostane pre mna najoblubenejsim cyklistom.

Ja Petrove výkony nikdy nebudem spochybňovať, fandím a stále budem, ale včera sa muselo niečo stať. Čítal som rozhovor s ním a povedal, že mu dali teraz v tíme "voľné ruky", že teda môže a aj pôjde na seba! No a nešiel. Tak teda neviem. Dúfam, že "le Tour" mu to pôjde lepšie.
 
 
#23 RE: Gesink je späť - 7. etapa Tour of CaliforniaDuro 2012-05-20 12:51
Citujem velitso-saganista:
Citujem Duro:
Kedy si priznáme, že P. Velits nemá na to byť lídrom týmu a bojovať v takýchto pretekoch o celkové prvenstvo? Peter bude skvelý domestic, ale musel by tvrdo zapracovať na sebe aby sa stal lídrom. Ak si budeme nahovárať, že toto je príprava na TdF a vypustil to, tak si povedzme kedy sa udržal s vrchármi v takýchto pretekoch. Jedna etapa na Vuelte ( zahmlená ), inak skvelá časovka a to bolo všetko, TdF ani raz, jedine keď už strácal kopec minút a Evans sa naťahoval so Schleckovcami, Sanchezom a Voecklerom si ho nevšímali keď nastúpil, ale aj tak ho dostihli pred cieľom. Peťovi držím palce a fandím mu, ale už som vyrástol z toho vkladať doňho nádeje v takýchto etapách.

Preco stale niekto spochybnuje Petov vykon na Vuelte?Konstantne koncil v kopcovitych etapach medzi najlepsimi az na Cotobello.Ako prvy Slovak vyhral etapu na Grand Tours.Ze sa drzal v zahmlenej etape?To znamena,ze Hesjedal vcera zasiel perfektne,lebo prsalo a zajtra nakupi 5 minut.Aj keby padali traktory,Peto mal vtedy dobry den a udrzal sa aj s Nibalim,Rodriguezom.Ja Petovi budem fandit stale,budem mu drzat palce na Tour de France,lebo verim,ze ma na to byt lidrom.Vdaka nemu a uniku v 17.etape TdF 2008 som zacal sledovat cyklistiku.Preto Peto Velits zostane pre mna najoblubenejsim cyklistom.

Tá zahmlená etapa nebola myslená že to bola nejaká výhoda, to bolo len na rozpamätanie. Vo všetkých ostatných etapách nestačil na Nibaliho a Mosqueru. Dokonca aj v Ománe keď vyhral nestačil v kopcovitej etape Nibalimu. Tohtoročné Tireno, dokonca aj Peťo Sagan keď ťahal Nibaliho mu ušiel v záverečnom stúpaní. Ale nikto Peťa neodpisuje, nikto nevraví že je zlý cyklista. Je to druhý najlepší slovenský cestný cyklista, všetci ako tu sme mu držíme palce. A Peťo Velits je mi sympatický ešte z jedného dôvodu, keď neuspeje, nevyhovára sa, ale povie rovno " že mu nešli nohy"
 
 
#22 RE: Gesink je späť - 7. etapa Tour of CaliforniaRasťo 2012-05-20 11:53
Naďalej,držíme palce a pozeráme aj,keď dnes to bude kvôli hokeju,pre nás,až zo záznamu!!!
 
 
#21 RE: Gesink je späť - 7. etapa Tour of Californiavladio 2012-05-20 11:10
Citujem velitso-saganista:
Citujem Duro:
Kedy si priznáme, že P. Velits nemá na to byť lídrom týmu a bojovať v takýchto pretekoch o celkové prvenstvo? Peter bude skvelý domestic, ale musel by tvrdo zapracovať na sebe aby sa stal lídrom. Ak si budeme nahovárať, že toto je príprava na TdF a vypustil to, tak si povedzme kedy sa udržal s vrchármi v takýchto pretekoch. Jedna etapa na Vuelte ( zahmlená ), inak skvelá časovka a to bolo všetko, TdF ani raz, jedine keď už strácal kopec minút a Evans sa naťahoval so Schleckovcami, Sanchezom a Voecklerom si ho nevšímali keď nastúpil, ale aj tak ho dostihli pred cieľom. Peťovi držím palce a fandím mu, ale už som vyrástol z toho vkladať doňho nádeje v takýchto etapách.

Preco stale niekto spochybnuje Petov vykon na Vuelte?Konstantne koncil v kopcovitych etapach medzi najlepsimi az na Cotobello.Ako prvy Slovak vyhral etapu na Grand Tours.Ze sa drzal v zahmlenej etape?To znamena,ze Hesjedal vcera zasiel perfektne,lebo prsalo a zajtra nakupi 5 minut.Aj keby padali traktory,Peto mal vtedy dobry den a udrzal sa aj s Nibalim,Rodriguezom.Ja Petovi budem fandit stale,budem mu drzat palce na Tour de France,lebo verim,ze ma na to byt lidrom.Vdaka nemu a uniku v 17.etape TdF 2008 som zacal sledovat cyklistiku.Preto Peto Velits zostane pre mna najoblubenejsim cyklistom.


Vuelta 2010 je v Petovom pripade vynimka co potvrdzuje pravidlo. Vsetci mu fandime, no treba si dat dole ruzove okuliare. V jeho pripade je tych neuspechov ovela viac ako by sa patrilo na cloveka s bednou z Vuelty. Nikto nad nim nelame palicu. Je tam predpoklad urciteho progresu,ale zatial to na najlepsich bohuzial nestaci...
 
 
#20 ...Stanislav 2012-05-20 10:31
Velits ma 27rokov , jeho vrchol príde o 3-4-5rokov..Sagan bude mat konstatnte dobre výsledky,hlavne v klasikách alebo v špurtoch klasickych rovinatych etapach..preto nemôžme očakavať veľké výsledky...bohužial je to tak..
 
 
#19 Peter vvelitso-saganista 2012-05-20 10:28
Citujem Duro:
Kedy si priznáme, že P. Velits nemá na to byť lídrom týmu a bojovať v takýchto pretekoch o celkové prvenstvo? Peter bude skvelý domestic, ale musel by tvrdo zapracovať na sebe aby sa stal lídrom. Ak si budeme nahovárať, že toto je príprava na TdF a vypustil to, tak si povedzme kedy sa udržal s vrchármi v takýchto pretekoch. Jedna etapa na Vuelte ( zahmlená ), inak skvelá časovka a to bolo všetko, TdF ani raz, jedine keď už strácal kopec minút a Evans sa naťahoval so Schleckovcami, Sanchezom a Voecklerom si ho nevšímali keď nastúpil, ale aj tak ho dostihli pred cieľom. Peťovi držím palce a fandím mu, ale už som vyrástol z toho vkladať doňho nádeje v takýchto etapách.

Preco stale niekto spochybnuje Petov vykon na Vuelte?Konstantne koncil v kopcovitych etapach medzi najlepsimi az na Cotobello.Ako prvy Slovak vyhral etapu na Grand Tours.Ze sa drzal v zahmlenej etape?To znamena,ze Hesjedal vcera zasiel perfektne,lebo prsalo a zajtra nakupi 5 minut.Aj keby padali traktory,Peto mal vtedy dobry den a udrzal sa aj s Nibalim,Rodriguezom. Ja Petovi budem fandit stale,budem mu drzat palce na Tour de France,lebo verim,ze ma na to byt lidrom.Vdaka nemu a uniku v 17.etape TdF 2008 som zacal sledovat cyklistiku.Preto Peto Velits zostane pre mna najoblubenejsim cyklistom.
 
 
#18 VelitsLuke 2012-05-20 10:15
Peto je dobry cyklista, ale bohuzial okrem jednej Vuelty a vynimocne aj tohtorocneho Omanu nedokaze svoj neodskriepitelny talent pretavit do uspechov. Nieco tomu chyba, bohuzial ... sam seba takto bude odsuvat na poziciu domestika ... mozno keby mal nieco z povahy druheho Peta - tu nezlomnu chut vitazit a nedopustit aby etapu, ci zavod ktory moze vyhrat nevyhral ... v kazdom pripade drzim palce obom dalej
 
 
#17 Ohromivý je nástup juhoamerických vrchárov,menovatel 2012-05-20 10:05
včera jeden vyhral etapu Gira v Alpách (na pódiu: "I dont speak English" :), dnes boli na pódiu ToC dvaja Kolumbijci. Ak to pôjde takto ďalej, onedlho všetkým európskym horolezcom natrhnú tričko. Idú na TdF?
Inak PV už včera avizoval, že sa v kopcoch vytrápil (čo nečakane kontrastovalo s 3. miestom), len sme to v eufórii nechceli registrovať. Škoda.
 
 
#16 RE: Gesink je späť - 7. etapa Tour of CaliforniaMatt 2012-05-20 09:47
Ale Robovi to prajem, je to tiež taký "pechvogel", o sa už viac x mal možnosť tešiť z úspechu, ale vždy tomu čosi chýbalo (pokafraná časovka na TdS 2010, napr.). Osobne ma "prekvapkal" jeho výkon v časovke, zrejme na nej zamakal (Andy, ber si príklad) alebo mu skrátka "sadla". Ale včera v tom záverečnom stupáku na "Plešouna" trhal asfalt, bolo to až sadisticky krásne sledovať, ako mu nestačia najväčší rivali, hoci Atapuma si vyhrať túto etapu zaslúžil.
 
 
#15 RE: Gesink je späť - 7. etapa Tour of CaliforniaSlovák 2012-05-20 01:42
Nemôžem si odpustiť, ten nový mladý komentátor Eurosportu je úplne mimo. Nepozná cyklistov a ani sa nestará zisťovať kto je kde. Vývoj pretekov v takom širokom zábere mu úplne vypadáva. Sagana pletie v stúpaní na Baldy. Odpadnutie Velitsa si nevšimol. Vlastne si vôbec nič nevšimol. Kto kde je. Celý týždeň som ho sledoval a hoci niekedy mal dobré chvíle keď opisoval prírodu, inak veľmi zlý výkon. Ak so dobre pamätam včera si myslel, že Boonen špurtuje a to bol Velits. Vôbec sa mi nepáči jeho štýl. :sad: Možno má niekto iný názor.
Straka je určite lepší aj keď sa niekedy musím zasmiať. Ale to je normálne. Stáva sa. :-)
 
 
#14 RE: Gesink je späť - 7. etapa Tour of Californiaslv 2012-05-20 01:27
Citujem nice day:
P. Sagan sa dnes setril na zajtra. P. Velits no pravdu povediac sklamanie ale dufam ze svoje naj roky este zazije.

Samozrejme ze zazije, napr. Evans kolko cakal na svoj najvetsi uspech? :) skoro pred skoncenym karieri
 
 
#13 RE: 7. etapa Tour of California 2012samsam 2012-05-20 01:15
Naozaj to vyzerá tak, že P. Velits je ako domestik výborný, ale ako kapitán dosť nespoľahlivý s veľmi nevyrovnanými výkonmi...:-(
 
 
#12 RE: 7. etapa Tour of California 2012slv 2012-05-20 01:14
Citujem bub:
v amerike by sa mali jazdit vsetky vyznamne preteky. okrem skvelej atmosfery bezchybneho tv prenosu a rezie je super aj vysielaci cas ked sa praca a rodina staraju bezkonfliktne sami o seba :-)

Pozeral som kazdu etapu okrem prvej a uroven okolo kalifornie mozem kludne prirovnat k urovny TDF a to doslova, pretek pri ktorom som mal pocit ze pozeram na TDF a doslova pri etape na mt.baldo skoda ze len 8 dni ;-)
 
 
#11 RE: 7. etapa Tour of California 2012nice day 2012-05-20 01:12
P. Sagan sa dnes setril na zajtra. P. Velits no pravdu povediac sklamanie ale dufam ze svoje naj roky este zazije.
 
 
#10 sklamanie?Duro 2012-05-20 01:03
Kedy si priznáme, že P. Velits nemá na to byť lídrom týmu a bojovať v takýchto pretekoch o celkové prvenstvo? Peter bude skvelý domestic, ale musel by tvrdo zapracovať na sebe aby sa stal lídrom. Ak si budeme nahovárať, že toto je príprava na TdF a vypustil to, tak si povedzme kedy sa udržal s vrchármi v takýchto pretekoch. Jedna etapa na Vuelte ( zahmlená ), inak skvelá časovka a to bolo všetko, TdF ani raz, jedine keď už strácal kopec minút a Evans sa naťahoval so Schleckovcami, Sanchezom a Voecklerom si ho nevšímali keď nastúpil, ale aj tak ho dostihli pred cieľom. Peťovi držím palce a fandím mu, ale už som vyrástol z toho vkladať doňho nádeje v takýchto etapách.
 
 
#9 RE: 7. etapa Tour of California 2012bub 2012-05-20 01:02
v amerike by sa mali jazdit vsetky vyznamne preteky. okrem skvelej atmosfery bezchybneho tv prenosu a rezie je super aj vysielaci cas ked sa praca a rodina staraju bezkonfliktne sami o seba :-)
 
 
#8 RE: 7. etapa Tour of California 2012slv 2012-05-20 00:56
Drzal som atapumovy ale gesink ho dal s prehladom, neskutocne. Byt nizky je dost hendikep na spurt :(
 
 
#7 RE: 7. etapa Tour of California 2012esraimkel 2012-05-20 00:51
No konecne aj Rabobanka nieco ukazala. Atapuma vie dobre zaspurtovat, asi to dnes vyhra?
 
 
#6 RE: 7. etapa Tour of California 2012Vichor 2012-05-20 00:38
5 km do ciela... nechcem strasit, ale v tej skupine co zostala z pelotonu je uz iba jeden z Omegy, a to s 21 Levi... cize uz asi Peto Velits zrejme nestacil... :-( bodaj by som sa mylil...
 
 
#5 RE: 7. etapa Tour of California 2012slv 2012-05-20 00:24
Poslednych 500 vyskovych metrov sa to pekne rozriedi ako rednuci vzduch. ;-)
 
 
#4 RE: 7. etapa Tour of California 2012Ave 2012-05-20 00:23
presne, ako kukam ,tak kukam, Sagana tam nevidim
 
 
#3 PelotonVichor 2012-05-20 00:16
15 km do ciela... no neviem, podla mna su v tom pelotone (cca 50) iba 3 z Liguigasu, Nibali, Duggan (ktoreho dobehli) a zrejme King s cislom 54... Petra Sagana som tam uz nevidel
 
 
#2 RE: 7. etapa Tour of California 2012Murgo 2012-05-19 23:54
tak pozor Atapuma vyhral náročnú 4.etapu na Giro del Trentino (dojazd do horského strediska, dažď, sneh, kopy snehu) , , , pre mňa čierny kôň pretekov určite ide v tejto etape na víťazstvo veľmi dobre sa ukazuje v kopcoch aj keď v časovke nakúpil cez 5 minút na Zabriskiho , , ,
 
 
cebra bowden-gif

Podporte portál

banner-predmety-bidon-2014
  • Ridley
  • Ridley
  • Ridley