Okolo Andalúzie 2016 (2.1), 17. - 21. februára (695 km) - 62. ročník
1. | 17.2. | zvlnená | Almonaster la Real > Sevilla | 165 km | Bennati | ||
2. | 18.2. | zvlnená | Palomares del Río > Córdoba | 186 km | Bouhanni | ||
3. | 19.2. | kopcovitá | Monachil > Padul | 158 km | Gatto | ||
4. | 20.2. | indiv. čas. | Alhaurín de la Torre | 21 km | Garderen | ||
5. | 21.2. | kopcovitá | San Roque > Peňas Blancas | 164 km | Valverde |
Vlaňajší ročník | Úvod k pretekom | Štartová listina |
1. | 17.2. | zvlnená | Almonaster la Real - Sevilla | 165 km | Bennati |
Najľahšia etapa na podujatí mala vyvrcholiť hromadným dojazdom, na čo sa najviac tešili Nacer Bouhanni a Juan José Lobato, ktorí boli na pretekoch najrýchlejšími cyklistami. Pomerne rýchlo sa vytvorila vedúca skupina, do ktorej sa dostali Marcin Mrozek (CCC), Jerome Baugines Wanty-Groupe), Jevgenij Šalunov (Gazprom-Rusvelo) a Imanol Estevez (Euskadi).
Utečenci si vybudovali náskok aj sedem minút, ale dobre vedeli, že šprintéri nebudú chcieť oželieť bitku o etapové víťazstvo. V prvej časti sa nachádzali tri vrchárske prémie, na ktorých pozbieral najviac bodol domáci borec Estevez, ktorý sa stal lídrom vrchárskej klasifikácie. V balíku sa objavovali na čele tím Caja Rural, ktorý sa na konci mohol spoľahnúť na Carlosa Barbera či Fabricia Ferrariho, a francúzske zoskupenie Cofidis.
Približne 25 kilometrov pred cieľom začalo fúkať zboku, preto sa tempo v pelotóne výrazne zvýšilo. Na predných pozíciách sa objavovali aj celky, ktoré mali záujem uspieť v GC. Pre utečencov to znamenalo, že ich náskok sa rýchlo zmenšoval. Potom však pelotón zaváhal a mal čo robiť, aby vedúcu štvoricu ešte dobehol. Nakoniec sa mu to podarilo len dva kilometre pred cieľom.
Hektický šprint ovládol Daniele Bennati. Dnešný dojazd sa odohral na technických pasážach, na ktorých sa nedostal do hry ani jeden šprintérsky vláčik. Naopak, Bennati sa skúsene dostal na vedúce pozície a na najlepšom mieste prešiel poslednou zákrutou. Pred cieľom mal potom vybudovanú výbornú pozíciu, aby mohol ukoristiť pekný triumf. Na druhej priečke finišoval van Lerberghe, ktorému rozbiehal špurt tímový kolega, a tretí skončil jeden z favoritov Juan José Lobato.
Vyjadrenie Daniele Bennatiho (víťaz) |
"Dnes bolo naším cieľom, aby som sa dostal do šprintu. Etapa bola rýchla, pretože utečenci dlho vzdorovali. Nebolo našou úlohou, aby sme jazdili na čele balíka, pretože my sa predovšetkým sútredíme na GC. V závere boli moji kolegovia úžasní. Desať kilometrov pred cieľom som dostal defekt, ale vďaka mojej dobrej forme som sa dokázal vrátiť späť. Potom ma spolujazdci dostali na čelo balíka a pripravili mi výbornú pozíciu pre šprint. Chcem sa im za to poďakovať." |
Výsledky | ||||||||
1. | BENNATI Daniele | Tinkoff | 3:56:02 | 14 | ||||
2. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | 5 | ||||
3. | LOBATO Juan José | Movistar Team | 00:00 | 3 | ||||
4. | GATTO Oscar | Tinkoff | 00:00 | |||||
5. | VAN HOECKE Gijs | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | |||||
6. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | |||||
7. | HOLLENSTEIN Reto | IAM Cycling | 00:00 | |||||
8. | KREDER Raymond | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | |||||
9. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 00:00 | |||||
10. | TANNER David | IAM Cycling | 00:00 |
11. | SWIFT Ben | Team Sky | 00:00 | ||
12. | GILBERT Philippe | BMC Racing Team | 00:00 | ||
13. | SOUPE Geoffrey | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
14. | REIJNEN Kiel | Trek-Segafredo | 00:00 | ||
15. | SANZ Enrique | Southeast - Venezuela | 00:00 | ||
16. | SBARAGLI Kristian | Team Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
17. | PETIT Adrien | Direct Energie | 00:00 | ||
18. | BELLETTI Manuel | Southeast - Venezuela | 00:00 | ||
19. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL-Jumbo | 00:00 | ||
20. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
21. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
22. | PREIDLER Georg | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
23. | POELS Wout | Team Sky | 00:00 | ||
24. | CURVERS Roy | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
25. | LUDVIGSSON Fredrik | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
26. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
27. | KELDERMAN Wilco | Team LottoNL-Jumbo | 00:00 | ||
28. | MOLLEMA Bauke | Trek-Segafredo | 00:00 | ||
29. | LóPEZ Daniel | Burgos-BH | 00:00 | ||
30. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:00 | ||
31. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 00:00 | ||
32. | MARTENS Paul | Team LottoNL-Jumbo | 00:00 | ||
33. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL-Jumbo | 00:00 | ||
34. | SIUTSOU Kanstantsin | Team Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
35. | GESCHKE Simon | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
36. | VALVERDE Alejandro | Movistar Team | 00:00 | ||
37. | FRAILE Omar | Team Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
38. | FELLINE Fabio | Trek-Segafredo | 00:00 | ||
39. | LAPORTE Christophe | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
40. | TJALLINGII Maarten | Team LottoNL-Jumbo | 00:00 | ||
41. | FERNáNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:00 | ||
42. | ELMIGER Martin | IAM Cycling | 00:00 | ||
43. | LAMMERTINK Maurits | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
44. | SáNCHEZ Samuel | BMC Racing Team | 00:00 | ||
45. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 00:00 | ||
46. | MOSCON Gianni | Team Sky | 00:00 | ||
47. | CARUSO Damiano | BMC Racing Team | 00:00 | ||
48. | BUSATO Matteo | Southeast - Venezuela | 00:00 | ||
49. | CARDOSO Flavio | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 00:00 | ||
50. | BOOKWALTER Brent | BMC Racing Team | 00:00 | ||
51. | BAGüES Aritz | Euskadi Basque Country - Murias | 00:00 | ||
52. | THOMSON Jay Robert | Team Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
53. | FARAZIJN Maxime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
54. | KIRYIENKA Vasil | Team Sky | 00:00 | ||
55. | MARCZYNSKI Tomasz | Lotto Soudal | 00:00 | ||
56. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 00:00 | ||
57. | KREUZIGER Roman | Tinkoff | 00:00 | ||
58. | KRUIJSWIJK Steven | Team LottoNL-Jumbo | 00:00 | ||
59. | MCCARTHY Jay | Tinkoff | 00:00 | ||
60. | MORENO Javier | Movistar Team | 00:00 | ||
61. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
62. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:00 | ||
63. | FRANK Mathias | IAM Cycling | 00:00 | ||
64. | LUDVIGSSON Tobias | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
65. | BOARO Manuele | Tinkoff | 00:00 | ||
66. | NIEVE Mikel | Team Sky | 00:00 | ||
67. | RAMOS Kleber | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 00:00 | ||
68. | MAJKA Rafal | Tinkoff | 00:00 | ||
69. | DEBESAY Mekseb | Team Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
70. | FERNANDEZ Airan | Matrix Powertag | 00:00 | ||
71. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
72. | IRIZAR Markel | Trek-Segafredo | 00:00 | ||
73. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 00:00 | ||
74. | ZUBELDIA Haimar | Trek-Segafredo | 00:00 | ||
75. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 00:00 | ||
76. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
77. | CHEVRIER Clément | IAM Cycling | 00:00 | ||
78. | BRAVO Garikoitz | Euskadi Basque Country - Murias | 00:00 | ||
79. | KNEES Christian | Team Sky | 00:00 | ||
80. | GROßSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
81. | FIRSANOV Sergey | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
82. | GHEBREINDRIAS Amanuel Mengis | Stradalli - Bike Aid | 00:00 | ||
83. | TOLHOEK Antwan | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
84. | DUIJN Huub | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
85. | DE LA PARTE Víctor | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
86. | RYBALKIN Aleksey | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
87. | SALAS Ibai | Burgos-BH | 00:00 | ||
88. | OOMEN Sam | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
89. | SOLOMENNIKOV Andrei | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
90. | MORENO Daniel | Movistar Team | 00:00 | ||
91. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
92. | COPPEL Jérome | IAM Cycling | 00:00 | ||
93. | ANTON Igor | Team Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
94. | VAN GESTEL Dries | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
95. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
96. | ITURRIA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 00:00 | ||
97. | CLAEYS Dimitri | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
98. | VEUCHELEN Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
99. | ATAPUMA Darwin Darwin | BMC Racing Team | 00:00 | ||
100. | PIEDRA Antonio | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 00:00 | ||
101. | HELVEN Sander | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
102. | LIETAER Eliot | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
103. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
104. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
105. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
106. | KEIZER Martijn | Team LottoNL-Jumbo | 00:00 | ||
107. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:00 | ||
108. | MROZEK Marcin | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
109. | ESTEVEZ Imanol | Euskadi Basque Country - Murias | 00:00 | ||
110. | ZAUGG Oliver | IAM Cycling | 00:00 | ||
111. | SOLE Arnau | Burgos-BH | 00:00 | ||
112. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
113. | MATé Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
114. | POZZATO Filippo | Southeast - Venezuela | 00:00 | ||
115. | CARTHY Hugh | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
116. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
117. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 00:00 | ||
118. | GONZALEZ Aitor | Euskadi Basque Country - Murias | 00:00 | ||
119. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
120. | OVECHKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
121. | MORICE Julien | Direct Energie | 00:00 | ||
122. | TORIBIO José Vicente | Matrix Powertag | 00:00 | ||
123. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 00:00 | ||
124. | INSAUSTI Jon Ander | Euskadi Basque Country - Murias | 00:00 | ||
125. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 00:00 | ||
126. | MEYER Cameron | Team Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
127. | GASPAR João | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 00:00 | ||
128. | ZHUPA Eugert | Southeast - Venezuela | 00:00 | ||
129. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
130. | TXOPERENA Beñat | Euskadi Basque Country - Murias | 00:00 | ||
131. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
132. | DE MAAR Marc | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
133. | TEDESCHI Mirko | Southeast - Venezuela | 00:00 | ||
134. | RODRíGUEZ Cristian | Southeast - Venezuela | 00:00 | ||
135. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
136. | ERVITI Imanol | Movistar Team | 00:00 | ||
137. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
138. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
139. | STETINA Peter | Trek-Segafredo | 00:00 | ||
140. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 00:00 | ||
141. | MARTíN Víctor | Burgos-BH | 00:00 | ||
142. | DEL PINO Jesus | Burgos-BH | 00:00 | ||
143. | AFFONSO Murilo | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 00:00 | ||
144. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 00:00 | ||
145. | ZOIDL Riccardo | Trek-Segafredo | 00:00 | ||
146. | SZMYD Sylwester | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
147. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 00:00 | ||
148. | PRADO Magno | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 00:00 | ||
149. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 00:00 | ||
150. | SANO Junya | Matrix Powertag | 00:00 | ||
151. | TRUSOV Nikolay | Tinkoff | 00:00 | ||
152. | POLS Ruben | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
153. | GARCIA Damien | Stradalli - Bike Aid | 00:00 | ||
154. | TAKUBO Kenji | Matrix Powertag | 00:38 | ||
155. | YASUHARA Daiki | Matrix Powertag | 00:39 | ||
156. | BOZIC Borut | Cofidis, Solutions Crédits | 00:39 | ||
157. | BICHLMANN Daniel | Stradalli - Bike Aid | 00:39 | ||
158. | DOI Yukihiro | Matrix Powertag | 00:54 | ||
159. | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 00:54 | ||
160. | HONIG Reinier | Roompot - Oranje Peloton | 01:59 | ||
161. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 02:01 |
profil etapy (© vueltaandalucia.es) |
Posledné kilometre etapy (v angličtine) |
2. | 18.2. | zvlnená | Palomares del Río - Córdoba | 186 km | Bouhanni |
Referenčným bodom druhej etapy bolo stúpanie Alto de la Trassierra (6,6 km; 5,8 %), ktoré malo potenciál, aby pred cieľom oslabilo hlavný balík. Otázkou bolo, ktorí z rýchlych pretekárov sa udržia v pelotóne. Dnešný dojazd mohol vyhovovať takým jazdcom ako Gilbert, Swift či Felline, ktorí sa mohli presadiť v špurte okliešteného pelotónu, ale rozhodujúci útok sa dal predviesť aj v technickom zjazde.
Na začiatku etapy silno fúkalo, čo rozdelilo balík na dve časti, ale nie nadlho. Potom sa dopredu dostali štyria pretekári, Reinier Honig (Roompot), Pablo Torres (Burgos), Aitor Gonzalez (Euskadi) a Ruben Pols (Topsport) vyhrali bitku o vytvorenie vedúcej skupiny. Na jednoduchých úsekoch jazdili utečenci s náskokom cez tri minúty, pelotón viedli Tinkoff a Movistar.
Tridsať kilometrov pred cieľom bola vedúca skupina chytená, pretekári v balíku sa začali pripravovať na kľúčové stúpanie, ktoré podľa domácich zdrojov dosahovalo maximá 12 percent. Alto de la Trassierra nakoniec výrazne neoslabilo pelotón, stále sa v ňom nachádzalo veľmi veľa pretekárov, vrátane tých najrýchlejších. Tímu Sky utiekol len ich bývalý jazdec Sivtsov (Dimension Data), ktorý si na vrchole stúpania vypracoval náskok 20 sekúnd.
Bieloruský jazdec bol však v zjazde dostihnutý, pretože z balíka vyrazilo dopredu niekoľko jazdcov. Po samotnom klesaní sa vpredu usadila približne 15-členná skupina, z favoritov prežili túto selekciu Valverde, Majka, Poels či van Garderen, ktorí si vypracovali 20-sekundový náskok. Postupne sa k nim dokázalo pripojiť viacero cyklistov, preto o víťazovi etapy rozhodol špurt redukovaného pelotónu.
Po včerajšom zaváhaní bol najrýchlejší Nacer Bouhanni, ktorý na páske porazil Fabia Fellineho. Tretie miesto získal Ben Swift.
Jediné dnešné stúpanie nebolo natoľko náročné, aby narobilo neplechu v pelotóne, mnohí pretekári sa však dostali do problémov v technickom zjazde. Pred cieľom sa ale vedúce skupinky spojili, čo využil Nacer Bouhanni, aby vybojoval prvé víťazstvo v sezóne. Pred páskou mu rozbehol špurt spolujazdec a francúzsky cyklista už potom nikoho pred seba nepustil. Rýchle nohy a dobré lezecké schopnosti dnes ukázali aj Felline a Swift.
Na prvé miesto v GC sa dostal Nacer Bouhanni, keďže Daniele Bennati dnes nefinišoval na popredných pozíciách. Druhá priečka patrí domácemu jazdcovi JL Lobatovi, tretie miesto okupuje Raymond Kreder z tímu Roompot.
Vyjadrenie Nacera Bouhanniho (víťaz) |
"Po včerajšej som bol veľmi sklamaný. Premárnil som veľkú šancu, ale včera sme vôbec nevedeli, kde začína posledný kilometer. Dnes ma cez tento úsek previedol Laporte, ja som potom už len zrýchlil 200 metrov pred cieľom. Musím pochváliť mojich spolujazdcov. Previedli ma cez záverečný kopec a potom ma dostali do prednej skupiny. Výbornú prácu odviedol aj Laporte, je to šikovný jazdec. Cítim sa dobre, čo je dobré pre Paríž - Nice a Miláno - San Remo." |
Výsledky | ||||||||
1. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 4:39:33 | 14 | ||||
2. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 00:00 | 5 | ||||
3. | SWIFT Ben | Team Sky | 00:00 | 3 | ||||
4. | LAPORTE Christophe | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | |||||
5. | KREDER Raymond | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | |||||
6. | LOBATO Juan José | Movistar Team | 00:00 | |||||
7. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 00:00 | |||||
8. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 00:00 | |||||
9. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | |||||
10. | BUSATO Matteo | Southeast - Venezuela | 00:00 |
11. | MOSCON Gianni | Team Sky | 00:00 | ||
12. | SANZ Enrique | Southeast - Venezuela | 00:00 | ||
13. | GROßSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
14. | HOLLENSTEIN Reto | IAM Cycling | 00:00 | ||
15. | VALVERDE Alejandro | Movistar Team | 00:00 | ||
16. | BOOKWALTER Brent | BMC Racing Team | 00:00 | ||
17. | ELMIGER Martin | IAM Cycling | 00:00 | ||
18. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
19. | GESCHKE Simon | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
20. | GILBERT Philippe | BMC Racing Team | 00:00 | ||
21. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
22. | POELS Wout | Team Sky | 00:00 | ||
23. | TANNER David | IAM Cycling | 00:00 | ||
24. | LIETAER Eliot | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
25. | BENNATI Daniele | Tinkoff | 00:00 | ||
26. | LUDVIGSSON Tobias | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
27. | KELDERMAN Wilco | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
28. | MATé Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
29. | OOMEN Sam | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
30. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
31. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 00:00 | ||
32. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 00:00 | ||
33. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 00:00 | ||
34. | KREUZIGER Roman | Tinkoff | 00:00 | ||
35. | SáNCHEZ Samuel | BMC Racing Team | 00:00 | ||
36. | SIUTSOU Kanstantsin | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
37. | FERNáNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:00 | ||
38. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 00:00 | ||
39. | MAJKA Rafal | Tinkoff | 00:00 | ||
40. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:00 | ||
41. | FRANK Mathias | IAM Cycling | 00:00 | ||
42. | COPPEL Jérome | IAM Cycling | 00:00 | ||
43. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
44. | ATAPUMA Darwin Darwin | BMC Racing Team | 00:00 | ||
45. | BRAVO Garikoitz | Euskadi Basque Country - Murias | 00:00 | ||
46. | ANTON Igor | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
47. | POZZATO Filippo | Southeast - Venezuela | 00:00 | ||
48. | ZUBELDIA Haimar | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
49. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
50. | KRUIJSWIJK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
51. | MARCZYNSKI Tomasz | Lotto Soudal | 00:00 | ||
52. | MORENO Daniel | Movistar Team | 00:00 | ||
53. | NIEVE Mikel | Team Sky | 00:00 | ||
54. | MORENO Javier | Movistar Team | 00:00 | ||
55. | KIRYIENKA Vasil | Team Sky | 00:00 | ||
56. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
57. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:00 | ||
58. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 00:00 | ||
59. | PREIDLER Georg | Team Giant - Alpecin | 00:37 | ||
60. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:45 | ||
61. | MCCARTHY Jay | Tinkoff | 00:45 | ||
62. | DUIJN Huub | Roompot - Oranje Peloton | 00:45 | ||
63. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:45 | ||
64. | SZMYD Sylwester | CCC Sprandi Polkowice | 00:45 | ||
65. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:45 | ||
66. | CHEVRIER Clément | IAM Cycling | 00:45 | ||
67. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 00:45 | ||
68. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 00:45 | ||
69. | DEBESAY Mekseb | Dimension Data for Qhubeka | 00:45 | ||
70. | ESTEVEZ Imanol | Euskadi Basque Country - Murias | 00:45 | ||
71. | ITURRIA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 00:45 | ||
72. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 00:45 | ||
73. | RODRíGUEZ Cristian | Southeast - Venezuela | 01:21 | ||
74. | KEIZER Martijn | Team LottoNL - Jumbo | 01:21 | ||
75. | MROZEK Marcin | CCC Sprandi Polkowice | 01:21 | ||
76. | PIEDRA Antonio | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 01:21 | ||
77. | ZOIDL Riccardo | Trek - Segafredo | 01:21 | ||
78. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 01:21 | ||
79. | PRADO Magno | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 01:21 | ||
80. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 01:21 | ||
81. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 01:21 | ||
82. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 01:21 | ||
83. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 03:03 | ||
84. | SOLE Arnau | Burgos-BH | 03:03 | ||
85. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 03:03 | ||
86. | LAMMERTINK Maurits | Roompot - Oranje Peloton | 03:03 | ||
87. | HELVEN Sander | Topsport Vlaanderen - Baloise | 03:03 | ||
88. | PETIT Adrien | Direct Energie | 03:03 | ||
89. | FIRSANOV Sergey | Gazprom-RusVelo | 03:03 | ||
90. | FERNANDEZ Airan | Matrix Powertag | 03:03 | ||
91. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 03:03 | ||
92. | TOLHOEK Antwan | Roompot - Oranje Peloton | 03:03 | ||
93. | VAN GESTEL Dries | Topsport Vlaanderen - Baloise | 03:03 | ||
94. | VAN HOECKE Gijs | Topsport Vlaanderen - Baloise | 03:03 | ||
95. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 03:03 | ||
96. | SALAS Ibai | Burgos-BH | 03:03 | ||
97. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 03:03 | ||
98. | BAGüES Aritz | Euskadi Basque Country - Murias | 03:03 | ||
99. | TORIBIO José Vicente | Matrix Powertag | 03:03 | ||
100. | LUDVIGSSON Fredrik | Team Giant - Alpecin | 03:03 | ||
101. | RYBALKIN Aleksey | Gazprom-RusVelo | 03:03 | ||
102. | CURVERS Roy | Team Giant - Alpecin | 03:03 | ||
103. | SOLOMENNIKOV Andrei | Gazprom-RusVelo | 03:03 | ||
104. | GASPAR João | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 03:03 | ||
105. | TEDESCHI Mirko | Southeast - Venezuela | 03:03 | ||
106. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Oranje Peloton | 03:03 | ||
107. | VEUCHELEN Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 03:03 | ||
108. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 03:03 | ||
109. | DE MAAR Marc | Roompot - Oranje Peloton | 03:03 | ||
110. | CLAEYS Dimitri | Wanty - Groupe Gobert | 03:03 | ||
111. | ERVITI Imanol | Movistar Team | 03:03 | ||
112. | TXOPERENA Beñat | Euskadi Basque Country - Murias | 03:03 | ||
113. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 03:03 | ||
114. | KNEES Christian | Team Sky | 03:03 | ||
115. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 03:03 | ||
116. | OVECHKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 03:03 | ||
117. | AFFONSO Murilo | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 03:03 | ||
118. | CARTHY Hugh | Caja Rural - Seguros RGA | 03:03 | ||
119. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 03:03 | ||
120. | IRIZAR Markel | Trek - Segafredo | 03:03 | ||
121. | DEL PINO Jesus | Burgos-BH | 03:03 | ||
122. | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 03:03 | ||
123. | SOUPE Geoffrey | Cofidis, Solutions Crédits | 03:03 | ||
124. | BOARO Manuele | Tinkoff | 03:03 | ||
125. | GATTO Oscar | Tinkoff | 06:01 | ||
126. | CARUSO Damiano | BMC Racing Team | 06:01 | ||
127. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 06:56 | ||
128. | ZAUGG Oliver | IAM Cycling | 06:56 | ||
129. | DOI Yukihiro | Matrix Powertag | 06:56 | ||
130. | BELLETTI Manuel | Southeast - Venezuela | 06:56 | ||
131. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 06:56 | ||
132. | ZHUPA Eugert | Southeast - Venezuela | 06:56 | ||
133. | MEYER Cameron | Dimension Data for Qhubeka | 06:56 | ||
134. | SANO Junya | Matrix Powertag | 06:56 | ||
135. | TJALLINGII Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 06:56 | ||
136. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 06:56 | ||
137. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 07:00 | ||
138. | BOZIC Borut | Cofidis, Solutions Crédits | 07:00 | ||
139. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 08:46 | ||
140. | FARAZIJN Maxime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 08:46 | ||
141. | GARCIA Damien | Stradalli - Bike Aid | 08:46 | ||
142. | INSAUSTI Jon Ander | Euskadi Basque Country - Murias | 08:46 | ||
143. | MARTíN Víctor | Burgos-BH | 08:46 | ||
144. | BICHLMANN Daniel | Stradalli - Bike Aid | 08:46 | ||
145. | TAKUBO Kenji | Matrix Powertag | 08:46 | ||
146. | RAMOS Kleber | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 08:46 | ||
147. | MORICE Julien | Direct Energie | 08:46 | ||
148. | CARDOSO Flavio | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 08:46 | ||
149. | YASUHARA Daiki | Matrix Powertag | 09:51 | ||
150. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 13:22 | ||
151. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 13:22 | ||
152. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 16:23 | ||
153. | TRUSOV Nikolay | Tinkoff | 16:23 | ||
154. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 16:23 | ||
155. | GONZALEZ Aitor | Euskadi Basque Country - Murias | 16:23 | ||
156. | POLS Ruben | Topsport Vlaanderen - Baloise | 16:23 | ||
157. | HONIG Reinier | Roompot - Oranje Peloton | 16:23 | ||
158. | LóPEZ Daniel | Burgos-BH | 16:23 | ||
159. | GHEBREINDRIAS Amanuel Mengis | Stradalli - Bike Aid | 19:40 | ||
DNS | DE LA PARTE Víctor | CCC Sprandi Polkowice | neštart. | ||
DNS | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | neštart. |
Video posledných kilometrov |
profil etapy (© vueltaandalucia.es) |
3. | 19.2. | kopcovitá | Monachil - Padul | 158 km | Gatto |
Posledná jednoduchá etapa na podujatí mala zvlnený charakter a podobne ako včera mohla vyhovovať rýchlym pretekárom. Pre šprintérov bolo najväčšou výzvou stúpanie Puerto del Valle (7,6 km, 4 %), ktoré sa nachádzalo 15 kilometrov pred cieľom a obsahovalo kilometrový úsek s priemerom desať percent.
Vo vedúcej skupine sa prezentovalo viacero cyklistov, potom sa vpredu natrvalo usadili Mrožek (CCC), Boaro (Tinkoff), Irizar (Trek), Preidler (Giant-Alpecin), Lindeman (Lotto-Jumbo), Caruso (BMC), Carthy (Caja Rural), Lammereink (Roompot), Clayes (Wanty-Groupe) a Firsanov (Gazprom-Rusvelo).
Pelotón bol zoradený za Movistarom a Cofidisom a tieto celky spôsobili, že utečenci si nedokázali vypracovať veľký náskok. Na pripravených vrchárskych prémiách vybojoval najviac bodov Damiano Caruso. Hlavný balík dnes nechcel nič podceniť a vedúcu skupinu rozbil už tridsať kilometrov pred cieľom, poslední bojovníci boli dobehnutí o niekoľko kilometrov neskôr.
Šprintérske tímy, hoci tu nie je ani jeden vyslovene poskladaný na rýchlikov, si to ustrážili a zvíťazil Oscar Gatto. 31-ročný Talian z Tinkoffu rozbehol špurt Daniele Bennatimu v stredu, dnes prišla rada na neho. Porazil mladších súperov Bena Swifta (Sky), Raymonda Kredera (Roompot), Tima Wellensa (Lotto Soudal) i Fabia Fellineho (Trek). Tinkoff teda geniálne využil oboch "starých" mazákov v zostave na triumfy v ľahších etapách. Dokonca to nie je dobrou správou pre naše mladé pušky, pretože zdá sa, že aj ich skúsenejší pracovití a oddaní kolegovia si ešte zaslúžia dostať šancu.
Dnes sa do špurtu nedostali Bouhanni s Lobatom, pretože vpredu nepreliezli posledný kopec. Na čelo celkového poradia sa dostal na základe súčtu umiestnení Ben Swift. Zajtra je na programe časovka na 21 km, kde by sa mohli ukázať Van Garderen, Keldermann, Valverde, Gilbert ale aj Swift či Bennati.
Vyjadrenie Oscara Gatta (víťaz) |
"Cítil som sa dobre už v prvej etape a aj včera, lenže v zjazde som dostal defekt a mohol som zabudnúť na etapový úspech. Dnes som sa cítil takisto výborne a po poslednom kopci som zostal vo vedúcej skupine. Veľmi som sa tešil, že mi pomáhali takí jazdci ako Majka a Kreuzgier, pred páskou ma dostal do výbornej pozície McCarthy. Ja som potom dokázal využiť dojazd, ktorý najlepšie vyhovuje mojim schopnostiam." |
Výsledky | ||||||||
1. | GATTO Oscar | Tinkoff | 3:51:01 | 14 | ||||
2. | SWIFT Ben | Team Sky | 00:00 | 5 | ||||
3. | KREDER Raymond | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | 3 | ||||
4. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 00:00 | |||||
5. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 00:00 | |||||
6. | BOOKWALTER Brent | BMC Racing Team | 00:00 | |||||
7. | GESCHKE Simon | Team Giant - Alpecin | 00:00 | |||||
8. | GILBERT Philippe | BMC Racing Team | 00:00 | |||||
9. | HOLLENSTEIN Reto | IAM Cycling | 00:00 | |||||
10. | BUSATO Matteo | Southeast - Venezuela | 00:00 |
11. | VALVERDE Alejandro | Movistar Team | 00:00 | ||
12. | MATé Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
13. | FERNáNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:00 | ||
14. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 00:00 | ||
15. | POELS Wout | Team Sky | 00:00 | ||
16. | GROßSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
17. | KELDERMAN Wilco | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
18. | MCCARTHY Jay | Tinkoff | 00:00 | ||
19. | MAJKA Rafal | Tinkoff | 00:00 | ||
20. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
21. | MOSCON Gianni | Team Sky | 00:00 | ||
22. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 00:00 | ||
23. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 00:00 | ||
24. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
25. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
26. | LUDVIGSSON Tobias | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
27. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:00 | ||
28. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
29. | KREUZIGER Roman | Tinkoff | 00:00 | ||
30. | SáNCHEZ Samuel | BMC Racing Team | 00:00 | ||
31. | MARCZYNSKI Tomasz | Lotto Soudal | 00:00 | ||
32. | MORENO Javier | Movistar Team | 00:00 | ||
33. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:00 | ||
34. | ANTON Igor | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
35. | SIUTSOU Kanstantsin | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
36. | KIRYIENKA Vasil | Team Sky | 00:00 | ||
37. | LIETAER Eliot | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
38. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 00:00 | ||
39. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 00:00 | ||
40. | MEYER Cameron | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
41. | ATAPUMA Darwin Darwin | BMC Racing Team | 00:00 | ||
42. | NIEVE Mikel | Team Sky | 00:00 | ||
43. | MORENO Daniel | Movistar Team | 00:00 | ||
44. | ZUBELDIA Haimar | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
45. | OOMEN Sam | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
46. | FRANK Mathias | IAM Cycling | 00:00 | ||
47. | COPPEL Jérome | IAM Cycling | 00:00 | ||
48. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
49. | KRUIJSWIJK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
50. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
51. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
52. | POZZATO Filippo | Southeast - Venezuela | 01:05 | ||
53. | SANZ Enrique | Southeast - Venezuela | 01:05 | ||
54. | BENNATI Daniele | Tinkoff | 01:05 | ||
55. | BELLETTI Manuel | Southeast - Venezuela | 01:05 | ||
56. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Oranje Peloton | 01:05 | ||
57. | LUDVIGSSON Fredrik | Team Giant - Alpecin | 01:05 | ||
58. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 01:05 | ||
59. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 01:05 | ||
60. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 01:05 | ||
61. | SZMYD Sylwester | CCC Sprandi Polkowice | 01:05 | ||
62. | BRAVO Garikoitz | Euskadi Basque Country - Murias | 01:05 | ||
63. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 01:05 | ||
64. | DUIJN Huub | Roompot - Oranje Peloton | 01:05 | ||
65. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 01:05 | ||
66. | VAN GESTEL Dries | Topsport Vlaanderen - Baloise | 01:05 | ||
67. | FIRSANOV Sergey | Gazprom-RusVelo | 01:05 | ||
68. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 01:05 | ||
69. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 01:05 | ||
70. | ZOIDL Riccardo | Trek - Segafredo | 01:05 | ||
71. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 01:05 | ||
72. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 01:05 | ||
73. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 01:05 | ||
74. | PIEDRA Antonio | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 01:05 | ||
75. | ELMIGER Martin | IAM Cycling | 01:05 | ||
76. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 01:05 | ||
77. | TANNER David | IAM Cycling | 01:05 | ||
78. | FERNANDEZ Airan | Matrix Powertag | 04:00 | ||
79. | DEBESAY Mekseb | Dimension Data for Qhubeka | 04:00 | ||
80. | TOLHOEK Antwan | Roompot - Oranje Peloton | 04:00 | ||
81. | TXOPERENA Beñat | Euskadi Basque Country - Murias | 04:01 | ||
82. | SALAS Ibai | Burgos-BH | 04:01 | ||
83. | BAGüES Aritz | Euskadi Basque Country - Murias | 04:01 | ||
84. | KNEES Christian | Team Sky | 06:01 | ||
85. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 06:01 | ||
86. | GASPAR João | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 06:01 | ||
87. | GARCIA Damien | Stradalli - Bike Aid | 06:01 | ||
88. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 06:01 | ||
89. | FARAZIJN Maxime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 06:01 | ||
90. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 06:01 | ||
91. | ZHUPA Eugert | Southeast - Venezuela | 06:01 | ||
92. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 06:01 | ||
93. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 06:01 | ||
94. | SOLE Arnau | Burgos-BH | 06:01 | ||
95. | CLAEYS Dimitri | Wanty - Groupe Gobert | 06:01 | ||
96. | RODRíGUEZ Cristian | Southeast - Venezuela | 06:01 | ||
97. | CHEVRIER Clément | IAM Cycling | 06:01 | ||
98. | MROZEK Marcin | CCC Sprandi Polkowice | 06:01 | ||
99. | BOARO Manuele | Tinkoff | 06:01 | ||
100. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 06:01 | ||
101. | ZAUGG Oliver | IAM Cycling | 06:01 | ||
102. | CURVERS Roy | Team Giant - Alpecin | 06:01 | ||
103. | TORIBIO José Vicente | Matrix Powertag | 06:01 | ||
104. | VEUCHELEN Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 06:01 | ||
105. | LAPORTE Christophe | Cofidis, Solutions Crédits | 06:01 | ||
106. | CARUSO Damiano | BMC Racing Team | 06:01 | ||
107. | LAMMERTINK Maurits | Roompot - Oranje Peloton | 06:01 | ||
108. | PETIT Adrien | Direct Energie | 06:01 | ||
109. | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 06:01 | ||
110. | PREIDLER Georg | Team Giant - Alpecin | 06:01 | ||
111. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 06:01 | ||
112. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 06:01 | ||
113. | TJALLINGII Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 06:01 | ||
114. | DOI Yukihiro | Matrix Powertag | 06:01 | ||
115. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 06:01 | ||
116. | VAN HOECKE Gijs | Topsport Vlaanderen - Baloise | 06:01 | ||
117. | ERVITI Imanol | Movistar Team | 08:05 | ||
118. | LOBATO Juan José | Movistar Team | 08:05 | ||
119. | TRUSOV Nikolay | Tinkoff | 08:05 | ||
120. | OVECHKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 08:05 | ||
121. | MORICE Julien | Direct Energie | 08:05 | ||
122. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 08:05 | ||
123. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 08:05 | ||
124. | DEL PINO Jesus | Burgos-BH | 08:05 | ||
125. | HONIG Reinier | Roompot - Oranje Peloton | 08:05 | ||
126. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 08:05 | ||
127. | KEIZER Martijn | Team LottoNL - Jumbo | 08:05 | ||
128. | BICHLMANN Daniel | Stradalli - Bike Aid | 08:05 | ||
129. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 08:05 | ||
130. | RYBALKIN Aleksey | Gazprom-RusVelo | 08:05 | ||
131. | SOLOMENNIKOV Andrei | Gazprom-RusVelo | 08:05 | ||
132. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 08:05 | ||
133. | ESTEVEZ Imanol | Euskadi Basque Country - Murias | 08:05 | ||
134. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 08:05 | ||
135. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 08:05 | ||
136. | AFFONSO Murilo | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 08:05 | ||
137. | CARTHY Hugh | Caja Rural - Seguros RGA | 08:05 | ||
138. | NAZARET Magno | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 08:05 | ||
139. | IRIZAR Markel | Trek - Segafredo | 08:05 | ||
140. | GONZALEZ Aitor | Euskadi Basque Country - Murias | 08:05 | ||
141. | ITURRIA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 08:05 | ||
142. | HELVEN Sander | Topsport Vlaanderen - Baloise | 08:05 | ||
143. | POLS Ruben | Topsport Vlaanderen - Baloise | 08:05 | ||
144. | SOUPE Geoffrey | Cofidis, Solutions Crédits | 11:03 | ||
145. | TEDESCHI Mirko | Southeast - Venezuela | 11:03 | ||
146. | SANO Junya | Matrix Powertag | 11:03 | ||
147. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 13:00 | ||
148. | INSAUSTI Jon Ander | Euskadi Basque Country - Murias | 15:03 | ||
149. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 15:03 | ||
150. | BOZIC Borut | Cofidis, Solutions Crédits | 15:03 | ||
151. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 15:03 | ||
152. | LóPEZ Daniel | Burgos-BH | 15:03 | ||
153. | GHEBREINDRIAS Amanuel Mengis | Stradalli - Bike Aid | 15:03 | ||
154. | RAMOS Kleber | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 15:03 | ||
155. | MARTíN Víctor | Burgos-BH | 19:04 | ||
DNS | DE MAAR Marc | Roompot - Oranje Peloton | neštart. | ||
DNF | SANTOS Flavio | Funvic Soul Cycles - Carrefour | odstúpil | ||
DNF | TAKUBO Kenji | Matrix Powertag | odstúpil | ||
DNF | YASUHARA Daiki | Matrix Powertag | odstúpil |
Daniele Bennati a za ním Oscar Gatto (© Courtesy Tinkoff Team / BettiniPhoto) |
profil etapy (© vueltaandalucia.es) |
4. | 20.2. | indiv. čas. | Alhaurín de la Torre | 21 km | Garderen |
Časovka jednotlivcov prebiehala na zvlnenom teréne a bola zakončená strmým finišom, ktorý dosahoval dvojciferné maximá. Štvrá etapa bola kľúčovou z hľadiska klasifikácie, preto hlavní adepti na celkový triumf museli podať stopercentný výkon. Na etapový triumf si robili zálusk Coppel či Kiryienka, v dobrej forme momentálne jazdili Poels a van Garderen.
Po prvej polovici dnešnej časovky predviedol najlepší výkon Maarten Tjallingii, ktorý dosiahol čas 27:40. Hlavní kandidáti vybehli na trať v záverečnej hodine, ako prvý si vyskúšal podmienky Jerome Coppel, ktorý chcel potvrdiť svoje nedávne víťazstvo na podobnej trase na Etoile de Bessèges. Francúzsky jazdec potvrdil svoje predpoklady a s výsledným časom 27:12 sa dostal na prvé miesto.
Ohroziť ho nedokázal Kiryienka, ktorý na prvom medzičase strácal na neho 19 sekúnd. Smolu mal Wellens, ktorý sa ocitol mimo trať a stratil dôležité sekundy. Potom sa v cieli objavil Tejay van Garderen a dostal sa na prvé miesto, Coppela porazil o sedem sekúnd. Vynikajúcimi výkonmi sa prezentovali aj jeho kolegovia Bookwalter, ktorý sa dostal na priebežné tretie miesto, a najmä Sánchez, španielsky borec uzatváral Top 5.
Van Garderena potom vystrašil Kelderman, ale holandský jazdec za ním v cieli zaostal o dve sekundy. Amerického pretekára nezosadil z trónu ani Poels, ktorý na neho stratil 20 sekúnd a dosiahol podobný čas ako Valverde, ktorý zaostal 22 sekúnd.
Tejay van Garderen dnes predviedol najlepšie predstavenie a v zaujímavej časovke vybojoval prvé víťazstvo v sezóne, a zároveň sa dostal na prvé miesto v GC. Podobne dobrým výkonom sa prezentoval aj Wilco Kelderman, ktorý našiel svoju časovkársku formu. Pre Jerome Coppela sa ušla tretia priečka, francúzsky jazdec musí byť spokojný so svojimi úvodnými výsledkami v ročníku.
Dnešná časovka vytvorila len malé rozdiely v klasifikácii, do boja o celkové víťazstvo sa môžu dostať aj Poels, ktorý má pri sebe kvalitný tím, alebo Valverde, ktorý tu jazdí takisto so silnou zostavou.
Výsledky | ||||||||
1. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 27:05 | 14 | ||||
2. | KELDERMAN Wilco | Team LottoNL - Jumbo | 00:02 | 5 | ||||
3. | COPPEL Jérome | IAM Cycling | 00:07 | 3 | ||||
4. | BOOKWALTER Brent | BMC Racing Team | 00:15 | |||||
5. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 00:17 | |||||
6. | POELS Wout | Team Sky | 00:20 | |||||
7. | SáNCHEZ Samuel | BMC Racing Team | 00:21 | |||||
8. | VALVERDE Alejandro | Movistar Team | 00:22 | |||||
9. | MORENO Javier | Movistar Team | 00:24 | |||||
10. | LUDVIGSSON Tobias | Team Giant - Alpecin | 00:34 |
11. | HOLLENSTEIN Reto | IAM Cycling | 00:34 | ||
12. | TJALLINGII Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 00:35 | ||
13. | KRUIJSWIJK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 00:35 | ||
14. | MOSCON Gianni | Team Sky | 00:36 | ||
15. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 00:38 | ||
16. | KIRYIENKA Vasil | Team Sky | 00:40 | ||
17. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 00:41 | ||
18. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:44 | ||
19. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 00:44 | ||
20. | ERVITI Imanol | Movistar Team | 00:46 | ||
21. | MAJKA Rafal | Tinkoff | 00:51 | ||
22. | PREIDLER Georg | Team Giant - Alpecin | 00:52 | ||
23. | KREUZIGER Roman | Tinkoff | 00:52 | ||
24. | FERNáNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:52 | ||
25. | ELMIGER Martin | IAM Cycling | 00:56 | ||
26. | GESCHKE Simon | Team Giant - Alpecin | 00:59 | ||
27. | KEIZER Martijn | Team LottoNL - Jumbo | 00:59 | ||
28. | SWIFT Ben | Team Sky | 01:01 | ||
29. | MCCARTHY Jay | Tinkoff | 01:03 | ||
30. | OVECHKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 01:06 | ||
31. | VAN HOECKE Gijs | Topsport Vlaanderen - Baloise | 01:14 | ||
32. | BOARO Manuele | Tinkoff | 01:15 | ||
33. | IRIZAR Markel | Trek - Segafredo | 01:16 | ||
34. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 01:17 | ||
35. | LUDVIGSSON Fredrik | Team Giant - Alpecin | 01:17 | ||
36. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 01:20 | ||
37. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 01:21 | ||
38. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 01:22 | ||
39. | LAPORTE Christophe | Cofidis, Solutions Crédits | 01:23 | ||
40. | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 01:23 | ||
41. | KNEES Christian | Team Sky | 01:26 | ||
42. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 01:28 | ||
43. | ZOIDL Riccardo | Trek - Segafredo | 01:29 | ||
44. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 01:29 | ||
45. | CARUSO Damiano | BMC Racing Team | 01:30 | ||
46. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 01:31 | ||
47. | FRANK Mathias | IAM Cycling | 01:33 | ||
48. | SIUTSOU Kanstantsin | Dimension Data for Qhubeka | 01:33 | ||
49. | ZUBELDIA Haimar | Trek - Segafredo | 01:33 | ||
50. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 01:35 | ||
51. | LOBATO Juan José | Movistar Team | 01:35 | ||
52. | OOMEN Sam | Team Giant - Alpecin | 01:35 | ||
53. | MATé Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 01:37 | ||
54. | MORENO Daniel | Movistar Team | 01:39 | ||
55. | NIEVE Mikel | Team Sky | 01:40 | ||
56. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 01:43 | ||
57. | FIRSANOV Sergey | Gazprom-RusVelo | 01:44 | ||
58. | MORICE Julien | Direct Energie | 01:50 | ||
59. | CLAEYS Dimitri | Wanty - Groupe Gobert | 01:52 | ||
60. | GILBERT Philippe | BMC Racing Team | 01:53 | ||
61. | NAZARET Magno | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 01:55 | ||
62. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 01:56 | ||
63. | ANTON Igor | Dimension Data for Qhubeka | 02:00 | ||
64. | DUIJN Huub | Roompot - Oranje Peloton | 02:02 | ||
65. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 02:03 | ||
66. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 02:03 | ||
67. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 02:04 | ||
68. | LIETAER Eliot | Topsport Vlaanderen - Baloise | 02:05 | ||
69. | VEUCHELEN Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 02:09 | ||
70. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 02:10 | ||
71. | CARTHY Hugh | Caja Rural - Seguros RGA | 02:11 | ||
72. | SOLOMENNIKOV Andrei | Gazprom-RusVelo | 02:13 | ||
73. | MARCZYNSKI Tomasz | Lotto Soudal | 02:13 | ||
74. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 02:19 | ||
75. | RYBALKIN Aleksey | Gazprom-RusVelo | 02:19 | ||
76. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 02:19 | ||
77. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 02:22 | ||
78. | BAGüES Aritz | Euskadi Basque Country - Murias | 02:22 | ||
79. | POZZATO Filippo | Southeast - Venezuela | 02:25 | ||
80. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 02:26 | ||
81. | CURVERS Roy | Team Giant - Alpecin | 02:28 | ||
82. | ESTEVEZ Imanol | Euskadi Basque Country - Murias | 02:29 | ||
83. | ZHUPA Eugert | Southeast - Venezuela | 02:30 | ||
84. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 02:31 | ||
85. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 02:32 | ||
86. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 02:32 | ||
87. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 02:36 | ||
88. | KREDER Raymond | Roompot - Oranje Peloton | 02:40 | ||
89. | TXOPERENA Beñat | Euskadi Basque Country - Murias | 02:41 | ||
90. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 02:42 | ||
91. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 02:45 | ||
92. | SANZ Enrique | Southeast - Venezuela | 02:48 | ||
93. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 02:51 | ||
94. | BUSATO Matteo | Southeast - Venezuela | 02:52 | ||
95. | LAMMERTINK Maurits | Roompot - Oranje Peloton | 02:53 | ||
96. | ZAUGG Oliver | IAM Cycling | 02:54 | ||
97. | PETIT Adrien | Direct Energie | 02:57 | ||
98. | RODRíGUEZ Cristian | Southeast - Venezuela | 02:57 | ||
99. | PIEDRA Antonio | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 03:01 | ||
100. | GATTO Oscar | Tinkoff | 03:02 | ||
101. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 03:02 | ||
102. | VAN GESTEL Dries | Topsport Vlaanderen - Baloise | 03:03 | ||
103. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 03:03 | ||
104. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 03:04 | ||
105. | BRAVO Garikoitz | Euskadi Basque Country - Murias | 03:04 | ||
106. | CHEVRIER Clément | IAM Cycling | 03:04 | ||
107. | TRUSOV Nikolay | Tinkoff | 03:06 | ||
108. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 03:06 | ||
109. | MEYER Cameron | Dimension Data for Qhubeka | 03:07 | ||
110. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 03:09 | ||
111. | TEDESCHI Mirko | Southeast - Venezuela | 03:10 | ||
112. | POLS Ruben | Topsport Vlaanderen - Baloise | 03:11 | ||
113. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 03:11 | ||
114. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 03:11 | ||
115. | ATAPUMA Darwin Darwin | BMC Racing Team | 03:16 | ||
116. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 03:17 | ||
117. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Oranje Peloton | 03:18 | ||
118. | LóPEZ Daniel | Burgos-BH | 03:23 | ||
119. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 03:25 | ||
120. | TANNER David | IAM Cycling | 03:26 | ||
121. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 03:28 | ||
122. | SOLE Arnau | Burgos-BH | 03:28 | ||
123. | MROZEK Marcin | CCC Sprandi Polkowice | 03:28 | ||
124. | BENNATI Daniele | Tinkoff | 03:28 | ||
125. | FARAZIJN Maxime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 03:28 | ||
126. | FERNANDEZ Airan | Matrix Powertag | 03:30 | ||
127. | INSAUSTI Jon Ander | Euskadi Basque Country - Murias | 03:30 | ||
128. | TOLHOEK Antwan | Roompot - Oranje Peloton | 03:31 | ||
129. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 03:31 | ||
130. | BICHLMANN Daniel | Stradalli - Bike Aid | 03:35 | ||
131. | BELLETTI Manuel | Southeast - Venezuela | 03:45 | ||
132. | SZMYD Sylwester | CCC Sprandi Polkowice | 03:45 | ||
133. | TORIBIO José Vicente | Matrix Powertag | 03:48 | ||
134. | DEL PINO Jesus | Burgos-BH | 03:55 | ||
135. | ITURRIA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 03:55 | ||
136. | HELVEN Sander | Topsport Vlaanderen - Baloise | 03:58 | ||
137. | SALAS Ibai | Burgos-BH | 04:03 | ||
138. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 04:10 | ||
139. | GONZALEZ Aitor | Euskadi Basque Country - Murias | 04:26 | ||
140. | SOUPE Geoffrey | Cofidis, Solutions Crédits | 04:32 | ||
141. | SANO Junya | Matrix Powertag | 04:35 | ||
142. | AFFONSO Murilo | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 04:36 | ||
143. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 04:44 | ||
144. | GASPAR João | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 04:47 | ||
145. | GARCIA Damien | Stradalli - Bike Aid | 04:47 | ||
146. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 05:02 | ||
147. | DOI Yukihiro | Matrix Powertag | 05:33 | ||
148. | RAMOS Kleber | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 05:55 | ||
149. | HONIG Reinier | Roompot - Oranje Peloton | 06:31 | ||
DNS | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | neštart. | ||
DNS | BOZIC Borut | Cofidis, Solutions Crédits | neštart. | ||
DNS | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | neštart. | ||
DNS | MARTíN Víctor | Burgos-BH | neštart. | ||
DNS | DEBESAY Mekseb | Dimension Data for Qhubeka | neštart. | ||
OTL. | GHEBREINDRIAS Amanuel Mengis | Stradalli - Bike Aid | - |
Priebežné poradie po etape | ||||||||
1. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 12:53:57 | |||||
2. | KELDERMAN Wilco | Team LottoNL - Jumbo | 00:02 | |||||
3. | COPPEL Jérome | IAM Cycling | 00:07 | |||||
4. | BOOKWALTER Brent | BMC Racing Team | 00:15 | |||||
5. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 00:17 | |||||
6. | POELS Wout | Team Sky | 00:20 | |||||
7. | SáNCHEZ Samuel | BMC Racing Team | 00:21 | |||||
8. | VALVERDE Alejandro | Movistar Team | 00:22 | |||||
9. | MORENO Javier | Movistar Team | 00:24 | |||||
10. | LUDVIGSSON Tobias | Team Giant - Alpecin | 00:34 |
11. | HOLLENSTEIN Reto | IAM Cycling | 00:34 | |
12. | KRUIJSWIJK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 00:35 | |
13. | MOSCON Gianni | Team Sky | 00:36 | |
14. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 00:38 | |
15. | KIRYIENKA Vasil | Team Sky | 00:40 | |
16. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 00:41 | |
17. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:44 | |
18. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 00:44 | |
19. | MAJKA Rafal | Tinkoff | 00:51 | |
20. | KREUZIGER Roman | Tinkoff | 00:52 | |
21. | FERNáNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:52 | |
22. | GESCHKE Simon | Team Giant - Alpecin | 00:59 | |
23. | SWIFT Ben | Team Sky | 01:01 | |
24. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 01:17 | |
25. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 01:20 | |
26. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 01:22 | |
27. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 01:28 | |
28. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 01:31 | |
29. | FRANK Mathias | IAM Cycling | 01:33 | |
30. | SIUTSOU Kanstantsin | Dimension Data for Qhubeka | 01:33 | |
31. | ZUBELDIA Haimar | Trek - Segafredo | 01:33 | |
32. | OOMEN Sam | Team Giant - Alpecin | 01:35 | |
33. | MATé Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 01:37 | |
34. | MORENO Daniel | Movistar Team | 01:39 | |
35. | NIEVE Mikel | Team Sky | 01:40 | |
36. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 01:43 | |
37. | MCCARTHY Jay | Tinkoff | 01:48 | |
38. | GILBERT Philippe | BMC Racing Team | 01:53 | |
39. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 01:56 | |
40. | ANTON Igor | Dimension Data for Qhubeka | 02:00 | |
41. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 02:03 | |
42. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 02:03 | |
43. | LIETAER Eliot | Topsport Vlaanderen - Baloise | 02:05 | |
44. | MARCZYNSKI Tomasz | Lotto Soudal | 02:13 | |
45. | KREDER Raymond | Roompot - Oranje Peloton | 02:40 | |
46. | BUSATO Matteo | Southeast - Venezuela | 02:52 | |
47. | ELMIGER Martin | IAM Cycling | 02:55 | |
48. | ATAPUMA Darwin Darwin | BMC Racing Team | 03:16 | |
49. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 04:13 | |
50. | POZZATO Filippo | Southeast - Venezuela | 04:24 | |
51. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 04:44 | |
52. | DUIJN Huub | Roompot - Oranje Peloton | 04:46 | |
53. | SANZ Enrique | Southeast - Venezuela | 04:47 | |
54. | ZOIDL Riccardo | Trek - Segafredo | 04:49 | |
55. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 04:49 | |
56. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 04:50 | |
57. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 05:02 | |
58. | BRAVO Garikoitz | Euskadi Basque Country - Murias | 05:03 | |
59. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 05:24 | |
60. | TANNER David | IAM Cycling | 05:25 | |
61. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 05:26 | |
62. | BENNATI Daniele | Tinkoff | 05:27 | |
63. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 05:35 | |
64. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 05:42 | |
65. | LUDVIGSSON Fredrik | Team Giant - Alpecin | 06:19 | |
66. | PIEDRA Antonio | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 06:21 | |
67. | SZMYD Sylwester | CCC Sprandi Polkowice | 06:29 | |
68. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 06:45 | |
69. | FIRSANOV Sergey | Gazprom-RusVelo | 06:46 | |
70. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 07:21 | |
71. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 07:33 | |
72. | LAPORTE Christophe | Cofidis, Solutions Crédits | 07:34 | |
73. | PREIDLER Georg | Team Giant - Alpecin | 07:40 | |
74. | VAN GESTEL Dries | Topsport Vlaanderen - Baloise | 08:05 | |
75. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Oranje Peloton | 08:20 | |
76. | GATTO Oscar | Tinkoff | 09:03 | |
77. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 09:06 | |
78. | BAGüES Aritz | Euskadi Basque Country - Murias | 09:38 | |
79. | TXOPERENA Beñat | Euskadi Basque Country - Murias | 09:57 | |
80. | CHEVRIER Clément | IAM Cycling | 10:00 | |
81. | MEYER Cameron | Dimension Data for Qhubeka | 10:03 | |
82. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 10:13 | |
83. | LOBATO Juan José | Movistar Team | 10:27 | |
84. | VAN HOECKE Gijs | Topsport Vlaanderen - Baloise | 10:28 | |
85. | BOARO Manuele | Tinkoff | 10:29 | |
86. | RODRíGUEZ Cristian | Southeast - Venezuela | 10:29 | |
87. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 10:30 | |
88. | FERNANDEZ Airan | Matrix Powertag | 10:35 | |
89. | TOLHOEK Antwan | Roompot - Oranje Peloton | 10:36 | |
90. | KNEES Christian | Team Sky | 10:40 | |
91. | MROZEK Marcin | CCC Sprandi Polkowice | 11:00 | |
92. | CLAEYS Dimitri | Wanty - Groupe Gobert | 11:06 | |
93. | KEIZER Martijn | Team LottoNL - Jumbo | 11:12 | |
94. | SALAS Ibai | Burgos-BH | 11:19 | |
95. | VEUCHELEN Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 11:23 | |
96. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 11:24 | |
97. | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 11:31 | |
98. | CURVERS Roy | Team Giant - Alpecin | 11:42 | |
99. | ESTEVEZ Imanol | Euskadi Basque Country - Murias | 12:06 | |
100. | LAMMERTINK Maurits | Roompot - Oranje Peloton | 12:07 | |
101. | NAZARET Magno | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 12:08 | |
102. | PETIT Adrien | Direct Energie | 12:11 | |
103. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 12:13 | |
104. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 12:20 | |
105. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 12:25 | |
106. | BELLETTI Manuel | Southeast - Venezuela | 12:40 | |
107. | ERVITI Imanol | Movistar Team | 12:41 | |
108. | SOLE Arnau | Burgos-BH | 12:42 | |
109. | OVECHKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 13:01 | |
110. | TORIBIO José Vicente | Matrix Powertag | 13:02 | |
111. | IRIZAR Markel | Trek - Segafredo | 13:11 | |
112. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 13:16 | |
113. | ITURRIA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 13:32 | |
114. | CARUSO Damiano | BMC Racing Team | 13:42 | |
115. | TJALLINGII Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 13:42 | |
116. | GASPAR João | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 14:01 | |
117. | CARTHY Hugh | Caja Rural - Seguros RGA | 14:06 | |
118. | SOLOMENNIKOV Andrei | Gazprom-RusVelo | 14:08 | |
119. | RYBALKIN Aleksey | Gazprom-RusVelo | 14:14 | |
120. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 14:21 | |
121. | ZHUPA Eugert | Southeast - Venezuela | 15:37 | |
122. | DEL PINO Jesus | Burgos-BH | 15:50 | |
123. | HELVEN Sander | Topsport Vlaanderen - Baloise | 15:57 | |
124. | ZAUGG Oliver | IAM Cycling | 16:01 | |
125. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 16:09 | |
126. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 16:15 | |
127. | AFFONSO Murilo | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 16:31 | |
128. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 17:17 | |
129. | TEDESCHI Mirko | Southeast - Venezuela | 17:48 | |
130. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 18:06 | |
131. | FARAZIJN Maxime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 18:25 | |
132. | SOUPE Geoffrey | Cofidis, Solutions Crédits | 19:10 | |
133. | MORICE Julien | Direct Energie | 19:28 | |
134. | DOI Yukihiro | Matrix Powertag | 19:34 | |
135. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 19:38 | |
136. | GARCIA Damien | Stradalli - Bike Aid | 19:44 | |
137. | BICHLMANN Daniel | Stradalli - Bike Aid | 21:52 | |
138. | SANO Junya | Matrix Powertag | 23:06 | |
139. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 27:16 | |
140. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 27:34 | |
141. | INSAUSTI Jon Ander | Euskadi Basque Country - Murias | 27:47 | |
142. | TRUSOV Nikolay | Tinkoff | 28:21 | |
143. | POLS Ruben | Topsport Vlaanderen - Baloise | 28:30 | |
144. | GONZALEZ Aitor | Euskadi Basque Country - Murias | 29:41 | |
145. | RAMOS Kleber | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 30:12 | |
146. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 32:04 | |
147. | HONIG Reinier | Roompot - Oranje Peloton | 33:45 | |
148. | LóPEZ Daniel | Burgos-BH | 35:17 | |
149. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 36:38 |
profil etapy (© vueltaandalucia.es) |
5. | 21.2. | kopcovitá | San Roque - Peňas Blancas | 164 km | Valverde |
Organizátori na poslednú chvíľu zmenili profil záverečnej etapy, z programu vypadlo predposledné stúpanie, ktoré nahradil ďalší prejazd cez rozhodujúci kopec Peňas Blancas, ktorý z tejto strany dosahoval dĺžku 15 kilometrov s priemerom päť percent. Samotné cieľové stúpanie malo rovnakú dĺžku, ale priemerný sklon sa pohyboval na úrovni 6,2 %. Tieto parametre mali potenciál, aby poprehadzovali malé rozdiely, ktoré panovali medzi pretekármi v Top 10.
Od začiatku etapy na čele pretekov jazdili rôzne skupinky, najzaujímavajšia z nich sa vytvorila na treťom kopci, kde sa osamostatnili Wellens (Lotto-Soudal), Geschke (Giant-Alpecin) a Fernandez (Movistar). Ich náskok však nebol veľmi veľký, v pelotóne si všetko strážil tím BMC. V nasledujúcom zjazde potom zaútočil Tim Wellens, ktorý zostal na čele sám a pred červenou ekipou BMC si udržiaval náskok približne 45 sekúnd.
Na vrchole predposledného kopca mal belgický jazdec pred balíkom náskok 30 sekúnd, v zjazde sa k nemu pridali Roche (Sky) a Baugnies (Wanty), ktorí ešte na stúpaní zaútočili z balíka. Táto trojica bola dobehnutá na úpätí cieľového stúpania, ale niektorí jazdci z pelotónu boli pripravení okamžite atakovať. Ale nepodarilo sa to ani jednému z nich, pretože Sky a Kiryienka nasadili veľmi vysoké tempo. V hlavnej skupine tak zostalo len okolo 25 cyklistov.
Osem kilometrov pred cieľom atakoval Daniel Moreno (Movistar), ale mašina tímu Sky mu nedovolila odísť. O kilometer neskôr ho napodobnil jeho kolega Valverde a ten si už dokázal vypracovať 20-sekundový odstup. Preto musel zasiahnuť tím BMC. Lenže vedúcemu mužovi GC a jeho kolegom nikto nechcel pomôcť, preto sa Valverde vzdialil až na jednu minútu.
Tri kilometre pred vrcholom preto musel vyraziť dopredu Tejay van Garderen, za ktorého sa zavesili Majka a Mollema. Americký jazdec dokázal znižovať svoju stratu na Valverdeho, ale stále mu to nestačilo, aby sa udržal na čele klasifikácie.
Alejandro Valverde udržal svoj atak až do cieľa, kde si okrem etapového triumfu vybojoval aj celkové víťazstvo na podujatí. Skúsený španielsky jazdec stavil na dlhý útok a jeho 7-kilometrový individuálny výkon mu napokon zariadil víťazstvo na Ruta del Sol. Spolu s ním sa dostali na pódium Tejay Van Garderen a Bauke Molema.
Alejandro Valverde so stoickým pokojom víťazí (© Movistar Team) |
Van Garderen sa objavil v cieli so stratou necelých 50 sekúnd, pred páskou ho ešte predbehli Mollema a Majka. Americký pretekár mal pri sebe kvalitnú tímovú podporu, ale ani tá nestačila na to, aby odrazila Valverdeho hrozbu. Na konci sa mu síce darilo znižovať svoje manko, ale potom už nemal dostatok síl, aby to dotiahol do úspešeného konca. Veľmi dobré výkony predviedli Mollema a dvojica z Tinkoffu Majka s Kreuzigerom, naopak, medzi najlepšími sa dnes neobjavil Poels, ktorý sa nedostal ani do Top 10.
Vyjadrenie Alejandra Valverdeho (víťaz) |
"Počas celého dňa som sa cítil veľmi dobre, aj keď to bol náročný profil. Chceli sme kontrolovať preteky a vyťažili sme aj z toho, že niektoré celky chceli takisto atakovať a robili z etapy veľmi rýchlu záležitosť. V konečnom dôsledku aj to spôsobilo, že sme na cieľovom kopci striasli van Garderena. Už pri prvom prejazde cez Peňas Blancas som videl, že niektorí borci majú toho dosť, preto som vedel, že dlhým atakom sa môžem dostať na prvé miesto." |
Výsledky | ||||||||
1. | VALVERDE Alejandro | Movistar Team | 4:46:51 | 14 | ||||
2. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 00:36 | 5 | ||||
3. | MAJKA Rafal | Tinkoff | 00:42 | 3 | ||||
4. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 00:48 | |||||
5. | KREUZIGER Roman | Tinkoff | 01:07 | |||||
6. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 01:08 | |||||
7. | KELDERMAN Wilco | Team LottoNL - Jumbo | 01:16 | |||||
8. | ANTON Igor | Dimension Data for Qhubeka | 01:19 | |||||
9. | NIEVE Mikel | Team Sky | 01:27 | |||||
10. | MATé Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 01:30 |
11. | POELS Wout | Team Sky | 01:44 | ||
12. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 01:56 | ||
13. | BOOKWALTER Brent | BMC Racing Team | 02:10 | ||
14. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 03:00 | ||
15. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 03:12 | ||
16. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 03:12 | ||
17. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 03:12 | ||
18. | ATAPUMA Darwin Darwin | BMC Racing Team | 03:12 | ||
19. | HOLLENSTEIN Reto | IAM Cycling | 03:12 | ||
20. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 03:26 | ||
21. | MORENO Daniel | Movistar Team | 03:30 | ||
22. | CARTHY Hugh | Caja Rural - Seguros RGA | 03:45 | ||
23. | SZMYD Sylwester | CCC Sprandi Polkowice | 04:15 | ||
24. | MOSCON Gianni | Team Sky | 04:15 | ||
25. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 04:15 | ||
26. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 05:27 | ||
27. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 05:27 | ||
28. | ZUBELDIA Haimar | Trek - Segafredo | 05:27 | ||
29. | DUIJN Huub | Roompot - Oranje Peloton | 05:27 | ||
30. | ZOIDL Riccardo | Trek - Segafredo | 05:27 | ||
31. | KRUIJSWIJK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 05:32 | ||
32. | BUSATO Matteo | Southeast - Venezuela | 06:20 | ||
33. | LIETAER Eliot | Topsport Vlaanderen - Baloise | 06:20 | ||
34. | FRANK Mathias | IAM Cycling | 06:22 | ||
35. | COPPEL Jérome | IAM Cycling | 06:57 | ||
36. | OOMEN Sam | Team Giant - Alpecin | 07:17 | ||
37. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 07:41 | ||
38. | SALAS Ibai | Burgos-BH | 07:41 | ||
39. | MROZEK Marcin | CCC Sprandi Polkowice | 08:30 | ||
40. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 08:37 | ||
41. | PREIDLER Georg | Team Giant - Alpecin | 09:02 | ||
42. | ITURRIA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 09:02 | ||
43. | ELMIGER Martin | IAM Cycling | 09:02 | ||
44. | ERVITI Imanol | Movistar Team | 09:02 | ||
45. | KIRYIENKA Vasil | Team Sky | 09:02 | ||
46. | TORIBIO José Vicente | Matrix Powertag | 09:02 | ||
47. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Oranje Peloton | 10:05 | ||
48. | MORENO Javier | Movistar Team | 10:19 | ||
49. | MCCARTHY Jay | Tinkoff | 10:53 | ||
50. | LUDVIGSSON Tobias | Team Giant - Alpecin | 11:25 | ||
51. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 11:25 | ||
52. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 11:25 | ||
53. | CHEVRIER Clément | IAM Cycling | 11:25 | ||
54. | FIRSANOV Sergey | Gazprom-RusVelo | 11:25 | ||
55. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 11:25 | ||
56. | MARCZYNSKI Tomasz | Lotto Soudal | 11:25 | ||
57. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 11:25 | ||
58. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 11:25 | ||
59. | LAMMERTINK Maurits | Roompot - Oranje Peloton | 11:25 | ||
60. | SáNCHEZ Samuel | BMC Racing Team | 11:25 | ||
61. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 12:42 | ||
62. | PIEDRA Antonio | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 12:42 | ||
63. | BRAVO Garikoitz | Euskadi Basque Country - Murias | 13:37 | ||
64. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 17:12 | ||
65. | TJALLINGII Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 17:12 | ||
66. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 17:12 | ||
67. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 17:12 | ||
68. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 17:12 | ||
69. | GILBERT Philippe | BMC Racing Team | 17:12 | ||
70. | SWIFT Ben | Team Sky | 17:12 | ||
71. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 17:12 | ||
72. | CARUSO Damiano | BMC Racing Team | 17:12 | ||
73. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 17:12 | ||
74. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 17:24 | ||
75. | BOARO Manuele | Tinkoff | 17:24 | ||
76. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 18:02 | ||
77. | BAGüES Aritz | Euskadi Basque Country - Murias | 19:47 | ||
78. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 19:47 | ||
79. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 19:47 | ||
80. | GESCHKE Simon | Team Giant - Alpecin | 21:59 | ||
81. | GARCIA Damien | Stradalli - Bike Aid | 24:54 | ||
. | vlajka_ | ||||
DNF | AFFONSO Murilo | Funvic Soul Cycles - Carrefour | odstúpil | ||
DNF | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | odstúpil | ||
DNF | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | odstúpil | ||
DNF | BENNATI Daniele | Tinkoff | odstúpil | ||
DNF | BICHLMANN Daniel | Stradalli - Bike Aid | odstúpil | ||
DNF | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | odstúpil | ||
DNF | CLAEYS Dimitri | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | CUBERO Jorge | Burgos-BH | odstúpil | ||
DNF | CUBERO Jorge | Burgos-BH | odstúpil | ||
DNF | CUBERO Jorge | Burgos-BH | odstúpil | ||
DNF | CUBERO Jorge | Burgos-BH | odstúpil | ||
DNF | CURVERS Roy | Team Giant - Alpecin | odstúpil | ||
DNF | DEL PINO Jesus | Burgos-BH | odstúpil | ||
DNF | DOI Yukihiro | Matrix Powertag | odstúpil | ||
DNF | ESTEVEZ Imanol | Euskadi Basque Country - Murias | odstúpil | ||
DNF | FARAZIJN Maxime | Topsport Vlaanderen - Baloise | odstúpil | ||
DNF | FARAZIJN Maxime | Topsport Vlaanderen - Baloise | odstúpil | ||
DNF | FARAZIJN Maxime | Topsport Vlaanderen - Baloise | odstúpil | ||
DNF | FARAZIJN Maxime | Topsport Vlaanderen - Baloise | odstúpil | ||
DNF | FERNANDEZ Airan | Matrix Powertag | odstúpil | ||
DNF | FERNANDEZ Airan | Matrix Powertag | odstúpil | ||
DNF | FERNANDEZ Airan | Matrix Powertag | odstúpil | ||
DNF | FERNANDEZ Airan | Matrix Powertag | odstúpil | ||
DNF | FERNáNDEZ Rubén | Movistar Team | odstúpil | ||
DNF | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | GATTO Oscar | Tinkoff | odstúpil | ||
DNF | GRELLIER Fabien | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | HELVEN Sander | Topsport Vlaanderen - Baloise | odstúpil | ||
DNF | HONIG Reinier | Roompot - Oranje Peloton | odstúpil | ||
DNF | IRIZAR Markel | Trek - Segafredo | odstúpil | ||
DNF | KEIZER Martijn | Team LottoNL - Jumbo | odstúpil | ||
DNF | KNEES Christian | Team Sky | odstúpil | ||
DNF | KREDER Raymond | Roompot - Oranje Peloton | odstúpil | ||
DNF | LAPORTE Christophe | Cofidis, Solutions Crédits | odstúpil | ||
DNF | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | odstúpil | ||
DNF | LOBATO Juan José | Movistar Team | odstúpil | ||
DNF | LUDVIGSSON Fredrik | Team Giant - Alpecin | odstúpil | ||
DNF | LóPEZ Daniel | Burgos-BH | odstúpil | ||
DNF | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | odstúpil | ||
DNF | MEYER Cameron | Dimension Data for Qhubeka | odstúpil | ||
DNF | MORICE Julien | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | OVECHKIN Artem | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | PETIT Adrien | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | PICHOT Alexandre | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | POLS Ruben | Topsport Vlaanderen - Baloise | odstúpil | ||
DNF | POZZATO Filippo | Southeast - Venezuela | odstúpil | ||
DNF | RAMOS Kleber | Funvic Soul Cycles - Carrefour | odstúpil | ||
DNF | RAMOS Kleber | Funvic Soul Cycles - Carrefour | odstúpil | ||
DNF | RAMOS Kleber | Funvic Soul Cycles - Carrefour | odstúpil | ||
DNF | RAMOS Kleber | Funvic Soul Cycles - Carrefour | odstúpil | ||
DNF | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | odstúpil | ||
DNF | RODRíGUEZ Cristian | Southeast - Venezuela | odstúpil | ||
DNF | SANO Junya | Matrix Powertag | odstúpil | ||
DNF | SANZ Enrique | Southeast - Venezuela | odstúpil | ||
DNF | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | odstúpil | ||
DNF | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | SIUTSOU Kanstantsin | Dimension Data for Qhubeka | odstúpil | ||
DNF | SOLE Arnau | Burgos-BH | odstúpil | ||
DNF | SOLOMENNIKOV Andrei | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | SOUPE Geoffrey | Cofidis, Solutions Crédits | odstúpil | ||
DNF | TANNER David | IAM Cycling | odstúpil | ||
DNF | TEDESCHI Mirko | Southeast - Venezuela | odstúpil | ||
DNF | TEDESCHI Mirko | Southeast - Venezuela | odstúpil | ||
DNF | TEDESCHI Mirko | Southeast - Venezuela | odstúpil | ||
DNF | TEDESCHI Mirko | Southeast - Venezuela | odstúpil | ||
DNF | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | odstúpil | ||
DNF | TOLHOEK Antwan | Roompot - Oranje Peloton | odstúpil | ||
DNF | TORRES Pablo | Burgos-BH | odstúpil | ||
DNF | TRUSOV Nikolay | Tinkoff | odstúpil | ||
DNF | TXOPERENA Beñat | Euskadi Basque Country - Murias | odstúpil | ||
DNF | VAN GESTEL Dries | Topsport Vlaanderen - Baloise | odstúpil | ||
DNF | VAN HOECKE Gijs | Topsport Vlaanderen - Baloise | odstúpil | ||
DNF | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | odstúpil | ||
DNF | VEUCHELEN Frederik | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | ZAUGG Oliver | IAM Cycling | odstúpil | ||
DNF | ZHUPA Eugert | Southeast - Venezuela | odstúpil |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | VALVERDE Alejandro | Movistar Team | 17:41:10 | |||||
2. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 00:26 | |||||
3. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 00:52 | |||||
4. | KELDERMAN Wilco | Team LottoNL - Jumbo | 00:56 | |||||
5. | MAJKA Rafal | Tinkoff | 01:11 | |||||
6. | KREUZIGER Roman | Tinkoff | 01:37 | |||||
7. | POELS Wout | Team Sky | 01:42 | |||||
8. | BOOKWALTER Brent | BMC Racing Team | 02:03 | |||||
9. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 02:14 | |||||
10. | NIEVE Mikel | Team Sky | 02:45 |
11. | MATé Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 02:45 | |
12. | ANTON Igor | Dimension Data for Qhubeka | 02:57 | |
13. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 03:17 | |
14. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 03:19 | |
15. | HOLLENSTEIN Reto | IAM Cycling | 03:24 | |
16. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 04:07 | |
17. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 04:10 | |
18. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 04:10 | |
19. | MOSCON Gianni | Team Sky | 04:29 | |
20. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 04:35 | |
21. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 04:46 | |
22. | MORENO Daniel | Movistar Team | 04:47 | |
23. | KRUIJSWIJK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 05:45 | |
24. | ATAPUMA Darwin Darwin | BMC Racing Team | 06:06 | |
25. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 06:27 | |
26. | ZUBELDIA Haimar | Trek - Segafredo | 06:38 | |
27. | COPPEL Jérome | IAM Cycling | 06:42 | |
28. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 07:08 | |
29. | FRANK Mathias | IAM Cycling | 07:33 | |
30. | LIETAER Eliot | Topsport Vlaanderen - Baloise | 08:03 | |
31. | OOMEN Sam | Team Giant - Alpecin | 08:30 | |
32. | BUSATO Matteo | Southeast - Venezuela | 08:50 | |
33. | KIRYIENKA Vasil | Team Sky | 09:20 | |
34. | DUIJN Huub | Roompot - Oranje Peloton | 09:51 | |
35. | ZOIDL Riccardo | Trek - Segafredo | 09:54 | |
36. | MORENO Javier | Movistar Team | 10:21 | |
37. | SZMYD Sylwester | CCC Sprandi Polkowice | 10:22 | |
38. | SáNCHEZ Samuel | BMC Racing Team | 11:24 | |
39. | ELMIGER Martin | IAM Cycling | 11:35 | |
40. | LUDVIGSSON Tobias | Team Giant - Alpecin | 11:37 | |
41. | MCCARTHY Jay | Tinkoff | 12:19 | |
42. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 12:28 | |
43. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 12:45 | |
44. | MARCZYNSKI Tomasz | Lotto Soudal | 13:16 | |
45. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 16:05 | |
46. | PREIDLER Georg | Team Giant - Alpecin | 16:20 | |
47. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 16:38 | |
48. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 16:45 | |
49. | CARTHY Hugh | Caja Rural - Seguros RGA | 17:29 | |
50. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 17:34 | |
51. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 17:44 | |
52. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 17:46 | |
53. | FIRSANOV Sergey | Gazprom-RusVelo | 17:49 | |
54. | SWIFT Ben | Team Sky | 17:51 | |
55. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Oranje Peloton | 18:03 | |
56. | BRAVO Garikoitz | Euskadi Basque Country - Murias | 18:18 | |
57. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 18:24 | |
58. | GESCHKE Simon | Team Giant - Alpecin | 22:36 | |
59. | LAMMERTINK Maurits | Roompot - Oranje Peloton | 23:10 | |
60. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 24:19 | |
61. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 25:13 | |
62. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 26:10 | |
63. | BOARO Manuele | Tinkoff | 27:31 | |
64. | BAGüES Aritz | Euskadi Basque Country - Murias | 29:03 | |
65. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 29:10 | |
66. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 29:38 | |
67. | CARUSO Damiano | BMC Racing Team | 30:32 | |
68. | TJALLINGII Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 30:32 | |
69. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 31:11 | |
70. | GARCIA Damien | Stradalli - Bike Aid | 44:16 |
Video posledných kilometrov |
Bauke Mollema - Alejandro Valverde - Tejay Van Garderen na pódiu (© Movistar Team) |
profil etapy (© vueltaandalucia.es) |