Volta Limburg Classic 2016 (1.1), sobota 2. apríla (43. ročník)
so | 2.4. | Eijsden > Eijsden | 198 km | Gerts |
Štartová listina |
Holandská klasika prebiehala na zvlnenom teréne, ktorý obsahoval krátke stúpania, a to bola voda na mlyn pre útočnú cyklistiku. Na konci pretekov si so všetkými atakmi poradil tím BMC, ktorému zostalo na čele vo vedúcej skupine až päť jazdcov. Americký celok potom dokázal svojou presilou eliminovať všetky záverečný útoky a sám rozohral taktickú hru, ktorú dokončil talentovaný Floris Gerts.
23-ročný holandský jazdec je nováčikom v profesionálnom pelotóne a výborne sa hodí na podobné jednorazovky. Dôležitý titul vybojoval atakom necelé tri kilometre pred cieľom, na páske udržal svoj náskok pred dotieravým Sonnym Colbrellim. Na treťom mieste finišoval Philippe Gilbert, ktorý sa pred ardenskými klasikami dostáva do dobrej formy.
Výsledky | ||||||||
1. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 4:56:27 | 125 | ||||
2. | COLBRELLI Sonny | Bardiani - CSF | 00:00 | 85 | ||||
3. | GILBERT Philippe | BMC Racing Team | 00:03 | 70 | ||||
4. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 00:03 | 60 | ||||
5. | FILOSI Iuri | Nippo - Vini Fantini | 00:03 | 50 | ||||
6. | DUIJN Huub | Roompot - Oranje Peloton | 00:03 | 40 | ||||
7. | HAGEN Krister | Team Coop - ØsterHus | 00:05 | 35 | ||||
8. | PARDINI Olivier | Wallonie - Bruxelles | 00:05 | 30 | ||||
9. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:07 | 25 | ||||
10. | TEUNS Dylan | BMC Racing Team | 00:12 | 20 |
11. | VERMELTFOORT Coen | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:14 | 15 | |
12. | HOFLAND Moreno | Team LottoNL - Jumbo | 00:15 | 10 | |
13. | DRUYTS Gerry | Crelan - Vastgoedservice | 00:15 | 5 | |
14. | REIHS Michael | Stölting Service Group | 00:15 | 5 | |
15. | MEIJERS Jeroen | Rabobank Development Team | 00:15 | 5 | |
16. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 00:15 | 3 | |
17. | REINDERS Elmar | Cyclingteam Jo Piels | 00:15 | 3 | |
18. | FREIENSTEIN Raphael | Team Kuota-Lotto | 00:15 | 3 | |
19. | MEURISSE Xandro | Crelan - Vastgoedservice | 00:15 | 3 | |
20. | KREDER Michel | Roompot - Oranje Peloton | 00:15 | 3 | |
21. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 00:15 | 3 | |
22. | LAMMERTINK Maurits | Roompot - Oranje Peloton | 00:15 | 3 | |
23. | VEREECKEN Nicolas | An Post - Chain Reaction | 00:15 | 3 | |
24. | EVRARD Laurent | Team3M | 00:15 | 3 | |
25. | STASSEN Julien | Wallonie - Bruxelles | 00:15 | 3 | |
26. | JACOBS Pieter | Crelan - Vastgoedservice | 00:15 | ||
27. | ZANOTTI Marco | Parkhotel Valkenburg CT | 00:15 | ||
28. | REBELLIN Davide | CCC Sprandi Polkowice | 00:15 | ||
29. | SAVITSKIY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:15 | ||
30. | RIESEBEEK Oscar | Metec - TKH Continental | 00:15 | ||
31. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 00:15 | ||
32. | DE TIER Floris | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:15 | ||
33. | LENDERINK Peter | Rabobank Development Team | 00:15 | ||
34. | LIETAER Eliot | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:15 | ||
35. | COENEN Dennis | Crelan - Vastgoedservice | 00:15 | ||
36. | JENSEN August | Team Coop - ØsterHus | 00:15 | ||
37. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 00:15 | ||
38. | JANSSENS Jimmy | Team3M | 00:15 | ||
39. | OCKELOEN Jasper | Parkhotel Valkenburg CT | 00:15 | ||
40. | HOEKSTRA Jochem | Parkhotel Valkenburg CT | 00:15 | ||
41. | DE NEGRI Pier Paolo | Nippo - Vini Fantini | 00:15 | ||
42. | ZILIOLI Gianfranco | Nippo - Vini Fantini | 00:15 | ||
43. | VAN LUIJK Sven | Parkhotel Valkenburg CT | 00:15 | ||
44. | RAYMACKERS Cedric | Team Differdange - Losch | 00:15 | ||
45. | MEIJERS Daan | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:15 | ||
46. | BOL Jetse | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:15 | ||
47. | SENNI Manuel | BMC Racing Team | 00:15 | ||
48. | DE GREEF Robbert | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:15 | ||
49. | LUKKEDAHL Øivind | Team Coop - ØsterHus | 00:15 | ||
50. | GRAZIATO Massimo | Parkhotel Valkenburg CT | 00:15 | ||
51. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:15 | ||
52. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 00:15 | ||
53. | GROEN Ike | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:15 | ||
54. | SOLOMENNIKOV Andrei | Gazprom-RusVelo | 00:27 | ||
55. | TUSVELD Martijn | Rabobank Development Team | 01:06 | ||
56. | VAN EMDEN Jos | Team LottoNL - Jumbo | 01:18 | ||
57. | MORTENSEN Martin | One Pro Cycling | 01:36 | ||
58. | VERGAERDE Otto | Topsport Vlaanderen - Baloise | 01:42 | ||
59. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Oranje Peloton | 01:44 | ||
60. | THEVENOT Guillaume | Direct Energie | 01:46 | ||
61. | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | 02:20 | ||
62. | RUIJGH Rob | Crelan - Vastgoedservice | 02:20 | ||
63. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 02:20 | ||
64. | KUSTADINCHEV Roman | Gazprom-RusVelo | 03:31 | ||
65. | CASTELIJNS Twan | Team LottoNL - Jumbo | 03:31 | ||
66. | KEIZER Martijn | Team LottoNL - Jumbo | 03:31 | ||
67. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 03:33 | ||
68. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 03:33 | ||
69. | NOLTEN Bram | Parkhotel Valkenburg CT | 03:35 | ||
70. | CUNEGO Damiano | Nippo - Vini Fantini | 03:35 | ||
71. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 03:52 | ||
72. | LEMARCHAND Romain | Stölting Service Group | 03:52 | ||
73. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 03:52 | ||
74. | MROZEK Marcin | CCC Sprandi Polkowice | 03:54 | ||
75. | GMELICH MEIJLING Jarno | Metec - TKH Continental | 03:54 | ||
76. | DELFOSSE Sebastien | Wallonie - Bruxelles | 03:54 | ||
77. | BOL Cees | Rabobank Development Team | 03:54 | ||
78. | MOL Wouter | Cyclingteam Join's - De Rijke | 03:54 | ||
NQ. | DEWORTELAER Serge | Team Differdange - Losch | - | ||
DNF | AUSTEVOLL Ole Andre | Team Coop - ØsterHus | odstúpil | ||
DNF | BACKOFEN Moritz | Team Kuota-Lotto | odstúpil | ||
DNF | BENGTSSON Filip | Team Differdange - Losch | odstúpil | ||
DNF | BENOIT Andre | Team Kuota-Lotto | odstúpil | ||
DNF | BLIKRA Haavard | Team Coop - ØsterHus | odstúpil | ||
DNF | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | BOHLI Tom | BMC Racing Team | odstúpil | ||
DNF | BORRESEN Magnus | Team Coop - ØsterHus | odstúpil | ||
DNF | BOS Maikel | Cyclingteam Jo Piels | odstúpil | ||
DNF | BOSMAN Gert-Jan | Cyclingteam Jo Piels | odstúpil | ||
DNF | BOUDAT Thomas | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | BOVENHUIS Jasper | An Post - Chain Reaction | odstúpil | ||
DNF | BRUSSELMAN Twan | Cyclingteam Jo Piels | odstúpil | ||
DNF | BUGTER Luuc | Cyclingteam Join's - De Rijke | odstúpil | ||
DNF | CAMMAERTS Edwig | Team3M | odstúpil | ||
DNF | CENTRONE Ivan | Team Differdange - Losch | odstúpil | ||
DNF | CIOLEK Gerald | Stölting Service Group | odstúpil | ||
DNF | CORNELISSE Mitchell | Rabobank Development Team | odstúpil | ||
DNF | DE VOS Gertjan | Team3M | odstúpil | ||
DNF | DEKKER Sjors | Baby-Dump Cyclingteam | odstúpil | ||
DNF | DELFOSSE Florent | Wallonie - Bruxelles | odstúpil | ||
DNF | DOMBROWSKI Frederik | Team Kuota-Lotto | odstúpil | ||
DNF | EIJSSEN Yannick | Crelan - Vastgoedservice | odstúpil | ||
DNF | EVERSDIJK Matthijs | Cyclingteam Join's - De Rijke | odstúpil | ||
DNF | FARAZIJN Maxime | Topsport Vlaanderen - Baloise | odstúpil | ||
DNF | GEUENS Alexander | Crelan - Vastgoedservice | odstúpil | ||
DNF | GODERIS Jelle | Team3M | odstúpil | ||
DNF | GOEREE Niels | Metec - TKH Continental | odstúpil | ||
DNF | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | odstúpil | ||
DNF | GROSU Eduard Michael | Nippo - Vini Fantini | odstúpil | ||
DNF | GUILLEMOIS Romain | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | GULDHAMMER Rasmus | Stölting Service Group | odstúpil | ||
DNF | HAMELINK Jasper | Metec - TKH Continental | odstúpil | ||
DNF | HERMANS Ben | BMC Racing Team | odstúpil | ||
DNF | HOLLANDERS Dries | Metec - TKH Continental | odstúpil | ||
DNF | HONIG Reinier | Roompot - Oranje Peloton | odstúpil | ||
DNF | HONKISZ Adrian | CCC Sprandi Polkowice | odstúpil | ||
DNF | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | HUNT Joshua | One Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | ISHIBASHI Manabu | Nippo - Vini Fantini | odstúpil | ||
DNF | JANSSEN Adriaan | Cyclingteam Jo Piels | odstúpil | ||
DNF | JANSSEN Dick | Team3M | odstúpil | ||
DNF | KAUPAS Gediminas | Team Differdange - Losch | odstúpil | ||
DNF | KENT-SPARK Oliver | An Post - Chain Reaction | odstúpil | ||
DNF | KERS Koos Jeroen | Baby-Dump Cyclingteam | odstúpil | ||
DNF | KIRSCH Alex | Stölting Service Group | odstúpil | ||
DNF | KNAUP Tobias | Team Kuota-Lotto | odstúpil | ||
DNF | KOISHI Yuma | Nippo - Vini Fantini | odstúpil | ||
DNF | KOREVAAR Merijn | Rabobank Development Team | odstúpil | ||
DNF | KOUWENHOVEN Sjoerd | Metec - TKH Continental | odstúpil | ||
DNF | KRUL Stef | Metec - TKH Continental | odstúpil | ||
DNF | LAMMERTINK Steven | Team LottoNL - Jumbo | odstúpil | ||
DNF | LANDA Oscar | Team Coop - ØsterHus | odstúpil | ||
DNF | LANDER Sebastian | One Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | LOOIJ Andre | Roompot - Oranje Peloton | odstúpil | ||
DNF | MAGER Christian | Stölting Service Group | odstúpil | ||
DNF | MANAKOV Victor | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | MARKUS Barry | Roompot - Oranje Peloton | odstúpil | ||
DNF | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | MEISEN Marcel | Team Kuota-Lotto | odstúpil | ||
DNF | MIHAYLOV Nikolay | CCC Sprandi Polkowice | odstúpil | ||
DNF | MONTGOMERY David | An Post - Chain Reaction | odstúpil | ||
DNF | NIKOLAEV Sergey | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | OPIE Christopher | One Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | OTTEMA Rick | Baby-Dump Cyclingteam | odstúpil | ||
DNF | PETELIN Jan | Team Differdange - Losch | odstúpil | ||
DNF | POLS Ruben | Topsport Vlaanderen - Baloise | odstúpil | ||
DNF | PONS Gaetan | Wallonie - Bruxelles | odstúpil | ||
DNF | POUTSMA Stefan | Cyclingteam Jo Piels | odstúpil | ||
DNF | REGE Even | Team Coop - ØsterHus | odstúpil | ||
DNF | RETSCHKE Robert | Team Kuota-Lotto | odstúpil | ||
DNF | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | odstúpil | ||
DNF | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | SILVA Tiago | Team Differdange - Losch | odstúpil | ||
DNF | STACCHIOTTI Riccardo | Nippo - Vini Fantini | odstúpil | ||
DNF | STASH Mamyr | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | STERBINI Luca | Bardiani - CSF | odstúpil | ||
DNF | STIJNS Wayne | Team Differdange - Losch | odstúpil | ||
DNF | SWEERING Harry | Baby-Dump Cyclingteam | odstúpil | ||
DNF | TENBROCK Jonas | Stölting Service Group | odstúpil | ||
DNF | TIMMERMANS Tristan | Baby-Dump Cyclingteam | odstúpil | ||
DNF | TOLHOEK Antwan | Roompot - Oranje Peloton | odstúpil | ||
DNF | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | odstúpil | ||
DNF | VAN BAKEL Robbie | Metec - TKH Continental | odstúpil | ||
DNF | VAN BEUSICHEM Thijs | Parkhotel Valkenburg CT | odstúpil | ||
DNF | VAN BREDA Rick | Baby-Dump Cyclingteam | odstúpil | ||
DNF | VAN DE VALL Lars | Baby-Dump Cyclingteam | odstúpil | ||
DNF | VAN DINGENEN Jordi | Crelan - Vastgoedservice | odstúpil | ||
DNF | VAN GESTEL Dries | Topsport Vlaanderen - Baloise | odstúpil | ||
DNF | VAN MEIRHAEGHE Jef | Topsport Vlaanderen - Baloise | odstúpil | ||
DNF | VAN RHEE Joey | Cyclingteam Jo Piels | odstúpil | ||
DNF | VERDICK Gijs | Cyclingteam Jo Piels | odstúpil | ||
DNF | VERMEER Tom | Baby-Dump Cyclingteam | odstúpil | ||
DNF | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | odstúpil | ||
DNF | WALLAYS Jens | Topsport Vlaanderen - Baloise | odstúpil | ||
DNF | WASTYN Emiel | An Post - Chain Reaction | odstúpil | ||
DNF | WATSON Calvin | An Post - Chain Reaction | odstúpil | ||
DNF | WEGMANN Fabian | Stölting Service Group | odstúpil | ||
DNF | WERTZ Thomas | Wallonie - Bruxelles | odstúpil | ||
DNF | WESTMATTELMANN Daniel | Team Kuota-Lotto | odstúpil | ||
DNF | WILLEMS Kenny | Team3M | odstúpil | ||
DNF | WILSON Jack | An Post - Chain Reaction | odstúpil | ||
DNF | ZONNEVELD Thijs | Parkhotel Valkenburg CT | odstúpil |
Posledné kilometre pretekov |
profil pretekov nemáme k dispozícii |