Tour de Yorkshire 2016 (2.1), 29. apríla - 1. mája (518 km) - 2. ročník
1. | 29.4. | Beverley > Settle | 185 km | Groenewegen | ||
2. | 30.4. | Otley > Doncaster | 135 km | Van Poppel | ||
3. | 1.5. | Middlesbrough > Scarborough | 198 km | Voeckler |
Štartová listina |
1. | 29.4. | Beverley > Settle | 185 km | Groenewegen |
Anglická cyklistika prežíva dobré obdobie, po návšteve Tour de France v grófstve Yorkshire pribudlo v tomto regióne trojdňové podujatie. To prebieha na rovinatých a zvlnených terénoch, na svoje si tu prídu šprintéri a celková klasifikácia je vhodná pre jazdcov na ardenské klasiky.
Prvý deň bol pripravený jednoduchý profil, na ktorom si pelotón bez problémov postrážil utečencov. Vo vedúcej skupine sa najdlhšie ukazovali Sebastian Mora (Raleigh GAC), Matt Cronshaw (Madison Genisis) a Graham Briggs (JLT Condor), ale Orica a Sky ich priviedli späť už 40 kilometrov pred cieľom. Pred páskou sa odohralo niekoľko atakov, svoj povestný kúsok predviedol aj Stephen Cummings. Domáci jazdec dlhú dobu znervózňoval pelotón, ale kilometer pred cieľom zvesil nohy.
V záverečnom špurte bol najrýchlejší talentovaný jazdec Dylan Groenewegen, ktorý porazil ďalšiu šprintérsku vychádzajúcu hviezdu Caleba Ewana. Na treťom mieste finišoval Nikias Arndt. Tesne pred páskou sa nachádzala zákruta, v ktorej mal najlepšou pozíciu holandský jazdec a vybojoval tretí triumf v sezóne. Orica po celodennej snahe nesiahla na etapový triumf, naprázdno vyšiel aj tím Sky s Dannym van Poppelom.
Výsledky | ||||||||
1. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 5:09:11 | 14 | ||||
2. | EWAN Caleb | Orica GreenEDGE | 00:00 | 5 | ||||
3. | ARNDT Nikias | Team Giant - Alpecin | 00:00 | 3 | ||||
4. | TURGIS Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | |||||
5. | VOECKLER Thomas | Direct Energie | 00:00 | |||||
6. | PAUWELS Serge | Dimension Data | 00:00 | |||||
7. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 00:00 | |||||
8. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 00:00 | |||||
9. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 00:00 | |||||
10. | LAWLESS Christopher | JLT Condor | 00:00 |
11. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:00 | ||
12. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:00 | ||
13. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
14. | VAN HOECKE Gijs | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
15. | CORT NIELSEN Magnus | Orica GreenEDGE | 00:00 | ||
16. | YATES Adam | Orica GreenEDGE | 00:00 | ||
17. | STEWART Thomas | Madison Genesis | 00:00 | ||
18. | TORRES Albert | Team Raleigh GAC | 00:00 | ||
19. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:00 | ||
20. | DUIJN Huub | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
21. | DOWNING Russell | JLT Condor | 00:00 | ||
22. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 00:00 | ||
23. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
24. | ROSSKOPF Joey | BMC Racing Team | 00:00 | ||
25. | KRUIJSWIJK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
26. | SCHAR Michael | BMC Racing Team | 00:00 | ||
27. | MACHADO Tiago | Team Katusha | 00:00 | ||
28. | DENNIS Rohan | BMC Racing Team | 00:00 | ||
29. | RENSHAW Mark | Dimension Data | 00:00 | ||
30. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 00:00 | ||
31. | NORDHAUG Lars Petter | Team Sky | 00:00 | ||
32. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:00 | ||
33. | KREDER Wesley | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
34. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 00:00 | ||
35. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 00:00 | ||
36. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
37. | BIBBY Ian | NFTO | 00:00 | ||
38. | HAAS Nathan | Dimension Data | 00:00 | ||
39. | VAN DER HAAR Lars | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
40. | LOSADA Alberto | Team Katusha | 00:00 | ||
41. | LAMPIER Steven | JLT Condor | 00:00 | ||
42. | LOWSLEY WILLIAMS James | NFTO | 00:00 | ||
43. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
44. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 00:00 | ||
45. | BAGOT Yoann | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
46. | SLATER Alistair | JLT Condor | 00:00 | ||
47. | CULLAIGH Gabriel | Great Britain | 00:00 | ||
48. | VAN DEN BROECK Jurgen | Team Katusha | 00:00 | ||
49. | BOULO Matthieu | Team Raleigh GAC | 00:00 | ||
50. | KNEISKY Morgan | Team Raleigh GAC | 00:00 | ||
51. | JUUL-JENSEN Christopher | Orica GreenEDGE | 00:00 | ||
52. | VICIOSO Ángel | Team Katusha | 00:00 | ||
53. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
54. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
55. | MOSES Thomas | JLT Condor | 00:00 | ||
56. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
57. | LEWIS Gruffudd | Madison Genesis | 00:00 | ||
58. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 00:00 | ||
59. | VAN ZYL Johann | Dimension Data | 00:00 | ||
60. | TANKINK Bram | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
61. | BRADBURY Edmund | NFTO | 00:00 | ||
62. | HANDLEY Richard | One Pro Cycling | 00:00 | ||
63. | HOLOHAN Liam | Team Wiggins | 00:00 | ||
64. | STEELS Stijn | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
65. | APPLEBY Dale | NFTO | 00:00 | ||
66. | FARAZIJN Maxime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
67. | BLAIN Alexandre | Madison Genesis | 00:00 | ||
68. | DE GENDT Aime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
69. | SENNI Manuel | BMC Racing Team | 00:00 | ||
70. | DUNNE Conor | JLT Condor | 00:00 | ||
71. | MOSCON Gianni | Team Sky | 00:00 | ||
72. | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | 00:00 | ||
73. | HARDY Romain | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
74. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 00:00 | ||
75. | MORTENSEN Martin | One Pro Cycling | 00:00 | ||
76. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:00 | ||
77. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
78. | TENNANT Andrew | Team Wiggins | 00:00 | ||
79. | WAGNER Robert | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
80. | WILLIAMS Stephen | JLT Condor | 00:00 | ||
81. | CUMMINGS Stephen | Dimension Data | 00:00 | ||
82. | LLOYD Rhys | NFTO | 00:00 | ||
83. | HALLER Marco | Team Katusha | 00:26 | ||
84. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 00:32 | ||
85. | HAYMAN Mathew | Orica GreenEDGE | 00:36 | ||
86. | ROWE Luke | Team Sky | 00:38 | ||
87. | MøRKøV Michael | Team Katusha | 00:46 | ||
88. | MEZGEC Luka | Orica GreenEDGE | 01:11 | ||
89. | EDMONDSON Joshua | NFTO | 01:12 | ||
90. | MORENO Adria | Team Raleigh GAC | 01:12 | ||
91. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 01:12 | ||
92. | DEBESAY Mekseb | Dimension Data | 01:20 | ||
93. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 01:23 | ||
94. | VAN MEIRHAEGHE Jef | Topsport Vlaanderen - Baloise | 01:23 | ||
95. | OLIPHANT Evan | Team Raleigh GAC | 01:38 | ||
96. | ROBBINS Tristan | Madison Genesis | 01:38 | ||
97. | POLITT Nils | Team Katusha | 02:55 | ||
98. | DE BACKER Bert | Team Giant - Alpecin | 02:55 | ||
99. | EISEL Bernhard | Dimension Data | 02:55 | ||
100. | JONES Carter | Team Giant - Alpecin | 02:55 | ||
101. | MCEVOY Jonathan | NFTO | 02:55 | ||
102. | PARTRIDGE Rob | NFTO | 02:55 | ||
103. | LOWE Samuel | Team Wiggins | 02:55 | ||
104. | KENNAUGH Peter | Team Sky | 02:55 | ||
105. | MORA Sebastián | Team Raleigh GAC | 03:12 | ||
106. | SLIK Ivar | Roompot - Oranje Peloton | 03:12 | ||
107. | WILKINSON Ian | Great Britain | 03:12 | ||
108. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 04:24 | ||
109. | ZANDIO Xabier | Team Sky | 05:43 | ||
110. | FENN Andrew | Team Sky | 05:43 | ||
111. | CHEUNG King Lok | Orica GreenEDGE | 05:43 | ||
112. | EDMONDSON Alexander | Orica GreenEDGE | 05:43 | ||
113. | WALLAYS Jens | Topsport Vlaanderen - Baloise | 05:43 | ||
114. | OPIE Christopher | One Pro Cycling | 05:43 | ||
115. | GUNMAN Taylor | Madison Genesis | 06:34 | ||
116. | FERGUSON Grant | Great Britain | 08:26 | ||
117. | LUDVIGSSON Fredrik | Team Giant - Alpecin | 10:44 | ||
118. | O' LOUGHLIN Michael | Team Wiggins | 10:44 | ||
119. | DE MAAR Marc | Roompot - Oranje Peloton | 10:44 | ||
120. | LOOIJ Andre | Roompot - Oranje Peloton | 10:44 | ||
121. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 10:44 | ||
122. | PYM George | Team Raleigh GAC | 10:44 | ||
123. | WOOD Oliver | Great Britain | 10:44 | ||
124. | CRONSHAW Mathew | Madison Genesis | 10:44 | ||
125. | PATON Iain | Great Britain | 12:14 | ||
126. | FRY Joseph | Great Britain | 14:33 | ||
127. | STEWART Mark | Great Britain | 16:38 | ||
128. | PATTEN Daniel | Team Wiggins | 16:38 | ||
129. | MARKUS Barry | Roompot - Oranje Peloton | 19:16 | ||
130. | BRIGGS Graham | JLT Condor | 20:14 | ||
131. | HEPWORTH Richard | Team Raleigh GAC | 20:14 | ||
132. | POLS Ruben | Topsport Vlaanderen - Baloise | 20:14 | ||
133. | FRAZER Clacherty | Great Britain | 21:31 | ||
DNF | BYSTRøM Sven Erik | Team Katusha | odstúpil | ||
DNF | DAVIES Scott | Team Wiggins | odstúpil | ||
DNF | DOUGALL Nick | Dimension Data | odstúpil | ||
DNF | JEANDESBOZ Fabrice | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | MOLARD Rudy | Cofidis, Solutions Crédits | odstúpil | ||
DNF | SIMON Julien | Cofidis, Solutions Crédits | odstúpil | ||
DNF | WEENING Pieter | Roompot - Oranje Peloton | odstúpil | ||
DNF | WIGGINS Bradley | Team Wiggins | odstúpil |
profil etapy (© letour.fr) |
2. | 30.4. | Otley > Doncaster | 135 km | Van Poppel |
Ďalšia jednoduchá etapa nemala na trati pripravenú žiadnu významnú prekážku, aby sme na konci nevideli druhý hromadný špurt. Oproti včerajšku bol priebeh pokojnejší, na začiatku boli síce daždivé podmienky, ale potom sa počasie umúdrilo.
Celý deň jazdilo v úniku šesť jazdcov, Richard Handley (One Pro Cyclimg), Michael Morkov (Kaťuša), Gruffudd Lewis (Madison Genesis), Dale Appleby, Joshua Edmondson (obaja NFTO) a Stijn Steels (Topsport-Vlaanderen) museli vedieť, že proti nabudeným šprintérom to budú mať na trati ťažké.
V balíku jazdili na čele tímy Orica, Lotto-Jumbo a BMC, ukazovali sa tam aj farby Sky, ktorí dlhý čas udržiavali odstup, ktorý zľahka prekračoval jednu minútu. 40 km pred cieľom to využil Nicolas Edet z Cofidisu, aby sa dostal do vedúcej skupiny, ale ani táto pomoc nezvýšila šance utečencov. Únik bol chytený desať kiloemtrov pred cieľom.
Na páske bol tentoraz najrýchlejší Danny van Poppel, ktorý dosiahol prvé víťazstvo po prestupe do tímu Sky. Mladý holandský jazdec má byť v tomto smere veľkou posilou pre britskú zostavu. Včerajší víťaz etapy Dylan Groenewegen obsadil druhé miesto, Nikias Arndt opäť vyskočil na tretiu pozíciu. Záverečný šprint bol veľmi tesnou záležitosťou, o víťazovi musel rozhodnúť foto-finiš. Na vedúcej priečke v priebežnom poradí zostal Dylan Groenewegen.
Výsledky | ||||||||
1. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 3:04:20 | 14 | ||||
2. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | 5 | ||||
3. | ARNDT Nikias | Team Giant - Alpecin | 00:00 | 3 | ||||
4. | OPIE Christopher | One Pro Cycling | 00:00 | |||||
5. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | |||||
6. | TORRES Albert | Team Raleigh GAC | 00:00 | |||||
7. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 00:00 | |||||
8. | LAWLESS Christopher | JLT Condor | 00:00 | |||||
9. | DOWNING Russell | JLT Condor | 00:00 | |||||
10. | CORT NIELSEN Magnus | Orica GreenEDGE | 00:00 |
11. | WOOD Oliver | Great Britain | 00:00 | ||
12. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 00:00 | ||
13. | TENNANT Andrew | Team Wiggins | 00:00 | ||
14. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
15. | LOOIJ Andre | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
16. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 00:00 | ||
17. | HALLER Marco | Team Katusha | 00:00 | ||
18. | MOSCON Gianni | Team Sky | 00:00 | ||
19. | FENN Andrew | Team Sky | 00:00 | ||
20. | DEBESAY Mekseb | Dimension Data | 00:00 | ||
21. | WILKINSON Ian | Great Britain | 00:00 | ||
22. | LOWSLEY WILLIAMS James | NFTO | 00:00 | ||
23. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:00 | ||
24. | STEWART Thomas | Madison Genesis | 00:00 | ||
25. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:00 | ||
26. | FARAZIJN Maxime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
27. | EDMONDSON Alexander | Orica GreenEDGE | 00:00 | ||
28. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 00:00 | ||
29. | BLAIN Alexandre | Madison Genesis | 00:00 | ||
30. | EWAN Caleb | Orica GreenEDGE | 00:00 | ||
31. | APPLEBY Dale | NFTO | 00:00 | ||
32. | BOULO Matthieu | Team Raleigh GAC | 00:00 | ||
33. | TURGIS Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
34. | WAGNER Robert | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
35. | LAMPIER Steven | JLT Condor | 00:00 | ||
36. | HAAS Nathan | Dimension Data | 00:00 | ||
37. | WILLIAMS Stephen | JLT Condor | 00:00 | ||
38. | YATES Adam | Orica GreenEDGE | 00:00 | ||
39. | LOSADA Alberto | Team Katusha | 00:00 | ||
40. | STEELS Stijn | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
41. | KRUIJSWIJK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
42. | NORDHAUG Lars Petter | Team Sky | 00:00 | ||
43. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
44. | DUIJN Huub | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
45. | HAYMAN Mathew | Orica GreenEDGE | 00:00 | ||
46. | PAUWELS Serge | Dimension Data | 00:00 | ||
47. | MARKUS Barry | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
48. | SLATER Alistair | JLT Condor | 00:00 | ||
49. | VAN HOECKE Gijs | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
50. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:00 | ||
51. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
52. | VAN DEN BROECK Jurgen | Team Katusha | 00:00 | ||
53. | ROSSKOPF Joey | BMC Racing Team | 00:00 | ||
54. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 00:00 | ||
55. | KREDER Wesley | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
56. | RENSHAW Mark | Dimension Data | 00:00 | ||
57. | BIBBY Ian | NFTO | 00:00 | ||
58. | PYM George | Team Raleigh GAC | 00:00 | ||
59. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
60. | MOSES Thomas | JLT Condor | 00:00 | ||
61. | ROWE Luke | Team Sky | 00:00 | ||
62. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 00:00 | ||
63. | MORA Sebastián | Team Raleigh GAC | 00:00 | ||
64. | BAGOT Yoann | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
65. | HEPWORTH Richard | Team Raleigh GAC | 00:00 | ||
66. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 00:00 | ||
67. | OLIPHANT Evan | Team Raleigh GAC | 00:00 | ||
68. | VAN MEIRHAEGHE Jef | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
69. | CUMMINGS Stephen | Dimension Data | 00:00 | ||
70. | DUNNE Conor | JLT Condor | 00:00 | ||
71. | KNEISKY Morgan | Team Raleigh GAC | 00:00 | ||
72. | SLIK Ivar | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
73. | GUNMAN Taylor | Madison Genesis | 00:00 | ||
74. | LEWIS Gruffudd | Madison Genesis | 00:00 | ||
75. | MORENO Adria | Team Raleigh GAC | 00:00 | ||
76. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
77. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:00 | ||
78. | WALLAYS Jens | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
79. | CULLAIGH Gabriel | Great Britain | 00:00 | ||
80. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:00 | ||
81. | HANDLEY Richard | One Pro Cycling | 00:00 | ||
82. | FERGUSON Grant | Great Britain | 00:00 | ||
83. | LOWE Samuel | Team Wiggins | 00:00 | ||
84. | MøRKøV Michael | Team Katusha | 00:00 | ||
85. | DENNIS Rohan | BMC Racing Team | 00:00 | ||
86. | SENNI Manuel | BMC Racing Team | 00:00 | ||
87. | VAN DER HAAR Lars | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
88. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
89. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 00:00 | ||
90. | SCHAR Michael | BMC Racing Team | 00:00 | ||
91. | VICIOSO Ángel | Team Katusha | 00:00 | ||
92. | LLOYD Rhys | NFTO | 00:00 | ||
93. | HOLOHAN Liam | Team Wiggins | 00:00 | ||
94. | HARDY Romain | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
95. | FRY Joseph | Great Britain | 00:00 | ||
96. | BRADBURY Edmund | NFTO | 00:00 | ||
97. | TANKINK Bram | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
98. | EDMONDSON Joshua | NFTO | 00:00 | ||
99. | MCEVOY Jonathan | NFTO | 00:00 | ||
100. | JONES Carter | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
101. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 00:00 | ||
102. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 00:00 | ||
103. | VOECKLER Thomas | Direct Energie | 00:00 | ||
104. | EISEL Bernhard | Dimension Data | 00:00 | ||
105. | MEZGEC Luka | Orica GreenEDGE | 00:00 | ||
106. | JUUL-JENSEN Christopher | Orica GreenEDGE | 00:00 | ||
107. | VAN ZYL Johann | Dimension Data | 00:00 | ||
108. | MORTENSEN Martin | One Pro Cycling | 00:00 | ||
109. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
110. | POLS Ruben | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
111. | ROBBINS Tristan | Madison Genesis | 00:00 | ||
112. | DE MAAR Marc | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
113. | LUDVIGSSON Fredrik | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
114. | PARTRIDGE Rob | NFTO | 00:00 | ||
115. | CRONSHAW Mathew | Madison Genesis | 00:00 | ||
116. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 00:00 | ||
117. | POLITT Nils | Team Katusha | 00:00 | ||
118. | ZANDIO Xabier | Team Sky | 00:00 | ||
119. | STEWART Mark | Great Britain | 00:00 | ||
120. | DE GENDT Aime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
121. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
122. | DE BACKER Bert | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
123. | KENNAUGH Peter | Team Sky | 00:46 | ||
124. | CHEUNG King Lok | Orica GreenEDGE | 01:59 | ||
125. | BRIGGS Graham | JLT Condor | 01:59 | ||
126. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 05:12 | ||
127. | PATON Iain | Great Britain | 05:12 | ||
128. | FRAZER Clacherty | Great Britain | 05:12 | ||
129. | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | 05:12 | ||
130. | PATTEN Daniel | Team Wiggins | 05:12 | ||
131. | O' LOUGHLIN Michael | Team Wiggins | 05:12 | ||
DNS | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | neštart. | ||
DNF | MACHADO Tiago | Team Katusha | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 8:13:15 | |||||
2. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 00:06 | |||||
3. | ARNDT Nikias | Team Giant - Alpecin | 00:08 | |||||
4. | EWAN Caleb | Orica GreenEDGE | 00:10 | |||||
5. | LEWIS Gruffudd | Madison Genesis | 00:12 | |||||
6. | TURGIS Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:13 | |||||
7. | STEELS Stijn | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:13 | |||||
8. | VOECKLER Thomas | Direct Energie | 00:14 | |||||
9. | PAUWELS Serge | Dimension Data | 00:15 | |||||
10. | HANDLEY Richard | One Pro Cycling | 00:15 |
11. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:15 | ||
12. | LAWLESS Christopher | JLT Condor | 00:16 | ||
13. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 00:16 | ||
14. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 00:16 | ||
15. | TORRES Albert | Team Raleigh GAC | 00:16 | ||
16. | CORT NIELSEN Magnus | Orica GreenEDGE | 00:16 | ||
17. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:16 | ||
18. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 00:16 | ||
19. | DOWNING Russell | JLT Condor | 00:16 | ||
20. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:16 | ||
21. | STEWART Thomas | Madison Genesis | 00:16 | ||
22. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 00:16 | ||
23. | YATES Adam | Orica GreenEDGE | 00:16 | ||
24. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:16 | ||
25. | VAN HOECKE Gijs | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:16 | ||
26. | DUIJN Huub | Roompot - Oranje Peloton | 00:16 | ||
27. | LOWSLEY WILLIAMS James | NFTO | 00:16 | ||
28. | KRUIJSWIJK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 00:16 | ||
29. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:16 | ||
30. | NORDHAUG Lars Petter | Team Sky | 00:16 | ||
31. | HAAS Nathan | Dimension Data | 00:16 | ||
32. | LAMPIER Steven | JLT Condor | 00:16 | ||
33. | ROSSKOPF Joey | BMC Racing Team | 00:16 | ||
34. | LOSADA Alberto | Team Katusha | 00:16 | ||
35. | BOULO Matthieu | Team Raleigh GAC | 00:16 | ||
36. | RENSHAW Mark | Dimension Data | 00:16 | ||
37. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:16 | ||
38. | KREDER Wesley | Roompot - Oranje Peloton | 00:16 | ||
39. | MOSCON Gianni | Team Sky | 00:16 | ||
40. | TENNANT Andrew | Team Wiggins | 00:16 | ||
41. | FARAZIJN Maxime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:16 | ||
42. | BIBBY Ian | NFTO | 00:16 | ||
43. | SLATER Alistair | JLT Condor | 00:16 | ||
44. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:16 | ||
45. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 00:16 | ||
46. | BLAIN Alexandre | Madison Genesis | 00:16 | ||
47. | APPLEBY Dale | NFTO | 00:16 | ||
48. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 00:16 | ||
49. | VAN DEN BROECK Jurgen | Team Katusha | 00:16 | ||
50. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 00:16 | ||
51. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 00:16 | ||
52. | BAGOT Yoann | Cofidis, Solutions Crédits | 00:16 | ||
53. | DENNIS Rohan | BMC Racing Team | 00:16 | ||
54. | WAGNER Robert | Team LottoNL - Jumbo | 00:16 | ||
55. | SCHAR Michael | BMC Racing Team | 00:16 | ||
56. | MOSES Thomas | JLT Condor | 00:16 | ||
57. | WILLIAMS Stephen | JLT Condor | 00:16 | ||
58. | KNEISKY Morgan | Team Raleigh GAC | 00:16 | ||
59. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 00:16 | ||
60. | VAN DER HAAR Lars | Team Giant - Alpecin | 00:16 | ||
61. | CULLAIGH Gabriel | Great Britain | 00:16 | ||
62. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 00:16 | ||
63. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 00:16 | ||
64. | DUNNE Conor | JLT Condor | 00:16 | ||
65. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Oranje Peloton | 00:16 | ||
66. | VICIOSO Ángel | Team Katusha | 00:16 | ||
67. | CUMMINGS Stephen | Dimension Data | 00:16 | ||
68. | SENNI Manuel | BMC Racing Team | 00:16 | ||
69. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:16 | ||
70. | HOLOHAN Liam | Team Wiggins | 00:16 | ||
71. | BRADBURY Edmund | NFTO | 00:16 | ||
72. | TANKINK Bram | Team LottoNL - Jumbo | 00:16 | ||
73. | JUUL-JENSEN Christopher | Orica GreenEDGE | 00:16 | ||
74. | VAN ZYL Johann | Dimension Data | 00:16 | ||
75. | HARDY Romain | Cofidis, Solutions Crédits | 00:16 | ||
76. | LLOYD Rhys | NFTO | 00:16 | ||
77. | MORTENSEN Martin | One Pro Cycling | 00:16 | ||
78. | DE GENDT Aime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:16 | ||
79. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 00:16 | ||
80. | HALLER Marco | Team Katusha | 00:42 | ||
81. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 00:48 | ||
82. | HAYMAN Mathew | Orica GreenEDGE | 00:52 | ||
83. | ROWE Luke | Team Sky | 00:54 | ||
84. | MøRKøV Michael | Team Katusha | 01:02 | ||
85. | EDMONDSON Joshua | NFTO | 01:25 | ||
86. | MEZGEC Luka | Orica GreenEDGE | 01:27 | ||
87. | MORENO Adria | Team Raleigh GAC | 01:28 | ||
88. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 01:28 | ||
89. | DEBESAY Mekseb | Dimension Data | 01:36 | ||
90. | VAN MEIRHAEGHE Jef | Topsport Vlaanderen - Baloise | 01:39 | ||
91. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 01:39 | ||
92. | OLIPHANT Evan | Team Raleigh GAC | 01:54 | ||
93. | ROBBINS Tristan | Madison Genesis | 01:54 | ||
94. | POLITT Nils | Team Katusha | 03:10 | ||
95. | LOWE Samuel | Team Wiggins | 03:11 | ||
96. | JONES Carter | Team Giant - Alpecin | 03:11 | ||
97. | MCEVOY Jonathan | NFTO | 03:11 | ||
98. | EISEL Bernhard | Dimension Data | 03:11 | ||
99. | PARTRIDGE Rob | NFTO | 03:11 | ||
100. | DE BACKER Bert | Team Giant - Alpecin | 03:11 | ||
101. | MORA Sebastián | Team Raleigh GAC | 03:25 | ||
102. | WILKINSON Ian | Great Britain | 03:28 | ||
103. | SLIK Ivar | Roompot - Oranje Peloton | 03:28 | ||
104. | KENNAUGH Peter | Team Sky | 03:57 | ||
105. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 04:40 | ||
106. | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | 05:28 | ||
107. | OPIE Christopher | One Pro Cycling | 05:59 | ||
108. | FENN Andrew | Team Sky | 05:59 | ||
109. | EDMONDSON Alexander | Orica GreenEDGE | 05:59 | ||
110. | WALLAYS Jens | Topsport Vlaanderen - Baloise | 05:59 | ||
111. | ZANDIO Xabier | Team Sky | 05:59 | ||
112. | GUNMAN Taylor | Madison Genesis | 06:50 | ||
113. | CHEUNG King Lok | Orica GreenEDGE | 07:58 | ||
114. | FERGUSON Grant | Great Britain | 08:42 | ||
115. | WOOD Oliver | Great Britain | 11:00 | ||
116. | LOOIJ Andre | Roompot - Oranje Peloton | 11:00 | ||
117. | PYM George | Team Raleigh GAC | 11:00 | ||
118. | LUDVIGSSON Fredrik | Team Giant - Alpecin | 11:00 | ||
119. | DE MAAR Marc | Roompot - Oranje Peloton | 11:00 | ||
120. | CRONSHAW Mathew | Madison Genesis | 11:00 | ||
121. | FRY Joseph | Great Britain | 14:49 | ||
122. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 16:12 | ||
123. | O' LOUGHLIN Michael | Team Wiggins | 16:12 | ||
124. | STEWART Mark | Great Britain | 16:54 | ||
125. | PATON Iain | Great Britain | 17:42 | ||
126. | MARKUS Barry | Roompot - Oranje Peloton | 19:32 | ||
127. | HEPWORTH Richard | Team Raleigh GAC | 20:30 | ||
128. | POLS Ruben | Topsport Vlaanderen - Baloise | 20:30 | ||
129. | PATTEN Daniel | Team Wiggins | 22:06 | ||
130. | BRIGGS Graham | JLT Condor | 22:27 | ||
131. | FRAZER Clacherty | Great Britain | 26:59 |
profil etapy (© letour.fr) |
3. | 1.5. | Middlesbrough > Scarborough | 198 km | Voeckler |
Rozhodujúca etapa ponúkla útočný profil, ale tím Sky z nej spravil mimoriadne selektívne predstavenie. Už v polovici etapy zostalo v hlavnej skupine len okolo 30 jazdcov, britská zostava trhala pelotón na vetre a krátkych stúpaniach. Jazdci tímu Sky potom držali túto skupinu pod kontrolou, až na predposlednom stúpaní zaútočil Nicolas Roche. Za írskym borcom sa vydal len Adam Yates, postupne sa na čelo pretekov dostali aj Kruijswijk, Voeckler a Turgot.
Silná vedúca skupina vedela, že nebojuje len o etapový triumf, ale aj o úspech v celkovej klasifikácii. Rozhodujúci atak prišiel na poslednom stúpaní, znovu vyrazil dopredu Roche, ale Voeckler mal vynikajúce nohy a jazdca tímu Sky nikam nepustil. Potom táto dvojica prišla spoločne až na cieľovú pásku, kde predviedol lepší špurt Thomas Voeckler a okrem etapy získal aj celkové prvenstvo.
Francúzsky jazdec bol predtým úspešný na Tour Cycliste International La Provence, zdá sa, že sa znovu dostáva do výbornej formy. Sľubný výkon predviedol aj Nicolas Roche, ktorý by veľmi rád v tomto roku odjazdil všetky tri GT. Potom sa v cieli objavili Yates, Kruijswijk a Turgis, na tretie miesto v celkovej kalsifikácii sa dostal 21-ročný francúzsky pretekár.
Výsledky | ||||||||
1. | VOECKLER Thomas | Direct Energie | 4:51:57 | 14 | ||||
2. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:00 | 5 | ||||
3. | YATES Adam | Orica GreenEDGE | 00:09 | 3 | ||||
4. | TURGIS Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:09 | |||||
5. | KRUIJSWIJK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 00:09 | |||||
6. | NORDHAUG Lars Petter | Team Sky | 00:41 | |||||
7. | MOSCON Gianni | Team Sky | 00:41 | |||||
8. | JUUL-JENSEN Christopher | Orica GreenEDGE | 01:09 | |||||
9. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 01:09 | |||||
10. | ARNDT Nikias | Team Giant - Alpecin | 01:09 |
11. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 01:09 | ||
12. | PAUWELS Serge | Dimension Data | 01:09 | ||
13. | STEWART Thomas | Madison Genesis | 01:09 | ||
14. | TANKINK Bram | Team LottoNL - Jumbo | 01:09 | ||
15. | LOSADA Alberto | Team Katusha | 01:09 | ||
16. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 01:09 | ||
17. | VAN DEN BROECK Jurgen | Team Katusha | 01:09 | ||
18. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 01:53 | ||
19. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 01:53 | ||
20. | ROSSKOPF Joey | BMC Racing Team | 01:58 | ||
21. | DENNIS Rohan | BMC Racing Team | 04:07 | ||
22. | WILLIAMS Stephen | JLT Condor | 05:56 |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | VOECKLER Thomas | Direct Energie | 13:05:16 | |||||
2. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:06 | |||||
3. | TURGIS Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:16 | |||||
4. | YATES Adam | Orica GreenEDGE | 00:17 | |||||
5. | KRUIJSWIJK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 00:21 | |||||
6. | NORDHAUG Lars Petter | Team Sky | 00:52 | |||||
7. | MOSCON Gianni | Team Sky | 00:53 | |||||
8. | ARNDT Nikias | Team Giant - Alpecin | 01:13 | |||||
9. | PAUWELS Serge | Dimension Data | 01:20 | |||||
10. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 01:21 |
profil etapy (© letour.fr) |