Tour of Norway 2016 (2.HC), 18. - 22. mája (889 km) - 18. ročník
1. | 18.5. | Drammen > Langesund | 173 km | Van Hoff | ||
2. | 19.5. | Kragero > Rjukan | 211 km | Weening | ||
3. | 20.5. | Rjukan > Geilo | 168 km | Pedersen | ||
4. | 21.5. | Fla > Eggemön | 174 km | Hagen | ||
5. | 22.5. | Drobak > Sarpsborg | 163 km | víťaz ? |
Štartová listina |
1. | 18.5. | Drammen > Langesund | 173 km | Van Hoff |
Výsledky | ||||||||
1. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 4:19:31 | 20 | ||||
2. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 00:00 | 10 | ||||
3. | MARTINEZ Yannick | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | 5 | ||||
4. | STENUIT Robin | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | |||||
5. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 00:00 | |||||
6. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | |||||
7. | VAN ASBROECK Tom | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | |||||
8. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | |||||
9. | LOWNDES Jason | Drapac Professional Cycling | 00:00 | |||||
10. | HOELGAARD Daniel | Norway | 00:00 |
11. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
12. | PAGE Dylan | Team Roth | 00:00 | ||
13. | HALVORSEN Kristoffer | Team Joker - Byggtorget | 00:00 | ||
14. | WAERSTED Syver | Team Ringeriks - Kraft | 00:00 | ||
15. | HOELGAARD Markus | Team Joker - Byggtorget | 00:00 | ||
16. | LOOIJ Andre | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
17. | REGUIGUI Youcef | Dimension Data | 00:00 | ||
18. | JENSEN August | Team Coop - ØsterHus | 00:00 | ||
19. | HOLST ENGER Sondre | Norway | 00:00 | ||
20. | GUSTAVSSON Niklas | Team Tre Berg-Bianchi | 00:00 | ||
21. | THALMANN Roland | Team Roth | 00:00 | ||
22. | PEDERSEN Mads | Stölting Service Group | 00:00 | ||
23. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
24. | PHELAN Adam | Drapac Professional Cycling | 00:00 | ||
25. | BORGERSEN Reidar Bohlin | Team Joker - Byggtorget | 00:00 | ||
26. | ERLAND Andreas | Team Sparebanken Sør | 00:00 | ||
27. | SKAARSETH Anders | Team Joker - Byggtorget | 00:00 | ||
28. | GRONDAHL Amund | Team Joker - Byggtorget | 00:00 | ||
29. | EIKING Odd Christian | Norway | 00:00 | ||
30. | KUBOKI Kazushige | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
31. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
32. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
33. | DAHL Herman | Team Sparebanken Sør | 00:00 | ||
34. | AUSTEVOLL Ole Andre | Team Coop - ØsterHus | 00:00 | ||
35. | WEGMANN Fabian | Stölting Service Group | 00:00 | ||
36. | KRAGH ANDERSEN Asbjørn | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
37. | HENDERSON Gregory | Lotto Soudal | 00:00 | ||
38. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data | 00:00 | ||
39. | HAGEN Carl Fredrik | Team Sparebanken Sør | 00:00 | ||
40. | VANMARCKE Sep | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
41. | GERDEMANN Linus | Stölting Service Group | 00:00 | ||
42. | LIETAER Eliot | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
43. | LAMMERTINK Maurits | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
44. | VAN GESTEL Dries | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
45. | HAGEN Krister | Team Coop - ØsterHus | 00:00 | ||
46. | SLIK Ivar | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
47. | KäMNA Lennard | Stölting Service Group | 00:00 | ||
48. | BERHANE Natnael | Dimension Data | 00:00 | ||
49. | KRIZEK Matthias | Team Roth | 00:00 | ||
50. | QUAADE Rasmus | Stölting Service Group | 00:00 | ||
51. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
52. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
53. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
54. | FOSS Tobias | Norway | 00:00 | ||
55. | EIKELAND Ken Levi | Team FixIT.no | 00:00 | ||
56. | MENDES José | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
57. | LUKKEDAHL Øivind | Team Coop - ØsterHus | 00:00 | ||
58. | JONES Brenton | Drapac Professional Cycling | 00:00 | ||
59. | SKJERPING Kristoffer | Norway | 00:00 | ||
60. | TRONDSEN Trond | Team Sparebanken Sør | 00:00 | ||
61. | HOEM Bjørn Tore | Team Joker - Byggtorget | 00:00 | ||
62. | PöSTLBERGER Lukas | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
63. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
64. | LøVIK Asmund Romstad | Team FixIT.no | 00:00 | ||
65. | GINGSJö Alexander | Team Tre Berg-Bianchi | 00:00 | ||
66. | ABRAHAMSEN Jonas | Team Ringeriks - Kraft | 00:00 | ||
67. | MARCZYNSKI Tomasz | Lotto Soudal | 00:00 | ||
68. | VANGSTAD Andreas | Team Sparebanken Sør | 00:00 | ||
69. | SEYNAEVE Lander | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
70. | DE NEGRI Pier Paolo | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
71. | DEMPSTER Zakkari | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
72. | BROWN Graeme | Drapac Professional Cycling | 00:00 | ||
73. | LARSEN Richard | Team Tre Berg-Bianchi | 00:00 | ||
74. | GJOLBERG Adrian | Team FixIT.no | 00:00 | ||
75. | MARCATO Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
76. | ERIKSSON Lucas | Team Tre Berg-Bianchi | 00:00 | ||
77. | DOCKX Gert | Lotto Soudal | 00:00 | ||
78. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
79. | DE GENDT Aime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
80. | STRAND GALTA Fredrik | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
81. | WEENING Pieter | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
82. | SPRENGERS Thomas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
83. | DUIJN Huub | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
84. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data | 00:00 | ||
85. | CIOLEK Gerald | Stölting Service Group | 00:00 | ||
86. | FåGLUM KARLSSON Marcus | Team Tre Berg-Bianchi | 00:00 | ||
87. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 00:00 | ||
88. | KøRNER Max Emil | Team Ringeriks - Kraft | 00:00 | ||
89. | KLEIVEN Njål | Team Ringeriks - Kraft | 00:00 | ||
90. | HERMANSEN Sindre Eid | Team FixIT.no | 00:00 | ||
91. | BLIKRA Haavard | Team Coop - ØsterHus | 00:00 | ||
92. | WALLAYS Jens | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
93. | BYSTRøM Sven Erik | Norway | 00:00 | ||
94. | NIBALI Antonio | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
95. | BRüNGGER Nico | Team Roth | 00:00 | ||
96. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
97. | HANDLEY Richard | One Pro Cycling | 00:00 | ||
98. | SCULLY Thomas | Drapac Professional Cycling | 00:00 | ||
99. | TRAEEN Torstein | Team Ringeriks - Kraft | 00:00 | ||
100. | HAFSäS Marius Andre | Team Ringeriks - Kraft | 00:00 | ||
101. | KOISHI Yuma | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
102. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
103. | HUPOND Thierry | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
104. | BENEDETTI Cesare | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
105. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
106. | RøINåS Fridtjof | Team Sparebanken Sør | 02:07 | ||
107. | GOSS Matthew | One Pro Cycling | 02:07 | ||
108. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 02:07 | ||
109. | PASCHE Frank | Team Roth | 02:25 | ||
110. | O' SHEA Glenn | One Pro Cycling | 04:50 | ||
111. | LAMMERTINK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 06:17 | ||
112. | MARINI Nicolas | Nippo - Vini Fantini | 10:59 | ||
113. | MADSEN Kristoffer | Team FixIT.no | 10:59 | ||
114. | KERBY Jordan | Drapac Professional Cycling | 10:59 | ||
115. | TOLHOEK Antwan | Roompot - Oranje Peloton | 10:59 | ||
116. | NIYONSHUTI Adrien | Dimension Data | 10:59 | ||
117. | LANDER Sebastian | One Pro Cycling | 10:59 | ||
118. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 10:59 | ||
119. | ØVERLAND Bjørnar | Team FixIT.no | 10:59 | ||
120. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 10:59 | ||
121. | LANDA Oscar | Team Coop - ØsterHus | 10:59 | ||
122. | WETTERHALL Alexander | Team Tre Berg-Bianchi | 10:59 | ||
123. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 10:59 | ||
124. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 10:59 |
profil etapy (© tourofnorway.com) |
2. | 19.5. | Kragero > Rjukan | 211 km | Weening |
Na druhý nórsky deň sa perfektne pripravil Pieter Weening a Holanďan, ktorý je známy svojimi únikmi, dnešný doviedol do víťazného konca. Finišoval s náskokom 45 sekúnd na skupinu plnú sklamaných Nórov. Vedie celkovú klasifikáciu.
Výsledky | ||||||||
1. | WEENING Pieter | Roompot - Oranje Peloton | 5:17:00 | 20 | ||||
2. | HOLST ENGER Sondre | Norway | 00:46 | 10 | ||||
3. | EIKING Odd Christian | Norway | 00:46 | 5 | ||||
4. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:46 | |||||
5. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 00:46 | |||||
6. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:46 |
7. | MENDES José | Bora-Argon 18 | 00:46 | ||
8. | VANGSTAD Andreas | Team Sparebanken Sør | 00:46 | ||
9. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data | 00:46 | ||
10. | LIETAER Eliot | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:46 | ||
11. | LAMMERTINK Maurits | Roompot - Oranje Peloton | 01:08 | ||
12. | PHELAN Adam | Drapac Professional Cycling | 01:08 | ||
13. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 01:08 | ||
14. | SKJERPING Kristoffer | Norway | 01:08 | ||
15. | THALMANN Roland | Team Roth | 01:08 | ||
16. | DUIJN Huub | Roompot - Oranje Peloton | 01:08 | ||
17. | HOELGAARD Markus | Team Joker - Byggtorget | 01:08 | ||
18. | GERDEMANN Linus | Stölting Service Group | 01:08 | ||
19. | ERIKSSON Lucas | Team Tre Berg-Bianchi | 01:08 | ||
20. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 01:08 | ||
21. | HAGEN Krister | Team Coop - ØsterHus | 01:08 | ||
22. | MARCATO Marco | Wanty - Groupe Gobert | 01:08 | ||
23. | MARCZYNSKI Tomasz | Lotto Soudal | 01:08 | ||
24. | JENSEN August | Team Coop - ØsterHus | 01:08 | ||
25. | BRüNGGER Nico | Team Roth | 01:13 | ||
26. | HAGEN Carl Fredrik | Team Sparebanken Sør | 02:02 | ||
27. | LøVIK Asmund Romstad | Team FixIT.no | 02:15 | ||
28. | HOEM Bjørn Tore | Team Joker - Byggtorget | 03:18 | ||
29. | DE NEGRI Pier Paolo | Nippo - Vini Fantini | 03:18 | ||
30. | VAN GESTEL Dries | Topsport Vlaanderen - Baloise | 03:18 | ||
31. | HANDLEY Richard | One Pro Cycling | 03:18 | ||
32. | SKAARSETH Anders | Team Joker - Byggtorget | 03:18 | ||
33. | BYSTRøM Sven Erik | Norway | 03:18 | ||
34. | FOSS Tobias | Norway | 03:18 | ||
35. | LUKKEDAHL Øivind | Team Coop - ØsterHus | 03:18 | ||
36. | WEGMANN Fabian | Stölting Service Group | 03:18 | ||
37. | KäMNA Lennard | Stölting Service Group | 03:18 | ||
38. | KLEIVEN Njål | Team Ringeriks - Kraft | 03:18 | ||
39. | BORGERSEN Reidar Bohlin | Team Joker - Byggtorget | 03:18 | ||
40. | PöSTLBERGER Lukas | Bora-Argon 18 | 03:18 | ||
41. | FåGLUM KARLSSON Marcus | Team Tre Berg-Bianchi | 03:18 | ||
42. | ABRAHAMSEN Jonas | Team Ringeriks - Kraft | 03:18 | ||
43. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 03:18 | ||
44. | HENDERSON Gregory | Lotto Soudal | 03:18 | ||
45. | QUAADE Rasmus | Stölting Service Group | 03:18 | ||
46. | CIOLEK Gerald | Stölting Service Group | 03:18 | ||
47. | STRAND GALTA Fredrik | Delko Marseille Provence KTM | 03:22 | ||
48. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 03:53 | ||
49. | BERHANE Natnael | Dimension Data | 04:49 | ||
50. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 04:49 | ||
51. | VAN ASBROECK Tom | Team LottoNL - Jumbo | 05:32 | ||
52. | WETTERHALL Alexander | Team Tre Berg-Bianchi | 05:32 | ||
53. | NIBALI Antonio | Nippo - Vini Fantini | 06:00 | ||
54. | TOLHOEK Antwan | Roompot - Oranje Peloton | 07:28 | ||
55. | DEMPSTER Zakkari | Bora-Argon 18 | 08:03 | ||
56. | PEDERSEN Mads | Stölting Service Group | 08:03 | ||
57. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 08:53 | ||
58. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 08:53 | ||
59. | SPRENGERS Thomas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 08:53 | ||
60. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 08:53 | ||
61. | DE GENDT Aime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 08:53 | ||
62. | AUSTEVOLL Ole Andre | Team Coop - ØsterHus | 09:48 | ||
63. | HOELGAARD Daniel | Norway | 09:48 | ||
64. | WALLAYS Jens | Topsport Vlaanderen - Baloise | 09:48 | ||
65. | REGUIGUI Youcef | Dimension Data | 12:49 | ||
66. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 12:49 | ||
67. | SEYNAEVE Lander | Wanty - Groupe Gobert | 12:49 | ||
68. | PASCHE Frank | Team Roth | 12:49 | ||
69. | KRIZEK Matthias | Team Roth | 13:15 | ||
70. | SCULLY Thomas | Drapac Professional Cycling | 13:15 | ||
71. | PAGE Dylan | Team Roth | 13:15 | ||
72. | DOCKX Gert | Lotto Soudal | 13:15 | ||
73. | BLIKRA Haavard | Team Coop - ØsterHus | 13:15 | ||
74. | HERMANSEN Sindre Eid | Team FixIT.no | 13:15 | ||
75. | LANDA Oscar | Team Coop - ØsterHus | 13:15 | ||
76. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 13:15 | ||
77. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 13:15 | ||
78. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 13:15 | ||
79. | VANMARCKE Sep | Team LottoNL - Jumbo | 13:15 | ||
80. | WAERSTED Syver | Team Ringeriks - Kraft | 13:15 | ||
81. | KERBY Jordan | Drapac Professional Cycling | 13:15 | ||
82. | RøINåS Fridtjof | Team Sparebanken Sør | 13:15 | ||
83. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 13:15 | ||
84. | KOISHI Yuma | Nippo - Vini Fantini | 13:15 | ||
85. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 13:15 | ||
86. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 17:23 | ||
87. | MARTINEZ Yannick | Delko Marseille Provence KTM | 17:23 | ||
88. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 17:23 | ||
89. | ERLAND Andreas | Team Sparebanken Sør | 17:23 | ||
90. | HALVORSEN Kristoffer | Team Joker - Byggtorget | 17:23 | ||
91. | JONES Brenton | Drapac Professional Cycling | 17:23 | ||
92. | GRONDAHL Amund | Team Joker - Byggtorget | 17:23 | ||
93. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 17:23 | ||
94. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 17:23 | ||
95. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data | 17:23 | ||
96. | NIYONSHUTI Adrien | Dimension Data | 17:23 | ||
97. | LOOIJ Andre | Roompot - Oranje Peloton | 17:23 | ||
98. | SLIK Ivar | Roompot - Oranje Peloton | 17:23 | ||
99. | ØVERLAND Bjørnar | Team FixIT.no | 17:23 | ||
100. | STENUIT Robin | Wanty - Groupe Gobert | 17:23 | ||
101. | HUPOND Thierry | Delko Marseille Provence KTM | 17:23 | ||
102. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 17:23 | ||
103. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 17:23 | ||
104. | BENEDETTI Cesare | Bora-Argon 18 | 17:23 | ||
105. | GJOLBERG Adrian | Team FixIT.no | 17:23 | ||
106. | LARSEN Richard | Team Tre Berg-Bianchi | 17:23 | ||
107. | DAHL Herman | Team Sparebanken Sør | 17:23 | ||
108. | GUSTAVSSON Niklas | Team Tre Berg-Bianchi | 17:23 | ||
109. | TRAEEN Torstein | Team Ringeriks - Kraft | 17:23 | ||
110. | HAFSäS Marius Andre | Team Ringeriks - Kraft | 17:23 | ||
111. | EIKELAND Ken Levi | Team FixIT.no | 17:23 | ||
112. | KUBOKI Kazushige | Nippo - Vini Fantini | 17:23 | ||
113. | BROWN Graeme | Drapac Professional Cycling | 19:06 | ||
114. | LAMMERTINK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 19:06 | ||
115. | TRONDSEN Trond | Team Sparebanken Sør | 19:06 | ||
116. | MARINI Nicolas | Nippo - Vini Fantini | 21:32 | ||
117. | LANDER Sebastian | One Pro Cycling | 27:01 | ||
118. | GOSS Matthew | One Pro Cycling | 27:01 | ||
119. | MADSEN Kristoffer | Team FixIT.no | 27:01 | ||
DNS | GINGSJö Alexander | Team Tre Berg-Bianchi | neštart. | ||
DNF | KRAGH ANDERSEN Asbjørn | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | KøRNER Max Emil | Team Ringeriks - Kraft | odstúpil | ||
DNF | LOWNDES Jason | Drapac Professional Cycling | odstúpil | ||
DNF | O' SHEA Glenn | One Pro Cycling | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | WEENING Pieter | Roompot - Oranje Peloton | 9:36:21 | 5 | ||||
2. | HOLST ENGER Sondre | Norway | 00:50 | |||||
3. | EIKING Odd Christian | Norway | 00:52 | |||||
4. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data | 00:53 | |||||
5. | LIETAER Eliot | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:56 | |||||
6. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:56 |
7. | MENDES José | Bora-Argon 18 | 00:56 | ||
8. | VANGSTAD Andreas | Team Sparebanken Sør | 00:56 | ||
9. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:56 | ||
10. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 00:56 | ||
11. | HOELGAARD Markus | Team Joker - Byggtorget | 01:18 | ||
12. | PHELAN Adam | Drapac Professional Cycling | 01:18 | ||
13. | THALMANN Roland | Team Roth | 01:18 | ||
14. | JENSEN August | Team Coop - ØsterHus | 01:18 | ||
15. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 01:18 | ||
16. | LAMMERTINK Maurits | Roompot - Oranje Peloton | 01:18 | ||
17. | GERDEMANN Linus | Stölting Service Group | 01:18 | ||
18. | HAGEN Krister | Team Coop - ØsterHus | 01:18 | ||
19. | SKJERPING Kristoffer | Norway | 01:18 | ||
20. | MARCZYNSKI Tomasz | Lotto Soudal | 01:18 | ||
21. | ERIKSSON Lucas | Team Tre Berg-Bianchi | 01:18 | ||
22. | MARCATO Marco | Wanty - Groupe Gobert | 01:18 | ||
23. | DUIJN Huub | Roompot - Oranje Peloton | 01:18 | ||
24. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 01:18 | ||
25. | BRüNGGER Nico | Team Roth | 01:23 | ||
26. | HAGEN Carl Fredrik | Team Sparebanken Sør | 02:12 | ||
27. | LøVIK Asmund Romstad | Team FixIT.no | 02:25 | ||
28. | SKAARSETH Anders | Team Joker - Byggtorget | 03:28 | ||
29. | BORGERSEN Reidar Bohlin | Team Joker - Byggtorget | 03:28 | ||
30. | WEGMANN Fabian | Stölting Service Group | 03:28 | ||
31. | VAN GESTEL Dries | Topsport Vlaanderen - Baloise | 03:28 | ||
32. | HENDERSON Gregory | Lotto Soudal | 03:28 | ||
33. | KäMNA Lennard | Stölting Service Group | 03:28 | ||
34. | FOSS Tobias | Norway | 03:28 | ||
35. | HOEM Bjørn Tore | Team Joker - Byggtorget | 03:28 | ||
36. | LUKKEDAHL Øivind | Team Coop - ØsterHus | 03:28 | ||
37. | QUAADE Rasmus | Stölting Service Group | 03:28 | ||
38. | DE NEGRI Pier Paolo | Nippo - Vini Fantini | 03:28 | ||
39. | PöSTLBERGER Lukas | Bora-Argon 18 | 03:28 | ||
40. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 03:28 | ||
41. | ABRAHAMSEN Jonas | Team Ringeriks - Kraft | 03:28 | ||
42. | BYSTRøM Sven Erik | Norway | 03:28 | ||
43. | KLEIVEN Njål | Team Ringeriks - Kraft | 03:28 | ||
44. | FåGLUM KARLSSON Marcus | Team Tre Berg-Bianchi | 03:28 | ||
45. | HANDLEY Richard | One Pro Cycling | 03:28 | ||
46. | CIOLEK Gerald | Stölting Service Group | 03:28 | ||
47. | STRAND GALTA Fredrik | Delko Marseille Provence KTM | 03:32 | ||
48. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 04:59 | ||
49. | BERHANE Natnael | Dimension Data | 04:59 | ||
50. | VAN ASBROECK Tom | Team LottoNL - Jumbo | 05:41 | ||
51. | NIBALI Antonio | Nippo - Vini Fantini | 06:10 | ||
52. | PEDERSEN Mads | Stölting Service Group | 08:13 | ||
53. | DEMPSTER Zakkari | Bora-Argon 18 | 08:13 | ||
54. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 08:51 | ||
55. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 09:03 | ||
56. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 09:03 | ||
57. | DE GENDT Aime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 09:03 | ||
58. | SPRENGERS Thomas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 09:03 | ||
59. | HOELGAARD Daniel | Norway | 09:58 | ||
60. | AUSTEVOLL Ole Andre | Team Coop - ØsterHus | 09:58 | ||
61. | WALLAYS Jens | Topsport Vlaanderen - Baloise | 09:58 | ||
62. | REGUIGUI Youcef | Dimension Data | 12:59 | ||
63. | SEYNAEVE Lander | Wanty - Groupe Gobert | 12:59 | ||
64. | BLIKRA Haavard | Team Coop - ØsterHus | 13:21 | ||
65. | DOCKX Gert | Lotto Soudal | 13:22 | ||
66. | PAGE Dylan | Team Roth | 13:25 | ||
67. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 13:25 | ||
68. | WAERSTED Syver | Team Ringeriks - Kraft | 13:25 | ||
69. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 13:25 | ||
70. | KRIZEK Matthias | Team Roth | 13:25 | ||
71. | VANMARCKE Sep | Team LottoNL - Jumbo | 13:25 | ||
72. | HERMANSEN Sindre Eid | Team FixIT.no | 13:25 | ||
73. | SCULLY Thomas | Drapac Professional Cycling | 13:25 | ||
74. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 13:25 | ||
75. | KOISHI Yuma | Nippo - Vini Fantini | 13:25 | ||
76. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 13:25 | ||
77. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 15:02 | ||
78. | PASCHE Frank | Team Roth | 15:24 | ||
79. | RøINåS Fridtjof | Team Sparebanken Sør | 15:32 | ||
80. | WETTERHALL Alexander | Team Tre Berg-Bianchi | 16:41 | ||
81. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 17:27 | ||
82. | MARTINEZ Yannick | Delko Marseille Provence KTM | 17:29 | ||
83. | GRONDAHL Amund | Team Joker - Byggtorget | 17:31 | ||
84. | BENEDETTI Cesare | Bora-Argon 18 | 17:32 | ||
85. | HALVORSEN Kristoffer | Team Joker - Byggtorget | 17:33 | ||
86. | STENUIT Robin | Wanty - Groupe Gobert | 17:33 | ||
87. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 17:33 | ||
88. | LOOIJ Andre | Roompot - Oranje Peloton | 17:33 | ||
89. | ERLAND Andreas | Team Sparebanken Sør | 17:33 | ||
90. | GUSTAVSSON Niklas | Team Tre Berg-Bianchi | 17:33 | ||
91. | DAHL Herman | Team Sparebanken Sør | 17:33 | ||
92. | KUBOKI Kazushige | Nippo - Vini Fantini | 17:33 | ||
93. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 17:33 | ||
94. | SLIK Ivar | Roompot - Oranje Peloton | 17:33 | ||
95. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 17:33 | ||
96. | JONES Brenton | Drapac Professional Cycling | 17:33 | ||
97. | EIKELAND Ken Levi | Team FixIT.no | 17:33 | ||
98. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data | 17:33 | ||
99. | GJOLBERG Adrian | Team FixIT.no | 17:33 | ||
100. | LARSEN Richard | Team Tre Berg-Bianchi | 17:33 | ||
101. | HUPOND Thierry | Delko Marseille Provence KTM | 17:33 | ||
102. | TRAEEN Torstein | Team Ringeriks - Kraft | 17:33 | ||
103. | HAFSäS Marius Andre | Team Ringeriks - Kraft | 17:33 | ||
104. | TOLHOEK Antwan | Roompot - Oranje Peloton | 18:37 | ||
105. | TRONDSEN Trond | Team Sparebanken Sør | 19:10 | ||
106. | BROWN Graeme | Drapac Professional Cycling | 19:16 | ||
107. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 19:38 | ||
108. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 23:58 | ||
109. | KERBY Jordan | Drapac Professional Cycling | 24:24 | ||
110. | LANDA Oscar | Team Coop - ØsterHus | 24:24 | ||
111. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 24:24 | ||
112. | LAMMERTINK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 25:33 | ||
113. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 28:32 | ||
114. | NIYONSHUTI Adrien | Dimension Data | 28:32 | ||
115. | ØVERLAND Bjørnar | Team FixIT.no | 28:32 | ||
116. | GOSS Matthew | One Pro Cycling | 29:18 | ||
117. | MARINI Nicolas | Nippo - Vini Fantini | 32:41 | ||
118. | MADSEN Kristoffer | Team FixIT.no | 38:10 | ||
119. | LANDER Sebastian | One Pro Cycling | 38:10 |
profil etapy (© tourofnorway.com) |
3. | 20.5. | Rjukan > Geilo | 168 km | Pedersen |
Mladý Dán Mads Pedersen zo Stöltingu neprestáva udivovať cyklistický svet. Po veľmi dobrej klasikárskej jari sa tento 20-ročný borec nebál uniknúť ani v závere pomerne náročnej tretej etapy v Nórsku, ktorá vyvrcholila na kopci dĺžky 2300 metrov pri sklone 7,9 %. Zdolal Luisa Masa z Caja Rural a s mankom pol minúty finišovali prví pretekári z celkového poradia. Bol tam aj Pieter Weening (Roompot) a udržal dres lídra pretekov. Za ním ostali traja domáci "supi" Holst Enger, Odd Eiking a Boasson Hagen. Pedersen vysoko v GC nefiguruje.
Výsledky | ||||||||
1. | PEDERSEN Mads | Stölting Service Group | 4:24:40 | 20 | ||||
2. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:04 | 10 | ||||
3. | HOLST ENGER Sondre | Norway | 00:35 | 5 | ||||
4. | WEENING Pieter | Roompot - Oranje Peloton | 00:36 | |||||
5. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 00:37 | |||||
6. | EIKING Odd Christian | Norway | 00:39 |
7. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data | 00:39 | ||
8. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 00:39 | ||
9. | MENDES José | Bora-Argon 18 | 00:39 | ||
10. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:42 | ||
11. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:50 | ||
12. | LIETAER Eliot | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:50 | ||
13. | HAGEN Carl Fredrik | Team Sparebanken Sør | 00:50 | ||
14. | JENSEN August | Team Coop - ØsterHus | 00:53 | ||
15. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 00:56 | ||
16. | MARCZYNSKI Tomasz | Lotto Soudal | 00:56 | ||
17. | HOELGAARD Markus | Team Joker - Byggtorget | 00:56 | ||
18. | PHELAN Adam | Drapac Professional Cycling | 01:00 | ||
19. | KäMNA Lennard | Stölting Service Group | 01:09 | ||
20. | MARCATO Marco | Wanty - Groupe Gobert | 01:11 | ||
21. | SKJERPING Kristoffer | Norway | 01:11 | ||
22. | SKAARSETH Anders | Team Joker - Byggtorget | 01:14 | ||
23. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 01:17 | ||
24. | HAGEN Krister | Team Coop - ØsterHus | 01:17 | ||
25. | THALMANN Roland | Team Roth | 01:20 | ||
26. | BRüNGGER Nico | Team Roth | 01:20 | ||
27. | VANGSTAD Andreas | Team Sparebanken Sør | 01:20 | ||
28. | HOEM Bjørn Tore | Team Joker - Byggtorget | 01:34 | ||
29. | MARTINEZ Yannick | Delko Marseille Provence KTM | 01:37 | ||
30. | LAMMERTINK Maurits | Roompot - Oranje Peloton | 01:38 | ||
31. | LøVIK Asmund Romstad | Team FixIT.no | 01:44 | ||
32. | WEGMANN Fabian | Stölting Service Group | 01:44 | ||
33. | AUSTEVOLL Ole Andre | Team Coop - ØsterHus | 01:54 | ||
34. | LUKKEDAHL Øivind | Team Coop - ØsterHus | 01:54 | ||
35. | WETTERHALL Alexander | Team Tre Berg-Bianchi | 01:54 | ||
36. | ERIKSSON Lucas | Team Tre Berg-Bianchi | 01:56 | ||
37. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 02:10 | ||
38. | VAN ASBROECK Tom | Team LottoNL - Jumbo | 02:10 | ||
39. | SPRENGERS Thomas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 02:16 | ||
40. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 02:16 | ||
41. | ABRAHAMSEN Jonas | Team Ringeriks - Kraft | 02:28 | ||
42. | DOCKX Gert | Lotto Soudal | 02:32 | ||
43. | DUIJN Huub | Roompot - Oranje Peloton | 02:48 | ||
44. | VAN GESTEL Dries | Topsport Vlaanderen - Baloise | 02:48 | ||
45. | DE NEGRI Pier Paolo | Nippo - Vini Fantini | 02:55 | ||
46. | BYSTRøM Sven Erik | Norway | 03:01 | ||
47. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 03:16 | ||
48. | BERHANE Natnael | Dimension Data | 03:39 | ||
49. | NIBALI Antonio | Nippo - Vini Fantini | 03:39 | ||
50. | DEMPSTER Zakkari | Bora-Argon 18 | 03:39 | ||
51. | BENEDETTI Cesare | Bora-Argon 18 | 03:39 | ||
52. | KRIZEK Matthias | Team Roth | 03:39 | ||
53. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 04:06 | ||
54. | GJOLBERG Adrian | Team FixIT.no | 04:06 | ||
55. | BORGERSEN Reidar Bohlin | Team Joker - Byggtorget | 04:06 | ||
56. | FåGLUM KARLSSON Marcus | Team Tre Berg-Bianchi | 04:06 | ||
57. | LANDA Oscar | Team Coop - ØsterHus | 04:06 | ||
58. | KOISHI Yuma | Nippo - Vini Fantini | 04:06 | ||
59. | STRAND GALTA Fredrik | Delko Marseille Provence KTM | 04:21 | ||
60. | HOELGAARD Daniel | Norway | 04:21 | ||
61. | BLIKRA Haavard | Team Coop - ØsterHus | 04:21 | ||
62. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 04:21 | ||
63. | DE GENDT Aime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 04:21 | ||
64. | TRONDSEN Trond | Team Sparebanken Sør | 04:31 | ||
65. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 04:31 | ||
66. | RøINåS Fridtjof | Team Sparebanken Sør | 04:34 | ||
67. | HENDERSON Gregory | Lotto Soudal | 04:37 | ||
68. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 04:37 | ||
69. | SCULLY Thomas | Drapac Professional Cycling | 04:50 | ||
70. | GERDEMANN Linus | Stölting Service Group | 05:13 | ||
71. | DAHL Herman | Team Sparebanken Sør | 05:30 | ||
72. | HALVORSEN Kristoffer | Team Joker - Byggtorget | 05:30 | ||
73. | TRAEEN Torstein | Team Ringeriks - Kraft | 05:31 | ||
74. | HERMANSEN Sindre Eid | Team FixIT.no | 05:31 | ||
75. | FOSS Tobias | Norway | 05:31 | ||
76. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 05:54 | ||
77. | PöSTLBERGER Lukas | Bora-Argon 18 | 05:54 | ||
78. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 06:05 | ||
79. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data | 06:35 | ||
80. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 07:27 | ||
81. | ØVERLAND Bjørnar | Team FixIT.no | 08:26 | ||
82. | ERLAND Andreas | Team Sparebanken Sør | 08:26 | ||
83. | LARSEN Richard | Team Tre Berg-Bianchi | 08:26 | ||
84. | MADSEN Kristoffer | Team FixIT.no | 08:26 | ||
85. | KERBY Jordan | Drapac Professional Cycling | 08:26 | ||
86. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 08:26 | ||
87. | LANDER Sebastian | One Pro Cycling | 08:26 | ||
88. | REGUIGUI Youcef | Dimension Data | 08:26 | ||
89. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 08:26 | ||
90. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 08:26 | ||
91. | NIYONSHUTI Adrien | Dimension Data | 08:26 | ||
92. | JONES Brenton | Drapac Professional Cycling | 08:26 | ||
93. | GOSS Matthew | One Pro Cycling | 08:26 | ||
94. | HUPOND Thierry | Delko Marseille Provence KTM | 08:26 | ||
95. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 08:26 | ||
96. | QUAADE Rasmus | Stölting Service Group | 08:26 | ||
97. | HANDLEY Richard | One Pro Cycling | 08:26 | ||
98. | SLIK Ivar | Roompot - Oranje Peloton | 08:26 | ||
99. | TOLHOEK Antwan | Roompot - Oranje Peloton | 08:26 | ||
100. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 08:26 | ||
101. | WALLAYS Jens | Topsport Vlaanderen - Baloise | 08:26 | ||
102. | PASCHE Frank | Team Roth | 08:39 | ||
103. | VANMARCKE Sep | Team LottoNL - Jumbo | 08:55 | ||
104. | HAFSäS Marius Andre | Team Ringeriks - Kraft | 10:21 | ||
105. | WAERSTED Syver | Team Ringeriks - Kraft | 10:21 | ||
106. | GRONDAHL Amund | Team Joker - Byggtorget | 10:29 | ||
107. | SEYNAEVE Lander | Wanty - Groupe Gobert | 10:31 | ||
108. | LAMMERTINK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 10:38 | ||
109. | BROWN Graeme | Drapac Professional Cycling | 13:15 | ||
110. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 13:15 | ||
111. | PAGE Dylan | Team Roth | 13:15 | ||
112. | GUSTAVSSON Niklas | Team Tre Berg-Bianchi | 13:15 | ||
113. | LOOIJ Andre | Roompot - Oranje Peloton | 14:03 | ||
114. | KUBOKI Kazushige | Nippo - Vini Fantini | 31:21 | ||
DNS | MARINI Nicolas | Nippo - Vini Fantini | neštart. | ||
DNS | KLEIVEN Njål | Team Ringeriks - Kraft | neštart. | ||
DNF | CIOLEK Gerald | Stölting Service Group | odstúpil | ||
DNF | EIKELAND Ken Levi | Team FixIT.no | odstúpil | ||
DNF | STENUIT Robin | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | WEENING Pieter | Roompot - Oranje Peloton | 14:01:37 | 5 | ||||
2. | HOLST ENGER Sondre | Norway | 00:45 | |||||
3. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data | 00:53 | |||||
4. | EIKING Odd Christian | Norway | 00:55 | |||||
5. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 00:57 | |||||
6. | MENDES José | Bora-Argon 18 | 00:59 |
7. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 01:02 | ||
8. | LIETAER Eliot | Topsport Vlaanderen - Baloise | 01:10 | ||
9. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 01:10 | ||
10. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 01:21 | ||
11. | JENSEN August | Team Coop - ØsterHus | 01:35 | ||
12. | HOELGAARD Markus | Team Joker - Byggtorget | 01:38 | ||
13. | MARCZYNSKI Tomasz | Lotto Soudal | 01:38 | ||
14. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 01:38 | ||
15. | VANGSTAD Andreas | Team Sparebanken Sør | 01:40 | ||
16. | PHELAN Adam | Drapac Professional Cycling | 01:42 | ||
17. | SKJERPING Kristoffer | Norway | 01:52 | ||
18. | MARCATO Marco | Wanty - Groupe Gobert | 01:53 | ||
19. | HAGEN Krister | Team Coop - ØsterHus | 01:59 | ||
20. | THALMANN Roland | Team Roth | 02:02 | ||
21. | BRüNGGER Nico | Team Roth | 02:07 | ||
22. | LAMMERTINK Maurits | Roompot - Oranje Peloton | 02:20 | ||
23. | HAGEN Carl Fredrik | Team Sparebanken Sør | 02:26 | ||
24. | ERIKSSON Lucas | Team Tre Berg-Bianchi | 02:38 | ||
25. | DUIJN Huub | Roompot - Oranje Peloton | 03:30 | ||
26. | LøVIK Asmund Romstad | Team FixIT.no | 03:33 | ||
27. | KäMNA Lennard | Stölting Service Group | 04:01 | ||
28. | SKAARSETH Anders | Team Joker - Byggtorget | 04:06 | ||
29. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 04:09 | ||
30. | HOEM Bjørn Tore | Team Joker - Byggtorget | 04:26 | ||
31. | WEGMANN Fabian | Stölting Service Group | 04:36 | ||
32. | LUKKEDAHL Øivind | Team Coop - ØsterHus | 04:46 | ||
33. | ABRAHAMSEN Jonas | Team Ringeriks - Kraft | 05:20 | ||
34. | VAN GESTEL Dries | Topsport Vlaanderen - Baloise | 05:40 | ||
35. | DE NEGRI Pier Paolo | Nippo - Vini Fantini | 05:47 | ||
36. | BYSTRøM Sven Erik | Norway | 05:53 | ||
37. | GERDEMANN Linus | Stölting Service Group | 05:55 | ||
38. | BORGERSEN Reidar Bohlin | Team Joker - Byggtorget | 06:58 | ||
39. | FåGLUM KARLSSON Marcus | Team Tre Berg-Bianchi | 06:58 | ||
40. | VAN ASBROECK Tom | Team LottoNL - Jumbo | 07:15 | ||
41. | STRAND GALTA Fredrik | Delko Marseille Provence KTM | 07:17 | ||
42. | PEDERSEN Mads | Stölting Service Group | 07:26 | ||
43. | HENDERSON Gregory | Lotto Soudal | 07:29 | ||
44. | BERHANE Natnael | Dimension Data | 08:02 | ||
45. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 08:23 | ||
46. | FOSS Tobias | Norway | 08:23 | ||
47. | PöSTLBERGER Lukas | Bora-Argon 18 | 08:43 | ||
48. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 08:44 | ||
49. | NIBALI Antonio | Nippo - Vini Fantini | 09:13 | ||
50. | SPRENGERS Thomas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 10:43 | ||
51. | AUSTEVOLL Ole Andre | Team Coop - ØsterHus | 11:16 | ||
52. | DEMPSTER Zakkari | Bora-Argon 18 | 11:16 | ||
53. | QUAADE Rasmus | Stölting Service Group | 11:18 | ||
54. | HANDLEY Richard | One Pro Cycling | 11:18 | ||
55. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 11:43 | ||
56. | DE GENDT Aime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 12:48 | ||
57. | HOELGAARD Daniel | Norway | 13:43 | ||
58. | DOCKX Gert | Lotto Soudal | 15:18 | ||
59. | KRIZEK Matthias | Team Roth | 16:28 | ||
60. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 16:39 | ||
61. | KOISHI Yuma | Nippo - Vini Fantini | 16:55 | ||
62. | BLIKRA Haavard | Team Coop - ØsterHus | 17:06 | ||
63. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 17:26 | ||
64. | SCULLY Thomas | Drapac Professional Cycling | 17:39 | ||
65. | WALLAYS Jens | Topsport Vlaanderen - Baloise | 17:48 | ||
66. | WETTERHALL Alexander | Team Tre Berg-Bianchi | 17:59 | ||
67. | HERMANSEN Sindre Eid | Team FixIT.no | 18:20 | ||
68. | MARTINEZ Yannick | Delko Marseille Provence KTM | 18:30 | ||
69. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 18:32 | ||
70. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 18:43 | ||
71. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 19:13 | ||
72. | RøINåS Fridtjof | Team Sparebanken Sør | 19:30 | ||
73. | BENEDETTI Cesare | Bora-Argon 18 | 20:35 | ||
74. | REGUIGUI Youcef | Dimension Data | 20:49 | ||
75. | GJOLBERG Adrian | Team FixIT.no | 21:03 | ||
76. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 21:15 | ||
77. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 21:15 | ||
78. | VANMARCKE Sep | Team LottoNL - Jumbo | 21:44 | ||
79. | HALVORSEN Kristoffer | Team Joker - Byggtorget | 22:27 | ||
80. | DAHL Herman | Team Sparebanken Sør | 22:27 | ||
81. | TRAEEN Torstein | Team Ringeriks - Kraft | 22:28 | ||
82. | SEYNAEVE Lander | Wanty - Groupe Gobert | 22:54 | ||
83. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 23:02 | ||
84. | TRONDSEN Trond | Team Sparebanken Sør | 23:05 | ||
85. | WAERSTED Syver | Team Ringeriks - Kraft | 23:10 | ||
86. | PASCHE Frank | Team Roth | 23:27 | ||
87. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data | 23:32 | ||
88. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 24:24 | ||
89. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 25:17 | ||
90. | ERLAND Andreas | Team Sparebanken Sør | 25:23 | ||
91. | JONES Brenton | Drapac Professional Cycling | 25:23 | ||
92. | SLIK Ivar | Roompot - Oranje Peloton | 25:23 | ||
93. | LARSEN Richard | Team Tre Berg-Bianchi | 25:23 | ||
94. | HUPOND Thierry | Delko Marseille Provence KTM | 25:23 | ||
95. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 25:32 | ||
96. | PAGE Dylan | Team Roth | 26:04 | ||
97. | TOLHOEK Antwan | Roompot - Oranje Peloton | 26:27 | ||
98. | HAFSäS Marius Andre | Team Ringeriks - Kraft | 27:18 | ||
99. | GRONDAHL Amund | Team Joker - Byggtorget | 27:24 | ||
100. | LANDA Oscar | Team Coop - ØsterHus | 27:54 | ||
101. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 28:19 | ||
102. | GUSTAVSSON Niklas | Team Tre Berg-Bianchi | 30:12 | ||
103. | LOOIJ Andre | Roompot - Oranje Peloton | 31:00 | ||
104. | BROWN Graeme | Drapac Professional Cycling | 31:55 | ||
105. | KERBY Jordan | Drapac Professional Cycling | 32:14 | ||
106. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 32:17 | ||
107. | LAMMERTINK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 35:35 | ||
108. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 36:22 | ||
109. | ØVERLAND Bjørnar | Team FixIT.no | 36:22 | ||
110. | NIYONSHUTI Adrien | Dimension Data | 36:22 | ||
111. | GOSS Matthew | One Pro Cycling | 37:08 | ||
112. | MADSEN Kristoffer | Team FixIT.no | 46:00 | ||
113. | LANDER Sebastian | One Pro Cycling | 46:00 | ||
114. | KUBOKI Kazushige | Nippo - Vini Fantini | 48:18 |
profil etapy (© tourofnorway.com) |
4. | 21.5. | Fla > Eggemön | 174 km | Hagen |
Na zvlnenom teréne sa v závere vyprofilovala menšia skupina, kde bol najrýchlejší Edvald Boasson Hagen. Na čele pretekov finišovali všetci favoriti, takže poradie v celkovej klasifikácii zostalo nezmenené.
Výsledky | ||||||||
1. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data | 4:16:17 | 20 | ||||
2. | HOLST ENGER Sondre | Norway | 00:00 | 10 | ||||
3. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | 5 | ||||
4. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 00:00 | |||||
5. | MARCATO Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | |||||
6. | EIKING Odd Christian | Norway | 00:00 |
7. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
8. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 00:00 | ||
9. | JENSEN August | Team Coop - ØsterHus | 00:00 | ||
10. | HAGEN Carl Fredrik | Team Sparebanken Sør | 00:00 | ||
11. | WEENING Pieter | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
12. | MENDES José | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
13. | RøINåS Fridtjof | Team Sparebanken Sør | 00:09 | ||
14. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 00:09 | ||
15. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data | 00:09 | ||
16. | VAN ASBROECK Tom | Team LottoNL - Jumbo | 00:09 | ||
17. | BERHANE Natnael | Dimension Data | 00:09 | ||
18. | LIETAER Eliot | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:09 | ||
19. | VANGSTAD Andreas | Team Sparebanken Sør | 00:09 | ||
20. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 00:09 | ||
21. | PHELAN Adam | Drapac Professional Cycling | 00:09 | ||
22. | KäMNA Lennard | Stölting Service Group | 00:09 | ||
23. | HOELGAARD Markus | Team Joker - Byggtorget | 00:09 | ||
24. | MARCZYNSKI Tomasz | Lotto Soudal | 00:09 | ||
25. | LUKKEDAHL Øivind | Team Coop - ØsterHus | 00:16 | ||
26. | BORGERSEN Reidar Bohlin | Team Joker - Byggtorget | 00:16 | ||
27. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:19 | ||
28. | HOEM Bjørn Tore | Team Joker - Byggtorget | 00:19 | ||
29. | REGUIGUI Youcef | Dimension Data | 00:23 | ||
30. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 00:25 | ||
31. | HAGEN Krister | Team Coop - ØsterHus | 00:25 | ||
32. | DOCKX Gert | Lotto Soudal | 00:28 | ||
33. | LøVIK Asmund Romstad | Team FixIT.no | 00:28 | ||
34. | TRONDSEN Trond | Team Sparebanken Sør | 00:33 | ||
35. | SKAARSETH Anders | Team Joker - Byggtorget | 00:33 | ||
36. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 00:33 | ||
37. | SKJERPING Kristoffer | Norway | 00:33 | ||
38. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 00:33 | ||
39. | ABRAHAMSEN Jonas | Team Ringeriks - Kraft | 00:36 | ||
40. | LAMMERTINK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 00:40 | ||
41. | WAERSTED Syver | Team Ringeriks - Kraft | 01:27 | ||
42. | HAFSäS Marius Andre | Team Ringeriks - Kraft | 01:27 | ||
43. | DUIJN Huub | Roompot - Oranje Peloton | 01:45 | ||
44. | LAMMERTINK Maurits | Roompot - Oranje Peloton | 01:45 | ||
45. | SCULLY Thomas | Drapac Professional Cycling | 02:02 | ||
46. | SPRENGERS Thomas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 02:18 | ||
47. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 02:18 | ||
48. | HANDLEY Richard | One Pro Cycling | 03:01 | ||
49. | DEMPSTER Zakkari | Bora-Argon 18 | 03:33 | ||
50. | BENEDETTI Cesare | Bora-Argon 18 | 03:33 | ||
51. | ERLAND Andreas | Team Sparebanken Sør | 04:42 | ||
52. | ERIKSSON Lucas | Team Tre Berg-Bianchi | 04:42 | ||
53. | TOLHOEK Antwan | Roompot - Oranje Peloton | 04:42 | ||
54. | BRüNGGER Nico | Team Roth | 04:42 | ||
55. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 04:42 | ||
56. | THALMANN Roland | Team Roth | 04:42 | ||
57. | BYSTRøM Sven Erik | Norway | 04:42 | ||
58. | HOELGAARD Daniel | Norway | 04:42 | ||
59. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 04:42 | ||
60. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 04:42 | ||
61. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 04:42 | ||
62. | WETTERHALL Alexander | Team Tre Berg-Bianchi | 04:42 | ||
63. | TRAEEN Torstein | Team Ringeriks - Kraft | 04:42 | ||
64. | PöSTLBERGER Lukas | Bora-Argon 18 | 04:42 | ||
65. | WALLAYS Jens | Topsport Vlaanderen - Baloise | 06:58 | ||
66. | FåGLUM KARLSSON Marcus | Team Tre Berg-Bianchi | 06:58 | ||
67. | LANDA Oscar | Team Coop - ØsterHus | 08:06 | ||
68. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 08:06 | ||
69. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 08:06 | ||
70. | DE GENDT Aime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 08:06 | ||
71. | VAN GESTEL Dries | Topsport Vlaanderen - Baloise | 08:06 | ||
72. | GERDEMANN Linus | Stölting Service Group | 11:37 | ||
73. | WEGMANN Fabian | Stölting Service Group | 11:37 | ||
74. | HUPOND Thierry | Delko Marseille Provence KTM | 11:37 | ||
75. | BLIKRA Haavard | Team Coop - ØsterHus | 11:37 | ||
76. | AUSTEVOLL Ole Andre | Team Coop - ØsterHus | 11:37 | ||
77. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 11:37 | ||
78. | LANDER Sebastian | One Pro Cycling | 11:37 | ||
79. | HALVORSEN Kristoffer | Team Joker - Byggtorget | 11:37 | ||
80. | STRAND GALTA Fredrik | Delko Marseille Provence KTM | 11:37 | ||
81. | JONES Brenton | Drapac Professional Cycling | 11:37 | ||
82. | QUAADE Rasmus | Stölting Service Group | 11:37 | ||
83. | DAHL Herman | Team Sparebanken Sør | 11:37 | ||
84. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 11:37 | ||
85. | MARTINEZ Yannick | Delko Marseille Provence KTM | 11:37 | ||
86. | GJOLBERG Adrian | Team FixIT.no | 11:37 | ||
87. | FOSS Tobias | Norway | 11:37 | ||
88. | DE NEGRI Pier Paolo | Nippo - Vini Fantini | 11:37 | ||
89. | GRONDAHL Amund | Team Joker - Byggtorget | 11:37 | ||
90. | PASCHE Frank | Team Roth | 11:37 | ||
91. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 11:37 | ||
92. | NIYONSHUTI Adrien | Dimension Data | 11:37 | ||
93. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 11:37 | ||
94. | PEDERSEN Mads | Stölting Service Group | 11:37 | ||
95. | KRIZEK Matthias | Team Roth | 12:16 | ||
96. | VANMARCKE Sep | Team LottoNL - Jumbo | 13:36 | ||
97. | NIBALI Antonio | Nippo - Vini Fantini | 13:36 | ||
98. | KERBY Jordan | Drapac Professional Cycling | 16:11 | ||
99. | GOSS Matthew | One Pro Cycling | 16:11 | ||
100. | LARSEN Richard | Team Tre Berg-Bianchi | 16:11 | ||
101. | ØVERLAND Bjørnar | Team FixIT.no | 16:11 | ||
102. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 16:11 | ||
103. | KUBOKI Kazushige | Nippo - Vini Fantini | 16:11 | ||
104. | HENDERSON Gregory | Lotto Soudal | 16:11 | ||
105. | LOOIJ Andre | Roompot - Oranje Peloton | 16:11 | ||
106. | SLIK Ivar | Roompot - Oranje Peloton | 16:11 | ||
107. | PAGE Dylan | Team Roth | 16:11 | ||
108. | SEYNAEVE Lander | Wanty - Groupe Gobert | 16:11 | ||
109. | MADSEN Kristoffer | Team FixIT.no | 16:11 | ||
110. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 16:11 | ||
111. | KOISHI Yuma | Nippo - Vini Fantini | 16:11 | ||
112. | HERMANSEN Sindre Eid | Team FixIT.no | 16:11 | ||
113. | BROWN Graeme | Drapac Professional Cycling | 18:50 | ||
114. | GUSTAVSSON Niklas | Team Tre Berg-Bianchi | 19:20 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | WEENING Pieter | Roompot - Oranje Peloton | 18:17:54 | 5 | ||||
2. | HOLST ENGER Sondre | Norway | 00:39 | |||||
3. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data | 00:43 | |||||
4. | EIKING Odd Christian | Norway | 00:55 | |||||
5. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 00:57 | |||||
6. | MENDES José | Bora-Argon 18 | 00:59 |
7. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 01:02 | ||
8. | LIETAER Eliot | Topsport Vlaanderen - Baloise | 01:19 | ||
9. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 01:30 | ||
10. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 01:34 | ||
11. | JENSEN August | Team Coop - ØsterHus | 01:35 | ||
12. | HOELGAARD Markus | Team Joker - Byggtorget | 01:47 | ||
13. | MARCZYNSKI Tomasz | Lotto Soudal | 01:47 | ||
14. | VANGSTAD Andreas | Team Sparebanken Sør | 01:49 | ||
15. | PHELAN Adam | Drapac Professional Cycling | 01:51 | ||
16. | MARCATO Marco | Wanty - Groupe Gobert | 01:53 | ||
17. | HAGEN Krister | Team Coop - ØsterHus | 02:24 | ||
18. | SKJERPING Kristoffer | Norway | 02:25 | ||
19. | HAGEN Carl Fredrik | Team Sparebanken Sør | 02:26 | ||
20. | LøVIK Asmund Romstad | Team FixIT.no | 04:01 | ||
21. | LAMMERTINK Maurits | Roompot - Oranje Peloton | 04:05 | ||
22. | KäMNA Lennard | Stölting Service Group | 04:10 | ||
23. | SKAARSETH Anders | Team Joker - Byggtorget | 04:39 | ||
24. | HOEM Bjørn Tore | Team Joker - Byggtorget | 04:45 | ||
25. | LUKKEDAHL Øivind | Team Coop - ØsterHus | 04:59 | ||
26. | DUIJN Huub | Roompot - Oranje Peloton | 05:15 | ||
27. | ABRAHAMSEN Jonas | Team Ringeriks - Kraft | 05:56 | ||
28. | THALMANN Roland | Team Roth | 06:44 | ||
29. | BRüNGGER Nico | Team Roth | 06:49 | ||
30. | BORGERSEN Reidar Bohlin | Team Joker - Byggtorget | 07:11 | ||
31. | ERIKSSON Lucas | Team Tre Berg-Bianchi | 07:20 | ||
32. | VAN ASBROECK Tom | Team LottoNL - Jumbo | 07:24 | ||
33. | BERHANE Natnael | Dimension Data | 08:11 | ||
34. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 08:42 | ||
35. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 08:51 | ||
36. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 08:53 | ||
37. | BYSTRøM Sven Erik | Norway | 10:35 | ||
38. | SPRENGERS Thomas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 13:01 | ||
39. | PöSTLBERGER Lukas | Bora-Argon 18 | 13:25 | ||
40. | VAN GESTEL Dries | Topsport Vlaanderen - Baloise | 13:46 | ||
41. | FåGLUM KARLSSON Marcus | Team Tre Berg-Bianchi | 13:56 | ||
42. | HANDLEY Richard | One Pro Cycling | 14:16 | ||
43. | DEMPSTER Zakkari | Bora-Argon 18 | 14:49 | ||
44. | DOCKX Gert | Lotto Soudal | 15:46 | ||
45. | WEGMANN Fabian | Stölting Service Group | 16:13 | ||
46. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 16:25 | ||
47. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 17:21 | ||
48. | DE NEGRI Pier Paolo | Nippo - Vini Fantini | 17:24 | ||
49. | GERDEMANN Linus | Stölting Service Group | 17:32 | ||
50. | HOELGAARD Daniel | Norway | 18:25 | ||
51. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 18:43 | ||
52. | STRAND GALTA Fredrik | Delko Marseille Provence KTM | 18:54 | ||
53. | PEDERSEN Mads | Stölting Service Group | 19:03 | ||
54. | RøINåS Fridtjof | Team Sparebanken Sør | 19:39 | ||
55. | SCULLY Thomas | Drapac Professional Cycling | 19:41 | ||
56. | FOSS Tobias | Norway | 20:00 | ||
57. | DE GENDT Aime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 20:54 | ||
58. | REGUIGUI Youcef | Dimension Data | 21:12 | ||
59. | WETTERHALL Alexander | Team Tre Berg-Bianchi | 22:41 | ||
60. | NIBALI Antonio | Nippo - Vini Fantini | 22:49 | ||
61. | AUSTEVOLL Ole Andre | Team Coop - ØsterHus | 22:53 | ||
62. | QUAADE Rasmus | Stölting Service Group | 22:55 | ||
63. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 23:33 | ||
64. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 23:35 | ||
65. | TRONDSEN Trond | Team Sparebanken Sør | 23:38 | ||
66. | HENDERSON Gregory | Lotto Soudal | 23:40 | ||
67. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data | 23:41 | ||
68. | BENEDETTI Cesare | Bora-Argon 18 | 24:08 | ||
69. | WAERSTED Syver | Team Ringeriks - Kraft | 24:37 | ||
70. | WALLAYS Jens | Topsport Vlaanderen - Baloise | 24:46 | ||
71. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 24:49 | ||
72. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 25:32 | ||
73. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 25:57 | ||
74. | TRAEEN Torstein | Team Ringeriks - Kraft | 27:10 | ||
75. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 28:16 | ||
76. | BLIKRA Haavard | Team Coop - ØsterHus | 28:43 | ||
77. | KRIZEK Matthias | Team Roth | 28:44 | ||
78. | HAFSäS Marius Andre | Team Ringeriks - Kraft | 28:45 | ||
79. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 28:52 | ||
80. | ERLAND Andreas | Team Sparebanken Sør | 30:05 | ||
81. | MARTINEZ Yannick | Delko Marseille Provence KTM | 30:07 | ||
82. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 30:09 | ||
83. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 30:14 | ||
84. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 30:50 | ||
85. | TOLHOEK Antwan | Roompot - Oranje Peloton | 31:09 | ||
86. | GJOLBERG Adrian | Team FixIT.no | 32:40 | ||
87. | KOISHI Yuma | Nippo - Vini Fantini | 33:03 | ||
88. | HALVORSEN Kristoffer | Team Joker - Byggtorget | 34:04 | ||
89. | DAHL Herman | Team Sparebanken Sør | 34:04 | ||
90. | HERMANSEN Sindre Eid | Team FixIT.no | 34:31 | ||
91. | PASCHE Frank | Team Roth | 35:04 | ||
92. | VANMARCKE Sep | Team LottoNL - Jumbo | 35:20 | ||
93. | LANDA Oscar | Team Coop - ØsterHus | 36:00 | ||
94. | LAMMERTINK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 36:15 | ||
95. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 36:54 | ||
96. | JONES Brenton | Drapac Professional Cycling | 37:00 | ||
97. | HUPOND Thierry | Delko Marseille Provence KTM | 37:00 | ||
98. | GRONDAHL Amund | Team Joker - Byggtorget | 39:01 | ||
99. | SEYNAEVE Lander | Wanty - Groupe Gobert | 39:05 | ||
100. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 40:23 | ||
101. | SLIK Ivar | Roompot - Oranje Peloton | 41:34 | ||
102. | LARSEN Richard | Team Tre Berg-Bianchi | 41:34 | ||
103. | PAGE Dylan | Team Roth | 42:15 | ||
104. | LOOIJ Andre | Roompot - Oranje Peloton | 47:11 | ||
105. | NIYONSHUTI Adrien | Dimension Data | 47:59 | ||
106. | KERBY Jordan | Drapac Professional Cycling | 48:25 | ||
107. | GUSTAVSSON Niklas | Team Tre Berg-Bianchi | 49:32 | ||
108. | BROWN Graeme | Drapac Professional Cycling | 50:45 | ||
109. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 52:33 | ||
110. | ØVERLAND Bjørnar | Team FixIT.no | 52:33 | ||
111. | GOSS Matthew | One Pro Cycling | 53:19 | ||
112. | LANDER Sebastian | One Pro Cycling | 57:37 | ||
113. | MADSEN Kristoffer | Team FixIT.no | 1:02:11 | ||
114. | KUBOKI Kazushige | Nippo - Vini Fantini | 1:04:29 |
profil etapy (© tourofnorway.com) |