Tour de l'Ain 2016 (2.1), 10. - 13. augusta (593 km) - 28. ročník
1. | 10.8. | Montrevel-Bresse > St-Vulbas | 160 km | Trentin | ||
2. | 11.8. | Saint-Didier > Montréal-la-Cluse | 166 km | Van der Sande | ||
3. | 12.8. | Nantua > Lélex MontsJura | 140 km | Oomen | ||
4. | 13.8. | Lagnieu > Belley | 127 km | Geniez |
Úvod k pretekom | Štartová listina |
1. | 10.8. | Montrevel-Bresse > St-Vulbas | 160 km | Trentin |
Kopcovité podujatie nachádzajúce sa v blízkosti pohoria Jura bolo výbornou prípravou pred španielskou Vueltou, ale v úvodnej etape dostali šancu najrýchlejší pretekári. V najjednoduchšej previerke sa dostali do úniku traja borci, pred ktorými sa musel mať pelotón na pozore. Vpredu sa usadili domáci bojovníci Thomas Voeckler (Direct Energie), Alexandre Geniez (FDJ) a Arnaud Gerard (Foruneo), ktorých náskok však neprekročil dve minúty. Postarali sa o to najmä tímy Etixx - Quick-Step, Ag2r a Lotto-Soudal.
Na jedinej horskej prémii bol úspešný Arnaud Gerard, ktorý sa tak zajtra oblečie do dresu pre najlepšieho vrchára. V pelotóne odvádzal najväčšiu prácu Etixx, ktorý sa chcel v klasifikácii presadiť s Bobom Jungelsom a v dnešnom očakávanom šprinte sa mohol ukázať Matteo Trentin. Balíku robili najväčšie problémy Voeckler s Geniezom, ale ich misia sa skončila 6 km pred cieľom.
V záverečnom špurte Etixx - Quick-Step zúročil svoju celodennú prácu, pretože Matteo Trentin bol na konci etapy najrýchlejší. Taliansky jazdec získal tretie víťazstvo v ročníku, predtým už bol úspešný aj na Gire. Na druhom mieste skončil 23-ročný Rudy Barbier (Roubaix), ktorý po sezóne prestupuje do Ag2r. Tretí skončil ďalší mladík, 22-ročný Phil Bauhaus (Bora-Argon), ktorý takisto mení zamestnávateľa a stáva sa novou posilou Giant-Alpecin.
Výsledky | ||||||||
1. | TRENTIN Matteo | Etixx - Quick-Step | 3:21:23 | 14 | ||||
2. | BARBIER Rudy | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | 5 | ||||
3. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 00:00 | 3 | ||||
4. | DUMOULIN Samuel | Ag2r La Mondiale | 00:00 | |||||
5. | VAN GENECHTEN Jonas | IAM Cycling | 00:00 | |||||
6. | DE BACKER Bert | Team Giant - Alpecin | 00:00 |
7. | HARDY Romain | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
8. | RÉZA Kévin | FDJ | 00:00 | ||
9. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 00:00 | ||
10. | HUTAROVIČ Jauhenij | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
11. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
12. | LOBATO Juan José | Movistar Team | 00:00 | ||
13. | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
14. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 00:00 | ||
15. | BOL Cees | Rabobank Development Team | 00:00 | ||
16. | GIRAUD Benjamin | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
17. | MALDONADO Anthony | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
18. | PARET-PEINTRE Aurelien | Francúzsko | 00:00 | ||
19. | MAGER Christian | Stölting Service Group | 00:00 | ||
20. | BARBIER Pierre | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
21. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 00:00 | ||
22. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
23. | GOUAULT Pierre | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
24. | ALAPHILIPPE Bryan | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:00 | ||
25. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:00 | ||
26. | PERICHON Pierre-Luc | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
27. | REUTTER Sven | Stölting Service Group | 00:00 | ||
28. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 00:00 | ||
29. | MADER Gino | Švajčiarsko | 00:00 | ||
30. | LE GAC Olivier | FDJ | 00:00 | ||
31. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 00:00 | ||
32. | JUNGELS Bob | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
33. | OOMEN Sam | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
34. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 00:00 | ||
35. | WYSS Marcel | IAM Cycling | 00:00 | ||
36. | SELIG Rüdiger | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
37. | TURGIS Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
38. | MOLARD Rudy | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
39. | SINNER Benoit | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:00 | ||
40. | LATOUR Pierre | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
41. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
42. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 00:00 | ||
43. | FEILLU Brice | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
44. | SCHäPPI Martin | Švajčiarsko | 00:00 | ||
45. | TERPSTRA Niki | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
46. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
47. | LENDERINK Peter | Rabobank Development Team | 00:00 | ||
48. | BONNAFOND Guillaume | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
49. | LEVARLET Guillaume | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
50. | MEIJERS Jeroen | Rabobank Development Team | 00:00 | ||
51. | PERAUD Jean-Christophe | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
52. | PEREIRA Florent | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
53. | MüLLER Patrick | Švajčiarsko | 00:00 | ||
54. | KONRAD Patrick | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
55. | CHEVRIER Clément | IAM Cycling | 00:00 | ||
56. | LAMMERTINK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
57. | FRIESECKE Gian | Švajčiarsko | 00:00 | ||
58. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:00 | ||
59. | BIHEL César | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
60. | FRANKINY Kilian | Švajčiarsko | 00:00 | ||
61. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
62. | SPENGLER Lukas | Švajčiarsko | 00:00 | ||
63. | FERASSE Thibault | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:00 | ||
64. | MAINARD Jerome | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:00 | ||
65. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
66. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 00:00 | ||
67. | GAUDU David | Francúzsko | 00:00 | ||
68. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
69. | DE VRIES Hartthijs | Rabobank Development Team | 00:00 | ||
70. | KÄMNA Lennard | Stölting Service Group | 00:00 | ||
71. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
72. | VINCENT Léo | Francúzsko | 00:00 | ||
73. | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
74. | MADOUAS Valentin | Francúzsko | 00:00 | ||
75. | LE TURNIER Matthias | Francúzsko | 00:00 | ||
76. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
77. | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
78. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 00:00 | ||
79. | BILLE Gaetan | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
80. | POUILLY Félix | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
81. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
82. | BUDDING Martijn | Rabobank Development Team | 00:00 | ||
83. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
84. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
85. | HUPOND Thierry | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
86. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 00:00 | ||
87. | VIMPERE Theo | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
88. | PFINGSTEN Christoph | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
89. | VEUCHELEN Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
90. | LANG Pirmin | IAM Cycling | 00:00 | ||
91. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 00:00 | ||
92. | SORENSEN Chris Anker | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
93. | BACKOFEN Moritz | Stölting Service Group | 00:00 | ||
94. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
95. | THWAITES Scott | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
96. | HOFSTEDE Lennard | Rabobank Development Team | 00:00 | ||
97. | VAN EMDEN Jos | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
98. | GESINK Robert | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
99. | LEMARCHAND Romain | Stölting Service Group | 00:00 | ||
100. | BAGOT Yoann | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
101. | KOEP Thomas | Stölting Service Group | 00:00 | ||
102. | BODIOT Alexis | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:00 | ||
103. | LEBRETON Kévin | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:00 | ||
104. | COPPEL Jérome | IAM Cycling | 00:00 | ||
105. | GUAY Julien | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
106. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
107. | CARAPAZ Richard | Movistar Team | 00:00 | ||
108. | KOWALSKI Dylan | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
109. | COURTEILLE Arnaud | FDJ | 00:00 | ||
110. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
111. | DEVENYNS Dries | IAM Cycling | 00:00 | ||
112. | VACHON Florian | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
113. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 00:00 | ||
114. | GENIEZ Alexandre | FDJ | 00:00 | ||
115. | STAMSNIJDER Tom | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
116. | SIMON Julien | Cofidis, Solutions Crédits | 00:57 | ||
117. | VOECKLER Thomas | Direct Energie | 00:00 | ||
118. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
119. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
120. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
121. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
122. | MAISON Jérémy | FDJ | 01:46 | ||
123. | SOLER Marc | Movistar Team | 00:00 | ||
124. | DOMONT Axel | Ag2r La Mondiale | 02:01 | ||
125. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 02:09 | ||
126. | PETERS Nans | Francúzsko | 00:00 |
11. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
12. | LOBATO Juan José | Movistar Team | 00:00 | ||
13. | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
14. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 00:00 | ||
15. | BOL Cees | Rabobank Development Team | 00:00 | ||
16. | GIRAUD Benjamin | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
17. | MALDONADO Anthony | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
18. | PARET-PEINTRE Aurelien | Francúzsko | 00:00 | ||
19. | MAGER Christian | Stölting Service Group | 00:00 | ||
20. | BARBIER Pierre | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
21. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 00:00 | ||
22. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
23. | GOUAULT Pierre | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
24. | ALAPHILIPPE Bryan | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:00 | ||
25. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:00 | ||
26. | PERICHON Pierre-Luc | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
27. | REUTTER Sven | Stölting Service Group | 00:00 | ||
28. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 00:00 | ||
29. | MADER Gino | Švajčiarsko | 00:00 | ||
30. | LE GAC Olivier | FDJ | 00:00 | ||
31. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 00:00 | ||
32. | JUNGELS Bob | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
33. | OOMEN Sam | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
34. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 00:00 | ||
35. | WYSS Marcel | IAM Cycling | 00:00 | ||
36. | SELIG Rüdiger | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
37. | TURGIS Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
38. | MOLARD Rudy | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
39. | SINNER Benoit | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:00 | ||
40. | LATOUR Pierre | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
41. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
42. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 00:00 | ||
43. | FEILLU Brice | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
44. | SCHäPPI Martin | Švajčiarsko | 00:00 | ||
45. | TERPSTRA Niki | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
46. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
47. | LENDERINK Peter | Rabobank Development Team | 00:00 | ||
48. | BONNAFOND Guillaume | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
49. | LEVARLET Guillaume | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
50. | MEIJERS Jeroen | Rabobank Development Team | 00:00 | ||
51. | PERAUD Jean-Christophe | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
52. | PEREIRA Florent | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
53. | MüLLER Patrick | Švajčiarsko | 00:00 | ||
54. | KONRAD Patrick | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
55. | CHEVRIER Clément | IAM Cycling | 00:00 | ||
56. | LAMMERTINK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
57. | FRIESECKE Gian | Švajčiarsko | 00:00 | ||
58. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:00 | ||
59. | BIHEL César | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
60. | FRANKINY Kilian | Švajčiarsko | 00:00 | ||
61. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
62. | SPENGLER Lukas | Švajčiarsko | 00:00 | ||
63. | FERASSE Thibault | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:00 | ||
64. | MAINARD Jerome | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:00 | ||
65. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
66. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 00:00 | ||
67. | GAUDU David | Francúzsko | 00:00 | ||
68. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
69. | DE VRIES Hartthijs | Rabobank Development Team | 00:00 | ||
70. | KÄMNA Lennard | Stölting Service Group | 00:00 | ||
71. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
72. | VINCENT Léo | Francúzsko | 00:00 | ||
73. | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
74. | MADOUAS Valentin | Francúzsko | 00:00 | ||
75. | LE TURNIER Matthias | Francúzsko | 00:00 | ||
76. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
77. | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
78. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 00:00 | ||
79. | BILLE Gaetan | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
80. | POUILLY Félix | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
81. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
82. | BUDDING Martijn | Rabobank Development Team | 00:00 | ||
83. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
84. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
85. | HUPOND Thierry | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
86. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 00:00 | ||
87. | VIMPERE Theo | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
88. | PFINGSTEN Christoph | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
89. | VEUCHELEN Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
90. | LANG Pirmin | IAM Cycling | 00:00 | ||
91. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 00:00 | ||
92. | SORENSEN Chris Anker | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
93. | BACKOFEN Moritz | Stölting Service Group | 00:00 | ||
94. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
95. | THWAITES Scott | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
96. | HOFSTEDE Lennard | Rabobank Development Team | 00:00 | ||
97. | VAN EMDEN Jos | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
98. | GESINK Robert | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
99. | LEMARCHAND Romain | Stölting Service Group | 00:00 | ||
100. | BAGOT Yoann | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
101. | KOEP Thomas | Stölting Service Group | 00:00 | ||
102. | BODIOT Alexis | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:00 | ||
103. | LEBRETON Kévin | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:00 | ||
104. | COPPEL Jérome | IAM Cycling | 00:00 | ||
105. | GUAY Julien | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
106. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
107. | CARAPAZ Richard | Movistar Team | 00:00 | ||
108. | KOWALSKI Dylan | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
109. | COURTEILLE Arnaud | FDJ | 00:00 | ||
110. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
111. | DEVENYNS Dries | IAM Cycling | 00:00 | ||
112. | VACHON Florian | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
113. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 00:00 | ||
114. | GENIEZ Alexandre | FDJ | 00:00 | ||
115. | STAMSNIJDER Tom | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
116. | SIMON Julien | Cofidis, Solutions Crédits | 00:57 | ||
117. | VOECKLER Thomas | Direct Energie | 00:00 | ||
118. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
119. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
120. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
121. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
122. | MAISON Jérémy | FDJ | 01:46 | ||
123. | SOLER Marc | Movistar Team | 00:00 | ||
124. | DOMONT Axel | Ag2r La Mondiale | 02:01 | ||
125. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 02:09 | ||
126. | PETERS Nans | Francúzsko | 00:00 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | TRENTIN Matteo | Etixx - Quick-Step | 3:21:13 | 3 | ||||
2. | BARBIER Rudy | Roubaix Lille Métropole | 00:04 | |||||
3. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 00:06 | |||||
4. | DUMOULIN Samuel | Ag2r La Mondiale | 00:10 | |||||
5. | VAN GENECHTEN Jonas | IAM Cycling | 00:10 | |||||
6. | DE BACKER Bert | Team Giant - Alpecin | 00:10 |
7. | HARDY Romain | Cofidis, Solutions Crédits | 00:10 | ||
8. | RÉZA Kévin | FDJ | 00:10 | ||
9. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 00:10 | ||
10. | HUTAROVIČ Jauhenij | Fortuneo - Vital Concept | 00:10 | ||
11. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 00:10 | ||
12. | LOBATO Juan José | Movistar Team | 00:10 | ||
13. | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | 00:10 | ||
14. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 00:10 | ||
15. | BOL Cees | Rabobank Development Team | 00:10 | ||
16. | GIRAUD Benjamin | Delko Marseille Provence KTM | 00:10 | ||
17. | MALDONADO Anthony | HP BTP - Auber93 | 00:10 | ||
18. | PARET-PEINTRE Aurelien | Francúzsko | 00:10 | ||
19. | MAGER Christian | Stölting Service Group | 00:10 | ||
20. | BARBIER Pierre | Roubaix Lille Métropole | 00:10 | ||
21. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 00:10 | ||
22. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 00:10 | ||
23. | GOUAULT Pierre | HP BTP - Auber93 | 00:10 | ||
24. | ALAPHILIPPE Bryan | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:10 | ||
25. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:10 | ||
26. | PERICHON Pierre-Luc | Fortuneo - Vital Concept | 00:10 | ||
27. | REUTTER Sven | Stölting Service Group | 00:10 | ||
28. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 00:10 | ||
29. | MADER Gino | Švajčiarsko | 00:10 | ||
30. | LE GAC Olivier | FDJ | 00:10 | ||
31. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 00:10 | ||
32. | JUNGELS Bob | Etixx - Quick-Step | 00:10 | ||
33. | OOMEN Sam | Team Giant - Alpecin | 00:10 | ||
34. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 00:10 | ||
35. | WYSS Marcel | IAM Cycling | 00:10 | ||
36. | SELIG Rüdiger | Bora-Argon 18 | 00:10 | ||
37. | TURGIS Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:10 | ||
38. | MOLARD Rudy | Cofidis, Solutions Crédits | 00:10 | ||
39. | SINNER Benoit | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:10 | ||
40. | LATOUR Pierre | Ag2r La Mondiale | 00:10 | ||
41. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:10 | ||
42. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 00:10 | ||
43. | FEILLU Brice | Fortuneo - Vital Concept | 00:10 | ||
44. | SCHäPPI Martin | Švajčiarsko | 00:10 | ||
45. | TERPSTRA Niki | Etixx - Quick-Step | 00:10 | ||
46. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 00:10 | ||
47. | LENDERINK Peter | Rabobank Development Team | 00:10 | ||
48. | BONNAFOND Guillaume | Ag2r La Mondiale | 00:10 | ||
49. | LEVARLET Guillaume | HP BTP - Auber93 | 00:10 | ||
50. | MEIJERS Jeroen | Rabobank Development Team | 00:10 | ||
51. | PERAUD Jean-Christophe | Ag2r La Mondiale | 00:10 | ||
52. | PEREIRA Florent | Roubaix Lille Métropole | 00:10 | ||
53. | MüLLER Patrick | Švajčiarsko | 00:10 | ||
54. | KONRAD Patrick | Bora-Argon 18 | 00:10 | ||
55. | CHEVRIER Clément | IAM Cycling | 00:10 | ||
56. | LAMMERTINK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 00:10 | ||
57. | FRIESECKE Gian | Švajčiarsko | 00:10 | ||
58. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:10 | ||
59. | BIHEL César | HP BTP - Auber93 | 00:10 | ||
60. | FRANKINY Kilian | Švajčiarsko | 00:10 | ||
61. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 00:10 | ||
62. | SPENGLER Lukas | Švajčiarsko | 00:10 | ||
63. | FERASSE Thibault | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:10 | ||
64. | MAINARD Jerome | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:10 | ||
65. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 00:10 | ||
66. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 00:10 | ||
67. | GAUDU David | Francúzsko | 00:10 | ||
68. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 00:10 | ||
69. | DE VRIES Hartthijs | Rabobank Development Team | 00:10 | ||
70. | KÄMNA Lennard | Stölting Service Group | 00:10 | ||
71. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 00:10 | ||
72. | VINCENT Léo | Francúzsko | 00:10 | ||
73. | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | 00:10 | ||
74. | MADOUAS Valentin | Francúzsko | 00:10 | ||
75. | LE TURNIER Matthias | Francúzsko | 00:10 | ||
76. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 00:10 | ||
77. | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | 00:10 | ||
78. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 00:10 | ||
79. | BILLE Gaetan | Wanty - Groupe Gobert | 00:10 | ||
80. | POUILLY Félix | Roubaix Lille Métropole | 00:10 | ||
81. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:10 | ||
82. | BUDDING Martijn | Rabobank Development Team | 00:10 | ||
83. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 00:10 | ||
84. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 00:10 | ||
85. | HUPOND Thierry | Delko Marseille Provence KTM | 00:10 | ||
86. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 00:10 | ||
87. | VIMPERE Theo | HP BTP - Auber93 | 00:10 | ||
88. | PFINGSTEN Christoph | Bora-Argon 18 | 00:10 | ||
89. | VEUCHELEN Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:10 | ||
90. | LANG Pirmin | IAM Cycling | 00:10 | ||
91. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 00:10 | ||
92. | SORENSEN Chris Anker | Fortuneo - Vital Concept | 00:10 | ||
93. | BACKOFEN Moritz | Stölting Service Group | 00:10 | ||
94. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 00:10 | ||
95. | THWAITES Scott | Bora-Argon 18 | 00:10 | ||
96. | HOFSTEDE Lennard | Rabobank Development Team | 00:10 | ||
97. | VAN EMDEN Jos | Team LottoNL - Jumbo | 00:10 | ||
98. | GESINK Robert | Team LottoNL - Jumbo | 00:10 | ||
99. | LEMARCHAND Romain | Stölting Service Group | 00:10 | ||
100. | BAGOT Yoann | Cofidis, Solutions Crédits | 00:10 | ||
101. | KOEP Thomas | Stölting Service Group | 00:10 | ||
102. | BODIOT Alexis | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:10 | ||
103. | LEBRETON Kévin | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:10 | ||
104. | COPPEL Jérome | IAM Cycling | 00:10 | ||
105. | GUAY Julien | HP BTP - Auber93 | 00:10 | ||
106. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 00:10 | ||
107. | CARAPAZ Richard | Movistar Team | 00:10 | ||
108. | KOWALSKI Dylan | Roubaix Lille Métropole | 00:10 | ||
109. | COURTEILLE Arnaud | FDJ | 00:10 | ||
110. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Vital Concept | 00:10 | ||
111. | DEVENYNS Dries | IAM Cycling | 00:10 | ||
112. | VACHON Florian | Fortuneo - Vital Concept | 00:10 | ||
113. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 00:10 | ||
114. | GENIEZ Alexandre | FDJ | 00:10 | ||
115. | STAMSNIJDER Tom | Team Giant - Alpecin | 00:10 | ||
116. | VOECKLER Thomas | Direct Energie | 00:10 | ||
117. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 00:10 | ||
118. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:10 | ||
119. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 00:10 | ||
120. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 00:10 | ||
121. | SOLER Marc | Movistar Team | 00:10 | ||
122. | PETERS Nans | Francúzsko | 00:10 | ||
123. | SIMON Julien | Cofidis, Solutions Crédits | 01:07 | ||
124. | MAISON Jérémy | FDJ | 01:56 | ||
125. | DOMONT Axel | Ag2r La Mondiale | 02:11 | ||
126. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 02:19 |
profil etapy (© tourdelain.com) |
2. | 11.8. | Saint-Didier > Montréal-la-Cluse | 166 km | Van der Sande |
Hlavnou črtou zvlnenej etapy boli záverečné okruhy okolo mesta Montréal-la-Cluse, kde sa nachádzalo stúpanie Cote de Cessiat. Tento kopec nebol taký náročný, aby dostal do pohotovosti najlepších vrchárov, ale mohol znamenať problém pre rýchlych jazdcov alebo byť motiváciou pre útočiacich jazdcov.
Vo vedúcej skupine sa ukázali Fabien Grellier (Direct Energie), Florent Pereira (Roubaix), Romain Combaud (Delko Marseille) a Lukas Spengler (Švajčiarska repre), ktorí celý čas jazdili s náskokom necelých troch minút. V balíku jazdil obozretne tím Etixx - Quick-Step, ktorý utečencom nechcel nechať veľkú voľnosť.
Na záverečných kopcoch sa podľa očakávania útočilo, skúšali to Geniez (FDJ) alebo Latour (Ag2r), ale pelotón na konci všetky útoky pochytal, vrátane pôvodných utečencov. V závere bol aktívny najmä tím Lotto-Soudal, ktorého v cieli potešil Tosh van der Sande. Belgický jazdec získal prvé víťazstvo v sezóne, keď na páske prekonal Michaela Schwarzmanna a Anthony Turgisa.
Výsledky | ||||||||
1. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 4:16:01 | 14 | ||||
2. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 00:00 | 5 | ||||
3. | TURGIS Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | 3 | ||||
4. | RÉZA Kévin | FDJ | 00:00 | |||||
5. | BOL Cees | Rabobank Development Team | 00:00 | |||||
6. | DUMOULIN Samuel | Ag2r La Mondiale | 00:00 |
7. | TRENTIN Matteo | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
8. | LOBATO Juan José | Movistar Team | 00:00 | ||
9. | MALDONADO Anthony | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
10. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
11. | MAGER Christian | Stölting Service Group | 00:00 | ||
12. | VAN GENECHTEN Jonas | IAM Cycling | 00:00 | ||
13. | PFINGSTEN Christoph | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
14. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 00:00 | ||
15. | PARET-PEINTRE Aurelien | Francúzsko | 00:00 | ||
16. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
17. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 00:00 | ||
18. | HARDY Romain | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
19. | POUILLY Félix | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
20. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
21. | THWAITES Scott | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
22. | GAUDU David | Francúzsko | 00:00 | ||
23. | KONRAD Patrick | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
24. | BUDDING Martijn | Rabobank Development Team | 00:00 | ||
25. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 00:00 | ||
26. | LEVARLET Guillaume | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
27. | PERICHON Pierre-Luc | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
28. | BONNAFOND Guillaume | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
29. | LANG Pirmin | IAM Cycling | 00:00 | ||
30. | KÄMNA Lennard | Stölting Service Group | 00:00 | ||
31. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
32. | VACHON Florian | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
33. | MEIJERS Jeroen | Rabobank Development Team | 00:00 | ||
34. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:00 | ||
35. | BILLE Gaetan | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
36. | OOMEN Sam | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
37. | VAN EMDEN Jos | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
38. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
39. | WYSS Marcel | IAM Cycling | 00:00 | ||
40. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 00:00 | ||
41. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 00:00 | ||
42. | CHEVRIER Clément | IAM Cycling | 00:00 | ||
43. | LATOUR Pierre | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
44. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
45. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:00 | ||
46. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 00:00 | ||
47. | MAINARD Jerome | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:00 | ||
48. | VOECKLER Thomas | Direct Energie | 00:00 | ||
49. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
50. | GUAY Julien | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
51. | HUPOND Thierry | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
52. | MOLARD Rudy | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
53. | DE VRIES Hartthijs | Rabobank Development Team | 00:00 | ||
54. | GESINK Robert | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
55. | BAGOT Yoann | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
56. | LEBRETON Kévin | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:00 | ||
57. | SORENSEN Chris Anker | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
58. | FEILLU Brice | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
59. | LENDERINK Peter | Rabobank Development Team | 00:00 | ||
60. | LE GAC Olivier | FDJ | 00:00 | ||
61. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
62. | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
63. | FRIESECKE Gian | Švajčiarsko | 00:00 | ||
64. | MüLLER Patrick | Švajčiarsko | 00:00 | ||
65. | FERASSE Thibault | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:00 | ||
66. | DEVENYNS Dries | IAM Cycling | 00:00 | ||
67. | SOLER Marc | Movistar Team | 00:00 | ||
68. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
69. | JUNGELS Bob | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
70. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
71. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
72. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
73. | VIMPERE Theo | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
74. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
75. | LE TURNIER Matthias | Francúzsko | 00:00 | ||
76. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
77. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
78. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 00:00 | ||
79. | CARAPAZ Richard | Movistar Team | 00:00 | ||
80. | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
81. | PERAUD Jean-Christophe | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
82. | COURTEILLE Arnaud | FDJ | 00:00 | ||
83. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 00:00 | ||
84. | SPENGLER Lukas | Švajčiarsko | 00:00 | ||
85. | FRANKINY Kilian | Švajčiarsko | 00:00 | ||
86. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 00:00 | ||
87. | SIMON Julien | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
88. | MAISON Jérémy | FDJ | 00:00 | ||
89. | MADOUAS Valentin | Francúzsko | 00:00 | ||
90. | GENIEZ Alexandre | FDJ | 00:00 | ||
91. | COPPEL Jérome | IAM Cycling | 00:00 | ||
92. | HOFSTEDE Lennard | Rabobank Development Team | 00:00 | ||
93. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
94. | KOWALSKI Dylan | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
95. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 00:17 | ||
96. | GOUAULT Pierre | HP BTP - Auber93 | 01:43 | ||
97. | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | 01:56 | ||
98. | SCHäPPI Martin | Švajčiarsko | 04:05 | ||
99. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 04:05 | ||
100. | REUTTER Sven | Stölting Service Group | 04:05 | ||
101. | PEREIRA Florent | Roubaix Lille Métropole | 04:05 | ||
102. | BACKOFEN Moritz | Stölting Service Group | 04:05 | ||
103. | LAMMERTINK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 04:05 | ||
104. | VEUCHELEN Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 04:05 | ||
105. | STAMSNIJDER Tom | Team Giant - Alpecin | 06:20 | ||
106. | MADER Gino | Švajčiarsko | 06:20 | ||
107. | KOEP Thomas | Stölting Service Group | 06:31 | ||
108. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 06:31 | ||
109. | DOMONT Axel | Ag2r La Mondiale | 06:31 | ||
110. | HUTAROVIČ Jauhenij | Fortuneo - Vital Concept | 06:59 | ||
111. | SELIG Rüdiger | Bora-Argon 18 | 09:40 | ||
112. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 09:40 | ||
113. | BODIOT Alexis | Equipe Cycliste Armée de Terre | 09:40 | ||
114. | SINNER Benoit | Equipe Cycliste Armée de Terre | 09:40 | ||
115. | PETERS Nans | Francúzsko | 09:40 | ||
116. | BIHEL César | HP BTP - Auber93 | 09:40 | ||
117. | BARBIER Rudy | Roubaix Lille Métropole | 09:40 | ||
118. | DE BACKER Bert | Team Giant - Alpecin | 09:40 | ||
119. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 09:40 | ||
120. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 09:40 | ||
121. | GIRAUD Benjamin | Delko Marseille Provence KTM | 09:40 | ||
122. | ALAPHILIPPE Bryan | Equipe Cycliste Armée de Terre | 12:40 | ||
123. | BARBIER Pierre | Roubaix Lille Métropole | 12:40 | ||
DNF | LEMARCHAND Romain | Stölting Service Group | odstúpil | ||
DNF | TERPSTRA Niki | Etixx - Quick-Step | odstúpil | ||
DNF | VINCENT Léo | Francúzsko | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | TRENTIN Matteo | Etixx - Quick-Step | 7:37:14 | 3 | ||||
2. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 00:00 | |||||
3. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 00:04 | |||||
4. | TURGIS Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:06 | |||||
5. | DUMOULIN Samuel | Ag2r La Mondiale | 00:10 | |||||
6. | RÉZA Kévin | FDJ | 00:10 |
7. | VAN GENECHTEN Jonas | IAM Cycling | 00:10 | ||
8. | BOL Cees | Rabobank Development Team | 00:10 | ||
9. | LOBATO Juan José | Movistar Team | 00:10 | ||
10. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 00:10 | ||
11. | HARDY Romain | Cofidis, Solutions Crédits | 00:10 | ||
12. | MALDONADO Anthony | HP BTP - Auber93 | 00:10 | ||
13. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 00:10 | ||
14. | MAGER Christian | Stölting Service Group | 00:10 | ||
15. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 00:10 | ||
16. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 00:10 | ||
17. | PARET-PEINTRE Aurelien | Francúzsko | 00:10 | ||
18. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 00:10 | ||
19. | PERICHON Pierre-Luc | Fortuneo - Vital Concept | 00:10 | ||
20. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:10 | ||
21. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 00:10 | ||
22. | OOMEN Sam | Team Giant - Alpecin | 00:10 | ||
23. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:10 | ||
24. | WYSS Marcel | IAM Cycling | 00:10 | ||
25. | LEVARLET Guillaume | HP BTP - Auber93 | 00:10 | ||
26. | BONNAFOND Guillaume | Ag2r La Mondiale | 00:10 | ||
27. | KONRAD Patrick | Bora-Argon 18 | 00:10 | ||
28. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 00:10 | ||
29. | MEIJERS Jeroen | Rabobank Development Team | 00:10 | ||
30. | LATOUR Pierre | Ag2r La Mondiale | 00:10 | ||
31. | GAUDU David | Francúzsko | 00:10 | ||
32. | MOLARD Rudy | Cofidis, Solutions Crédits | 00:10 | ||
33. | LE GAC Olivier | FDJ | 00:10 | ||
34. | CHEVRIER Clément | IAM Cycling | 00:10 | ||
35. | POUILLY Félix | Roubaix Lille Métropole | 00:10 | ||
36. | KÄMNA Lennard | Stölting Service Group | 00:10 | ||
37. | PFINGSTEN Christoph | Bora-Argon 18 | 00:10 | ||
38. | FEILLU Brice | Fortuneo - Vital Concept | 00:10 | ||
39. | JUNGELS Bob | Etixx - Quick-Step | 00:10 | ||
40. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:10 | ||
41. | BUDDING Martijn | Rabobank Development Team | 00:10 | ||
42. | LENDERINK Peter | Rabobank Development Team | 00:10 | ||
43. | MAINARD Jerome | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:10 | ||
44. | BILLE Gaetan | Wanty - Groupe Gobert | 00:10 | ||
45. | THWAITES Scott | Bora-Argon 18 | 00:10 | ||
46. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 00:10 | ||
47. | MüLLER Patrick | Švajčiarsko | 00:10 | ||
48. | LANG Pirmin | IAM Cycling | 00:10 | ||
49. | FRIESECKE Gian | Švajčiarsko | 00:10 | ||
50. | DE VRIES Hartthijs | Rabobank Development Team | 00:10 | ||
51. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 00:10 | ||
52. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 00:10 | ||
53. | FERASSE Thibault | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:10 | ||
54. | PERAUD Jean-Christophe | Ag2r La Mondiale | 00:10 | ||
55. | VAN EMDEN Jos | Team LottoNL - Jumbo | 00:10 | ||
56. | VINCENT Léo | Francúzsko | 00:10 | ||
57. | HUPOND Thierry | Delko Marseille Provence KTM | 00:10 | ||
58. | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | 00:10 | ||
59. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 00:10 | ||
60. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 00:10 | ||
61. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 00:10 | ||
62. | VACHON Florian | Fortuneo - Vital Concept | 00:10 | ||
63. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 00:10 | ||
64. | FRANKINY Kilian | Švajčiarsko | 00:10 | ||
65. | SPENGLER Lukas | Švajčiarsko | 00:10 | ||
66. | SORENSEN Chris Anker | Fortuneo - Vital Concept | 00:10 | ||
67. | LE TURNIER Matthias | Francúzsko | 00:10 | ||
68. | GESINK Robert | Team LottoNL - Jumbo | 00:10 | ||
69. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:10 | ||
70. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 00:10 | ||
71. | GUAY Julien | HP BTP - Auber93 | 00:10 | ||
72. | BAGOT Yoann | Cofidis, Solutions Crédits | 00:10 | ||
73. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 00:10 | ||
74. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 00:10 | ||
75. | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | 00:10 | ||
76. | LEBRETON Kévin | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:10 | ||
77. | VIMPERE Theo | HP BTP - Auber93 | 00:10 | ||
78. | MADOUAS Valentin | Francúzsko | 00:10 | ||
79. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 00:10 | ||
80. | VOECKLER Thomas | Direct Energie | 00:10 | ||
81. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:10 | ||
82. | DEVENYNS Dries | IAM Cycling | 00:10 | ||
83. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 00:10 | ||
84. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Vital Concept | 00:10 | ||
85. | CARAPAZ Richard | Movistar Team | 00:10 | ||
86. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 00:10 | ||
87. | HOFSTEDE Lennard | Rabobank Development Team | 00:10 | ||
88. | SOLER Marc | Movistar Team | 00:10 | ||
89. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 00:10 | ||
90. | COURTEILLE Arnaud | FDJ | 00:10 | ||
91. | COPPEL Jérome | IAM Cycling | 00:10 | ||
92. | KOWALSKI Dylan | Roubaix Lille Métropole | 00:10 | ||
93. | GENIEZ Alexandre | FDJ | 00:10 | ||
94. | SIMON Julien | Cofidis, Solutions Crédits | 01:07 | ||
95. | GOUAULT Pierre | HP BTP - Auber93 | 01:53 | ||
96. | MAISON Jérémy | FDJ | 01:56 | ||
97. | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | 02:07 | ||
98. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 02:36 | ||
99. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 04:16 | ||
100. | REUTTER Sven | Stölting Service Group | 04:16 | ||
101. | SCHäPPI Martin | Švajčiarsko | 04:16 | ||
102. | PEREIRA Florent | Roubaix Lille Métropole | 04:16 | ||
103. | LAMMERTINK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 04:16 | ||
104. | VEUCHELEN Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 04:16 | ||
105. | BACKOFEN Moritz | Stölting Service Group | 04:16 | ||
106. | MADER Gino | Švajčiarsko | 06:31 | ||
107. | STAMSNIJDER Tom | Team Giant - Alpecin | 06:31 | ||
108. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 06:41 | ||
109. | KOEP Thomas | Stölting Service Group | 06:41 | ||
110. | HUTAROVIČ Jauhenij | Fortuneo - Vital Concept | 07:09 | ||
111. | DOMONT Axel | Ag2r La Mondiale | 08:42 | ||
112. | BARBIER Rudy | Roubaix Lille Métropole | 09:45 | ||
113. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 09:47 | ||
114. | DE BACKER Bert | Team Giant - Alpecin | 09:51 | ||
115. | GIRAUD Benjamin | Delko Marseille Provence KTM | 09:51 | ||
116. | SELIG Rüdiger | Bora-Argon 18 | 09:51 | ||
117. | SINNER Benoit | Equipe Cycliste Armée de Terre | 09:51 | ||
118. | TERPSTRA Niki | Etixx - Quick-Step | 09:51 | ||
119. | BIHEL César | HP BTP - Auber93 | 09:51 | ||
120. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 09:51 | ||
121. | BODIOT Alexis | Equipe Cycliste Armée de Terre | 09:51 | ||
122. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 09:51 | ||
123. | PETERS Nans | Francúzsko | 09:51 | ||
124. | BARBIER Pierre | Roubaix Lille Métropole | 12:51 | ||
125. | ALAPHILIPPE Bryan | Equipe Cycliste Armée de Terre | 12:51 |
profil etapy (© tourdelain.com) |
3. | 12.8. | Nantua > Lélex MontsJura | 140 km | Oomen |
Tretia etapa dostala jazdcov do zaujímavých kopcov, najťažším stúpaním bola posledná horská prémia Col de Menthiéres (9,3 km; 7 %), kde sa dalo atakovať, ale potom zostávalo do cieľa ešte 21 kilometrov, ktoré boli zakončené postupným stúpaním. O hlavný únik sa postarali Quemeneur (Direct Energie) a Di Gregorio (Delko Marseille), ale táto dvojica nemala šancu na úspech na pripravených kopcoch.
Na poslednom sa obidvaja vrátili späť do balíka a na Col de Menthiéres sa rozhodli atakovať De Clercq, Peraud a Pedrero. Tento pohyb nebol síce rozhodujúci, ale na poslednom kopci sa potrhal pelotón a vpredu zostalo len 15 borcov. Na záverečných úsekoch potom predviedli zaujímavý atak Latour, Oomen, G. Martin a Gaudu, ktorí sa dokázali vzdialiť malej skupine prenasledovateľov.
Pred cieľom sa ešte situácia menila, ale definitívnu bodku za vývojom etapy predviedol Sam Oomen (Giant-Alepcin), ktorý zaútočil tesne pred cieľovou páskou a ukoristil etapový triumf. Pre talentovaného 20-ročného jazdca to bolo prvé víťazstvo medzi profesionálmi a nádejný vrchár sa dostal aj na čelo priebežnej klasifikácie. Za ním sa v cieli objavili Pierre Latour a Bart de Clerq.
Výsledky | ||||||||
1. | OOMEN Sam | Team Giant - Alpecin | 3:43:49 | 14 | ||||
2. | LATOUR Pierre | Ag2r La Mondiale | 00:01 | 5 | ||||
3. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 00:01 | 3 | ||||
4. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:01 | |||||
5. | GAUDU David | Francúzsko | 00:01 | |||||
6. | GENIEZ Alexandre | FDJ | 00:33 |
7. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 00:33 | ||
8. | KONRAD Patrick | Bora-Argon 18 | 00:33 | ||
9. | HARDY Romain | Cofidis, Solutions Crédits | 00:35 | ||
10. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:35 | ||
11. | VINCENT Léo | Francúzsko | 00:35 | ||
12. | FEILLU Brice | Fortuneo - Vital Concept | 00:35 | ||
13. | LEVARLET Guillaume | HP BTP - Auber93 | 00:35 | ||
14. | DEVENYNS Dries | IAM Cycling | 00:35 | ||
15. | FRANKINY Kilian | Švajčiarsko | 00:35 | ||
16. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 00:38 | ||
17. | MOLARD Rudy | Cofidis, Solutions Crédits | 00:38 | ||
18. | WYSS Marcel | IAM Cycling | 00:40 | ||
19. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 02:03 | ||
20. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 03:20 | ||
21. | GESINK Robert | Team LottoNL - Jumbo | 03:20 | ||
22. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 03:20 | ||
23. | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | 03:20 | ||
24. | JUNGELS Bob | Etixx - Quick-Step | 03:20 | ||
25. | SOLER Marc | Movistar Team | 04:58 | ||
26. | MEIJERS Jeroen | Rabobank Development Team | 05:27 | ||
27. | MAGER Christian | Stölting Service Group | 05:27 | ||
28. | MüLLER Patrick | Švajčiarsko | 05:27 | ||
29. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 05:27 | ||
30. | SORENSEN Chris Anker | Fortuneo - Vital Concept | 05:27 | ||
31. | LE TURNIER Matthias | Francúzsko | 05:27 | ||
32. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 05:27 | ||
33. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 05:27 | ||
34. | PARET-PEINTRE Aurelien | Francúzsko | 05:27 | ||
35. | CHEVRIER Clément | IAM Cycling | 05:27 | ||
36. | VIMPERE Theo | HP BTP - Auber93 | 05:27 | ||
37. | HOFSTEDE Lennard | Rabobank Development Team | 05:27 | ||
38. | MADOUAS Valentin | Francúzsko | 05:27 | ||
39. | VOECKLER Thomas | Direct Energie | 05:33 | ||
40. | POUILLY Félix | Roubaix Lille Métropole | 10:13 | ||
41. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 10:13 | ||
42. | PFINGSTEN Christoph | Bora-Argon 18 | 10:13 | ||
43. | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | 10:13 | ||
44. | MAINARD Jerome | Equipe Cycliste Armée de Terre | 10:13 | ||
45. | GOUAULT Pierre | HP BTP - Auber93 | 10:13 | ||
46. | BAGOT Yoann | Cofidis, Solutions Crédits | 10:13 | ||
47. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 10:13 | ||
48. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 10:13 | ||
49. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 10:13 | ||
50. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 10:13 | ||
51. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 10:13 | ||
52. | SIMON Julien | Cofidis, Solutions Crédits | 10:13 | ||
53. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 10:42 | ||
54. | TERPSTRA Niki | Etixx - Quick-Step | 13:27 | ||
55. | TRENTIN Matteo | Etixx - Quick-Step | 13:27 | ||
56. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Vital Concept | 13:27 | ||
57. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 13:27 | ||
58. | FRIESECKE Gian | Švajčiarsko | 13:27 | ||
59. | THWAITES Scott | Bora-Argon 18 | 13:27 | ||
60. | CARAPAZ Richard | Movistar Team | 13:27 | ||
61. | VAN GENECHTEN Jonas | IAM Cycling | 13:27 | ||
62. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 13:27 | ||
63. | VACHON Florian | Fortuneo - Vital Concept | 13:27 | ||
64. | COPPEL Jérome | IAM Cycling | 13:27 | ||
65. | DE VRIES Hartthijs | Rabobank Development Team | 13:27 | ||
66. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 13:27 | ||
67. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 13:27 | ||
68. | VAN EMDEN Jos | Team LottoNL - Jumbo | 13:27 | ||
69. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 13:27 | ||
70. | LEBRETON Kévin | Equipe Cycliste Armée de Terre | 13:27 | ||
71. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 13:27 | ||
72. | LE GAC Olivier | FDJ | 13:27 | ||
73. | STAMSNIJDER Tom | Team Giant - Alpecin | 13:27 | ||
74. | KÄMNA Lennard | Stölting Service Group | 13:27 | ||
75. | BUDDING Martijn | Rabobank Development Team | 13:27 | ||
76. | PERAUD Jean-Christophe | Ag2r La Mondiale | 14:43 | ||
77. | BONNAFOND Guillaume | Ag2r La Mondiale | 14:43 | ||
78. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 16:42 | ||
79. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 16:42 | ||
80. | BILLE Gaetan | Wanty - Groupe Gobert | 16:42 | ||
81. | HUPOND Thierry | Delko Marseille Provence KTM | 16:42 | ||
82. | GUAY Julien | HP BTP - Auber93 | 16:42 | ||
83. | BOL Cees | Rabobank Development Team | 16:42 | ||
84. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 16:42 | ||
85. | REUTTER Sven | Stölting Service Group | 16:42 | ||
86. | RÉZA Kévin | FDJ | 16:42 | ||
87. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 19:03 | ||
88. | LOBATO Juan José | Movistar Team | 20:05 | ||
89. | MAISON Jérémy | FDJ | 20:05 | ||
90. | PERICHON Pierre-Luc | Fortuneo - Vital Concept | 21:56 | ||
91. | HUTAROVIČ Jauhenij | Fortuneo - Vital Concept | 21:56 | ||
92. | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | 21:56 | ||
93. | SINNER Benoit | Equipe Cycliste Armée de Terre | 21:56 | ||
94. | BACKOFEN Moritz | Stölting Service Group | 21:56 | ||
95. | PEREIRA Florent | Roubaix Lille Métropole | 21:56 | ||
96. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 21:56 | ||
97. | DUMOULIN Samuel | Ag2r La Mondiale | 21:56 | ||
98. | PETERS Nans | Francúzsko | 21:56 | ||
99. | VEUCHELEN Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 21:56 | ||
100. | DOMONT Axel | Ag2r La Mondiale | 21:56 | ||
101. | FERASSE Thibault | Equipe Cycliste Armée de Terre | 21:56 | ||
102. | BARBIER Rudy | Roubaix Lille Métropole | 21:56 | ||
103. | SCHäPPI Martin | Švajčiarsko | 21:56 | ||
104. | BODIOT Alexis | Equipe Cycliste Armée de Terre | 21:56 | ||
105. | LENDERINK Peter | Rabobank Development Team | 21:56 | ||
106. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 21:56 | ||
107. | SELIG Rüdiger | Bora-Argon 18 | 21:56 | ||
108. | LANG Pirmin | IAM Cycling | 21:56 | ||
109. | SPENGLER Lukas | Švajčiarsko | 21:56 | ||
110. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 21:56 | ||
111. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 21:56 | ||
112. | COURTEILLE Arnaud | FDJ | 21:56 | ||
113. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 21:56 | ||
114. | KOWALSKI Dylan | Roubaix Lille Métropole | 21:56 | ||
115. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 21:56 | ||
116. | DE BACKER Bert | Team Giant - Alpecin | 21:56 | ||
117. | BARBIER Pierre | Roubaix Lille Métropole | 32:12 | ||
118. | GIRAUD Benjamin | Delko Marseille Provence KTM | 32:12 | ||
119. | ALAPHILIPPE Bryan | Equipe Cycliste Armée de Terre | 32:12 | ||
120. | LAMMERTINK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 32:12 | ||
DNS | MALDONADO Anthony | HP BTP - Auber93 | neštart. | ||
DNS | MADER Gino | Švajčiarsko | neštart. | ||
DNF | BIHEL César | HP BTP - Auber93 | odstúpil | ||
DNF | KOEP Thomas | Stölting Service Group | odstúpil | ||
DNF | TURGIS Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | odstúpil |
Skryť výsledky
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | OOMEN Sam | Team Giant - Alpecin | 11:21:03 | 3 | ||||
2. | LATOUR Pierre | Ag2r La Mondiale | 00:05 | |||||
3. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 00:07 | |||||
4. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:11 | |||||
5. | GAUDU David | Francúzsko | 00:11 | |||||
6. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 00:43 |
7. | KONRAD Patrick | Bora-Argon 18 | 00:43 | ||
8. | GENIEZ Alexandre | FDJ | 00:43 | ||
9. | HARDY Romain | Cofidis, Solutions Crédits | 00:45 | ||
10. | LEVARLET Guillaume | HP BTP - Auber93 | 00:45 | ||
11. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:45 | ||
12. | FEILLU Brice | Fortuneo - Vital Concept | 00:45 | ||
13. | VINCENT Léo | Francúzsko | 00:45 | ||
14. | FRANKINY Kilian | Švajčiarsko | 00:45 | ||
15. | DEVENYNS Dries | IAM Cycling | 00:45 | ||
16. | MOLARD Rudy | Cofidis, Solutions Crédits | 00:48 | ||
17. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 00:48 | ||
18. | WYSS Marcel | IAM Cycling | 00:50 | ||
19. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 02:13 | ||
20. | JUNGELS Bob | Etixx - Quick-Step | 03:30 | ||
21. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 03:30 | ||
22. | GESINK Robert | Team LottoNL - Jumbo | 03:30 | ||
23. | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | 03:30 | ||
24. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 03:30 | ||
25. | SOLER Marc | Movistar Team | 05:08 | ||
26. | MAGER Christian | Stölting Service Group | 05:37 | ||
27. | PARET-PEINTRE Aurelien | Francúzsko | 05:37 | ||
28. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 05:37 | ||
29. | MEIJERS Jeroen | Rabobank Development Team | 05:37 | ||
30. | CHEVRIER Clément | IAM Cycling | 05:37 | ||
31. | MüLLER Patrick | Švajčiarsko | 05:37 | ||
32. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 05:37 | ||
33. | SORENSEN Chris Anker | Fortuneo - Vital Concept | 05:37 | ||
34. | LE TURNIER Matthias | Francúzsko | 05:37 | ||
35. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 05:37 | ||
36. | VIMPERE Theo | HP BTP - Auber93 | 05:37 | ||
37. | MADOUAS Valentin | Francúzsko | 05:37 | ||
38. | HOFSTEDE Lennard | Rabobank Development Team | 05:37 | ||
39. | VOECKLER Thomas | Direct Energie | 05:43 | ||
40. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 10:23 | ||
41. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 10:23 | ||
42. | POUILLY Félix | Roubaix Lille Métropole | 10:23 | ||
43. | PFINGSTEN Christoph | Bora-Argon 18 | 10:23 | ||
44. | MAINARD Jerome | Equipe Cycliste Armée de Terre | 10:23 | ||
45. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 10:23 | ||
46. | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | 10:23 | ||
47. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 10:23 | ||
48. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 10:23 | ||
49. | BAGOT Yoann | Cofidis, Solutions Crédits | 10:23 | ||
50. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 10:23 | ||
51. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 10:52 | ||
52. | SIMON Julien | Cofidis, Solutions Crédits | 11:20 | ||
53. | GOUAULT Pierre | HP BTP - Auber93 | 12:06 | ||
54. | TRENTIN Matteo | Etixx - Quick-Step | 13:27 | ||
55. | VAN GENECHTEN Jonas | IAM Cycling | 13:37 | ||
56. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 13:37 | ||
57. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 13:37 | ||
58. | LE GAC Olivier | FDJ | 13:37 | ||
59. | KÄMNA Lennard | Stölting Service Group | 13:37 | ||
60. | THWAITES Scott | Bora-Argon 18 | 13:37 | ||
61. | FRIESECKE Gian | Švajčiarsko | 13:37 | ||
62. | BUDDING Martijn | Rabobank Development Team | 13:37 | ||
63. | DE VRIES Hartthijs | Rabobank Development Team | 13:37 | ||
64. | VAN EMDEN Jos | Team LottoNL - Jumbo | 13:37 | ||
65. | VACHON Florian | Fortuneo - Vital Concept | 13:37 | ||
66. | LEBRETON Kévin | Equipe Cycliste Armée de Terre | 13:37 | ||
67. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Vital Concept | 13:37 | ||
68. | CARAPAZ Richard | Movistar Team | 13:37 | ||
69. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 13:37 | ||
70. | COPPEL Jérome | IAM Cycling | 13:37 | ||
71. | BONNAFOND Guillaume | Ag2r La Mondiale | 14:53 | ||
72. | PERAUD Jean-Christophe | Ag2r La Mondiale | 14:53 | ||
73. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 16:03 | ||
74. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 16:46 | ||
75. | RÉZA Kévin | FDJ | 16:52 | ||
76. | BOL Cees | Rabobank Development Team | 16:52 | ||
77. | BILLE Gaetan | Wanty - Groupe Gobert | 16:52 | ||
78. | HUPOND Thierry | Delko Marseille Provence KTM | 16:52 | ||
79. | GUAY Julien | HP BTP - Auber93 | 16:52 | ||
80. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 16:52 | ||
81. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 17:43 | ||
82. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 19:13 | ||
83. | STAMSNIJDER Tom | Team Giant - Alpecin | 19:58 | ||
84. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 20:08 | ||
85. | LOBATO Juan José | Movistar Team | 20:15 | ||
86. | REUTTER Sven | Stölting Service Group | 20:58 | ||
87. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 21:56 | ||
88. | MAISON Jérémy | FDJ | 22:01 | ||
89. | DUMOULIN Samuel | Ag2r La Mondiale | 22:06 | ||
90. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 22:06 | ||
91. | PERICHON Pierre-Luc | Fortuneo - Vital Concept | 22:06 | ||
92. | LENDERINK Peter | Rabobank Development Team | 22:06 | ||
93. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 22:06 | ||
94. | LANG Pirmin | IAM Cycling | 22:06 | ||
95. | FERASSE Thibault | Equipe Cycliste Armée de Terre | 22:06 | ||
96. | SPENGLER Lukas | Švajčiarsko | 22:06 | ||
97. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 22:06 | ||
98. | COURTEILLE Arnaud | FDJ | 22:06 | ||
99. | KOWALSKI Dylan | Roubaix Lille Métropole | 22:06 | ||
100. | TERPSTRA Niki | Etixx - Quick-Step | 23:18 | ||
101. | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | 24:03 | ||
102. | SCHäPPI Martin | Švajčiarsko | 26:12 | ||
103. | PEREIRA Florent | Roubaix Lille Métropole | 26:12 | ||
104. | BACKOFEN Moritz | Stölting Service Group | 26:12 | ||
105. | VEUCHELEN Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 26:12 | ||
106. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 26:33 | ||
107. | HUTAROVIČ Jauhenij | Fortuneo - Vital Concept | 29:05 | ||
108. | DOMONT Axel | Ag2r La Mondiale | 30:38 | ||
109. | BARBIER Rudy | Roubaix Lille Métropole | 31:41 | ||
110. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 31:43 | ||
111. | DE BACKER Bert | Team Giant - Alpecin | 31:47 | ||
112. | SINNER Benoit | Equipe Cycliste Armée de Terre | 31:47 | ||
113. | SELIG Rüdiger | Bora-Argon 18 | 31:47 | ||
114. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 31:47 | ||
115. | BODIOT Alexis | Equipe Cycliste Armée de Terre | 31:47 | ||
116. | PETERS Nans | Francúzsko | 31:47 | ||
117. | LAMMERTINK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 36:28 | ||
118. | GIRAUD Benjamin | Delko Marseille Provence KTM | 42:03 | ||
119. | BARBIER Pierre | Roubaix Lille Métropole | 45:03 | ||
120. | ALAPHILIPPE Bryan | Equipe Cycliste Armée de Terre | 45:03 |
profil etapy (© tourdelain.com) |
4. | 13.8. | Lagnieu > Belley | 127 km | Geniez |
Kľúčovým bodom poslednej etapy bolo stúpanie Col du Grand Colombier (12 km; 7 %), ktoré sa však nachádzalo až 40 km pred cieľom, aby mohlo rozhodnúť o osude pretekov. Na tomto kopci sme videli niekoľko útokov, ten najsilnejší predviedli v závere Maxime Monfort a Danilo Wyss, ktorí si chceli vybudovať rozhodujúci odstup, ale hlavná skupina ich nikde nepustila. V tejto partii sťahoval náskok tím Movistar a týmto borcom sa nakoniec podarilo eliminovať vedúcu dvojicu.
V špurte najsilnejších jazdcov bol napokon najrýchlejší Alexandre Geniez, ktorý si zaslúžil etapový triumf za predchádzajúce aktívne predstavenia. Na jazdca tímu FDJ nestačil Romain Hardy z Cofidisu. Celkovým víťazom sa stal talentovaný holandský vrchár Sam Oomen, ktorý len potvrdil zvesti o tom, že môže mať pred sebou veľkú kariéru.
Výsledky | ||||||||
1. | GENIEZ Alexandre | FDJ | 3:28:46 | 14 | ||||
2. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 00:00 | 5 | ||||
3. | LATOUR Pierre | Ag2r La Mondiale | 00:00 | 3 | ||||
4. | WYSS Marcel | IAM Cycling | 00:00 | |||||
5. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | |||||
6. | OOMEN Sam | Team Giant - Alpecin | 00:00 |
7. | FRANKINY Kilian | Švajčiarsko | 00:00 | ||
8. | GAUDU David | Francúzsko | 00:00 | ||
9. | HARDY Romain | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
10. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 00:04 | ||
11. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:07 | ||
12. | MOLARD Rudy | Cofidis, Solutions Crédits | 00:12 | ||
13. | VINCENT Léo | Francúzsko | 00:56 | ||
14. | MAGER Christian | Stölting Service Group | 00:56 | ||
15. | KONRAD Patrick | Bora-Argon 18 | 00:56 | ||
16. | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | 00:56 | ||
17. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:56 | ||
18. | FEILLU Brice | Fortuneo - Vital Concept | 00:56 | ||
19. | LEVARLET Guillaume | HP BTP - Auber93 | 00:56 | ||
20. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 00:56 | ||
21. | DEVENYNS Dries | IAM Cycling | 00:59 | ||
22. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 00:59 | ||
23. | GESINK Robert | Team LottoNL - Jumbo | 00:59 | ||
24. | JUNGELS Bob | Etixx - Quick-Step | 02:07 | ||
25. | VOECKLER Thomas | Direct Energie | 06:18 | ||
26. | MADOUAS Valentin | Francúzsko | 06:34 | ||
27. | PARET-PEINTRE Aurelien | Francúzsko | 06:34 | ||
28. | CHEVRIER Clément | IAM Cycling | 06:34 | ||
29. | BONNAFOND Guillaume | Ag2r La Mondiale | 06:34 | ||
30. | SOLER Marc | Movistar Team | 06:34 | ||
31. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 06:36 | ||
32. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 06:36 | ||
33. | SIMON Julien | Cofidis, Solutions Crédits | 09:28 | ||
34. | HUPOND Thierry | Delko Marseille Provence KTM | 09:28 | ||
35. | DE VRIES Hartthijs | Rabobank Development Team | 09:28 | ||
36. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 09:28 | ||
37. | COPPEL Jérome | IAM Cycling | 09:28 | ||
38. | BAGOT Yoann | Cofidis, Solutions Crédits | 09:28 | ||
39. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 09:28 | ||
40. | LEBRETON Kévin | Equipe Cycliste Armée de Terre | 09:28 | ||
41. | VIMPERE Theo | HP BTP - Auber93 | 09:28 | ||
42. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 09:28 | ||
43. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 09:28 | ||
44. | PERAUD Jean-Christophe | Ag2r La Mondiale | 09:28 | ||
45. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 09:28 | ||
46. | MAISON Jérémy | FDJ | 09:28 | ||
47. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 09:28 | ||
48. | KÄMNA Lennard | Stölting Service Group | 09:28 | ||
49. | SORENSEN Chris Anker | Fortuneo - Vital Concept | 11:42 | ||
50. | MüLLER Patrick | Švajčiarsko | 11:42 | ||
51. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 11:42 | ||
52. | GOUAULT Pierre | HP BTP - Auber93 | 11:42 | ||
53. | MEIJERS Jeroen | Rabobank Development Team | 11:42 | ||
54. | VAN EMDEN Jos | Team LottoNL - Jumbo | 11:42 | ||
55. | FRIESECKE Gian | Švajčiarsko | 11:42 | ||
56. | LE TURNIER Matthias | Francúzsko | 11:42 | ||
57. | VEUCHELEN Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 11:42 | ||
58. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 11:48 | ||
59. | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | 15:46 | ||
60. | PFINGSTEN Christoph | Bora-Argon 18 | 15:46 | ||
61. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 18:14 | ||
62. | LENDERINK Peter | Rabobank Development Team | 18:14 | ||
63. | CARAPAZ Richard | Movistar Team | 18:14 | ||
64. | DOMONT Axel | Ag2r La Mondiale | 18:14 | ||
65. | THWAITES Scott | Bora-Argon 18 | 18:14 | ||
66. | POUILLY Félix | Roubaix Lille Métropole | 18:14 | ||
67. | LAMMERTINK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 18:14 | ||
68. | MAINARD Jerome | Equipe Cycliste Armée de Terre | 18:14 | ||
69. | PETERS Nans | Francúzsko | 18:14 | ||
70. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Vital Concept | 18:14 | ||
71. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 18:14 | ||
72. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 18:14 | ||
73. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 18:14 | ||
74. | VACHON Florian | Fortuneo - Vital Concept | 18:14 | ||
75. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 18:14 | ||
76. | REUTTER Sven | Stölting Service Group | 18:14 | ||
77. | HOFSTEDE Lennard | Rabobank Development Team | 18:14 | ||
78. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 18:14 | ||
79. | LE GAC Olivier | FDJ | 23:18 | ||
80. | RÉZA Kévin | FDJ | 23:18 | ||
81. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 23:18 | ||
82. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 23:18 | ||
83. | BOL Cees | Rabobank Development Team | 23:18 | ||
84. | SCHäPPI Martin | Švajčiarsko | 23:18 | ||
85. | VAN GENECHTEN Jonas | IAM Cycling | 23:18 | ||
86. | BILLE Gaetan | Wanty - Groupe Gobert | 23:18 | ||
87. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 23:18 | ||
88. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 23:18 | ||
89. | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | 23:18 | ||
90. | LANG Pirmin | IAM Cycling | 23:18 | ||
91. | PEREIRA Florent | Roubaix Lille Métropole | 23:18 | ||
92. | SPENGLER Lukas | Švajčiarsko | 23:18 | ||
93. | SINNER Benoit | Equipe Cycliste Armée de Terre | 23:18 | ||
94. | BARBIER Pierre | Roubaix Lille Métropole | 23:18 | ||
95. | FERASSE Thibault | Equipe Cycliste Armée de Terre | 23:18 | ||
96. | PERICHON Pierre-Luc | Fortuneo - Vital Concept | 23:18 | ||
97. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 23:18 | ||
98. | KOWALSKI Dylan | Roubaix Lille Métropole | 23:18 | ||
99. | TRENTIN Matteo | Etixx - Quick-Step | 23:18 | ||
100. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 23:18 | ||
101. | STAMSNIJDER Tom | Team Giant - Alpecin | 23:18 | ||
102. | DUMOULIN Samuel | Ag2r La Mondiale | 23:18 | ||
103. | GUAY Julien | HP BTP - Auber93 | 23:18 | ||
104. | BARBIER Rudy | Roubaix Lille Métropole | 23:18 | ||
105. | SELIG Rüdiger | Bora-Argon 18 | 23:18 | ||
106. | TERPSTRA Niki | Etixx - Quick-Step | 23:18 | ||
107. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 23:18 | ||
108. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 23:18 | ||
109. | COURTEILLE Arnaud | FDJ | 23:18 | ||
DNS | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | neštart. | ||
DNF | ALAPHILIPPE Bryan | Equipe Cycliste Armée de Terre | odstúpil | ||
DNF | BODIOT Alexis | Equipe Cycliste Armée de Terre | odstúpil | ||
DNF | CORNU Jeremy | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | DE BACKER Bert | Team Giant - Alpecin | odstúpil | ||
DNF | GIRAUD Benjamin | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | HUTAROVIČ Jauhenij | Fortuneo - Vital Concept | odstúpil | ||
DNF | LOBATO Juan José | Movistar Team | odstúpil | ||
DNF | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | odstúpil |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | OOMEN Sam | Team Giant - Alpecin | 14:49:49 | 125 | ||||
2. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 00:01 | 85 | ||||
3. | LATOUR Pierre | Ag2r La Mondiale | 00:01 | 70 | ||||
4. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:11 | 60 | ||||
5. | GAUDU David | Francúzsko | 00:11 | 50 | ||||
6. | GENIEZ Alexandre | FDJ | 00:33 | 40 |
7. | FRANKINY Kilian | Švajčiarsko | 00:45 | 35 | |
8. | WYSS Marcel | IAM Cycling | 00:50 | 30 | |
9. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:52 | 25 | |
10. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 00:52 | 20 | |
11. | MOLARD Rudy | Cofidis, Solutions Crédits | 01:00 | 15 | |
12. | HARDY Romain | Cofidis, Solutions Crédits | 01:15 | 10 | |
13. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 01:39 | 5 | |
14. | KONRAD Patrick | Bora-Argon 18 | 01:39 | 5 | |
15. | LEVARLET Guillaume | HP BTP - Auber93 | 01:41 | 5 | |
16. | FEILLU Brice | Fortuneo - Vital Concept | 01:41 | 3 | |
17. | VINCENT Léo | Francúzsko | 01:41 | 3 | |
18. | DEVENYNS Dries | IAM Cycling | 01:44 | 3 | |
19. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 04:26 | 3 | |
20. | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | 04:26 | 3 | |
21. | GESINK Robert | Team LottoNL - Jumbo | 04:29 | 3 | |
22. | JUNGELS Bob | Etixx - Quick-Step | 05:37 | 3 | |
23. | MAGER Christian | Stölting Service Group | 06:33 | 3 | |
24. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 11:41 | 3 | |
25. | SOLER Marc | Movistar Team | 11:42 | 3 | |
26. | VOECKLER Thomas | Direct Energie | 12:01 | ||
27. | PARET-PEINTRE Aurelien | Francúzsko | 12:11 | ||
28. | CHEVRIER Clément | IAM Cycling | 12:11 | ||
29. | MADOUAS Valentin | Francúzsko | 12:11 | ||
30. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 12:58 | ||
31. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 14:36 | ||
32. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 15:05 | ||
33. | VIMPERE Theo | HP BTP - Auber93 | 15:05 | ||
34. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 16:59 | ||
35. | MEIJERS Jeroen | Rabobank Development Team | 17:19 | ||
36. | MüLLER Patrick | Švajčiarsko | 17:19 | ||
37. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 17:19 | ||
38. | SORENSEN Chris Anker | Fortuneo - Vital Concept | 17:19 | ||
39. | LE TURNIER Matthias | Francúzsko | 17:19 | ||
40. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 17:28 | ||
41. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 19:51 | ||
42. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 19:51 | ||
43. | BAGOT Yoann | Cofidis, Solutions Crédits | 19:51 | ||
44. | SIMON Julien | Cofidis, Solutions Crédits | 20:48 | ||
45. | BONNAFOND Guillaume | Ag2r La Mondiale | 21:27 | ||
46. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 23:05 | ||
47. | DE VRIES Hartthijs | Rabobank Development Team | 23:05 | ||
48. | KÄMNA Lennard | Stölting Service Group | 23:05 | ||
49. | LEBRETON Kévin | Equipe Cycliste Armée de Terre | 23:05 | ||
50. | COPPEL Jérome | IAM Cycling | 23:05 | ||
51. | GOUAULT Pierre | HP BTP - Auber93 | 23:48 | ||
52. | HOFSTEDE Lennard | Rabobank Development Team | 23:51 | ||
53. | PERAUD Jean-Christophe | Ag2r La Mondiale | 24:21 | ||
54. | FRIESECKE Gian | Švajčiarsko | 25:19 | ||
55. | VAN EMDEN Jos | Team LottoNL - Jumbo | 25:19 | ||
56. | PFINGSTEN Christoph | Bora-Argon 18 | 26:09 | ||
57. | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | 26:09 | ||
58. | HUPOND Thierry | Delko Marseille Provence KTM | 26:20 | ||
59. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 27:51 | ||
60. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 28:37 | ||
61. | POUILLY Félix | Roubaix Lille Métropole | 28:37 | ||
62. | MAINARD Jerome | Equipe Cycliste Armée de Terre | 28:37 | ||
63. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 28:37 | ||
64. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 28:37 | ||
65. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 28:55 | ||
66. | MAISON Jérémy | FDJ | 31:29 | ||
67. | THWAITES Scott | Bora-Argon 18 | 31:51 | ||
68. | VACHON Florian | Fortuneo - Vital Concept | 31:51 | ||
69. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Vital Concept | 31:51 | ||
70. | CARAPAZ Richard | Movistar Team | 31:51 | ||
71. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 31:51 | ||
72. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 35:06 | ||
73. | TRENTIN Matteo | Etixx - Quick-Step | 36:45 | ||
74. | VAN GENECHTEN Jonas | IAM Cycling | 36:55 | ||
75. | LE GAC Olivier | FDJ | 36:55 | ||
76. | BUDDING Martijn | Rabobank Development Team | 36:55 | ||
77. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 37:27 | ||
78. | VEUCHELEN Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 37:54 | ||
79. | REUTTER Sven | Stölting Service Group | 39:12 | ||
80. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 40:04 | ||
81. | RÉZA Kévin | FDJ | 40:10 | ||
82. | BOL Cees | Rabobank Development Team | 40:10 | ||
83. | BILLE Gaetan | Wanty - Groupe Gobert | 40:10 | ||
84. | GUAY Julien | HP BTP - Auber93 | 40:10 | ||
85. | LENDERINK Peter | Rabobank Development Team | 40:20 | ||
86. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 41:01 | ||
87. | STAMSNIJDER Tom | Team Giant - Alpecin | 43:16 | ||
88. | DUMOULIN Samuel | Ag2r La Mondiale | 45:24 | ||
89. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 45:24 | ||
90. | PERICHON Pierre-Luc | Fortuneo - Vital Concept | 45:24 | ||
91. | LANG Pirmin | IAM Cycling | 45:24 | ||
92. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 45:24 | ||
93. | FERASSE Thibault | Equipe Cycliste Armée de Terre | 45:24 | ||
94. | SPENGLER Lukas | Švajčiarsko | 45:24 | ||
95. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 45:24 | ||
96. | COURTEILLE Arnaud | FDJ | 45:24 | ||
97. | KOWALSKI Dylan | Roubaix Lille Métropole | 45:24 | ||
98. | TERPSTRA Niki | Etixx - Quick-Step | 46:36 | ||
99. | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | 47:21 | ||
100. | DOMONT Axel | Ag2r La Mondiale | 48:52 | ||
101. | SCHäPPI Martin | Švajčiarsko | 49:30 | ||
102. | PEREIRA Florent | Roubaix Lille Métropole | 49:30 | ||
103. | BACKOFEN Moritz | Stölting Service Group | 49:30 | ||
104. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 49:51 | ||
105. | PETERS Nans | Francúzsko | 50:01 | ||
106. | LAMMERTINK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 54:42 | ||
107. | BARBIER Rudy | Roubaix Lille Métropole | 54:59 | ||
108. | SINNER Benoit | Equipe Cycliste Armée de Terre | 55:05 | ||
109. | SELIG Rüdiger | Bora-Argon 18 | 55:05 | ||
110. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 55:05 | ||
111. | BARBIER Pierre | Roubaix Lille Métropole | 1:08:21 |
profil etapy (© tourdelain.com) |