Tour du Limousin 2016 (2.1), 16. - 19. augusta (704 km) - 49. ročník
1. | 16.8. | Limoges > Oradour-sur-Glane | 165 km | Rosskopf | ||
2. | 17.8. | Dun-le-Palestel > Auzances | 174 km | Maikin | ||
3. | 18.8. | Le Lonzac > Liginiac | 180 km | Colbrelli | ||
4. | 19.8. | St-Léonard Noblat > Limoges | 185 km | Colbrelli |
Štartová listina |
1. | 1.8. | Limoges > Oradour-sur-Glane | 165 km | Rosskopf |
Tour du Limousin patrí do jedenásťčlennej série francúzskych etapákov prvej kategórie, kde zvyknú zbierať víťazstvá domáci borci ako Nacer Bouhanni, Arnaud Démare či Bryan Coquard. Vďaka zvlnenému terénu a bonifikáciám sa dalo očakávať, že až na Démara, ktorý dal prednosť Hamburgu, si triumfy i celkové víťazstvo podelí dvojica z Cofidisu a Direct Energie. Vlani zaskočil miestnych favoritov Talian Sonny Colbrelli z Bardiani a sem prišiel tento výkon obhajovať. Jeho výhodou je terén, pri ktorom treba byť neustále v strehu. My sme mali v štartovej listine Erika Bašku, ktorý mal predpoklady na pódiové umiestnenia, no proti vymenovanej trojici to rozhodne nemal ľahké. Boli sme tiež zvedaví na výkon Petra Velitsa.
Prvá hodina bola podľa očakávania veľmi bojovná a nepodarilo sa vytvoriť klasický únik. Nikto ešte nemal stratu v celkovom poradí a drvivá väčšina ľudí si verila na takomto profile, takže išlo sa mimoriadne rýchlo s množstvom pokusov. V druhej hodine sa dokonca odpútala až trinásťčlenná skupina, ktorá si vybudovala náskok 80-tich sekúnd. Boli tam Hubert Dupont (Ag2r), Joey Rosskopf, Manuel Senni (BMC), Cédric Pineau (FDJ), Julien Loubet (Fortuneo), Nicolas Edet (Cofidis), Rodolfo Torres (Androni), Diego Rubio (Caja Rural), Sjoerd Van Ginneken (Roompot), Sergej Nikolajev (RusVelo), Flavien Dassonville, Theo Vimpére (Auber 93) a Yoann Barbas (Armée).
Pelotón im, pochopiteľne, nemohol dovoliť veľký náskok, no množstvo tímov nemuselo pracovať. Na tempe sa striedali iba jazdci Tinkoffu, Cofidisu a Direct Energie. Tí jasne chceli špurtovať. Náskok sa maximálne vyšplhal na dve a pol minúty, ale aj to mohlo šprintérom narobiť problémy.
V ďalšom priebehu etapy pokračovala veľká naháňačka a čelná skupina sa postupne začala zmenšovať. Ako prvý ju opustil Nikolajev, nasledovali Barbas a Pineau. K tempu v pelotóne mohla tak prispieť aj zostava FDJ. Rozostup ostával na hranici minúty a trištvrte tridsať kilometrov pred dojazdom v Oradour-sur-Glane.
Tempo sa neustále zvyšovalo a spravodajské kanály pretekov hlásili, že s pelotónom mnoho pretekárov stráca kontakt. Medzi nimi bol, žiaľ, aj Erik Baška (Tinkoff). Napokon ho to ale vôbec mrzieť nemuselo, pretože početný únik nachytal pelotón na hruškách a napokon sa šestica najodolnejších pobila o triumf v špurte, keďže nemali čas taktizovať. Vyhral Joey Rosskopf z BMC pred Hubertom Dupontom (Ag2r) a Nicolasom Edetom (Cofidis). Špurt pelotónu si podmanil Nacer Bouhanni (Cofidis) so stratou šestnástich sekúnd. O to sa viac mohol hnevať. Bryan Coquard sa na špurt vykašľal.
Vzhľadom na zvlnený profil pretekov sa Rosskopf razom stal najväčším favoritom na celkové víťazstvo. Bude to mať určite ťažké, pretože všetko bude až do piatka tesné. Okrem Bašku sa v pelotóne neudržal ani Peter Velits. V cieli stratil deväť minút. Dnes sa, žiaľ, ukázala výkonnosť oboch našich pretekárov. Erik sa určite snažil v závere pošetriť čo najviac síl na zajtra, kedy by mohol mať znova šancu. Cieľom prešiel šestnásť minút po víťazovi a mal zrejme aj technické problémy, pretože počítač čip na jeho bicykli nenašiel.
Výsledky | ||||||||
1. | ROSSKOPF Joey | BMC Racing Team | 3:55:26 | 14 | ||||
2. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 00:00 | 5 | ||||
3. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | 3 | ||||
4. | TORRES Rodolfo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | |||||
5. | VIMPERE Theo | HP BTP - Auber93 | 00:06 | |||||
6. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 00:08 |
106. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 09:17 | ||
149. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 16:18 |
7. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 00:17 | ||
8. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 00:17 | ||
9. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:17 | ||
10. | CAPIOT Amaury | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:17 | ||
11. | PASQUALON Andrea | Team Roth | 00:17 | ||
12. | LOWNDES Jason | Drapac Professional Cycling | 00:17 | ||
13. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:17 | ||
14. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:17 | ||
15. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 00:17 | ||
16. | TRONET Steven | Fortuneo - Vital Concept | 00:17 | ||
17. | FEDI Andrea | Wilier - Southeast | 00:17 | ||
18. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 00:17 | ||
19. | JONES Brenton | Drapac Professional Cycling | 00:17 | ||
20. | VANSPEYBROUCK Pieter | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:17 | ||
21. | FEILLU Romain | HP BTP - Auber93 | 00:17 | ||
22. | RAIBAUD Jimmy | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:17 | ||
23. | VAN GINNEKEN Sjoerd | Roompot - Oranje Peloton | 00:17 | ||
24. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 00:17 | ||
25. | COQUARD Bryan | Direct Energie | 00:17 | ||
26. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 00:17 | ||
27. | GAUTIER Cyril | Ag2r La Mondiale | 00:17 | ||
28. | MAJKA Rafal | Tinkoff | 00:17 | ||
29. | SELVAGGI Mirko | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:17 | ||
30. | MENUT David | HP BTP - Auber93 | 00:17 | ||
31. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Oranje Peloton | 00:17 | ||
32. | LEVARLET Guillaume | HP BTP - Auber93 | 00:17 | ||
33. | BRUTT Pavel | Tinkoff | 00:17 | ||
34. | LE GAC Olivier | FDJ | 00:17 | ||
35. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 00:17 | ||
36. | DELAPLACE Anthony | Fortuneo - Vital Concept | 00:17 | ||
37. | MALDONADO Anthony | HP BTP - Auber93 | 00:17 | ||
38. | MAISON Jérémy | FDJ | 00:17 | ||
39. | VANTOMME Maxime | Roubaix Lille Métropole | 00:17 | ||
40. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:17 | ||
41. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:17 | ||
42. | COLBRELLI Sonny | Bardiani - CSF | 00:17 | ||
43. | KREDER Michel | Roompot - Oranje Peloton | 00:17 | ||
44. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:17 | ||
45. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:17 | ||
46. | BONNAFOND Guillaume | Ag2r La Mondiale | 00:17 | ||
47. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:17 | ||
48. | DOUBEY Fabien | FDJ | 00:17 | ||
49. | JAKIN Alo | HP BTP - Auber93 | 00:17 | ||
50. | VACHON Florian | Fortuneo - Vital Concept | 00:17 | ||
51. | BELLETTI Manuel | Wilier - Southeast | 00:17 | ||
52. | CLAEYS Dimitri | Wanty - Groupe Gobert | 00:17 | ||
53. | DASSONVILLE Flavien | HP BTP - Auber93 | 00:17 | ||
54. | SPRENGERS Thomas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:17 | ||
55. | STÜSSI Colin | Team Roth | 00:17 | ||
56. | LE ROUX Romain | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:17 | ||
57. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:17 | ||
58. | THALMANN Roland | Team Roth | 00:17 | ||
59. | LEBRETON Kévin | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:17 | ||
60. | PELLIZOTTI Franco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:17 | ||
61. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 00:17 | ||
62. | DECLERCQ Tim | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:17 | ||
63. | BUSATO Matteo | Wilier - Southeast | 00:17 | ||
64. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 00:17 | ||
65. | BENITO Miguel Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 00:17 | ||
66. | NARDIN Alberto | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:17 | ||
67. | BÉRARD Julien | Ag2r La Mondiale | 00:17 | ||
68. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Vital Concept | 00:17 | ||
69. | STEELS Stijn | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:17 | ||
70. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Oranje Peloton | 00:17 | ||
71. | MAINARD Jerome | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:17 | ||
72. | TALIANI Alessio | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:17 | ||
73. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 00:17 | ||
74. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 00:17 | ||
75. | LOUBET Julien | Fortuneo - Vital Concept | 00:17 | ||
76. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 00:17 | ||
77. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 00:17 | ||
78. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 00:17 | ||
79. | CICCONE Giulio | Bardiani - CSF | 00:17 | ||
80. | LIENHARD Fabian | BMC Racing Team | 00:17 | ||
81. | RENAULT Maxime | HP BTP - Auber93 | 00:17 | ||
82. | PENVEN Clément | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:17 | ||
83. | BALDO Nicolas | Team Roth | 00:17 | ||
84. | POZZATO Filippo | Wilier - Southeast | 00:17 | ||
85. | SCULLY Thomas | Drapac Professional Cycling | 00:35 | ||
86. | SPOKES Samuel | Drapac Professional Cycling | 00:39 | ||
87. | EISENHART Taylor | BMC Racing Team | 00:44 | ||
88. | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 00:55 | ||
89. | HELVEN Sander | Topsport Vlaanderen - Baloise | 01:01 | ||
90. | PETIT Adrien | Direct Energie | 01:25 | ||
91. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 01:49 | ||
92. | BARBAS Yoann | Equipe Cycliste Armée de Terre | 01:50 | ||
93. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 01:51 | ||
94. | BONUSI Raffaello | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:08 | ||
95. | EVANS Brad | Drapac Professional Cycling | 02:23 | ||
96. | ROY Jérémy | FDJ | 00:17 | ||
97. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 03:21 | ||
98. | HERRADA Jesús | Movistar Team | 04:27 | ||
99. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 04:34 | ||
100. | ANDRIATO Rafael | Wilier - Southeast | 05:29 | ||
101. | ANDREETTA Simone | Bardiani - CSF | 07:34 | ||
102. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 07:34 | ||
103. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 09:17 | ||
104. | PEREIRA Florent | Roubaix Lille Métropole | 09:17 | ||
105. | FEDRIGO Pierrick | Fortuneo - Vital Concept | 09:17 | ||
106. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 09:17 | ||
107. | LEVEAU Jeremy | Roubaix Lille Métropole | 09:17 | ||
108. | SENNI Manuel | BMC Racing Team | 09:17 | ||
109. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 09:17 | ||
110. | DUIJN Huub | Roompot - Oranje Peloton | 09:17 | ||
111. | GUYOT Yann | Equipe Cycliste Armée de Terre | 09:17 | ||
112. | GUILLEMOIS Romain | Direct Energie | 09:17 | ||
113. | MOUREY Francis | Fortuneo - Vital Concept | 09:17 | ||
114. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 09:17 | ||
115. | FORTUNATO Lorenzo | Tinkoff | 09:35 | ||
116. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 09:35 | ||
117. | PACHER Quentin | Delko Marseille Provence KTM | 09:35 | ||
118. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 09:35 | ||
119. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 09:35 | ||
120. | SOLER Marc | Movistar Team | 09:35 | ||
121. | GAILLARD Marlon | Direct Energie | 09:35 | ||
122. | MARTINEZ Yannick | Delko Marseille Provence KTM | 09:35 | ||
123. | PETROV Jevgenij | Tinkoff | 09:35 | ||
124. | JõEääR Gert | Cofidis, Solutions Crédits | 09:35 | ||
125. | DRON Boris | Wanty - Groupe Gobert | 09:35 | ||
126. | WEENING Pieter | Roompot - Oranje Peloton | 09:35 | ||
127. | KREDER Wesley | Roompot - Oranje Peloton | 09:35 | ||
128. | SLIK Ivar | Roompot - Oranje Peloton | 09:35 | ||
129. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 09:35 | ||
130. | JAUN Lukas | Team Roth | 09:35 | ||
131. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 09:35 | ||
132. | STERBINI Simone | Bardiani - CSF | 09:35 | ||
133. | BOUVRY Dieter | Roubaix Lille Métropole | 09:35 | ||
134. | WALLAYS Jens | Topsport Vlaanderen - Baloise | 09:35 | ||
135. | TURGIS Jimmy | Roubaix Lille Métropole | 09:35 | ||
136. | GODOY Yonder | Wilier - Southeast | 09:40 | ||
137. | BALLERINI Davide | Tinkoff | 09:40 | ||
138. | D' URBANO Marco | Team Roth | 09:40 | ||
139. | FOURNIER Marc | FDJ | 09:40 | ||
140. | COSNEFROY Benoit | Ag2r La Mondiale | 09:40 | ||
141. | COURTEILLE Arnaud | FDJ | 09:40 | ||
142. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 09:40 | ||
143. | THEVENOT Guillaume | Direct Energie | 09:40 | ||
144. | DE GENDT Aime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 09:40 | ||
145. | KRAGH ANDERSEN Asbjørn | Delko Marseille Provence KTM | 09:40 | ||
146. | GAUDIN Damien | Ag2r La Mondiale | 09:40 | ||
147. | CECCHIN Alberto | Team Roth | 09:47 | ||
148. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 16:18 | ||
149. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 16:18 | ||
150. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 17:29 | ||
151. | AMEZQUETA Julen | Wilier - Southeast | 17:29 | ||
152. | JANS Roy | Wanty - Groupe Gobert | 17:29 | ||
153. | MONTAGNOLI Andrea | Tinkoff | 17:29 | ||
154. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 17:29 | ||
155. | SANZ Enrique | Wilier - Southeast | 17:29 | ||
156. | BRÜNGGER Nico | Team Roth | 17:29 | ||
157. | MOURIS Jens | Drapac Professional Cycling | 17:29 | ||
158. | PINEAU Cédric | FDJ | 17:42 | ||
159. | CARAPAZ Richard | Movistar Team | 17:46 | ||
160. | DUVAL Julien | Equipe Cycliste Armée de Terre | 17:58 | ||
DNF | BROWN Graeme | Drapac Professional Cycling | odstúpil | ||
DNF | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | DIAZ Daniel | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | JEVTUŠENKO Alexander | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | FONSECA Armindo | Fortuneo - Vital Concept | odstúpil | ||
DNF | GOUGEARD Alexis | Ag2r La Mondiale | odstúpil | ||
DNF | JEANNESSON Arnold | Cofidis, Solutions Crédits | odstúpil | ||
DNF | KERBY Jordan | Drapac Professional Cycling | odstúpil | ||
DNF | LABORIE Christophe | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | MONCOMBLE Nicolas | Roubaix Lille Métropole | odstúpil | ||
DNF | VERHELST Louis | Roubaix Lille Métropole | odstúpil |
profil etapy (© tourdulimousin.com) |
2. | 1.8. | Dun-le-Palestel > Auzances | 174 km | Maikin |
Druhá etapa mala náročnejší profil ako tá úvodná. Na trati sa nachádzali tri krátke kopce, pričom posledná horská prémia (4 km; 4 %) bola pripravená 25 km pred cieľom. Pre šprintérov muselo byť zaujímavé, že záverečných dvesto metrov prebehlo do mierneho kopca, čo dávalo šancu tým silovejším z nich.
Po rýchlom začiatku sa dostali do úniku Benoit Cosnefroy (Ag2r), Anthony Delaplace (Fortuneo-Vital Concept), Romain le Roux (Armée de Terre) a Flavien Dassonville (HP BTP-Auber 93). Na čelo pelotónu sa postavili celky BMC a Cofidis. Americká zostava bránila vedúcu pozíciu Joeya Rosskopfa, domáci celok chcel vyhrať etapu s Nacerom Bouhannim, ktorý bol včera najrýchlejší v hlavnej skupine. Tieto celky umožnili utečencom náskok len tri minúty.
Vo vedúcej skupine sa pohyboval Flavien Dassonville, ktorý bol v úniku aj včera, a ako držiteľ vrchárskeho dresu vyhral prvé dve horské prémie. V balíku potom jazdili na čele aj Movistar a Tinkoff, Erik Baška mal dnes druhú šancu, aby ukázal dobrý špurt. Necelú hodinu pred koncom etapy sme videli udávať tempo v pelotóne Nacera Bouhanniho, čo bol veľmi prekvapujúci obrázok. Tím BMC pristúpil k dnešnej etape veľmi usilovne, v závere stíhal utečencov aj Peter Velits.
Aj tretiu horskú prémiu vyhral Dassonville, ktorý si poistil pozíciu pre najlepšieho vrchára. Po poslednom kopci boli utečenci chytení. Potom išiel balík veľmi rýchlo, aby eliminoval všetky ďalšie ataky, ale 5 km pred cieľom sa dostali dopredu traja jazdci, medzi ktorými sa objavil aj líder klasifikácie Joey Rosskopf.
V závere sa odohral tesný špurt, foto-finiš rozhodol, že víťazom etapy sa stal Roman Maikin (Gazprom-Rusvelo), ktorý porazil Sonny Colbrelliho (Bardiani) a Francesca Gavazziho (Androni). Joey Rosskopf si udržal vedúcu pozíciu v priebežnom poradí. V špurte do kopca sa dostal do koncovky v drese Tinkoffu Rafal Majka, ktorý sa prepracoval do Top 10.
Slováci aj dnes prišli do cieľa so stratami a tretia so štvrtou etapou sú ešte ťažšie ako prvé dve. Šance na výsledok preto nie sú veľké.
Výsledky | ||||||||
1. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 4:27:15 | 14 | ||||
2. | COLBRELLI Sonny | Bardiani - CSF | 00:00 | 5 | ||||
3. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | 3 | ||||
4. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:00 | |||||
5. | PASQUALON Andrea | Team Roth | 00:00 | |||||
6. | MAJKA Rafal | Tinkoff | 00:00 |
139. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 09:25 | ||
146. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 11:02 |
7. | FEILLU Romain | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
8. | BELLETTI Manuel | Wilier - Southeast | 00:00 | ||
9. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
10. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 00:00 | ||
11. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
12. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 00:00 | ||
13. | VAN GINNEKEN Sjoerd | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
14. | VANTOMME Maxime | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
15. | LOUBET Julien | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
16. | KREDER Michel | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
17. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
18. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
19. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
20. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
21. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
22. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
23. | VANSPEYBROUCK Pieter | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
24. | DUIJN Huub | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
25. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
26. | COQUARD Bryan | Direct Energie | 00:00 | ||
27. | MALDONADO Anthony | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
28. | ROSSKOPF Joey | BMC Racing Team | 00:00 | ||
29. | STÜSSI Colin | Team Roth | 00:00 | ||
30. | SPRENGERS Thomas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
31. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
32. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
33. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
34. | DELAPLACE Anthony | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
35. | BÉRARD Julien | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
36. | PELLIZOTTI Franco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
37. | BRUTT Pavel | Tinkoff | 00:00 | ||
38. | SELVAGGI Mirko | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
39. | POZZATO Filippo | Wilier - Southeast | 00:00 | ||
40. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
41. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
42. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
43. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:00 | ||
44. | LIENHARD Fabian | BMC Racing Team | 00:00 | ||
45. | CLAEYS Dimitri | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
46. | LEVEAU Jeremy | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
47. | VACHON Florian | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
48. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
49. | BONNAFOND Guillaume | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
50. | LOWNDES Jason | Drapac Professional Cycling | 00:00 | ||
51. | RAIBAUD Jimmy | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:00 | ||
52. | TORRES Rodolfo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
53. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
54. | VIMPERE Theo | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
55. | THALMANN Roland | Team Roth | 00:00 | ||
56. | MENUT David | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
57. | TALIANI Alessio | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
58. | DOUBEY Fabien | FDJ | 00:00 | ||
59. | LEVARLET Guillaume | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
60. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
61. | DECLERCQ Tim | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
62. | ROY Jérémy | FDJ | 00:00 | ||
63. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
64. | MAINARD Jerome | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:00 | ||
65. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 00:00 | ||
66. | TRONET Steven | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
67. | MAISON Jérémy | FDJ | 00:00 | ||
68. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
69. | LE GAC Olivier | FDJ | 00:00 | ||
70. | HERRADA Jesús | Movistar Team | 00:00 | ||
71. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
72. | LEBRETON Kévin | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:00 | ||
73. | BENITO Miguel Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
74. | DASSONVILLE Flavien | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
75. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 00:00 | ||
76. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 00:00 | ||
77. | BALDO Nicolas | Team Roth | 00:00 | ||
78. | EISENHART Taylor | BMC Racing Team | 00:17 | ||
79. | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 00:17 | ||
80. | PENVEN Clément | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:17 | ||
81. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 00:19 | ||
82. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:21 | ||
83. | STEELS Stijn | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:23 | ||
84. | GUILLEMOIS Romain | Direct Energie | 00:26 | ||
85. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:37 | ||
86. | BONUSI Raffaello | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:37 | ||
87. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 00:37 | ||
88. | FEDI Andrea | Wilier - Southeast | 00:37 | ||
89. | LE ROUX Romain | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:46 | ||
90. | NARDIN Alberto | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:51 | ||
91. | ANDRIATO Rafael | Wilier - Southeast | 00:55 | ||
92. | BALLERINI Davide | Tinkoff | 00:55 | ||
93. | MOUREY Francis | Fortuneo - Vital Concept | 01:29 | ||
94. | SCULLY Thomas | Drapac Professional Cycling | 01:29 | ||
95. | PEREIRA Florent | Roubaix Lille Métropole | 01:44 | ||
96. | BARBAS Yoann | Equipe Cycliste Armée de Terre | 01:45 | ||
97. | BUSATO Matteo | Wilier - Southeast | 01:49 | ||
98. | JAKIN Alo | HP BTP - Auber93 | 02:06 | ||
99. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 02:18 | ||
100. | AMEZQUETA Julen | Wilier - Southeast | 02:23 | ||
101. | PACHER Quentin | Delko Marseille Provence KTM | 02:26 | ||
102. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 02:28 | ||
103. | WEENING Pieter | Roompot - Oranje Peloton | 02:54 | ||
104. | CICCONE Giulio | Bardiani - CSF | 03:19 | ||
105. | ANDREETTA Simone | Bardiani - CSF | 03:19 | ||
106. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 03:31 | ||
107. | PETIT Adrien | Direct Energie | 03:53 | ||
108. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 03:53 | ||
109. | JõEääR Gert | Cofidis, Solutions Crédits | 03:53 | ||
110. | TURGIS Jimmy | Roubaix Lille Métropole | 03:53 | ||
111. | EVANS Brad | Drapac Professional Cycling | 03:53 | ||
112. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 03:53 | ||
113. | GAUTIER Cyril | Ag2r La Mondiale | 05:38 | ||
114. | FEDRIGO Pierrick | Fortuneo - Vital Concept | 05:38 | ||
115. | SPOKES Samuel | Drapac Professional Cycling | 05:38 | ||
116. | KRAGH ANDERSEN Asbjørn | Delko Marseille Provence KTM | 05:38 | ||
117. | FORTUNATO Lorenzo | Tinkoff | 05:38 | ||
118. | PETROV Jevgenij | Tinkoff | 05:38 | ||
119. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 05:38 | ||
120. | GUYOT Yann | Equipe Cycliste Armée de Terre | 05:38 | ||
121. | GAILLARD Marlon | Direct Energie | 05:38 | ||
122. | HELVEN Sander | Topsport Vlaanderen - Baloise | 06:49 | ||
123. | CAPIOT Amaury | Topsport Vlaanderen - Baloise | 06:49 | ||
124. | SENNI Manuel | BMC Racing Team | 06:49 | ||
125. | MONTAGNOLI Andrea | Tinkoff | 06:49 | ||
126. | JONES Brenton | Drapac Professional Cycling | 06:49 | ||
127. | WALLAYS Jens | Topsport Vlaanderen - Baloise | 06:49 | ||
128. | FOURNIER Marc | FDJ | 06:49 | ||
129. | GODOY Yonder | Wilier - Southeast | 06:49 | ||
130. | SOLER Marc | Movistar Team | 06:49 | ||
131. | GAUDIN Damien | Ag2r La Mondiale | 06:58 | ||
132. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 07:02 | ||
133. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 07:33 | ||
134. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 08:23 | ||
135. | RENAULT Maxime | HP BTP - Auber93 | 09:06 | ||
136. | CECCHIN Alberto | Team Roth | 09:06 | ||
137. | COSNEFROY Benoit | Ag2r La Mondiale | 09:08 | ||
138. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 09:08 | ||
139. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 09:25 | ||
140. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Oranje Peloton | 09:25 | ||
141. | KREDER Wesley | Roompot - Oranje Peloton | 09:25 | ||
142. | SANZ Enrique | Wilier - Southeast | 09:25 | ||
143. | D' URBANO Marco | Team Roth | 09:25 | ||
144. | JAUN Lukas | Team Roth | 11:02 | ||
145. | DRON Boris | Wanty - Groupe Gobert | 11:02 | ||
146. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 11:02 | ||
147. | STERBINI Simone | Bardiani - CSF | 11:02 | ||
148. | DE GENDT Aime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 11:02 | ||
149. | CARAPAZ Richard | Movistar Team | 12:16 | ||
150. | DUVAL Julien | Equipe Cycliste Armée de Terre | 12:27 | ||
151. | MOURIS Jens | Drapac Professional Cycling | 12:41 | ||
152. | SLIK Ivar | Roompot - Oranje Peloton | 12:41 | ||
153. | BRÜNGGER Nico | Team Roth | 12:41 | ||
154. | BOUVRY Dieter | Roubaix Lille Métropole | 12:41 | ||
155. | MARTINEZ Yannick | Delko Marseille Provence KTM | 12:41 | ||
156. | THEVENOT Guillaume | Direct Energie | 12:43 | ||
157. | COURTEILLE Arnaud | FDJ | 16:40 | ||
DNS | PINEAU Cédric | FDJ | neštart. | ||
DNS | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | neštart. | ||
DNF | JANS Roy | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | ROSSKOPF Joey | BMC Racing Team | 8:22:31 | 3 | ||||
2. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 00:04 | |||||
3. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:05 | |||||
4. | TORRES Rodolfo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:10 | |||||
5. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 00:16 | |||||
6. | VIMPERE Theo | HP BTP - Auber93 | 00:16 |
135. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 18:52 | ||
153. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 27:30 |
7. | COLBRELLI Sonny | Bardiani - CSF | 00:21 | ||
8. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:23 | ||
9. | DELAPLACE Anthony | Fortuneo - Vital Concept | 00:23 | ||
10. | DASSONVILLE Flavien | HP BTP - Auber93 | 00:23 | ||
11. | DOUBEY Fabien | FDJ | 00:24 | ||
12. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 00:24 | ||
13. | LOUBET Julien | Fortuneo - Vital Concept | 00:25 | ||
14. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 00:26 | ||
15. | PASQUALON Andrea | Team Roth | 00:27 | ||
16. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:27 | ||
17. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 00:27 | ||
18. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:27 | ||
19. | FEILLU Romain | HP BTP - Auber93 | 00:27 | ||
20. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 00:27 | ||
21. | MAJKA Rafal | Tinkoff | 00:27 | ||
22. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 00:27 | ||
23. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 00:27 | ||
24. | VAN GINNEKEN Sjoerd | Roompot - Oranje Peloton | 00:27 | ||
25. | VANSPEYBROUCK Pieter | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:27 | ||
26. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:27 | ||
27. | COQUARD Bryan | Direct Energie | 00:27 | ||
28. | VANTOMME Maxime | Roubaix Lille Métropole | 00:27 | ||
29. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 00:27 | ||
30. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:27 | ||
31. | BELLETTI Manuel | Wilier - Southeast | 00:27 | ||
32. | KREDER Michel | Roompot - Oranje Peloton | 00:27 | ||
33. | LOWNDES Jason | Drapac Professional Cycling | 00:27 | ||
34. | MALDONADO Anthony | HP BTP - Auber93 | 00:27 | ||
35. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:27 | ||
36. | SELVAGGI Mirko | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:27 | ||
37. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 00:27 | ||
38. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:27 | ||
39. | BRUTT Pavel | Tinkoff | 00:27 | ||
40. | RAIBAUD Jimmy | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:27 | ||
41. | STÜSSI Colin | Team Roth | 00:27 | ||
42. | SPRENGERS Thomas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:27 | ||
43. | MENUT David | HP BTP - Auber93 | 00:27 | ||
44. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:27 | ||
45. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:27 | ||
46. | LEVARLET Guillaume | HP BTP - Auber93 | 00:27 | ||
47. | BONNAFOND Guillaume | Ag2r La Mondiale | 00:27 | ||
48. | PELLIZOTTI Franco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:27 | ||
49. | CLAEYS Dimitri | Wanty - Groupe Gobert | 00:27 | ||
50. | VACHON Florian | Fortuneo - Vital Concept | 00:27 | ||
51. | BÉRARD Julien | Ag2r La Mondiale | 00:27 | ||
52. | LE GAC Olivier | FDJ | 00:27 | ||
53. | MAISON Jérémy | FDJ | 00:27 | ||
54. | THALMANN Roland | Team Roth | 00:27 | ||
55. | POZZATO Filippo | Wilier - Southeast | 00:27 | ||
56. | DECLERCQ Tim | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:27 | ||
57. | LIENHARD Fabian | BMC Racing Team | 00:27 | ||
58. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 00:27 | ||
59. | TALIANI Alessio | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:27 | ||
60. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Oranje Peloton | 00:27 | ||
61. | LEBRETON Kévin | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:27 | ||
62. | MAINARD Jerome | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:27 | ||
63. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 00:27 | ||
64. | BENITO Miguel Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 00:27 | ||
65. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 00:27 | ||
66. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 00:27 | ||
67. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 00:27 | ||
68. | ROY Jérémy | FDJ | 00:27 | ||
69. | BALDO Nicolas | Team Roth | 00:27 | ||
70. | PENVEN Clément | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:44 | ||
71. | TRONET Steven | Fortuneo - Vital Concept | 00:47 | ||
72. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Vital Concept | 00:47 | ||
73. | STEELS Stijn | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:50 | ||
74. | FEDI Andrea | Wilier - Southeast | 01:04 | ||
75. | LE ROUX Romain | Equipe Cycliste Armée de Terre | 01:07 | ||
76. | EISENHART Taylor | BMC Racing Team | 01:11 | ||
77. | NARDIN Alberto | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:18 | ||
78. | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 01:22 | ||
79. | SCULLY Thomas | Drapac Professional Cycling | 02:14 | ||
80. | BUSATO Matteo | Wilier - Southeast | 02:16 | ||
81. | JAKIN Alo | HP BTP - Auber93 | 02:33 | ||
82. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 02:36 | ||
83. | BONUSI Raffaello | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:55 | ||
84. | BARBAS Yoann | Equipe Cycliste Armée de Terre | 03:45 | ||
85. | CICCONE Giulio | Bardiani - CSF | 03:46 | ||
86. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 04:20 | ||
87. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 04:29 | ||
88. | HERRADA Jesús | Movistar Team | 04:37 | ||
89. | PETIT Adrien | Direct Energie | 05:28 | ||
90. | GAUTIER Cyril | Ag2r La Mondiale | 06:05 | ||
91. | EVANS Brad | Drapac Professional Cycling | 06:26 | ||
92. | SPOKES Samuel | Drapac Professional Cycling | 06:27 | ||
93. | ANDRIATO Rafael | Wilier - Southeast | 06:32 | ||
94. | CAPIOT Amaury | Topsport Vlaanderen - Baloise | 07:16 | ||
95. | JONES Brenton | Drapac Professional Cycling | 07:16 | ||
96. | HELVEN Sander | Topsport Vlaanderen - Baloise | 08:00 | ||
97. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 08:03 | ||
98. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 08:37 | ||
99. | DUIJN Huub | Roompot - Oranje Peloton | 09:27 | ||
100. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 09:27 | ||
101. | LEVEAU Jeremy | Roubaix Lille Métropole | 09:27 | ||
102. | RENAULT Maxime | HP BTP - Auber93 | 09:33 | ||
103. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 09:35 | ||
104. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Oranje Peloton | 09:52 | ||
105. | GUILLEMOIS Romain | Direct Energie | 09:53 | ||
106. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 10:04 | ||
107. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 10:33 | ||
108. | BALLERINI Davide | Tinkoff | 10:45 | ||
109. | MOUREY Francis | Fortuneo - Vital Concept | 10:56 | ||
110. | ANDREETTA Simone | Bardiani - CSF | 11:03 | ||
111. | PEREIRA Florent | Roubaix Lille Métropole | 11:11 | ||
112. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 12:03 | ||
113. | PACHER Quentin | Delko Marseille Provence KTM | 12:11 | ||
114. | WEENING Pieter | Roompot - Oranje Peloton | 12:39 | ||
115. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 13:21 | ||
116. | JõEääR Gert | Cofidis, Solutions Crédits | 13:38 | ||
117. | TURGIS Jimmy | Roubaix Lille Métropole | 13:58 | ||
118. | FEDRIGO Pierrick | Fortuneo - Vital Concept | 15:05 | ||
119. | GUYOT Yann | Equipe Cycliste Armée de Terre | 15:05 | ||
120. | FORTUNATO Lorenzo | Tinkoff | 15:23 | ||
121. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 15:23 | ||
122. | PETROV Jevgenij | Tinkoff | 15:23 | ||
123. | GAILLARD Marlon | Direct Energie | 15:23 | ||
124. | KRAGH ANDERSEN Asbjørn | Delko Marseille Provence KTM | 15:28 | ||
125. | SENNI Manuel | BMC Racing Team | 16:16 | ||
126. | SOLER Marc | Movistar Team | 16:34 | ||
127. | WALLAYS Jens | Topsport Vlaanderen - Baloise | 16:34 | ||
128. | GODOY Yonder | Wilier - Southeast | 16:39 | ||
129. | FOURNIER Marc | FDJ | 16:39 | ||
130. | GAUDIN Damien | Ag2r La Mondiale | 16:48 | ||
131. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 16:49 | ||
132. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 17:18 | ||
133. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 17:39 | ||
134. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 17:50 | ||
135. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 18:52 | ||
136. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 18:53 | ||
137. | COSNEFROY Benoit | Ag2r La Mondiale | 18:53 | ||
138. | CECCHIN Alberto | Team Roth | 19:03 | ||
139. | KREDER Wesley | Roompot - Oranje Peloton | 19:10 | ||
140. | D' URBANO Marco | Team Roth | 19:15 | ||
141. | AMEZQUETA Julen | Wilier - Southeast | 20:02 | ||
142. | DRON Boris | Wanty - Groupe Gobert | 20:47 | ||
143. | JAUN Lukas | Team Roth | 20:47 | ||
144. | STERBINI Simone | Bardiani - CSF | 20:47 | ||
145. | DE GENDT Aime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 20:52 | ||
146. | MARTINEZ Yannick | Delko Marseille Provence KTM | 22:26 | ||
147. | SLIK Ivar | Roompot - Oranje Peloton | 22:26 | ||
148. | BOUVRY Dieter | Roubaix Lille Métropole | 22:26 | ||
149. | THEVENOT Guillaume | Direct Energie | 22:33 | ||
150. | MONTAGNOLI Andrea | Tinkoff | 24:28 | ||
151. | COURTEILLE Arnaud | FDJ | 26:30 | ||
152. | SANZ Enrique | Wilier - Southeast | 27:04 | ||
153. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 27:30 | ||
154. | CARAPAZ Richard | Movistar Team | 30:12 | ||
155. | MOURIS Jens | Drapac Professional Cycling | 30:20 | ||
156. | BRÜNGGER Nico | Team Roth | 30:20 | ||
157. | DUVAL Julien | Equipe Cycliste Armée de Terre | 30:35 |
profil etapy (© tourdulimousin.com) |
3. | 1.8. | Le Lonzac > Liginiac | 180 km | Collbrelli |
Preteky geograficky takmer uprostred Francúzska postupne pridávali v náročnosti a vo štvrtok pokračovali treťou etapou, v ktorej museli pretekári nastúpať takmer až 3700 výškových metrov. Rozhodujúce bolo stúpanie Cote de Roche le Peyroux (2,8 km; 4 %), ktorého vrchol bol iba sedem kilometrov pred páskou v mestečku Liginiac.
Prvou z dôležitých správ dňa bola tá o odstúpení Bryana Coquarda (Direct Energie), ktorý sa s asfaltom stretol v prvej časti etapy. Mladý šprintér tu mal excelovať, ale podobne ako z Tour odchádzal sklamaný a ešte aj doráňaný. Nebolo to zrejme vážne, pretože po inkriminovanom momente ešte tridsať kilometrov pokračoval, ale zhodnotil, že radšej to nebude síliť.
Práve Coquard patril medzi prvých aktívnych jazdcov a unikal v prvej skupine, ktorá bola po pár kilometroch dostihnutá. Druhá hodina patrila sedemčlennej grupe, kde boli okrem domácich jazdcov z menších tímov napríklad Pavel Brutt z Tinkoffu či Cyril Gautier z Ag2r. Tempo bolo tradične vysoké a v stúpaní druhej kategórie Cot de Soursac sa začalo tvoriť aj početné grupetto.
Veľa jazdcov odstupovalo a medzi nich sa, žiaľ, zaradil aj Erik Baška. Mladý jazdec Tinkoffu to vzdal sedemdesiat kilometrov pred dojazdom a bude sa pripravovať na nórske preteky Tour des Fjords. Druhý Slovák Peter Velits pomáhal tímu a najmä vedúcemu mužovi pretekov Joeymu Rosskopfovi.
Zhruba v polovici etapy sa konečne zoskupila partia, ktorá si vybudovala viac ako dve minúty náskoku. Bolo tam osem ľudí. Marc Soler (Movistar), Jérémy Roy (FDJ), Cyril Lemoine (Cofidis), Matteo Busato (Southeast), Julien El Farés (Delko), Julien Antomarchi (Roubaix), Yoann Barbas (Armée) a Anthony Maldonado (Auber 93). Takmer všetci sa snažili bojovať o rýchlostné prémie, ale neboli vysoko v poradí, takže nemohli miešať karty.
Aj na základe prvých dvoch etáp dnes už v pelotóne nepanovala bohvieaká pozitívna šprintérska nálada. Všetko zostávalo na pleciach tímu BMC, ktorému nikto na čele hlavného poľa neprestriedal. To sa mohlo s blížiacim cieľom zmeniť. Dvadsať kilometrov pred cieľom dokonca Peter Velits zalepoval jeden z nástupov v balíku. Medzi tým odstúpil aj Nacer Bouhanni.
Rovnako ako v predchádzajúcich dňoch čelná skupina nevydržala byť kompaktná až do konca a slabší jedinci odpadli. 16 km pred páskou El Farés, Barbas a Maldonado. Najdlhšie sa držal vpredu Marc Soler. Jazdec Movistaru bol pohltený tesne pred páskou.
Špurt okliešteného pelotónu si podmanil vlaňajší celkový víťaz Sonny Colbrelli (Bardiani). Pôvodné informácie hovorili, že druhé miesto ešte dokázal vydolovať Marc Soler pred Carlosom Barberom (Caja Rural), ale bola to chyba a druhý bol jeho tímový kolega Jesús Herrada.
Joey Rosskopf z BMC ostal na čele pretekov. Na prvých priečkach sa nič nemenilo. Iba Colbrelli sa posunul na piatu pozíciu, no stráca jedenásť sekúnd, a to môže byť priveľa.
Podľa športového riaditeľa Tinkoffu Tristana Hoffmana mal Erik počas etapy kŕče a musel zastaviť. Takéto momenty patria k cyklistike. Tento týždeň sa Baška viditeľne trápil.
Výsledky | ||||||||
1. | COLBRELLI Sonny | Bardiani - CSF | 4:23:52 | 14 | ||||
2. | HERRADA Jesús | Movistar Team | 00:00 | 5 | ||||
3. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | 3 | ||||
4. | CLAEYS Dimitri | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | |||||
5. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | |||||
6. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 |
110. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 10:43 | ||
DNF | BAŠKA Erik | Tinkoff | odstúpil |
7. | VANSPEYBROUCK Pieter | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
8. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
9. | VANTOMME Maxime | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
10. | ROSSKOPF Joey | BMC Racing Team | 00:00 | ||
11. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 00:00 | ||
12. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
13. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
14. | KREDER Michel | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
15. | PASQUALON Andrea | Team Roth | 00:00 | ||
16. | LOUBET Julien | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
17. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
18. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
19. | VACHON Florian | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
20. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:00 | ||
21. | LEVARLET Guillaume | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
22. | MAJKA Rafal | Tinkoff | 00:00 | ||
23. | SPRENGERS Thomas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
24. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
25. | SELVAGGI Mirko | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
26. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
27. | DELAPLACE Anthony | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
28. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
29. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 00:00 | ||
30. | DOUBEY Fabien | FDJ | 00:00 | ||
31. | TRONET Steven | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
32. | VIMPERE Theo | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
33. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
34. | TORRES Rodolfo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
35. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 00:00 | ||
36. | LE ROUX Romain | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:00 | ||
37. | AMEZQUETA Julen | Wilier - Southeast | 00:00 | ||
38. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
39. | LEBRETON Kévin | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:00 | ||
40. | PELLIZOTTI Franco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
41. | FEDRIGO Pierrick | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
42. | TALIANI Alessio | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
43. | MAISON Jérémy | FDJ | 00:00 | ||
44. | BONNAFOND Guillaume | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
45. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 00:47 | ||
46. | BENITO Miguel Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 00:47 | ||
47. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 00:47 | ||
48. | BALLERINI Davide | Tinkoff | 01:16 | ||
49. | VAN GINNEKEN Sjoerd | Roompot - Oranje Peloton | 01:16 | ||
50. | ROY Jérémy | FDJ | 01:16 | ||
51. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 01:16 | ||
52. | BONUSI Raffaello | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:16 | ||
53. | MENUT David | HP BTP - Auber93 | 01:16 | ||
54. | DECLERCQ Tim | Topsport Vlaanderen - Baloise | 01:16 | ||
55. | SOLER Marc | Movistar Team | 01:16 | ||
56. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 01:16 | ||
57. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 01:16 | ||
58. | DASSONVILLE Flavien | HP BTP - Auber93 | 01:16 | ||
59. | LE GAC Olivier | FDJ | 01:16 | ||
60. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:16 | ||
61. | BELLETTI Manuel | Wilier - Southeast | 01:16 | ||
62. | BÉRARD Julien | Ag2r La Mondiale | 01:16 | ||
63. | COSNEFROY Benoit | Ag2r La Mondiale | 01:16 | ||
64. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 01:22 | ||
65. | FEDI Andrea | Wilier - Southeast | 01:24 | ||
66. | NARDIN Alberto | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:24 | ||
67. | SANZ Enrique | Wilier - Southeast | 01:31 | ||
68. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 01:31 | ||
69. | SENNI Manuel | BMC Racing Team | 01:48 | ||
70. | MALDONADO Anthony | HP BTP - Auber93 | 01:56 | ||
71. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 02:30 | ||
72. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 02:30 | ||
73. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 02:33 | ||
74. | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 02:54 | ||
75. | GUILLEMOIS Romain | Direct Energie | 02:56 | ||
76. | BUSATO Matteo | Wilier - Southeast | 04:32 | ||
77. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 05:07 | ||
78. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 05:07 | ||
79. | PACHER Quentin | Delko Marseille Provence KTM | 07:04 | ||
80. | BARBAS Yoann | Equipe Cycliste Armée de Terre | 07:04 | ||
81. | WEENING Pieter | Roompot - Oranje Peloton | 07:04 | ||
82. | POZZATO Filippo | Wilier - Southeast | 07:22 | ||
83. | GODOY Yonder | Wilier - Southeast | 07:22 | ||
84. | FEILLU Romain | HP BTP - Auber93 | 07:22 | ||
85. | STÜSSI Colin | Team Roth | 07:22 | ||
86. | MAINARD Jerome | Equipe Cycliste Armée de Terre | 07:22 | ||
87. | DUIJN Huub | Roompot - Oranje Peloton | 07:22 | ||
88. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 07:22 | ||
89. | LEVEAU Jeremy | Roubaix Lille Métropole | 07:22 | ||
90. | FORTUNATO Lorenzo | Tinkoff | 07:22 | ||
91. | MOUREY Francis | Fortuneo - Vital Concept | 07:22 | ||
92. | KREDER Wesley | Roompot - Oranje Peloton | 07:22 | ||
93. | EVANS Brad | Drapac Professional Cycling | 07:22 | ||
94. | PETIT Adrien | Direct Energie | 07:22 | ||
95. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Oranje Peloton | 07:22 | ||
96. | SCULLY Thomas | Drapac Professional Cycling | 07:22 | ||
97. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 07:22 | ||
98. | CARAPAZ Richard | Movistar Team | 07:22 | ||
99. | ANDREETTA Simone | Bardiani - CSF | 07:22 | ||
100. | GAUDIN Damien | Ag2r La Mondiale | 07:22 | ||
101. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 07:22 | ||
102. | BALDO Nicolas | Team Roth | 10:43 | ||
103. | ANDRIATO Rafael | Wilier - Southeast | 10:43 | ||
104. | SPOKES Samuel | Drapac Professional Cycling | 10:43 | ||
105. | WALLAYS Jens | Topsport Vlaanderen - Baloise | 10:43 | ||
106. | PEREIRA Florent | Roubaix Lille Métropole | 10:43 | ||
107. | BOUVRY Dieter | Roubaix Lille Métropole | 10:43 | ||
108. | THALMANN Roland | Team Roth | 10:43 | ||
109. | MONTAGNOLI Andrea | Tinkoff | 10:43 | ||
110. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 10:43 | ||
111. | HELVEN Sander | Topsport Vlaanderen - Baloise | 10:43 | ||
112. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 10:43 | ||
113. | BRÜNGGER Nico | Team Roth | 10:43 | ||
114. | LIENHARD Fabian | BMC Racing Team | 10:43 | ||
115. | EISENHART Taylor | BMC Racing Team | 10:43 | ||
116. | STEELS Stijn | Topsport Vlaanderen - Baloise | 10:43 | ||
117. | JõEääR Gert | Cofidis, Solutions Crédits | 10:43 | ||
118. | DE GENDT Aime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 10:43 | ||
119. | JAKIN Alo | HP BTP - Auber93 | 10:43 | ||
120. | BRUTT Pavel | Tinkoff | 10:43 | ||
121. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 10:43 | ||
122. | DUVAL Julien | Equipe Cycliste Armée de Terre | 10:43 | ||
123. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 10:43 | ||
124. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 10:43 | ||
125. | RENAULT Maxime | HP BTP - Auber93 | 10:43 | ||
126. | GAILLARD Marlon | Direct Energie | 10:43 | ||
127. | PETROV Jevgenij | Tinkoff | 10:43 | ||
128. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 10:43 | ||
129. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 10:43 | ||
130. | JONES Brenton | Drapac Professional Cycling | 14:30 | ||
131. | PENVEN Clément | Equipe Cycliste Armée de Terre | 14:30 | ||
132. | LOWNDES Jason | Drapac Professional Cycling | 14:30 | ||
133. | RAIBAUD Jimmy | Equipe Cycliste Armée de Terre | 14:33 | ||
DNS | CICCONE Giulio | Bardiani - CSF | neštart. | ||
DNS | CECCHIN Alberto | Team Roth | neštart. | ||
DNF | BAŠKA Erik | Tinkoff | odstúpil | ||
DNF | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | odstúpil | ||
DNF | CAPIOT Amaury | Topsport Vlaanderen - Baloise | odstúpil | ||
DNF | COQUARD Bryan | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | COURTEILLE Arnaud | FDJ | odstúpil | ||
DNF | D' URBANO Marco | Team Roth | odstúpil | ||
DNF | DRON Boris | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | FOURNIER Marc | FDJ | odstúpil | ||
DNF | GAUTIER Cyril | Ag2r La Mondiale | odstúpil | ||
DNF | GERARD Arnaud | Fortuneo - Vital Concept | odstúpil | ||
DNF | GUYOT Yann | Equipe Cycliste Armée de Terre | odstúpil | ||
DNF | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | odstúpil | ||
DNF | JAUN Lukas | Team Roth | odstúpil | ||
DNF | KRAGH ANDERSEN Asbjørn | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | MARTINEZ Yannick | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | MOURIS Jens | Drapac Professional Cycling | odstúpil | ||
DNF | SLIK Ivar | Roompot - Oranje Peloton | odstúpil | ||
DNF | STERBINI Simone | Bardiani - CSF | odstúpil | ||
DNF | THEVENOT Guillaume | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | TURGIS Jimmy | Roubaix Lille Métropole | odstúpil | ||
DNF | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | ROSSKOPF Joey | BMC Racing Team | 12:46:23 | 3 | ||||
2. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 00:04 | |||||
3. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:05 | |||||
4. | TORRES Rodolfo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:10 | |||||
5. | COLBRELLI Sonny | Bardiani - CSF | 00:11 | |||||
6. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 00:16 |
127. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 29:35 |
7. | VIMPERE Theo | HP BTP - Auber93 | 00:16 | ||
8. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:20 | ||
9. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:23 | ||
10. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:23 | ||
11. | DELAPLACE Anthony | Fortuneo - Vital Concept | 00:23 | ||
12. | CLAEYS Dimitri | Wanty - Groupe Gobert | 00:24 | ||
13. | DOUBEY Fabien | FDJ | 00:24 | ||
14. | LOUBET Julien | Fortuneo - Vital Concept | 00:25 | ||
15. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 00:27 | ||
16. | PASQUALON Andrea | Team Roth | 00:27 | ||
17. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:27 | ||
18. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 00:27 | ||
19. | VANSPEYBROUCK Pieter | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:27 | ||
20. | MAJKA Rafal | Tinkoff | 00:27 | ||
21. | VANTOMME Maxime | Roubaix Lille Métropole | 00:27 | ||
22. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 00:27 | ||
23. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:27 | ||
24. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 00:27 | ||
25. | KREDER Michel | Roompot - Oranje Peloton | 00:27 | ||
26. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:27 | ||
27. | SELVAGGI Mirko | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:27 | ||
28. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 00:27 | ||
29. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:27 | ||
30. | SPRENGERS Thomas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:27 | ||
31. | LEVARLET Guillaume | HP BTP - Auber93 | 00:27 | ||
32. | VACHON Florian | Fortuneo - Vital Concept | 00:27 | ||
33. | PELLIZOTTI Franco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:27 | ||
34. | BONNAFOND Guillaume | Ag2r La Mondiale | 00:27 | ||
35. | MAISON Jérémy | FDJ | 00:27 | ||
36. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 00:27 | ||
37. | LEBRETON Kévin | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:27 | ||
38. | TALIANI Alessio | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:27 | ||
39. | TRONET Steven | Fortuneo - Vital Concept | 00:47 | ||
40. | LE ROUX Romain | Equipe Cycliste Armée de Terre | 01:07 | ||
41. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 01:13 | ||
42. | BENITO Miguel Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 01:14 | ||
43. | DASSONVILLE Flavien | HP BTP - Auber93 | 01:39 | ||
44. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 01:39 | ||
45. | ROY Jérémy | FDJ | 01:42 | ||
46. | VAN GINNEKEN Sjoerd | Roompot - Oranje Peloton | 01:43 | ||
47. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 01:43 | ||
48. | BELLETTI Manuel | Wilier - Southeast | 01:43 | ||
49. | MENUT David | HP BTP - Auber93 | 01:43 | ||
50. | LE GAC Olivier | FDJ | 01:43 | ||
51. | BÉRARD Julien | Ag2r La Mondiale | 01:43 | ||
52. | DECLERCQ Tim | Topsport Vlaanderen - Baloise | 01:43 | ||
53. | MALDONADO Anthony | HP BTP - Auber93 | 02:20 | ||
54. | FEDI Andrea | Wilier - Southeast | 02:28 | ||
55. | NARDIN Alberto | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:42 | ||
56. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 02:57 | ||
57. | BONUSI Raffaello | Androni Giocattoli - Sidermec | 04:11 | ||
58. | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 04:16 | ||
59. | HERRADA Jesús | Movistar Team | 04:31 | ||
60. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 05:34 | ||
61. | BUSATO Matteo | Wilier - Southeast | 06:48 | ||
62. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 06:50 | ||
63. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 07:02 | ||
64. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 07:46 | ||
65. | FEILLU Romain | HP BTP - Auber93 | 07:49 | ||
66. | STÜSSI Colin | Team Roth | 07:49 | ||
67. | POZZATO Filippo | Wilier - Southeast | 07:49 | ||
68. | MAINARD Jerome | Equipe Cycliste Armée de Terre | 07:49 | ||
69. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Oranje Peloton | 07:49 | ||
70. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 09:25 | ||
71. | SCULLY Thomas | Drapac Professional Cycling | 09:36 | ||
72. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Oranje Peloton | 09:52 | ||
73. | BARBAS Yoann | Equipe Cycliste Armée de Terre | 10:49 | ||
74. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 10:51 | ||
75. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 10:58 | ||
76. | BRUTT Pavel | Tinkoff | 11:10 | ||
77. | THALMANN Roland | Team Roth | 11:10 | ||
78. | LIENHARD Fabian | BMC Racing Team | 11:10 | ||
79. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 11:10 | ||
80. | BALDO Nicolas | Team Roth | 11:10 | ||
81. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 11:20 | ||
82. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 11:20 | ||
83. | STEELS Stijn | Topsport Vlaanderen - Baloise | 11:33 | ||
84. | EISENHART Taylor | BMC Racing Team | 11:54 | ||
85. | BALLERINI Davide | Tinkoff | 12:01 | ||
86. | GUILLEMOIS Romain | Direct Energie | 12:49 | ||
87. | PETIT Adrien | Direct Energie | 12:50 | ||
88. | JAKIN Alo | HP BTP - Auber93 | 13:16 | ||
89. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 13:19 | ||
90. | EVANS Brad | Drapac Professional Cycling | 13:48 | ||
91. | LOWNDES Jason | Drapac Professional Cycling | 14:57 | ||
92. | RAIBAUD Jimmy | Equipe Cycliste Armée de Terre | 15:00 | ||
93. | FEDRIGO Pierrick | Fortuneo - Vital Concept | 15:05 | ||
94. | PENVEN Clément | Equipe Cycliste Armée de Terre | 15:14 | ||
95. | DUIJN Huub | Roompot - Oranje Peloton | 16:49 | ||
96. | LEVEAU Jeremy | Roubaix Lille Métropole | 16:49 | ||
97. | SPOKES Samuel | Drapac Professional Cycling | 17:10 | ||
98. | ANDRIATO Rafael | Wilier - Southeast | 17:15 | ||
99. | SOLER Marc | Movistar Team | 17:50 | ||
100. | SENNI Manuel | BMC Racing Team | 18:04 | ||
101. | MOUREY Francis | Fortuneo - Vital Concept | 18:18 | ||
102. | ANDREETTA Simone | Bardiani - CSF | 18:25 | ||
103. | HELVEN Sander | Topsport Vlaanderen - Baloise | 18:43 | ||
104. | PACHER Quentin | Delko Marseille Provence KTM | 19:15 | ||
105. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 19:20 | ||
106. | WEENING Pieter | Roompot - Oranje Peloton | 19:43 | ||
107. | AMEZQUETA Julen | Wilier - Southeast | 20:02 | ||
108. | COSNEFROY Benoit | Ag2r La Mondiale | 20:09 | ||
109. | RENAULT Maxime | HP BTP - Auber93 | 20:16 | ||
110. | JONES Brenton | Drapac Professional Cycling | 21:46 | ||
111. | PEREIRA Florent | Roubaix Lille Métropole | 21:54 | ||
112. | FORTUNATO Lorenzo | Tinkoff | 22:45 | ||
113. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 22:46 | ||
114. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 22:46 | ||
115. | GODOY Yonder | Wilier - Southeast | 24:01 | ||
116. | GAUDIN Damien | Ag2r La Mondiale | 24:10 | ||
117. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 24:11 | ||
118. | JõEääR Gert | Cofidis, Solutions Crédits | 24:21 | ||
119. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 26:06 | ||
120. | GAILLARD Marlon | Direct Energie | 26:06 | ||
121. | PETROV Jevgenij | Tinkoff | 26:06 | ||
122. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 26:15 | ||
123. | KREDER Wesley | Roompot - Oranje Peloton | 26:32 | ||
124. | WALLAYS Jens | Topsport Vlaanderen - Baloise | 27:17 | ||
125. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 28:33 | ||
126. | SANZ Enrique | Wilier - Southeast | 28:35 | ||
127. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 29:35 | ||
128. | DE GENDT Aime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 31:35 | ||
129. | BOUVRY Dieter | Roubaix Lille Métropole | 33:09 | ||
130. | MONTAGNOLI Andrea | Tinkoff | 35:11 | ||
131. | CARAPAZ Richard | Movistar Team | 37:34 | ||
132. | BRÜNGGER Nico | Team Roth | 41:03 | ||
133. | DUVAL Julien | Equipe Cycliste Armée de Terre | 41:18 |
profil etapy (© tourdulimousin.com) |
4. | 1.8. | St-Léonard Noblat > Limoges | 185 km | Colbrelli |
Záverečná etapa sľubovala ešte poriadnu zápletku a veľmi náročnú réžiu pre tím BMC. Prvé desiatky kilometrov ale veľké boje nepriniesli, hneď v úvode odišla veľmi početná skupina v zložení Damien Gaudin (Ag2r), Olivier Le Gac (FDJ), Miguel Benito (Caja Rural), Delio Fernandez (Delko), Jérémy Cornu (Direct Energie), Jevgenij Šalunov (Gazprom), Thomas Sprengers (Topsport Vlaanderen), Marco Minnaard (Wanty), Romain Le Roux (Armée), Jérémy Leveau (Roubaix) a David Menut (Auber 93).
Bola to partia, ktorá nebola vysoko v poradí, no rozostupy sú tu malé a štyridsiaty Le Roux strácal iba 67 sekúnd. Zároveň títo ľudia bojovali o vrchársku súťaž a ďalšie záujmy. Náskok dosiahol hranicu 3:30, ale postupne klesal. Rovnako ako dni pred tým jazdci z čela postupne odpadali. Najdlhšie vydržal Jevgenij Šalunov.
Po Rusovom dostihnutí to bolo poriadne dramatické. Atakovalo sa a medzi atakermi sa objavil aj líder pretekov Joey Rosskopf. Zdalo sa ale, že úspešná bude dvojica Giovanni Visconti (Movistar) - Andrea Fedi (Southeast). Neboli ale vysoko v poradí. V záverečnom kilometri ale aj ich snaha vyšla nazmar a špurt ovládol znova Sonny Colbrelli (Bardiani). V BMC teda tŕpli, či Rosskopf príde do cieľa v rovnakom čase a rozhodcovia nebudú nič deliť. Mladý Američan to dokázal sa stal celkovým víťazom.
O podobe celkového poradia teda rozhodla úvodná etapa a úspešný Rosskopfovov celodenný únik, hoci najsilnejší bol zrejme vlaňajší víťaz Colbrelli. Bardiani ale utorkovú etapu nezvládlo.
Peter Velits môže byť spokojný. Bol súčasťou víťazného družstva, tri etapy pomáhal kolegovi.
Výsledky | ||||||||
1. | COLBRELLI Sonny | Bardiani - CSF | 4:28:10 | 14 | ||||
2. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | 5 | ||||
3. | FEILLU Romain | HP BTP - Auber93 | 00:00 | 3 | ||||
4. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | |||||
5. | BELLETTI Manuel | Wilier - Southeast | 00:00 | |||||
6. | VANSPEYBROUCK Pieter | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 |
123. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 15:37 |
7. | SELVAGGI Mirko | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
8. | PASQUALON Andrea | Team Roth | 00:00 | ||
9. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
10. | KREDER Michel | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
11. | VANTOMME Maxime | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
12. | ROSSKOPF Joey | BMC Racing Team | 00:00 | ||
13. | VAN GINNEKEN Sjoerd | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
14. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
15. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
16. | TRONET Steven | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
17. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:00 | ||
18. | DUVAL Julien | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:00 | ||
19. | DELAPLACE Anthony | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
20. | MAJKA Rafal | Tinkoff | 00:00 | ||
21. | NARDIN Alberto | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
22. | LOUBET Julien | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
23. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
24. | FORTUNATO Lorenzo | Tinkoff | 00:00 | ||
25. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:00 | ||
26. | PETIT Adrien | Direct Energie | 00:00 | ||
27. | PACHER Quentin | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
28. | MENUT David | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
29. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
30. | BÉRARD Julien | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
31. | TORRES Rodolfo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
32. | DOUBEY Fabien | FDJ | 00:00 | ||
33. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
34. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
35. | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
36. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
37. | SPRENGERS Thomas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
38. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
39. | MAISON Jérémy | FDJ | 00:00 | ||
40. | HERRADA Jesús | Movistar Team | 00:00 | ||
41. | MALDONADO Anthony | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
42. | ROY Jérémy | FDJ | 00:00 | ||
43. | BONNAFOND Guillaume | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
44. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
45. | VIMPERE Theo | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
46. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 00:00 | ||
47. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:00 | ||
48. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 00:00 | ||
49. | TALIANI Alessio | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
50. | CLAEYS Dimitri | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
51. | FEDRIGO Pierrick | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
52. | LEVARLET Guillaume | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
53. | BALDO Nicolas | Team Roth | 00:00 | ||
54. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 00:09 | ||
55. | POZZATO Filippo | Wilier - Southeast | 00:11 | ||
56. | BUSATO Matteo | Wilier - Southeast | 00:11 | ||
57. | MAINARD Jerome | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:11 | ||
58. | PELLIZOTTI Franco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:13 | ||
59. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:16 | ||
60. | GUILLEMOIS Romain | Direct Energie | 00:17 | ||
61. | VACHON Florian | Fortuneo - Vital Concept | 00:20 | ||
62. | WEENING Pieter | Roompot - Oranje Peloton | 00:28 | ||
63. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:53 | ||
64. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 01:09 | ||
65. | AMEZQUETA Julen | Wilier - Southeast | 01:09 | ||
66. | SOLER Marc | Movistar Team | 01:09 | ||
67. | GODOY Yonder | Wilier - Southeast | 01:35 | ||
68. | FEDI Andrea | Wilier - Southeast | 01:35 | ||
69. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 01:42 | ||
70. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 01:42 | ||
71. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 01:42 | ||
72. | MOUREY Francis | Fortuneo - Vital Concept | 01:42 | ||
73. | BONUSI Raffaello | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:42 | ||
74. | RENAULT Maxime | HP BTP - Auber93 | 01:42 | ||
75. | DECLERCQ Tim | Topsport Vlaanderen - Baloise | 01:50 | ||
76. | LEBRETON Kévin | Equipe Cycliste Armée de Terre | 02:18 | ||
77. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 02:51 | ||
78. | ANDRIATO Rafael | Wilier - Southeast | 02:51 | ||
79. | STÜSSI Colin | Team Roth | 02:51 | ||
80. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 02:51 | ||
81. | BRUTT Pavel | Tinkoff | 03:15 | ||
82. | BENITO Miguel Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 03:41 | ||
83. | SANZ Enrique | Wilier - Southeast | 03:41 | ||
84. | THALMANN Roland | Team Roth | 03:41 | ||
85. | MONTAGNOLI Andrea | Tinkoff | 03:41 | ||
86. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 03:41 | ||
87. | JONES Brenton | Drapac Professional Cycling | 03:41 | ||
88. | BRÜNGGER Nico | Team Roth | 03:41 | ||
89. | JAKIN Alo | HP BTP - Auber93 | 03:41 | ||
90. | LEVEAU Jeremy | Roubaix Lille Métropole | 03:41 | ||
91. | WALLAYS Jens | Topsport Vlaanderen - Baloise | 03:41 | ||
92. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 03:41 | ||
93. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 03:41 | ||
94. | LE GAC Olivier | FDJ | 03:41 | ||
95. | RAIBAUD Jimmy | Equipe Cycliste Armée de Terre | 03:41 | ||
96. | DASSONVILLE Flavien | HP BTP - Auber93 | 03:41 | ||
97. | COSNEFROY Benoit | Ag2r La Mondiale | 04:02 | ||
98. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 06:26 | ||
99. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 06:26 | ||
100. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 06:26 | ||
101. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 06:29 | ||
102. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 07:19 | ||
103. | GAUDIN Damien | Ag2r La Mondiale | 07:19 | ||
104. | HELVEN Sander | Topsport Vlaanderen - Baloise | 07:20 | ||
105. | DE GENDT Aime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 07:20 | ||
106. | LE ROUX Romain | Equipe Cycliste Armée de Terre | 07:20 | ||
107. | BARBAS Yoann | Equipe Cycliste Armée de Terre | 07:20 | ||
108. | PENVEN Clément | Equipe Cycliste Armée de Terre | 07:20 | ||
109. | EVANS Brad | Drapac Professional Cycling | 08:19 | ||
110. | PEREIRA Florent | Roubaix Lille Métropole | 08:23 | ||
111. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 09:21 | ||
112. | SENNI Manuel | BMC Racing Team | 09:21 | ||
113. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Oranje Peloton | 10:58 | ||
114. | ANDREETTA Simone | Bardiani - CSF | 13:23 | ||
115. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 13:23 | ||
116. | SPOKES Samuel | Drapac Professional Cycling | 14:34 | ||
117. | SCULLY Thomas | Drapac Professional Cycling | 14:34 | ||
118. | BOUVRY Dieter | Roubaix Lille Métropole | 14:34 | ||
119. | STEELS Stijn | Topsport Vlaanderen - Baloise | 14:34 | ||
120. | LIENHARD Fabian | BMC Racing Team | 14:34 | ||
121. | EISENHART Taylor | BMC Racing Team | 15:37 | ||
122. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 15:37 | ||
123. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 15:37 | ||
124. | LOWNDES Jason | Drapac Professional Cycling | 15:37 | ||
125. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 15:37 | ||
126. | CARAPAZ Richard | Movistar Team | 15:37 | ||
DNF | BALLERINI Davide | Tinkoff | odstúpil | ||
DNF | CORNU Jeremy | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | DUIJN Huub | Roompot - Oranje Peloton | odstúpil | ||
DNF | GAILLARD Marlon | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | JõEääR Gert | Cofidis, Solutions Crédits | odstúpil | ||
DNF | KREDER Wesley | Roompot - Oranje Peloton | odstúpil | ||
DNF | PETROV Jevgenij | Tinkoff | odstúpil |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | ROSSKOPF Joey | BMC Racing Team | 17:14:33 | 125 | ||||
2. | COLBRELLI Sonny | Bardiani - CSF | 00:01 | 85 | ||||
3. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 00:04 | 70 | ||||
4. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:05 | 60 | ||||
5. | TORRES Rodolfo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:10 | 50 | ||||
6. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 00:16 | 40 |
124. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 45:12 |
7. | VIMPERE Theo | HP BTP - Auber93 | 00:16 | 35 | |
8. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:17 | 30 | |
9. | SPRENGERS Thomas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:19 | 25 | |
10. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:20 | 20 | |
11. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:23 | 15 | |
12. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 00:23 | 10 | |
13. | DELAPLACE Anthony | Fortuneo - Vital Concept | 00:23 | 5 | |
14. | CLAEYS Dimitri | Wanty - Groupe Gobert | 00:24 | 5 | |
15. | DOUBEY Fabien | FDJ | 00:24 | 5 | |
16. | LOUBET Julien | Fortuneo - Vital Concept | 00:25 | 3 | |
17. | PASQUALON Andrea | Team Roth | 00:27 | 3 | |
18. | VANSPEYBROUCK Pieter | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:27 | 3 | |
19. | VANTOMME Maxime | Roubaix Lille Métropole | 00:27 | 3 | |
20. | MAJKA Rafal | Tinkoff | 00:27 | 3 | |
21. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 00:27 | 3 | |
22. | KREDER Michel | Roompot - Oranje Peloton | 00:27 | 3 | |
23. | SELVAGGI Mirko | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:27 | 3 | |
24. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:27 | 3 | |
25. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 00:27 | 3 | |
26. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:27 | ||
27. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:27 | ||
28. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 00:27 | ||
29. | LEVARLET Guillaume | HP BTP - Auber93 | 00:27 | ||
30. | BONNAFOND Guillaume | Ag2r La Mondiale | 00:27 | ||
31. | MAISON Jérémy | FDJ | 00:27 | ||
32. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 00:27 | ||
33. | TALIANI Alessio | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:27 | ||
34. | PELLIZOTTI Franco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:40 | ||
35. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:43 | ||
36. | TRONET Steven | Fortuneo - Vital Concept | 00:47 | ||
37. | VACHON Florian | Fortuneo - Vital Concept | 00:47 | ||
38. | ROY Jérémy | FDJ | 01:42 | ||
39. | VAN GINNEKEN Sjoerd | Roompot - Oranje Peloton | 01:43 | ||
40. | BELLETTI Manuel | Wilier - Southeast | 01:43 | ||
41. | MENUT David | HP BTP - Auber93 | 01:43 | ||
42. | BÉRARD Julien | Ag2r La Mondiale | 01:43 | ||
43. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 01:48 | ||
44. | MALDONADO Anthony | HP BTP - Auber93 | 02:20 | ||
45. | NARDIN Alberto | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:42 | ||
46. | LEBRETON Kévin | Equipe Cycliste Armée de Terre | 02:45 | ||
47. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 02:55 | ||
48. | DECLERCQ Tim | Topsport Vlaanderen - Baloise | 03:33 | ||
49. | FEDI Andrea | Wilier - Southeast | 04:03 | ||
50. | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 04:16 | ||
51. | HERRADA Jesús | Movistar Team | 04:31 | ||
52. | BENITO Miguel Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 04:55 | ||
53. | DASSONVILLE Flavien | HP BTP - Auber93 | 05:20 | ||
54. | LE GAC Olivier | FDJ | 05:24 | ||
55. | BONUSI Raffaello | Androni Giocattoli - Sidermec | 05:53 | ||
56. | BUSATO Matteo | Wilier - Southeast | 06:59 | ||
57. | FEILLU Romain | HP BTP - Auber93 | 07:45 | ||
58. | POZZATO Filippo | Wilier - Southeast | 08:00 | ||
59. | MAINARD Jerome | Equipe Cycliste Armée de Terre | 08:00 | ||
60. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 08:09 | ||
61. | LE ROUX Romain | Equipe Cycliste Armée de Terre | 08:21 | ||
62. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 08:25 | ||
63. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 08:44 | ||
64. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 09:41 | ||
65. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 09:48 | ||
66. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Oranje Peloton | 09:52 | ||
67. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 10:16 | ||
68. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 10:34 | ||
69. | STÜSSI Colin | Team Roth | 10:40 | ||
70. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 10:58 | ||
71. | BALDO Nicolas | Team Roth | 11:10 | ||
72. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 11:27 | ||
73. | PETIT Adrien | Direct Energie | 12:50 | ||
74. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 13:02 | ||
75. | GUILLEMOIS Romain | Direct Energie | 13:06 | ||
76. | BRUTT Pavel | Tinkoff | 14:25 | ||
77. | THALMANN Roland | Team Roth | 14:51 | ||
78. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 15:01 | ||
79. | FEDRIGO Pierrick | Fortuneo - Vital Concept | 15:05 | ||
80. | JAKIN Alo | HP BTP - Auber93 | 16:57 | ||
81. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 17:17 | ||
82. | BARBAS Yoann | Equipe Cycliste Armée de Terre | 18:09 | ||
83. | RAIBAUD Jimmy | Equipe Cycliste Armée de Terre | 18:41 | ||
84. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Oranje Peloton | 18:47 | ||
85. | SOLER Marc | Movistar Team | 18:59 | ||
86. | PACHER Quentin | Delko Marseille Provence KTM | 19:15 | ||
87. | MOUREY Francis | Fortuneo - Vital Concept | 20:00 | ||
88. | ANDRIATO Rafael | Wilier - Southeast | 20:06 | ||
89. | WEENING Pieter | Roompot - Oranje Peloton | 20:11 | ||
90. | LEVEAU Jeremy | Roubaix Lille Métropole | 20:30 | ||
91. | AMEZQUETA Julen | Wilier - Southeast | 21:11 | ||
92. | RENAULT Maxime | HP BTP - Auber93 | 21:58 | ||
93. | EVANS Brad | Drapac Professional Cycling | 22:07 | ||
94. | PENVEN Clément | Equipe Cycliste Armée de Terre | 22:34 | ||
95. | FORTUNATO Lorenzo | Tinkoff | 22:45 | ||
96. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 23:39 | ||
97. | SCULLY Thomas | Drapac Professional Cycling | 24:10 | ||
98. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 24:11 | ||
99. | COSNEFROY Benoit | Ag2r La Mondiale | 24:11 | ||
100. | JONES Brenton | Drapac Professional Cycling | 25:27 | ||
101. | GODOY Yonder | Wilier - Southeast | 25:36 | ||
102. | LIENHARD Fabian | BMC Racing Team | 25:44 | ||
103. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 25:46 | ||
104. | HELVEN Sander | Topsport Vlaanderen - Baloise | 26:03 | ||
105. | STEELS Stijn | Topsport Vlaanderen - Baloise | 26:07 | ||
106. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 26:47 | ||
107. | SENNI Manuel | BMC Racing Team | 27:25 | ||
108. | EISENHART Taylor | BMC Racing Team | 27:31 | ||
109. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 28:56 | ||
110. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 29:56 | ||
111. | PEREIRA Florent | Roubaix Lille Métropole | 30:17 | ||
112. | LOWNDES Jason | Drapac Professional Cycling | 30:34 | ||
113. | WALLAYS Jens | Topsport Vlaanderen - Baloise | 30:58 | ||
114. | GAUDIN Damien | Ag2r La Mondiale | 31:29 | ||
115. | SPOKES Samuel | Drapac Professional Cycling | 31:44 | ||
116. | ANDREETTA Simone | Bardiani - CSF | 31:48 | ||
117. | SANZ Enrique | Wilier - Southeast | 32:16 | ||
118. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 35:02 | ||
119. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 36:09 | ||
120. | MONTAGNOLI Andrea | Tinkoff | 38:52 | ||
121. | DE GENDT Aime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 38:55 | ||
122. | DUVAL Julien | Equipe Cycliste Armée de Terre | 41:18 | ||
123. | BRÜNGGER Nico | Team Roth | 44:44 | ||
124. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 45:12 | ||
125. | BOUVRY Dieter | Roubaix Lille Métropole | 47:43 | ||
126. | CARAPAZ Richard | Movistar Team | 53:11 |
profil etapy (© tourdulimousin.com) |