Tour of Britain 2016 (2.HC), 4. - 11. septembra (1296 km), 13. ročník
1. | 4.9. | Glasgow > Castle Douglas | 162 km | Greipel | ||
2. | 5.9. | Carlisle > Kendal | 188 km | Vermote | ||
3. | 6.9. | Congleton > Tatton Park | 179 km | Stannard | ||
4. | 7.9. | Denbigh > Builth Wells | 218 km | Groenewegen | ||
5. | 8.9. | Aberdare > Bath | 194 km | Bauer | ||
6. | 9.9. | Sidmouth > Haytor | 150 km | Poels | ||
7a. | 10.9. | Bristol > Bristol | 15 km | T. Martin | ||
7b. | 10.9. | Bristol > Bristol | 76 km | Dennis | ||
8. | 11.9. | Londýn > Londýn | 100 km | Ewan |
Úvod k pretekom | Štartová listina |
1. | 4.9. | Glasgow > Castle Douglas | 162 km | Greipel |
Okolo Británie sa stáva populárnym podujatím, ktoré si získava obľúbenosť kvôli dynamickým a napínavým etapám, a preto sem prichádzajú súťažiť zaujímaví cyklisti. Úvodná previerka štartovala v Škótsku a bola určená pre šprintérov, kopcovité prekážky sa nachádzali len v polovici etapy. Na štarte sa v tomto smere objavili silné mená ako Cavendish, Viviani, Greipel, Ewan alebo Groenewgen.
V úniku sa prezentovalo päť jazdcov, ale Jasper Bovenhuis, Emiel Wastyn (obaja An Post), Thomas Moses (JLT-Condor), Peter Williams (One Pro Cycling) a Jonathan McEvoy (NFTO) to mali ťažké proti silnému balíku, kde pracovali celky Dimension Data, Lotto-Jumbo, Lotto-Soudal a na konci sa ukazoval vpredu aj tím Sky. Pre vedúcu skupinu zostala aspoň možnosť bojovať o vrchársky dres, ktorý si uchmatol Peter Williams.
Vedúca skupina bola chytená desať kilometrov pred cieľom, potom sa vpredu zoradili šprintérske celky, ktoré sa pripravovali na hromadný špurt. 500 metrov pred cieľom sa nachádzala ľavotočivá zákruta, ktorú najlepšie zvládol Lotto-Soudal a André Greipel. Nemecký jazdec potom vyštartoval z najlepšej pozície a nikoho pred seba nepustil. Spoza neho sa pokúšal vyskočiť Caleb Ewan, ale austrálsky jazdec nemal rýchlosť, aby ho prekonal. Tretí skončil Ramon Sinkeldam.
Lotto-Soudal musel mať dnešnú koncovku perfektne pripravenú, pretože v spomínanej zákrute mali pád Cavendish a Groenewegen. Britský jazdec vyzeral byť v cieli v poriadku. Spadol aj Viviani, ktorý rozbil bicykel na dve časti.
Výsledky | ||||||||
1. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 3:52:40 | 20 | ||||
2. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 00:00 | 10 | ||||
3. | SINKELDAM Ramon | Team Giant - Alpecin | 00:00 | 5 | ||||
4. | RICHEZE Maximiliano | Etixx - Quick-Step | 00:00 | |||||
5. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 00:00 | |||||
6. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 00:00 |
7. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 00:00 | ||
8. | LATHAM Christopher | Team Wiggins | 00:00 | ||
9. | McLAY Daniel | Veľká Británia | 00:00 | ||
10. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 00:00 | ||
11. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
12. | VEREECKEN Nicolas | An Post - Chain Reaction | 00:00 | ||
13. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
14. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
15. | WOOD Oliver | Veľká Británia | 00:00 | ||
16. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 00:00 | ||
17. | BLAIN Alexandre | Madison Genesis | 00:00 | ||
18. | VAN BAARLE Dylan | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
19. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
20. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
21. | LANGEVELD Sebastian | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
22. | BAUER Jack | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
23. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 00:00 | ||
24. | POELS Wout | Team Sky | 00:00 | ||
25. | GEOGHEGAN HART Tao | Veľká Británia | 00:00 | ||
26. | LAMPIER Steven | JLT Condor | 00:00 | ||
27. | BRIGGS Graham | JLT Condor | 00:00 | ||
28. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
29. | STONES Liam | NFTO | 00:00 | ||
30. | CRONSHAW Mathew | Madison Genesis | 00:00 | ||
31. | THURAU Bjorn | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
32. | BOVENHUIS Jasper | An Post - Chain Reaction | 00:00 | ||
33. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
34. | COSTA Adrien | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
35. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
36. | STEWART Mark | Veľká Británia | 00:00 | ||
37. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 00:00 | ||
38. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 00:00 | ||
39. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
40. | BIBBY Ian | NFTO | 00:00 | ||
41. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:00 | ||
42. | SCOTT Jacob | An Post - Chain Reaction | 00:00 | ||
43. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
44. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
45. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
46. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 00:00 | ||
47. | BLYTHE Adam | Veľká Británia | 00:00 | ||
48. | SWIFT Ben | Team Sky | 00:00 | ||
49. | BONGIORNO Francesco | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
50. | WASTYN Emiel | An Post - Chain Reaction | 00:00 | ||
51. | STEWART Thomas | Madison Genesis | 00:00 | ||
52. | MOINARD Amael | BMC Racing Team | 00:00 | ||
53. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:00 | ||
54. | MULLEN Ryan | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
55. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:00 | ||
56. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
57. | MARTIN Tony | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
58. | DUMOULIN Tom | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
59. | CURVERS Roy | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
60. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:00 | ||
61. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:00 | ||
62. | BENITO Miguel Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
63. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 00:00 | ||
64. | EISENHART Taylor | BMC Racing Team | 00:00 | ||
65. | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 00:00 | ||
66. | APPLEBY Dale | NFTO | 00:00 | ||
67. | DENNIS Rohan | BMC Racing Team | 00:00 | ||
68. | SLATER Alistair | JLT Condor | 00:00 | ||
69. | BRADBURY Edmund | NFTO | 00:00 | ||
70. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 00:00 | ||
71. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
72. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
73. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:00 | ||
74. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
75. | DUNNE Conor | JLT Condor | 00:00 | ||
76. | POWER Robert | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
77. | KENT-SPARK Oliver | An Post - Chain Reaction | 00:00 | ||
78. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 00:00 | ||
79. | CULLAIGH Gabriel | Veľká Británia | 00:00 | ||
80. | MOSES Thomas | JLT Condor | 00:00 | ||
81. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 00:00 | ||
82. | GALLOPIN Tony | Lotto Soudal | 00:00 | ||
83. | MARTIN Daniel | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
84. | VERMOTE Julien | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
85. | DIBBEN Jonathan | Team Wiggins | 00:00 | ||
86. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
87. | MARCATO Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
88. | PARTRIDGE Rob | NFTO | 00:00 | ||
89. | SHAW James | Lotto Soudal | 00:00 | ||
90. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
91. | MCEVOY Jonathan | NFTO | 00:00 | ||
92. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
93. | GUNMAN Taylor | Madison Genesis | 00:00 | ||
94. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
95. | MORENO Javier | Movistar Team | 00:00 | ||
96. | GASPAROTTO Enrico | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
97. | CUMMINGS Stephen | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
98. | DOULL Owain | Team Wiggins | 00:00 | ||
99. | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | 00:00 | ||
100. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
101. | SHAW Damien | An Post - Chain Reaction | 00:00 | ||
102. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
103. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
104. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
105. | SIEBERG Marcel | Lotto Soudal | 00:00 | ||
106. | EDMONDSON Alexander | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
107. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
108. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
109. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
110. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
111. | WIGGINS Bradley | Team Wiggins | 00:00 | ||
112. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
113. | STANNARD Ian | Team Sky | 00:00 | ||
114. | DOWNING Russell | JLT Condor | 00:00 | ||
115. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 01:34 | ||
116. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 01:44 | ||
117. | HEPBURN Michael | ORICA-BikeExchange | 01:45 | ||
118. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 01:45 | ||
119. | WAGNER Robert | Team LottoNL - Jumbo | 01:45 | ||
120. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 01:45 | ||
121. | LOBATO Juan José | Movistar Team | 01:45 | ||
122. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 01:45 | ||
123. | VIVIANI Elia | Team Sky | 01:45 | ||
124. | WIPPERT Wouter | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:45 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 3:52:30 | 5 | ||||
2. | BOVENHUIS Jasper | An Post - Chain Reaction | 00:01 | |||||
3. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 00:04 | |||||
4. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 00:04 | |||||
5. | SINKELDAM Ramon | Team Giant - Alpecin | 00:06 | |||||
6. | MCEVOY Jonathan | NFTO | 00:08 |
7. | MOSES Thomas | JLT Condor | 00:09 | ||
8. | RICHEZE Maximiliano | Etixx - Quick-Step | 00:10 | ||
9. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 00:10 | ||
10. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 00:10 | ||
11. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 00:10 | ||
12. | LATHAM Christopher | Team Wiggins | 00:10 | ||
13. | McLAY Daniel | Veľká Británia | 00:10 | ||
14. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 00:10 | ||
15. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 00:10 | ||
16. | VEREECKEN Nicolas | An Post - Chain Reaction | 00:10 | ||
17. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:10 | ||
18. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 00:10 | ||
19. | WOOD Oliver | Veľká Británia | 00:10 | ||
20. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 00:10 | ||
21. | BLAIN Alexandre | Madison Genesis | 00:10 | ||
22. | VAN BAARLE Dylan | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:10 | ||
23. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 00:10 | ||
24. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:10 | ||
25. | LANGEVELD Sebastian | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:10 | ||
26. | BAUER Jack | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:10 | ||
27. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 00:10 | ||
28. | POELS Wout | Team Sky | 00:10 | ||
29. | GEOGHEGAN HART Tao | Veľká Británia | 00:10 | ||
30. | LAMPIER Steven | JLT Condor | 00:10 | ||
31. | BRIGGS Graham | JLT Condor | 00:10 | ||
32. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 00:10 | ||
33. | STONES Liam | NFTO | 00:10 | ||
34. | CRONSHAW Mathew | Madison Genesis | 00:10 | ||
35. | THURAU Bjorn | Wanty - Groupe Gobert | 00:10 | ||
36. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:10 | ||
37. | COSTA Adrien | Etixx - Quick-Step | 00:10 | ||
38. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 00:10 | ||
39. | STEWART Mark | Veľká Británia | 00:10 | ||
40. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 00:10 | ||
41. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 00:10 | ||
42. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:10 | ||
43. | BIBBY Ian | NFTO | 00:10 | ||
44. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:10 | ||
45. | SCOTT Jacob | An Post - Chain Reaction | 00:10 | ||
46. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:10 | ||
47. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 00:10 | ||
48. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 00:10 | ||
49. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 00:10 | ||
50. | BLYTHE Adam | Veľká Británia | 00:10 | ||
51. | SWIFT Ben | Team Sky | 00:10 | ||
52. | BONGIORNO Francesco | Bardiani - CSF | 00:10 | ||
53. | WASTYN Emiel | An Post - Chain Reaction | 00:10 | ||
54. | STEWART Thomas | Madison Genesis | 00:10 | ||
55. | MOINARD Amael | BMC Racing Team | 00:10 | ||
56. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:10 | ||
57. | MULLEN Ryan | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:10 | ||
58. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:10 | ||
59. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 00:10 | ||
60. | MARTIN Tony | Etixx - Quick-Step | 00:10 | ||
61. | DUMOULIN Tom | Team Giant - Alpecin | 00:10 | ||
62. | CURVERS Roy | Team Giant - Alpecin | 00:10 | ||
63. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:10 | ||
64. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:10 | ||
65. | BENITO Miguel Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 00:10 | ||
66. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 00:10 | ||
67. | EISENHART Taylor | BMC Racing Team | 00:10 | ||
68. | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 00:10 | ||
69. | APPLEBY Dale | NFTO | 00:10 | ||
70. | DENNIS Rohan | BMC Racing Team | 00:10 | ||
71. | SLATER Alistair | JLT Condor | 00:10 | ||
72. | BRADBURY Edmund | NFTO | 00:10 | ||
73. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 00:10 | ||
74. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:10 | ||
75. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:10 | ||
76. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 00:10 | ||
77. | DUNNE Conor | JLT Condor | 00:10 | ||
78. | POWER Robert | ORICA-BikeExchange | 00:10 | ||
79. | KENT-SPARK Oliver | An Post - Chain Reaction | 00:10 | ||
80. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 00:10 | ||
81. | CULLAIGH Gabriel | Veľká Británia | 00:10 | ||
82. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 00:10 | ||
83. | GALLOPIN Tony | Lotto Soudal | 00:10 | ||
84. | MARTIN Daniel | Etixx - Quick-Step | 00:10 | ||
85. | VERMOTE Julien | Etixx - Quick-Step | 00:10 | ||
86. | DIBBEN Jonathan | Team Wiggins | 00:10 | ||
87. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 00:10 | ||
88. | MARCATO Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:10 | ||
89. | PARTRIDGE Rob | NFTO | 00:10 | ||
90. | SHAW James | Lotto Soudal | 00:10 | ||
91. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 00:10 | ||
92. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 00:10 | ||
93. | GUNMAN Taylor | Madison Genesis | 00:10 | ||
94. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 00:10 | ||
95. | MORENO Javier | Movistar Team | 00:10 | ||
96. | GASPAROTTO Enrico | Wanty - Groupe Gobert | 00:10 | ||
97. | CUMMINGS Stephen | Dimension Data for Qhubeka | 00:10 | ||
98. | DOULL Owain | Team Wiggins | 00:10 | ||
99. | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | 00:10 | ||
100. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 00:10 | ||
101. | SHAW Damien | An Post - Chain Reaction | 00:10 | ||
102. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 00:10 | ||
103. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 00:10 | ||
104. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 00:10 | ||
105. | SIEBERG Marcel | Lotto Soudal | 00:10 | ||
106. | EDMONDSON Alexander | ORICA-BikeExchange | 00:10 | ||
107. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 00:10 | ||
108. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 00:10 | ||
109. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 00:10 | ||
110. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 00:10 | ||
111. | WIGGINS Bradley | Team Wiggins | 00:10 | ||
112. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 00:10 | ||
113. | STANNARD Ian | Team Sky | 00:10 | ||
114. | DOWNING Russell | JLT Condor | 00:10 | ||
115. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 00:10 | ||
116. | WAGNER Robert | Team LottoNL - Jumbo | 00:10 | ||
117. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 00:10 | ||
118. | LOBATO Juan José | Movistar Team | 00:10 | ||
119. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:10 | ||
120. | VIVIANI Elia | Team Sky | 00:10 | ||
121. | WIPPERT Wouter | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:10 | ||
122. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 01:44 | ||
123. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 01:54 | ||
124. | HEPBURN Michael | ORICA-BikeExchange | 01:55 |
profil etapy - 1854 nastúpaných metrov (© tourofbritain.co.uk) |
2. | 5.9. | Carlisle > Kendal | 188 km | Vermote |
Druhá etapa už obsahovala zaujímavejšie stúpania, najväčšiu pozornosť vzbudoval kopec The Struggle (4,6 km; 8 %), ktorý bol pripravený 30 km pred cieľom. Potom etapa finišovala na úzkych cestách a cieľová páska sa nachádzala na miernom kopci, preto to bola výborná šanca pre klasikárov.
Do úniku sa dostali Van Zyl (Dimension Data), Roche (Sky), Vermote (Etixx - Quick-Step), Vliegen (BMC), Mullen (Cannondale-Drapac), Benito, Saez (Caja Rural), Greipel (Lotto-Soudal), Dunne (Condor), Meurisse (Wanty) Hoekstra, Tusveld (obaja Giant-Alpecin) Leezer, Lindeman (obaja Lotto-Jumbo) Coledan a Mosca (obaja Trek-Segafredo).
Bolo zaujímavé, že vpredu sa ukázal líder pretekov André Greipel, ktorý si vďaka bonifikáciám polepšil na troch rýchlostných prémiách. V balíku udával tempo najmä tím Movistar, ktorý chcel vyhrať etapu s Lobatom a presadiť sa v GC. Ale na stúpaní Struggle sa rozbili tak vedúca skupina, ako aj pelotón, a bola to záležitosť len pre najsilnejších jazdcov.
Vpredu zostali len Roche, Vermote, Lindeman, Mosca a Meurisse, ku ktorým sa zozadu blížil Rohan Dennis, ktorý zaútočil v balíku a ktorý sa nakoniec dostal do vedúcej skupiny. Za nimi sa nachádzala ďalšia silná skupinka a na čelo pretekov sa postupne dostali Cummings, Dumoulin, Gallopin a Daniel Martin a medzi touto skupinou sa rozhodovalo o víťazovi etapy.
V daždivých podmienkach sa odohrával výborný súboj, kľúčový atak predviedli Cummings a Vermote. Lepší špurt predviedol Julien Vermote, ktorý sa stal novým lídrom pretekov. Steven Cummings sa na konci sústredil na maximalizovanie náskoku pred ostatnými favoritmi, čo sa mu podarilo, pretože druhá skupina prišla do cieľa s minútovou stratou. Tretí skončil Daniel Martin. V hektickom dojazde sa do tejto partie dokázali prepracovať ešte ďalší borci.
Výsledky | ||||||||
1. | VERMOTE Julien | Etixx - Quick-Step | 4:40:50 | 20 | ||||
2. | CUMMINGS Stephen | Dimension Data for Qhubeka | 00:02 | 10 | ||||
3. | MARTIN Daniel | Etixx - Quick-Step | 00:58 | 5 | ||||
4. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:58 | |||||
5. | GALLOPIN Tony | Lotto Soudal | 00:58 | |||||
6. | SWIFT Ben | Team Sky | 00:58 | |||||
7. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 01:02 | |||||
8. | DUMOULIN Tom | Team Giant - Alpecin | 01:02 | |||||
9. | VAN BAARLE Dylan | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:02 | |||||
10. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 01:06 |
11. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 01:07 | ||
12. | DENNIS Rohan | BMC Racing Team | 01:07 | ||
13. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 02:50 | ||
14. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 04:23 | ||
15. | BRADBURY Edmund | NFTO | 04:27 | ||
16. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 04:29 | ||
17. | MARCATO Marco | Wanty - Groupe Gobert | 04:31 | ||
18. | BIBBY Ian | NFTO | 04:31 | ||
19. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 04:31 | ||
20. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 04:33 | ||
21. | BAUER Jack | Cannondale-Drapac Pro Team | 04:33 | ||
22. | GEOGHEGAN HART Tao | Veľká Británia | 04:33 | ||
23. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 04:33 | ||
24. | SHAW James | Lotto Soudal | 04:33 | ||
25. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 04:33 | ||
26. | LAMPIER Steven | JLT Condor | 04:33 | ||
27. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 04:33 | ||
28. | LANGEVELD Sebastian | Cannondale-Drapac Pro Team | 04:43 | ||
29. | STEWART Thomas | Madison Genesis | 04:45 | ||
30. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 04:45 | ||
31. | BENITO Miguel Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 04:49 | ||
32. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 04:49 | ||
33. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 04:53 | ||
34. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 04:55 | ||
35. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 04:55 | ||
36. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 04:59 | ||
37. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 05:18 | ||
38. | DOWNING Russell | JLT Condor | 05:21 | ||
39. | VEREECKEN Nicolas | An Post - Chain Reaction | 05:21 | ||
40. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 05:21 | ||
41. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 05:21 | ||
42. | GASPAROTTO Enrico | Wanty - Groupe Gobert | 05:21 | ||
43. | BONGIORNO Francesco | Bardiani - CSF | 05:21 | ||
44. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 05:26 | ||
45. | SLATER Alistair | JLT Condor | 05:26 | ||
46. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 05:29 | ||
47. | MOINARD Amael | BMC Racing Team | 05:33 | ||
48. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 05:35 | ||
49. | POWER Robert | ORICA-BikeExchange | 05:35 | ||
50. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 05:49 | ||
51. | POELS Wout | Team Sky | 11:58 | ||
52. | DIBBEN Jonathan | Team Wiggins | 13:03 | ||
53. | STEWART Mark | Veľká Británia | 13:03 | ||
54. | PARTRIDGE Rob | NFTO | 13:03 | ||
55. | CURVERS Roy | Team Giant - Alpecin | 13:03 | ||
56. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 13:03 | ||
57. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 13:03 | ||
58. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 13:03 | ||
59. | STANNARD Ian | Team Sky | 13:03 | ||
60. | KENT-SPARK Oliver | An Post - Chain Reaction | 13:03 | ||
61. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 13:03 | ||
62. | McLAY Daniel | Veľká Británia | 13:03 | ||
63. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 13:03 | ||
64. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 13:03 | ||
65. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 13:03 | ||
66. | MORENO Javier | Movistar Team | 13:03 | ||
67. | DUNNE Conor | JLT Condor | 13:03 | ||
68. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 13:43 | ||
69. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 14:47 | ||
70. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 14:47 | ||
71. | MULLEN Ryan | Cannondale-Drapac Pro Team | 14:47 | ||
72. | WOOD Oliver | Veľká Británia | 14:47 | ||
73. | SCOTT Jacob | An Post - Chain Reaction | 14:47 | ||
74. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 14:47 | ||
75. | BLYTHE Adam | Veľká Británia | 14:47 | ||
76. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 14:47 | ||
77. | SINKELDAM Ramon | Team Giant - Alpecin | 14:47 | ||
78. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 14:47 | ||
79. | GUNMAN Taylor | Madison Genesis | 14:47 | ||
80. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 14:47 | ||
81. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 14:47 | ||
82. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 14:47 | ||
83. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 14:47 | ||
84. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 14:47 | ||
85. | MOSES Thomas | JLT Condor | 14:47 | ||
86. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 14:47 | ||
87. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 14:47 | ||
88. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 14:47 | ||
89. | STONES Liam | NFTO | 14:47 | ||
90. | SHAW Damien | An Post - Chain Reaction | 14:47 | ||
91. | WAGNER Robert | Team LottoNL - Jumbo | 14:47 | ||
92. | LOBATO Juan José | Movistar Team | 14:47 | ||
93. | CULLAIGH Gabriel | Veľká Británia | 14:47 | ||
94. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 14:47 | ||
95. | APPLEBY Dale | NFTO | 14:47 | ||
96. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 14:47 | ||
97. | RICHEZE Maximiliano | Etixx - Quick-Step | 14:47 | ||
98. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 14:47 | ||
99. | MCEVOY Jonathan | NFTO | 14:47 | ||
100. | SIEBERG Marcel | Lotto Soudal | 14:47 | ||
101. | BOVENHUIS Jasper | An Post - Chain Reaction | 14:47 | ||
102. | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 14:47 | ||
103. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 14:47 | ||
104. | EISENHART Taylor | BMC Racing Team | 14:47 | ||
105. | BRIGGS Graham | JLT Condor | 14:47 | ||
106. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 16:00 | ||
DNS | WIPPERT Wouter | Cannondale-Drapac Pro Team | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | VERMOTE Julien | Etixx - Quick-Step | 8:33:20 | 5 | ||||
2. | CUMMINGS Stephen | Dimension Data for Qhubeka | 00:06 | |||||
3. | MARTIN Daniel | Etixx - Quick-Step | 01:04 | |||||
4. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 01:08 | |||||
5. | SWIFT Ben | Team Sky | 01:08 | |||||
6. | GALLOPIN Tony | Lotto Soudal | 01:08 | |||||
7. | VAN BAARLE Dylan | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:12 | |||||
8. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 01:12 | |||||
9. | DUMOULIN Tom | Team Giant - Alpecin | 01:12 | |||||
10. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 01:16 |
11. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 01:16 | ||
12. | DENNIS Rohan | BMC Racing Team | 01:17 | ||
13. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 03:00 | ||
14. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 04:33 | ||
15. | BRADBURY Edmund | NFTO | 04:37 | ||
16. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 04:39 | ||
17. | BIBBY Ian | NFTO | 04:41 | ||
18. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 04:41 | ||
19. | MARCATO Marco | Wanty - Groupe Gobert | 04:41 | ||
20. | BAUER Jack | Cannondale-Drapac Pro Team | 04:43 | ||
21. | GEOGHEGAN HART Tao | Veľká Británia | 04:43 | ||
22. | LAMPIER Steven | JLT Condor | 04:43 | ||
23. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 04:43 | ||
24. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 04:43 | ||
25. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 04:43 | ||
26. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 04:43 | ||
27. | SHAW James | Lotto Soudal | 04:43 | ||
28. | LANGEVELD Sebastian | Cannondale-Drapac Pro Team | 04:53 | ||
29. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 04:55 | ||
30. | STEWART Thomas | Madison Genesis | 04:55 | ||
31. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 04:59 | ||
32. | BENITO Miguel Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 04:59 | ||
33. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 05:03 | ||
34. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 05:05 | ||
35. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 05:05 | ||
36. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 05:09 | ||
37. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 05:28 | ||
38. | VEREECKEN Nicolas | An Post - Chain Reaction | 05:31 | ||
39. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 05:31 | ||
40. | BONGIORNO Francesco | Bardiani - CSF | 05:31 | ||
41. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 05:31 | ||
42. | GASPAROTTO Enrico | Wanty - Groupe Gobert | 05:31 | ||
43. | DOWNING Russell | JLT Condor | 05:31 | ||
44. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 05:36 | ||
45. | SLATER Alistair | JLT Condor | 05:36 | ||
46. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 05:39 | ||
47. | MOINARD Amael | BMC Racing Team | 05:43 | ||
48. | POWER Robert | ORICA-BikeExchange | 05:45 | ||
49. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 05:45 | ||
50. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 05:58 | ||
51. | POELS Wout | Team Sky | 12:08 | ||
52. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 12:54 | ||
53. | DUNNE Conor | JLT Condor | 13:07 | ||
54. | McLAY Daniel | Veľká Británia | 13:13 | ||
55. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 13:13 | ||
56. | STEWART Mark | Veľká Británia | 13:13 | ||
57. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 13:13 | ||
58. | CURVERS Roy | Team Giant - Alpecin | 13:13 | ||
59. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 13:13 | ||
60. | DIBBEN Jonathan | Team Wiggins | 13:13 | ||
61. | KENT-SPARK Oliver | An Post - Chain Reaction | 13:13 | ||
62. | PARTRIDGE Rob | NFTO | 13:13 | ||
63. | MORENO Javier | Movistar Team | 13:13 | ||
64. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 13:13 | ||
65. | STANNARD Ian | Team Sky | 13:13 | ||
66. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 13:13 | ||
67. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 13:13 | ||
68. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 13:53 | ||
69. | BOVENHUIS Jasper | An Post - Chain Reaction | 14:48 | ||
70. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 14:51 | ||
71. | SINKELDAM Ramon | Team Giant - Alpecin | 14:53 | ||
72. | MCEVOY Jonathan | NFTO | 14:55 | ||
73. | MULLEN Ryan | Cannondale-Drapac Pro Team | 14:56 | ||
74. | MOSES Thomas | JLT Condor | 14:56 | ||
75. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 14:57 | ||
76. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 14:57 | ||
77. | WOOD Oliver | Veľká Británia | 14:57 | ||
78. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 14:57 | ||
79. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 14:57 | ||
80. | RICHEZE Maximiliano | Etixx - Quick-Step | 14:57 | ||
81. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 14:57 | ||
82. | SCOTT Jacob | An Post - Chain Reaction | 14:57 | ||
83. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 14:57 | ||
84. | STONES Liam | NFTO | 14:57 | ||
85. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 14:57 | ||
86. | BLYTHE Adam | Veľká Británia | 14:57 | ||
87. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 14:57 | ||
88. | BRIGGS Graham | JLT Condor | 14:57 | ||
89. | APPLEBY Dale | NFTO | 14:57 | ||
90. | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 14:57 | ||
91. | EISENHART Taylor | BMC Racing Team | 14:57 | ||
92. | GUNMAN Taylor | Madison Genesis | 14:57 | ||
93. | CULLAIGH Gabriel | Veľká Británia | 14:57 | ||
94. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 14:57 | ||
95. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 14:57 | ||
96. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 14:57 | ||
97. | SHAW Damien | An Post - Chain Reaction | 14:57 | ||
98. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 14:57 | ||
99. | SIEBERG Marcel | Lotto Soudal | 14:57 | ||
100. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 14:57 | ||
101. | WAGNER Robert | Team LottoNL - Jumbo | 14:57 | ||
102. | LOBATO Juan José | Movistar Team | 14:57 | ||
103. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 14:57 | ||
104. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 16:10 | ||
105. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 16:31 | ||
106. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 16:41 |
profil etapy - 3715 nastúpaných metrov (© tourofbritain.co.uk) |
3. | 6.9. | Congleton > Tatton Park | 179 km | Stannard |
V druhej polovici etapy sa nachádzali tri stúpania, ale záverečných štyridsať kilometrov prebehlo na rovine, takže to bola príležitosť pre odolných šprintérov. V úniku sa ukázali štyria jazdci. Ian Stannard (Sky), Graham Briggs (JLT-Condor), Matt Cronshaw (Madison-Genesis) a Kristian House (One Pro Cycling) si na jednoduchých úvodných pasážach vypracovali 6-minútový náskok a kvôli tomu musel ísť rýchlo aj pelotón, kde pracoval Etixx - Quick-Step a Dimension Data.
Na sérii troch kopcov najskôr vypadol z vedúcej skupiny Matt Cronshaw, po prekonaní týchto stúpaní mali utečenci stále k dobru šesť minút. To už bola nepríjemná situácia pre hlavnú skupinu, ktorá sa ešte zhoršila po tom, čo vpredu zaútočil Ian Stannard. Jazdec tímu Sky pochádza z tohto územia, kadiaľ predchádzala etapa, takže dôverne poznal dnešnú trasu.
Skúsený borec dokázal ešte navýšovať svoj náskok a zdalo sa, že s jeho atakom boli v pelotóne všetci zmierení. Neohrozoval vedúce pozície Vermoteho a Cummingsa, šprintérske celky to dnes tiež zabalili. Ian Stannard po skvelej jazde vyhral tretiu etapu a po treťom mieste na Paríž - Roubaix je to pre kvalitného pomocníka a klasikára ďalší pekný výsledok v tomto ročníku. Na druhom mieste skončil Graham Briggs, ktorý v špurte porazil Kristiana Housa.
Pelotón prišiel do cieľa s mankom 5:43, ale na čele priebežnej klasifikácie sa nezmenilo nič. Súboj o štvrtú priečku vyhral v tesnom súboji Nicola Ruffoni pred Dannym van Poppelom.
Výsledky | ||||||||
1. | STANNARD Ian | Team Sky | 4:14:12 | 20 | ||||
2. | BRIGGS Graham | JLT Condor | 01:46 | 10 | ||||
3. | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | 01:46 | 5 | ||||
4. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 05:43 | |||||
5. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 05:43 | |||||
6. | SINKELDAM Ramon | Team Giant - Alpecin | 05:43 |
7. | LATHAM Christopher | Team Wiggins | 05:43 | ||
8. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 05:43 | ||
9. | VAN BAARLE Dylan | Cannondale-Drapac Pro Team | 05:43 | ||
10. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 05:43 | ||
11. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 05:43 | ||
12. | BIBBY Ian | NFTO | 05:43 | ||
13. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 05:43 | ||
14. | VEREECKEN Nicolas | An Post - Chain Reaction | 05:43 | ||
15. | WOOD Oliver | Veľká Británia | 05:43 | ||
16. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 05:43 | ||
17. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 05:43 | ||
18. | BLAIN Alexandre | Madison Genesis | 05:43 | ||
19. | GALLOPIN Tony | Lotto Soudal | 05:43 | ||
20. | CUMMINGS Stephen | Dimension Data for Qhubeka | 05:43 | ||
21. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 05:43 | ||
22. | RICHEZE Maximiliano | Etixx - Quick-Step | 05:43 | ||
23. | SWIFT Ben | Team Sky | 05:43 | ||
24. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 05:43 | ||
25. | BAUER Jack | Cannondale-Drapac Pro Team | 05:43 | ||
26. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 05:43 | ||
27. | STEWART Thomas | Madison Genesis | 05:43 | ||
28. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 05:43 | ||
29. | VERMOTE Julien | Etixx - Quick-Step | 05:43 | ||
30. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 05:43 | ||
31. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 05:43 | ||
32. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 05:43 | ||
33. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 05:43 | ||
34. | DOWNING Russell | JLT Condor | 05:43 | ||
35. | DUMOULIN Tom | Team Giant - Alpecin | 05:43 | ||
36. | LAMPIER Steven | JLT Condor | 05:43 | ||
37. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 05:43 | ||
38. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 05:43 | ||
39. | GEOGHEGAN HART Tao | Veľká Británia | 05:43 | ||
40. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 05:43 | ||
41. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 05:43 | ||
42. | THURAU Bjorn | Wanty - Groupe Gobert | 05:43 | ||
43. | BLYTHE Adam | Veľká Británia | 05:43 | ||
44. | MARTIN Daniel | Etixx - Quick-Step | 05:43 | ||
45. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 05:43 | ||
46. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 05:43 | ||
47. | DENNIS Rohan | BMC Racing Team | 05:43 | ||
48. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 05:43 | ||
49. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 05:43 | ||
50. | LANGEVELD Sebastian | Cannondale-Drapac Pro Team | 05:43 | ||
51. | BOVENHUIS Jasper | An Post - Chain Reaction | 05:43 | ||
52. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 05:43 | ||
53. | MULLEN Ryan | Cannondale-Drapac Pro Team | 05:43 | ||
54. | MARCATO Marco | Wanty - Groupe Gobert | 05:43 | ||
55. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 05:43 | ||
56. | BONGIORNO Francesco | Bardiani - CSF | 05:43 | ||
57. | BENITO Miguel Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 05:43 | ||
58. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 05:43 | ||
59. | BRADBURY Edmund | NFTO | 05:43 | ||
60. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 05:43 | ||
61. | SLATER Alistair | JLT Condor | 05:43 | ||
62. | LOBATO Juan José | Movistar Team | 05:43 | ||
63. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 05:43 | ||
64. | SCOTT Jacob | An Post - Chain Reaction | 05:43 | ||
65. | SHAW James | Lotto Soudal | 05:43 | ||
66. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 05:43 | ||
67. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 05:43 | ||
68. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 05:43 | ||
69. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 05:43 | ||
70. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 06:04 | ||
71. | CURVERS Roy | Team Giant - Alpecin | 06:04 | ||
72. | MARTIN Tony | Etixx - Quick-Step | 06:04 | ||
73. | WAGNER Robert | Team LottoNL - Jumbo | 06:04 | ||
74. | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 06:04 | ||
75. | POELS Wout | Team Sky | 06:04 | ||
76. | MCEVOY Jonathan | NFTO | 06:04 | ||
77. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 06:04 | ||
78. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 06:04 | ||
79. | KENT-SPARK Oliver | An Post - Chain Reaction | 06:04 | ||
80. | CULLAIGH Gabriel | Veľká Británia | 06:04 | ||
81. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 06:04 | ||
82. | APPLEBY Dale | NFTO | 06:04 | ||
83. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 06:04 | ||
84. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 06:04 | ||
85. | PARTRIDGE Rob | NFTO | 06:04 | ||
86. | STONES Liam | NFTO | 06:04 | ||
87. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 06:04 | ||
88. | MOINARD Amael | BMC Racing Team | 06:04 | ||
89. | SIEBERG Marcel | Lotto Soudal | 06:04 | ||
90. | McLAY Daniel | Veľká Británia | 06:04 | ||
91. | SHAW Damien | An Post - Chain Reaction | 06:04 | ||
92. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 06:04 | ||
93. | STEWART Mark | Veľká Británia | 06:04 | ||
94. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 06:04 | ||
95. | MOSES Thomas | JLT Condor | 06:04 | ||
96. | GASPAROTTO Enrico | Wanty - Groupe Gobert | 06:04 | ||
97. | POWER Robert | ORICA-BikeExchange | 06:04 | ||
98. | MORENO Javier | Movistar Team | 06:04 | ||
99. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 06:04 | ||
100. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 06:26 | ||
101. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 06:29 | ||
102. | VIVIANI Elia | Team Sky | 07:13 | ||
103. | CRONSHAW Mathew | Madison Genesis | 07:20 | ||
104. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 07:20 | ||
105. | HEPBURN Michael | ORICA-BikeExchange | 07:20 | ||
106. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 07:20 | ||
107. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 07:20 | ||
108. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 07:20 | ||
109. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 07:20 | ||
110. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 07:20 | ||
111. | EDMONDSON Alexander | ORICA-BikeExchange | 07:20 | ||
112. | DUNNE Conor | JLT Condor | 07:20 | ||
113. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 07:20 | ||
114. | DOULL Owain | Team Wiggins | 07:20 | ||
115. | WIGGINS Bradley | Team Wiggins | 07:20 | ||
116. | EISENHART Taylor | BMC Racing Team | 07:20 | ||
117. | DIBBEN Jonathan | Team Wiggins | 07:20 | ||
118. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 07:26 | ||
119. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 07:38 | ||
120. | GUNMAN Taylor | Madison Genesis | 10:20 | ||
121. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 10:25 | ||
122. | WASTYN Emiel | An Post - Chain Reaction | 29:53 | ||
DNS | COSTA Adrien | Etixx - Quick-Step | neštart. |
Skryť výsled
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | VERMOTE Julien | Etixx - Quick-Step | 12:53:15 | 5 | ||||
2. | CUMMINGS Stephen | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | |||||
3. | MARTIN Daniel | Etixx - Quick-Step | 01:04 | |||||
4. | SWIFT Ben | Team Sky | 01:08 | |||||
5. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 01:08 | |||||
6. | GALLOPIN Tony | Lotto Soudal | 01:08 |
7. | VAN BAARLE Dylan | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:12 | ||
8. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 01:12 | ||
9. | DUMOULIN Tom | Team Giant - Alpecin | 01:12 | ||
10. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 01:16 | ||
11. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 01:16 | ||
12. | DENNIS Rohan | BMC Racing Team | 01:17 | ||
13. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 03:00 | ||
14. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 04:33 | ||
15. | BRADBURY Edmund | NFTO | 04:37 | ||
16. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 04:39 | ||
17. | BIBBY Ian | NFTO | 04:41 | ||
18. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 04:41 | ||
19. | MARCATO Marco | Wanty - Groupe Gobert | 04:41 | ||
20. | BAUER Jack | Cannondale-Drapac Pro Team | 04:43 | ||
21. | GEOGHEGAN HART Tao | Veľká Británia | 04:43 | ||
22. | LAMPIER Steven | JLT Condor | 04:43 | ||
23. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 04:43 | ||
24. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 04:43 | ||
25. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 04:43 | ||
26. | SHAW James | Lotto Soudal | 04:43 | ||
27. | LANGEVELD Sebastian | Cannondale-Drapac Pro Team | 04:53 | ||
28. | STEWART Thomas | Madison Genesis | 04:55 | ||
29. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 04:55 | ||
30. | BENITO Miguel Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 04:59 | ||
31. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 05:03 | ||
32. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 05:04 | ||
33. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 05:05 | ||
34. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 05:09 | ||
35. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 05:20 | ||
36. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 05:28 | ||
37. | VEREECKEN Nicolas | An Post - Chain Reaction | 05:31 | ||
38. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 05:31 | ||
39. | BONGIORNO Francesco | Bardiani - CSF | 05:31 | ||
40. | DOWNING Russell | JLT Condor | 05:31 | ||
41. | SLATER Alistair | JLT Condor | 05:36 | ||
42. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 05:39 | ||
43. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 05:52 | ||
44. | GASPAROTTO Enrico | Wanty - Groupe Gobert | 05:52 | ||
45. | MOINARD Amael | BMC Racing Team | 06:04 | ||
46. | POWER Robert | ORICA-BikeExchange | 06:06 | ||
47. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 06:42 | ||
48. | STANNARD Ian | Team Sky | 07:18 | ||
49. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 07:19 | ||
50. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 07:22 | ||
51. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 07:35 | ||
52. | BRIGGS Graham | JLT Condor | 10:48 | ||
53. | POELS Wout | Team Sky | 12:29 | ||
54. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 13:13 | ||
55. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 13:13 | ||
56. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 13:13 | ||
57. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 13:13 | ||
58. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 13:15 | ||
59. | McLAY Daniel | Veľká Británia | 13:34 | ||
60. | STEWART Mark | Veľká Británia | 13:34 | ||
61. | CURVERS Roy | Team Giant - Alpecin | 13:34 | ||
62. | KENT-SPARK Oliver | An Post - Chain Reaction | 13:34 | ||
63. | PARTRIDGE Rob | NFTO | 13:34 | ||
64. | MORENO Javier | Movistar Team | 13:34 | ||
65. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 13:53 | ||
66. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 13:59 | ||
67. | DUNNE Conor | JLT Condor | 14:44 | ||
68. | BOVENHUIS Jasper | An Post - Chain Reaction | 14:48 | ||
69. | DIBBEN Jonathan | Team Wiggins | 14:50 | ||
70. | SINKELDAM Ramon | Team Giant - Alpecin | 14:53 | ||
71. | MULLEN Ryan | Cannondale-Drapac Pro Team | 14:56 | ||
72. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 14:57 | ||
73. | WOOD Oliver | Veľká Británia | 14:57 | ||
74. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 14:57 | ||
75. | RICHEZE Maximiliano | Etixx - Quick-Step | 14:57 | ||
76. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 14:57 | ||
77. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 14:57 | ||
78. | BLYTHE Adam | Veľká Británia | 14:57 | ||
79. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 14:57 | ||
80. | SCOTT Jacob | An Post - Chain Reaction | 14:57 | ||
81. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 14:57 | ||
82. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 14:57 | ||
83. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 14:57 | ||
84. | LOBATO Juan José | Movistar Team | 14:57 | ||
85. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 15:08 | ||
86. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 15:12 | ||
87. | MCEVOY Jonathan | NFTO | 15:16 | ||
88. | MOSES Thomas | JLT Condor | 15:17 | ||
89. | STONES Liam | NFTO | 15:18 | ||
90. | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 15:18 | ||
91. | APPLEBY Dale | NFTO | 15:18 | ||
92. | CULLAIGH Gabriel | Veľká Británia | 15:18 | ||
93. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 15:18 | ||
94. | SHAW Damien | An Post - Chain Reaction | 15:18 | ||
95. | WAGNER Robert | Team LottoNL - Jumbo | 15:18 | ||
96. | SIEBERG Marcel | Lotto Soudal | 15:18 | ||
97. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 15:40 | ||
98. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 16:31 | ||
99. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 16:34 | ||
100. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 16:34 | ||
101. | EISENHART Taylor | BMC Racing Team | 16:34 | ||
102. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 16:34 | ||
103. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 16:52 | ||
104. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 18:18 | ||
105. | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | 18:55 | ||
106. | GUNMAN Taylor | Madison Genesis | 19:34 | ||
107. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 19:39 | ||
108. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 21:23 | ||
109. | BLAIN Alexandre | Madison Genesis | 21:29 | ||
110. | MARTIN Tony | Etixx - Quick-Step | 21:50 | ||
111. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 21:50 | ||
112. | VIVIANI Elia | Team Sky | 22:59 | ||
113. | LATHAM Christopher | Team Wiggins | 23:01 | ||
114. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 23:01 | ||
115. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 23:22 | ||
116. | CRONSHAW Mathew | Madison Genesis | 24:33 | ||
117. | DOULL Owain | Team Wiggins | 24:38 | ||
118. | EDMONDSON Alexander | ORICA-BikeExchange | 24:38 | ||
119. | WIGGINS Bradley | Team Wiggins | 24:38 | ||
120. | HEPBURN Michael | ORICA-BikeExchange | 26:23 | ||
121. | THURAU Bjorn | Wanty - Groupe Gobert | 27:51 | ||
122. | WASTYN Emiel | An Post - Chain Reaction | 50:48 |
profil etapy - 2146 nastúpaných metrov (© tourofbritain.co.uk) |
4. | 7.9. | Denbigh > Builth Wells | 218 km | Groenewegen |
Najdlhšia etapa na pretekoch obsahovala len tri menšie horské prémie, ale druhá časť prebehla na zvlnenom profile, kde sa dalo hocikde atakovať, preto to bola dobrá šanca pre útočníkov a alebo odolných špurtérov, ktorí sa udržia v hlavnom balíku. Únik sa vytvoril len po druhom hodnotenom kopci, dopredu sa dostali Alessandro Tonelli (Bardiani-CSF), Matt Holmes (Madison-Genesis), Rob Partridge (NFTO) a Benito Diez (Caja Rural).
Vedúca štvorka si síce vybudovala 6-minútový odstup, ale v druhej časti pretekov bol veľmi rýchlo vynulovaný, a 40 km pred cieľom začali nové preteky. Na úzkych a vlnitých cestách sa odohrávalo niekoľko atakov, balík išiel veľmi rýchlo, preto z vedúcej skupiny vypadli rýchli borci ako Cavendish či Ewan. Táto aktivita oslabila hlavný balík na približne 50 jazdcov, ale do posledných desiatich kilometrov sa pelotón rozšíril a objavilo sa tam aj viacero šprintérov. Veľmi tvrdo pracoval tím Lotto-Soudal, ktorý chcel s Greipelom vyhrať druhú etapu.
Všetko bolo pripravené na hromadný špurt, ale nebola to jednoduchá záležitosť, pretože záverečný kilometer obsahoval tri zákruty. Tieto technické úseky najlepšie zvládol Lotto-Jumbo a holandský špurtér Dylan Groenewegen, ktorý využil perfektnú pozíciu na etapový triumf. Za ním skončili domáci borci Daniel McLay a Ben Swift.
Úradujúci holandský šampión na zvlnenom teréne využil svoje kvality, veď v tejto sezóne sa mu podarilo triumfovať na niekoľkých jednorazovkách. Favoriti finišovali v hlavnom balíku, Julien Vermote udržal žltý dres.
Výsledky | ||||||||
1. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 5:28:49 | 20 | ||||
2. | McLAY Daniel | Veľká Británia | 00:00 | 10 | ||||
3. | SWIFT Ben | Team Sky | 00:00 | 5 | ||||
4. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | |||||
5. | VERMOTE Julien | Etixx - Quick-Step | 00:00 | |||||
6. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 00:00 |
7. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
8. | VEREECKEN Nicolas | An Post - Chain Reaction | 00:00 | ||
9. | DUMOULIN Tom | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
10. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
11. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
12. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
13. | MARCATO Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
14. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 00:00 | ||
15. | DOWNING Russell | JLT Condor | 00:00 | ||
16. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:00 | ||
17. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 00:00 | ||
18. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
19. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
20. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
21. | GALLOPIN Tony | Lotto Soudal | 00:00 | ||
22. | VAN BAARLE Dylan | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
23. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:00 | ||
24. | GEOGHEGAN HART Tao | Veľká Británia | 00:00 | ||
25. | BIBBY Ian | NFTO | 00:00 | ||
26. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:00 | ||
27. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
28. | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 00:00 | ||
29. | CUMMINGS Stephen | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
30. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:00 | ||
31. | LANGEVELD Sebastian | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
32. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
33. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
34. | STEWART Thomas | Madison Genesis | 00:00 | ||
35. | STEWART Mark | Veľká Británia | 00:00 | ||
36. | BAUER Jack | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
37. | MARTIN Daniel | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
38. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
39. | LAMPIER Steven | JLT Condor | 00:00 | ||
40. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
41. | THURAU Bjorn | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
42. | DENNIS Rohan | BMC Racing Team | 00:00 | ||
43. | BONGIORNO Francesco | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
44. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
45. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 00:00 | ||
46. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:00 | ||
47. | BRADBURY Edmund | NFTO | 00:00 | ||
48. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
49. | SCOTT Jacob | An Post - Chain Reaction | 00:00 | ||
50. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 00:00 | ||
51. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 00:00 | ||
52. | MOINARD Amael | BMC Racing Team | 00:00 | ||
53. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 00:00 | ||
54. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:00 | ||
55. | GASPAROTTO Enrico | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
56. | CULLAIGH Gabriel | Veľká Británia | 00:00 | ||
57. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 00:00 | ||
58. | EISENHART Taylor | BMC Racing Team | 00:00 | ||
59. | MORENO Javier | Movistar Team | 00:00 | ||
60. | SIEBERG Marcel | Lotto Soudal | 00:15 | ||
61. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 00:18 | ||
62. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 00:19 | ||
63. | SHAW James | Lotto Soudal | 00:19 | ||
64. | MARTIN Tony | Etixx - Quick-Step | 00:19 | ||
65. | POELS Wout | Team Sky | 00:19 | ||
66. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 00:40 | ||
67. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 00:51 | ||
68. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 01:13 | ||
69. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 02:08 | ||
70. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 05:16 | ||
71. | DIBBEN Jonathan | Team Wiggins | 05:16 | ||
72. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 05:16 | ||
73. | RICHEZE Maximiliano | Etixx - Quick-Step | 05:16 | ||
74. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 05:16 | ||
75. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 05:16 | ||
76. | SLATER Alistair | JLT Condor | 05:16 | ||
77. | MOSES Thomas | JLT Condor | 05:16 | ||
78. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 05:16 | ||
79. | CURVERS Roy | Team Giant - Alpecin | 05:16 | ||
80. | SINKELDAM Ramon | Team Giant - Alpecin | 05:16 | ||
81. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 11:54 | ||
82. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 11:54 | ||
83. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 11:54 | ||
84. | POWER Robert | ORICA-BikeExchange | 11:54 | ||
85. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 11:54 | ||
86. | SHAW Damien | An Post - Chain Reaction | 11:54 | ||
87. | MCEVOY Jonathan | NFTO | 11:54 | ||
88. | APPLEBY Dale | NFTO | 11:54 | ||
89. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 11:54 | ||
90. | BENITO Miguel Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 11:54 | ||
91. | GUNMAN Taylor | Madison Genesis | 11:54 | ||
92. | DOULL Owain | Team Wiggins | 11:54 | ||
93. | BLYTHE Adam | Veľká Británia | 11:54 | ||
94. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 11:54 | ||
95. | EDMONDSON Alexander | ORICA-BikeExchange | 11:54 | ||
96. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 11:54 | ||
97. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 11:54 | ||
98. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 13:25 | ||
99. | DUNNE Conor | JLT Condor | 13:25 | ||
100. | BLAIN Alexandre | Madison Genesis | 13:25 | ||
101. | WIGGINS Bradley | Team Wiggins | 13:25 | ||
102. | WAGNER Robert | Team LottoNL - Jumbo | 13:25 | ||
103. | STANNARD Ian | Team Sky | 13:25 | ||
104. | PARTRIDGE Rob | NFTO | 13:25 | ||
105. | LATHAM Christopher | Team Wiggins | 13:25 | ||
106. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 13:25 | ||
107. | BOVENHUIS Jasper | An Post - Chain Reaction | 13:25 | ||
108. | KENT-SPARK Oliver | An Post - Chain Reaction | 17:37 | ||
109. | CRONSHAW Mathew | Madison Genesis | 17:37 | ||
110. | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | 17:37 | ||
111. | VIVIANI Elia | Team Sky | 17:37 | ||
112. | MULLEN Ryan | Cannondale-Drapac Pro Team | 17:37 | ||
113. | HEPBURN Michael | ORICA-BikeExchange | 17:37 | ||
114. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 17:37 | ||
115. | WASTYN Emiel | An Post - Chain Reaction | 17:37 | ||
116. | WOOD Oliver | Veľká Británia | 17:37 | ||
117. | BRIGGS Graham | JLT Condor | 17:37 | ||
118. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 17:37 | ||
119. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 17:37 | ||
120. | STONES Liam | NFTO | 17:37 | ||
DNS | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | neštart. | ||
DNF | LOBATO Juan José | Movistar Team | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | VERMOTE Julien | Etixx - Quick-Step | 18:22:04 | 5 | ||||
2. | CUMMINGS Stephen | Dimension Data for Qhubeka | 00:06 | |||||
3. | SWIFT Ben | Team Sky | 01:03 | |||||
4. | GALLOPIN Tony | Lotto Soudal | 01:03 | |||||
5. | MARTIN Daniel | Etixx - Quick-Step | 01:04 | |||||
6. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 01:08 |
7. | VAN BAARLE Dylan | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:12 | ||
8. | DUMOULIN Tom | Team Giant - Alpecin | 01:12 | ||
9. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 01:12 | ||
10. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 01:16 | ||
11. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 01:16 | ||
12. | DENNIS Rohan | BMC Racing Team | 01:17 | ||
13. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 03:00 | ||
14. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 04:33 | ||
15. | BRADBURY Edmund | NFTO | 04:37 | ||
16. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 04:39 | ||
17. | BIBBY Ian | NFTO | 04:41 | ||
18. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 04:41 | ||
19. | MARCATO Marco | Wanty - Groupe Gobert | 04:41 | ||
20. | BAUER Jack | Cannondale-Drapac Pro Team | 04:43 | ||
21. | GEOGHEGAN HART Tao | Veľká Británia | 04:43 | ||
22. | LAMPIER Steven | JLT Condor | 04:43 | ||
23. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 04:43 | ||
24. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 04:43 | ||
25. | LANGEVELD Sebastian | Cannondale-Drapac Pro Team | 04:53 | ||
26. | STEWART Thomas | Madison Genesis | 04:55 | ||
27. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 04:55 | ||
28. | SHAW James | Lotto Soudal | 05:02 | ||
29. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 05:03 | ||
30. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 05:05 | ||
31. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 05:09 | ||
32. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 05:20 | ||
33. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 05:28 | ||
34. | VEREECKEN Nicolas | An Post - Chain Reaction | 05:31 | ||
35. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 05:31 | ||
36. | BONGIORNO Francesco | Bardiani - CSF | 05:31 | ||
37. | DOWNING Russell | JLT Condor | 05:31 | ||
38. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 05:39 | ||
39. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 05:52 | ||
40. | GASPAROTTO Enrico | Wanty - Groupe Gobert | 05:52 | ||
41. | MOINARD Amael | BMC Racing Team | 06:04 | ||
42. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 06:42 | ||
43. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 07:41 | ||
44. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 09:43 | ||
45. | SLATER Alistair | JLT Condor | 10:52 | ||
46. | POELS Wout | Team Sky | 12:48 | ||
47. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 13:03 | ||
48. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 13:13 | ||
49. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 13:13 | ||
50. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 13:13 | ||
51. | McLAY Daniel | Veľká Británia | 13:28 | ||
52. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 13:33 | ||
53. | STEWART Mark | Veľká Británia | 13:34 | ||
54. | MORENO Javier | Movistar Team | 13:34 | ||
55. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 13:59 | ||
56. | SCOTT Jacob | An Post - Chain Reaction | 14:56 | ||
57. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 14:57 | ||
58. | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 15:18 | ||
59. | CULLAIGH Gabriel | Veľká Británia | 15:18 | ||
60. | SIEBERG Marcel | Lotto Soudal | 15:33 | ||
61. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 15:37 | ||
62. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 15:38 | ||
63. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 15:48 | ||
64. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 16:34 | ||
65. | EISENHART Taylor | BMC Racing Team | 16:34 | ||
66. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 16:37 | ||
67. | BENITO Miguel Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 16:53 | ||
68. | POWER Robert | ORICA-BikeExchange | 18:00 | ||
69. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 18:05 | ||
70. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 18:29 | ||
71. | CURVERS Roy | Team Giant - Alpecin | 18:50 | ||
72. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 19:09 | ||
73. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 19:11 | ||
74. | DIBBEN Jonathan | Team Wiggins | 20:06 | ||
75. | SINKELDAM Ramon | Team Giant - Alpecin | 20:09 | ||
76. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 20:13 | ||
77. | RICHEZE Maximiliano | Etixx - Quick-Step | 20:13 | ||
78. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 20:13 | ||
79. | MOSES Thomas | JLT Condor | 20:33 | ||
80. | STANNARD Ian | Team Sky | 20:43 | ||
81. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 21:23 | ||
82. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 21:44 | ||
83. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 21:50 | ||
84. | MARTIN Tony | Etixx - Quick-Step | 22:09 | ||
85. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 23:22 | ||
86. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 26:51 | ||
87. | BLYTHE Adam | Veľká Británia | 26:51 | ||
88. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 26:51 | ||
89. | PARTRIDGE Rob | NFTO | 26:58 | ||
90. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 27:06 | ||
91. | MCEVOY Jonathan | NFTO | 27:10 | ||
92. | APPLEBY Dale | NFTO | 27:12 | ||
93. | SHAW Damien | An Post - Chain Reaction | 27:12 | ||
94. | THURAU Bjorn | Wanty - Groupe Gobert | 27:51 | ||
95. | DUNNE Conor | JLT Condor | 28:09 | ||
96. | BOVENHUIS Jasper | An Post - Chain Reaction | 28:10 | ||
97. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 28:22 | ||
98. | BRIGGS Graham | JLT Condor | 28:25 | ||
99. | WAGNER Robert | Team LottoNL - Jumbo | 28:43 | ||
100. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 30:12 | ||
101. | KENT-SPARK Oliver | An Post - Chain Reaction | 31:11 | ||
102. | GUNMAN Taylor | Madison Genesis | 31:28 | ||
103. | MULLEN Ryan | Cannondale-Drapac Pro Team | 32:33 | ||
104. | WOOD Oliver | Veľká Británia | 32:34 | ||
105. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 32:45 | ||
106. | STONES Liam | NFTO | 32:55 | ||
107. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 32:55 | ||
108. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 33:44 | ||
109. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 34:11 | ||
110. | BLAIN Alexandre | Madison Genesis | 34:54 | ||
111. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 34:55 | ||
112. | LATHAM Christopher | Team Wiggins | 36:26 | ||
113. | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | 36:32 | ||
114. | DOULL Owain | Team Wiggins | 36:32 | ||
115. | EDMONDSON Alexander | ORICA-BikeExchange | 36:32 | ||
116. | WIGGINS Bradley | Team Wiggins | 38:03 | ||
117. | VIVIANI Elia | Team Sky | 40:36 | ||
118. | CRONSHAW Mathew | Madison Genesis | 42:10 | ||
119. | HEPBURN Michael | ORICA-BikeExchange | 44:00 | ||
120. | WASTYN Emiel | An Post - Chain Reaction | 1:08:25 |
Skryť výsledky
profil etapy - 4225 nastúpaných metrov (© tourofbritain.co.uk) |
5. | 8.9. | Aberdare > Bath | 194 km | Bauer |
Aj v piatej etape sa otvárala šanca pre šprintérov, horské prémie a profil neboli dostatočne tvrdé, aby mohli ohroziť hromadný dojazd pelotónu. Na čele pretekov sa prezentovali Jack Bauer (Cannondale), Amael Moinard (BMC), Javier Moreno (Movistar), Jonathan McEvoy (NFTO) a Erick Rowsell (Madison-Genesis), ktorý bol zároveň najvyššie postaveným mužom v brejku so stratou 4:39.
V pelotóne držali veci pod kontrolou Dimension Data a Sky, v polovici etapy sa k nim pridali aj Lotto-Soudal a Lotto-Jumbo. V klasickej naháňačke medzi únikom a balíkom sa nechcela vedúca pätica podrobiť bez boja, čo prinútilo pelotón k zvýšenej aktivite. Nakoniec bol z toho napínavý súboj, vedúca skupina vstúpila do záverečných desiatich kilometrov s náskokom jednej minúty.
Utečenci cítili šancu na etapový triumf, ale začali si už nastupovať štyri kilometre pred cieľom. Ale ani tieto ataky neoslabili ich pozíciu, víťazstvo vybojoval Jack Bauer, pričom pelotón finišoval tesne za vedúcou skupinou. Na pomyselné pódium sa dostali aj Moinard a Rowsell. Jack Bauer mal v cieli obrovskú radosť, a nebolo sa čomu diviť, veď naposledy sa tešil z víťazstva v roku 2014, keď vyhral prológ na Herald Sun Tour. Tímový úspech však dosiahol nedávno, keď bol členom víťaznej zostavy v TTT na Czech Cycling Tour.
Hlavnej skupine chýbalo len niekoľko metrov, aby pred páskou eliminovali utečencov, čo môže mrzieť najmä Caleba Ewana, ktorý bol najrýchlejší v špurte pelotónu. V celkovom poradí sa nič nezmenilo.
Výsledky | ||||||||
1. | BAUER Jack | Cannondale-Drapac Pro Team | 4:45:25 | 20 | ||||
2. | MOINARD Amael | BMC Racing Team | 00:00 | 10 | ||||
3. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 00:00 | 5 | ||||
4. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 00:00 | |||||
5. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | |||||
6. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 00:00 |
7. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 00:00 | ||
8. | McLAY Daniel | Veľká Británia | 00:00 | ||
9. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
10. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
11. | MORENO Javier | Movistar Team | 00:00 | ||
12. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
13. | VEREECKEN Nicolas | An Post - Chain Reaction | 00:00 | ||
14. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:00 | ||
15. | VERMOTE Julien | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
16. | GALLOPIN Tony | Lotto Soudal | 00:00 | ||
17. | CUMMINGS Stephen | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
18. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
19. | SWIFT Ben | Team Sky | 00:00 | ||
20. | MARCATO Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
21. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
22. | LAMPIER Steven | JLT Condor | 00:00 | ||
23. | DOWNING Russell | JLT Condor | 00:00 | ||
24. | CURVERS Roy | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
25. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 00:00 | ||
26. | THURAU Bjorn | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
27. | STEWART Thomas | Madison Genesis | 00:00 | ||
28. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:00 | ||
29. | DUMOULIN Tom | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
30. | VAN BAARLE Dylan | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
31. | GEOGHEGAN HART Tao | Veľká Británia | 00:00 | ||
32. | DENNIS Rohan | BMC Racing Team | 00:00 | ||
33. | DIBBEN Jonathan | Team Wiggins | 00:00 | ||
34. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 00:00 | ||
35. | MARTIN Daniel | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
36. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
37. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:08 | ||
38. | BIBBY Ian | NFTO | 00:08 | ||
39. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 00:08 | ||
40. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:08 | ||
41. | BRADBURY Edmund | NFTO | 00:08 | ||
42. | BONGIORNO Francesco | Bardiani - CSF | 00:08 | ||
43. | GASPAROTTO Enrico | Wanty - Groupe Gobert | 00:08 | ||
44. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:08 | ||
45. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 00:08 | ||
46. | LANGEVELD Sebastian | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:08 | ||
47. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 00:08 | ||
48. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:08 | ||
49. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 00:08 | ||
50. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 00:08 | ||
51. | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 00:08 | ||
52. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 00:08 | ||
53. | SLATER Alistair | JLT Condor | 00:08 | ||
54. | CULLAIGH Gabriel | Veľká Británia | 00:08 | ||
55. | STEWART Mark | Veľká Británia | 00:08 | ||
56. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 00:16 | ||
57. | SCOTT Jacob | An Post - Chain Reaction | 00:23 | ||
58. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 00:25 | ||
59. | BLYTHE Adam | Veľká Británia | 00:28 | ||
60. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 00:29 | ||
61. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 00:29 | ||
62. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 00:37 | ||
63. | MARTIN Tony | Etixx - Quick-Step | 00:41 | ||
64. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 00:41 | ||
65. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 00:42 | ||
66. | MULLEN Ryan | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:45 | ||
67. | WOOD Oliver | Veľká Británia | 00:48 | ||
68. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 00:48 | ||
69. | EISENHART Taylor | BMC Racing Team | 00:52 | ||
70. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 00:52 | ||
71. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:52 | ||
72. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:52 | ||
73. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 00:52 | ||
74. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 00:52 | ||
75. | POELS Wout | Team Sky | 00:52 | ||
76. | STANNARD Ian | Team Sky | 00:52 | ||
77. | BENITO Miguel Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 00:52 | ||
78. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 00:52 | ||
79. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 00:52 | ||
80. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 00:56 | ||
81. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:56 | ||
82. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 01:09 | ||
83. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 01:11 | ||
84. | SIEBERG Marcel | Lotto Soudal | 01:24 | ||
85. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 01:29 | ||
86. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 01:32 | ||
87. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 01:36 | ||
88. | WASTYN Emiel | An Post - Chain Reaction | 01:39 | ||
89. | POWER Robert | ORICA-BikeExchange | 01:48 | ||
90. | MCEVOY Jonathan | NFTO | 02:00 | ||
91. | WAGNER Robert | Team LottoNL - Jumbo | 02:01 | ||
92. | MOSES Thomas | JLT Condor | 02:03 | ||
93. | VIVIANI Elia | Team Sky | 02:10 | ||
94. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 02:10 | ||
95. | KENT-SPARK Oliver | An Post - Chain Reaction | 02:18 | ||
96. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 02:18 | ||
97. | CRONSHAW Mathew | Madison Genesis | 02:53 | ||
98. | LATHAM Christopher | Team Wiggins | 03:47 | ||
99. | SHAW Damien | An Post - Chain Reaction | 03:47 | ||
100. | GUNMAN Taylor | Madison Genesis | 03:47 | ||
101. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 04:25 | ||
102. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 04:25 | ||
103. | DOULL Owain | Team Wiggins | 04:25 | ||
104. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 04:25 | ||
105. | PARTRIDGE Rob | NFTO | 04:25 | ||
106. | APPLEBY Dale | NFTO | 04:25 | ||
107. | WIGGINS Bradley | Team Wiggins | 04:25 | ||
108. | SHAW James | Lotto Soudal | 04:28 | ||
109. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 04:28 | ||
110. | RICHEZE Maximiliano | Etixx - Quick-Step | 04:28 | ||
111. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 05:44 | ||
112. | STONES Liam | NFTO | 06:05 | ||
113. | DUNNE Conor | JLT Condor | 06:05 | ||
114. | BLAIN Alexandre | Madison Genesis | 08:24 | ||
115. | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | 08:24 | ||
116. | BOVENHUIS Jasper | An Post - Chain Reaction | 08:24 | ||
117. | HEPBURN Michael | ORICA-BikeExchange | 16:18 | ||
118. | EDMONDSON Alexander | ORICA-BikeExchange | 16:18 | ||
DNS | SINKELDAM Ramon | Team Giant - Alpecin | neštart. | ||
DNF | BRIGGS Graham | JLT Condor | odstúpil |
Skryť výsledky
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | VERMOTE Julien | Etixx - Quick-Step | 23:07:29 | 5 | ||||
2. | CUMMINGS Stephen | Dimension Data for Qhubeka | 00:06 | |||||
3. | SWIFT Ben | Team Sky | 01:03 | |||||
4. | GALLOPIN Tony | Lotto Soudal | 01:03 | |||||
5. | MARTIN Daniel | Etixx - Quick-Step | 01:04 | |||||
6. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 01:08 |
7. | VAN BAARLE Dylan | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:12 | ||
8. | DUMOULIN Tom | Team Giant - Alpecin | 01:12 | ||
9. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 01:16 | ||
10. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 01:16 |
profil etapy - 3292 nastúpaných metrov (© tourofbritain.co.uk) |
6. | 9.9. | Sidmouth > Haytor | 150 km | Poels |
Jedna z rozhodujúcich etáp končila na stúpaní Haytor (5,7 km; 6 %), ktoré dosahovalo maximálny sklon až 20 percent, preto sme tu očakávali bitku medzi pretekármi, ktorí bojujú o celkový triumf.
V úniku sa ukázali Jasper Bovenhuis (An Post), Miguel Benito Diez (Caja Rural), Tom Stewart (Madison Genesis) a Giovanni Visconti (Movistar), ale vedúca štvorica bola celý čas tvrdo kontrolovaná. Zariadili to celky Etixx - Quick-Step a Dimension Data, v druhej časti začal pracovať na čele balíka aj Lotto-Soudal, ktorý mal vo svojich radoch Tony Gallopina. Pred kľúčovými úsekmi prebral zodpovednosť aj Sky a BMC, v závere začalo miestami pršať a fúkať vietor.
Na predposlednom kopci zaútočil vpredu Giovanni Visconti, ale taliansky jazdec mal k dobru len 70 sekúnd na hlavnú skupinu a 10 km pred cieľom bol chytený aj on. Na cieľovom kopci začal útočiť Dennis, ku ktorému sa čoskoro pridali Dumoulin, Poels a Izaguirre, a túto skupinu rozšírili aj Cummings a Gallopin.
V skupine najlepších pretekárov bol najsilnejší Wout Poels, ktorý vyhral etapu po záverečnom sólovom útoku. Za ním skončili Rohan Dennis a Tom Dumoulin. Wout Poels vyhral na tomto podujatí etapu aj v minulej sezóne, pre tím Sky je to druhý tohtoročný úspech na Okolo Británie. Na cieľovom kopci stratil líder pretekov Julien Vermote, a keďže Stephen Cummings finišoval na čele pretekov, britský jazdec si vybojoval žltý dres. Cummings má na čele poradia pekný náskok, ale za ním sa nachádzajú motiviovaní časovkári, hoci aj on sám je výborný tempár.
Výsledky | ||||||||
1. | POELS Wout | Team Sky | 3:56:15 | 20 | ||||
2. | DENNIS Rohan | BMC Racing Team | 00:07 | 10 | ||||
3. | DUMOULIN Tom | Team Giant - Alpecin | 00:08 | 5 | ||||
4. | VAN BAARLE Dylan | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:12 | |||||
5. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:17 | |||||
6. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:17 |
7. | GALLOPIN Tony | Lotto Soudal | 00:17 | ||
8. | CUMMINGS Stephen | Dimension Data for Qhubeka | 00:21 | ||
9. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 00:31 | ||
10. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 00:31 | ||
11. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 00:31 | ||
12. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:31 | ||
13. | GEOGHEGAN HART Tao | Veľká Británia | 00:35 | ||
14. | SWIFT Ben | Team Sky | 00:38 | ||
15. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 00:38 | ||
16. | POWER Robert | ORICA-BikeExchange | 00:47 | ||
17. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 01:10 | ||
18. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 01:17 | ||
19. | BONGIORNO Francesco | Bardiani - CSF | 01:27 | ||
20. | MARTIN Daniel | Etixx - Quick-Step | 01:33 | ||
21. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 01:41 | ||
22. | LAMPIER Steven | JLT Condor | 01:43 | ||
23. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 01:52 | ||
24. | VERMOTE Julien | Etixx - Quick-Step | 01:52 | ||
25. | THURAU Bjorn | Wanty - Groupe Gobert | 01:55 | ||
26. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 01:57 | ||
27. | MARTIN Tony | Etixx - Quick-Step | 02:33 | ||
28. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 02:33 | ||
29. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 02:52 | ||
30. | DOWNING Russell | JLT Condor | 03:26 | ||
31. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 03:26 | ||
32. | BRADBURY Edmund | NFTO | 03:32 | ||
33. | MORENO Javier | Movistar Team | 03:33 | ||
34. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 03:33 | ||
35. | GASPAROTTO Enrico | Wanty - Groupe Gobert | 04:10 | ||
36. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 04:26 | ||
37. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 04:31 | ||
38. | BAUER Jack | Cannondale-Drapac Pro Team | 05:49 | ||
39. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 05:49 | ||
40. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 06:12 | ||
41. | MOINARD Amael | BMC Racing Team | 06:12 | ||
42. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 06:12 | ||
43. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 06:12 | ||
44. | SLATER Alistair | JLT Condor | 06:12 | ||
45. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 07:43 | ||
46. | MARCATO Marco | Wanty - Groupe Gobert | 07:49 | ||
47. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 07:59 | ||
48. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 08:07 | ||
49. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 08:47 | ||
50. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 08:47 | ||
51. | STANNARD Ian | Team Sky | 08:47 | ||
52. | BENITO Miguel Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 08:47 | ||
53. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 08:47 | ||
54. | STEWART Thomas | Madison Genesis | 08:47 | ||
55. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 08:47 | ||
56. | VEREECKEN Nicolas | An Post - Chain Reaction | 10:51 | ||
57. | CURVERS Roy | Team Giant - Alpecin | 16:06 | ||
58. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 16:06 | ||
59. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 16:06 | ||
60. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 16:06 | ||
61. | CULLAIGH Gabriel | Veľká Británia | 16:06 | ||
62. | McLAY Daniel | Veľká Británia | 16:06 | ||
63. | STEWART Mark | Veľká Británia | 16:06 | ||
64. | SHAW James | Lotto Soudal | 16:06 | ||
65. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 16:06 | ||
66. | SCOTT Jacob | An Post - Chain Reaction | 16:06 | ||
67. | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 16:25 | ||
68. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 17:39 | ||
69. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 17:39 | ||
70. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 17:39 | ||
71. | MULLEN Ryan | Cannondale-Drapac Pro Team | 17:39 | ||
72. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 17:39 | ||
73. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 17:39 | ||
74. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 17:39 | ||
75. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 17:39 | ||
76. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 17:39 | ||
77. | EISENHART Taylor | BMC Racing Team | 17:48 | ||
78. | WOOD Oliver | Veľká Británia | 24:24 | ||
79. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 24:24 | ||
80. | CRONSHAW Mathew | Madison Genesis | 24:24 | ||
81. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 24:24 | ||
82. | BLYTHE Adam | Veľká Británia | 24:24 | ||
83. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 24:24 | ||
84. | DOULL Owain | Team Wiggins | 24:24 | ||
85. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 24:24 | ||
86. | WAGNER Robert | Team LottoNL - Jumbo | 24:24 | ||
87. | PARTRIDGE Rob | NFTO | 24:24 | ||
88. | STONES Liam | NFTO | 24:24 | ||
89. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 24:24 | ||
90. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 24:24 | ||
91. | SIEBERG Marcel | Lotto Soudal | 24:24 | ||
92. | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | 24:24 | ||
93. | DIBBEN Jonathan | Team Wiggins | 24:24 | ||
94. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 24:24 | ||
95. | LATHAM Christopher | Team Wiggins | 24:24 | ||
96. | WASTYN Emiel | An Post - Chain Reaction | 24:24 | ||
97. | VIVIANI Elia | Team Sky | 24:24 | ||
98. | KENT-SPARK Oliver | An Post - Chain Reaction | 24:24 | ||
99. | MOSES Thomas | JLT Condor | 24:24 | ||
100. | SHAW Damien | An Post - Chain Reaction | 24:24 | ||
101. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 24:24 | ||
102. | GUNMAN Taylor | Madison Genesis | 24:24 | ||
103. | MCEVOY Jonathan | NFTO | 24:24 | ||
104. | HEPBURN Michael | ORICA-BikeExchange | 24:24 | ||
105. | BOVENHUIS Jasper | An Post - Chain Reaction | 24:24 | ||
106. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 24:24 | ||
107. | EDMONDSON Alexander | ORICA-BikeExchange | 24:24 | ||
108. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 24:24 | ||
109. | BIBBY Ian | NFTO | 24:24 | ||
110. | APPLEBY Dale | NFTO | 24:24 | ||
111. | WIGGINS Bradley | Team Wiggins | 24:24 | ||
112. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 24:24 | ||
113. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 24:24 | ||
114. | LANGEVELD Sebastian | Cannondale-Drapac Pro Team | 24:24 | ||
115. | DUNNE Conor | JLT Condor | 24:24 | ||
116. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 24:24 | ||
117. | RICHEZE Maximiliano | Etixx - Quick-Step | 24:24 | ||
DNF | BLAIN Alexandre | Madison Genesis | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | CUMMINGS Stephen | Dimension Data for Qhubeka | 27:04:11 | 5 | ||||
2. | DUMOULIN Tom | Team Giant - Alpecin | 00:49 | |||||
3. | DENNIS Rohan | BMC Racing Team | 00:51 | |||||
4. | GALLOPIN Tony | Lotto Soudal | 00:53 | |||||
5. | VAN BAARLE Dylan | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:57 | |||||
6. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:58 |
7. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 01:06 | ||
8. | SWIFT Ben | Team Sky | 01:14 | ||
9. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 01:20 | ||
10. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 01:24 | ||
11. | VERMOTE Julien | Etixx - Quick-Step | 01:25 | ||
12. | MARTIN Daniel | Etixx - Quick-Step | 02:10 | ||
13. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 03:11 | ||
14. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 04:34 | ||
15. | GEOGHEGAN HART Tao | Veľká Británia | 04:51 | ||
16. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 05:24 | ||
17. | LAMPIER Steven | JLT Condor | 05:59 | ||
18. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 06:05 | ||
19. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 06:28 | ||
20. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 06:33 | ||
21. | BONGIORNO Francesco | Bardiani - CSF | 06:39 | ||
22. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 06:48 | ||
23. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 07:40 | ||
24. | BRADBURY Edmund | NFTO | 07:50 | ||
25. | DOWNING Russell | JLT Condor | 08:30 | ||
26. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 08:50 | ||
27. | GASPAROTTO Enrico | Wanty - Groupe Gobert | 09:43 | ||
28. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 09:46 | ||
29. | BAUER Jack | Cannondale-Drapac Pro Team | 09:55 | ||
30. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 10:50 | ||
31. | MOINARD Amael | BMC Racing Team | 11:41 | ||
32. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 11:57 | ||
33. | MARCATO Marco | Wanty - Groupe Gobert | 12:03 | ||
34. | POELS Wout | Team Sky | 13:03 | ||
35. | STEWART Thomas | Madison Genesis | 13:15 | ||
36. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 14:22 | ||
37. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 14:40 | ||
38. | VEREECKEN Nicolas | An Post - Chain Reaction | 15:55 | ||
39. | MORENO Javier | Movistar Team | 16:37 | ||
40. | SLATER Alistair | JLT Condor | 16:45 | ||
41. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 16:53 | ||
42. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 17:35 | ||
43. | POWER Robert | ORICA-BikeExchange | 20:08 | ||
44. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 22:37 | ||
45. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 22:43 | ||
46. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 23:02 | ||
47. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 23:20 | ||
48. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 23:37 | ||
49. | MARTIN Tony | Etixx - Quick-Step | 24:56 | ||
50. | SHAW James | Lotto Soudal | 25:09 | ||
51. | BENITO Miguel Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 25:59 | ||
52. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 27:01 | ||
53. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 27:20 | ||
54. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 28:22 | ||
55. | BIBBY Ian | NFTO | 28:46 | ||
56. | LANGEVELD Sebastian | Cannondale-Drapac Pro Team | 28:58 | ||
57. | McLAY Daniel | Veľká Británia | 29:07 | ||
58. | THURAU Bjorn | Wanty - Groupe Gobert | 29:19 | ||
59. | STEWART Mark | Veľká Británia | 29:21 | ||
60. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 29:28 | ||
61. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 29:49 | ||
62. | STANNARD Ian | Team Sky | 29:55 | ||
63. | SCOTT Jacob | An Post - Chain Reaction | 30:58 | ||
64. | CULLAIGH Gabriel | Veľká Británia | 31:05 | ||
65. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 31:21 | ||
66. | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 31:24 | ||
67. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 32:08 | ||
68. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 32:13 | ||
69. | CURVERS Roy | Team Giant - Alpecin | 34:29 | ||
70. | EISENHART Taylor | BMC Racing Team | 34:47 | ||
71. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 37:00 | ||
72. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 37:25 | ||
73. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 38:02 | ||
74. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 38:02 | ||
75. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 38:54 | ||
76. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 39:10 | ||
77. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 40:16 | ||
78. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 40:32 | ||
79. | SIEBERG Marcel | Lotto Soudal | 40:54 | ||
80. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 42:45 | ||
81. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 43:14 | ||
82. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 43:41 | ||
83. | DIBBEN Jonathan | Team Wiggins | 44:03 | ||
84. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 44:39 | ||
85. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 44:42 | ||
86. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 46:30 | ||
87. | MOSES Thomas | JLT Condor | 46:33 | ||
88. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 48:06 | ||
89. | RICHEZE Maximiliano | Etixx - Quick-Step | 48:38 | ||
90. | MULLEN Ryan | Cannondale-Drapac Pro Team | 50:30 | ||
91. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 50:32 | ||
92. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 50:48 | ||
93. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 51:11 | ||
94. | BLYTHE Adam | Veľká Británia | 51:16 | ||
95. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 51:44 | ||
96. | MCEVOY Jonathan | NFTO | 52:59 | ||
97. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 53:51 | ||
98. | WAGNER Robert | Team LottoNL - Jumbo | 54:41 | ||
99. | SHAW Damien | An Post - Chain Reaction | 54:56 | ||
100. | PARTRIDGE Rob | NFTO | 55:20 |
Skryť výsledky
profil etapy - 3139 nastúpaných metrov (© tourofbritain.co.uk) |
7a. | 10.9. | Bristol > Bristol | 15 km | T. Martin |
V krátkej časovke sa postavilo na štart niekoľko špecialistov na túto disciplínu, víťazom sa stal Tony Martin, ktorý v ITT dosiahol v tomto roku len druhé víťazstvo. Za ním sa umiestnili Rohan Dennis a Tom Dumoulin, ktorí bojujú aj o celkový triumf, ale vedúcu pozíciu v GC si s prehľadom udržal Stephen Cummings, ktorý v časovke takisto predviedol výborný výkon.
Výsledky | ||||||||
1. | MARTIN Tony | Etixx - Quick-Step | 18:06 | 20 | ||||
2. | DENNIS Rohan | BMC Racing Team | 00:03 | 10 | ||||
3. | DUMOULIN Tom | Team Giant - Alpecin | 00:05 | 5 | ||||
4. | CUMMINGS Stephen | Dimension Data for Qhubeka | 00:16 | |||||
5. | GALLOPIN Tony | Lotto Soudal | 00:25 | |||||
6. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 00:25 |
7. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 00:35 | ||
8. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:36 | ||
9. | MULLEN Ryan | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:39 | ||
10. | VAN BAARLE Dylan | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:40 | ||
11. | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 00:40 | ||
12. | GEOGHEGAN HART Tao | Veľká Británia | 00:44 | ||
13. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 00:47 | ||
14. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:48 | ||
15. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 00:49 | ||
16. | EISENHART Taylor | BMC Racing Team | 00:50 | ||
17. | BRADBURY Edmund | NFTO | 00:51 | ||
18. | SWIFT Ben | Team Sky | 00:54 | ||
19. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 00:55 | ||
20. | VERMOTE Julien | Etixx - Quick-Step | 00:59 | ||
21. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 01:00 | ||
22. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 01:01 | ||
23. | POELS Wout | Team Sky | 01:01 | ||
24. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 01:02 | ||
25. | DIBBEN Jonathan | Team Wiggins | 01:02 | ||
26. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 01:03 | ||
27. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 01:06 | ||
28. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 01:06 | ||
29. | MORENO Javier | Movistar Team | 01:07 | ||
30. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 01:07 | ||
31. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:18 | ||
32. | LAMPIER Steven | JLT Condor | 01:18 | ||
33. | BAUER Jack | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:21 | ||
34. | MARCATO Marco | Wanty - Groupe Gobert | 01:23 | ||
35. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 01:26 | ||
36. | EDMONDSON Alexander | ORICA-BikeExchange | 01:26 | ||
37. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 01:28 | ||
38. | VEREECKEN Nicolas | An Post - Chain Reaction | 01:30 | ||
39. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 01:33 | ||
40. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 01:36 | ||
41. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 01:38 | ||
42. | THURAU Bjorn | Wanty - Groupe Gobert | 01:38 | ||
43. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 01:39 | ||
44. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 01:40 | ||
45. | DOWNING Russell | JLT Condor | 01:40 | ||
46. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 01:40 | ||
47. | SLATER Alistair | JLT Condor | 01:41 | ||
48. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 01:41 | ||
49. | POWER Robert | ORICA-BikeExchange | 01:44 | ||
50. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 01:45 | ||
51. | STEWART Thomas | Madison Genesis | 01:47 | ||
52. | SHAW James | Lotto Soudal | 01:49 | ||
53. | BENITO Miguel Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 01:49 | ||
54. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 01:50 | ||
55. | MOSES Thomas | JLT Condor | 01:51 | ||
56. | CURVERS Roy | Team Giant - Alpecin | 01:51 | ||
57. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 01:51 | ||
58. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 01:54 | ||
59. | PARTRIDGE Rob | NFTO | 01:57 | ||
60. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 01:58 | ||
61. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 01:59 | ||
62. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 02:02 | ||
63. | STEWART Mark | Veľká Británia | 02:03 | ||
64. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 02:03 | ||
65. | GASPAROTTO Enrico | Wanty - Groupe Gobert | 02:04 | ||
66. | CRONSHAW Mathew | Madison Genesis | 02:09 | ||
67. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 02:13 | ||
68. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 02:14 | ||
69. | CULLAIGH Gabriel | Veľká Británia | 02:14 | ||
70. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 02:15 | ||
71. | STONES Liam | NFTO | 02:17 | ||
72. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 02:18 | ||
73. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 02:20 | ||
74. | MOINARD Amael | BMC Racing Team | 02:21 | ||
75. | DUNNE Conor | JLT Condor | 02:23 | ||
76. | DOULL Owain | Team Wiggins | 02:24 | ||
77. | SCOTT Jacob | An Post - Chain Reaction | 02:24 | ||
78. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 02:24 | ||
79. | WIGGINS Bradley | Team Wiggins | 02:25 | ||
80. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 02:26 | ||
81. | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | 02:28 | ||
82. | MARTIN Daniel | Etixx - Quick-Step | 02:29 | ||
83. | BONGIORNO Francesco | Bardiani - CSF | 02:30 | ||
84. | BOVENHUIS Jasper | An Post - Chain Reaction | 02:31 | ||
85. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 02:32 | ||
86. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 02:34 | ||
87. | WOOD Oliver | Veľká Británia | 02:34 | ||
88. | KENT-SPARK Oliver | An Post - Chain Reaction | 02:35 | ||
89. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 02:35 | ||
90. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 02:37 | ||
91. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 02:37 | ||
92. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 02:37 | ||
93. | VIVIANI Elia | Team Sky | 02:39 | ||
94. | BIBBY Ian | NFTO | 02:40 | ||
95. | WASTYN Emiel | An Post - Chain Reaction | 02:40 | ||
96. | BLYTHE Adam | Veľká Británia | 02:41 | ||
97. | SHAW Damien | An Post - Chain Reaction | 02:42 | ||
98. | MCEVOY Jonathan | NFTO | 02:42 | ||
99. | WAGNER Robert | Team LottoNL - Jumbo | 02:46 | ||
100. | RICHEZE Maximiliano | Etixx - Quick-Step | 02:49 | ||
101. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 02:50 | ||
102. | SIEBERG Marcel | Lotto Soudal | 02:53 | ||
103. | APPLEBY Dale | NFTO | 02:57 | ||
104. | STANNARD Ian | Team Sky | 02:57 | ||
105. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 02:58 | ||
106. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 03:08 | ||
107. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 03:08 | ||
108. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 03:11 | ||
109. | GUNMAN Taylor | Madison Genesis | 03:12 | ||
110. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 03:13 | ||
111. | LATHAM Christopher | Team Wiggins | 03:17 | ||
112. | HEPBURN Michael | ORICA-BikeExchange | 03:17 | ||
113. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 03:18 | ||
114. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 03:33 | ||
115. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 03:34 | ||
116. | McLAY Daniel | Veľká Británia | 04:52 | ||
DNS | LANGEVELD Sebastian | Cannondale-Drapac Pro Team | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | CUMMINGS Stephen | Dimension Data for Qhubeka | 27:22:33 | 5 | ||||
2. | DUMOULIN Tom | Team Giant - Alpecin | 00:38 | |||||
3. | DENNIS Rohan | BMC Racing Team | 00:38 | |||||
4. | GALLOPIN Tony | Lotto Soudal | 01:02 | |||||
5. | VAN BAARLE Dylan | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:21 | |||||
6. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 01:26 |
7. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 01:48 | ||
8. | SWIFT Ben | Team Sky | 01:52 | ||
9. | VERMOTE Julien | Etixx - Quick-Step | 02:08 | ||
10. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 02:32 | ||
11. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 02:48 | ||
12. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 03:58 | ||
13. | MARTIN Daniel | Etixx - Quick-Step | 04:23 | ||
14. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 05:18 | ||
15. | GEOGHEGAN HART Tao | Veľká Británia | 05:19 | ||
16. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 06:10 | ||
17. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 06:57 | ||
18. | LAMPIER Steven | JLT Condor | 07:01 | ||
19. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 07:19 | ||
20. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 07:22 | ||
21. | BRADBURY Edmund | NFTO | 08:25 | ||
22. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 08:42 | ||
23. | BONGIORNO Francesco | Bardiani - CSF | 08:53 | ||
24. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 09:28 | ||
25. | DOWNING Russell | JLT Condor | 09:54 | ||
26. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 10:37 | ||
27. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 10:56 | ||
28. | BAUER Jack | Cannondale-Drapac Pro Team | 11:00 | ||
29. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 11:23 | ||
30. | GASPAROTTO Enrico | Wanty - Groupe Gobert | 11:31 | ||
31. | MARCATO Marco | Wanty - Groupe Gobert | 13:10 | ||
32. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 13:39 | ||
33. | MOINARD Amael | BMC Racing Team | 13:46 | ||
34. | POELS Wout | Team Sky | 13:48 | ||
35. | STEWART Thomas | Madison Genesis | 14:46 | ||
36. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 15:11 | ||
37. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 15:45 | ||
38. | VEREECKEN Nicolas | An Post - Chain Reaction | 17:09 | ||
39. | MORENO Javier | Movistar Team | 17:28 | ||
40. | SLATER Alistair | JLT Condor | 18:10 | ||
41. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 18:59 | ||
42. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 19:01 | ||
43. | POWER Robert | ORICA-BikeExchange | 21:36 | ||
44. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 23:16 | ||
45. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 24:22 | ||
46. | MARTIN Tony | Etixx - Quick-Step | 24:40 | ||
47. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 24:47 | ||
48. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 25:18 | ||
49. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 25:22 | ||
50. | SHAW James | Lotto Soudal | 26:42 | ||
51. | BENITO Miguel Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 27:32 | ||
52. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 27:52 | ||
53. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 28:21 | ||
54. | THURAU Bjorn | Wanty - Groupe Gobert | 30:41 | ||
55. | STEWART Mark | Veľká Británia | 31:08 | ||
56. | BIBBY Ian | NFTO | 31:10 | ||
57. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 31:14 | ||
58. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 31:24 | ||
59. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 31:38 | ||
60. | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 31:48 | ||
61. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 32:11 | ||
62. | STANNARD Ian | Team Sky | 32:36 | ||
63. | CULLAIGH Gabriel | Veľká Británia | 33:03 | ||
64. | SCOTT Jacob | An Post - Chain Reaction | 33:06 | ||
65. | McLAY Daniel | Veľká Británia | 33:43 | ||
66. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 33:56 | ||
67. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 34:42 | ||
68. | EISENHART Taylor | BMC Racing Team | 35:21 | ||
69. | CURVERS Roy | Team Giant - Alpecin | 36:04 | ||
70. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 39:18 | ||
71. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 39:23 | ||
72. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 39:48 | ||
73. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 40:19 | ||
74. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 40:23 | ||
75. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 41:07 | ||
76. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 42:10 | ||
77. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 43:13 | ||
78. | SIEBERG Marcel | Lotto Soudal | 43:31 | ||
79. | DIBBEN Jonathan | Team Wiggins | 44:49 | ||
80. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 45:15 | ||
81. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 45:27 | ||
82. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 46:32 | ||
83. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 46:41 | ||
84. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 47:00 | ||
85. | MOSES Thomas | JLT Condor | 48:08 | ||
86. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 48:49 | ||
87. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 49:28 | ||
88. | MULLEN Ryan | Cannondale-Drapac Pro Team | 50:53 | ||
89. | RICHEZE Maximiliano | Etixx - Quick-Step | 51:11 | ||
90. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 52:03 | ||
91. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 52:40 | ||
92. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 53:40 | ||
93. | BLYTHE Adam | Veľká Británia | 53:41 | ||
94. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 53:49 | ||
95. | MCEVOY Jonathan | NFTO | 55:25 | ||
96. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 56:53 | ||
97. | PARTRIDGE Rob | NFTO | 57:01 | ||
98. | WAGNER Robert | Team LottoNL - Jumbo | 57:11 | ||
99. | SHAW Damien | An Post - Chain Reaction | 57:22 | ||
100. | APPLEBY Dale | NFTO | 58:15 | ||
101. | WOOD Oliver | Veľká Británia | 59:37 | ||
102. | KENT-SPARK Oliver | An Post - Chain Reaction | 59:45 | ||
103. | DUNNE Conor | JLT Condor | 1:00:18 | ||
104. | GUNMAN Taylor | Madison Genesis | 1:02:08 | ||
105. | BOVENHUIS Jasper | An Post - Chain Reaction | 1:02:40 | ||
106. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 1:04:54 | ||
107. | STONES Liam | NFTO | 1:04:58 | ||
108. | DOULL Owain | Team Wiggins | 1:07:02 | ||
109. | LATHAM Christopher | Team Wiggins | 1:07:11 | ||
110. | WIGGINS Bradley | Team Wiggins | 1:08:34 | ||
111. | VIVIANI Elia | Team Sky | 1:09:06 | ||
112. | CRONSHAW Mathew | Madison Genesis | 1:10:52 | ||
113. | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | 1:11:05 | ||
114. | EDMONDSON Alexander | ORICA-BikeExchange | 1:17:57 | ||
115. | HEPBURN Michael | ORICA-BikeExchange | 1:27:16 | ||
116. | WASTYN Emiel | An Post - Chain Reaction | 1:36:25 |
profil časovky je rovinatý |
7b. | 10.9. | Bristol > Bristol | 76 km | Dennis |
Sobotňajšie popoludnie v Bristole dopadlo trošku paradoxne. Ak by Rohan Dennis (BMC) vedel, že dnes vyhrá etapu, s istotou by si vsadil na 15-kilometrovú časovku. Tam ale ťahal za kratší koniec s Tonym Martinom, ktorému sa konečne od Tour de Romandie 2015 podarilo vyhrať boj proti chronometru v medzinárodnej konkurencii.
Namotivovaný Austrálčan uskutočnil úspešný únik v dvoch záverečných technických kilometroch. Stíhať sa ho snažili Dumoulin aj Cummings, ale ten to mal pod kontrolou. Holanďan nie a Dennis zaujal jeho druhé miesto v celkovom poradí.
Špurt pelotónu vyhral Maximiliano Richeze, ktorý potvrdil skvelú tohtoročnú formu. Poradil si s Groenewegenom i Van Poppelom, ktorých tímy neúspešne stíhali jazdca BMC. Proti nim stáli zákruty, intenzita krátkej etapy aj málopočetné tímy.
Zajtra by sa už v Londýne veľa stať nemalo. Steven Cummings (Dimensions Data) je na prahu svojho životného výsledku. HC preteky ešte nikdy celkovo nevyhral.
Výsledky | ||||||||
1. | DENNIS Rohan | BMC Racing Team | 1:58:42 | 20 | ||||
2. | RICHEZE Maximiliano | Etixx - Quick-Step | 00:06 | 10 | ||||
3. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 00:06 | 5 | ||||
4. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 00:06 | |||||
5. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:06 | |||||
6. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:06 |
7. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 00:06 | ||
8. | GALLOPIN Tony | Lotto Soudal | 00:06 | ||
9. | MARCATO Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:06 | ||
10. | VAN BAARLE Dylan | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:06 | ||
11. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:06 | ||
12. | SWIFT Ben | Team Sky | 00:06 | ||
13. | DOWNING Russell | JLT Condor | 00:06 | ||
14. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 00:06 | ||
15. | CUMMINGS Stephen | Dimension Data for Qhubeka | 00:06 | ||
16. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:06 | ||
17. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:06 | ||
18. | DUMOULIN Tom | Team Giant - Alpecin | 00:06 | ||
19. | MARTIN Tony | Etixx - Quick-Step | 00:10 | ||
20. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 00:10 | ||
21. | GEOGHEGAN HART Tao | Veľká Británia | 00:10 | ||
22. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:10 | ||
23. | BAUER Jack | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:10 | ||
24. | VERMOTE Julien | Etixx - Quick-Step | 00:10 | ||
25. | LAMPIER Steven | JLT Condor | 00:10 | ||
26. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 00:14 | ||
27. | MARTIN Daniel | Etixx - Quick-Step | 00:16 | ||
28. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 00:29 | ||
29. | VEREECKEN Nicolas | An Post - Chain Reaction | 00:29 | ||
30. | BRADBURY Edmund | NFTO | 00:36 | ||
31. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:36 | ||
32. | STEWART Mark | Veľká Británia | 00:36 | ||
33. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 00:36 | ||
34. | BONGIORNO Francesco | Bardiani - CSF | 00:36 | ||
35. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:36 | ||
36. | THURAU Bjorn | Wanty - Groupe Gobert | 00:36 | ||
37. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 00:36 | ||
38. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 00:36 | ||
39. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 00:36 | ||
40. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 00:46 | ||
41. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:58 | ||
42. | WASTYN Emiel | An Post - Chain Reaction | 01:18 | ||
43. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 01:19 | ||
44. | BLYTHE Adam | Veľká Británia | 01:21 | ||
45. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 01:21 | ||
46. | CULLAIGH Gabriel | Veľká Británia | 01:21 | ||
47. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 01:33 | ||
48. | MOINARD Amael | BMC Racing Team | 01:33 | ||
49. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 01:33 | ||
50. | MORENO Javier | Movistar Team | 01:33 | ||
51. | SLATER Alistair | JLT Condor | 01:33 | ||
52. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 01:33 | ||
53. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 01:33 | ||
54. | STEWART Thomas | Madison Genesis | 01:33 | ||
55. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 01:33 | ||
56. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 01:33 | ||
57. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 02:13 | ||
58. | WOOD Oliver | Veľká Británia | 02:33 | ||
59. | McLAY Daniel | Veľká Británia | 02:33 | ||
60. | POELS Wout | Team Sky | 02:33 | ||
61. | CURVERS Roy | Team Giant - Alpecin | 02:33 | ||
62. | MULLEN Ryan | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:33 | ||
63. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 02:33 | ||
64. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 02:33 | ||
65. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 02:33 | ||
66. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 02:33 | ||
67. | SCOTT Jacob | An Post - Chain Reaction | 02:33 | ||
68. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 03:04 | ||
69. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 03:13 | ||
70. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 03:13 | ||
71. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 03:13 | ||
72. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 03:13 | ||
73. | APPLEBY Dale | NFTO | 03:13 | ||
74. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 03:13 | ||
75. | EISENHART Taylor | BMC Racing Team | 03:28 | ||
76. | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 03:28 | ||
77. | SHAW James | Lotto Soudal | 03:28 | ||
78. | MCEVOY Jonathan | NFTO | 03:28 | ||
79. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 03:28 | ||
80. | SIEBERG Marcel | Lotto Soudal | 03:28 | ||
81. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 03:28 | ||
82. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 03:28 | ||
83. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 03:28 | ||
84. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 03:28 | ||
85. | GASPAROTTO Enrico | Wanty - Groupe Gobert | 03:28 | ||
86. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 03:28 | ||
87. | EDMONDSON Alexander | ORICA-BikeExchange | 03:28 | ||
88. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 03:57 | ||
89. | POWER Robert | ORICA-BikeExchange | 03:57 | ||
90. | PARTRIDGE Rob | NFTO | 04:01 | ||
91. | STANNARD Ian | Team Sky | 04:01 | ||
92. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 04:01 | ||
93. | HEPBURN Michael | ORICA-BikeExchange | 04:01 | ||
94. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 04:52 | ||
95. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 05:11 | ||
96. | BENITO Miguel Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 07:03 | ||
97. | BIBBY Ian | NFTO | 07:08 | ||
98. | MOSES Thomas | JLT Condor | 07:08 | ||
99. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 07:08 | ||
100. | DUNNE Conor | JLT Condor | 07:08 | ||
101. | SHAW Damien | An Post - Chain Reaction | 08:31 | ||
102. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 08:31 | ||
103. | KENT-SPARK Oliver | An Post - Chain Reaction | 08:31 | ||
104. | BOVENHUIS Jasper | An Post - Chain Reaction | 08:31 | ||
105. | VIVIANI Elia | Team Sky | 09:10 | ||
106. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 09:10 | ||
107. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 09:10 | ||
108. | WAGNER Robert | Team LottoNL - Jumbo | 09:10 | ||
109. | DOULL Owain | Team Wiggins | 09:10 | ||
110. | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | 09:10 | ||
111. | LATHAM Christopher | Team Wiggins | 09:10 | ||
112. | GUNMAN Taylor | Madison Genesis | 09:10 | ||
113. | CRONSHAW Mathew | Madison Genesis | 09:10 | ||
114. | WIGGINS Bradley | Team Wiggins | 09:10 | ||
115. | STONES Liam | NFTO | 09:10 | ||
DNS | DIBBEN Jonathan | Team Wiggins | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | CUMMINGS Stephen | Dimension Data for Qhubeka | 29:21:21 | 5 | ||||
2. | DENNIS Rohan | BMC Racing Team | 00:26 | |||||
3. | DUMOULIN Tom | Team Giant - Alpecin | 00:38 | |||||
4. | GALLOPIN Tony | Lotto Soudal | 01:02 | |||||
5. | VAN BAARLE Dylan | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:21 | |||||
6. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 01:26 |
7. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 01:48 | ||
8. | SWIFT Ben | Team Sky | 01:52 | ||
9. | VERMOTE Julien | Etixx - Quick-Step | 02:12 | ||
10. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 02:32 | ||
11. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 02:52 | ||
12. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 04:02 | ||
13. | MARTIN Daniel | Etixx - Quick-Step | 04:33 | ||
14. | GEOGHEGAN HART Tao | Veľká Británia | 05:23 | ||
15. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 05:41 | ||
16. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 06:10 | ||
17. | LAMPIER Steven | JLT Condor | 07:05 | ||
18. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 07:36 | ||
19. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 07:54 | ||
20. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 08:11 | ||
21. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 08:42 | ||
22. | BRADBURY Edmund | NFTO | 08:55 | ||
23. | BONGIORNO Francesco | Bardiani - CSF | 09:25 | ||
24. | DOWNING Russell | JLT Condor | 09:54 | ||
25. | BAUER Jack | Cannondale-Drapac Pro Team | 11:04 | ||
26. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 11:09 | ||
27. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 12:50 | ||
28. | MARCATO Marco | Wanty - Groupe Gobert | 13:10 | ||
29. | GASPAROTTO Enrico | Wanty - Groupe Gobert | 14:53 | ||
30. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 15:06 | ||
31. | MOINARD Amael | BMC Racing Team | 15:13 | ||
32. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 15:59 | ||
33. | STEWART Thomas | Madison Genesis | 16:13 | ||
34. | POELS Wout | Team Sky | 16:15 | ||
35. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 16:30 | ||
36. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 17:12 | ||
37. | VEREECKEN Nicolas | An Post - Chain Reaction | 17:32 | ||
38. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 17:38 | ||
39. | MORENO Javier | Movistar Team | 18:55 | ||
40. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 19:31 | ||
41. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 19:33 | ||
42. | SLATER Alistair | JLT Condor | 19:37 | ||
43. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 23:48 | ||
44. | MARTIN Tony | Etixx - Quick-Step | 24:44 | ||
45. | POWER Robert | ORICA-BikeExchange | 25:27 | ||
46. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 25:30 | ||
47. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 25:49 | ||
48. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 27:45 | ||
49. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 28:22 | ||
50. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 28:37 | ||
51. | SHAW James | Lotto Soudal | 30:04 | ||
52. | THURAU Bjorn | Wanty - Groupe Gobert | 31:13 | ||
53. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 31:14 | ||
54. | STEWART Mark | Veľká Británia | 31:38 | ||
55. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 31:38 | ||
56. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 32:16 | ||
57. | CULLAIGH Gabriel | Veľká Británia | 34:18 | ||
58. | BENITO Miguel Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 34:29 | ||
59. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 34:46 | ||
60. | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 35:10 | ||
61. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 35:23 | ||
62. | SCOTT Jacob | An Post - Chain Reaction | 35:33 | ||
63. | McLAY Daniel | Veľká Británia | 36:10 | ||
64. | STANNARD Ian | Team Sky | 36:31 | ||
65. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 36:57 | ||
66. | BIBBY Ian | NFTO | 38:12 | ||
67. | CURVERS Roy | Team Giant - Alpecin | 38:31 | ||
68. | EISENHART Taylor | BMC Racing Team | 38:43 | ||
69. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 39:16 | ||
70. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 40:23 | ||
71. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 40:50 | ||
72. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 41:01 | ||
73. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 43:41 | ||
74. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 43:46 | ||
75. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 44:14 | ||
76. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 44:37 | ||
77. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 46:35 | ||
78. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 46:42 | ||
79. | SIEBERG Marcel | Lotto Soudal | 46:53 | ||
80. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 48:37 | ||
81. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 49:27 | ||
82. | RICHEZE Maximiliano | Etixx - Quick-Step | 51:07 | ||
83. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 52:11 | ||
84. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 52:35 | ||
85. | MULLEN Ryan | Cannondale-Drapac Pro Team | 53:20 | ||
86. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 54:30 | ||
87. | BLYTHE Adam | Veľká Británia | 54:56 | ||
88. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 55:06 | ||
89. | MOSES Thomas | JLT Condor | 55:10 | ||
90. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 55:36 | ||
91. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 55:56 | ||
92. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 56:31 | ||
93. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 56:47 | ||
94. | MCEVOY Jonathan | NFTO | 58:47 | ||
95. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 1:00:00 | ||
96. | PARTRIDGE Rob | NFTO | 1:00:56 | ||
97. | APPLEBY Dale | NFTO | 1:01:22 | ||
98. | WOOD Oliver | Veľká Británia | 1:02:04 | ||
99. | SHAW Damien | An Post - Chain Reaction | 1:05:47 | ||
100. | WAGNER Robert | Team LottoNL - Jumbo | 1:06:15 | ||
101. | DUNNE Conor | JLT Condor | 1:07:20 | ||
102. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 1:08:01 | ||
103. | KENT-SPARK Oliver | An Post - Chain Reaction | 1:08:10 | ||
104. | BOVENHUIS Jasper | An Post - Chain Reaction | 1:11:05 | ||
105. | GUNMAN Taylor | Madison Genesis | 1:11:12 | ||
106. | STONES Liam | NFTO | 1:14:02 | ||
107. | DOULL Owain | Team Wiggins | 1:16:06 | ||
108. | LATHAM Christopher | Team Wiggins | 1:16:15 | ||
109. | WIGGINS Bradley | Team Wiggins | 1:17:38 | ||
110. | VIVIANI Elia | Team Sky | 1:18:10 | ||
111. | CRONSHAW Mathew | Madison Genesis | 1:19:56 | ||
112. | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | 1:20:09 | ||
113. | EDMONDSON Alexander | ORICA-BikeExchange | 1:21:19 | ||
114. | HEPBURN Michael | ORICA-BikeExchange | 1:31:11 | ||
115. | WASTYN Emiel | An Post - Chain Reaction | 1:37:37 |
8. | 11.9. | Londýn > Londýn | 100 km | Ewan |
Záverečná etapa nemohla skončiť inak ako hromadným dojazdom pelotónu. Do úniku sa tentokrát vydal americký jazdec Taylor Phinney (BMC), ku ktorému sa pridali Thomas Stewart (Genesis), Jasper Bovenhuis (An Post) a Gabriel Cullaigh (Veľká Británia). Vedúca štvorica na londýnskych okruhoch nedostávala veľký priestor, pretože na čele balíka jazdilo dostatok celkov, ktoré chceli uspieť v záverečnom špurte.
V úniku mali na konci najväčšiu guráž Phinney a Stewart, ale aj tí boli chytení niekoľko kilometrov pred cieľom. V očakávanom šprintérskom súboji sa presadil Caleb Ewan, ktorý porazil Dylana Groenewegena a Jensa Debusschereho.
Dnes už nebol priestor na zmenu v celkovom poradí, Stephen Cummings udržal žltý dres. Pre 35-ročného britského cyklistu je to vôbec prvý úspech na etapových pretekoch, rozhodujúci útok podnikol už v druhej etape, keď si vybudoval kľúčový náskok v úniku. Spolu s ním sa dostali na konečné pódium Rohan Dennis a Tom Dumoulin.
Výsledky | ||||||||
1. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 2:09:24 | 20 | ||||
2. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | 10 | ||||
3. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 00:00 | 5 | ||||
4. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 00:00 | |||||
5. | VIVIANI Elia | Team Sky | 00:00 | |||||
6. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 00:00 |
7. | McLAY Daniel | Veľká Británia | 00:00 | ||
8. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 00:00 | ||
9. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
10. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
11. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
12. | CURVERS Roy | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
13. | DOWNING Russell | JLT Condor | 00:00 | ||
14. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 00:00 | ||
15. | VAN BAARLE Dylan | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
16. | BAUER Jack | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
17. | CUMMINGS Stephen | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
18. | RICHEZE Maximiliano | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
19. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
20. | MULLEN Ryan | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
21. | VEREECKEN Nicolas | An Post - Chain Reaction | 00:00 | ||
22. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:00 | ||
23. | DUMOULIN Tom | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
24. | GALLOPIN Tony | Lotto Soudal | 00:00 | ||
25. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
26. | WOOD Oliver | Veľká Británia | 00:00 | ||
27. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
28. | SWIFT Ben | Team Sky | 00:00 | ||
29. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
30. | VERMOTE Julien | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
31. | WASTYN Emiel | An Post - Chain Reaction | 00:00 | ||
32. | GEOGHEGAN HART Tao | Veľká Británia | 00:00 | ||
33. | LAMPIER Steven | JLT Condor | 00:00 | ||
34. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
35. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
36. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:00 | ||
37. | DENNIS Rohan | BMC Racing Team | 00:00 | ||
38. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
39. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 00:00 | ||
40. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 00:00 | ||
41. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 00:10 | ||
42. | MOINARD Amael | BMC Racing Team | 00:10 | ||
43. | STEWART Mark | Veľká Británia | 00:10 | ||
44. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:10 | ||
45. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:10 | ||
46. | SLATER Alistair | JLT Condor | 00:18 | ||
47. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 00:18 | ||
48. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 00:18 | ||
49. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:26 | ||
50. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 00:31 | ||
51. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 00:33 | ||
52. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 00:37 | ||
53. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:37 | ||
54. | CRONSHAW Mathew | Madison Genesis | 00:37 | ||
55. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 00:37 | ||
56. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 00:37 | ||
57. | POELS Wout | Team Sky | 00:37 | ||
58. | BRADBURY Edmund | NFTO | 00:37 | ||
59. | MARTIN Daniel | Etixx - Quick-Step | 00:37 | ||
60. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 00:46 | ||
61. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 00:48 | ||
62. | MARCATO Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:49 | ||
63. | SIEBERG Marcel | Lotto Soudal | 00:54 | ||
64. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 01:01 | ||
65. | GUNMAN Taylor | Madison Genesis | 01:01 | ||
66. | APPLEBY Dale | NFTO | 01:01 | ||
67. | WAGNER Robert | Team LottoNL - Jumbo | 01:01 | ||
68. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 01:01 | ||
69. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 01:01 | ||
70. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 01:01 | ||
71. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 01:09 | ||
72. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 01:14 | ||
73. | BENITO Miguel Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 01:14 | ||
74. | MOSES Thomas | JLT Condor | 01:14 | ||
75. | PARTRIDGE Rob | NFTO | 01:14 | ||
76. | SHAW Damien | An Post - Chain Reaction | 01:14 | ||
77. | MCEVOY Jonathan | NFTO | 01:22 | ||
78. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 01:22 | ||
79. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 01:26 | ||
80. | WIGGINS Bradley | Team Wiggins | 01:26 | ||
81. | DOULL Owain | Team Wiggins | 01:26 | ||
82. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 01:26 | ||
83. | GASPAROTTO Enrico | Wanty - Groupe Gobert | 01:26 | ||
84. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 01:30 | ||
85. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 01:34 | ||
86. | SCOTT Jacob | An Post - Chain Reaction | 01:37 | ||
87. | STANNARD Ian | Team Sky | 01:38 | ||
88. | BIBBY Ian | NFTO | 01:38 | ||
89. | BLYTHE Adam | Veľká Británia | 01:38 | ||
90. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 01:42 | ||
91. | DUNNE Conor | JLT Condor | 02:20 | ||
92. | STEWART Thomas | Madison Genesis | 02:20 | ||
93. | MORENO Javier | Movistar Team | 02:37 | ||
94. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 03:07 | ||
95. | MARTIN Tony | Etixx - Quick-Step | 03:07 | ||
96. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 03:11 | ||
97. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 03:11 | ||
98. | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | 03:12 | ||
99. | BONGIORNO Francesco | Bardiani - CSF | 03:14 | ||
100. | SHAW James | Lotto Soudal | 03:14 | ||
101. | HEPBURN Michael | ORICA-BikeExchange | 03:17 | ||
102. | EDMONDSON Alexander | ORICA-BikeExchange | 03:19 | ||
103. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 03:20 | ||
104. | POWER Robert | ORICA-BikeExchange | 03:31 | ||
105. | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 05:02 | ||
106. | KENT-SPARK Oliver | An Post - Chain Reaction | 05:02 | ||
107. | BOVENHUIS Jasper | An Post - Chain Reaction | 05:02 | ||
108. | CULLAIGH Gabriel | Veľká Británia | 05:02 | ||
109. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 05:53 | ||
110. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 05:53 | ||
111. | STONES Liam | NFTO | 05:54 | ||
DNF | EISENHART Taylor | BMC Racing Team | odstúpil | ||
DNF | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | odstúpil | ||
DNF | LATHAM Christopher | Team Wiggins | odstúpil | ||
DNF | THURAU Bjorn | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | CUMMINGS Stephen | Dimension Data for Qhubeka | 31:30:45 | 200 | ||||
2. | DENNIS Rohan | BMC Racing Team | 00:26 | 150 | ||||
3. | DUMOULIN Tom | Team Giant - Alpecin | 00:38 | 125 | ||||
4. | GALLOPIN Tony | Lotto Soudal | 01:02 | 100 | ||||
5. | VAN BAARLE Dylan | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:21 | 85 | ||||
6. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 01:26 | 70 |
7. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 01:48 | 60 | |
8. | SWIFT Ben | Team Sky | 01:52 | 50 | |
9. | VERMOTE Julien | Etixx - Quick-Step | 02:12 | 40 | |
10. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 02:32 | 35 | |
11. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 02:52 | 30 | |
12. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 04:02 | 25 | |
13. | MARTIN Daniel | Etixx - Quick-Step | 05:10 | 20 | |
14. | GEOGHEGAN HART Tao | Veľká Británia | 05:23 | 15 | |
15. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 05:41 | 10 | |
16. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 06:10 | 5 | |
17. | LAMPIER Steven | JLT Condor | 07:05 | 5 | |
18. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 08:11 | 5 | |
19. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 08:15 | 5 | |
20. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 08:42 | 5 | |
21. | BRADBURY Edmund | NFTO | 09:32 | 5 | |
22. | DOWNING Russell | JLT Condor | 09:54 | 5 | |
23. | BAUER Jack | Cannondale-Drapac Pro Team | 11:04 | 5 | |
24. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 11:35 | 5 | |
25. | BONGIORNO Francesco | Bardiani - CSF | 12:39 | 5 | |
26. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 12:50 | 5 | |
27. | MARCATO Marco | Wanty - Groupe Gobert | 13:59 | 5 | |
28. | MOINARD Amael | BMC Racing Team | 15:23 | 5 | |
29. | GASPAROTTO Enrico | Wanty - Groupe Gobert | 16:19 | 5 | |
30. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 16:20 | 5 | |
31. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | ,, | 3 | |
32. | POELS Wout | Team Sky | 16:52 | 3 | |
33. | VEREECKEN Nicolas | An Post - Chain Reaction | 17:32 | 3 | |
34. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 17:58 | 3 | |
35. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 18:15 | 3 | |
36. | STEWART Thomas | Madison Genesis | 18:29 | 3 | |
37. | SLATER Alistair | JLT Condor | 19:55 | 3 | |
38. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 20:04 | 3 | |
39. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 21:03 | 3 | |
40. | MORENO Javier | Movistar Team | 21:32 | 3 | |
41. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 22:23 | ||
42. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 24:25 | ||
43. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 26:20 | ||
44. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 26:31 | ||
45. | MARTIN Tony | Etixx - Quick-Step | 27:51 | ||
46. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 28:37 | ||
47. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 28:46 | ||
48. | POWER Robert | ORICA-BikeExchange | 28:58 | ||
49. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 28:59 | ||
50. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 31:38 | ||
51. | STEWART Mark | Veľká Británia | 31:48 | ||
52. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 32:16 | ||
53. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 32:23 | ||
54. | SHAW James | Lotto Soudal | 33:18 | ||
55. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 35:19 | ||
56. | BENITO Miguel Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 35:43 | ||
57. | McLAY Daniel | Veľká Británia | 36:10 | ||
58. | SCOTT Jacob | An Post - Chain Reaction | 37:10 | ||
59. | STANNARD Ian | Team Sky | 38:09 | ||
60. | CURVERS Roy | Team Giant - Alpecin | 38:31 | ||
61. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 39:10 | ||
62. | CULLAIGH Gabriel | Veľká Británia | 39:16 | ||
63. | BIBBY Ian | NFTO | 39:50 | ||
64. | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 40:08 | ||
65. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 40:17 | ||
66. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 40:39 | ||
67. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 40:50 | ||
68. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 41:01 | ||
69. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 41:11 | ||
70. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 43:41 | ||
71. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 44:47 | ||
72. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 44:51 | ||
73. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 45:59 | ||
74. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 46:32 | ||
75. | SIEBERG Marcel | Lotto Soudal | 47:47 | ||
76. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 48:09 | ||
77. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 49:27 | ||
78. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 49:38 | ||
79. | RICHEZE Maximiliano | Etixx - Quick-Step | 51:07 | ||
80. | MULLEN Ryan | Cannondale-Drapac Pro Team | 53:20 | ||
81. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 53:37 | ||
82. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 54:17 | ||
83. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 55:46 | ||
84. | ARAMENDIA Javier | Caja Rural - Seguros RGA | 56:06 | ||
85. | MOSES Thomas | JLT Condor | 56:24 | ||
86. | BLYTHE Adam | Veľká Británia | 56:34 | ||
87. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 56:47 | ||
88. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 57:37 | ||
89. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 57:57 | ||
90. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 58:17 | ||
91. | MCEVOY Jonathan | NFTO | 1:00:09 | ||
92. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 1:00:10 | ||
93. | WOOD Oliver | Veľká Británia | 1:02:04 | ||
94. | PARTRIDGE Rob | NFTO | 1:02:10 | ||
95. | APPLEBY Dale | NFTO | 1:02:23 | ||
96. | SHAW Damien | An Post - Chain Reaction | 1:07:01 | ||
97. | WAGNER Robert | Team LottoNL - Jumbo | 1:07:16 | ||
98. | DUNNE Conor | JLT Condor | 1:09:40 | ||
99. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 1:11:12 | ||
100. | GUNMAN Taylor | Madison Genesis | 1:12:13 | ||
101. | KENT-SPARK Oliver | An Post - Chain Reaction | 1:13:12 | ||
102. | BOVENHUIS Jasper | An Post - Chain Reaction | 1:16:01 | ||
103. | DOULL Owain | Team Wiggins | 1:17:32 | ||
104. | VIVIANI Elia | Team Sky | 1:18:10 | ||
105. | WIGGINS Bradley | Team Wiggins | 1:19:04 | ||
106. | STONES Liam | NFTO | 1:19:56 | ||
107. | CRONSHAW Mathew | Madison Genesis | 1:20:33 | ||
108. | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | 1:23:21 | ||
109. | EDMONDSON Alexander | ORICA-BikeExchange | 1:24:38 | ||
110. | HEPBURN Michael | ORICA-BikeExchange | 1:34:28 | ||
111. | WASTYN Emiel | An Post - Chain Reaction | 1:37:37 |
Fotogaléria z pretekov (© SweetSpot / @ Theo Southee photography) |