Logo Cycling - Info.sk

 • Merida Slovakia
 • ROTOR INpower
 • Merida Slovakia
 • Merida Slovakia
 • Merida Slovakia
 • Merida Slovakia
 • Merida Slovakia


banner ro 01banner ro 02banner ro 03banner ro 04banner ro 05
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásiť sa

Prihlsovacie meno *
Heslo *
Zapamätať si ma

Vytvoriť účet

Údaje označené (*) sú povinné.
Meno *
Prihlsovacie meno *
Heslo *
Heslo znovu *
Email *
Email znovu *
Zdieľať
Dlhé mesiace a týždne čakania sa skončili. Minulý štvrtok popoludní Michael Kolář podpísal svoju prvú profesionálnu zmluvu. Od 1. januára 2014 sa oficiálne stane pretekárom Saxo Banku. 20-ročného Žilinčana si vďaka výborným výkonom najmä v prvej polovici sezóny vyhliadol samotný Bjarne Riis. Prvé tímové sústredenie začína už 21. novembra.
 
V nasledujúcich dvoch rokoch by sa mal Mišo starať o šprintérske koncovky dánskeho tímu. Práve na tomto poste ich tlačí topánka, keďže Daniele Bennati už nepatrí medzi najmladších a Matti Breschel nemá vyrovnané výkony.
 
Držiteľ 168 UCI bodov a nový kolega Alberta Contadora má dôvod na veľkú radosť. "Ja som momentálne ešte vo fáze, kedy tomu nemôžem uveriť. Asi každý mladý cyklista má sen dostať sa do ProTour a nie každému to vyjde. Vyzerá to tak, že mne sa to podarilo a teším sa na všetko, čo príde," povedal nám šťastný cyklista tesne po podpise zmluvy. "Nemôžem mať teraz veľké vízie a ciele. Prechod do profi pelotónu je veľkým skokom. Verím, že mi tréningový aj pretekový rytmus sadnú a budem dobre plniť úlohy, ktoré mi stanovia, teda budú so mnou spokojní. To je hlavný cieľ. Áno, uvedomujem si to, čo na prvý pohľad vidí každý - že v Saxo Banku nie je veľa špičkových šprintérov a dalo by sa tam presadiť aj na štartovú listinu veľkých pretekov - ale určite budem mať najprv voľnú ruku na tých menších a tam sa budem snažiť presvedčiť o svojich kvalitách," prorokuje Žilinčan a veľmi dobrý kamarát Petra Sagana, ktorý sa de facto stane jeho súperom. Momentálne sa obaja nachádzajú v Ázii na krátkej dovolenke.
 
Kolář (podrobnejší kariérny profil budeme publikovať v decembri) je prvým cyklistom, ktorý do World Tour odchádza priamo z Dukly Trenčín Trek, kde posledné dva roky pôsobil. Nemá za sebou zahraničný angažmán. "Mám obrovskú radosť, že sa to Mišovi podarilo. Toto je jeden z najväčších zmyslov našej práce - vychovať mladé talenty a dostať ich do Pro tímu. Saxo Bank je skvelé družstvo. Bjarne Riis má výborný čuch na pretekárov a iba tak hocikomu zmluvu neponúkne. A to ešte Slovákovi. Verím, že sa pod jeho vedením bude Mišo naďalej zlepšovať a zaznamená nejeden úspech," povedal nám manažér Dukly Trenčín Trek Ján Valach.
 
Víťaz štyroch UCI pretekov v tejto sezóne riešil svoju budúcnosť už viac ako dva mesiace. Za túto dobu prebiehali rokovania s Kaťušou, Cannondalom aj Movistarom. Konkrétnu ponuku však nedostal. Najbližšie k dohode bol Kolář s projektom Fernanda Alonsa, "novým Euskaltelom". Počas MS vo Florencii mal podpísať zmluvu. Kvôli nezhodám s vedením Euskaltelu napokon Alonso baskický tím neprebral a padla aj predbežná dohoda s mladým Slovákom.
 
V budúcej sezóne budeme mať v Pro tímoch historicky najviac cyklistov - až päť. Juraj a Peter Saganovci pokračujú v Cannondali. Martin Velits v Omega Pharma - Quick-Step a jeho brat Peter sa presúva do BMC Racing Team. Kvôli zmluve so Saxo Bankom bude Kolář vyradený z kategórie U23 a už bude môcť absolvovať iba preteky Elite a bude mať šancu začať zbierať dôležité World Tour body.
 
Mišovi gratulujeme a prajeme veľa úspechov!
 
 
Najväčšie úspechy Michaela Kolářa (21.12.1992)

Dukla Trenčín - Trek
15.06.13: Okolo Srbska (Srbsko - 2.2 - 5. etapa) - 2. miesto (5 bodov)
13.06.13: Okolo Srbska (Srbsko - 2.2 - 3. etapa) - 1. miesto (8 bodov)
11.05.13: Challenge du Prince (Maroko - 1.2) - 6. miesto (8 bodov)
03.05.13: Karpatské preteky kuriérov (Pol/Svk - 2.2U - 2. etapa) - 1. miesto (8 bodov)
20.04.13: Banja Luka - Belehrad I (Srbsko - 1.2) - 1. miesto (40 bodov)
07.04.13: Tour du Maroc (Maroko - 2.2 - 10. etapa) - 3. miesto (2 body)
23.03.13: Košice - Miškolc (Maďarsko - 1.2) - 1. miesto (40 bodov)
06.09.12: Okolo jižních Čech (Česko - 2.2 - prológ) - 2. miesto (5 bodov)
19.05.12: Jourmala GP (Lotyšsko - 1.1) - 5. miesto (20 bodov)
05.04.12: Challenge Ben Guerir (Maroko - 1.2) - 2. miesto (30 bodov)
Inter Bratislava
19.06.11: Karpatské preteky kuriérov (Pol/Svk - 2.2U - 1. etapa) - 3. miesto (2 body)
 
 
kolar-kurieri-2013
Michael Kolář víťazom 2. etapy Pretekov karpatských kuriérov 2013 v Starej Bystrici
 
 
Zdieľať

Komentáre   

 
#34 Odp.: Michael Kolář piatym Slovákom vo World TourWest 2013-11-16 09:38
Citujem Laco:
Citujem Laco:
Super vec, ako to tie baby napadlo...
Predstavme si taky peleton v šiltovkach alebo bez ako za mojich mladych čias :lol:

a link:
http://www.webnoviny.sk/lifestyle/svedske-dizajnerky-vyvinuli-nevidite/755841-clanok.html?from=panel_plainarticle

Tá prilba má jednu zásadnú nevýhodu. Zákerný súper môže po nej zozadu poklepať a po rozbalení kladie fakt veľký odpor. A ani nevyzerá potom bohvieako :-)
 
 
#33 Odp.: Michael Kolář piatym Slovákom vo World Tourpaula@sile 2013-11-15 23:13
drzime palce a vela stastia, aby sa v takej silnej konkurencii uchytil, o to viac, ked vidim, ze oslavujeme v rovnakom dni narodky :-)
 
 
#32 Odp.: Michael Kolář piatym Slovákom vo World Touradalbert 2013-11-15 18:13
Citujem Jezis:
MICHAEL KOLÁŘ - cisto slovenske meno....

tak,čo by si chcel od Kanadžana? :D
 
 
#31 Neviditelna prilbaLaco 2013-11-15 17:46
Citujem Laco:
Super vec, ako to tie baby napadlo...
Predstavme si taky peleton v šiltovkach alebo bez ako za mojich mladych čias :lol:

a link:
http://www.webnoviny.sk/lifestyle/svedske-dizajnerky-vyvinuli-nevidite/755841-clanok.html?from=panel_plainarticle
 
 
#30 Neviditelna prilbaLaco 2013-11-15 17:45
Super vec, ako to tie baby napadlo...
Predstavme si taky peleton v šiltovkach alebo bez ako za mojich mladych čias :lol:
 
 
#29 Odp.: Michael Kolář piatym Slovákom vo World TourJajo 2013-11-15 16:56
Citujem lofotka:
na TDF sice este asi nedozrel ...tak by si mohol aspon stanovit ciele vyhrat bodovaciu klasifikaciu na kombinacii giro + vuelta a + nejaky vysledok v TOP 3 v celkovom poradi na tyzdnovom etapaku 2.HC. Tour of Belgium, ktory je prevazne rovinaty...to dufam s tym girom a vueltou si myslel ironicky lebo ak nie tak potom uz neviem :D :D
 
 
#28 RealitaJezis 2013-11-15 16:29
MICHAEL KOLÁŘ - cisto slovenske meno....
 
 
#27 ..peter725 2013-11-15 16:23
Tak nech mu to šlape, dobré nohy a pekných pár súbojov pri špurte so Sagim....
 
 
#26 Odp.: Michael Kolář piatym Slovákom vo World Tourhejhej 2013-11-15 15:01
Citujem loop:
Tenhle přestup vám naopak hodně UCI bodů ubere, protože ve WT bodovat nebude(to by se musel stát zázrak, navíc moc WTzávodů moc nepojede) a jeho body budou chybět v Europe tour. Samozřejmě je to jedno pokud Sagan zase sám vyjede 6míst.


máš pravdu, ale aj v prípade podpriemerného roku u Sagana nám nehrozia miestenky cez Europe Tour, on ich vyjazdí tak či tak dosť, takže v konečnom dôsledku to až taká strata nie je

Citujem lofotka:
na TDF sice este asi nedozrel ...tak by si mohol aspon stanovit ciele vyhrat bodovaciu klasifikaciu na kombinacii giro + vuelta a + nejaky vysledok v TOP 3 v celkovom poradi na tyzdnovom etapaku 2.HC. Tour of Belgium, ktory je prevazne rovinaty...


kamaráde, ty si ďalší troll alebo to myslíš vážne? :D Kolář sa ešte včera predieral na všelijakých balkánskych pretekoch pomedzi túlavých psov a už má vyhrávať bodovú klasifikáciu na gire, boy, that escalated quickly!
 
 
#25 úspechmiakee 2013-11-15 14:11
bude velkým úspechom keď sa mu podarí ukorisť čo len 1 UCI World Tour bod. no môže sa mu to podariť, aj vďaka tomu že ho nepoznajú. Nechcem vôbec povedať žeby bol čajoví, ale je to skok. A úspechom to bude pre to že potom budeme mať na MS viac nominovaných pretekárov. Ale to je zatial teória, hlavne nech sa chytí, a výkonostne rastie, aby mal perspektívu do budúcnosti, aj keby sa výsledky vo World ešte nedostavili.
 
 
#24 Odp.: Michael Kolář piatym Slovákom vo World Toursestricka 2013-11-15 13:53
Citujem lofotka:
myslite ze ak by sa podarilo kolarovi dostat do zostavy na TDF 2014, tak ze by sli v rovinatych etapach nanho na zaverecne spurty? mohli by mu zostavit vlacik...a cavendish by sa mu pozeral na chrbat

Odporúčam prečítať si článok z adalbertovho príspevku.
"...Najskôr sa bude musieť zlepšiť výkonnostne. Určite v najbližšej sezóne bude jazdiť menšie preteky, nebudú to veľké podujatia Grand Tour..."
 
 
#23 Odp.: Michael Kolář piatym Slovákom vo World Touradalbert 2013-11-15 13:17
Citujem adalbert:
Citujem czudek:
Citujem adalbert:
neviem,ale je to hrozne pozitívno šialené ;-) taký Fery Raboň asi skončí v tretej divízii v Čechách,kopec zvučných mien knčí,iní nemajú angažmán a Mišo ide ku Condorovi,no senzácia,nech mu to tam poriadne dupoce a nech naberie skúsenosti,je to bomba roka v našej malej cyklo krajine :-)


brzdite s tou euforiou .... ako vravim, ani si tam nepipne ! ... a po sezone sa vrati do HC spojene pľace .... taka je bohuzial realita, aj ked si prajeme uspechy

čudy,si počúval Jana Valacha ? ;-) hádam sa v tom vyzná,či nie? :P namiesto uznania,že chalan v 21-ke ide ku profíkom,tam my ideme frfľať? :-* podľa mňa je to super odmena všetkým,čo Miša piplali či už v CyS ZA až po terajšiu Duklu TN,takže Mišo drž sa a raz bude čisto Slovenská bedňa,prvý Canon,druhý Saxo,tretí BMC,čo tak,šlo by to? ;-) :o :-?

Inak,aby sa nezabudlo,tak bol u trénera Gálika v Interi BA v sezóne 2011,na doplnenie ;-)
 
 
#22 ...lofotka 2013-11-15 12:15
na TDF sice este asi nedozrel ...tak by si mohol aspon stanovit ciele vyhrat bodovaciu klasifikaciu na kombinacii giro + vuelta a + nejaky vysledok v TOP 3 v celkovom poradi na tyzdnovom etapaku 2.HC. Tour of Belgium, ktory je prevazne rovinaty...
 
 
#21 ...lofotka 2013-11-15 12:12
myslite ze ak by sa podarilo kolarovi dostat do zostavy na TDF 2014, tak ze by sli v rovinatych etapach nanho na zaverecne spurty? mohli by mu zostavit vlacik...a cavendish by sa mu pozeral na chrbat
 
 
#20 u Riisa len čistoadalbert 2013-11-15 10:42
S prestupom do veľkej cyklistiky mu pomohol manažér Petra Sagana – Giovanni Lombardi.

Čítajte viac: http://sport.sme.sk/c/7006297/mlady-slovak-kolar-bude-jazdit-v-time-s-contadorom.html#ixzz2khoSWkSL
 
 
#19 Odp.: Michael Kolář piatym Slovákom vo World Tourstela 2013-11-15 09:13
Citujem Larz:
ani v podstate neviem prečo, ale z tejto správy mám obrovskú radosť
už len fandiť a veriť tomu, že sa Michael presadí

bodaj by takéto prípady len pribúdali


Presne takto to cítim aj ja, obrovská radosť a to som ani netušila, keď som písala, že by bolo fajn, čítať viac mien v kolotoči WT, že to bude za pár dní.
Od neprajníkov sa treba odosobniť, dopriať túto chvíľu riadne si užiť celej rodine, a všetkým, ktorí mu pomohli k tomuto úspechu, pretože úspech to určite je, pri tej množine cyklistov, čo momentálne vo svete je.
Už, aby sa začala nová sezóna, veľmi sa teším :lol:
 
 
#18 Odp.: Michael Kolář piatym Slovákom vo World TourPalec 2013-11-15 07:44
super správa, blahozelam!! prestup do WT teamu nemoze nikomu uskodit, bude z toho profitovat Michael a aj slovenska cyklistika! Drzim mu palce nech naplno prejavi svoj potencial, kto vie povedat, čo sa v nom skryva a kde bude za par rokov ? a je smutne, že na slovensku a česku ked sa niečo niekomu podari a zacne vycnievať, tak hned mu polka naroda zavidi a nepraje, ale to je take typicke ceskoslovenske :)
 
 
#17 Odp.: Michael Kolář piatym Slovákom vo World Tourloop 2013-11-15 02:43
Tenhle přestup vám naopak hodně UCI bodů ubere, protože ve WT bodovat nebude(to by se musel stát zázrak, navíc moc WTzávodů moc nepojede) a jeho body budou chybět v Europe tour. Samozřejmě je to jedno pokud Sagan zase sám vyjede 6míst.
 
 
#16 Odp.: Michael Kolář piatym Slovákom vo World TourPalo 2013-11-15 00:57
Tak to su uzasne novinky. Teraz bude cyklistika pre slovenskeho divaka este zaujmavejsia. Nech chlapci nazbieraju body a sme vysoko v rebricku hodnotenia krajin.
 
 
#15 Odp.: Michael Kolář piatym Slovákom vo World Touradalbert 2013-11-14 21:42
Citujem czudek:
Citujem adalbert:
neviem,ale je to hrozne pozitívno šialené ;-) taký Fery Raboň asi skončí v tretej divízii v Čechách,kopec zvučných mien knčí,iní nemajú angažmán a Mišo ide ku Condorovi,no senzácia,nech mu to tam poriadne dupoce a nech naberie skúsenosti,je to bomba roka v našej malej cyklo krajine :-)


brzdite s tou euforiou .... ako vravim, ani si tam nepipne ! ... a po sezone sa vrati do HC spojene pľace .... taka je bohuzial realita, aj ked si prajeme uspechy

čudy,si počúval Jana Valacha ? ;-) hádam sa v tom vyzná,či nie? :P namiesto uznania,že chalan v 21-ke ide ku profíkom,tam my ideme frfľať? :-* podľa mňa je to super odmena všetkým,čo Miša piplali či už v CyS ZA až po terajšiu Duklu TN,takže Mišo drž sa a raz bude čisto Slovenská bedňa,prvý Canon,druhý Saxo,tretí BMC,čo tak,šlo by to? ;-) :o :-?
 
 
#14 ....czudek 2013-11-14 21:06
Citujem adalbert:
neviem,ale je to hrozne pozitívno šialené ;-) taký Fery Raboň asi skončí v tretej divízii v Čechách,kopec zvučných mien knčí,iní nemajú angažmán a Mišo ide ku Condorovi,no senzácia,nech mu to tam poriadne dupoce a nech naberie skúsenosti,je to bomba roka v našej malej cyklo krajine :-)


brzdite s tou euforiou .... ako vravim, ani si tam nepipne ! ... a po sezone sa vrati do HC spojene pľace .... taka je bohuzial realita, aj ked si prajeme uspechy
 
 
#13 podpísať do Pro Tour v tejto dobe...adalbert 2013-11-14 20:32
neviem,ale je to hrozne pozitívno šialené ;-) taký Fery Raboň asi skončí v tretej divízii v Čechách,kopec zvučných mien knčí,iní nemajú angažmán a Mišo ide ku Condorovi,no senzácia,nech mu to tam poriadne dupoce a nech naberie skúsenosti,je to bomba roka v našej malej cyklo krajine :-)
 
 
#12 čuníci profíciadalbert 2013-11-14 18:16
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1097951063838&set=pb.1678476585.-2207520000.1384449174.&type=3&theater :D
 
 
#11 Odp.: Michael Kolář piatym Slovákom vo World Tourjajanka 2013-11-14 17:17
Tak aj v zahr. čítajú cycling-info, tuto to prevzali
https://twitter.com/ProCyclingStats/status/401014189801492480
no sranda......
 
 
#10 Odp.: Michael Kolář piatym Slovákom vo World TourKarfiol 2013-11-14 16:26
Obrovská gratulácia Michael, druhá polka sezóny síce nič moc,ale aj tak stále som veril že sa tam dostaneš :)
 
 
#9 Odp.: Michael Kolář piatym Slovákom vo World Tourjozkovicz 2013-11-14 16:17
tu je pekne vidiet, aky je to pre pretekara obrovsky uspech, dostat sa do world tour tímu .. a tu sa niekedy kritizuje P.Velits .. proste robit aj domestika v profi peletone je uspech (teraz to myslim vseobecne, nepisem o P. Velitsovi) ..
 
 
#8 Skvelá správa.menovatel 2013-11-14 15:13
Najprv som myslel, že by mu mohol vyjsť ten Cannondale, alebo aspoň nejaký Pro Conti tím, s postupom času rástla skepsa - a bum. Tak nech sa medzi Pro-fíkmi darí, aj pár UCI bodíkov z rovinatých etáp načim vyšprintovať. Aby v Etixxe (a teda OPQS) mali znovu čo ľutovať, aj aby Slovensko v desiatke najlepších figurovalo.
 
 
#7 ...czudek 2013-11-14 14:47
ale ako reklama pre SR dobra
 
 
#6 ...czudek 2013-11-14 14:46
si tam ani neškrtne ..v takom velkom profi time
 
 
#5 fantastická správaLarz 2013-11-14 13:19
ani v podstate neviem prečo, ale z tejto správy mám obrovskú radosť
už len fandiť a veriť tomu, že sa Michael presadí

bodaj by takéto prípady len pribúdali
 
 • Náš partnerský portál o amatérskych pretekoch
 • Fórum Cycling-Info.sk
 • Náš partnerský portál o amatérskych pretekoch
 
cebra bowden-gif

Podporte portál

banner-predmety-bidon-2014
 • Ridley
 • Ridley
 • Ridley