Logo Cycling - Info.sk

 • Merida Slovakia
 • ROTOR INpower
 • Merida Slovakia
 • Merida Slovakia
 • Merida Slovakia
 • Merida Slovakia
 • Merida Slovakia


banner ro 01banner ro 02banner ro 03banner ro 04banner ro 05
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásiť sa

Prihlsovacie meno *
Heslo *
Zapamätať si ma

Vytvoriť účet

Údaje označené (*) sú povinné.
Meno *
Prihlsovacie meno *
Heslo *
Heslo znovu *
Email *
Email znovu *
Zdieľať
Zaujímavá etapa s profilom podobným ardénskym klasikám. To bol piatok 10. máj v Taliansku. Favoriti boli hladní po ružovom drese a väčšej diferenciácii medzi sebou. Aktívni potrebovali byť najmä tí, ktorí nemajú radi časovku. Tá príde na rad v sobotu.
 
 
7. ETAPA 10.5. zvlnená San Salvo > Pescara 177 km víťaz: Hansen
 
 
V siedmej etape čakalo na jazdcov doteraz najnáročnejších 177 kilometrov, na ktorých ich po celý čas sprevádzali krátke a prudké stúpania. Deň ako stvorený pre úspešný brejk však mohol v samom závere rozpútať nevídanú bitku medzi favoritmi na celkové umiestnenie.  Najmä Bradley Wiggins dúfal v pokojný priebeh etapy, pretože malé a strmé kopce s technickými klesaniami nie sú vhodné pre jeho stabilné a pravidelné tempo. Otázkou dňa bolo, či vynikajúci vrchári a zjazdári ako NibaliSanchez, Hesjedal, ale aj Evans sa rozhodnú na konci etapy dostať britského favorita pod tlak alebo budú radšej šetriť sily pred zajtrajšou životne dôležitou časovkou. Kvôli zlomenej kľúčnej kosti musel z pretekov odstúpiť Leigh Howard, čo bola veľká strata pre tím Orica-GreenEdge kvôli hromadným špurtom.
 
Dnes chcel mať skoro každý tím svojho pretekára v úniku, no podarilo sa to len šestici jazdcov po takmer tridsiatich kilometroch. Na čele pretekov sa usadili Emanuele Sella (Androni), Maarten Tjallingii (Blanco), Ioannis Tamouridis (Euskaltel), Dominique Rollin (FDJ), Adam Hansen (Lotto-Belisol), Pim Lightart (Vacansoleil). Talianskemu zoskupeniu Vini Fantini sa nepodarilo presadiť svojho jazdca do brejku, z toho dôvodu museli pomáhať Kaťuši na čele pelotónu, pretože si robili zálusk na etapové víťazstvo.
 
Vedúca skupina si vypracovala odstup až na úrovni siedmich minút, ale po šesťdesiatich kilometroch ich náskok začal klesať, keď sa etapa dostávala do rozhodujúcej fázy, kde na jazdcov čakali štyri bodované horské prémie. Najlepšie postaveným mužom v brejku bol Sella, ktorý strácal na vedúceho Paoliniho necelých sedem minút, ale taliansky pretekár bol dnes odhodlaný opäť ubrániť svoj ružový dres. Ak k tomu prirátame aktivitu Vini Fantini, únik plnil len propagačnú funkciu.
 
Prvá horská prémia Villamagna (2,3 km, priem. 6,8 %, max. 10 %) bola päťdesiatdva kilometrov pred cieľom, na ktorej mala vedúca šestica už len trojminútový náskok. Od tejto chvíle sa začalo skutočne pretekať a na čele pelotónu skončila pohoda. Všetky dôležité tímy sa začali na krátkych stúpaniach formovať do jednotlivých vláčikov. Potom už čakalo na jazdcov v meste Chieti najskôr stúpanie tretej kategórie Chieti-Pietragrossa (2,5 km, priem. 9,8 %, max. 16 %). V tomto momente už nebol Cavendish v pelotóne. Spolu s ním postupoval aj Taylor Phinney (BMC), ktorý v Taliansku zápasí s chorobou. Na vrchole stúpania stiahol pelotón náskok vedúcej skupinky o trištvrte minúty. Cadel Evans (BMC) mal problémy na tomto kopci, ale za pomoci svojho spolujazdca sa vrátil späť.
 
Vini Fantini poslal do úniku Fabia Taborreho, ktorý sa pokúsil o sólovú jazdu. 35 kilometrov pred cieľom zostala na čele pretekov už len dvojica Hansen - Sella. Ich náskok klesol pod dve minúty na strmých mestských stúpaniach.  Počas krátkeho zjazdu sa spustil mierny dážď, ktorý poslal na zem Emanuela Sellu. Pre preriedený pelotón 29 kilometrov pred cieľom čakala mimoriadne nepríjemná záležitosť. Alebo príležitosť pre NibalihoAdam Hansen počkal na svojho kolegu z úniku a spoločne pokračovali ďalej. Na čele hlavnej skupiny už pracoval tím Sky, pretože Taborre si vypracoval mierny náskok. Pred nimi sa ešte pohybovali roztrúsení jazdci z pôvodného úniku.
 
Predposledná horská prémia dňa Santa Maria de Criptis striehla dvadsať kilometrov pred cieľom. Náskok troch minút vedúcej dvojice začínal byť sľubný. Favoriti zatiaľ strážili jeden druhého. Hansen už prekročil túto prémiu osamote. Na vrchole mal náskok dve minúty. Opäť sa pokúsil o víťazstvo v etape di Luca, ale len potrhal pelotón, keď sa k nemu pripojili aj Nibali, Scarponi, Gesink. Ale čoskoro sa k nim pripojili aj ostatní favoritii a natiahnuté hlavné pole postupovalo spoločne po mokrých cestách na poslednú horskú prémiu. Wiggins bol však na konci tejto skupiny a nevyzeral byť nadšený. Hansen mal 15 kilometrov pred cieľom náskok stále dve minúty, ktorý sťahoval hlavne tím Blanco
 
Z hlavnej skupiny sa pravidelne nastupovalo, ale favoriti sa držali plece pri pleci. Náskok Adama Hansena sa vyšplhal až na tri minúty. Avšak desať kilometrov pred cieľom v jednom zjazde hansen-adam-lottozaútočil Nibali a pred poslednou horskou prémiou sa mohlo stať čokoľvek. Lenže sprevádzala ho veľká smola a na mokrej ceste spadol. Aj keď rýchlo vysadol na bicykel, stratil mierny náskok, ktorý si stihol vypracovať. Na poslednom stúpaní si Wiggins kontroloval situáciu zozadu a nechal si svojich konkurentov v boji o celkové víťazstvo mierne poodísť. Ale mal tam dvoch spolujazdcov - aj Urana. Lenže ani jemu sa nevyhli problémy v zjazde. Na mokrých cestách zaostal a veľmi opatrne postupoval do cieľa.
 
Vedúca skupinka so všetkými favoritmi vpredu vydávala na posledných dvoch kilometroch všetky sily. Hansen si už išiel pre celkové víťazstvo. Tridsaťjedenročný pretekár Adam Hansen nakoniec po heroickom výkone, keď bol celý deň v brejku, na upršaných cestách v Pescare dosiahol najväčšie víťazstvo svojej kariéry. Na druhom mieste dorazil Battaglin, tretí skončil di Luca. Hesjedal, Evans, Gesink, Scarponi, Nibali, Intxausti v prvej skupine získali na Wigginsa vyše jednej minúty! Aj Paolini prišiel do cieľa len vo Wigginsovej skupine, takže Intxausti sa obliekol do ružového trička.
 
V Sky túto etapu aj s prispením smoly nezvládli. Mrzieť ich to môže aj kvôli tomu, že Uran vypadol z druhého miesta celkového poradia. Briti to s líderstvom Wigginsa už začínajú preháňať. Zajtra je však iný deň a predpokladáme, že sa aktuálny olympijsky víťaz v časovke prepracuje na čelné priečky celkového poradia. Najväčšie šance na ružovú majú Hesjedal aj Evans.
 
 
VÝSLEDKY 7. ETAPY
1. HANSEN Adam LOTTO BELISOL TEAM 4h 35' 49''
2. BATTAGLIN Enrico BARDIANI - CSF PRO TEAM + 01' 07''
3. DI LUCA Danilo VINI FANTINI - SELLE ITALIA + 01' 07''
4. SANTAMBROGIO Mauro VINI FANTINI - SELLE ITALIA + 01' 07''
5. CARUSO Damiano CANNONDALE PRO CYCLING + 01' 07''
favoriti na celkové poradie + 01' 07''
30. POZZOVIVO Domenico AG2R LA MONDIALE + 01' 49''
31. DANIELSON Thomas GARMIN - SHARP + 01' 49''
54. PAOLINI Luca KATUSHA TEAM + 02' 31''
55. WIGGINS Brad SKY PROCYCLING + 02' 31''
57. HENAO Sergio SKY PROCYCLING + 02' 40''
58. URÁN Rigoberto link-ikonka SKY PROCYCLING + 02' 43''
 
 
 
 

 
 
ĎALŠIE ČLÁNKY: HISTÓRIA - ÚVOD - ŠTARTOVÁ LISTINA - PORADIE
 
ĎALŠIE ETAPY GIRA 2013: ikona-1ikona-2ikona-3ikona-4ikona-5ikona-6ikona-7ikona-8
 ikona-9ikona-10ikona-11ikona-12ikona-13ikona-14ikona-15ikona-16ikona-17ikona-18ikona-19ikona-20ikona-21
 
 

 
 
Krátke preview etapy:
V siedmej etape nepredpokladáme klasický špurt, pretože dvadsať kilometrov pred cieľom je kopec 3. kategórie s dĺžkou 3,5 km a sklonom 6,9 %, v záverečných pasážach aj s 18-timi percentami. Posledný kopec dňa má ešte 1500 metrov a 8,5 %. To šprintéri pri všetkej úcte nezvládnu. Radovať by sa mohol niekto z úniku, ktorý by sa zrodil v jednom zo spomínaných stúpaní. Prípadne si to rozdajú najväčší favoriti, keďže ich je ešte veľmi veľa a každý sa bude snažiť na súperov niečo získať. Náročný deň čaká aj ružového Paoliniho.
 
 
Krátky opis trasy:
Ďalšia etapa pripomína húsenkovú dráhu. Množstvo krátkych, ale prudkých stúpaní v regióne Abruzzo sľubuje neuveriteľne napínavý priebeh etapy. Jazdci síce prekonajú štyri horské prémie len na posledných päťdesiatich kilometroch, no profil etapy sa neustále pohybuje hore-dole. Strmé úseky sa vyšplhajú v niektorých prípadoch až do výšky 19 % a posledný prudký kopec delí od cieľa len šesť kilometrov. Akékoľvek zaváhanie favoritov môže znamenať stop ich víťazným ambíciám. Spomeňte si, ako Vincenzo Nibali v podobnej etape zdemoloval Chrisa Frooma na Tirreno-Adriatico (6. etapa 2013) a pripravil ho o takmer isté víťazstvo.
 
giro-2013-etapa-7
 
 
Zdieľať

Komentáre   

 
#20 Odp.: 7. etapa Gira pre unikajúceho Hansena, v ružovom Inxaustipeace 2013-05-11 08:21
Citujem jarda:
To ze Wigins spadol v poslednom zjazde,tak to clanok neuvadza,co je prekvapujuce.

Myslim, ze to bolo povedane vo vete "Lenže ani jemu sa nevyhli problémy v zjazde.". Mohlo to tam byt napisane sice presnejsie, clovek si moze pomysliet, ze dostal defekt alebo take nieco. Mimochodom, v tej istej zatacke tam vtedy spadol aj nibali a este mnohi dalsi. Asi bola po tom dazdi poriadne klzka.
 
 
#19 "Moravák" si to zaslúžil:Ivan 2013-05-11 00:58
Adam Hansen žije už roky na Morave v Beskydoch, takže občas derie pneumatiky aj na tréningoch po slovenských cestách, keďže býva 20km od slovenskej hranice, vo Frýdlante nad 0stravicí: isport.blesk.cz/clanek/ostatni-cyklistika/124116/australsky-cyklista-si-v-cesku-zamiloval-hory-i-kachnu-se-zelim.html
 
 
#18 7. etapa Giro d'Italia 2013jarda 2013-05-10 22:11
To ze Wigins spadol v poslednom zjazde,tak to clanok neuvadza,co je prekvapujuce.
 
 
#17 Odp.: 7. etapa Gira pre unikajúceho Hansena, v ružovom Inxaustijajo 2013-05-10 21:44
mas pravdu, nechal som a uniest :) ale aj tak si myslim ze wiggins toto giro nevyhra, nibali sice v casovke strati, ale v horach si na na nom zgustne :)


Citujem Pepeko:
Uran bude nahnevaný ale nie nato že musel počkať ale že jeho líder stratil jeho ambíciou určite nie je odjazdiť jednu časovku v ružovom ale doviesť do ciela svojho lídra v ružovom po zajtrajšej časovke bude strácať na Wiga cca 3 min, keby ho nepočkal nič by nezískal, môj tip nie želanie ale tip Wigo bude po zajtrajšku v ružovom. Je to tímový šport keby bolo pre SKY výhodné aby Wigo ťahal Urana tak ho ťahať bude spolu vyhrávajú a spolu prehrávajú.

[quote name="jajo"]byt uranom tak by som bol po dnesku riadne nahnevany, samozrejme ze ma urcite ulohy, ale som druhy v GC, dojdem v prvej skupine v klude a mam ruzovy dres a namiesto toho idem pomahat mojmu lidrovi a je pritom viac menej jedno ci strati 1:40, alebo 1:30 na favoritov. Wiggo proste na Nibaliho mat nebude a bude len cakat ze ho kolumbijci nejak dotiahnu a budu chytat vsetko? Divna taktika...
 
 
#16 Odp.: 7. etapa Gira pre unikajúceho Hansena, v ružovom InxaustiPepeko 2013-05-10 21:25
Uran bude nahnevaný ale nie nato že musel počkať ale že jeho líder stratil jeho ambíciou určite nie je odjazdiť jednu časovku v ružovom ale doviesť do ciela svojho lídra v ružovom po zajtrajšej časovke bude strácať na Wiga cca 3 min, keby ho nepočkal nič by nezískal, môj tip nie želanie ale tip Wigo bude po zajtrajšku v ružovom. Je to tímový šport keby bolo pre SKY výhodné aby Wigo ťahal Urana tak ho ťahať bude spolu vyhrávajú a spolu prehrávajú.

[quote name="jajo"]byt uranom tak by som bol po dnesku riadne nahnevany, samozrejme ze ma urcite ulohy, ale som druhy v GC, dojdem v prvej skupine v klude a mam ruzovy dres a namiesto toho idem pomahat mojmu lidrovi a je pritom viac menej jedno ci strati 1:40, alebo 1:30 na favoritov. Wiggo proste na Nibaliho mat nebude a bude len cakat ze ho kolumbijci nejak dotiahnu a budu chytat vsetko? Divna taktika...
 
 
#15 Odp.: 7. etapa Gira pre unikajúceho Hansena, v ružovom Inxaustidado 2013-05-10 21:05
minule Froome teraz Uram no Wigins za každu cenu asi tak ved on to v časovke dobehne možno
 
 
#14 Odp.: 7. etapa Gira pre uniakjúceho Hansena, v ružovom Inxaustijajo 2013-05-10 20:41
byt uranom tak by som bol po dnesku riadne nahnevany, samozrejme ze ma urcite ulohy, ale som druhy v GC, dojdem v prvej skupine v klude a mam ruzovy dres a namiesto toho idem pomahat mojmu lidrovi a je pritom viac menej jedno ci strati 1:40, alebo 1:30 na favoritov. Wiggo proste na Nibaliho mat nebude a bude len cakat ze ho kolumbijci nejak dotiahnu a budu chytat vsetko? Divna taktika...


Citujem Peter:
Citujem jajo:
no to bola dnes show, to akoze naco ten uran siel pomahat wiginsovi to vobec nechapem, mohol byt kludne ruzovy, a tych par sekund co s nim stiahli to mohol stahovat aj sam henao :D velmi pekny tah ale dobre pre vincenza :) vidno ze wiggovi sa zatial nedari...


na ja moc nemusim wiginsa, určite v SKY su lepší ako on. Prial by som to skor uranovi či henaovi, ale skor by som to prial inemu tými a cyklistovi nibali či hesjedal.
 
 
#13 Odp.: 7. etapa Gira pre uniakjúceho Hansena, v ružovom Inxaustidado 2013-05-10 19:03
Citujem Martin:
Cadel Evans vypocitava, opatrna a sikovna jazda. S vekom prichadzaju skusenosti ano! Let's go Cadel !!!

Nibaliho mi bolo luto, ze sa smykol po jeho utoku. Nebyt mokrej trate, urcite by tuto etapu dokonale vyuzil vzhladom na jeho downhill skills....

tak tak Evans on nepotrebuje rušnovodiča a vypravcu sem tam si to odkruti aj sam
 
 
#12 Odp.: 7. etapa Gira pre uniakjúceho Hansena, v ružovom InxaustiMartin 2013-05-10 18:54
Cadel Evans vypocitava, opatrna a sikovna jazda. S vekom prichadzaju skusenosti ano! Let's go Cadel !!!

Nibaliho mi bolo luto, ze sa smykol po jeho utoku. Nebyt mokrej trate, urcite by tuto etapu dokonale vyuzil vzhladom na jeho downhill skills....
 
 
#11 Odp.: 7. etapa Gira pre uniakjúceho Hansena, v ružovom Inxaustidado 2013-05-10 18:47
Citujem Nikola:
wiggins sa mi zdá, že moc špekuluje, v každom prípade hrozný výkon, neviem, neviem či to v časovke dotiahne, v ktorej (mám pocit aspoň) šiel nibali hore

tak o tom ze časovka ma rozhodnuť o vitazovi je z mojho pohladu dost smutne Wigins stratil vlak on nešpekuloval bez vlaku je zranitelní a este ak zaprší tak ma v gatiach to iste sa stalo Froomemu na T-A stratil vlak a bol v keli
 
 
#10 Odp.: 7. etapa Gira pre uniakjúceho Hansena, v ružovom InxaustiNikola 2013-05-10 18:41
wiggins sa mi zdá, že moc špekuluje, v každom prípade hrozný výkon, neviem, neviem či to v časovke dotiahne, v ktorej (mám pocit aspoň) šiel nibali hore
 
 
#9 Odp.: 7. etapa Gira pre uniakjúceho Hansena, v ružovom InxaustiPeter 2013-05-10 18:32
Citujem jajo:
no to bola dnes show, to akoze naco ten uran siel pomahat wiginsovi to vobec nechapem, mohol byt kludne ruzovy, a tych par sekund co s nim stiahli to mohol stahovat aj sam henao :D velmi pekny tah ale dobre pre vincenza :) vidno ze wiggovi sa zatial nedari...


na ja moc nemusim wiginsa, určite v SKY su lepší ako on. Prial by som to skor uranovi či henaovi, ale skor by som to prial inemu tými a cyklistovi nibali či hesjedal.
 
 
#8 Odp.: 7. etapa Gira pre uniakjúceho Hansena, v ružovom InxaustiPellew 2013-05-10 18:12
Citujem jozkovicz:
..nie som nejaky velky fanusik wigginsa, no dufam, ze na gire nevybuchne .. je mozne, ze sa potom bude tlacit na tour ako jednicka .. a po minulorocnej tour, by som to doprial froomovi ..

Je to stejné jako C. Evans, je z něj sir, ale jaksi zapoměl trénovat...
 
 
#7 Odp.: 7. etapa Gira pre uniakjúceho Hansena, v ružovom Inxaustilukas 2013-05-10 18:06
v SKY to uz ozaj prehanaju nedajboze aby zamiesal kartami niekto iny nez wiggins v time Uran kludne mohol byt medzi najlepsimi .. 8)
 
 
#6 Odp.: 7. etapa Giro d'Italia 2013jozkovicz 2013-05-10 18:00
..nie som nejaky velky fanusik wigginsa, no dufam, ze na gire nevybuchne .. je mozne, ze sa potom bude tlacit na tour ako jednicka .. a po minulorocnej tour, by som to doprial froomovi ..
 
 
#5 časovkaPeter 2013-05-10 17:46
zatiaľ je priebeh úplne odlišný ako na tour wiggo je zatiaľ otázny... uvidíme ako sa predvedie v zajtrajšej časovke
 
 
#4 Odp.: 7. etapa Giro d'Italia 2013dado 2013-05-10 17:45
zasluzeny vitaz Sky prepadak trochu zaprsalo a vlacik SKY sa šmykal
 
 
#3 Team SKYjajo 2013-05-10 17:41
no to bola dnes show, to akoze naco ten uran siel pomahat wiginsovi to vobec nechapem, mohol byt kludne ruzovy, a tych par sekund co s nim stiahli to mohol stahovat aj sam henao :D velmi pekny tah ale dobre pre vincenza :) vidno ze wiggovi sa zatial nedari...
 
 
#2 Odp.: 7. etapa Giro d'Italia 2013Dominik 2013-05-10 17:26
Crta sa zaujimave Giro
 
 
#1 Odp.: 7. etapa Giro d'Italia 2013lucia 2013-05-10 17:19
celý den v uniku vsetkym vytrel kocura zasluzene vitazstvo :D
 
 • Náš partnerský portál o amatérskych pretekoch
 • Fórum Cycling-Info.sk
 • Náš partnerský portál o amatérskych pretekoch
 
cebra bowden-gif

Podporte portál

banner-predmety-bidon-2014
 • Ridley
 • Ridley
 • Ridley