Logo Cycling - Info.sk

 • Merida Slovakia
 • ROTOR INpower
 • Merida Slovakia
 • Merida Slovakia
 • Merida Slovakia
 • Merida Slovakia
 • Merida Slovakia


banner ro 01banner ro 02banner ro 03banner ro 04banner ro 05
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásiť sa

Prihlsovacie meno *
Heslo *
Zapamätať si ma

Vytvoriť účet

Údaje označené (*) sú povinné.
Meno *
Prihlsovacie meno *
Heslo *
Heslo znovu *
Email *
Email znovu *
Zdieľať
Siedma etapa nás krásne naladila na ďalší priebeh Tour. Po osmičke však neostal kameň na kameni. Prvý raz sa k slovu dostali aj čistokrvní vrchári. Otázkou bolo, ktorý sa oblečie do žltého trička.
 
 
8. ETAPA 6.7. horská Castres > Ax 3 Domaines 195 km víťaz: Froome
 
 
Prvá etapa na Tour de France s finišom na vrchole je vždy špecifická, pretože ani jeden favorit nechce odkryť svoje vrchárske karty, ale naopak túži odhaliť slabiny svojich konkurentov. Pred dnešnou etapou sa všetci najväčší favoriti vyjadrovali v podobnom duchu. Isté dnes bolo len to, že na záverečnom kopci sa mala odohrať prvá skutočná vysokohorská bitka.
 
Holanďan Johnny Hoogerland (Vacansoleil) bol tým pretekárom, ktorý útočil hneď po štartovacom výstrele. Potom sa k nemu pripojili Jean-Marc Marino (Sojasun), Christophe Riblon (Ag2r) a Rudy Molard (Euskaltel). Na začiatočných rovinatých pasážach si vedúce kvarteto vybudovalo náskok blížiaci sa k desiatim minútam, ale Orica-GreenEdge včas zasiahla a nedovolila im vybudovať si rozhodujúci náskok.
 
Francúz Christophe Riblon je posledným víťazom na Ax 3 Domaines, keď sa mu podarilo pokoriť toto stúpanie v roku 2010. Vtedy mal náskok na začiatku stúpania na Pailheres štyri minúty. Tento rok mu však pelotón nechcel nechať takúto výhodu.  55 kilometrov pred cieľom bol odstup štvorice na čele pretekov len 3:35, keď austrálskemu tímu pomáhal sťahovať náskok aj Sky.
 
Nesmieme však zabúdať na šprintérsku prémiu, kde hlavná skupina bojovala o jedenásť bodov. Práve jednásť bodov ukoristil Greipel, druhý Peter Sagan sa uspokojil s desiatimi. Cavendishovi zostalo deväť bodov. Tento špurt mal len kozmetický vplyv na bodovaciu súťaž, v ktorej sa takmer kráľovsky cíti Peter Sagan.
 
Keď pelotón prekročil hranicu Pyrenejí a blížil sa k prvému veľkému stúpaniu tohtoročnej Tour, odstup hlavnej skupiny už prekračoval len dve minúty. Sky, Belkin, Saxo-Tinkoff jazdili na čele. Ostatné tímy veľkých favoritov boli v tesnom závese. Ani jeden z nich nechcel podceniť Col de Pailheres.
 
Na začiatku stúpania sa pýšil náskok časovou výhodou už len jednu minútu a tento honor mal čoskoro stratiť. Riblon nechcel na svoj prípadný neúspech ani pomyslieť a vyrazil osamote dopredu. Po veľmi ťažkom predchádzajúcom týždni prichádzala poriadna previerka, ktorá si mohla vyžiadať svoju daň po odjazdených kilometroch. Peter Velits tradične stál pri Michalovi Kwitkowskom.
 
Tri kilometre po začiatku stúpania si vystúpil z tempa aj Peter Sagan a spolu s mnohými pretekármi nechal hrať najväčších favoritov svoju hru. Prekvapujúce bolo, že veľmi veľa cyklistov odpadalo v podstate hneď od začiatku. Daryl Impey hrdinsky bránil žltý dres a stále bol na čele. Riblon mal 40 kilometrov pred cieľom náskok 1:10. Robert Gesink (Belkin) útočil práve v tom čase.
 
Potom začal Sky pracovať na čele pelotónu a všetky tímy vedeli, že do konca etapy sa situácia pravdepodobne meniť nebude. 39 kilometrov pred cieľom skúšal šťastie Thomas Voeckler (Europcar). Z pelotónu odpadol aj Damiano Cunego (Lampre-Merida), ktorý nedokázal udržať tempo Vasila Kyryienku (Sky). Vzadu zostávali aj Ryder Hesjedal (Garmin-Sharp) a Daniel Navarro (Cofidis). Naopak sedem kilometrov pred vrcholom Peilheres útočil Kolumbijčan Nairo Quintana (Movistar). Čoskoro dobehol Voecklera, ten sa s ním chvíľu udržal, ale potom francúzsky borec odpadol. Daryl Impey tiež opustil skupinu favoritov a Orica tak stratila žtlé tričko. 
 
Talentovaný Kolumbijčan prevalcoval aj Gesinka. Odpadol aj Chavanel, takže z OPQS boli v hlavnej skupine už iba Velits a Kwiatkowski. Päť kilometrov pred vrcholom predposledného stúpania Quintana sa spojil s Riblonom, ale ani tento Francúz nestačil mladému Juhoameričanovi. Za nimi dvomi sa nachádzala skupina už iba tridsiatich cyklistov. Sky zatiaľ bez chyby. Útočil aj Rolland. Takisto Igor Anton (Euskaltel).          
 
Tri kilometre pred vrcholom strácal kontakt s hlavnou skupinou aj Peter Velits. Spolu s ním bol v tejto skupine prekvapujúco aj Tejay van Garderen (BMC). Riblon dosníval svoj sen o zopakovaní víťazstva na Ax 3 Domaines. Na vrchole predposledného kopca mal Quintana náskok jednu minútu pred hlavnou skupinou, ktorá obsahovala okolo dvadsať pretekárov. Pierre Rolland bol druhý na tejto horskej prémii a znovu sa stal lídrom vrchárskej súťaže, aj keď zatiaľ iba virtuálne. Okrem hlavných favoritov sa na čele udržali aj Schleck, Peraud, Pinot, Mollema, Gadret.
 
V nasledujúcom zjazde pelotón mierne ukrajoval z náskoku Naira Quintanu, naopak Pinot mal evidentné problémy pri ceste dole a strácal kontakt s hlavnou skupinou. V nej bol najsilnejší tím Saxo-Tinkoff, ktorý mal okrem Contadora aj Rogersa, Kreuzigera, Hernandeza a ešte sa sem vracal Roche. Chris Froome mal pri sebe verného Porta a Kennaugha. Evans bol bez tímovej podpory. Movistar tam bol s Valverdem a Costom. Rodriguez mal pri sebe pomocníka Morena.
 
Na úpätí posledného stúpania mal Quintana na čele pretekov náskok 25 sekúnd. Z prvej skupiny stratil ako prvý kontakt Kwiatkowski. Sky opäť bombardovalo ostatných pretekárov vysokým tempom. Van Garderen už strácal tri minúty. Sedem kilometrov pred cieľom prebral iniciatívu Richie Porte. Potom mali problémy Evans, Schleck, Martin,Talansky, Rogers. Na čele zostali už len Porte, Froome, Contador, Kreuziger, Valverde. Všetkých ostatných odpáral Porte!
 
froome-chris-tdf-2013Päť kilometrov pred cieľom sa spojila táto pätica s Qiuntanom. Austrálčan pokračoval v pekelnom tempe, Contador nestíhal. Froome potom jazdil na čele pretekov už len s Quintanom. Ani talentovaný mladík nestíhal Froomovi, ktorý necelých päť kilometrov išiel do cieľa sám. Za ním bola trojica Quintana, Valverde a Porte. Contador a Kreuziger boli len za nimi. Ani to však nestačilo tímu Sky a Porte opustil dvojicu chlapcov z Movistaru.
 
Laurens Ten Dam (Belkin) sa pripojil ku Contadorovi, ktorého stále výborne ťahal Kreuziger. Ale Holanďanovi toto tempo nestačilo a vyrazil dopredu. 3 kilometre pred cieľom strácal Contador na Frooma už 1:06, Valverde 50 sekúnd. Britský pretekár pokračoval v perfektnom výkone, zvyšoval svoj náskok a sekundovať mu dokázal len jeho spoluhráč Porte
 
Chris Froome dnes na nič nečakal a už v prvej horskej etape zdecimoval konkurenciu a zvíťazil. Zároveň si vybojoval žltý dres. Richie Porte stratil v cieli 50 sekúnd. Tretí Valverde stratil 1:08, spolu s ním prišiel aj Mollema. Za nimi dorazil Ten Dam. Contador stratil v cieli 1:45 na Frooma. Spolu s ním dorazili Kreuziger a Anton. Quintana prišiel tesne za nimi. Rodriguez prekročil cieľ až dve minúty za víťazom. Evans dokonca prešiel cieľovou čiarou so stratou cez štyri minúty. Peter Velits bol v cieli so stratou 6:30 na 31. mieste.
 
Britský tím Sky dnes prevalcoval celý pelotón. Vasil Kiryienka na predposlednom stúpaní odtrhol takmer celý pelotón, Peter Kennaugh pred záverečným kopcom ešte viac vyšťavil konkurenciu, ktorú Richie Porte úplne zdecimoval. Morálne upadnutých cyklistov dorazil nakoniec skvelým sólovým výkonom Chris Froome. Odmenou im je jeho žlté tričko a druhé miesto Porteho v priebežnej klasifikácii. Na tretie miesto sa posunul Valverde so stratou 1:25. Štvrté a piate miesto obsadí dvojica z Belkinu Mollema a Ten Dam, ktorí strácajú 1:44, resp. 1:50. Contador a Kreuziger sú hneď za nimi s mankom 1:51.
 
Najlepším vrchárom je po dnešnom dni Chris Froome, ktorý má rovnaký počet bodov ako Rolland. V bodovacej súťaži sa nič nezmenilo, Peter Sagan je stále na piedastáli. V klasifikácii do 25 rokov sa na čelo dostal Quintana 46 sekúnd pred Talanskym a 1:23 pred Kwiatkowskim
 
 
Chris Froome (Sky): "Vôbec nebolo ľahké odísť v stúpaní, ale s týmto výsledkom v prvej horskej etape, s prvým skutočným testom medzi favoritmi na celkové víťazstvo, som veľmi spokojný. Prvý deň pre GC je veľká psychologická bitka a my sme ju vyhrali s tým, že sme obsadili prvé dve miesta v etape a prvé dve miesta v klasifikácii. Očakával som väčšiu bitku v dnešnom finále, takže som veľmi prekvapený, že sme získali prvé a druhé miesto a takisto som prekvapený z veľkých časových odstupov, ktoré sme získali na ostatných favoritov. Je to ešte dlhá cesta, ale dnes sme získali veľkú výhodu.“
 
Dan Frost, manažér (Saxo-Tinkoff): "Alberto bol veľmi dobre chránený až do samého záveru, ale ako mnoho pretekárov aj on mal ťažký deň, v ktorom bolo navyše veľmi horúco. Samozrejme, je to veľký úder pre našu sebadôveru byť takto odtrhnutý v prvej horskej etape. Froome  a Porte boli extrémne silní a vyhrali prvé kolo. Ale preteky ešte nie sú vyhraté alebo prehraté. V prvej horskej etape je bežné mať zlý deň.“
 
Nairo Quintana (Movistar): "Po prvej horskej etape som spokojný s prevládajúcimi pocitmi. Moje nohy boli dobré, tak som to využil na útok. Na chvíľu som premýšľal o etapovom víťazstve. Ale na konci ma opustili sily a tím Sky je veľmi silný. Nebola to pre mňa veľká dráma, je to moja prvá Tour a stále sa učím.“
 
Alejandro Valverde (Movistar): "Keď Froome odišiel, rozhodol som sa ísť vlastné tempo. Vedel som, že to bude lepšie pre mňa. Bol som už skoro na svojom maxime pred jeho atakom, takže by nebolo možné udržať moju snahu po dlhší čas. Povedal som Nairovi, aby zaútočil na Pailheres, pretože som videl, že je na tom dobre a vedel som, že Sky ide veľmi tvrdo. Ešte je dlhá cesta do konca, sme vysoko v klasifikácii, takže nemôžeme nič vylúčiť.“
 
 
 
VÝSLEDKY 8. ETAPY
1. FROOME Chirsopher SKY PROCYCLING 5h 03' 18''
2. PORTE Richie link-ikonka SKY PROCYCLING + 00' 51''
3. VALVERDE Alejandro link-ikonka MOVISTAR TEAM + 01' 08''
4. MOLLEMA Bauke BELKIN PRO CYCLING TEAM + 01' 10''
5. TEN DAM Laurens BELKIN PRO CYCLING TEAM + 01' 16''
6. NIEVE Mikel EUSKALTEL-EUSKADI + 01' 34''
7. KREUZIGER Roman TEAM SAXO-TINKOFF + 01' 45''
8. CONTADOR Alberto link-ikonka TEAM SAXO-TINKOFF + 01' 45''
9. QUINTANA Nairo link-ikonka MOVISTAR TEAM + 01' 45''
10. ANTON Igor EUSKALTEL-EUSKADI + 01' 45''
11. RODRÍGUEZ Joaquim KATUSHA TEAM + 02' 06''
12. FARIA DA FARIA DA COSTA Rui link-ikonka MOVISTAR TEAM + 02' 28''
13. PERAUD Jean-Christ. AG2R LA MONDIALE + 02' 28''
14. BARDET Romain link-ikonka AG2R LA MONDIALE + 02' 34''
15. ROCHE Nicolas TEAM SAXO-TINKOFF + 02' 34''
16. TALANSKY Andrew link-ikonka GARMIN - SHARP + 02' 34''
31. VELITS Peter OMEGA PHARMA - QUICK-STEP + 06' 30''
123. SAGAN Peter CANNONDALE PRO CYCLING + 29' 12''
 
 
 
 

 
   
Horské a rýchlostné prémie:
4-20 168,5 km: Col de la Croix de Mounis (2,2 km; 5,4 %)
sprint-20 75,5 km: Quillan
hc-20 29 km: Col de Pailheres (15,3 km; 8 %; 2001 m.n.m.)
1-20 1,5 km: Ax 3 Domaines (7,8 km; 8,2 %; 1350 m.n.m.)
body v cieli: 20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1
 
 
 
Vyjadrenia pred štartom 8. etapy:
 
Chris Froome (Sky): "Dnes to bude určite boj na poslednom stúpaní od začiatku do konca. Toto je presne to, na čo sme trénovali a teraz to chceme využiť. Myslím si, že máme dobre stanovený štýl pretekania. Nevidím dôvod, aby sme niečo menili. Samozrejme, v zápale boja musíte byť pripravený na rôzne výzvy a alternatívy, najmä v záverečných kilometroch. Som presvedčený, že sa tak dnes stane, ale teším sa na to.“
 
Alberto Contador (Saxo-Tinkoff): "Prvý týždeň je za nami. Teraz prichádzame do hôr a uvidíme, ako sme na tom. Stále verím, že sa Tour rozhodne v poslednom týždni, pretože vtedy budem na svojom vrchole. Pyreneje však budú bez pochybnosti tiež veľmi ťažké. Každý musí byť pripravený.“
 
Sergio Paulinho (Saxo-Tinkoff): "V sobotu máme prvý test a podľa mňa to bude veľmi skoro, aby sme mohli robiť akékoľvek závery o horách. Ako prichádzajú Pyreneje, môže sa stať mnoho vecí, ale buďte opatrní. Verím tomu, že všetci favoriti v rámci boja o celkové víťazstvo budú obozretný s útočením v Pyrenejách. Tretí týždeň je veľmi ťažký, v druhom je Mont Ventoux... V každom prípade však môžeme očakávať vzrušujúce chvíle, pretože Alberto Contador veľmi rád atakuje a videli sme, že Chris Froome tiež.“
 
Alejandro Valverde (Movistar): "Kľúčový bod pretekov začína. Prvá horská etapa býva vždy iná ako tie ostatné, lebo všetci favoriti ešte nechcú ukázať svoju silu. Posledné tri dni boli veľmi intenzívne, niekto môže za to dnes zaplatiť. Vyzerá, že bude opäť veľmi horúco a Pailhères je skutočne ťažký kopec. Môže byť z neho tlakový hrniec. Ak sa tam bude jazdiť vo veľkej rýchlosti, bude to skutočne hrozné. Nedeľná etapa je plná vzostupov a klesaní a náročných stúpaní. Po toľkých dňoch v sedle bude mať na sto percent demolačnú funkciu. Teplo môže byť rozhodujúce, pretože vaše telo vyžmýka ešte viac.“
 
Cadel Evans: "Myslím si, že časové rozdiely budú skôr na vrchole Ax 3 Domaines ako v zajtrajšom dlhom klesajúcom dojazde do Bagneres de Bigorre. S dlhým zjazdom v závere je naozaj ťažké urobiť selekciu, pretože potrebujete získať veľmi veľký odstup. Prvý finiš na stúpaní je oveľa dôležitejší. A taktický. Všetci sa pozerajú jeden na druhého a sledujú, ako sú na tom v porovnaní so svojimi rivalmi.“
 
Valerio Piva, športový riaditeľ Kaťuše: "Nikto nevie, ako sú na tom ostatní, kým nevstúpime do Pyrenejí. Tour sa rozhodne v Alpách, ale prvé hory vždy dajú veci na pravú mieru. Purito trénoval veľmi tvrdo, aby bol pripravený. Budeme len čakať, čo sa bude diať.“
 
 
 
Krátke preview etapy:
Siedma etapa nás krásne naladila na ďalší priebeh Tour. Po osmičke však neostane kameň na kameni. Prvá etapa s cieľom v stúpaní preverí najlepších vrchárov a ponúkne nám nového držiteľa žltého dresu. Okruh favoritov je veľký a akékoľvek tipovenie by bolo výstrelom do tmy. Už teraz v pelotóne sú borci so stratami, ktorí nemajú čo stratiť a nebudú zaujímaví pre jednotlivé tímy. Bodkovaný dres tiež spozná nového majiteľa a Michal Kwiatkowski bude mať čo robiť s bielym. Chavanel a Velits mu budú nezišne pomáhať.
 
 
Krátky opis trasy:
V Pyrenejách sú tento rok pripravené dva vysokohorské súboje, a to hneď na konci prvého týždňa. Ôsma etapa začína rovinatým úsekom, približne v polovici 195-kilometrovej trate sa profil začína postupne dvíhať, aby pripravil pelotón na záverečných mimoriadne náročných 45 kilometrov. Najskôr budú musieť cyklisti prekonať prvú špeciálnu horskú prémiu Col de Pailheres, ktorá ich zavedie do výšky 2000 metrov nad morom. Najťažšie pasáže tohto stúpania sú tesne pred vrcholom, ktoré dosahujú hodnotu až 10,5 %, avšak posledný kilometer sa zlomí na hladinu šiestich percent. Odtiaľ absolvujú jazdci dvadsaťkilometrový zjazd, po ktorom ich okamžite čaká výstup na rozhodujúci kopec ôsmej etapy - Ax 3 Domaines, ktorý bude etapovým finišom len piaty raz v histórii Tour de France. Na necelých osem kilometrov s priemerom 8,2 % sa dostaví len preriedená skupina, v ktorej favoriti budú musieť predviesť svoje umenie. Po prekonaní stúpania zostáva do cieľa ešte jeden a pol kilometra. Už v ôsmej etape sa odštartuje boj o celkové víťazstvo, ktorý zamieša priebežným poradím.
 
 
Vysielanie na Dvojke RTVS alebo online na tdf.rtvs.sk:
od 14:00 štúdio, živý prenos, záverečné štúdio, koniec cca. 17:30
komentátor RTVS: Vladimír Genda
spolukomentátor Cycling-Info.sk: Lukáš Timko
hosť v štúdiu a spolukomentátor: Ladislav Velits
 
 
08
 
 

 
 
 
ĎALŠIE ČLÁNKY Z TOUR DE FRANCE 2013:
 
 

HISTÓRIA - ÚVOD TRASA 2013 - ÚVOD PRETEKÁRI 2013 - SLÁVNE KOPCE

 

 
ĎALŠIE ETAPY TOUR DE FRANCE 2013:
 
ikona-1ikona-2ikona-3ikona-4ikona-5ikona-6ikona-7ikona-9ikona-10ikona-11ikona-12ikona-13ikona-14ikona-15ikona-16ikona-17ikona-18ikona-19ikona-20ikona-21
 
 
 
Zdieľať

Komentáre   

 
#122 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomHuňo 2013-07-07 12:40
Citujem ttt:
To je šialenstvo čo tam teraz robia. Froome 130km pred cieľom ostal sám.


Garmin robí to čo robili včera SKY, trhací kalendár.
 
 
#121 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomttt 2013-07-07 12:31
To je šialenstvo čo tam teraz robia. Froome 130km pred cieľom ostal sám.
 
 
#120 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomHuňo 2013-07-07 12:21
Podla mňa to neni len o dominancii Frooma, ale aj o tom že Contador a Purito nemajú formu, Keby mali formu tak by boli Froomovi vyrovnanými súpermi. A neskončili by až za Nievem, ten damom atď. Už na Critérium dauphiné to bolo vidieť, ale dúfal som že Contador a Purito vyladia formu na tour. Oproti poslednej Vuelte je to velký rozdiel, tam Purito, Valverde a Contador prevalcovali Frooma, ale ten mal v nohách Tour. Po tejto etape to vyzerá že táto tour bude nudná a bojovať sa bude len o biely a bodkovaný dres.
 
 
#119 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomdado 2013-07-07 12:18
Sagan ma nejake problemy je vzadu
 
 
#118 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomdado 2013-07-07 12:05
prvy pokus o unik dufam ze sa im nepodari a zelení zabojuju o premiu v plnom
 
 
#117 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomPenzista na odpočinku 2013-07-07 11:56
Citujem Kikoo9:
Každý tu píše o dopingu na facebooku už aj vyšlo varovanie kvoli obviňovaniu Frooma a myslia to vážne čo ma dosť zarazilo .


Ale to je trocha od veci chcel som len dodať že ak Froome je čistý v treťom týždni takto jazdiť nebude a to určite .... Kde už aby dal cca 2 minúty takým jazdcom ako Kreuz,Contador,Purito Anton atd atd.... Ved o chvílu to už bude ako v roku 2006 ked Floyd zautočil skoro v polovici etapy a vyhral o 6 minút .....
Vidím to tak že bud Froome uplne ovládne Tour s náskokom viac ako 5 minút a napodobní Contadora na Gire alebo sa Contador ,Rodriguez Valverde preberú a Froome bude v každej etape strácať ale to sa mi nechce veriť .... A k tým výkonom .... napr De Gent Giro -3rd , teraz nezajazdí už skoro nič ??? Náhoda ,skvelá forma alebo doping ??? Oscar Pereiro - víťaz Tour 2006 - on dokázal zájsť kopce ale bol to skvelý časovkár ale aby porazil Schlecka ,Evansa to mi príde divné aj tu sa dá uvažovať o Dopingu ....


Tomu varovaniu celkom nerozumiem - najprv niekto z pozadia rozpúta aféru Armstrong a potom sa Froome začne oháňať na facebooku právnikmi a ochranou svojho mena?! Ak to tak nejako mysleli na facebooku, ktorý ignorujem, tak o čo tu komu vlastne ide?! Prezumpcia neviny je pekná vec, ale prečo by mal byť chránený práve britský tím, keď nikto iný chránený nie je?! Že by ozaj niečo sypali?! Je jediná logická otázka, ktorá napadne aspoň trochu súdnemu človeku!
 
 
#116 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomSanko 2013-07-07 11:48
vlade...oba prispevky som pisal ja...len siu kukni ten cas...to som uz ani na klavesnicu nevidel a za ten preklep sa ospravedlnujem
 
 
#115 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomifčopifčo 2013-07-07 11:20
Nerozumiem prečo si fanúšikovia cyklistiky ( hádam takí sem prispievajú, alebo nie ? ) znechucujú sledovanie TdF bulvárnym špekulovaním o dopingu ignorujúc prezumpciu neviny, odvolávajúc sa na akúsi "logiku" pričom o logike nevedia nič.

Ja si budem preteky vychutnávať ďalej, budem držať palce našim Peťom a najmä Sagan nech ešte ukáže neuveriteľné, nemožné, fascinujúce výkony ( áno takto častokrát komentujú jeho počínanie zahraniční komentátori, odborníci či bývalí cyklisti) a dopingové záležitosti nechám na dopingových komisároch.
 
 
#114 KeďPenzista na odpočinku 2013-07-07 11:11
sa na to pozrieme tak britsky cynicky, tak pre Petra Sagana by bolo najlepšie, keby dnes Froome a spol. dorazili takzvaných uchádzačov o celkové poradie, všetky tie vyhasnuté hviezdy ako Evans, Contador či A. Schleck a v peletóne nastal pokoj, bez tých zmätkov, ktoré, ako povedal Jens Voigt v poslednom interview, spôsobujú pri dojazde špurtérskych etáp práve uchádzači o celkové poradie, ktorí sa až do včera zúfalo bili o každú sekundičku...
 
 
#113 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomGazdo 2013-07-07 10:42
Citujem Gazdo:
Prednedavnom som sa rozpraval s jednym vrcholovym ceskym cyklistom (nemenujem) a ten mi povedal ze vo vrcholovej cyklistike kazdy dopuje. Kazdy akurat do tej miery aby mu na to neprisli. Je to uplne iny pocit ked do vas naleju okyslicenu krv. Kto to niekedy skusi uvidite ako vyletite nejaky kopec ako tento. Obcas niekomu ujde co len gram alebo ml a uz je zle. To je podla mna ako s contadorom a clenbuterol. Tiez mu len trosicku uslo a bol vinny. Aj ked vinu pripisoval kontaminovanemu masu v celej europe ziadne nenasli.

Ake smutne od tych co mi davaju minusky ko keby som tu niekoho obvinoval. Ja sem len pisem len to co som sa dozvedel a nechcel som tym o nikom pochybovat ale podla mna to trosku logiky aj dava
 
 
#112 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomKikoo9 2013-07-07 10:37
Každý tu píše o dopingu na facebooku už aj vyšlo varovanie kvoli obviňovaniu Frooma a myslia to vážne čo ma dosť zarazilo .


Ale to je trocha od veci chcel som len dodať že ak Froome je čistý v treťom týždni takto jazdiť nebude a to určite .... Kde už aby dal cca 2 minúty takým jazdcom ako Kreuz,Contador,Purit o Anton atd atd.... Ved o chvílu to už bude ako v roku 2006 ked Floyd zautočil skoro v polovici etapy a vyhral o 6 minút .....
Vidím to tak že bud Froome uplne ovládne Tour s náskokom viac ako 5 minút a napodobní Contadora na Gire alebo sa Contador ,Rodriguez Valverde preberú a Froome bude v každej etape strácať ale to sa mi nechce veriť .... A k tým výkonom .... napr De Gent Giro -3rd , teraz nezajazdí už skoro nič ??? Náhoda ,skvelá forma alebo doping ??? Oscar Pereiro - víťaz Tour 2006 - on dokázal zájsť kopce ale bol to skvelý časovkár ale aby porazil Schlecka ,Evansa to mi príde divné aj tu sa dá uvažovať o Dopingu ....
 
 
#111 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomttt 2013-07-07 10:25
Citujem Lance Armstrong:
Citujem Janko Hraško:
Dopujú,nedopujú ale veď dnes sa to dá už presne odmerať.Mňa by teta veľmi zaujímal jeho včerajší wattový výkon.


6.3 W/kg. Vykon na urovni Ullricha a Armstronga. Bud to bol najlepsi vykon jeho kariery alebo to bolo s dopingom :) Pockal by som na dalsie kopce.

Nebol to najlepší výkon Frooma. Vlani na La Planche des Belles Filles išiel 6.67 W/kg.
 
 
#110 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltommotyliLET 2013-07-07 10:19
jasne je len jedno armstrongova afera narobila v ludoch strasne velku davku nedovery vo vykony cyklistov a kazdy lepsi vykon hned podozrievaju z dopingu, to ze je sky najlepsie pripravene na hory je jasne, buduju uz par rokov velmi silny team a zbieraju najlepsich domestikov zo sveta maju nato prachy a maju spickove vybavenie, uzivajte si cyklistiku nehladajte za kazdym skvelym vykonom doping, to potom radsej TDF ani nesledujte, ja pozeram cyklistiku dlhsie a nielen tdf ale aj klasiky a ine preteky, jednodnovych klasikach su este neuveritelnejsie vykony ako v tejto etape pretoze borci idu len tento jeden pretek, treba sledovat uvidime co bude do konca, je skoda ze sky je az tak dobry pretoze bude vela etap kde ozaj o nic nepojde sky necha ujst a vyhrat unik kde nikto nebude na poradie celkove a budu si to strazit a to je menej zaujimave, uvidime
 
 
#109 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomJanko Hraško 2013-07-07 10:10
...nie to náhodou to magické číslo dr.Ferrariho :-)
 
 
#108 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomLance Armstrong 2013-07-07 10:01
Citujem Janko Hraško:
Dopujú,nedopujú ale veď dnes sa to dá už presne odmerať.Mňa by teta veľmi zaujímal jeho včerajší wattový výkon.


6.3 W/kg. Vykon na urovni Ullricha a Armstronga. Bud to bol najlepsi vykon jeho kariery alebo to bolo s dopingom :) Pockal by som na dalsie kopce.
 
 
#107 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomJanko Hraško 2013-07-07 09:52
Dopujú,nedopujú ale veď dnes sa to dá už presne odmerať.Mňa by teta veľmi zaujímal jeho včerajší wattový výkon.
 
 
#106 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomLance Armstrong 2013-07-07 09:46
V roku 2010 sa sla identicka etapa, navyse to bola az 14. etapa, takze jazdci mohli byt viac vycerpani.
Menchov a Sanchez to vysli len o polminutku pomalsie ako vcera Froome.
Andy, Rodriguez, Gesink, Van Den Broeck o 45 sekund pomalsie ako Froome. Navyse dosli pokope, takze sa da predpokladat ze tam bolo viac taktizovania a nesiel kazdy nadoraz.
Plus tam vstupuju dalsie faktory, priemerna rychlost, teplota, vietor. Froome siel naozaj velmi velmi dobre, ale neda sa tvrdit ze je urcite nadopovany, pockal by som si na dalsei kopce.
 
 
#105 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomadalbert 2013-07-07 09:46
Citujem berloq:
Citujem Sanko:
je vazne lepsie ked sa pise o Petovi ... lebo toto co ste tu teraz predviedli stoji fakt za...tieto pseudokydy o dopodavani a nedopovani...vazne sa trosku zamyslite skor ako nieco napisete...
preco nedoprajete trochu uspechu...ak dnes krasne potiahlo SKY, famozne vyhral FROOM s podporou domestikou, tak musia dopovat, ale vcera vpodstate to iste predviedol CAN a Peto vyhral...vcera sa o dopingu a nedopingu nepovedalo ani slovo, len slo o spurt, co je v podstate to iste ako vyhrat v horach....

pokial sa to nepreukaze tak nemate pravo ich osocovat...pritom ja som ten ktory ako prvy bude hanobit SKY ak sa potvrdi ze dopuju...len skor si myslim ze v dnesnej dobe je to podstatne tazsie...ved oni ani necikaju na WC, len do tych poharikov a krvi ktorej im na kontrolu odoberu tiez je nezanedbatelne mnozstvo...
proste len im to doprajte, tak ako vcera Petovi a CAN...
ale niektore prispevky plne chapem, frustrovany svojim vlastnym zivotom, bez uspechu a vyrazneho presadenia sa, je kazdy uspech inych napritaz. mozete sa hambit...

Aha, takže keď sa to dokáže tak ich pošleš do "pekel" ale zatiaľ je všetko v pohode. Takže Armstrong bol celú dobu v pohode až do vtedy dokiaľ sa nepriznal? Ty ako hlavný odsudzovač dopingu ale predsa musíš mať aj svoju hlavu a niektoré výkony označiť za podozrivé. Uvedom si hlavne to, že na tour je to !najlepšie! (áno Nibali chýba) a Froome ich deklasoval s viac ako minútou a aby toho nebolo málo "kôň" Porte skončil druhý. A keď si Armstronga zavrhol prosím pripomeň mi sezónu, kde vyhral 4 etapáky + tour. Počas Gira si mi napísal, že sa zastávam dopingových hriešnikov... asi potom áno. A porovnanie šprintérov a vrchárov tam je predsa zaťaženie na úplne inej úrovni. A nejde o to, že či mu ten úspech prajeme alebo nie... ide o to, keď sa máme za 10 rokov dozvedieť, že celá "stajňa" Sky bola zapletená (teraz odcitujem veľmi používané spojenie) v najdokonalejšom, najsofistikovanejšom a neodhaliteľnom dopingovom procese tak nech to radšej nevyhrajú lebo spomienky zostávajú... ale bodaj by som sa mýlil.
Ale hlavne to neber ako začiatok hádky ja sa snažím rozumne sa porozprávať s ľuďmi, ktorý majú na to nejaký názor...

berloq,čo tu čítavam tvoje názory,tak som zatiaľ musel iba uznanlivo pritakávať hlavou,píšeš rozumne.
 
 
#104 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomLuke 2013-07-07 09:41
Citujem Penzista na odpočinku:
na pobavenie a rozprúdenie diskusie - v jednom preview na steephille sa medzi favoritmi dnešnej 9. etapy uvádza aj Peter Sagan na základe jeho víťazstva v 3., kopcovitej etape na TdS. To je ale trošku sci-fi, tých kopcov je dnes podľa mňa na neho priveľa.


Ani nie, treba si uvedomit ze Peter Sagan sa moze kludne umiestnovat v TOP 20 na Grand Tour uz teraz - v roku 2010 mal nabeh na celkove poradia ... ako mlady bol skor vrchar ako sprinter ... ale zvolil inu cestu, zameriavat sa na etapove vitazstva a klasiky ... a podla mna spravil velmi dobre ... ci uspeje v horskej etape (mozno aj dnesnej) je len otazka jeho postoja k tej etape ... ak pojde do uniku, moze ju vyhrat ...
 
 
#103 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomGazdo 2013-07-07 09:30
Prednedavnom som sa rozpraval s jednym vrcholovym ceskym cyklistom (nemenujem) a ten mi povedal ze vo vrcholovej cyklistike kazdy dopuje. Kazdy akurat do tej miery aby mu na to neprisli. Je to uplne iny pocit ked do vas naleju okyslicenu krv. Kto to niekedy skusi uvidite ako vyletite nejaky kopec ako tento. Obcas niekomu ujde co len gram alebo ml a uz je zle. To je podla mna ako s contadorom a clenbuterol. Tiez mu len trosicku uslo a bol vinny. Aj ked vinu pripisoval kontaminovanemu masu v celej europe ziadne nenasli.
 
 
#102 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomvlade 2013-07-07 08:32
Citujem Penzista na odpočinku:
keď tak rolujem včerajšou diskusiou, tak predsa len musím dať slavomírovi aj eške do veľkej miery za pravdu - veď v diskusiách na cycling-news a pod. sa skoro nikdy nehovorí o tom, že by Peter Sagan dopoval, viacerí diskutujúci dokonca opakovane vyslovujú svoje presvedčenie, že je čistý... takže správajú sa tam vo svete trochu kultúrnejšie ako my v tejto diskusii (pravdaže, česť výnimkám).


Skus na CN navstivit sekciu clinic..
 
 
#101 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomvlade 2013-07-07 08:28
Citujem Nat:
Ludia ale ved logika.

Ako aj keby logicky v pohode vysvetlime nejako dominanciu Wigginsa a Frooma(uz minuly rok). Tak Porte?
Halooo. Zrazu typek to nalozi vsetkym top favoritom, popri praci domestika? Znova dalsi domestik, ktory este 7 mesiacov dozadu nemal ziadne az take velke vysledky(neratam 7. miesto Gira 2010, ale to uz aj Peto Velits je na tom lepsie) ?


Uz len aby Velitsovci prestupili do Sky, a o rok bude Slovensko dominovat svetovej cyllistike. :P
 
 
#100 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomvlade 2013-07-07 08:20
Citujem Sanko:
berloq...janse ze to neberiem ako zaciatok hadky...je super ak su tu ludia s ktorymi sa da pokecat vymenit nazor a aj ked je trosku odlisny hned coveka nezavrhnu...tvoje nazory si velmi vazim, su naozaj o podstate aj ked nie vzdy sa zhodneme...ale zato ta neodsudzujem prave naopak velmi si to cenim...
dat za pravdu druhej strane nie je slabost...ak sa mylim rad si to priznam...
k danej teme >>> v podstate mas aj pravdu ...je to podozrive...dat niekomu 2 minuty na par km je dost divne, ale zas tie kontroly su omnoho castejsie a verim ze kontorly za nieco aj stoja...stale vsak ostava o tom len pochybovat a polemizovat...a ano hlboko vnutri to skrie...lenze nerad by som zas urobil tu chybu ako pri CAN ked som ich odsudzoval za podporu Petovi a pritom sa ukazalo ze dobre vedia co robia a na co maju silu. tymto sa chcem aj ospravelnit lebo tu som to este neurobil!
a co sa tyka hory vs spurtu...ja si nemyslim ze je to az tak rozdielne.. ak niekto dokaze vymakat kopec, alebo potiahnut 100km tempom co znici vacsinu protivnikov...proste mas taktiku, ciel a na to zostavis tym a trening.
a to ze ich poslem do pekiel...som nejak tak optimista...verim, alebo aspon pevne dufam, ze su cisty...lebo ak nie, clovek straca nadej, chut a to nadsenie je potom o to slabsie a sklamanie o to vacsie...cisto hypoteticky ak by sa ukazalo ze Peto Sagan nieco berie...zial vsetky tie vykony, vsetky tie nervy a ta eforia sa razom stratia...a co je horsie ostane len smutok a neskutona praznota v srdci, ked clovek uz nevie v co ma verit...preto to potom odsudzujem. ale verim aj v prezunkciu nevinny.


Toto uz je ovela lepsi prispevok, kopec pokory, ako keby si ten prvy ani nepisal ty. Az na tu prezunkciu nevinny. ;-)
 
 
#99 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomvlade 2013-07-07 08:09
Citujem Sanko:
je vazne lepsie ked sa pise o Petovi ... lebo toto co ste tu teraz predviedli stoji fakt za...tieto pseudokydy o dopodavani a nedopovani...vazne sa trosku zamyslite skor ako nieco napisete...
preco nedoprajete trochu uspechu...ak dnes krasne potiahlo SKY, famozne vyhral FROOM s podporou domestikou, tak musia dopovat, ale vcera vpodstate to iste predviedol CAN a Peto vyhral...vcera sa o dopingu a nedopingu nepovedalo ani slovo, len slo o spurt, co je v podstate to iste ako vyhrat v horach....
pokial sa to nepreukaze tak nemate pravo ich osocovat...pritom ja som ten ktory ako prvy bude hanobit SKY ak sa potvrdi ze dopuju...len skor si myslim ze v dnesnej dobe je to podstatne tazsie...ved oni ani necikaju na WC, len do tych poharikov a krvi ktorej im na kontrolu odoberu tiez je nezanedbatelne mnozstvo...
proste len im to doprajte, tak ako vcera Petovi a CAN...
ale niektore prispevky plne chapem, frustrovany svojim vlastnym zivotom, bez uspechu a vyrazneho presadenia sa, je kazdy uspech inych napritaz. mozete sa hambit...

Omg, to co je za blbost porovnavat narocnost vitazstva v horach a v sprinte. Neviem kto by sa tu mal haMbit. Co sa tyka dopingu, ja som presvedceny, ze cyklistika je ovela cistejsia ako tomu bolo par rokov dozadu, no vykony Sky v poslednych dvoch rokoch su prinajmensom podozrive...
 
 
#98 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomdado 2013-07-07 08:07
no ja by som predpokladal aspom premiu o tu by mohli zabojovat naplno potom bude dost rovinatych etap a kade body su len k dobru
 
 
#97 A ešte niečoPenzista na odpočinku 2013-07-07 07:57
na pobavenie a rozprúdenie diskusie - v jednom preview na steephille sa medzi favoritmi dnešnej 9. etapy uvádza aj Peter Sagan na základe jeho víťazstva v 3., kopcovitej etape na TdS. To je ale trošku sci-fi, tých kopcov je dnes podľa mňa na neho priveľa.
 
 
#96 Ináč,Penzista na odpočinku 2013-07-07 07:55
keď tak rolujem včerajšou diskusiou, tak predsa len musím dať slavomírovi aj eške do veľkej miery za pravdu - veď v diskusiách na cycling-news a pod. sa skoro nikdy nehovorí o tom, že by Peter Sagan dopoval, viacerí diskutujúci dokonca opakovane vyslovujú svoje presvedčenie, že je čistý... takže správajú sa tam vo svete trochu kultúrnejšie ako my v tejto diskusii (pravdaže, česť výnimkám).
 
 
#95 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomSlavomir 2013-07-07 07:43
Citujem Lance Armstrong:
Citujem Nat:
Ludia ale ved logika.

Ako aj keby logicky v pohode vysvetlime nejako dominanciu Wigginsa a Frooma(uz minuly rok). Tak Porte?
Halooo. Zrazu typek to nalozi vsetkym top favoritom, popri praci domestika? Znova dalsi domestik, ktory este 7 mesiacov dozadu nemal ziadne az take velke vysledky(neratam 7. miesto Gira 2010, ale to uz aj Peto Velits je na tom lepsie) ?

Preco zrazu? Bol v Sky 3 roky a zlepsoval sa postupne. A uprimne, dominancia Sky je ocividna len preto ze nemaju ziadneho supera. Rodriguez sa na Tour pripravit nevie, Evans je uz za zenitom, Schleck sa len pomaly vraca spat no a Contador? Vcera boli lepsi Mollema, Ten Dam, Kreuziger, Quintana a dalsi. V casoch svojej slavy by Contador vsetkym spomenutym nalozil minutu, cize by bol vo veducej skupine spolu s Froomom. Momentalne sa s nimi moze rovnat asi len Nibali, ale ktovie v akej forme bude o rok.


Presne tak. Ake zrazu? Nat, to len pre teba, lebo si ich nesledoval.
 
 
#94 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomHazard 2013-07-07 07:42
Ten výkon nemusí byť hneď dopingový. Sú príklady aj s iných športov, kde sa vyskytli mimoriadny športovci. Napr. taký Bolt v atletike - tiež ako z inej planéty. Možno treba dúfať, že aj Froome je niečo podobné. Už minulý ukazoval, že mu to ide a keby sa nemusel držať Wigginsa, tak by to určite dopadlo inak. Aj na Vuelte bol v skvelej forme, dokonca v roku 2011 tam bol druhý, takže mohol kľudne načasovať formu aj na TdF. Nie každý športovec je talent od mladších rokov. Tvrdou robotou sa môže každý vypracovať. Ale zase si myslím, že tiež človek nemôže dupať kopce bez aspoň malej krízičky. Uvidíme tie tri alpské etapy...
 
 
#93 Odp.: Tím Sky úradoval v 8. etape, Froome víťazom etapy a v žltomLance Armstrong 2013-07-07 07:17
Citujem Nat:
Ludia ale ved logika.

Ako aj keby logicky v pohode vysvetlime nejako dominanciu Wigginsa a Frooma(uz minuly rok). Tak Porte?
Halooo. Zrazu typek to nalozi vsetkym top favoritom, popri praci domestika? Znova dalsi domestik, ktory este 7 mesiacov dozadu nemal ziadne az take velke vysledky(neratam 7. miesto Gira 2010, ale to uz aj Peto Velits je na tom lepsie) ?

Preco zrazu? Bol v Sky 3 roky a zlepsoval sa postupne. A uprimne, dominancia Sky je ocividna len preto ze nemaju ziadneho supera. Rodriguez sa na Tour pripravit nevie, Evans je uz za zenitom, Schleck sa len pomaly vraca spat no a Contador? Vcera boli lepsi Mollema, Ten Dam, Kreuziger, Quintana a dalsi. V casoch svojej slavy by Contador vsetkym spomenutym nalozil minutu, cize by bol vo veducej skupine spolu s Froomom. Momentalne sa s nimi moze rovnat asi len Nibali, ale ktovie v akej forme bude o rok.
 
 • Fórum Cycling-Info.sk
 • Náš partnerský portál o amatérskych pretekoch
 • Náš partnerský portál o amatérskych pretekoch
 
cebra bowden-gif

Podporte portál

banner-predmety-bidon-2014
 • Ridley
 • Ridley
 • Ridley