.sky14..
Team Sky
1 FROOME Chris (29r, 4x)
2 EISEL Bernhard (33r, 10x)
3 KIRIENKA Vasil (33r, 5x)
4 LOPEZ David (33r, 4x)
5 NIEVE Mikel (33r, 2x)
6 PATE Danny (35r, 4x)
7 PORTE Richie (29r, 4x)
8 THOMAS Geraint (28r, 5x)
9 ZANDIO Xabier (37r, 7x)
.mov14..
Movistar Team
11 VALVERDE Alejandro (34r, 7x) (dres majstra Španielska v časovke)
12 ERVITI Imanol (30r, 5x)
13 GADRET John (35r, 6x)
14 HERRADA Jesús (23r, 1x)
15 INTXAUSTI Beňat (28r, 2x)
16 IZAGIRRE Ion (25r, 2x) (dres majstra Španielska v pretekoch)
17 PLAZA Rubén (34r, 4x)
18 ROJAS José Joaquín (29r, 6x)
19 VISCONTI Giovanni (31r, 1x)
.kat14..
Team Katusha
21 RODRÍGUEZ Joaquim (35r, 3x)
22 ISAJČEV Vladimir (28r, 2x)
23 KRISTOFF Alexander (26r, 2x)
24 PAOLINI Luca (37r, 4x)
25 PORSEV Alexander (28r, 1x) (dres majstra Ruska v pretekoch)
26 SILIN Jegor (26r, 2x)
27 SMUKULIS Gatis (27r, 2x) (dres majstra Lotyšska v časovke)
28 ŠPILAK Simon (28r, 3x)
29 TROFIMOV Jurij (30r, 6x)
.tts14..
Tinkoff-Saxo
31 CONTADOR Alberto (31r, 7x)
32 BENNATI Daniele (33r, 5x)
33 HERNÁNDEZ Jesús (32r, 4x)
34 MAJKA Rafal (24r, 1x)
35 MÖRKOV Michael (29r, 2x)
36 PAULINHO Sérgio (34r, 7x)
37 ROCHE Nicolas (30r, 6x)
38 ROGERS Michael (34r, 10x)
39 TOSATTO Matteo (40r, 10x)
.ast14..
Astana Pro Team
41 NIBALI Vincenzo (29r, 4x) (dres majstra Talianska v pretekoch)
42 FUGLSANG Jakob (29r, 4x)
43 GRIVKO Andrij (30r, 7x)
44 GRUZDEV Dmitrij (28r, 1x)
45 IGLINSKIJ Maxim (33r, 7x)
46 KANGERT Tanel (27r, 1x)
47 SCARPONI Michele (34r, 3x)
48 VANOTTI Alessandro (33r, 5x)
49 WESTRA Lieuwe (31r, 4x)
.cpc14..
Cannondale Pro Cycling
51 SAGAN Peter (24r, 3x) (dres majstra Slovenska v pretekoch)
52 BODNAR Maciej (29r, 3x)
53 KING Edward (31r, 2x)
54 KOREN Kristijan (27r, 5x)
55 MARCATO Marco (30r, 3x)
56 DE MARCHI Alessandro (28r, 2x)
57 MARINO Jean-Marc (30r, 3x)
58 SABATINI Fabio (29r, 4x)
59 VIVIANI Elia (25r, 1x)
.bpc14..
Belkin Pro Cycling Team
61 MOLLEMA Bauke (27r, 4x)
62 BOOM Lars (28r, 4x)
63 CLEMENT Stef (31r, 4x)
64 TEN DAM Laurens (33r, 6x)
65 KRUIJSWIJK Steven (27r, 2x)
66 LEEZER Tom (28r, 2x)
67 TANKINK Bram (35r, 8x)
68 VANMARCKE Sep (25r, 2x)
69 WYNANTS Maarten (32r, 4x)
.opq14..
Omega Pharma - Quick-Step
71 CAVENDISH Mark (29r, 8x)
72 BAKELANTS Jan (28r, 2x)
73 GOLAŠ Michal (30r, 1x)
74 KWIATKOWSKI Michal (24r, 2x) (dres majstra Poľska v časovke)
75 MARTIN Tony (29r, 6x) (dres majstra sveta v časovke)
76 PETACCHI Alessandro (40r, 7x)
77 RENSHAW Mark (31r, 6x)
78 TERPSTRA Niki (30r, 6x)
79 TRENTIN Matteo (24r, 2x)
.alm14..
AG2R La Mondiale
81 PERAUD Jean-Christophe (37r, 4x)
82 BARDET Romain (23r, 2x)
83 CHEREL Mikael (28r, 2x)
84 DUMOULIN Samuel (33r, 11x)
85 GASTAUER Ben (26r, 1x)
86 KADRI Blel (27r, 4x)
87 MINARD Sébastien (32r, 6x)
88 MONTAGUTI Matteo (30r, 1x)
89 RIBLON Christophe (33r, 7x)
.grm14..
Garmin-Sharp
91 TALANSKY Andrew (25r, 2x)
92 ACEVEDO Janier (28r, 1x)
93 BAUER Jack (29r, 2x)
94 HOWES Alex (26r, 1x)
95 KING Benjamin (25r, 1x)
96 LANGEVELD Sebastian (29r, 3x) (dres majstra Holandska v pretekoch)
97 NAVARDAUSKAS Ramunas (26r, 3x) (dres majstra Litvy v časovke)
98 SLAGTER Tom-Jelte (25r, 1x)
99 VANSUMMEREN Johan (33r, 8x)
- najmladší tím Ø 27,3 roka
.tgs14..
Team Giant-Shimano
101 KITTEL Marcel (26r, 3x)
102 CURVERS Roy (34r, 3x)
103 DEGENKOLB John (25r, 2x)
104 DEVENYNS Dries (30r, 4x)
105 DUMOULIN Tom (23r, 2x) (dres majstra Holandska v časovke)
106 JI Cheng (26r, 1x)
107 DE KORT Koen (31r, 4x)
108 TIMMER Albert (29r, 4x)
109 VEELERS Tom (29r, 3x)
.lam14..
Lampre-Merida
111 COSTA Rui (27r, 6x) (dres majstra sveta v pretekoch)
112 CIMOLAI Davide (24r, 2x)
113 DURAŠEK Kristijan (26r, 1x)
114 HORNER Chris (42r, 7x)
115 MODOLO Sacha (27r, 1x)
116 OLIVEIRA Nelson (25r, 1x) (dres majstra Portugalska v pretekoch aj časovke)
117 RICHEZE Maximiliano (31r, 1x)
118 SERPA Jose Rodolfo (35r, 2x)
119 VALLS Rafael (27r, 3x)
.fdj14..
FDJ.fr
121 PINOT Thibaut (24r, 3x)
122 BONNET William (32r, 6x)
123 DELAGE Mickaël (28r, 5x)
124 DÉMARE Arnaud (22r, 1x) (dres majstra Francúzska v pretekoch)
125 JEANNESSON Arnold (28r, 3x)
126 LADAGNOUS Matthieu (29r, 4x)
127 PINEAU Cédric (29r, 2x)
128 ROY Jérémy (31r, 7x)
129 VICHOT Arthur (25r, 4x)
.ltb14..
Lotto Belisol
131 VAN DEN BROECK Jürgen (31r, 6x)
132 BAK Lars (34r, 4x)
133 DE CLERCQ Bart (27r, 2x)
134 GALLOPIN Tony (26r, 4x)
135 GREIPEL André (31r, 4x) (dres majstra Nemecka v pretekoch)
136 HANSEN Adam (33r, 5x)
137 HENDERSON Gregory (37r, 3x)
138 ROELANDTS Jurgen (29r, 5x)
139 SIEBERG Marcel (32r, 5x)
.bmc14..
BMC Racing Team
141 VAN GARDEREN Tejay (25r, 4x)
142 ATAPUMA Darwin (26r, 1x)
143 VAN AVERMAET Greg (29r, 2x)
144 BURGHARDT Marcus (31r, 7x)
145 MOINARD Amael (32r, 7x)
146 OSS Daniel (27r, 4x)
147 SCHAR Michael (27r, 4x)
148 STETINA Peter (26r, 1x)
149 VELITS Peter (29r, 6x) (dres majstra Slovenska v časovke)
.euc14..
Team Europcar
151 VOECKLER Thomas (35r, 12x)
152 ARASHIRO Yukiya (29r, 5x)
153 COQUARD Bryan (22r, 1x)
154 GAUTIER Cyril (26r, 5x)
155 GENE Yohann (33r, 4x)
156 PICHOT Alexandre (31r, 2x)
157 QUEMENEUR Perrig (30r, 2x)
158 RÉZA Kévin (26r, 2x)
159 ROLLAND Pierre (27r, 6x)
.tfr14..
Trek Factory Racing
161 SCHLECK Andy (29r, 6x)
162 BUSCHE Matthew (29r, 1x)
163 CANCELLARA Fabian (33r, 9x) (dres majstra Švajčiarska v časovke)
164 IRIZAR Markel (34r, 3x)
165 VAN POPPEL Danny (20r, 2x) (najmladší cyklista)
166 RAST Gregory (34r, 4x)
167 SCHLECK Fränk (34r, 8x) (dres majstra Luxemburska v pretekoch)
168 VOIGT Jens (42r, 17x) (najstarší cyklista) (najviac účastí na TdF)
169 ZUBELDIA Haimar (37r, 13x)
- najskúsenejší tím s TdF (spolu 54 predchádzajúcich účastí)
- najstarší tím Ø 32,4 roka
.cof14..
Cofidis, Solutions Crédits
171 TAARAMäE Rein (27r, 5x)
172 EDET Nicolas (26r, 2x)
173 GARCÍA Egoitz (28r, 2x)
174 LEMOINE Cyril (31r, 4x)
175 MATE Luis Angel (30r, 3x)
176 MOLARD Rudy (24r, 2x)
177 NAVARRO Daniel (30r, 5x)
178 PETIT Adrien (23r, 1x)
179 SIMON Julien (28r, 3x)
.oge14..
Orica GreenEDGE
181 GERRANS Simon (34r, 9x) (dres majstra Austrálie v pretekoch)
182 ALBASINI Michael (33r, 6x)
183 CLARKE Simon (27r, 2x)
184 DURBRIDGE Luke (23r, 1x)
185 HAYMAN Mathew (36r, 1x) (debut až v 36 rokoch)
186 KEUKELEIRE Jens (25r, 1x)
187 MATTHEWS Michael (23r, 1x)
188 TUFT Svein (37r, 2x) (dres majstra Kanady v pretekoch aj časovke)
189 YATES Simon (21r, 1x)
- v tíme až päť debutantov na TdF, najviac z Pro tímov
.iam14..
IAM Cycling
191 FRANK Mathias (27r, 2x)
192 CHAVANEL Sylvain (29r, 1x) (dres majstra Francúzska v časovke)
193 ELMIGER Martin (35r, 5x) (dres majstra Švajčiarska v pretekoch)
194 HAUSSLER Heinrich (30r, 4x)
195 HOLLENSTEIN Reto (28r, 1x)
196 KLUGE Roger (28r, 2x)
197 PINEAU Jérome (34r, 13x)
198 REICHENBACH Sebastien (25r, 1x)
199 WYSS Marcel (28r, 1x)
.tne14..
Team NetApp - Endura
211 KÖNIG Leopold (26r, 1x)
212 BÁRTA Jan (29r, 1x) (dres majstra Česka v časovke)
213 DE LA CRUZ David (25r, 1x)
214 DEMPSTER Zakkari (26r, 1x)
215 HUZARSKI Bartosz (33r, 1x)
216 MACHADO Tiago (28r, 1x)
217 MENDES José (29r, 1x)
218 SCHILLINGER Andreas (30r, 1x)
219 VOSS Paul (28r, 1x)
- všetci pretekári v tíme debutujú na TdF
.bse14..
Bretagne - Séché Environement
201 FEILLU Brice (28r, 4x)
202 BIDEAU Jean Marc (30r, 1x)
203 DELAPLACE Anthony (24r, 4x)
204 FEILLU Romain (30r, 5x)
205 FONSECA Armindo (25r, 1x)
206 GERARD Arnaud (30r, 2x)
207 GUILLOU Florian (31r, 1x)
208 JARRIER Benoit (25r, 1x)
209 VACHON Florian (29r, 1x)
- za menom pretekára nasleduje vek a počet účastí na TdF v rátane aktuálnej
Zastúpenie krajín:
1. Francúzsko 44
2. Španielsko 20
3. Holandsko 17
3. Taliansko 17
5. Austrália 11
6. Belgicko 10
6. Nemecko 10
8. Spojené štáty 9
8. Švajčiarsko 9
10. Poľsko 5
10. Portugalsko 5
17. Slovensko 2
- celkovo cyklisti z 34 krajín