Abu Dhabi Tour 2016 (2.HC), 20. - 23. októbra (555 km) - 2. ročník
1. | 20.10. | Madinat Zayed > Madinat Zayed | 147 km | Nizzolo | ||
2. | 21.10. | Abu Dhabi > Abu Dhabi | 115 km | Cavendish | ||
3. | 22.10. | Al Ain > Jebel Hafeet | 150 km | Kangert | ||
4. | 23.10. | Yas Marina Circuit | 143 km | Cavendish |
Vlaňajší ročník | Štartová listina |
1. | 20.10. | Madinat Zayed > Madinat Zayed | 147 km | Nizzolo |
Preteky odohrávajúce sa v hlavnom meste Spojených arabských emirátov sú pre mnohých jazdcov definitívnou bodkou za sezónou 2016, kde si naposledy zmerajú sily v troch šprintérskych etapách a v jednom horskom dojazde. Celková klasifikácia sa mala rozhodnúť na cieľovom kopci Jebel Hafeet (10,8 km; 6,6 %), takže na titul mohli myslieť takí jazdci ako Contador, Nibali, Ulissi, Verona, Roche alebo Hermans.
Silná konkurencia sa zišla aj na hromadné špurty. V minulom roku tu dokázali zvíťaziť Viviani a Guardini, na podujatí bude veľmi motivovaný Cavendish a sezónu budú chcieť zakončiť víťazstvom Greipel, Degenkolb alebo Nizzolo. Svoje ambície budú mať aj Modolo, Lobato, Cort Nielsen či Mareczko, takže záujemcov o etapový triumf bude skutočne dostatok.
V tejto spoločnosti sa budú chcieť presadiť aj naši traja zástupcovia. Juraj Sagan a Michael Kolář budú chcieť využiť svoju výbornú formu, ktorú predviedli na majstrovstvách sveta. Michael Kolář môže na podujatí ukázať svoju rýchlosť a to isté platí aj o Erikovi Baškovi, takže v šprintérskych koncovkách by spoločnými silami mohli vybojovať pekný výsledok.
Úvodná etapa sa odohrala v okolí mesta Madinat Zayed a väčšinou prebehla v púšti. Na tomto podujatí však nehrozil silný vietor, ktorý by ohrozoval balík, ale pretekári sa museli na vysoké teploty, ktoré atakovali 35 stupňov.
Hneď na začiatku sa dostala dopredu dvojicu tímu Orica-BikeExchange Michael Matthews a Jens Keukeleire. Bolo zaujímavé vidieť v úniku rovinatej etapy Michael Matthewsa, preto bolo zrejmé, že austrálsky celok sa v závere spoliehal na mladého dánskeho cyklistu Magnusa Corta. Potom sa k vedúcej dvojici pridali Gatis Smukulis (Astana) a Dion Smith (ONE Pro).
Čelná skupina si vybudovala maximálny náskok päť minút, v pelotóne všetko kontroloval tím Dimension Data, ktorý mal na pretekoch veľké ambície s Markom Cavendishom. Postupne sa na čele balíka ukazovali aj Sky, Giant-Alpecin a Astana, čo spôsobilo, že tempo bolo veľmi vysoké. Priemerná rýchlosť po dvoch hodinách na ceste prekročila 45 km/h.
Náskok utečencov stále klesal, ale 25 km pred cieľom vedúca skupina dokázala zvýšiť svoju časovú výhodu na dve a pol minúty. Vedúca štvorica v závere etapy jazdila naozaj veľmi dobre. Pelotón mal čo robiť, aby zmazal dvojminútovú stratu, ktorá svietila na jeho konte, keď sa jazdci vrátili do blízkosti mesta Madinat Zayed, kde ich čakalo ešte necelých pätnásť kilometrov.
Desať kilometrov pred páskou už boli na čele balíka príkladne zoradené viaceré šprintérske celky a utečenci dramaticky strácali zo svojho náskoku. O niekoľko kilometrov neskôr už boli Matthews, Keukeleire, Smukulis a Smith späť v pelotóne. Potom na predné pozície vytiahol Juraj Sagan svojich dvoch mladších slovenských kolegov. Na konci tohto vláčika sa nachádzal Michael Kolář, ktorý to mal v záverečnom špurte vyskúšať.
V klasickom hromadnom dojazde sa presadil Giacomo Nizzolo. Na druhom mieste skončil John Degenkolb, Mark Cavendish finišoval za touto dvojicou. V závere sa nachádzal vpredu aj Michael Kolář, ktorý vybojoval šiestu pozíciu.
Giacomo Nizzolo sa v záverečnom špurte najlepšie zorientoval a mal aj najsilnejšie nohy. Je to jeho siedme víťazstvo v sezóne a potvrdil tak výbornú formu na konci ročníka, ktorú ukázal aj na majstrovstvách sveta. Na jeho zrýchlenie nedokázali reagovať Degenokolb a Cavendish, do rozhodujúceho súboja sa vôbec nedostal André Greipel.
V drese Tinkoffu sa pohybovali na konci vpredu Sagan, Kolář a Baška. Juraj Sagan v závere pripravil výbornú pozíciu pre Michaela Kolářa, ktorý tak mohol začať šprintovať s najrýchlejšími pretekármi na podujatí. 23-ročný jazdec predviedol pekný výkon. Na tých úplne najlepších síce nestačil, ale šieste miesto je v takejto silnej konkurencii veľmi dobrým výsledkom. Erik Baška finišoval tesne za Top 10, Juraj Sagan po predchádzajúcej podpore kolegov stratil tri sekundy.
Vyjadrenie Michaela Kolářa |
"Juraj odviedol veľmi dobrú prácu, aby mi pripravil pozíciu v záverečnom kilometri, a Erik mi takisto pomáhal. Takticky nám to vyšlo perfektne, ale v samotnom špurte mi chýbalo trošku rýchlosti." |
Vyjadrenie Tristana Hoffmana (DS Tinkof) |
"Očakávali sme, že to bude šprintérska koncovka. Etapa prebiehala klasickým spôsobom. Vpredu sa pohyboval únik a na konci to bola bitka šprintérskych tímov. Na majstrovstvách sveta sme videli, že Michael Kolář odviedol skvelú prácu pre Petra Sagana, preto sme mu dali šancu. Predviedol dobrý šprint a získal šieste miesto v silnej konkurencii. Zajtra nás čaká podobná etapa a Michael opäť dostane svoju príležitosť." |
Výsledky | ||||||||
1. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 3:15:59 | 20 | ||||
2. | DEGENKOLB John | Team Giant - Alpecin | 00:00 | 10 | ||||
3. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | 5 | ||||
4. | NIELSEN Magnus Cort | ORICA - BikeExchange | 00:00 | |||||
5. | LATHAM Christopher | Team Wiggins | 00:00 | |||||
6. | KOLÁŘ Michael | Tinkoff | 00:00 | |||||
7. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:00 | |||||
8. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 00:00 | |||||
9. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 00:00 | |||||
10. | SINKELDAM Ramon | Team Giant - Alpecin | 00:00 |
11. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 00:00 | ||
39. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:03 |
11. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 00:00 | ||
12. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 00:00 | ||
13. | DIBBEN Jonathan | Team Wiggins | 00:00 | ||
14. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 00:00 | ||
15. | MIRZA Yousef Mohamed | NASR-DUBAI | 00:00 | ||
16. | VIVIANI Elia | Team Sky | 00:00 | ||
17. | MARECZKO Jakub | Wilier - Southeast | 00:00 | ||
18. | PAPOK Siarhei | Minsk Cycling Club | 00:00 | ||
19. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
20. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
21. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 00:03 | ||
22. | LOBATO Juan José | Movistar Team | 00:03 | ||
23. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 00:03 | ||
24. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 00:03 | ||
25. | BANASZEK Alan | CCC Sprandi Polkowice | 00:03 | ||
26. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 00:03 | ||
27. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 00:03 | ||
28. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 00:03 | ||
29. | NIBALI Vincenzo | Astana Pro Team | 00:03 | ||
30. | ULISSI Diego | Lampre - Merida | 00:03 | ||
31. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:03 | ||
32. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 00:03 | ||
33. | PIBERNIK Luka | Lampre - Merida | 00:03 | ||
34. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 00:03 | ||
35. | POLANČ Jan | Lampre - Merida | 00:03 | ||
36. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:03 | ||
37. | BAZHKOU Stanislau | Minsk Cycling Club | 00:03 | ||
38. | POZZATO Filippo | Wilier - Southeast | 00:03 | ||
39. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:03 | ||
40. | ALMANSORY Jaber | NASR-DUBAI | 00:03 | ||
41. | ZHUPA Eugert | Wilier - Southeast | 00:03 | ||
42. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:03 | ||
43. | IVASHKIN Anton | Minsk Cycling Club | 00:03 | ||
44. | MATTHEWS Michael | ORICA - BikeExchange | 00:03 | ||
45. | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | 00:03 | ||
46. | KEUKELEIRE Jens | ORICA - BikeExchange | 00:03 | ||
47. | SCHAR Michael | BMC Racing Team | 00:03 | ||
48. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 00:03 | ||
49. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 00:03 | ||
50. | REBELLIN Davide | CCC Sprandi Polkowice | 00:03 | ||
51. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 00:03 | ||
52. | FENG Chun Kai | Lampre - Merida | 00:03 | ||
53. | VERONA Carlos | ORICA - BikeExchange | 00:03 | ||
54. | ANACONA Winner | Movistar Team | 00:03 | ||
55. | CONTADOR Alberto | Tinkoff | 00:03 | ||
56. | RAVASI Edward | Lampre - Merida | 00:03 | ||
57. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:03 | ||
58. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 00:03 | ||
59. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 00:03 | ||
60. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 00:03 | ||
61. | ALBALOOSHI Majed | NASR-DUBAI | 00:03 | ||
62. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 00:03 | ||
63. | O' LOUGHLIN Michael | Team Wiggins | 00:03 | ||
64. | SOBAL Yauhen | Minsk Cycling Club | 00:03 | ||
65. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:03 | ||
66. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:03 | ||
67. | BELLETTI Manuel | Wilier - Southeast | 00:03 | ||
68. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 00:03 | ||
69. | HERNÁNDEZ Jesús | Tinkoff | 00:03 | ||
70. | BETANCUR Carlos | Movistar Team | 00:03 | ||
71. | ALMANSORY Ahmed | NASR-DUBAI | 00:03 | ||
72. | GOLOVASH Oleksandr | Minsk Cycling Club | 00:03 | ||
73. | MIRZA Bader Mohamed | NASR-DUBAI | 00:03 | ||
74. | KLIMIANKOU Kanstantsin | Minsk Cycling Club | 00:03 | ||
75. | FENN Andrew | Team Sky | 00:03 | ||
76. | DEBESAY Mekseb | Dimension Data for Qhubeka | 00:14 | ||
77. | REGUIGUI Youcef | Dimension Data for Qhubeka | 00:14 | ||
78. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 00:16 | ||
79. | DOCKER Mitchell | ORICA - BikeExchange | 00:20 | ||
80. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 00:20 | ||
81. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 00:20 | ||
82. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 00:20 | ||
83. | KNOX James | Team Wiggins | 00:20 | ||
84. | WILLIAMS Samuel | One Pro Cycling | 00:20 | ||
85. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 00:24 | ||
86. | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | 00:24 | ||
87. | DRAPERI Matteo | Wilier - Southeast | 00:24 | ||
88. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 00:24 | ||
89. | AGNOLI Valerio | Astana Pro Team | 00:24 | ||
90. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 00:24 | ||
91. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 00:24 | ||
92. | TENNANT Andrew | Team Wiggins | 00:24 | ||
93. | SOLOMENNIKOV Andrej | Gazprom-RusVelo | 00:31 | ||
94. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 00:50 | ||
95. | BONIFAZIO Niccolo | Trek - Segafredo | 01:15 | ||
96. | DOULL Owain | Team Sky | 01:26 | ||
97. | LUDVIGSSON Tobias | Team Giant - Alpecin | 01:34 | ||
98. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 01:34 | ||
99. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 01:51 | ||
100. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 02:03 | ||
101. | DE GENDT Thomas | Lotto Soudal | 04:32 | ||
102. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 04:32 | ||
103. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 04:32 | ||
104. | SMUKULIS Gatis | Astana Pro Team | 04:32 | ||
105. | ALMEMARI Nasser | NASR-DUBAI | 04:32 | ||
106. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 04:32 | ||
DNS | BUSATO Matteo | Wilier - Southeast | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 3:15:49 | 5 | ||||
2. | DEGENKOLB John | Team Giant - Alpecin | 00:04 | |||||
3. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:06 | |||||
4. | KEUKELEIRE Jens | ORICA - BikeExchange | 00:07 | |||||
5. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:09 | |||||
6. | NIELSEN Magnus Cort | ORICA - BikeExchange | 00:10 | |||||
7. | LATHAM Christopher | Team Wiggins | 00:10 | |||||
8. | KOLÁŘ Michael | Tinkoff | 00:10 | |||||
9. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:10 | |||||
10. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 00:10 |
13. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 00:10 | ||
41. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:13 |
11. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 00:10 | ||
12. | SINKELDAM Ramon | Team Giant - Alpecin | 00:10 | ||
13. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 00:10 | ||
14. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 00:10 | ||
15. | DIBBEN Jonathan | Team Wiggins | 00:10 | ||
16. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 00:10 | ||
17. | MIRZA Yousef Mohamed | NASR-DUBAI | 00:10 | ||
18. | VIVIANI Elia | Team Sky | 00:10 | ||
19. | MARECZKO Jakub | Wilier - Southeast | 00:10 | ||
20. | PAPOK Siarhei | Minsk Cycling Club | 00:10 | ||
21. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 00:10 | ||
22. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:10 | ||
23. | MATTHEWS Michael | ORICA - BikeExchange | 00:12 | ||
24. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 00:13 | ||
25. | LOBATO Juan José | Movistar Team | 00:13 | ||
26. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 00:13 | ||
27. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 00:13 | ||
28. | BANASZEK Alan | CCC Sprandi Polkowice | 00:13 | ||
29. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 00:13 | ||
30. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 00:13 | ||
31. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 00:13 | ||
32. | NIBALI Vincenzo | Astana Pro Team | 00:13 | ||
33. | ULISSI Diego | Lampre - Merida | 00:13 | ||
34. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:13 | ||
35. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 00:13 | ||
36. | PIBERNIK Luka | Lampre - Merida | 00:13 | ||
37. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 00:13 | ||
38. | POLANČ Jan | Lampre - Merida | 00:13 | ||
39. | BAZHKOU Stanislau | Minsk Cycling Club | 00:13 | ||
40. | POZZATO Filippo | Wilier - Southeast | 00:13 | ||
41. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:13 | ||
42. | ALMANSORY Jaber | NASR-DUBAI | 00:13 | ||
43. | ZHUPA Eugert | Wilier - Southeast | 00:13 | ||
44. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:13 | ||
45. | IVASHKIN Anton | Minsk Cycling Club | 00:13 | ||
46. | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | 00:13 | ||
47. | SCHAR Michael | BMC Racing Team | 00:13 | ||
48. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 00:13 | ||
49. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 00:13 | ||
50. | REBELLIN Davide | CCC Sprandi Polkowice | 00:13 | ||
51. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 00:13 | ||
52. | FENG Chun Kai | Lampre - Merida | 00:13 | ||
53. | VERONA Carlos | ORICA - BikeExchange | 00:13 | ||
54. | ANACONA Winner | Movistar Team | 00:13 | ||
55. | CONTADOR Alberto | Tinkoff | 00:13 | ||
56. | RAVASI Edward | Lampre - Merida | 00:13 | ||
57. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:13 | ||
58. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 00:13 | ||
59. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 00:13 | ||
60. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 00:13 | ||
61. | ALBALOOSHI Majed | NASR-DUBAI | 00:13 | ||
62. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 00:13 | ||
63. | O' LOUGHLIN Michael | Team Wiggins | 00:13 | ||
64. | SOBAL Yauhen | Minsk Cycling Club | 00:13 | ||
65. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:13 | ||
66. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:13 | ||
67. | BELLETTI Manuel | Wilier - Southeast | 00:13 | ||
68. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 00:13 | ||
69. | HERNÁNDEZ Jesús | Tinkoff | 00:13 | ||
70. | BETANCUR Carlos | Movistar Team | 00:13 | ||
71. | ALMANSORY Ahmed | NASR-DUBAI | 00:13 | ||
72. | GOLOVASH Oleksandr | Minsk Cycling Club | 00:13 | ||
73. | MIRZA Bader Mohamed | NASR-DUBAI | 00:13 | ||
74. | KLIMIANKOU Kanstantsin | Minsk Cycling Club | 00:13 | ||
75. | FENN Andrew | Team Sky | 00:13 | ||
76. | DEBESAY Mekseb | Dimension Data for Qhubeka | 00:24 | ||
77. | REGUIGUI Youcef | Dimension Data for Qhubeka | 00:24 | ||
78. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 00:26 | ||
79. | DOCKER Mitchell | ORICA - BikeExchange | 00:30 | ||
80. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 00:30 | ||
81. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 00:30 | ||
82. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 00:30 | ||
83. | KNOX James | Team Wiggins | 00:30 | ||
84. | WILLIAMS Samuel | One Pro Cycling | 00:30 | ||
85. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 00:34 | ||
86. | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | 00:34 | ||
87. | DRAPERI Matteo | Wilier - Southeast | 00:34 | ||
88. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 00:34 | ||
89. | AGNOLI Valerio | Astana Pro Team | 00:34 | ||
90. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 00:34 | ||
91. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 00:34 | ||
92. | TENNANT Andrew | Team Wiggins | 00:34 | ||
93. | SOLOMENNIKOV Andrej | Gazprom-RusVelo | 00:41 | ||
94. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 01:00 | ||
95. | BONIFAZIO Niccolo | Trek - Segafredo | 01:25 | ||
96. | DOULL Owain | Team Sky | 01:36 | ||
97. | LUDVIGSSON Tobias | Team Giant - Alpecin | 01:44 | ||
98. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 01:44 | ||
99. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 02:01 | ||
100. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 02:13 | ||
101. | SMUKULIS Gatis | Astana Pro Team | 04:41 | ||
102. | DE GENDT Thomas | Lotto Soudal | 04:42 | ||
103. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 04:42 | ||
104. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 04:42 | ||
105. | ALMEMARI Nasser | NASR-DUBAI | 04:42 | ||
106. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 04:42 |
Video |
mapa etapy (© abudhabitour.com) |
2. | 21.10. | Abu Dhabi > Abu Dhabi | 115 km | Cavendish |
Aj druhá etapa sa profilovo hodila pre šprintérov. Na trati sa nenachádzali žiadne výrazné prekážky a celý čas sa jazdci nachádzali v hlavnom meste Spojených arabských emirátov, preto sme očakávali rýchly finiš, kde sa mohli revanšovať tí cyklisti, ktorým predchádzajúca koncovka nevyšla. Športový riaditeľ tímu Tinkoff Tristan Hoffman po včerajšej etape povedal, že v ruskom celku aj tentoraz dostane šancu Michael Kolář.
Ani dnes netrvalo dlho, kým sa vytvorila vedúca skupina. Pred pelotón sa dostali Jan Polanc (Lampre Merida), Stanislau Bazhkou (Minsk), Dion Smith (ONE), Samuel Williams (ONE), Jens Keukeleire (Orica-GreenEdge) a Eugert Zhupa (Willier-Southeast). Vzhľadom na jednoduchý profil a silné zastúpenie záujemcov o etapový triumf v balíku táto skupina nedostávala na trati veľký priestor.
Aj včera sme videli v úniku Diona Smitha a Jensa Keukeleireho. Belgický jazdec povedal, že spolu s Matthewsom nemali plán dostať sa do vedúcej skupiny, ale situácia sa tak jednoducho vyvinula. Dnes si túto pozíciu zopakoval, a to v novej úlohe, keďže v predchádzajúcej etape pozbieral najviac bodov na rýchlostných prémiách. Na podujatí je táto súťaž špeciálne hodnotená a Keukeliere tak dostal čierny dres. Vo vysokých horúčavách, ktoré presahovali tridsať stupňov, to nemohlo byť nič príjemné.
Na rovinatom profile sa išlo veľmi rýchlo, priemerná rýchlosť dosahovala hodnotu 47 km/h. V balíku operovali celky Trek, Giant-Alpecin a Dimension Data. Prvú rýchlostnú prémiu podľa očakávania uchmatol Jens Keukeleire. Dobrá spolupráca šprintérskych tímov držala dnešnú etapu pod kontrolou. Utečenci jazdili len s malým náskokom.
Naháňačku medzi únikom a pelotón ako prvý nezvládol na čele pretekov Stanislau Bazhkou. Zvyšná pätica dokázala v záverečných dvadsiatich kilometroch ešte zabrať a udržiavať si pekný náskok. Preto sa v pelotóne začala zvyšovať nervozita, pretože na posledných dvanástich kilometroch museli zmazať manko sto sekúnd.
Zodpovednosť najskôr zobral na seba Dimension Data, ale náskok utečencov klesal len veľmi pomaly. Vedel to aj Jens Keukeleire, ktorý v celkovom poradí strácal na lídra pretekov iba sedem sekúnd, a mal teda veľkú motiváciu, aby to únik dotiahol až do cieľa.
Lenže pelotón na posledných kilometroch výrazne zrýchlil a mali sme pred sebou veľmi tesný finiš. Aj tentoraz sa v závere tlačila dopredu trojica slovenských jazdcov, ktorých viedol Juraj Sagan.
Utečenci boli chytení iba päťsto metrov pred cieľom a v peknom súboji medzi Cavendishom a Vivianim sa tešil britský pretekár. Tretí skončil Guardini. Michael Kolář a Erik Baška sa aj tentoraz chceli presadiť v záverečnom špurte, Kolář obsadil ôsme miesto.
Napínavý finiš sa nakoniec skončil úspešne pre pelotón a najrýchlejších jazdcov. Pred páskou mal výborne pripravenú pozíciu Elia Viviani, ktorému rozbehli špurt kolegovia, ale jeho zadné koleso si výborne udržal Mark Cavendish, ktorý tak vyrazil dopredu o čosi neskôr. A to bolo rozhodujúce pre jeho triumf. Britský jazdec sa odmenil svojim spolujazdcom, ktorí počas týchto dvoch dní svedomito pracovali na čele balíka.
Za britským pretekárom skončili v poradí traja talianski cyklisti, ale ani jedným z nich nebol včerajší víťaz etapy Giacomo Nizzolo, takže Cavendish bude mať v zajtrajšej kráľovskej etape oblečený dres pre lídra pretekov. Je isté, že červené tričko mu bude patriť iba jeden deň, keďže pretekári majú pred sebou náročný finiš na vrchole stúpania.
Michael Kolář a Erik Baška sa opäť snažili predviesť v záverečnom špurte, ale keď začali rozbiehať šprint tí najlepší jazdci, obidvaja sa nachádzali trošku vzadu, a neboli bezprostredne vedľa hlavných favoritov. Kvôli tejto menšej medzere nemohol Michael Kolář získať viac ako ôsme miesto. Erik Baška finišoval niekoľko miest za ním. Juraj Sagan im opäť pomáhal na posledných kilometroch.
Vyjadrenie Tristana Hoffmana (DS Tinkoff) |
"Po väčšinu dňa to bolo cekom jednoduché, štart a finiš bol dokonca pri hoteli, kde bývame. Po štyroch kilometroch sa vytvoril únik a niektoré šprintérske celky kontrolovali ich náskok. Michael bol v predchádzajúcej etape šiesty, preto mu Erik a Juraj opäť pomáhali. Dojazd bol pomerne chaotický, vedúca skupina bola chytená len tesne pred cieľom, ale aj tak Michael predviedol dobrý šprint. Je pekné, že sa znovu objavil v Top 10." |
Výsledky | ||||||||
1. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 2:32:21 | 20 | ||||
2. | VIVIANI Elia | Team Sky | 00:00 | 10 | ||||
3. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 00:00 | 5 | ||||
4. | MARECZKO Jakub | Wilier - Southeast | 00:00 | |||||
5. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 00:00 | |||||
6. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 00:00 | |||||
7. | LATHAM Christopher | Team Wiggins | 00:00 | |||||
8. | KOLÁŘ Michael | Tinkoff | 00:00 | |||||
9. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 00:00 | |||||
10. | NIELSEN Magnus Cort | ORICA - BikeExchange | 00:00 |
13. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 00:00 | ||
71. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:00 |
11. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 00:00 | ||
12. | BANASZEK Alan | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
13. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 00:00 | ||
14. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
15. | PAPOK Siarhei | Minsk Cycling Club | 00:00 | ||
16. | MIRZA Yousef Mohamed | NASR-DUBAI | 00:00 | ||
17. | KEUKELEIRE Jens | ORICA - BikeExchange | 00:00 | ||
18. | FENG Chun Kai | Lampre - Merida | 00:00 | ||
19. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
20. | FENN Andrew | Team Sky | 00:00 | ||
21. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:00 | ||
22. | PIBERNIK Luka | Lampre - Merida | 00:00 | ||
23. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:00 | ||
24. | O' LOUGHLIN Michael | Team Wiggins | 00:00 | ||
25. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 00:00 | ||
26. | SCHAR Michael | BMC Racing Team | 00:00 | ||
27. | ULISSI Diego | Lampre - Merida | 00:00 | ||
28. | VERONA Carlos | ORICA - BikeExchange | 00:00 | ||
29. | DRAPERI Matteo | Wilier - Southeast | 00:00 | ||
30. | DEGENKOLB John | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
31. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:00 | ||
32. | SOBAL Yauhen | Minsk Cycling Club | 00:00 | ||
33. | REBELLIN Davide | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
34. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 00:00 | ||
35. | RAVASI Edward | Lampre - Merida | 00:00 | ||
36. | SMUKULIS Gatis | Astana Pro Team | 00:00 | ||
37. | IVASHKIN Anton | Minsk Cycling Club | 00:00 | ||
38. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 00:00 | ||
39. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 00:00 | ||
40. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
41. | ALMANSORY Jaber | NASR-DUBAI | 00:00 | ||
42. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 00:00 | ||
43. | ALMANSORY Ahmed | NASR-DUBAI | 00:00 | ||
44. | POLANČ Jan | Lampre - Merida | 00:00 | ||
45. | ANACONA Winner | Movistar Team | 00:00 | ||
46. | ALMEMARI Nasser | NASR-DUBAI | 00:00 | ||
47. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 00:00 | ||
48. | MATTHEWS Michael | ORICA - BikeExchange | 00:00 | ||
49. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 00:00 | ||
50. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 00:00 | ||
51. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
52. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 00:00 | ||
53. | CONTADOR Alberto | Tinkoff | 00:00 | ||
54. | NIBALI Vincenzo | Astana Pro Team | 00:00 | ||
55. | KNOX James | Team Wiggins | 00:00 | ||
56. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 00:00 | ||
57. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
58. | SINKELDAM Ramon | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
59. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 00:00 | ||
60. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:00 | ||
61. | DOCKER Mitchell | ORICA - BikeExchange | 00:00 | ||
62. | BELLETTI Manuel | Wilier - Southeast | 00:00 | ||
63. | TENNANT Andrew | Team Wiggins | 00:00 | ||
64. | MIRZA Bader Mohamed | NASR-DUBAI | 00:00 | ||
65. | POZZATO Filippo | Wilier - Southeast | 00:00 | ||
66. | LOBATO Juan José | Movistar Team | 00:00 | ||
67. | HERNÁNDEZ Jesús | Tinkoff | 00:00 | ||
68. | ALBALOOSHI Majed | NASR-DUBAI | 00:00 | ||
69. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
70. | GOLOVASH Oleksandr | Minsk Cycling Club | 00:00 | ||
71. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:00 | ||
72. | WILLIAMS Samuel | One Pro Cycling | 00:00 | ||
73. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 00:00 | ||
74. | KLIMIANKOU Kanstantsin | Minsk Cycling Club | 00:14 | ||
75. | ZHUPA Eugert | Wilier - Southeast | 00:14 | ||
76. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:14 | ||
77. | DOULL Owain | Team Sky | 00:14 | ||
78. | BETANCUR Carlos | Movistar Team | 00:19 | ||
79. | DE GENDT Thomas | Lotto Soudal | 00:21 | ||
80. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 00:21 | ||
81. | AGNOLI Valerio | Astana Pro Team | 00:21 | ||
82. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 00:21 | ||
83. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 00:31 | ||
84. | SOLOMENNIKOV Andrej | Gazprom-RusVelo | 00:31 | ||
85. | DIBBEN Jonathan | Team Wiggins | 00:34 | ||
86. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 00:35 | ||
87. | REGUIGUI Youcef | Dimension Data for Qhubeka | 00:35 | ||
88. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:39 | ||
89. | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | 00:47 | ||
90. | LUDVIGSSON Tobias | Team Giant - Alpecin | 00:48 | ||
91. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 01:01 | ||
92. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 01:09 | ||
93. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 01:14 | ||
94. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 01:20 | ||
95. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 01:33 | ||
96. | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | 01:35 | ||
97. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 02:09 | ||
98. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 02:25 | ||
99. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 02:45 | ||
100. | BONIFAZIO Niccolo | Trek - Segafredo | 02:45 | ||
101. | DEBESAY Mekseb | Dimension Data for Qhubeka | 03:06 | ||
102. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 03:06 | ||
103. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 03:06 | ||
104. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 03:06 | ||
105. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 03:06 | ||
106. | BAZHKOU Stanislau | Minsk Cycling Club | 03:06 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 5:48:06 | 5 | ||||
2. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 00:04 | |||||
3. | KEUKELEIRE Jens | ORICA - BikeExchange | 00:05 | |||||
4. | VIVIANI Elia | Team Sky | 00:08 | |||||
5. | DEGENKOLB John | Team Giant - Alpecin | 00:08 | |||||
6. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 00:10 | |||||
7. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:10 | |||||
8. | LATHAM Christopher | Team Wiggins | 00:14 | |||||
9. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 00:14 | |||||
10. | KOLÁŘ Michael | Tinkoff | 00:14 |
15. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 00:14 | ||
51. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:17 |
11. | NIELSEN Magnus Cort | ORICA - BikeExchange | 00:14 | ||
12. | MARECZKO Jakub | Wilier - Southeast | 00:14 | ||
13. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 00:14 | ||
14. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:14 | ||
15. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 00:14 | ||
16. | MIRZA Yousef Mohamed | NASR-DUBAI | 00:14 | ||
17. | PAPOK Siarhei | Minsk Cycling Club | 00:14 | ||
18. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 00:14 | ||
19. | SINKELDAM Ramon | Team Giant - Alpecin | 00:14 | ||
20. | MATTHEWS Michael | ORICA - BikeExchange | 00:16 | ||
21. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 00:17 | ||
22. | BANASZEK Alan | CCC Sprandi Polkowice | 00:17 | ||
23. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 00:17 | ||
24. | PIBERNIK Luka | Lampre - Merida | 00:17 | ||
25. | ULISSI Diego | Lampre - Merida | 00:17 | ||
26. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 00:17 | ||
27. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:17 | ||
28. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:17 | ||
29. | FENG Chun Kai | Lampre - Merida | 00:17 | ||
30. | SCHAR Michael | BMC Racing Team | 00:17 | ||
31. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 00:17 | ||
32. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 00:17 | ||
33. | POLANČ Jan | Lampre - Merida | 00:17 | ||
34. | IVASHKIN Anton | Minsk Cycling Club | 00:17 | ||
35. | VERONA Carlos | ORICA - BikeExchange | 00:17 | ||
36. | ALMANSORY Jaber | NASR-DUBAI | 00:17 | ||
37. | REBELLIN Davide | CCC Sprandi Polkowice | 00:17 | ||
38. | NIBALI Vincenzo | Astana Pro Team | 00:17 | ||
39. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 00:17 | ||
40. | O' LOUGHLIN Michael | Team Wiggins | 00:17 | ||
41. | LOBATO Juan José | Movistar Team | 00:17 | ||
42. | RAVASI Edward | Lampre - Merida | 00:17 | ||
43. | FENN Andrew | Team Sky | 00:17 | ||
44. | SOBAL Yauhen | Minsk Cycling Club | 00:17 | ||
45. | ANACONA Winner | Movistar Team | 00:17 | ||
46. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 00:17 | ||
47. | POZZATO Filippo | Wilier - Southeast | 00:17 | ||
48. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 00:17 | ||
49. | CONTADOR Alberto | Tinkoff | 00:17 | ||
50. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 00:17 | ||
51. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:17 | ||
52. | ALMANSORY Ahmed | NASR-DUBAI | 00:17 | ||
53. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 00:17 | ||
54. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:17 | ||
55. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 00:17 | ||
56. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:17 | ||
57. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 00:17 | ||
58. | BELLETTI Manuel | Wilier - Southeast | 00:17 | ||
59. | ALBALOOSHI Majed | NASR-DUBAI | 00:17 | ||
60. | HERNÁNDEZ Jesús | Tinkoff | 00:17 | ||
61. | MIRZA Bader Mohamed | NASR-DUBAI | 00:17 | ||
62. | GOLOVASH Oleksandr | Minsk Cycling Club | 00:17 | ||
63. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:28 | ||
64. | ZHUPA Eugert | Wilier - Southeast | 00:28 | ||
65. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 00:30 | ||
66. | KLIMIANKOU Kanstantsin | Minsk Cycling Club | 00:31 | ||
67. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 00:34 | ||
68. | KNOX James | Team Wiggins | 00:34 | ||
69. | DOCKER Mitchell | ORICA - BikeExchange | 00:34 | ||
70. | WILLIAMS Samuel | One Pro Cycling | 00:34 | ||
71. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 00:35 | ||
72. | BETANCUR Carlos | Movistar Team | 00:36 | ||
73. | DRAPERI Matteo | Wilier - Southeast | 00:38 | ||
74. | TENNANT Andrew | Team Wiggins | 00:38 | ||
75. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 00:38 | ||
76. | DIBBEN Jonathan | Team Wiggins | 00:48 | ||
77. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 00:52 | ||
78. | AGNOLI Valerio | Astana Pro Team | 00:59 | ||
79. | REGUIGUI Youcef | Dimension Data for Qhubeka | 01:03 | ||
80. | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | 01:04 | ||
81. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 01:09 | ||
82. | SOLOMENNIKOV Andrej | Gazprom-RusVelo | 01:16 | ||
83. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 01:26 | ||
84. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 01:31 | ||
85. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 01:37 | ||
86. | DOULL Owain | Team Sky | 01:54 | ||
87. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 02:11 | ||
88. | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | 02:13 | ||
89. | LUDVIGSSON Tobias | Team Giant - Alpecin | 02:36 | ||
90. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 02:42 | ||
91. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 02:43 | ||
92. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 02:56 | ||
93. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 03:06 | ||
94. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 03:19 | ||
95. | BAZHKOU Stanislau | Minsk Cycling Club | 03:23 | ||
96. | DEBESAY Mekseb | Dimension Data for Qhubeka | 03:34 | ||
97. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 03:44 | ||
98. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 04:10 | ||
99. | BONIFAZIO Niccolo | Trek - Segafredo | 04:14 | ||
100. | SMUKULIS Gatis | Astana Pro Team | 04:45 | ||
101. | ALMEMARI Nasser | NASR-DUBAI | 04:46 | ||
102. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 04:46 | ||
103. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 04:54 | ||
104. | DE GENDT Thomas | Lotto Soudal | 05:07 | ||
105. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 05:07 | ||
106. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 07:52 |
Zostrih druhej etapy |
mapa etapy (© abudhabitour.com) |
3. | 22.10. | Al Ain > Jebel Hafeet | 150 km | Kangert |
Organizátori pripravili na tretí deň rovnakú etapu ako pred rokom, keď sa z triumfu na Jebel Hafeete radoval Esteban Cháves pred Fabiom Aruom a Woutom Poelsom. Tento rok sem ani jeden z nich neprišiel, takže sme celkového víťaza museli hľadať inde. Veľa sa hovorilo o Albertovi Contadorovi, no sám po dlhej pauze v rozlúčkových pretekoch v Tinkoffe veľké oči nemal. Vyskúšať súperom chceli určite ľudia ako Vincenzo Nibali, Andrej Amador alebo mladý Dayer Quintana. Vlani ukázal dobré nohy v závere sezóny aj Diego Ulissi.
Etapa odštartovala v meste Al Ain, teda 110 kilometrov na juhovýchod od Abu Zabí už pri hraniciach s Ománom. Samotný cieľový kopec Jebel Hafeet patrí do rovnakého pohoria ako známa Zelená hora v Ománe. Po vlaňajšom chaose organizátorov, keď roadbook o Jebel Hafeete presne nesedel, už dostali pretekári presnú interpretáciu v parametroch 10,8 km a 6,6 %.
O úniky sa tento týždeň starajú aj zvláštni protagonisti. Doteraz najviac vyčnieval Michael Matthews a možno práve on inšpiroval k úniku Grega Van Avermaeta (BMC). Olympijský víťaz v úniku takejto etapy, to sa len tak nevidí. Doplnili ho Marco Coledan (Trek), Michael O'Loughlin (Wiggins) a Jevgenij Šalunov (Gazprom). Nebola to dlhá etapa, rozostup sa dostal iba na hranicu piatich minút.
Sobotňajšiu idylku narušil vietor. Začal silno fúkať a balík sa rozdelil. Vpredu ostalo asi štyridsať ľudí a znova tam bol Michael Kolář, ktorý tak potvrdil, že pred týždňom to nebola iba náhoda. Spoločnosť mu robili aj Alberto Contador a Jesus Hernández, teda lídri Tinkoffu na dnešný deň. Táto situácia dlho netrvala a balík sa začal spájať.
Napätá situácia absolútne nesedela Van Avermaetovi a spol. Napriek slušnému mennému obsadeniu to mal únik za sebou už 32 km pred páskou. Bolo otázne, či sa pôjde pod kopec spolu, alebo to ešte budú niektorí jazdci skúšať. A bol to práve Van Avermaet, ktorý znova nastúpil a vzdielil sa s Franciscom Ventosom (Movistar), ale toto rozhodne nemalo potenciál na úspech. Za nimi pracovala Astana a CCC. Poliaci to chceli roztočiť na 45-ročného Davide Rebellina.
Ako prvý vyskúšal pozornosť súperov mladý Španiel Carlos Verona, ktorý počas sezóny nezvyčajne prestúpil z Etixxu do Orici. Pelotón sa hneď v úvode kopca rozbil. Slováci podľa očakávania vpredu neboli. Verona sa vzďaľoval, tak sa rozhodol vydať za ním Diego Ulissi. Talian z Lampre-Merida potrhal skupinu favoritov a problémy mal aj Contador. Jesper Hansen ho ale dotiahol k najlepším.
Po Veronovi zavelili k úniku Tanel Kangert (Astana) s Nicolasom Rochem (Sky) a 3200 metrov pred páskou pokračoval Estónec sám za veľkým úspechom. Zo skupiny za nimi nastúpil Mekseb Debesay (DiDa). Ostali tam už iba Alberto Contador (Tinkoff), Vincenzo Nibali (Astana), Julien Bernard (Trek) a Diego Ulissi (Lampre-Merida).
Kangert dokázal vzdorovať sile za ním a finišoval osamote. Je tak blízko k životnému triumfu, keďže celkovo ešte profesionálne preteky nevyhral. Druhý finišoval Nicolas Roche so stratou sedemnástich sekúnd. Vynikajúci Debesay stratil 33, rovnako ako Ulissi. Contador s Nibalim finišovali bok po boku, ale s mankom až 50 sekúnd, ktoré znamená, že zrejme ostanú mimo pódia. Tesne za nimi dorazil aj nenápadný Bernard. Ďalší pretekári sa už do minúty straty nezmestili.
Celkové poradie vyzerá podobne ako etapa, ale je bez Debesaya, ktorý stratil v oboch predchádzajúcich dňoch a šetril sa vyslovene na dnešok. Vedie teda Kangert pred Rochem a Ulissim. Talian skončil vlani štvrtý, zdá sa, že sa mu podarí poskočiť o priečku vyššie.
Výsledky | ||||||||
1. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 3:31:31 | 20 | ||||
2. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:17 | 10 | ||||
3. | DEBESAY Mekseb | Dimension Data for Qhubeka | 00:33 | 5 | ||||
4. | ULISSI Diego | Lampre - Merida | 00:33 | |||||
5. | CONTADOR Alberto | Tinkoff | 00:50 | |||||
6. | NIBALI Vincenzo | Astana Pro Team | 00:50 | |||||
7. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 00:52 | |||||
8. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 01:19 | |||||
9. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 01:28 | |||||
10. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 01:28 |
85. | KOLÁŘ Michael | Tinkoff | 20:49 | ||
102. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 23:21 | ||
103. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 23:25 |
11. | ANACONA Winner | Movistar Team | 01:28 | ||
12. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 02:05 | ||
13. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 02:09 | ||
14. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 02:18 | ||
15. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 02:31 | ||
16. | REBELLIN Davide | CCC Sprandi Polkowice | 02:31 | ||
17. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 02:43 | ||
18. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 02:55 | ||
19. | KEUKELEIRE Jens | ORICA - BikeExchange | 02:55 | ||
20. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 03:38 | ||
21. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 03:40 | ||
22. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 04:04 | ||
23. | VERONA Carlos | ORICA - BikeExchange | 04:06 | ||
24. | LUDVIGSSON Tobias | Team Giant - Alpecin | 04:36 | ||
25. | MATTHEWS Michael | ORICA - BikeExchange | 06:40 | ||
26. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 08:45 | ||
27. | SCHAR Michael | BMC Racing Team | 09:35 | ||
28. | PAPOK Siarhei | Minsk Cycling Club | 12:18 | ||
29. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 12:18 | ||
30. | POZZATO Filippo | Wilier - Southeast | 12:18 | ||
31. | REGUIGUI Youcef | Dimension Data for Qhubeka | 12:18 | ||
32. | LATHAM Christopher | Team Wiggins | 12:18 | ||
33. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 12:18 | ||
34. | ZHUPA Eugert | Wilier - Southeast | 12:18 | ||
35. | PIBERNIK Luka | Lampre - Merida | 12:18 | ||
36. | O' LOUGHLIN Michael | Team Wiggins | 12:18 | ||
37. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 12:18 | ||
38. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 12:18 | ||
39. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 12:18 | ||
40. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 12:18 | ||
41. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 12:18 | ||
42. | NIELSEN Magnus Cort | ORICA - BikeExchange | 12:18 | ||
43. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 12:23 | ||
44. | DOCKER Mitchell | ORICA - BikeExchange | 13:19 | ||
45. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 13:48 | ||
46. | BETANCUR Carlos | Movistar Team | 14:17 | ||
47. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 14:28 | ||
48. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 14:28 | ||
49. | ALMANSORY Jaber | NASR-DUBAI | 14:56 | ||
50. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 14:56 | ||
51. | DE GENDT Thomas | Lotto Soudal | 14:56 | ||
52. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 14:56 | ||
53. | HERNÁNDEZ Jesús | Tinkoff | 14:56 | ||
54. | POLANČ Jan | Lampre - Merida | 14:56 | ||
55. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 15:00 | ||
56. | SMUKULIS Gatis | Astana Pro Team | 15:14 | ||
57. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 15:29 | ||
58. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 15:29 | ||
59. | SOBAL Yauhen | Minsk Cycling Club | 17:04 | ||
60. | KLIMIANKOU Kanstantsin | Minsk Cycling Club | 17:04 | ||
61. | SOLOMENNIKOV Andrej | Gazprom-RusVelo | 17:04 | ||
62. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 17:43 | ||
63. | DEGENKOLB John | Team Giant - Alpecin | 17:47 | ||
64. | SINKELDAM Ramon | Team Giant - Alpecin | 17:55 | ||
65. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 18:47 | ||
66. | VIVIANI Elia | Team Sky | 18:47 | ||
67. | BELLETTI Manuel | Wilier - Southeast | 18:47 | ||
68. | MIRZA Yousef Mohamed | NASR-DUBAI | 18:47 | ||
69. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 18:47 | ||
70. | WILLIAMS Samuel | One Pro Cycling | 18:47 | ||
71. | RAVASI Edward | Lampre - Merida | 18:47 | ||
72. | FENG Chun Kai | Lampre - Merida | 18:47 | ||
73. | ALMANSORY Ahmed | NASR-DUBAI | 18:47 | ||
74. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 18:47 | ||
75. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 18:47 | ||
76. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 18:47 | ||
77. | BAZHKOU Stanislau | Minsk Cycling Club | 19:04 | ||
78. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 19:14 | ||
79. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 20:26 | ||
80. | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | 20:28 | ||
81. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 20:36 | ||
82. | GOLOVASH Oleksandr | Minsk Cycling Club | 20:36 | ||
83. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 20:36 | ||
84. | BANASZEK Alan | CCC Sprandi Polkowice | 20:36 | ||
85. | KOLÁŘ Michael | Tinkoff | 20:49 | ||
86. | MIRZA Bader Mohamed | NASR-DUBAI | 21:09 | ||
87. | AGNOLI Valerio | Astana Pro Team | 22:09 | ||
88. | ALBALOOSHI Majed | NASR-DUBAI | 22:17 | ||
89. | MARECZKO Jakub | Wilier - Southeast | 23:04 | ||
90. | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | 23:04 | ||
91. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 23:04 | ||
92. | DRAPERI Matteo | Wilier - Southeast | 23:04 | ||
93. | ALMEMARI Nasser | NASR-DUBAI | 23:04 | ||
94. | IVASHKIN Anton | Minsk Cycling Club | 23:04 | ||
95. | DOULL Owain | Team Sky | 23:04 | ||
96. | FENN Andrew | Team Sky | 23:04 | ||
97. | DIBBEN Jonathan | Team Wiggins | 23:04 | ||
98. | KNOX James | Team Wiggins | 23:04 | ||
99. | TENNANT Andrew | Team Wiggins | 23:04 | ||
100. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 23:09 | ||
101. | BONIFAZIO Niccolo | Trek - Segafredo | 23:09 | ||
102. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 23:21 | ||
103. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 23:25 | ||
DNS | GREIPEL André | Lotto Soudal | neštart. | ||
DNF | LOBATO Juan José | Movistar Team | odstúpil | ||
DNF | VENTOSO Francisco | Movistar Team | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 9:19:44 | 5 | ||||
2. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:21 | |||||
3. | ULISSI Diego | Lampre - Merida | 00:43 | |||||
4. | NIBALI Vincenzo | Astana Pro Team | 01:00 | |||||
5. | CONTADOR Alberto | Tinkoff | 01:00 | |||||
6. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 01:02 | |||||
7. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 01:29 | |||||
8. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 01:38 | |||||
9. | ANACONA Winner | Movistar Team | 01:38 | |||||
10. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 01:38 |
78. | KOLÁŘ Michael | Tinkoff | 20:56 | ||
91. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 23:31 | ||
93. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 23:32 |
11. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 02:19 | ||
12. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 02:28 | ||
13. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 02:32 | ||
14. | REBELLIN Davide | CCC Sprandi Polkowice | 02:41 | ||
15. | KEUKELEIRE Jens | ORICA - BikeExchange | 02:53 | ||
16. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 02:53 | ||
17. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 02:58 | ||
18. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 03:45 | ||
19. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 03:50 | ||
20. | DEBESAY Mekseb | Dimension Data for Qhubeka | 03:56 | ||
21. | VERONA Carlos | ORICA - BikeExchange | 04:16 | ||
22. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 04:49 | ||
23. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 06:34 | ||
24. | MATTHEWS Michael | ORICA - BikeExchange | 06:49 | ||
25. | LUDVIGSSON Tobias | Team Giant - Alpecin | 07:05 | ||
26. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 08:38 | ||
27. | SCHAR Michael | BMC Racing Team | 09:45 | ||
28. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 12:24 | ||
29. | LATHAM Christopher | Team Wiggins | 12:25 | ||
30. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 12:25 | ||
31. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 12:25 | ||
32. | NIELSEN Magnus Cort | ORICA - BikeExchange | 12:25 | ||
33. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 12:25 | ||
34. | PAPOK Siarhei | Minsk Cycling Club | 12:25 | ||
35. | O' LOUGHLIN Michael | Team Wiggins | 12:27 | ||
36. | PIBERNIK Luka | Lampre - Merida | 12:28 | ||
37. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 12:28 | ||
38. | POZZATO Filippo | Wilier - Southeast | 12:28 | ||
39. | ZHUPA Eugert | Wilier - Southeast | 12:39 | ||
40. | REGUIGUI Youcef | Dimension Data for Qhubeka | 13:14 | ||
41. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 13:44 | ||
42. | DOCKER Mitchell | ORICA - BikeExchange | 13:46 | ||
43. | BETANCUR Carlos | Movistar Team | 14:46 | ||
44. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 14:53 | ||
45. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 14:59 | ||
46. | ALMANSORY Jaber | NASR-DUBAI | 15:06 | ||
47. | POLANČ Jan | Lampre - Merida | 15:06 | ||
48. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 15:06 | ||
49. | HERNÁNDEZ Jesús | Tinkoff | 15:06 | ||
50. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 15:10 | ||
51. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 15:52 | ||
52. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 16:57 | ||
53. | SOBAL Yauhen | Minsk Cycling Club | 17:14 | ||
54. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 17:17 | ||
55. | KLIMIANKOU Kanstantsin | Minsk Cycling Club | 17:28 | ||
56. | DEGENKOLB John | Team Giant - Alpecin | 17:48 | ||
57. | SINKELDAM Ramon | Team Giant - Alpecin | 18:02 | ||
58. | SOLOMENNIKOV Andrej | Gazprom-RusVelo | 18:13 | ||
59. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 18:28 | ||
60. | VIVIANI Elia | Team Sky | 18:48 | ||
61. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 18:50 | ||
62. | MIRZA Yousef Mohamed | NASR-DUBAI | 18:54 | ||
63. | FENG Chun Kai | Lampre - Merida | 18:57 | ||
64. | RAVASI Edward | Lampre - Merida | 18:57 | ||
65. | ALMANSORY Ahmed | NASR-DUBAI | 18:57 | ||
66. | BELLETTI Manuel | Wilier - Southeast | 18:57 | ||
67. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 18:57 | ||
68. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 19:12 | ||
69. | WILLIAMS Samuel | One Pro Cycling | 19:14 | ||
70. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 19:37 | ||
71. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 19:47 | ||
72. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 19:49 | ||
73. | SMUKULIS Gatis | Astana Pro Team | 19:52 | ||
74. | DE GENDT Thomas | Lotto Soudal | 19:56 | ||
75. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 19:56 | ||
76. | BANASZEK Alan | CCC Sprandi Polkowice | 20:46 | ||
77. | GOLOVASH Oleksandr | Minsk Cycling Club | 20:46 | ||
78. | KOLÁŘ Michael | Tinkoff | 20:56 | ||
79. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 20:57 | ||
80. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 21:07 | ||
81. | MIRZA Bader Mohamed | NASR-DUBAI | 21:19 | ||
82. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 21:59 | ||
83. | BAZHKOU Stanislau | Minsk Cycling Club | 22:20 | ||
84. | ALBALOOSHI Majed | NASR-DUBAI | 22:27 | ||
85. | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | 22:34 | ||
86. | AGNOLI Valerio | Astana Pro Team | 23:01 | ||
87. | MARECZKO Jakub | Wilier - Southeast | 23:11 | ||
88. | IVASHKIN Anton | Minsk Cycling Club | 23:14 | ||
89. | FENN Andrew | Team Sky | 23:14 | ||
90. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 23:14 | ||
91. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 23:31 | ||
92. | KNOX James | Team Wiggins | 23:31 | ||
93. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 23:32 | ||
94. | DRAPERI Matteo | Wilier - Southeast | 23:35 | ||
95. | TENNANT Andrew | Team Wiggins | 23:35 | ||
96. | DIBBEN Jonathan | Team Wiggins | 23:45 | ||
97. | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | 24:01 | ||
98. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 24:03 | ||
99. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 24:34 | ||
100. | DOULL Owain | Team Sky | 24:51 | ||
101. | BONIFAZIO Niccolo | Trek - Segafredo | 27:16 | ||
102. | ALMEMARI Nasser | NASR-DUBAI | 27:43 | ||
103. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 27:56 |
Videosumár etapy |
mapa etapy (© abudhabitour.com) |
profil etapy - záverečné stúpanie 10,8 km; 6,6 % (© abudhabitour.com) |
4. | 23.10. | Yas Marina Circuit | 143 km | Cavendish |
Záver pretekov sa odohral na motoristickom okruhu Yas Marina, kde sa konajú preteky F1. Tento okruh meral 5500 metrov a cyklisti ho absolvovali 26-krát. Trasa pripomínala kritérium, preto sa na ďalší súboj mohli tešiť najrýchlejší pretekári. Šprintéri si však museli dať pozor na technický záver etapy. Posledný kilometer obsahoval štyri zákruty, z toho tá posledná sa nachádzala len 250 metov pred páskou, preto pre víťazný špurt bola potrebná dobrá pozícia.
V úniku sa ukázali Michal Paluta (CCC Sprandi), Yauhen Sobal (Minsk), Kristian House (One Pro Cycling), Fredrik Frison (Lotto-Soudal) a Sergey Firsanov (Gazprom-Rusvelo), ktorí však nedostávali od pelotónu príliš veľký priestor na rozlet.
Na jeho čele sa ukazovali farby Astany a Dimension Data. Kazašská zostava mala na dosah celkový triumf, Tanela Kangerta mohli o víťazstvo pripraviť už len neočakávané okolnosti. Dimension Data zase zdieľal veľkú motiváciu Marka Cavendisha získať ďalšiu etapu, preto aj oni kontrolovali náskok vedúcej skupiny.
Cyklisti jazdili pod umelým osvetelením na netradičnom mieste, čo v nich muselo vyvolávať dojem špeciálnej atmosféry. Na druhej strane monotónna jazda na rovnakej trase bola náročná na koncentráciu. Náskok vedúcej skupiny naďalej zľahka prekračoval jednu minútu.
Posledné štyri kolá už balík letel vysokou rýchlosťou a utečenci začali postupne strácať zo svojho náskoku. Vo vedúcej skupine mali najviac síl Paluta, Frison a House. Medzitým v balílu atakoval Floris Gerts (BMC), ktorý sa spojil so zvyšnými dvomi utečencami. Táto skupinka bola o malú chvíľu dobehnutá, ale vedúca trojica sa nechcela vzdať len tak ľahko. Do balíka sa vrátili len štyri kilometre pred cieľom.
Hromadný dojazd balíka sa odohral vo vysokom tempe a pred páskou si vybudoval najlepšiu pozíciu Mark Cavendish, ktorý zdolal Giacoma Nizzola. Michael Kolář obsadil desiate miesto. Britskému šprintérovi v závere výborne pomohli kolegovia, Cavendish mal tak pred páskou najlepšiu pozíciu a druhý triumf na podujatí si nenechal vziať. Jeho talianski súperi nemali šancu, aby sa cez neho dostali.
V drese Tinkoffu v záverečnom špurte aj tretíkrát finišoval najlepšie Michael Kolář. Slovenská trojica však v posledných momentoch, ktoré sa odohrali vo vysokej rýchlosti, jazdila príliš vzadu, aby sa mohli vyrovnať tým najrýchlejším pretekárom. Erik Baška a Juraj Sagan si pripísali v cieli mierne straty. Všetci traja slovenskí zástupcovia získali na podujatí ďalšie cenné skúsenosti, ktoré sa pokúsia zúročiť v novom ročníku.
Celkové víťazstvo udržal Tanel Kangert. Pre silného pomocníka pre svojich lídrov na GT je to veľký úspech v etapových pretekoch, ale už v prvej časti sezóny dosiahol v tomto smere pekný výsledok, keď na Giro del Trentino obsadil druhé miesto. Na pódiu mu robili spoločnosť Nicolas Roche, ktorý sa takýmto spôsobom rozlúčil s tímom Sky, a Diego Ulissi.
Výsledky | ||||||||
1. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 3:07:44 | 20 | ||||
2. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 00:00 | 10 | ||||
3. | VIVIANI Elia | Team Sky | 00:00 | 5 | ||||
4. | NIELSEN Magnus Cort | ORICA - BikeExchange | 00:00 | |||||
5. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 00:00 | |||||
6. | SINKELDAM Ramon | Team Giant - Alpecin | 00:00 | |||||
7. | MATTHEWS Michael | ORICA - BikeExchange | 00:00 | |||||
8. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 00:00 | |||||
9. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | |||||
10. | KOLÁŘ Michael | Tinkoff | 00:00 |
43. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 00:06 | ||
44. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:16 |
11. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 00:00 | ||
12. | LATHAM Christopher | Team Wiggins | 00:00 | ||
13. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 00:00 | ||
14. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
15. | MARECZKO Jakub | Wilier - Southeast | 00:00 | ||
16. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
17. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 00:06 | ||
18. | PAPOK Siarhei | Minsk Cycling Club | 00:06 | ||
19. | ULISSI Diego | Lampre - Merida | 00:06 | ||
20. | NIBALI Vincenzo | Astana Pro Team | 00:06 | ||
21. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:06 | ||
22. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:06 | ||
23. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 00:06 | ||
24. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 00:06 | ||
25. | DEGENKOLB John | Team Giant - Alpecin | 00:06 | ||
26. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 00:06 | ||
27. | DOULL Owain | Team Sky | 00:06 | ||
28. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 00:06 | ||
29. | PIBERNIK Luka | Lampre - Merida | 00:06 | ||
30. | REBELLIN Davide | CCC Sprandi Polkowice | 00:06 | ||
31. | BANASZEK Alan | CCC Sprandi Polkowice | 00:06 | ||
32. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 00:06 | ||
33. | ANACONA Winner | Movistar Team | 00:06 | ||
34. | CONTADOR Alberto | Tinkoff | 00:06 | ||
35. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 00:06 | ||
36. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:06 | ||
37. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 00:06 | ||
38. | POLANČ Jan | Lampre - Merida | 00:06 | ||
39. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 00:06 | ||
40. | MIRZA Yousef Mohamed | NASR-DUBAI | 00:06 | ||
41. | FENG Chun Kai | Lampre - Merida | 00:06 | ||
42. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:06 | ||
43. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 00:06 | ||
44. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:16 | ||
45. | ALMANSORY Jaber | NASR-DUBAI | 00:17 | ||
46. | BAZHKOU Stanislau | Minsk Cycling Club | 00:17 | ||
47. | KEUKELEIRE Jens | ORICA - BikeExchange | 00:20 | ||
48. | POZZATO Filippo | Wilier - Southeast | 00:20 | ||
49. | BELLETTI Manuel | Wilier - Southeast | 00:20 | ||
50. | O' LOUGHLIN Michael | Team Wiggins | 00:20 | ||
51. | DE GENDT Thomas | Lotto Soudal | 00:20 | ||
52. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 00:20 | ||
53. | KLIMIANKOU Kanstantsin | Minsk Cycling Club | 00:20 | ||
54. | DRAPERI Matteo | Wilier - Southeast | 00:20 | ||
55. | ZHUPA Eugert | Wilier - Southeast | 00:20 | ||
56. | SMUKULIS Gatis | Astana Pro Team | 00:20 | ||
57. | ALMANSORY Ahmed | NASR-DUBAI | 00:20 | ||
58. | BETANCUR Carlos | Movistar Team | 00:20 | ||
59. | HERNÁNDEZ Jesús | Tinkoff | 00:20 | ||
60. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 00:20 | ||
61. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 00:20 | ||
62. | SCHAR Michael | BMC Racing Team | 00:20 | ||
63. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 00:28 | ||
64. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:28 | ||
65. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 00:28 | ||
66. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 00:28 | ||
67. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 00:28 | ||
68. | REGUIGUI Youcef | Dimension Data for Qhubeka | 00:31 | ||
69. | FENN Andrew | Team Sky | 00:31 | ||
70. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 00:33 | ||
71. | DIBBEN Jonathan | Team Wiggins | 00:33 | ||
72. | KNOX James | Team Wiggins | 00:35 | ||
73. | LUDVIGSSON Tobias | Team Giant - Alpecin | 00:37 | ||
74. | SOLOMENNIKOV Andrej | Gazprom-RusVelo | 00:37 | ||
75. | ALBALOOSHI Majed | NASR-DUBAI | 00:37 | ||
76. | WILLIAMS Samuel | One Pro Cycling | 00:41 | ||
77. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 00:45 | ||
78. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 01:03 | ||
79. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 01:06 | ||
80. | MIRZA Bader Mohamed | NASR-DUBAI | 01:19 | ||
81. | IVASHKIN Anton | Minsk Cycling Club | 01:22 | ||
82. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 01:26 | ||
83. | DEBESAY Mekseb | Dimension Data for Qhubeka | 01:46 | ||
84. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 01:46 | ||
85. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 01:54 | ||
86. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 01:54 | ||
87. | BONIFAZIO Niccolo | Trek - Segafredo | 01:55 | ||
88. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 02:09 | ||
89. | VERONA Carlos | ORICA - BikeExchange | 02:11 | ||
90. | DOCKER Mitchell | ORICA - BikeExchange | 02:11 | ||
91. | ALMEMARI Nasser | NASR-DUBAI | 02:22 | ||
92. | AGNOLI Valerio | Astana Pro Team | 02:24 | ||
93. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 02:25 | ||
94. | TENNANT Andrew | Team Wiggins | 02:36 | ||
95. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 02:50 | ||
96. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 02:52 | ||
97. | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | 02:58 | ||
98. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 02:58 | ||
99. | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | 02:58 | ||
100. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 02:58 | ||
101. | SOBAL Yauhen | Minsk Cycling Club | 02:58 | ||
102. | GOLOVASH Oleksandr | Minsk Cycling Club | 02:58 | ||
DNS | RAVASI Edward | Lampre - Merida | neštart. |
Konečné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 12:27:34 | 200 | ||||
2. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:21 | 150 | ||||
3. | ULISSI Diego | Lampre - Merida | 00:43 | 125 | ||||
4. | NIBALI Vincenzo | Astana Pro Team | 01:00 | 100 | ||||
5. | CONTADOR Alberto | Tinkoff | 01:00 | 85 | ||||
6. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 01:02 | 70 | ||||
7. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 01:29 | 60 | ||||
8. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 01:38 | 50 | ||||
9. | ANACONA Winner | Movistar Team | 01:38 | 40 | ||||
10. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 01:38 | 35 |
74. | KOLÁŘ Michael | Tinkoff | 20:50 | ||
84. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 23:32 | ||
87. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 23:41 |
11. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 02:19 | 30 | |
12. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 02:28 | 25 | |
13. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 02:32 | 20 | |
14. | REBELLIN Davide | CCC Sprandi Polkowice | 02:41 | 15 | |
15. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 02:53 | 10 | |
16. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 02:58 | 5 | |
17. | KEUKELEIRE Jens | ORICA - BikeExchange | 03:07 | 5 | |
18. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 03:45 | 5 | |
19. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 04:12 | 5 | |
20. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 04:43 | 5 | |
21. | DEBESAY Mekseb | Dimension Data for Qhubeka | 05:36 | 5 | |
22. | VERONA Carlos | ORICA - BikeExchange | 06:21 | 5 | |
23. | MATTHEWS Michael | ORICA - BikeExchange | 06:43 | 5 | |
24. | LUDVIGSSON Tobias | Team Giant - Alpecin | 07:36 | 5 | |
25. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 08:22 | 5 | |
26. | MOSCA Jacopo | Trek - Segafredo | 09:18 | 5 | |
27. | SCHAR Michael | BMC Racing Team | 09:59 | 5 | |
28. | LATHAM Christopher | Team Wiggins | 12:19 | 5 | |
29. | NIELSEN Magnus Cort | ORICA - BikeExchange | 12:19 | 5 | |
30. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 12:19 | 5 | |
31. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 12:19 | 3 | |
32. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 12:19 | 3 | |
33. | PAPOK Siarhei | Minsk Cycling Club | 12:25 | 3 | |
34. | PIBERNIK Luka | Lampre - Merida | 12:28 | 3 | |
35. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 12:28 | 3 | |
36. | O' LOUGHLIN Michael | Team Wiggins | 12:41 | 3 | |
37. | POZZATO Filippo | Wilier - Southeast | 12:42 | 3 | |
38. | ZHUPA Eugert | Wilier - Southeast | 12:53 | 3 | |
39. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 13:24 | 3 | |
40. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 13:32 | 3 | |
41. | REGUIGUI Youcef | Dimension Data for Qhubeka | 13:39 | ||
42. | BETANCUR Carlos | Movistar Team | 15:00 | ||
43. | POLANČ Jan | Lampre - Merida | 15:06 | ||
44. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 15:13 | ||
45. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 15:15 | ||
46. | ALMANSORY Jaber | NASR-DUBAI | 15:17 | ||
47. | HERNÁNDEZ Jesús | Tinkoff | 15:20 | ||
48. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 15:24 | ||
49. | DOCKER Mitchell | ORICA - BikeExchange | 15:51 | ||
50. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 16:14 | ||
51. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 16:44 | ||
52. | KLIMIANKOU Kanstantsin | Minsk Cycling Club | 17:42 | ||
53. | DEGENKOLB John | Team Giant - Alpecin | 17:48 | ||
54. | SINKELDAM Ramon | Team Giant - Alpecin | 17:56 | ||
55. | VIVIANI Elia | Team Sky | 18:38 | ||
56. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 18:44 | ||
57. | SOLOMENNIKOV Andrej | Gazprom-RusVelo | 18:44 | ||
58. | MIRZA Yousef Mohamed | NASR-DUBAI | 18:54 | ||
59. | FENG Chun Kai | Lampre - Merida | 18:57 | ||
60. | ALMANSORY Ahmed | NASR-DUBAI | 19:11 | ||
61. | BELLETTI Manuel | Wilier - Southeast | 19:11 | ||
62. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 19:12 | ||
63. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 19:25 | ||
64. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 19:31 | ||
65. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 19:39 | ||
66. | WILLIAMS Samuel | One Pro Cycling | 19:49 | ||
67. | SOBAL Yauhen | Minsk Cycling Club | 20:03 | ||
68. | SMUKULIS Gatis | Astana Pro Team | 20:06 | ||
69. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 20:09 | ||
70. | DE GENDT Thomas | Lotto Soudal | 20:10 | ||
71. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 20:18 | ||
72. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 20:45 | ||
73. | BANASZEK Alan | CCC Sprandi Polkowice | 20:46 | ||
74. | KOLÁŘ Michael | Tinkoff | 20:50 | ||
75. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 20:51 | ||
76. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 21:07 | ||
77. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 21:29 | ||
78. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 21:37 | ||
79. | BAZHKOU Stanislau | Minsk Cycling Club | 22:31 | ||
80. | MIRZA Bader Mohamed | NASR-DUBAI | 22:32 | ||
81. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 22:38 | ||
82. | ALBALOOSHI Majed | NASR-DUBAI | 22:58 | ||
83. | MARECZKO Jakub | Wilier - Southeast | 23:05 | ||
84. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 23:32 | ||
85. | GOLOVASH Oleksandr | Minsk Cycling Club | 23:38 | ||
86. | FENN Andrew | Team Sky | 23:39 | ||
87. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 23:41 | ||
88. | DRAPERI Matteo | Wilier - Southeast | 23:49 | ||
89. | KNOX James | Team Wiggins | 24:00 | ||
90. | DIBBEN Jonathan | Team Wiggins | 24:12 | ||
91. | IVASHKIN Anton | Minsk Cycling Club | 24:30 | ||
92. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 24:48 | ||
93. | DOULL Owain | Team Sky | 24:51 | ||
94. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 25:17 | ||
95. | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | 25:17 | ||
96. | AGNOLI Valerio | Astana Pro Team | 25:19 | ||
97. | TENNANT Andrew | Team Wiggins | 26:05 | ||
98. | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | 26:53 | ||
99. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 26:55 | ||
100. | BONIFAZIO Niccolo | Trek - Segafredo | 29:05 | ||
101. | ALMEMARI Nasser | NASR-DUBAI | 29:59 | ||
102. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 30:42 |
Zostrih poslednej etapy |
mapa etapy (© abudhabitour.com) |