• Výrazné zníženie cien starších modelov
  • Bahrain-Merida Pro Cycling Team
  • Merida Slovakia
  • Big.Seven & Big.Nine
  • Rotor
  • Scultura Disc
cycling info cz banner 2

Van Avermaet: Lepšie sa rozhodujem

Greg Van Avermaet (BMC) opísal, ako ho psychicky nakopol triumf v trinástej etape Tour de France 2015, keď lišiacky zdolal Sagana. "Odvtedy je to jednoduchšie. Možno sa lepšie rozhodujem, čo robí rozdiel medzi víťazstvami a prehrami," vysvetlil Belgičan. Vie, že Sagan zostáva jeho sokom aj na Okolo Flámska. "Je to veľký talent a užíva si, čo robí. Bude favoritom veľa rokov, ešte je mladý. Je ťažko poraziteľný, ale je to možné," dodal Van Avermaet.  (22.03.2017, rb)

Eneco bude Lowlands Tour

Najvýznamnejšie etapové podujatie v regióne Beneluxu Eneco Tour ponesie tento rok (7. - 13. august) nový názov Lowlands Tour. Energetický gigant Eneco končí po viac ako desiatich rokoch so sponzoringom cyklistiky. Eneco patrí k najvhodnejším podujatiam pre klasikárov, keďže ponúka aj veterné etapy či dlažobné kocky. (20.03.2017, rb)

Zomrel víťaz Tour

Vo veku 77 rokov zomrel víťaz Tour de France 1967, Francúz Roger Pingeon, ktorý podľahol infarktu, a tak sa nedožil 50. výročia od víťazstva. Neskôr v roku 1969 prehral v súboji o titul s Eddym Merckxom. Pingeon pracoval počas života aj ako inštalatér a kvetinár. Najstarším žijúcim víťazom "Starej dámy" je momentálne Federico Bahamontes (88) z roku 1959. (20.03.2017, rb)

Kittel chcel ísť Primaveru

Marcel Kittel (28, Quick-Step) otvorene priznal, že by rád vyskúšal klasiku Miláno - San Remo. "Nikdy som ju neabsolvoval, takže ju nepoznám. Rád by som zistil, ako mi sedí. Nie som rád, že ju vynechám, ale sme predsa tím. Je to ťažké rozhodnutie, ale nemalo by zmysel tam poslať tím so štyrmi lídrami. Nebolo by jasné, kto je líder," vysvetlil nemecký rýchlik. (18.03.2017, rb)

Dôchodca prejde Giro, aby pomohol

Brit Mick Ives, 77-ročný dôchodca, plánuje prejsť celú trasu tohtoročného Gira, aby zbieral peniaze na charitu. Keď mal 65 rokov tak absolvoval trasu Tour de France a získal 20-tisíc britských libier na výskum rakoviny. Teraz bude mať aj väčšiu podporu od sponzorov. Ives je v kategórii Masters osemnásobným majstrom sveta a má 79 národných titulov. (16.03.2017, rb)

Van Avermaet: Sagan je nový Merckx

Greg Van Avermaet (BMC) na rozdiel od rokov 2015 a 2016 tentoraz na Tirreno - Adriatico nevyhral etapu a zložil klobúk pred Petrom Saganom. "Tento týždeň bol naozaj dominantný. Ak sa vám ho podarilo raz poraziť, potom by ste mali byť veľmi spokojný. Je ako nový Merckx. Zo štrnástich súťažných dní stál deväťkrát na pódiu." Belgičan dodal, že "vie, že ho môže poraziť". (16.03.2017, rb)

S Boonenom sa už lúčia

Počas Tirreno - Adriatico sa s Tomom Boonenom lúčili viacerí cyklisti, ktorí sa s ním už na pretekoch nestretnú. Želali mu veľa šťastia vo zvyšku života. Belgičan mal z toho divný pocit a spomenul si na podobné lúčenie s Johanom Museeuwom a ostatnými, keď bol ešte zelenáč. "Máte s nimi dobré vzťahy a zrazu odídu z nášho vlastného ochranného sveta von do veľkého sveta," uviedol "Tomeke".  (15.03.2017, rb)

Snom Gilberta sú všetky monumenty

Philippe Gilbert (34) sa chce po prestupe z BMC do Quick-Stepu vrátiť na výslnie a jeho top prioritami sú monumenty Miláno - San Remo a Okolo Flámska. "Mojim snom je vyhrať všetky monumenty. Ale San Remo alebo Okolo Flámska by boli emotívnejšie ako druhé Liége alebo štvrtý Amstel," vysvetlil vlastné ciele belgický šampión, ktorý nevyhral klasiku od roku 2014. (10.03.2017, rb)

Privara bude jedným z voliteľov prezidenta UCI

Už sme vás informovali, že David Lappartient bol znovuzvolený za prezidenta Európskej cyklistickej únie (UEC). Slovenský zväz cyklistiky dnes na svojich stránkach informuje, že na bruselskom kongrese zástupcovia UEC zároveň zvolili slovenského prezidenta Petra Privaru medzi delegátov, ktorí budú nasledujúce štyri roky Európu reprezentovať na kongrese UCI, Privara bude teda aj voliť nového prezidenta UCI. (10.03.2017, lt)

Sagan sa znova cíti OK

Peter Sagan sa objavil na tlačovej konferencii pred Tirreno - Adriatico s obviazaným palcom, avšak bez vážnych zranení, teda ide iba o prevenciu po páde na Strade Bianche. "V sobotu som sa cítil trochu zle. V nedeľu a v pondelok som sa bicykla ani nedotkol. Ale znova sa cítim dobre a v tomto týždni chcem niečo dosiahnuť," uviedol majster sveta. (09.03.2017, rb)

Froome nepodporil šéfa

Chris Froome patrí medzi 10 z 28 cyklistov tímu Sky, ktorí na Twitteri nevyjadrili podporu šéfovi Daveovi Brailsfordovi v súvislosti s vyšetrovaním prípadu Wigginsa z roku 2011 Britskou antidopingovou agentúrou (UKAD). Froome zverejnil na sociálnej sieti na rozdiel od kolegov iba fotku večere. Podľa Daily Mail chcel tím zverejniť vyhlásenie s podpismi všetkých jazdcov, ale pri neúplnej podpore by to bolo kontraproduktívne. (09.03.2017, rb)

Savio naďalej bojuje

Šéf talianskeho pro-konti tímu Androni Giocatolli Gianni Savio označil neudelenie divokej karty na jubilejné Giro za "najväčšiu nespravodlivosť v jeho 33-ročnej profi kariére". Organizátori odmietli aj štart zmixovaného tímu z Androni Giocatolli a Nippo - Vini Fantini. Savio sa však nevzdáva a tvrdí, že aj v prípade neúčasti na Gire a možnej straty hlavného sponzora je tím zabezpečený na pokračovanie v pelotóne. (08.03.2017, rb)

Van Avermaet stratil pomocníka

Greg Van Avermaet (BMC) prišiel o tradičného pomocníka v dlažobných klasikách. Michael Schar si pri páde na podujatí Paríž - Nice zlomil kľúčnu i bedrovú kosť. Síce zatiaľ nepotrebuje operáciu, ale na bicykel si nesadne minimálne mesiac. Po zranení sa zrejme nevráti na extrémnych dlažobných klasikách, ale až na menej riskantných ardénskych jednorazovkách. (07.03.2017, rb)

Tlak na tím Sky rastie

Britská antidopingová agentúra (UKAD) vyšetruje tím Sky za neevidovanú látku pre Wigginsa na Critérium du Dauphiné 2011. Manažment tvrdí, že išlo o legálny liek proti astme, ale podľa vyšetrovateľov mohlo ísť o zakázaný triamcinolón, na ktorý dostal Brit tri terapeutické výnimky v iných prípadoch. "Existujú obavy z možného vplyvu na aktuálnu sezónu, z rozptylovania Davea a manažmentu," vyjadril sa anonymne cyklista Sky pre Cyclingnews. Viacerí si vraj želajú šéfovu rezignáciu. Naopak, Brailsforda na Twitteri podporili napríklad Thomas, Viviani či Kwiatkowski. (07.03.2017, rb)

Lappartient znovuzvolený

Francúz David Lappartient bol zvolený za prezidenta Európskej cyklistickej únie (UEC) na ďalšie štyri roky. Vo výkonnom výbore budú Agata Langová (Poľsko), Sahib Alakbarov (Azerbajdžan), Henrik Jess Jensen (Dánsko), Martin Wolf (Nemecko), Alexander Gusjatnikov (Rusko) a Rocco Cattaneo (Švajčiarsko). Funkciu "accounts auditórky" bude zastávať Slovenka Tamara Štrbáková. (06.03.2017, rb)

Metelka obhájil dúhový dres

Jozef Metelka získal v Los Angeles po striebre v pretekoch na jeden kilometer s pevným štartom aj titul majstra sveta v stíhacích pretekoch na štyri kilometre, a tak zatiaľ kopíruje úspechy z Rio de Janeiro. Rodák z Piešťan má na konte dokopy štyri tituly majstra sveta a dva triumfy z paralympiády. (06.03.2017, rb)

Bardet sa ospravedlňuje za vylúčenie z P-N

Romain Bardet musel skončiť na Paríž - Nice hneď v prvej etape, keď prijal nepovolenú pomoc od tímového vozidla. Nehľadal výhovorky, priznal si chybu a verí, že jeho incident pomôže obmedziť podobné praktiky. "Urobili sme chybu. V kľúčovej fáze pretekov sme sa nesprávali racionálne, čo bolo spôsoboené mojím pádom v inak fantastickej etape. Hlboko sa ospravedlňujem. Nič neoprávňuje cyklistu používať takúto rozsiahlu pomoc od tímového vozidla. Táto prax je mlčky tolerovaná v našom športe, treba tomu zamedziť." (06.03.2017, ts)

Matthewsova premiéra

Michaela Matthewsa čaká na Paríž - Nice súťažná premiéra v drese tímu Sunweb po päťročnom pôsobení v austrálskom celku Orica - Scott. "Som nadšený a cez zimu som pracoval tvrdšie, než predtým. Ale nemám istotu, ako na tom som, keďže som tri mesiace nepretekal," uviedol pre Cyclingnews Austrálčan, ktorý má slovenskú manželku Katku. Absolvoval aj vysokohorské sústredenie a ladenie detailov v aerodynamickom tuneli. (05.03.2017, rb)

Valverde a Poels bez Paríž - Nice

Prvé etapové WT podujatie v Európe, Paríž - Nice, vynechajú Alejandro Valverde (Movistar) a Wout Poels (Sky). Zatiaľ čo prvého trápi vírusové ochorenie, druhý má problémy s kolenom. Obaja majú hlavné ciele na ardénskych klasikách, Tour de France, respektíve Vuelte, takže  absencia by nemala zásadne pokaziť ich budovanie formy. (04.03.2017, rb)

Štybar myslí aj na víťazstvo na SB

Pre českého cyklistu je Strade Bianche jedno z najobľúbenejších podujatí v ročníku, kde sa vždy vybičuje k silnému výkonu: "Myslím si, že moji hlavní súperi budú rovnakí ako počas minulého víkendu, teda Greg van Avermaet s Petrom Saganom a prekvapiť môžu Benoot či Wellens. Samozrejme, rád by som zopakoval víťazstvo z roku 2015. Pre mňa sú to jedny z najkrajších pretekov v sezóne. Biele cesty a finiš v meste Seina je niečo špeciálne." (03.03.2017, ts)
janom 2017