Okolo Poľska by mala rozhodnúť dnešná časovka, Hayter sa ujal vedenia, Arensman s víťazstvom

4.8.2022, 16:00 | Preteky vo svete | Lukáš Timko
6. 4.8. rovinata etapa ciel rovina Nowy Targ > Stacja Rusiňski 11,8 km Arensman
profil etapy, 340 nastúpaných metrov (© tourdepologne.pl)
Na predposledný deň vymysleli organizátori časovku, ktorá mala rozhodnúť o Top 10 celkového poradia tohto ročníka. Bola to časovka do kopca, hoci ten kopec nebol až taký supervrchársky. Ťažko bolo posúdiť, odkiaľ ho merať. Posledné dva kilometre mali šesťpercentný sklon, ale inak bol miernejší. Potom ešte ostávali dva kilometre do cieľa.
Z pretekárov mimo celkového poradia si dlho držal vedenie mladý Američan Magnus Sheffield z Ineosu, ktorý na jar šokoval triumfom na Brabantskom šípe. Jeho čas 17:47 vyzeral byť veľmi kvalitný a desiatky súperov sa radili za neho až ho prekonal Thymen Arensman z DSM, ktorý parádne šiel aj časovku na Gire a vzhľadom na tento iba zvlnený ročník Tour de Pologne tak mal veľkú šancu posunúť sa vysoko v GC.
rusko satky 560x300
Z pretekárov v Top 10 celkového poradia mal najlepší čas Sheffieldov tímový kolega Ethan Hayter, no zaradil sa "len" na tretie miesto a Arensman získal svoje prvé profesionálne víťazstvo. Doterajší líder Sergio Higuita bol až šestnásty s časom 18:30.
Podľa očakávania sa úplne prekopalo celkové poradie a do vedenia sa dostal Hayter. Z tretej desiatky na druhú priečku poskočil Arensman s odstupom jedenástich sekúnd a Pellovi Bilbaovi patrí priebežná tretia priečka. Španiel využil náročný charakter časovky. Higuita spadol na ôsmu priečku.