Utorok 28. júla, večer: Vincenzo Nibali si po Tour de France užíva odpočinok, ale už v najbližšom čase sa musí rozhodnúť, či pôjde pretekať na Vueltu. Kazašská Astana v tomto roku ešte nevyhrala Grand Tour, zlepšujúci sa taliansky jazdec by bol pre nich ideálnou voľbou. V tom prípade by mu na trati robili spoločnosť dvaja mladíci Fabio Aru a Mikel Landa, čo by bola elitná zostava. Okrem toho sa začínajú šíriť informácie, že Nibali sa v budúcom roku a zameria na Giro, aby bol čo najlepšie pripravený na olympijské hry.    
ciara-do-tabulky
Pondelok 27. júla, popoludní: Alejandro Valverde si tretím miestom na Tour splnil veľký sen, ale skúsený španielsky jazdec už myslí na ďalšie preteky a jeho úlovkom by sa mohol stať svetový šampionát. "Je to pre mňa víťazstvo, pretože nikdy predtým som nebol v Paríži na pódiu. Je to pre mňa veľká česť. Už som si myslel, že sa mi to nikdy nepodarí. Teraz by som sa chcel stať majstrom sveta. Bude to náročné, ale neprestávam bojovať. Stále mám pred sebou niekoľko dobrých možností." 
ciara-do-tabulky
Nedeľa 26. júla, popoludní: Na Tour de France 2015 sa prvýkrát v histórii stalo, že prvých päť priečok v celkovom poradí obsadili jazdci s minimálne jedným triumfom na Grand Tour. Chris Froome sa zároveň stal prvým víťazom vrchárskej súťaže, ktorý si bodkovaný dres neobliekol v žiadnej etape. Zisk žltého i bodkovaného dresu naposledy dosiahol legendárny Eddy Merckx v roku 1970.
ciara-do-tabulky
Nedeľa 26. júla, popoludní: Austrálsky cyklista Adam Hansen, pre ktorého bola Tour de France 2015 dvanástou Grand Tour v rade bez prestávky, si v závere 20. etapy na legendárnom kopci Alpe d'Huez vychutnal pohár piva. Zobral si ho od fanúšikov v holandskej zatáčke podobne ako v roku 2013. Cyklista tímu Lotto-Soudal si ho určite zaslúžil, keďže v prvom týždni si vykĺbil rameno a každý deň bojoval sám so sebou.
ciara-do-tabulky
 Nedeľa 26. júla, popoludní:  Francúzska polícia použila v nedeľu na obed strelné zbrane v centre Paríža proti autu, ktoré sa snažilo o prerazenie zábran pripravených na ochranu cyklistického pelotónu. Auto s dvojčlennou posádkou ušlo z miesta činu. Záverečnú etapu Tour de France 2015 si v okolí slávneho bulváru Champs-Élysées vychutnajú státisíce ľudí.
ciara-do-tabulky
Nedeľa 26. júla, dopoludnia: Pierre Rolland v kopcoch predvádzal veľmi dobré výkony, ktoré ho posunuli na desiate miesto v klasifikácii. Pre francúzskeho jazdca je to výborný výsledok, najmä po tom, čo mu nevyšla prvá polovica pretekov. "V alpských etapách sa viacej bojovalo. Veľmi ľutujem, že som na začiatku podujatia stratil toľko času. Inak by som bol na piatom mieste. Na Alpe-d'Huez som sa snažil, ale videl som, že Pinot mal dobrý deň. Toto je stúpanie je pre vrchárov to, čo pre šprintérov Champs-Élysées."      
ciara-do-tabulky
Piatok 24. júla, popoludní: Účastníkov Tour de France prekvapilo v závere osemnástej etapy netradičné a charizmatické stúpanie Lacets de Montvernier. Je to akoby osemnásť zákrut vytesaných do skaly s dĺžkou iba 3,4 kilometra. Cesta je tam taká úzka, že organizátori na kopec nevpustili fanúšikov. Niektorí cyklisti to označili ako "divné" stúpanie, ďalší to označili ako nový "obľúbený kopec". Pri pohľade z helikoptéry sa Lacets de Montvernier podobá na legendárny kopec Alpe'Huez. Avšak, v závere 20. etapy uvidíme na legendárnom kopci aj tradičné masy divákov, keďže cesta je tam dostatočne široká.
ciara-do-tabulky
Piarok 24. júla, popoludní: Aktuálny majster sveta Michal Kwiatkowski (Etixx - Quick-Step) odstúpil z Tour de France počas sedemnástej etapy, keď dostal takú krízu, že nevládal pokračovať ďalej. Už dva dni po "odchode" ale potvrdil štart na domácom etapovom podujatí Okolo Poľska, ktoré štartuje 2. augusta. Pri poslednom predstavení na poľskom World Tour podujatí v roku 2012 skončil celkovo druhý za Morenom Moserom. 
ciara-do-tabulky
Piarok 24. júla, dopoludnia: Marka Cavendisha po včerajšej etape nepotešila správa, že z pretekov odstúpil Mark Renshaw. Austrálsky jazdec je jeho kľúčovým mužom pre rozbiehanie špurtu, ktorý mu bude v dôležitej etape v Paríži chýbať. Renshaw odstúpil kvôli silným bolestiam hlavy. "Už na konci sedemnástej etapy som pociťoval veľké bolesti hlavy, ktoré neprestali ani na druhý deň. Mám stuhnuté svaly v oblasti krku a bolesť prechádza do hlavy v podobe migrény. Nikdy predtým som niečo podobné nezažil. Nebola šanca, aby som pokračoval v pretekoch. Mrzí ma to kvôli Markovi, že mu nemôžem pomôcť v šprinte v Paríži. Ale v nedeľu budem na pretekoch, aby som podporil mojich spolujazdcov."    
ciara-do-tabulky
Štvrtok 23. júla, večer:  Jakob Fuglsang mal pred vrcholom Col du Glandom pád a až neskôr sa zistilo, že ho zapríčinila motorka, ktorá ho zrazila na zem. Vodič motocykla na podujatí skončil, ale to Fuglsangovi nevráti stratené body na stúpaní HC kategórie. Dánsky jazdec nie je vážne zranený, odniesol si to len jeho lakeť. "Jednoducho ma poslala na zem motorka. Nachádzal som sa na čele skupiny, s Bardetom sme išli zrýchliť, ale zozadu prišla predo mňa motorka, ktorá ma zachytila za riadidlá a spadol som. Celý deň som sa zameriaval na to, že na tomto kopci zaútočím, aby som získal body do vrchárskej súťaže. Ten chlap môže byť šťastný, že nie je teraz v mojej blízkosti."    
ciara-do-tabulky
Štvrtok 23. júla, večer:  Po osemnástej etape pracovníci UCI kontrolovali niektorým pretekárom bicykle a hľadali skryté motory, ktoré by mohli zvýšiť výkon cyklistu. Podobné kontroly sa udiali aj na Gire, na francúzskej Grand Tour to takisto nebola prvá prehliadka. Po skončení etapy si komisári vybrali Bardeta, Frooma, Quintanu, Rodrígueza, Rollanda a túto procedúru podstúpil aj Peter Sagan. Neboli zverejnené informácie, že by niektorí z týchto jazdcov mal nainštalovaný skrytý motor.      
ciara-do-tabulky
Štvrtok 23. júla, dopoludnia:  Andrew Talansky sa včera konečne dostal do úniku a bol pripravený bojovať o etapový triumf. Nakoniec skončil na druhom mieste a výrazne sa posunul v klasifikácii, ale jeho hlavným cieľom naďalej zostáva víťazstvo v etape. "Do úniku som sa dostal prvýkrát a myslel som, že mám dobrú šancu. Keď som sa pozeral na ostatných jazdcov a vedel som, ako sa cítim v treťom týždni, bol som si istý, že som v brejku najlepším vrchárom. To sa nakoniec aj ukázalo, len Geschke získal veľa času pred cieľovým kopcom. Išiel veľmi dobre v zjazde, preto som sa spoliehal, že mu tesne pred cieľom dôjdu sily. Je to sklamanie, ale budem to skúšať ďalej. Je príjemné, že som sa priblížil k top 10, ale mojou hlavnou prioritou zostáva etapový triumf."   
ciara-do-tabulky
Streda 22. júla, večer: Aktuálny majster sveta Michal Kwiatkowski sa na Tour prezentoval niekoľkými kvalitnými výkonmi, i keď určite nejazdil vo vrcholnej forme. Sedemnásty deň sa mu nakoniec stal osudným a jeho účasť na pretekoch zastavilo niekoľko problémov počas tejto etapy. "Som smutný, že som musel opustiť takéto špeciálne preteky. Dnes som sa chcel dostať do úniku. Niekoľkokrát som vyskočil do vedúcej skupiny, ale potom som sa cítil úplne prázdny. Z balíka som vypadol na prvom stúpaní, ale myslel som si, že sa to postupne zlepší. Ale po rýchlostnej prémii som mal stále prázdnu nádrž, preto som sa rozhodol zastaviť. Bolo to veľmi ťažké. Najmä keď jazdím v drese majstra sveta."      
ciara-do-tabulky
Streda 22. júla, večer: Thibaut Pinot síce vypadol z bojov o celkovú klasifikáciu, ale napriek tomu predvádza sympatické výkony, ktoré chce zakončiť víťaznou etapou. Dnes mal k tomu blízko, no všetko zmaril pád v zjazde po predposlednom kopci. "Keď sa nedarí, tak sa nedarí. V zjazde som mal nejaký blok, neviem prečo som spadol. Je to škoda. Ale budem to ďalej skúšať. Až do soboty, mám dobré nohy. Takéto ročníky sa niekedy prihodia. V tom minulom išlo všetko perfektne, teraz nie. Zostávajú mi ešte tri možnosti, nechcem prísť do Paríža s výčitkami. Verím, že mi to v nasledujúcich dňoch vyjde."      
ciara-do-tabulky
Streda 22. júla, dopoludnia:  Alejandro Valverde bude v najbližšom týždni plniť tímové úlohy pre svojho kolumbijského kolegu, a práve skúsený španielsky matador by mal byť jazýčkom na váhach v boji o žltý dres. "Naďalej platí moja pozícia, v ktorej som prišiel na Tour. Skončiť na druhom a treťom mieste v GC by bolo pre nás fenomenálne, ale ja a celý tím dáme všetko do toho, aby sme zabojovali o celkové víťazstvo. Pre mňa je evidentné, že Nairo je neuveriteľne silný a pripravený zvíťaziť. Čo sme spolu jazdili v tejto sezóne, vždy bol dobrý, ale teraz má špeciálnu motiváciu, aby v treťom týždni na Tour dosiahol veľké veci a získal späť stratený čas. Bude to ťažké, pretože Froome neukázal slabosť, ani v zjazdoch, je silný a predviedol, že dokáže zvládať tlak. Ale viem, že Nairo je pripravený a budeme útočiť všade tam, kde to bude možné." 
ciara-do-tabulky
Utorok 21. júla, večer: Nairo Quintana je pripravený v alpských etapách popreháňať Frooma, pri tom sa môže oprieť o dobrú formu a kvalitných spolujazdcov. "Druhé miesto nebude pre mňa neúspechom, ale obrovskou poctou, no my sme pripravení urobiť všetko pre to, aby sme zvíťazili. Veľmi ma mrzí, že som stratil v druhej etape toľko času, čo nebolo spôsobené zlou výkonnosťou. Je pravda, že na prvom horskom dojazde bol Froome lepší, ale ja som bol zase rýchlejší ako ostatní. Dôležitá bude taktika a ja verím celému nášmu tímu. Páči sa mi Alpe d’Huez, kde som trénoval a už aj pretekal, je to pre mňa špeciálny kopec."
ciara-do-tabulky
Utorok 21. júla, večer:  Alberto Contador sľubuje pred záverečným týždňom to, v čom je najlepší. Ataky. Ešte nezabalil bitku o celkové víťazstvo, ale vie, že to bude náročné. "Môj cieľ získať double je teraz veľmi ťažké. Stále si však myslím, že je to možné. Giro bolo veľmi náročné hneď od začiatku kvôli Astane. Prišiel som na Tour a proti mne sa postavili silní súperi, preto obidve tieto okolnosti ma postavili pred ťažkú úlohu. Od zajtra chcem využiť každú príležitosť. Mojím cieľom bolo len víťazstvo, ale viem, že niektorí jazdci, zvlášť jeden z nich, sú veľmi silní. V tejto chvíli nie som spokojný len z miestom na pódiu, ale po Gire sa na to pozerám iným pohľadom. Budem sledovať, ako je pelotón unavený a ako sa cítia moje nohy, podľa toho sa zariadim. V prichádzajúcich etapách sa môže hocikedy stať čokoľvek."    
ciara-do-tabulky
Utorok 21. júla, popoludní:  Tejay van Garderen zostáva pred záverečnými etapami sebavedomý a veľmi rád by si udržal miesto medzi tromi najlepšími. "Hovorí sa, že na Tour nie je ani jeden deň ľahký, čo sa potvrdilo, pretože po ťažkom prvom týždni prišiel ešte náročnejší. Ja sa každý deň zotavujem dobre, aj tím je naďalej silný, preto verím, že nám to vydrží až do Paríža. Vždy je tu možnosť, že Froome zakopne, ale zatiaľ neukazuje žiadne známky slabosti. Musím sa pozerať na Quintanu, ale musím si dať pozor aj na Valverdeho a Contadora. Títo dvaja budú chcieť využiť moje zaváhanie, ale stále som pred nimi, takže útočiť musia oni. Ja som sebavedomý, že pódium udržím. Ale tretí týždeň je vždy nepredvídateľný. Na Dauphiné sme videli, že etapa na Pra Loup je selektívna, no najťažšia je tá, ktorá finišuje na La Toussuire. Sú tam štyri kopce, prekonáme 5000 výškových metrov, čo je veľmi veľa."     
ciara-do-tabulky
Utorok 21. júla, popoludní:  Chris Froome počas voľného dňa potvrdil, že sa nachádza v pohode a pred záverečným týždňom naďalej silný, čo potvrdil aj tým, že sa venoval len pretekom a nezaoberal sa nepríjemným záležitosťami okolo dopingu. "Nachádzam sa na vysnívanej pozícii. Štyri etapy nás delia od Paríža a ja mám žltý dres, pred súpermi pekný náskok a okolo seba kvalitný tím. Na kopcoch sme videli, že Quintana má nohy, aby útočil, ostatní chlapci sa zdajú byť neistí, preto môžu atakovať inde ako na stúpaniach. La Toussuire môže byť extrémne selektívny a verím, že na Alpe d’Huez to bude lepšie, ako naposledy. Keď mám porovnať svoje pocity s tým, ako som bol na tom pred dvomi rokmi pre záverečným týždňom, tak sa cítim oveľa silnejší. Vtedy to bolo pre mňa náročné, teraz sa teším z toho, na akej som úrovni. Určite neslabnem."   
ciara-do-tabulky
Utorok 21. júla, dopoludnia:  Orica-GreenEdge vstupuje do alpského týždňa zameraná na Adama a Simona Yatesa, ktorí dostanú v horských etapách voľnú ruku. Podľa športového riaditeľa Matta White chcú obidvaja jazdiť aktívne a pokúsiť sa vyhrať etapu, nezabudol však pripomenúť, že to nebude jednoduché, pretože sa blížime ku koncu náročných pretekov. "Už nebojujú o celkovú klasifikáciu, môžu si ísť pre etapový triumf. Len sa musia dostať do správneho úniku. Avšak, prichádzame s nimi do neprebádanej oblasti, ktorou je únava v treťom týždni GT. Na Tour je to úplne iný level. Nachádzajú sa v dobrej forme, ale s takýmito mladými jazdcami sa môže všetko zmeniť v treťom týždni. Ale chcú vyhrať etapu." 
ciara-do-tabulky
Pondelok 20. júla, večer: Jediným pretekárom, ktorý dokázal zaútočiť v skupine favoritov, bol Vincenzo Nibali. Taliansky jazdec získal v cieli nejaké sekundy k dobru, ale napriek zlepšenú výkonu mal obavy ohľadom svojho zdravotného stavu. "Na trati som trpel a zdá sa, že ma naďalej prenasleduje smola, pretože začínam byť prechladnutý. Stále chcem niečo dokázať, preto som zaútočil. Nepodarilo sa mi získať veľa času, ale išlo to dobre, môžem byť so sebou spokojný. Mojím cieľom je, aby som vyhral etapu pre všetkých ľudí, ktorí stoja pri mne naďalej stoja."    
ciara-do-tabulky
Pondelok 20. júla, večer: Líder pretekov Chris Frome zvládol zradnú etapu za pomoci spolujazdcov, mrzela ho však strata Petra Kennaugha a pád Gerainta Thomasa. "Nikdy nie je príjemné počuť, že jeden z vašich kolegov spadol, najmä keď ide o jazdca, ktorý sa o vás od začiatku pretekov perfektne stará. Nešťastným je aj odstúpenie Petra Kennaugha, ktorý prežil niekoľko ťažkých dní. Vedeli sme, že na konci sa bude útočiť. Atakovali Contador, Valverde a Nibali, ale taliansky jazdec nám nerobil starosti, pretože má veľkú stratu. Očakávam, že teraz budú na nás útočiť úplne všade, ale ja som pripravený, aby sme to udržali až do Paríža. Všetci sme už fyzicky a psychicky unavení, voľný deň padne určite vhod." 
ciara-do-tabulky
Pondelok 20. júla, večer: Geraint Thomas je v poriadku po hrozivom páde v zjazde z Col de Manse. "Som v poriadku, síce otrasený, ale bude to dobré. Je to frustrujúce. Na stúpaní som sa snažil dať do toho všetko. Nechápem tých ľudí, ktorí v klesaní idú neopatrne. Neviem to pochopiť." Jazdca tímu Sky poslal na zem Warren Barguil. Francúzsky jazdec sa mu ospravedlnil a povedal, že ešte predtým ho ťukol van Garderen a on potom stratil kontrolu nad bicyklom.     
ciara-do-tabulky
Pondelok 20. júla, dopoludnia: Alejandro Valverde je dostatočne skúseným jazdcom, aby nepodcenil šestnástu etapu, ktorá vyvrcholí stúpaním druhej kategórie a technickým zjazdom.  Podľa španielskeho cyklistu sa môžeme tešiť na peknú drámu. "Čo nás čaká na konci etapy? Určite tam bude dostatok útokov, ktoré môžu vytvoriť nejaké rozdiely. Nemôžem povedať, či ohňostroj spustíme my, alebo nie, no nemám žiadne pochybnosti, že na trati sa udeje niečo veľmi zaujímavé."
ciara-do-tabulky
Pondelok 20. júla, dopoludnia: Športový riaditeľ Tinkoff-Saxo Sean Yates nebude súčasťou šestnástej etapy, pretože od vedenia pretekov dostal jednodňový dištanc. Príčinou bol incident, ktorý sa odohral 40 kilometrov pred cieľom, keď Peter Sagan menil bicykel. K slovenskému jazdcovi sa nemohlo dostať mechanické vozidlo, pretože ho blokovala motorka s televíznou kamerou a chvíľu trvalo, kým mohol Sagan dostať potrebnú pomoc. Po tomto incidente nahnevaný mechanik tímu hodil po kameramanovi fľašu s vodou, ze čo bol udelený trest pre športového riaditeľa Seana Yatesa, ktorý šoféroval tímový automobil. Yates sa na svoju pozíciu môže vrátiť v sedemnástej etape.     
ciara-do-tabulky
Nedeľa 19. júla, dopoludnia: Eduardo Sepulveda bol vylúčený z pretekov po tom, čo sa odviezol v tímovom aute konkurencie. Argentínsky jazdec sa nachádzal na devätnástom mieste v GC a 23 kilometrov pred cieľom sa mu roztrhla reťaz. Jeho mechanické vozidlo sa v tom momente nenachádzalo v blízkosti, preto spanikáril a nastúpil do vozidla celku Ag2r a chvíľu sa v ňom odviezol, aby sa dostal k svojim mechanikom. Sepulveda prežíval na Tour svoju premiéru, po tomto neobvyklom počine ju však nedokončí, bolo to učebnicové porušenie pravidiel. Po etape si sypal popol na hlavu a ospravedlňoval sa tímu Bretagne-Séché, sponzorom a fanúšikom.    
ciara-do-tabulky
Sobota 18. júla, dopoludnia: Vo včerajšej etape sa po zraneniach dostal do hry Michael Matthews, ktorý sa konečne cítil na to, aby na konci zabojoval. Aj keď sa mu nepodarilo presadiť, pre austrálskeho jazdca je to dobré znamenie. "Moje problémy som definitívne hodil za hlavu . Na konci som mal dobrú pozíciu, tím mi veľmi pomohol, ale nemal som potrebné nohy. Vedel som, že musím ísť za Avermaetom, ale nebol som toho schopný. Je to ťažké, keď to chcete urobiť, ale vaše rebrá a pľúca sa nemôžu tak namáhať, ako by ste potrebovali. Trinásta etapa bola na Tour mojím cieľom, teraz si musíme sadnúť a nájsť pre mňa ďalšie ciele."
ciara-do-tabulky
Sobota 18. júla, ráno: Jean-Christophe Peraud sa nemôže "sťažovať" na nudné preteky. Nielenže nedokáže predvádzať svoje najlepšie výkony, v trinástej etape ho postihol ťažký pád, po ktorom našťastie nemá nič zlomené a pre túto chvíľu zostáva na podujatí. "Tesne predtým, ako som spadol, som sa obzeral za seba, čo je hlúpe. Chcel som zistiť, kde je Alexis Vuillermoz, aby som jemu a ostatným kolegom doniesol fľaše z vodou. Len som chcel byť užitočný pre tím, pretože sa necítim v potrebnej kondícii. Po tomto páde je to pre mňa ešte horšie. Moje telo ma bolí, ale som pripravený na ďalšiu etapu." Bude to mať v nej ťažké, pretože tímový lekár povedal, že Peraud má mnoho rán na horných končatinách, nôh a ľavom boku, niektoré z nich sú celkom hlboké. Ale najväčšie starosti mu robí malíček, ktorý ho veľmi bolí a na ktorom nezostala žiadna koža.     
ciara-do-tabulky
Piatok 17. júla, večer: Premiérovú Tour de France má za sebou Alex Dowsett. Jazdec Movistaru nepríjemne spadol vo štvrtej etape a so zraneným pravým lakťom pokračoval v pretekoch, aby tímu čo najviac pomohol v tímovej časovke. Pyrenejské teplo v kombinácii so zraneniami z pádu mu však spôsobilo vysoké horúčky aj žalúdočné problémy a to bola pre časovkárskeho špecialistu, ktorý dostal prednosť pred Rojasom či Gadretom, konečná. V 12. etape dve hodiny bojoval s bolesťami pred zberákom a napokon musel vzdať.
ciara-do-tabulky
Piatok 17. júla, dopoludnia: Vincenzo Nibali sa včera udržal v skupine favoritov, ale na pretekára takého kalibru to bola len slabá útecha po predchádzajúcich sklamaniach. "Bolo to tvrdé tempo, ale mal som lepšie pocity, ako v predošlých etapách. No išiel som skôr hlavou, ako nohami. Keď som zaútočil, myslel som si, že ma ostatní nechajú odísť, ale nestalo sa tak. Potom začali atakovať Valverde a Quintana, aby zistili reakcie svojich konkurentov." Nibali sa vyjadril aj na adresu svojho šéfa Alexandra Vinokurova, ktorý bol k nemu kritický a ktorý začína premýšľať o tom, že talianskeho pretekára pošle jazdiť na Vueltu. "Vinokurov mal také vyhlásenia len preto, aby ma motivoval, aby ma vyburcoval. Hovorili sme spolu o tom. Asi si myslel, že by som mal dávať do toho viac, ale aj ja som len človek. Každý máme dobré a zlé obdobia. Nesmieme zabúdať, že od roku 2010 som sa zakaždým dostal na pódium na Grand Tour."  
ciara-do-tabulky
Štvrtok 16. júla, večer: Skvelý úspech dosiahol 23-ročný juhoafrický pretekár Louis Meintjes, ktorý v ťažkej horskej etape obsadil piate miesto. Meintjes je talentovaný vrchár, ktorý dokázal skončiť piaty v Trentine a šiesty v Ománe, a jeho dnešný výkon ešte umocňuje fakt, že pred záverečným kopcom v zjazde spadol a podľa športového riaditeľa tímu MTN-Qhubeka Jensa Zemkeho mal roztrhnutý dres, krvácal a niekoľko odrenín. Samotný pretekár sa v cieli vyjadril: "Veľmi som sa chcel dostať do úniku, mali sme to v pláne. V tomto smere mi veľmi pomohol Edvald Boasson Hagen. Celý deň v úniku sme išli veľmi rýchlo. Bohužiaľ, ja som v mokrom zjazde trošku riskoval, spadol som, ale rýchlo som sa dokázal vrátiť do našej skupiny. Na cieľovom kopci som jednoducho nemal nohy, aby som zostal s najlepšími."         
ciara-do-tabulky
Štvrtok 16. júla, dopoludnia:  Romain Bardet nemôže byť so svojim výkonmi spokojný. Už počas prvého týždňa zaknihoval významnú stratu, v Pyrenejách ho zase ničí veľké teplo. Vo včerajšej etape sa neustále ovlažoval ľadovým zábalom a  vedenie tímu povedalo, že talentovaný pretekár dokonca dostal úpal. "Prežil som dva hrozné dni sa sebou, je to veľmi demoralizujúce. Chcem podať svoj najlepší výkon, ale nemám fyzickú kapacitu. Teplo mi robí veľké problémy a mal som aj menšie žalúdočné ťažkosti, ale ani to nedokáže vysvetliť moje zlé výkony. Tour ešte nekončí. To je dôvod, prečo zostávam na pretekoch, aby som sa predstavil v lepšom svetle. Je to pre mňa frustrujúce, pretože som dlho trénoval, aby som sa zaradil medzi najlepších jazdcov týchto pretekov."    
ciara-do-tabulky
Streda 15. júla, večer: Smutné preteky má za sebou Rui Costa. Portugalský jazdec utrpel nepríjemný pád už v tretej etape, ale aj tak pokračoval na podujatí. Ale kombinácia nevyliečených zranení, veľkých teplôt a vysokých hôr ho nakoniec prinútili odstúpiť. "Dlho som pracoval, aby som bol pripravený na Tour de France, preto som smutný, že preteky nedokončím. Od môjho pádu som pociťoval bolesti v ľavej nohe a na chrbte, preto som nemohol jazdiť tak, ako chcem. Keď sa moja zdravotná situácia mierne zlepšila, už som nemohol byť konkurencieschopný. Moju výkonnosť zhoršili aj vysoká intenzita etáp a veľké teplo. Chcem sa ospravedlniť tímu, fanúšikom a sponzorom, že som nemohol naplniť ciele, ktoré som si predsavzal."       
ciara-do-tabulky
Streda 15. júla, večer: Z pretekov musel odstúpiť líder tímu Bora-Argon18 Dominik Nerz. 25-ročného nemeckého jazdca zradili žalúdočné problémy, ktoré mu zabránili bojovať o miesto v najlepšej dvadsiatke. "Kvôli žalúdočným problémom som takmer celú noc nespal, som zničený. Nemám žiadnu energiu a potrebujem zistiť, čo sa stalo. Veľmi ma bolí, že musím opustiť spolujazdcov. Vždy stáli pri mne a neuveriteľne ma podporovali. Je to tá najhoršia vec, ktorá sa pretekárovi môže stať."       
ciara-do-tabulky
Streda 15. júla, dopoludnia: Včerajší výkon Vincenza Nibaliho nenechal chladným ani Alexandra Vinokurova. Šéf tímu Astana bol nekompromisný pred začiatkom jedenástej etapy a povedal, že vedúcu úlohu prevezme Jakob Fuglsang. "Včera to bola katastrofa. Nibali nedokázal udržať krok ani s Fuglsangom. Jakobovi sme preto dali povolenie, aby sa sústredil na celkovú klasifikáciu. Vincenzo sa potrebuje dať dokopy, lebo v jeho hlave sa niečo zlomilo. Videli sme, že Fuglsang má dobrú formu, tak prečo to neskúsiť s ním? Budeme sa snažiť, aby dosiahol čo najlepší výsledok." Dánsky jazdec sa nachádza na priebežnej trinástej priečke s mankom 8:41, Nibali momentálne stráca 6:57. 
ciara-do-tabulky
Streda 15. júla, dopoludnia: Po včerajšej etape bol Pierrick Fedrigo rozčarovaný z toho, že nedostal cenu pre najbojovnejšieho pretekára. Na začiatku etapy najskôr vyrazil do samostatného úniku, potom sa na cieľovom kopci udržal vpredu najdlhšie, ale cenu aj tak získal jeho spolubojovník Kenneth Vanbilsen. "Nebolo mojím cieľom získať toto ocenenie, chcel som vyhrať etapu. Ale mám problém pochopiť, prečo som ju nedostal. Pred etapou novinári vyzývali francúzskych jazdcov do útoku a sú to práve oni, kto udeľujú túto cenu. A nakoniec ju dali Vanbilsenovi. Nemám proti nemu nič, ale je to nedostatok rešpektu pre mňa a pre verejnosť počas takéhoto dňa."      
ciara-do-tabulky
Utorok 14. júla, večer: Smoliarom desiatej etapy bol Warren Barguil, ktorý spadol v občerstvovacej zóne. Francúzsky cyklista povedal, že niektorý jazdec vyhodil nonšalantne do stredu balíka svoj bidón, ktorý skončil pod jeho predným kolesom, a on spadol. Bolestivo si narazil bedro a koleno, ale aj tak sa mu podarilo finišovať na pätnástom mieste. Na cieľom stúpaní sa cítil celkom dobre, preto je spokojný.    
ciara-do-tabulky
Utorok 14. júla, večer: Ivan Basso podstúpi v stredu v Miláne operáciu rakoviny semenníkov a zdá sa, že skoré diagnostikovanie ochorenia mu dovoľuje zostávať pokojným. "V stredu podstúpim operáciu, cítim sa dobre, bude to veľký deň. Profesor, ktorý ma bude operovať, je optimistický, a ja verím, že to tak aj zostane. Podporu mi vyjadril celý cyklistický svet. Pretekáme proti sebe, ale v ťažkých časoch sme jednotní. Môžem len každému poďakovať za podporu a zostať optimistický, že všetko dobre dopadne."  
ciara-do-tabulky
Utorok 14. júla, popoludní:  Šéf tímu Sky Dave Brailsford bol počas včerajšieho dňa nahnevaný, pretože niekto sa nabúral do tréningových dát tímu a ukradol súbory týkajúce sa Chrisa Frooma. Na niekoľko hodín sa objavili na internete presné informácie ohľadom jeho výkonu na Mont Ventoux z roku 2013. Boli zverejnené údaje o jeho wattovom výkone, tepovej frekvencii, rýchlosti a kadencii, ale neskôr boli odstránené. Brailsforda tvrdí, že je to neetický prístup, voči ktorému zvažujú právnu ochranu. Tento incident mal podľa neho za cieľ zdiskreditovať Froomove výkony a rozvíriť okolo neho dopingovú hladinu. Samotný jazdec je preto počas prebiehajúcich pretekov pripravený na nepríjemné otázky ohľadom jeho aktuálnych výkonov. Všetci zainteresovaný razantne odmietajú akékoľvek dopingové podozrenia.         
ciara-do-tabulky
Utorok 14. júla, dopoludnia: Tejay van Garderen prežil prvý voľný deň v dobrej nálade, ale pred cestou do kopcov bol ostražitý, a vedel, aká je jeho pozícia: "Pred pretekmi všetci hovorili o "výnimočnej štvorke", ale Backstreet Boys majú päť členov, preto sa mi zdali trochu neúplní. Všetci moji hlavní súperi vyhrali Grand Tour, preto je normálne, že na mňa nebola zameraná rovnaká pozornosť. Podľa mňa teraz jazdíme podobným spôsobom, ako v roku 2011 s Cadelom Evansom. Aj vtedy sme boli silní v prvom týždni. Nemyslím si, že na kopcoch dokážem odtrhnúť Quintanu či Contadora, mojou devízou bude konzistencia. V tomto smere som realista. V Pyrenejách musím označiť správnych ľudí, ktorí sú dôležití, a využiť príležitosť, ak sa naskytne. Ale pravdepodobne tu budeme jazdiť konzervatívne a šetriť sa na Alpy, kde sa rozhodne."             
ciara-do-tabulky
Utorok 14. júla, dopoludnia: Nairo Quintana prežil prvý týždeň v poriadku, hoci aj na jeho konte svieti výrazná strata od druhej etapy. Podľa kolumbijského jazdca však kopce môžu všetko zmeniť: "Naša zostava sa cíti dobre, sme plní sily, hoci sme mali niekoľko pádov. To sme nakoniec ukázali aj v tímovej časovke. Myslím si, že spolu s nimi a Alejandrom Valverdem máme v Pyrenejách dobrú príležitosť, aby sme veci otočili v náš prospech. Doteraz boli v programe len krátke kopce, ktoré nepovedali nič o tom, ako to bude vyzerať v skutočných horách. Myslím si, že každý deň v kopcoch môže byť rozhodujúci."   
ciara-do-tabulky
Pondelok 13. júla, večer:  Aj Vincenzo Nibali vo voľnom dni poskytol svoj pohľad na uplynulé dni a to, čo plánuje v najbližších etapách: "Cítim sa dobre, ale žiadne dva roky nie sú rovnaké. Môžem urobiť jedine to, že zostanem uvoľnený a sústredený. Druhá etapa bola pre mňa najťažšia, kde som musel prijať fakt, že som stratil veľa času. Ale na Tour to musíte brať deň za dňom a neustále bojovať. Tiež je pravda, že doteraz sme nevideli poriadne hory, za chvíľu sa dozvieme viac. Ja osobne chcem vidieť skutočného Nibaliho. Viac, ako čokoľvek iné, potrebujem pre seba získať nejaké odpovede. Ešte som sa necítil tak dobre, ako pred rokom, dúfam, že od utorka to platiť nebude. Či budem útočiť?  Keď sa naskytne šanca, tak určite."   
ciara-do-tabulky
Pondelok 13. júla, popoludní: Ivan Basso opúšťa Tour de France. Počas voľného dňa prišiel taliansky pretekár medzi novinárov a povedal, že mu diagnostikovali rakovinu semenníkov a na pretekoch okamžite skončil. V piatej etape mal menší pád, po ktorom niekoľko dní pociťoval bolesti semenníkov a po dnešnom vyšetrení sa ukázalo, že má rakovinu. Celý tím Tinkoff-Saxo mu okamžite vyjadril podporu. Športový riaditeľ Steven de Jongh bol touto správou zasiahnutý a na tlačovke povedal, že dnes nie je vhodný deň hovoriť o pretekoch alebo najbližších etapách, Alberto Contador je pripravený pre neho vybojovať žltý dres.         
ciara-do-tabulky
Pondelok 13. júla, popoludní: Chris Froome bol na tlačovej konferencii počas voľného dňa mimoriadne spokojný s tým, ako sa podujatie zatiaľ vyvíja: "Na začiatku pretekov som mal stále v hlave obrázky z minulého roka, takže pre mňa bolo dôležité, aby som nestratil množstvo času. Mne sa naopak podarilo získať dôležitý čas na súperov, preto je to vysnívaný štart. Nemohol som byť v lepšej pozícii. Ale som v inej pozícii, ako pred dvomi rokmi. Vtedy som vyhral takmer každé preteky, ale na konci Tour som už bol unavený. Teraz sa cítim sviežejší, psychicky uvoľnený a mám pocit, že som každý deň silnejší. Nemyslím si, že je všetko rozhodnuté, ale ak ste jeden z favoritov na celkový triumf a každý deň strácate nejaký čas,  musí to mať negatívny vplyv na váš tím a morálka nemôže byť dobrá. Prichádzame do samého srdca pretekov a na rade sú ostatné tímy, aby začali vyvíjať tlak."    
ciara-do-tabulky
Pondelok 13. júla, dopoludnia: Richie Porte priznal, že po sezóne opúšťa tím Sky, ale meno nového zamestnávateľa neprezradil. Austrálsky jazdec sa rozhodol pre zmenu celku, pretože prichádza do najlepších rokov svojej kariéry, ktoré chce stráviť ako plnohodnotný líder tímu. "Chcem vziať svoje príležitosti do vlastných rúk. Vyhral som síce Paríž-Nice, Katalánsko, dostal som šancu na Gire, ktorú sa mi nepodarilo využiť, ale počas najbližších rokov budem v najlepšom veku, takže potrebujem odísť z tímu Sky a stať sa kapitánom. Ale ešte predtým chcem pomôcť môjmu kamarátovi Chrisovi Froomovi k čo najlepšiemu výsledku."
ciara-do-tabulky
Pondelok 13. júla, dopoludnia: Joaquim Rodríguez vedel, že v úvodných etapách môže stratiť nejaký čas, ale konečný rezultát prekvapil aj jeho. Má však dobrú formu a je dostatočne skúsený, aby si s tým dokázal poradiť: "Naša bilancia je momentálne negatívna. V časovke sme veľa trpeli, pretože sme prežili náročný prvý týždeň, preto je konečná strata po prvom bloku pretekania značná. Nečakali sme to ani v najhorších snoch. Ja sa napriek tomu cítim dobre, vyhral som etapu, ale teraz nemôžem zbesilo nabehnúť do kopcov, pretože Tour je veľmi ťažká a po skúsenostiach z roku 2013 viem, že naše ciele sa dajú získať aj v záverečných dňoch pretekov."   
ciara-do-tabulky
Nedeľa 12. júla, večer: V tímovej časovke skončila na poslednom mieste Orica-GreenEdge, ktorá za víťazom zaostala päť minút, a na trati evidentne šetrila sily, aby sa mohla v nasledujúcich dňoch sústrediť na etapový triumf. Jedným z kandidátov na tento úspech bude aj Simon Yates: "Dnes to bol pre nás jednoduchý deň. Naším cieľom bolo, aby sme išli na 75 percent a trošku si odpočinuli pred horskými etapami, ktoré budú všetky ťažké. A tam sa pokúsime o čiastkový úspech."     
ciara-do-tabulky
Nedeľa 12. júla, popoludní: Thibaut Pinot stratil veľa času v úvodných dňoch a situáciu mu nezľahčil ani zápal priedušiek ktorý utrpel v upršanej piatej etape. Počas tohto dňa mal navyše niekoľko pádov a odvtedy ho bolí koleno. "Ani včera som sa necítil dobre a viem, že sa to nemôže zlepšiť cez jednu noc. Od piatej etapy mám problémy s prieduškami a odvtedy ma navyše bolí koleno, musím jazdiť cez bolesť. Tieto veci mi bránia, aby som jazdil na sto percent."
ciara-do-tabulky
Nedeľa 12. júla, dopoludnia: Športový riaditeľ celku Tinkoff-Saxo Steven de Jongh povedal, že na tímovú časovku mysleli počas všetkých úvodných dní, preto je spokojný, že na štarte deviatej etapy sa predstaví tím v kompletnom zložení: "Vo včerajšej etape sme mysleli na TTT, ale mali sme ju v hlavách aj v ostatných etapách, pretože sme chceli ušetriť čo najviac energie. Sme radi, že sa na trati predstavíme v plnom počte a máme dobrú zostavu pre túto výzvu. Štartuje tu veľa silných tímov, uvidíme, ako sa to nakoniec skončí."   
ciara-do-tabulky
Nedeľa 12. júla, dopoludnia: Orica-Green Edge má pred sebou ťažký deň, keď musí zvládnuť tímovú časovku v šiestich mužoch. Austrálska zostava vyhrala TTT na Tour pred dvomi rokmi, športový riaditeľ Matt White vie, že je to teraz nemožné: "So šiestimi mužmi na palube, z ktorých je jeden zranený, bude veľmi ťažké súperiť proti kompletným tímom. Sme dobrí v časovke, budeme bojovať, ale medzi favoritov by som nás určite neradil. Boli to agresívne preteky, ktoré sú stále len na začiatku. Naša morálka je dobrá, ale nie sme taký veselí, ako pred niekoľkými dňami. Ale to nie sú ani ostatné celky, ktoré majú tiež zranených cyklistov."      
ciara-do-tabulky
Sobota 11. júla, večer: Thibaut Pinot stratil v ôsmej etape ďalšie sekundy, v cieli bol však s týmto výkonom spokojný. Jeho pozornosť je totiž zameraná už len na Pyreneje, zmienku si nezaslúži ani TTT. "Dnes som nemohol ísť lepšie, bol to finiš pre výbušných jazdcov. Alexisove víťazstvo ukázalo, že je to jeden z najväčších puncheurov tejto francúzskej generácie. Teraz mám pred sebou dva dni na zotavenie, aby som bol lepší v Pyrenejách."    
ciara-do-tabulky
Sobota 11. júla, dopoludnia: Tréner francúzskeho celku FDJ Julien Pinot kritizoval okrem iného aj médiá, že nemajú k cyklistike rovnaký prístup ako k iným športom. Nahnevalo ho, že francúzsky tenista Richard Gasquet normálne zverejnil v novinách, že pred semifinále vo Wimbledone použil injekciu kortikoidov. A medzitým jeho brat Thibaut bol vybraný na náhodnú dopingovú kontrolu o jedenástej večer. Julien Pinot pripomenul, aký veľký rozruch vyvolalo v médiách v minulom roku, keď Chris Froome využil na liečbu bronchitídy práve kortikoidy. Podobné zdravotné komplikácie museli nedávno riešiť aj s Pinotom a aby sa vyhli akýmkoľvek problémom, liečili ho prostredníctvom rastlín.                  
ciara-do-tabulky
Sobota 11.júla, dopoludnia: Tím Sky síce nemôže používať diskutované obytné karavany pre svojich jazdcov, ale ich úloha na Tour sa neskončila. Športový riaditeľ celku Servais Knaven povedal, že ich majú naďalej pri sebe. Je pre nich výhodné, že majú stále k dispozícii priestory pre spoločné posedenia, kde môžu raňajkovať, preberať veci pred etapou a večerať. Okrem toho v nich môžu prespávať zamestnanci tímu, takže pre samotných jazdcov sa v hoteli uvoľní niekoľko izieb, kde si môžu užívať aj jednolôžkové ubytovanie.     
ciara-do-tabulky
Piatok 10. júla, večer: Domáci šprintér Arnaud Démare sa na Tour zatiaľ trápi. Ešte sa nedostal do Top 5 a pri šprintérskych dojazdoch sa hnevá aj na prítomnosť vrchárov. "Snažíme sa vždy dostať dopredu, ale pletú sa tam jazdci na celkové poradie. Froome dnes bojoval o pozíciu ešte dva kilometre pred cieľom. Nerozumiem prečo. Jazdci na GC jazdia úplne vpredu, lebo sa boja, ale nás tam iba obťažujú, a tak zabíjajú šprinty."
ciara-do-tabulky
Piatok 10. júla, večer: Tom Dumoulin nemusí ísť na operáciu. Holandský jazdec si v hromadnom páde v tretej etape vykĺbil rameno, čím si zlomil hlavicu ramennej kosti. Toto zranenie sa bude liečiť dlhšie ako klasické vykĺbenie a doba jeho liečenia je stanovená na šesť týždňov. Tím Giant-Alpecin nechce jeho návrat na preteky uponáhľať.     
ciara-do-tabulky
Piatok 10. júla, večer: Taliansky cyklista Luca Paolini na Tour de France skončil! Medzinárodná cyklistická únia informovala, že jazdec tímu Kaťuša mal po štvrtej etape pozitívny nález na kokaín. Paolini môže požiadať o analýzu B-vzorky, ale v pretekoch pokračovať nemôže.    
ciara-do-tabulky
Piatok 10. júla, popoludní: V siedmej etape mal Alberto Contador pád ešte pred oficiálnym štartom pretekov, ale nič vážne sa mu nestalo, len sa vystrašil. "Bola to malá nehoda. Predo mnou padlo päť či šesť jazdcov, my sme sa práve rozprávali, nemohol som sa tomu vyhnúť. Našťastie, nič sa mi nestalo, ale bol som trošku vyľakaný. Musíte byť vždy opatrný." 
ciara-do-tabulky
Piatok 10. júla, popoludní: Chris Froome pred siedmou etapou povedal, že nemal záujem postaviť sa na štart v žltom drese: "Z úcty k Tonymu Martinovi by som si dres v žiadnom prípade neobliekol. To nie je spôsob, ako sa k nemu dostať, keď ťažíte z nešťastia niekoho iného. Bol som druhý v celkovom poradí, ale ani tak nebola šanca, že si ho dnes oblečiem."
ciara-do-tabulky
Piatok 10. júla, dopoludnia: Chris Froome si v siedmej etape neoblečie žltý dres, táto pozícia zostane počas dnešného dňa neobsadená. Jeden z riaditeľov pretekov Thierry Gouvenou povedal, že Tony Martin dokončil včerajšiu etapu ako líder klasifikácie, a keďže na tú dnešnú nenastúpi, na trati nebude žiadny vodca. Pravidlá pretekov v tomto prípade nevyžadujú od druhého muža v poradí, ktorým je Froome, aby sa obliekol do žltého trička. Najskôr sa špekulovalo, že to bude rozhodnutie len britského cyklistu, či sa oblečie, alebo neoblečie do žltého, nakoniec to vyriešilo vedenie pretekov.
ciara-do-tabulky
Piatok 10. júla, dopoludnia: Tím FDJ stále verí, že Thibaut Pinot môže dosiahnuť dobrý výsledok v celkovej klasifikácii. Marc Madiot rozhodne neskladá zbrane: "Thibaut mal smolu, ale jeho Tour zďaleka nekončí. Museli sme ho vrátiť do hry po hektickom začiatku pretekov. Stále má dostatok príležitostí, aby sa ukázal v horách, takže budeme čakať a uvidíme, či budeme musieť meniť naše ciele. Ale teraz sa naďalej sústredí na GC."   
ciara-do-tabulky
Švrtok 9.júla, večer: Kvôli záverečnému pádu mali po etape horúce hlavy Vincenzo Nibali a Chris Froome, ktorí sa navzájom obviňovali, že kolíziu spôsobil ten druhý. V cieli nakoniec zistili, že vinníkom bol Tony Martin, preto britský jazdec zašiel do tímového autobusu Astany, aby sa dali veci do poriadku a obidvaja jazdci sa jeden druhému ospravedlnili. Prípadné nedorozumenie riešili medzi štyrmi očami aj David Brailsford a Guiseppe Martinelli.
ciara-do-tabulky
Štvrtok 9.júla, večer: Zlá predtucha sa naplnila a tím Etixx - Quick-Step oficiálne potvrdil, že Tony Martin si zlomil kľúčnu kosť. Nemecký jazdec na siedmu etapu nenastúpi a do žltého trička sa oblečie Chris Froome. Po nútenom odstúpení Fabiana Cancellaru je to druhý líder klasifikácie, ktorý odchádza z pretekov kvôli zraneniu. A na to si Tour de France v celej histórii nespomína.  
ciara-do-tabulky
Štvrtok 9. júla, popoludní: Davide Bramati, športový riaditeľ Etixx - Quick-Step, si odpykal jednodenný zákaz šoférovania tímového auta. Tento trest dostal za to, že víťazstvo Tonyho Martina oslavoval síce veľmi emotívne, ale bez bezpečnostného pásu. Bramatti dostal tiež pokutu 200 švajčiarskych frankov a video stiahli z internetu. "V zápale okamihu som urobil chybu. Poučil som sa a už sa to nestane," ospravedlnil sa Bramati.
ciara-do-tabulky
Štvrtok 9. júla, popoludní: Počas piatej etapy Tour de France sa stal nepríjemný incident. Jeden z jazdcov Astany odhodil bidon, ktorý nebol prázdny, a nechtiac zasiahol malé francúzske dievčatko priamo do hlavy. Dievčatko ošetrili v nemocnici a ranu jej zašili troma stehmi. Cyklisti vyhodia počas každej etapy stovky bidonov.
ciara-do-tabulky
Štvrtok 9. júla, dopoludnia: Športový riaditeľ Etixx - Quick-Step Brian Holm dáva včerajšie neuspokojivé tretie miesto Marka Cavendisha za vinu predchádzajúcej etape na dlažobných kockách, kde Mark Cavendish šiel naplno a včera mu preto chýbal dostatok síl. Práve André Greipel kocky vypustil a včera bol najsilnejší. Holm sa zároveň pozastavil aj pri Petrovi Saganovi, ktorého označil za fantastického cyklistu a tvrdí, že jeho víťazstvo skôr či neskôr určite príde. Nezáleží aký je terén a aké má úlohy, stále bojuje o víťazstvo a je druhý.
ciara-do-tabulky
Štvrtok 9. júla, ráno: Zatiaľ najlepším francúzskym jazdcom na pretekoch je prekvapujúco Warren Barguil. 23-ročný cyklista prežíva na podujatí debut, ale hektické prvé dni zvládol na výbornú, vždy finišoval vo vedúcej skupine. Barguil sem prišiel v prvom rade zbierať skúsenosti, ale keď si udrží svoju pozíciu pred príchodom do obľúbených kopcov, môže dosiahnuť pekný výsledok. "Beriem to jeden deň za druhým. Nemám žiadny stres, to je moja najväčšia sila. Užívam si to. Objavujem Tour de France, čo je paráda."     
ciara-do-tabulky
Streda 8. júla, večer: Po piatej etape manažér tímu Lotto-Soudal Marc Sergent začal premýšľať, či André Greipel sa nemá sústrediť aj na zisk zeleného trička. Nemecký jazdec na tento návrh reagoval slovami: "Zameriavame sa na etapové triumfy. Som na čele bodovacej klasifikácie, ale rozdiely nie sú veľké medzi mnou a Petrom Saganom. Som si istý, že v kopcovitých etapách získa viac bodov ako ja. Užívam si každý deň, mám zelený dres, nebudem ho dávať preč."    
ciara-do-tabulky
Streda 8.júla, večer: Nešťastie pre austrálsku Oricu pokračuje. Aj počas piatej etapy jej spadli dvaja pretekári, Svein Tuft a Michael Albasini, pričom švajčiarsky jazdec si zlomil ľavé rameno a na zajtrajšiu etapu nenastúpi. Je to už tretie odstúpenie cyklistu z tohto tímu. A to ešte zranený Michael Matthews celý deň bojoval za pelotónom a potom v poslednej skupine, za čo si vyslúžil honor najbojovnejšieho jazdca v etape. Pre Oricu to však musí byť slabá útecha.      
ciara-do-tabulky
Streda 8.júla, popoludní: Podrobnosti o páde a odstúpení Nacera Bouhanniho už poskytol jeho manažér Yvon Sanquer: "Nacer bol prevezený do nemocnice, na prvý pohľad to však nevyzerá byť veľmi vážne. Bolia ho rebrá, bedro a zápästie, teda všetko to, čo si poranil na majstrovstvách Francúzska. Je veľmi nešťastný, že musel druhýkrát opustiť Tour kvôli pádu, navyše, keď mal pred sebou tri etapy, kde mohol uspieť." 
ciara-do-tabulky
Streda 8. júla, dopoludnia: Tohtoročná Tour sa nesie aj v znamení ústupu ruských cyklistov. Napriek tomu, že UCI ešte nikdy neregistrovala až dva Pro tímy s ruskou licenciou, prvý raz od zániku Sovietskeho zväzu sa na štart najslávnejších pretekov postavil iba jediný pretekár najväčšej krajiny sveta. Dmitrij Kozontčuk z Kaťuše navyše po tom hrozivom páde v tretej etape odstúpil, v pretekoch teda už nepokračuje žiadny. V novom miléniu štartovalo na Tour priemerne šesť Rusov, rekord drží rok 2011, kedy Kaťuša postavila čisto domácu 9-člennú zostavu.
ciara-do-tabulky
Streda 8. júla, dopoludnia: Chris Froome nepovažuje stratu žltého trička za nepríjemnú vec, práve naopak. Je spokojný, že sa v GC nachádza pred svojimi rivalmi a jeho spolujazdci nemusia kontrolovať pelotón. "Nie som znepokojený, že som stratil žltý dres. Tony si ho zaslúžil za svoju tvrdú prácu, ale je časovkár, ktorý ma v kopcoch neohrozí. Som rád, že dres získal práve on, a nie niekto z mojich konkurentov. Pre nás je to ideálna situácia, verím, že si moji spolujazdci v najbližších dňoch aspoň trochu oddýchnu."     
ciara-do-tabulky
Utorok 7. júla, večer: Úplne posledný skončil vo štvrtej etape Alex Dowsett. Britský pretekár mal pred druhým sektorom pavé pád, po ktorom si poranil lakeť, a záverečných dvadsať kilometrov absolvoval úplne sám na konci štartového poľa. V cieli mu museli reznú ranu zašívať a urobiť šesť stehov. Toto zranenie ho nevyradí z nasledujúcich bojov, takže tím Movistar si mohol vydýchnuť pred blížiacou sa tímovou časovkou.
ciara-do-tabulky
Utorok 7.júla, večer: Alberto Contador v cieli štvrtého dňa povedal, že etapu dokončil so zlomeným kolesom. Počas posledných 25. kilometrov cítil, že niečo nie je v poriadku, ale bol veľmi rád, že túto prekážku prekonal bez ťažkostí. Musel sa poďakovať svojim spolujazdcom, ktorí ho celý deň udržiavali mimo problémov.  
ciara-do-tabulky
Utorok 7. júla dopoludnia: Šéf tímu Sky David Brailsford v rozhovore pre médiá povedal, že je veľmi spokojný s doterajším priebehom Tour. Majú žltý dres s menším náskokom, čo už je samo o sebe dobré. Tým pádom budú jazdiť celú etapu bezpečne vpredu bez toho, aby z čela pelotónu museli niekoho vytláčať. Taktiež majú pred dnešnou pavé etapou mechanické vozidlo č. 1. Situáciu prirovnal k futbalovému zápasu, v ktorom hneď v úvode strelíte gól na 1:0, ale všetko sa môže ľahko otočiť.
ciara-do-tabulky
Utorok 7. júla, dopoludnia: V tretej etape Joaquim Rodríguez prekonal záverečný prudký kilometer s výsledkom 2:50. Je zaujímavé, že na Mur de Huy mal o štyri sekundy rýchlejší čas, aký dosiahol víťazný Alejandro Valverde na Valónskom šípe v tejto sezóne, a svoj vlastný triumf z roku 2012 prekonal dokonca o deväť sekúnd. Ani Puritov včerajší výkon však nestačil na rekordný zápis Valverdeho, ktorý tu vytvoril v minulom roku s hodnotou 2:41.     
ciara-do-tabulky
Utorok 7. júla, dopoludnia: Zoznam zranení včerajšieho pádu je poriadne dlhý. Najhoršie obišiel William Bonnet, ktorý spadol ako prvý. Utrpel otras mozgu a mal niekoľkonásobne zlomený jeden krčný stavec, ale nie je v ohrození života. Ďalší odstupujúci Dimitri Kozončuk si zlomil lopatku a rameno. Laurens ten Dam už bol tiež odstupujúci, ale nechal si napraviť vykĺbené rameno a pokračoval v pretekoch, lebo na preteky sa dlho pripravoval. Rui Costa má poranený bedrový kĺb a koleno, ale nie je to veľmi vážne. Johan Van Summeren má doslova spálený chrbát a bolí ho pravá noha, škrabance po celom tele utrpel Daniel Oss. Michal Golaš má menšie problémy s ramenom, Rigoberto Urán si poranil spodnú časť chrbta a najbližšie dni na bicykli nebudú pre neho pohodlné. Dominik Nerz si narazil rebro, Ramon Sinkeldam má na ruke stehy.     
ciara-do-tabulky
Pondelok 6. júla, večer: Viac ako desaťminútová neutralizácia tretej etapy po hrozivých pádoch rozdelila pelotón na dva názorové tábory. "Udialo sa veľa podobných prípadov v minulosti a preteky pokračovali. Neviem, či to bolo správne rozhodnutie, je to zvláštne," vyhlásil Jan Bakelants (Ag2R). "Teraz sa neutralizujú preteky po každom páde?," spýtal sa Greg Van Avermaet (BMC). "Pády sú súčasťou cyklistiky. Myslím si, že neutralizácia nie je riešením. Zmysel by dávalo zníženie počtu jazdcov v pelotóne pre väčšiu bezpečnosť," vyhlásil Serge Pauwels (MTN - Qhubeka). Najostrejšiu príchuť mali emotívne príspevky šéfa OPQS Patricka Lefévra na Twitteri. Riaditeľ pretekov Christian Prudhomme si za rozhodnutím stál, pretože približne 120 cyklistov nemalo dočasne k dispozícii sanitku. Podobná situácia býva pri viacerých pádoch bežná. Neutralizáciu slovne podporili napríklad Fabian Cancellara (Trek) a jeho tímový šéf Luca Guercilena.
ciara-do-tabulky
Pondelok 6.júla, večer: Náročný deň má za sebou Orica-GreenEdge. Až piati jazdci (Gerrans, Matthews, Simon Yates, Impey, Albasini) sa zaplietli do hrozivého pádu. Gerrans odstúpil už v priebehu etapy, čo utrpel tretiu zlomeninu v sezóne. Domov nakoniec cestuje aj Daryl Impey, ktorému diagnostikovali zlomenú kľúčnu kosť. A Michael Matthews zase dokončil etapu so zlomeným rebrom, ale toho zajtra na štarte uvidíme. Zdecimovaný tím bude mať na mačacích hlavách náročný program.
ciara-do-tabulky
Pondelok 6.júla, večer: Tretiu etapu poznačil ťažký hromadný pád. Najhoršie z neho vyšiel William Bonnet, ktorý mal poranenia na tvári, ale po kolízii bol pri vedomí. Simon Gerrans si zlomil zápästie, Tom Dumoulin vykĺbil rameno a všetci boli prevezení do nemocnice na ďalšie vyšetrenia. Na následky tohto pádu sa však sťažovalo oveľa viac pretekárov, vrátane Fabiana Cancellara, preto jeho úplné následky budeme poznať len neskôr.       
ciara-do-tabulky
Pondelok 6.júla, popoludní: Adam Hansen má za sebou rekordnú sériu, keď dokázal dokončiť posledných jedenásť Grand Tour, a na Starej dáme chcel toto číslo ešte zvýšiť. Vo včerajšej etape mal však pád, pri ktorom si vykĺbil rameno, ale ani toto zranenie nezastavilo nezlomného Austrálčana, aby pokračoval v pretekoch. Na Twitteri uviedol: "Bolo mi povedané, že ma čakajú mimoriadne bolestivé tri týždne. Bolesť si dávam na raňajky. Prineste mi ju!"     
ciara-do-tabulky
Pondelok 6. júla, dopoludnia: Fabian Cancellara si dnes oblečie žltý dres už po 29-krát a to je suverénne najviac spomedzi súčasných cyklistov. Na pomyselnom druhom mieste v štatistike nosenia maillot jaune je Thomas Voeckler s dvadsiatimi etapami. Vincenzo Nibali iba vlani nosil žltú 19 etáp. Alberto Contador má na konte 17 dní. Ani Spartakus zďaleka neohrozuje rekord Eddyho Merckxa, ktorý si obliekol najcennejší dres cyklistiky 96-krát.
ciara-do-tabulky
Pondelok 6. júla, dopoludnia: Nepríjemná správa prišla z tímu Kaťuša, že Joaguim Rodríguez po včerajšom páde 10 kilometrov pred cieľom si poranil koleno. Táto skutočnosť ho mrzela viac, ako získaná časová strata. Španielsky jazdec bol znepokojený svojím zranením a len dnes ráno uvidí, aké naozaj vážne to je. Na preteky prišiel veľmi motivovaný, a ak nebude vážne zranený, bude pokračovať v boji.
ciara-do-tabulky
Pondelok 6. júla, dopoludnia: Holandský jazdec Wilco Kelderman považuje svoju bitku o klasifikáciu za ukončenú, keďže vo včerajšej etape stratil päť minút. Na trati mal najskôr mechanické problémy, potom sa zaplietol do pádu, po ktorom sa musel vracať do hlavného balíka. Lenže v tom momente prišla búrka, pelotón sa začal výrazne deliť a na konci dňa si preto vypočul krutý ortieľ. Uvidíme, či sa mu podarí zabojovať o nejaký čiastkový úspech.         
ciara-do-tabulky
Nedeľa 5. júla, večer: Rohan Dennis dnes prišiel o žltý dres, pretože tím BMC sa rozhodol podporiť svoje ambície v GC cez Tejay van Garderena. Dennisa to mrzelo, ale dokázal sa s tým vyrovnať. Austrálsky jazdec sa vyjadril, že sa mohol vrátiť do čelnej skupiny, a udržať si vedúcu pozíciu, ale v tom prípade by tam pravdepodobne pritiahol aj Nibaliho. Preto usúdil, že pre tím bude lepšia Nibaliho strata, ako obrana jeho žltého dresu.  
ciara-do-tabulky
Nedeľa 5. júla, večer: Po druhej etape boli maximálne spokojní Alberto Contador a Chris Froome. Jazdec tímu Tinkoff-Saxo v cieli priznal, že niekedy išiel na svojom maxime, ale vedel, že sa to vyplatí, pretože v takýchto etapách sa dá niekedy získať viac ako v kopcoch. Na konci chcel zo situácie vyťažiť čo najviac, preto nabádal BMC a Sky, aby jazdili aktívne. Chris Froome bol šťastný, že umlčal kritikov, ktorí tvrdili, že veternú etapu neprežije na čele. Po dvoch dňoch je tak absolútne spokojný.     
ciara-do-tabulky
Nedeľa 5. júla, dopoludnia: Známy útočník Thomas Voeckler vyjadril obavy, že návrat bonusových sekúnd na Tour môže výrazne okresať šance utečencov na úspech. Francúzsky jazdec ukoristil niekoľko etapových triumfov po odvážnom útoku, teraz si myslí, že to môže byť ohrozené bonifikáciami, ktoré budú chcieť získať aj favoriti na GC. V minulosti sa odohrávali počas etapy dva súboje - jeden o etapový triumf, druhý o celkovú klasifikáciu. Voeckler tvrdí, že takýchto scenárov môže byť oveľa menej, čo je škoda pre malé tímy, ktoré sa potrebujú prezentovať pred sponzormi.     
ciara-do-tabulky
Sobota 4. júla, večer: Český jazdec Jan Bárta zaostal v krátkej časovke za očakávaniami. Príčinou bol jeho pád na méte troch kilometrov, po ktorom stratil rytmus a ktorý zmaril jeho šance na dobrý výsledok. Športový riaditeľ celku Bora-Argon 18 Enrico Poitschke povedal, že Bárta je jazdec, ktorý vždy jazdí s rizikom, ale v tej inkriminovanej zákrute to trošku prehnal. Na zemi sa ocitol aj Jakob Fuglsang, ktorý spadol tesne pred cieľom, a musel byť ošetrený tímovým lekárom. Dánsky jazdec utrpel ľahké odreniny, ktoré neohrozia jeho účasť na pretekoch.      
ciara-do-tabulky
Sobota 4. júla, večer: Rohan Dennis svojím výkonom v časovke stanovil nový rekord histórie Tour de France v individuálnom boji proti chronometru. 13 800 metrov zvládol priemernou rýchlosťou 55,44 km/h. Doterajší rekord Chrisa Boardmana z roku 1994 mal hodnotu 55,15 km/h. Zaujímavosťou je, že blízko k prekonaniu legendárneho Brita bol aj Tony Martin s hodnotou 55,14 km/h.
ciara-do-tabulky
Piatok 3. júla, večer: Tím Tinkoff-Saxo je najskúsenejší na tohtoročnej Tour z pohľadu účastí na Grand Tours, keďže jeho jazdci absolvovali v súčte už 119 trojtýždňových dobrodružstiev. Tosatto 31, Basso 19, Benatti 18, Rogers 14, Contador 13, Kreuziger 12, Majka šesť, Sagan päť a Valgren jednu. Líder tímu Alberto Contador má zároveň v celom štartovom poli najviac triumfov z GT - sedem. Nasledujú Vincenzo Nibali z Astany (3), Ivan Basso (2) a jednu Grand Tour ovládli Quintana, Valverde (obaja Movistar), Froome (Sky), Hesjedal (Cannondale-Garmin) a Scarponi (Astana).  
ciara-do-tabulky
Piatok 3. júla, večer: Na 102. ročníku Tour je pre jazdcov pripravených 57 hodnotených stúpaní. 19 štvrtej, 13 tretej, 12 druhej, 6 prvej a 7 hors kategórie. V prvom týždni nie je žiadny kopec dlhší ako 2,4 km a všetky sa zmestili do dvoch najnižších kategórií. Asi najobávanejším horským stúpaním bude Col de la Croix de Fer, ktorý sa pôjde v 19. aj 20. etape. Najprv v parametroch 22,4 km / 6,9 % a o deň neskôr 29 km / 5,2 %.
ciara-do-tabulky
Piatok 3. júla, popoludní: Viacero hviezd minulosti si dovolilo tipovať celkového víťaza a zloženie pódia Tour de France 2015. Trojnásobný víťaz Greg LeMond si myslí, že zvíťazí Nairo Quintana pred Contadorom a Froomom. Sedemnásobný víťaz vrchárskej súťaže Richard Virenque verí Albertovi Contadorovi, ktorý odsunie Pinota a Nibaliho na druhé, resp. tretie miesto. Sean Kelly tiež favorizuje Contadora a myslí si, že ho na pódiu doplnia Froome s Quintanom.
ciara-do-tabulky
Piatok 3. júla, popoludní: Na tohtoročnej Tour dochádza v zostave Kaťuše k nečakanému rozdeleniu Joaquima Rodrígueza a Daniela Morena. Táto dvojička pôsobí v Kaťuši spolu od roku 2011 a za toto obdobie absolvovala osem spoločných Grand Tours. Sám absolvoval Rodríguez iba vlaňajšiu Tour, kde o celkové poradie nebojoval, pretože počas Gira spadol. Teraz sa prvý raz stalo, že sú obaja zdraví a Purito chce bojovať o žltý dres, ale Moreno nebude stáť po jeho boku. Štartovať bude v Rakúsku. 
ciara-do-tabulky
Piatok 3. júla, dopoludnia: V súťaži o biely dres pre najlepšieho jazdca do 25 rokov sa stretne 32 pretekárov. Najväčšími favoritmi budú víťazi z posledných dvoch rokov Nairo Quintana a Thibaut Pinot. Málokto si trúfa odhadnúť, že vyhrá niekto tretí. Prekvapiť sa pokúsia Romain Bardet, Michal Kwiatkowski, Warren Barguil, bratia Yatesovci či Wilco Keldarmann. Bude to zároveň posledný rok, kedy je v tejto súťaži vedený aj Peter Sagan.
ciara-do-tabulky
Piatok 3. júla, ráno: Zo štyroch najväčších favoritov na celkové víťazstvo odjazdil tento rok najviac súťažných dní Alberto Contador, až 44. Naopak, najmenej Chris Froome, iba 27. Vincenzo Nibali s Nairom Quintanom najazdili zhodne 36 dní. Každý má na konte aspoň jedno víťazstvo. Nibali ho získal iba pred pár dňami, keď vyhral domáci šampionát a zopakoval tak triumf z vlaňajška.
ciara-do-tabulky
Piatok 3. júla, ráno: Najmladší pretekár bude práve 21-ročný Eritrejčan Merhawi Kudus. Tinkoff-Saxo postavilo o dvadsať rokov staršieho Mattea Tosatta. Uvidíme dve bratské dvojice. Po tretí raz sa na Starej dáme stretnú Sylvain a Sebastien Chavanelovci. Starší jazdí za IAM, mladší FDJ. Orica-GreenEDGE poslala do Utrechtu dvojičky Adama a Simona Yatesovcov.
ciara-do-tabulky
Štvrtok 3. júla, ráno: V štartovej listine máme, ako vždy, 198 pretekárov. Pochádzajú z 32 krajín sveta a všetkých obývaných svetadielov. Najviac je domácich Francúzov - 41. Počet Španielov pomaly klesá. Kým v roku 2010 ich štartovalo 32, tento rok iba 15. Prvý raz v histórii sa na Tour de France zúčastní Eritrea, a to hneď dvoma cyklistami z MTN-Qhubeka.
ciara-do-tabulky
Štvrtok 2. júla, večer: Na tohtoročnej Tour máme troch významných debutantov. Michaela Matthewsa, ktorý na všetkých troch Grand Tours, ktorých štartoval, obliekal dres lídra, druhého muža Paríž-Roubaix a čerstvého otca Zdeněka Štybara a víťaza pretekov Okolo Bavorska i britského šampionátu v časovke Alexa Dowsetta, ktorý sa aj vďaka TTT dostal do zostavy Movistaru.
ciara-do-tabulky
Štvrtok 2. júla, večer: Vítajte pri sledovaní krátkych správ z Tour de France 2015. V našom spravodajstve sa nedá pokryť každá dôležitá či zaujímavá informácia, a preto sme sa rozhodli spustiť takúto komponentu flash news.
 
{jcomments off}