Bruno Beghelli pre Colbrelliho, ktorý sa v krátkom kopci udržal s Valverdem a Mollemom

6.10.2019, 14:30 | Preteky vo svete | Lukáš Timko
ne 6.10. zvlnena etapa ciel rovina Monteveglio > Monteveglio 199 km Colbrelli
 
begheli 19
profil pretekov, 1681 nastúpaných metrov (© gsemilia.it)
 
 
Po zaujímavej včerajšej klasike Giro dell'Emilia s triumfom Primoža Rogliča sa väčšina štartového poľa presunula na druhú z piatich talianskych jednorazoviek HC kategórie, ktoré slúžia ako príprava pred záverečným monumentom sezóny. Gran Premio Bruno Beghelli sa jazdí v malom mestečku Monteveglio desať kilometrov od Bologne. Trasa bola zvlnená a ako vždy sa až desaťkrát prechádzalo cez kopec Zappolino s dĺžkou 1,5 km a sklonom 5,3 %. Odjakživa to boli preteky pre rôzne typy cyklistov - od odolných šprintérov po vrchárov. Presadili sa tu ľudia od Petacchiho a Colbrelliho cez Pozzata a LL Sáncheza až po Mollemu. Blízko k triumfu bol aj Valverde.
 
Na dvestokilometrovej trase sme mali aj Slováka, bol ním Matúš Štoček jazdiaci sa Petroli Firenze. Po sérii nezdarov, keď iba pomáhal kolegom, všetci naši fanúšikovia dúfali, že by mohol prísť do cieľa, hoci v jednorazovkách takéhoto typu je často aj viac ľudí v kolónke DNF ako v cieli. Dnes to však drvivú väčšinu času nebolo o Štočkovi, ktorý mohol v balíku šetriť. Vpredu totiž bol jeho kolega Tommaso Fiaschi. Spolu s ním unikali Stepan Kurjanov (Gazprom-RusVelo) a Emil Dima (Giotti Victoria).
 
Už po 35 kilometroch mala trojka vpredu náskok desiatich minút, a to bola aj konečná cifra. Pelotón sa tradične sformoval a pustil sa do nich. Počasie nebolo ideálne a aj to malo za následok veľa odstúpení. 40 kilometrov, teda zhruba hodinu pred cieľom, ich bolo v pelotóne už iba 80. Záver bol veľmi rýchly a často sa to delilo. Odzadu aj spredu. Pri predpredposlednom výjazde na Zappolino sa vytvorila veľmi zaujímavá skupina favoritov Gianni Moscon a Ivan Sosa (2x Ineos), Neilson Powless a George Bennett (2x Jumbo), Julien Bernard (Trek), Edoardo Affini (Mitchelton), Hugo Houle (Astana). Sedmička si vypracovala pätnásť sekúnd náskoku, ale pelotón sa po chvíli sformoval a nechcel ju pustiť, a tak predposlednýkrát šli cez kopec na čele už iba Moscon s Powlessom, ktorých si docvakol Guillaume Martin z Wanty.
 
Ale ani to nebola finálna verzia a pri poslednom prejazde už všetkému velil Alejandro Valverde (Movistar), za ktorým sa ako kliešte držali Ivan Garcia a Sonny Colbrelli (2x Bahrain Merida), Bauke Mollema (Trek), David Gaudu (FDJ), Chad Haig (Mitchelton) a Guillaume Martin (Wanty). Túto sedmičku sa už zdecimovanému pozostatku pelotónu stiahnuť nepodarilo a v špurte podľa očakávania triumfoval Sonny Colbrelli, ktorému pomohol aj kolega Garcia. Valverde bral druhú a Haig tretiu pozíciu. Vrchárom nešpurtérom ostali pozície v závere skupiny.
 
 
colbrelli 19 begheli triumf movfb
Triumf Sonnyho Colbrelliho (© SprintCycling / Movistar Team)
 
 
Colbrelli zopakoval svoj triumf spred štyroch rokov, hoci vtedy tu ešte bola slabšia konkurencia - iba dva WT tímy. 29-ročný šprintér je špecialistom na závery sezón. Tieto zvlnené domáce klasiky mu veľmi sedia a má z nich už množstvo triumfov - konkrétne na talianskych jednorazovkách 1.1 a 1.HC konajúcich sa v septembri a októbri až jedenásť.
 
Pre Matúša Štočka to boli príliš náročné preteky. Rovnako ako všetci jeho kolegovia do cieľa neprišiel. Cyklistický kolotoč na Apeninskom poloostrove sa teraz presunie do Varese, kde sa v utorok bude jazdiť Tre Valli Varesine a očakáva sa tu súboj elitných vrchárov. Petroli Firenze už ale na týchto podujatiach štartovať nebude.
 
 
Výsledky
1. COLBRELLI Sonny Bahrain Merida Pro Team link ikonka 4:35:59 200
2. VALVERDE Alejandro link ikonka Movistar Team link ikonka 00:00 150
3. HAIG Jack Mitchelton - Scott link ikonka 00:00 125
4. GAUDU David Groupama - FDJ link ikonka 00:00 100
5. MOLLEMA Bauke link ikonka Trek - Segafredo link ikonka 00:00 85
6. MARTIN Guillaume Wanty - Gobert Cycling Team 00:00 70
7. GARCÍA CORTINA Iván Bahrain Merida Pro Team link ikonka 00:05 60
8. PASQUALON Andrea Wanty - Gobert Cycling Team 00:07 50
9. VANMARCKE Sep EF Education First Pro Team link ikonka 00:07 40
10. ABERASTURI Jon Caja Rural - Seguros RGA 00:07 35
DNF ŠTOČEK Matúš Beltrami TSA - Hopplá - Petroli Firenze odstúpil  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
video v clanku ikonka ciernaVideosumár pretekov
 
 

Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop