Peter Sagan prvý raz vynechá kombináciu E3 a Gent-Wevelgem, pocestuje do Katalánska

16.3.2021, 08:00 | Aktuality zo sveta | Lukáš Timko
Peter Sagan prvý raz vynechá kombináciu E3 a Gent-Wevelgem, pocestuje do Katalánska
(© LaPresse/Gian Mattia D'Alberto)

Po prekonaní Covidu-19 musel Peter Sagan vynechať Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne - Brusel - Kuurne a napokon aj Strade Bianche. Sezónu odštartoval až pred týždňom na Tirreno - Adriatico. Prvý raz sa ale v žiadnej etape nedostal do blízkosti triumfu a v tíme sa rozhodli, že mu zmenia program.
Po Miláno - San Remo sa prvý raz od roku 2011 (nerátame vlaňajší covidový rok) nepresunie do Belgicka na klasiky E3 Saxo Bank Classic a Gent - Wevelgem, ale do Španielska na Okolo Katalánska. Kým na E3 zvíťazil v roku 2014 a ešte aj v sezónach 2013 a 2016 bol druhý, na Gent - Wevelgem zvíťazil v rokoch 2013, 2016 a 2018. Celkovo bol na pódiu až šesťkrát.
Tento rok však v tíme zrejme vycítili, že by sa nedostal do boja o najvyššie priečky a uprednostnili zbieranie súťažných kilometrov v Španielsku celý budúci týždeň od 22. do 28. marca. Tam by mal absolvovať vyše tisíc kilometrov, no v takých kopcoch, že okrem poslednej etapy nemá prakticky žiadnu šancu zabojovať o etapový triumf. Pravdepodobne tak bude hlavne pomáhať Lennardovi Kämnovi.
Potom by mal Saganov program klasicky pokračovať monumentami Okolo Flámska a Paríž - Roubaix v úvode apríla.

Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop