Sumár týždňa: Peter Sagan sa vracia do Romandie, Androni sa predsa len dočkalo

19.4.2021, 21:00 | Aktuality zo sveta | Jakub Andacký
Peter Sagan sa po jedenástich rokoch predstaví vo Švajčiarsku na podujatí Okolo Romandie. Malo by mu slúžiť ako príprava pred Girom. Julian Alaphilippe napriek záujmu zo strany druhých tímov, predĺžil zmluvu s Quick-Stepom. Dopingové prehrešky sužujú taliansky tím Vini Zabú, ktorý sa preto rozhodol nanastúpiť na Giro d'Italia. Pozvánky sa napokon predsa len dočkalo Androni Giocatolli.
Sagan vo Švajčiarsku
Peter Sagan sa predstaví na pretekoch Okolo Romandie. O jeho štarte rozhodla Bora. Na podujatí, ktoré sa uskutoční od 27. apríla do 2. mája, bude slovenský pretekár ladiť formu pred Giro d'Italia. Sagan sa preto nepredstavil na nedeľnej jednorazovke Amstel Gold Race, ale vybral sa do vysokohorského prostredia.
V Romandii doposiaľ štartoval len raz a bolo to poriadne dávno. Vo svojej prvej sezóne v World Tour v roku 2010 tu skončil celkovo dvanásty. Pripísal si aj etapový triumf z druhej etapy a dve druhé miesta, z toho jedno z úvodného prológu. „Návrat na podujatie do Romandie ma povzbudzuje k ďalším víťazstvám. Teším sa, že sa čoskoro opäť uvidíme," napísal Sagan na svoj oficiálny facebookový profil.
Peter Sagan  (© BORA - hansgrohe / Bettiniphoto)

Alaphilippe predĺžil do 2024
Francúzsky pretekár podpísal trojročný kontrakt so svojim súčasným tímom, ktorým je Deceuninck - Quick-Step. Alaphilippe bol donedávna spájaný s francúzskym Ag2r Citroën, ktorý mu podľa viacerých zdrojov ponúkol zmluvu. 28-ročný Francúz ju však odmietol a rozhodol sa pre zotrvanie v belgickom celku. Ten nedávno predĺžil aj so svojou druhou veľkou hviezdou, Remcom Evenepoelom.
 
Pamätám si na moje prvé stretnutie s tímom, akoby to bolo včera. Bol som nadšený a motivovaný preskúmať cyklistiku na tej najvyššej úrovni. Dostal som cenné skúsenosti od svojich kolegov a ukázal som odhodlanie, že sa chcem neustále zlepšovať a vyhrávať preteky,“ povedal aktuálny majster sveta a pokračoval, „teším sa na pokračovanie v tíme. Chcem sa osobne poďakovať Patrickovi [Lefevremu] a sponzorom za dôveru, ktorú mi doposiaľ prejavili. Zdá sa mi neuveriteľné čo i len pomyslieť na všetko, čo sme spolu dosiahli. Mám samé krásne spomienky. Náš tím je ako jedna veľká rodina. Sme vlčia svorka, spoločne bojujeme o víťazstvá. Naša mentalita patrí k našim najväčším prednostiam. Teším sa na ďalšie skvelé výsledky v tejto aj nasledujúcich sezónach,“ uviedol Alaphilippe vo vyhlásení tímu.
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Androni in, Vini Zabú out
Organizátori Gira začiatkom februára udelili divoké karty trom talianskym tímom – Eolo Kometa, Bardiani CSF a Vini Zabú. Pre štvrtý taliansky tím Androni-Giocatolli sa vtedy miesto neušlo. Cyklistická verejnosť zostala šokovaná a tímový šéf Androni Gianni Savio penil. Zároveň priznal, že rozhodnutie organizátorov možno pochovalo budúcnosť celého tímu.
Dnes je všetkému inak. Dvoch pretekárov Vini Zabú postihli za posledných dvanásť mesiacov dopingové prehrešky a celému tímu preto hrozilo pozastavenie činnosti. To sa zatiaľ nestalo, no taliansky tím sa napriek tomu rozhodol z najväčšieho talianskeho cyklistického poduajtia odhlásiť. Podľa medializovaných informácií chce tím vyslať varovný odkaz celému cyklistickému svetu a jazdcom, ktorí sa stále snažia pretekať nečestne. No možno ich k tomu aj organizátori dotlačili.
Organizátori Gira v krátkej tlačovej správe uviedli: "Po rozhodnutí Vini Zabù odstúpiť z pretekov Giro d'Italia, prideľuje RCS Sport divokú kartu tímu Androni Giocatolli." Toto rozhodnutie určite nepotešilo Naira Quintanu, ktorý pred niekoľkými týždňami uviedol, že svoju účasť na Gire stále vidí optimisticky. Jeho tím Arkéa Samsic však naďalej zostáva bez pozvánky a už to vyzerá aj definitívne.

Diskusia

Slovák Slovenka Slovensko (Neprihlásený užívateľ) - 19.04.2021 21:58:48
Myslíte si, že bude Peter v prológu útočiť na víťazstvo? Pred pár rokmi by som tipoval za najväčšieho favorita, dokonca ani účasť Gannu, Kunga, Cavagnu, Bisseggera by ma neodradila staviť si naňho... Ale v sučasnej forme-neforme ťažko povedať, čo môžeme od neho čakať. Profil prológu: https://twitter.com/TourDeRomandie/status/1381899868323639296/photo/4
Nemyslim (Neprihlásený užívateľ) - 20.04.2021 08:14:08
Podľa mna nebude. Skôr v tej jedinej zvlnenej etape by som mu dával sancu
Ondrej (Neprihlásený užívateľ) - 20.04.2021 21:51:48
Jedna etapa by mohla vyjsť, a na Gire tipujem, že ovládne 2 etapy. Najzaujímavejšia bude jeseň v kombinácii MS plus Paris Roubaix. Snád bude v tom čase vo vrcholnej forme)))
Vlado (Neprihlásený užívateľ) - 22.04.2021 23:01:09
minimalne sa o to pokusi a uvidime, aku formu stihol nabrat. 4km prolog to je snad na 5 minut, bolo by hriech sa nekusnut a nedat do toho vsetko :) ja si na neho stavim :-)
 
Náš eshop