Náš eshop

web navigacia bannery bicykleweb navigacia bannery dresyweb navigacia bannery kratasyweb navigacia bannery prilbyweb navigacia bannery tretryweb navigacia bannery komponenty

TdF: Prvú etapu poznačili hromadné pády, vyhral Alaphilippe, Sagan nebojoval o triumf

26.6.2021, 13:50 | Preteky vo svete | Jakub Hlubek
TdF: Prvú etapu poznačili hromadné pády, vyhral Alaphilippe, Sagan nebojoval o triumf
Julian Alaphilippe (© ASO / Pauline Ballet)

tdf2020 banner update
1. 26.6. zvlnena etapa ciel rovina Brest > Landerneau 198 km Alaphilippe
zprofil etapy
profil etapy, 2780 nastúpaných metrov (© letour.fr)
108. edícia najslávnejších cyklistických pretekov na svete odštartovala v meste Brest, ktoré malo toto privilégium po štvrtýkrát a prvýkrát od roku 2008. Na štarte sa vo fialových dresoch predstavili zástupcovia tímu Alpecin Fenix, ktorí chceli takýmto spôsobom vzdať hold víťazovi siedmich etáp na Tour Raymondovi Poulidorovi. S novými menami tímov prišli na Starú dámu celky Qhubeka NextHash TotalEnergies
Po desaťkilometrovej neutrálnej zóne sa okamžite začalo bojovať o miesto vo vedúcej skupine. Spomedzi World Tour tímov bola aktívna Qhubeka, Trek - Segafredo a Cofidis. Prvý tohtoročný pád na seba nenechal dlho čakať, po chvíli skončil na zemi cyklista z Treku a TotalEnergies. Pred prvou horskou prémiou Côte de Trébéolin (5,1%; 0,9 km) si drobný náskok vytvoril Victor Campenaerts (Qhubeka) a získal prvý bod.
Do úniku sa napokon prepracoval Anthony Perez (Cofidis), Ide Schelling (Bora - hansgrohe), Danny Van Poppel (Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux), Franck Bonnamour (B&B Hotels p/b KTM), Cristián Rodríguez (TotalEnergies) a po sólovej jazde ich doplnil aj Connor Swift (Arkéa Samsic). Na druhej horskej prémii Côte de Rosnoën (4%, 3 km) sa presadil Van Poppel. 
142 kilometrov pred cieľom mala vedúca šestica k dobru dve minúty a štyridsať sekúnd. Spomedzi účastníkov úniku dnes debutovali na pretekoch Grand Tour Schelling a Rodríguez. Prvý menovaný predvádza solídne výkony a tento rok sa dočkal prvého víťazstva, keď zvíťazil na jednorázovke GP des Kantons Aargau. Španiel pre zmenu ovládol Tour of Rwanda. Jedným tohtoročným víťazstvom sa môže pochváliť aj Swift, ktorý sa presadil na Tro-Bro León. Van Poppel sa tento rok z triumfu netešil, ale na Okolo Algavre bol dvakrát druhý, strieborný bol aj na Dwars door het Hageland a z Baloise Belgium Tour si odniesol jedno tretie miesto. Perez získal bodkovaný dres na Paríž - Nice a najlepším tohtoročným výsledkom Bonnamoura bolo deviate miesto z Paríž - Camembert. 
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
Ďalšiu horskú prémiu Côte de Lecronan (9,3 %; 0,9 km) si za početnej podpory divákov podmanil Perez, ktorému prudké úseky sadli viac ako Schellingovi. V balíku udával tempo zástupca Deceunincku - Quick-Step a Alpecinu - Fenix. Za nimi bola zoradená zostava Ineosu. Dnešný záver mohol sadnúť čerstvému víťazovi Okolo Švajčiarska Richardovi Carapazovi.   
Pri prejazde bufetom skončil na zemi Julien Bernard (Trek - Segafredo). Francúz bol v poriadku a po výmene bicykla pokračoval ďalej. Mimochodom, Deceuninck - Quick Step je jediným tímom, ktorý získal etapový triumf na TdF v posledných piatich ročníkoch. Jeden z dnešných favoritov Mathieu van der Poel zatiaľ jazdil sa úplnom konci hlavnej skupiny. Jeho kolega a jediný český cyklista na Tour Petr Vakoč sa poctivo otáčal na čele pelotónu. 
Najmladším pretekárom na tohtoročnej Starej dáme bol Fred Wright (Bahrain - Victorious), ktorý mal o devätnásť rokov menej ako najstarší cyklista Alejandro Valverde (Movistar). Balík držal vedúcu skupinu na uzde, 109 kilometrov pred páskou mal Schelling a jeho súputníci k dobru necelé dve minúty. Aj preto sa Vakoč stiahol a na čele pelotónu ostal len Tim Declercq z Deceunincku. 
Neskôr sa Vakoč vrátil na čelo pelotónu a mechanickú pomoc vyhľadal Miles Scotson (Groupama - FDJ), víťaz etapy na Okolo Valencie. Pretekárov začali sprevádzať občasné prehánky. Ďalšou horskou prémiou na trati bola Côte de Stang Ar Garront (3,4%; 2 km), kde čakal na víťaza jeden bod. Už na začiatku stúpania si nastúpil Schelling a v balíku došlo ku ďalšiemu pádu. Na zemi skončil Aurélien Paret Peintre (AG2R Citroën Team), Casper Pedersen (DSM) aj Scotson. 
- reklama -
- reklama -
Holanďan získal bod, v súťaži o bodkovaný dres sa vyrovnal Perezovi a pokračoval sám. Všetci účastníci pádu v balíku sa postavili a pokračovali ďalej. Schelling rýchlo získal päťdesiat sekúnd k dobru na zvyšok úniku a jeho náskok naďalej narastal. Paret Peintre vyhľadal auto doktorky pretekov a nechal sa ošetriť. V pelotóne vyšla do čela zostava Deceunincku, ktorá pracovala pre Juliana Alaphilippa.
Hlavná skupina postupne ukrajovala z náskoku skupiny prenasledovateľov a 66 kilometrov pred cieľom bol Perez, Van Poppel, Swift, Bonnamour a Rodríguez súčasťou balíka. To bola dobrá správa pre Petra Sagana, ktorý mal pred sebou rýchlostnú prémiu, kde mohol vybojovať sedemnásť bodov. Schelling si vzal dvadsať bodov a v balíku predviedol najsilnejší šprint Caleb Ewan pred Saganom a Michaelom Matthewsom. Slovák si tak pripísal pätnásť bodov. 
Schelling zvyšoval svoj náskok aj po prémii. Predné priečky pelotónu okupovali pretekári Ineosu, Jumba aj Movistaru. Holanďan získal bod aj na Côte de Saint-Rivoal (3,9%; 2,5 km) a po etape ho čakali povinnosti na pódiu. Následne v balíku došlo ku hromadnému pádu. Tony Martin trafil jeden z diváckych transparentov a poslal na zem množstvo ľudí. Ostal tam aj Peter Sagan. Tentoraz sa museli činiť mechanici a žiaden tím neobišiel bez ujmy. Vegard Stake Laengen (UAE) pri páde zničil bicykel a lekári sa museli venovať Jashovi Sütterlinovi (DSM). Dopredu sa musel vracať aj Sonny Colbrelli
Po páde sa poskladala skupina s Alaphilippom, Saganom a Van der Poelom, ktorú ťahal tím Intermarché. Viditeľné zranenia si odniesol Tony Martin, ale napriek tomu pokračoval ďalej. Zhruba štyridsať sekúnd za skupinou so Saganom jazdil Van Aert. Tony Martin musel navyše meniť bicykel. Sütterlin sa na bicykel už neposadil a stal sa prvým odstupujúcim pretekárom. 
Sagan si počkal na mechanické vozidlo, nakoľko pri páde stratil bidony. Lekári sa nenudili, ošetrenie potreboval aj Amund Grondahl Jansen (BikeExchange). Van Aert sa už nachádzal na konci pelotónu. Bicykel musel meniť Benoít Cosnefroy (AG2R Citroën Team) aj Steven Kruijswijk (Jumbo - Visma). V hlavnej skupine sa už nachádzal aj Sagan. 27 kilometrov pred páskou bol Schelling pohltený pelotónom. 
V balíku už nefiguroval Ewan s Greipelom, naopak, vrátil sa tam aj Matthews. Neskôr sa tam vrátili aj Ewan s Greipelom. Šťastie dnes obchádzalo Cosnefroya, ktorý opäť musel meniť bicykel. Francúzovi sa podarilo vrátiť do balíka aj po druhýkrát. Pohľad televíznej kamery odhalil roztrhnuté nohavice Mikkela Bjerga (UAE Team Emirates), ktorý by mal miešať kartami najmä v časovkách. 
- ponuka z nášho eshopu -
eshop tarmac sl6 v2update
- ponuka z nášho eshopu -
Záverečné kilometre etapy manažovali jazdci Ineosu, Deceunincku a Jumba. Ďalší hromadný pád prišiel sedem kilometrov pred páskou. Ostal tam Froome, Haller, Woods, Greipel a ďalší. Pád si odniesol aj jeden z divákov, ale ten bol v poriadku. Sagan sa pádu stihol vyhnúť. Záverečný kopec Côte de la Fosse aux Loups mal tritisíc metrov a priemerný sklon päť percent.
Dvetisíctristo metrov pred cieľom nastúpil Alaphilippe a vydal sa za ním Roglič, no nedostatočne. Majstra sveta prenasledoval Pierre Latour (TotalEnergies), za ktorým šiel Pogačar a Roglič. K tým sa pridal aj Van der Poel. Napokon vpredu ostal len Alaphilippe a skupina favoritov mala zhruba dvadsať členov. Francúza ale už nikto nedobehol a vybojoval tak nielen víťazstvo, ale aj žltý dres. Druhý skončil Michael Matthews, bonusové sekundy získal aj Primož Roglič.
Peter Sagan prišiel do cieľa s viac ako trojminútovou stratou v malej skupine po boku Simona Yatesa (BikeExchange). Napriek nepríjemnému pádu sa opäť posadil na bicykel Chris Froome (Israel Start-Up Nation) a šiel do cieľa spoločne s Madsom Pedersenom (Trek - Segafredo). Alaphilippe zvíťazil vo štvrtom ročníku na Tour a po rokoch 2019 a 2020 sa opäť obliekol do žltého dresu. 
video v clanku ikonka ciernaVideo dojazdu
V skupine favoritov, ktorá dostala osem sekúnd, chýbal WoodsDan MartinSolerValverde, PorteBuchmannLopézGuillaume MartinPoels a ďalší. Naopak, hektickú etapu zvládol bez časovkej straty MasThomasHaig, KeldermanBilbaoGauduPogačarRogličUrán a ďalší. Spokojní môžu byť v Treku, nakoľko Mollema aj Nibali prišli do cieľa v hlavnej skupine. Naopak, na celkové poradie môže zabudnúť Michael Woods, ktorý skončil na zemi v druhom hromadnom páde a do cieľa prišiel s ôsmimi minútami. Dnešný deň pravdepodobne vyriešil líderskú otázku nielen v Ineose, ale aj v Movistare. 
Peter Sagan sa zaplietol do prvého hromadného pádu, ale neodniesol si z neho vážnejšie následky a spoločne s ostatnými pretekármi sa vrátil do pelotónu. Trojnásobný majster sveta sa úspešne vyhol aj druhej veľkej kolízii, ale pred samotným cieľovým stúpaním sa nenachádzal na dobrej pozícii a napokon sa rozhodol šetriť sily do ďalších etáp. Spomedzi jeho priamych konkurentov v boji o zelený dres v cieli bodoval len Matthews, ktorý tak má po prvej etape 43 bodov.. Van der Poelovi došla na konci energia, Van Aert si plnil úlohy domestika a ostatní šprintéri zaostali. Na rýchlostnej prémií bol oproti nemu rýchlejší len Ewan a Slovák za sebou nechal Coquarda, Colbrelliho, Démara a ďalších. Po etape sa vybral skontrolovať svoj zdravotný stav ku lekárovi, čo naznačuje, že si pri prvom páde privodil drobné zranenie. 
Pred zajtrašou druhou etapou sa budú činiť predovšetkým lekári, ktorí budú musieť riešiť obete dvoch hromadných pádov. Istým odstupujúcim je Jasha Sütterlin, ktorý doplatil na nedisciplínovanú fanúšičku a následný pád Tonyho Martina. Veľmi zle vyzeral aj Chris Froome, ktorý však dokázal prísť do cieľa, ale jeho zajtrajší štart je otázny. Tour de France pokračuje ďalšou zvlnenou etapou s dvojnásobným prejazdom cez Mur-de-Bretagne. 
vyjadrenie ikonky ciernaJulien Alaphilippe (víťaz)
"Vyhrať etapu bol môj sen a s tímom sme to chceli dokázať. Je to úžasný pocit. Tímová práca bola opäť bezchybná. Celý deň sme boli na čele a kontrolovali sme priebeh etapy. Napriek tomu som skončil za prvým pádom. Potom mi chalani pomohli sa vrátiť späť do pelotónu. V záverečnom stúpaní som chcel odísť šprintérom. Chceli sme to urobiť takýmto spôsobom, ale nečakal som, že to takto vyjde. Táto taktika bola asi jedinou šancou, ako vyhrať dnešnú etapu. Vo víťazstvo som začal veriť až kilometer pred cieľom, pretože ten náskok bol naozaj komfortný. Teraz myslím na rodinu, ktorá je pre mňa veľkou motiváciou. Zároveň je ťažké byť preč od nich, ale to víťazstvo je o to výnimočnejšie."
Výsledky etapy
1. ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick-Step 04:39:05 120
2. MATTHEWS Michael Team BikeExchange 00:08 50
3. ROGLIČ Primož link ikonka Jumbo-Visma 00:08 25
4. HAIG Jack Bahrain Victorious 00:08 15
5. KELDERMAN Wilco BORA-hansgrohe 00:08 5
6. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 00:08
7. GAUDU David Groupama-FDJ 00:08
8. HIGUITA Sergio EF Education-NIPPO 00:08
9. MOLLEMA Bauke Trek-Segafredo 00:08
10. THOMAS Geraint INEOS Grenadiers 00:08
73. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 03:17
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie pretekov po etape
1. ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick-Step 04:38:55
2. MATTHEWS Michael Team BikeExchange 00:12
3. ROGLIČ Primož link ikonka Jumbo-Visma 00:14
4. HAIG Jack Bahrain Victorious 00:18
5. KELDERMAN Wilco BORA-hansgrohe 00:18
6. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 00:18
7. GAUDU David Groupama-FDJ 00:18
8. HIGUITA Sergio EF Education-NIPPO 00:18
9. MOLLEMA Bauke Trek-Segafredo 00:18
10. THOMAS Geraint INEOS Grenadiers 00:18
73. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 03:27
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie bodovacej súťaže po etape
1. ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick-Step 50
2. MATTHEWS Michael Team BikeExchange 43
3. SCHELLING Ide BORA-hansgrohe 20
4. ROGLIČ Primož link ikonka Jumbo-Visma 20
5. HAIG Jack Bahrain Victorious 18
6. EWAN Caleb Lotto Soudal 17
8. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 15
Priebežné poradie vrchárskej súťaže po etape
1. SCHELLING Ide BORA-hansgrohe 3
2. ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick-Step 2
3. PEREZ Anthony Cofidis 2
4. VAN POPPEL Danny Intermarché-Wanty-Gobert 1
5. CAMPENAERTS Victor Team Qhubeka NextHash 1
6. MATTHEWS Michael Team BikeExchange 1
Priebežné poradie súťaže do 25 rokov po etape
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 04:39:13
2. GAUDU David Groupama - FDJ 00:00
3. HIGUITA Sergio EF Education - Nippo 00:00
4. VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma 00:00
5. HAMILTON Lucas Team BikeExchange 00:30
6. VAN MOER Brent Lotto Soudal 00:38
video v clanku ikonka ciernaVideosumár etapy
Všetky prémie na trase etapy:
4-20 189,2 km - Côte de Trébéolin: dĺžka 0,9 km; sklon 5,1 % (1)
4-20 170,6 km - Côte de Rosnoën: dĺžka 3 km; sklon 4 % (1)
3 20 136,3 km - Côte de Locronan: dĺžka 0,9 km; sklon 9,3 % (2-1)
4-20 81,3 km - Côte de Stang Ar Garront: dĺžka 2 km; sklon 3,4 % (1)
sprint-20 62,7 km - BRASPARTS (20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1)
4-20 47,1 km - Côte de Saint-Rivoal: dĺžka 2,5 km; sklon 3,9 % (1)
3 20 Cieľ - Côte de la Fosse aux Loups: dĺžka 3 km; sklon 5,7 % (2-1)
ciel Cieľ - LANDERNEAU (50-30-20-18-16-14-12-10-8-7-6-5-4-3-2) + bonusové sekundy 10-6-4
Krátky úvod k etape:
Trojtýždňový sviatok pre fanúšikov cestnej cyklistiky odštartuje zvlnenou etapou a na jej konci spoznáme prvého držiteľa žltého dresu pre rok 2021. V sobotu zažije premiéru na Grand Tour Mathieu van der Poel a cyklistický univerzál by svoj debut na Tour de France rád okorenil víťaznou etapou. V tom mu bude chcieť zabrániť jeho dlhoročný súper Wout Van Aert, ktorý by rád pridal štvrté etapové víťazstvo na Starej dáme. Peter Sagan bude chcieť odštartovať svoju púť za ôsmym zeleným dresom s čo najlepším výsledkom, ale oproti Holanďanovi a Belgičanovi má v nohách talianske Giro, čo sa môže, ale nemusí prejaviť. Medzi odolných klasikárov s kvalitným šprintom patrí aj Greg Van Avermaet a olympíjskeho víťaza bude poháňať fakt, že naposledy sa z triumfu tešil v roku 2019 v Montreale. Ďalšiu vynikajúcu sezónu prežíva domáci favorit Arnaud Démare, no aby mohol v závere špurtovať o víťazstvo, bude potrebovať čo najpokojnejší priebeh etapy. Do výbornej formy sa dostal čerstvý taliansky šampión Sonny Colbrelli, ktorý by chcel dosiahnuť premiérové víťazstvo na Grand Tour. V tejto sezóne sa slušnými výsledkami prezentuje aj Christophe Laporte, ktorému takisto chýba triumf zo Starej dámy. 
Ak by tempo hlavnej skupiny vyššie uvedení klasikári nevydržali, v okresanom pelotóne by mal hrať prvé husle Julian Alaphilippe. Majster sveta z Imoly bude chcieť uchatnúť etapu vo štvrtom ročníku v rade a k tomu ho budú hnať domáci fanúšikovia. Na Critérium du Dauphiné predvádzal vynikajúce výkony Kazach Alexej Lutsenko a pretekár Astany by rád nadviazal na etapový úspech z vlaňajška. V tíme obhajcu titulu by šancu mohol dostať Marc Hirschi, ktorý zatiaľ čaká na prvé tohtosezónne víťazstvo. Movistar sa bude spoliehať na kvality Alejandra Valverdeho a ak by Španiel zvíťazil, bolo by to pre neho jubilejné 130. víťazstvo v kariére. V tíme Israel Start-Up Nation sedí takýto záver Danovi Martinovi, ktorého však môže limitovať únava z Gira. Pre kandidátov na celkové poradie bude prvoradým cieľom prísť do cieľa bez pádu či akejkoľvek časovej straty. Veď vlaňajšia úvodná etapa priniesla pád Lopéza, Pozzoviva alebo Pinota.   
Krátky opis trasy etapy:
Preteky štartujú v Bretónsku a organizátori naplno využili rázovitosť miestneho kraja, aby vytvorili atraktívnu bitku o žltý dres na začiatku podujatia. Zvlnenú etapu s takmer 3000 výškovými metrami a záverečným šprintom do kopca môžu využiť predovšetkým klasikári. V druhej časti etapy nájdeme zvlnený terén, ktorý bude postupne vyčerpávať pretekárov. Pred samotným cieľovým kopcom sa objavia dve kratšie stúpanie s priemerom do päť percent a už na predposlednom kopci sa rozprúdi pozičná bitka v pelotóne. Z jeho vrcholu vedie na záverečný kopec už len zjazd a potom sa rozhodne o majiteľovi maillot jaune na stúpaní Côte de la Fosse aux Loups. Kopec sa skladá z troch častí. Úvodných 1400 metrov dosahuje priemer vyše osem percent a 200-metrovú pasáž s prevýšením 11 %. Práve tu uvidíme, ktorí z favoritov na etapový triumf sa udržia na čele pelotónu. Potom nasleduje kilometrová pasáž so sklonom piatich percent a posledných štyristo metrov sa odohrá takmer na úplnej rovine. Záverečný šprint prebehne na jednoduchom prevýšení, ale rýchli pretekári to nebudú mať jednoduché, aby sa udržali na čele balíka na predchádzajúcich tvrdých gradientoch.
profil dojazdu (© letour.fr)
Vysielanie na Dvojke RTVS:
online na webe tdf.rtvs.sk
na Dvojke od 13:10 štúdio, následne živý prenos
moderátorka štúdia: Oľga Konečná
komentátori RTVS: Vladimír Genda, Marek Marušiak
hosť, spolukomentátor: Martin Velits
štúdio + info texty: Lukáš Timko

Diskusia

prok (Neprihlásený užívateľ) - 19.06.2021 13:13:27
Prva etapa by mohla sedieť Saganovi ale skôr to vidim na Van der poela. Bude to bitka.
Shady (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 11:01:44
Ja skor na allaphilipa ak zautoci na zaciatku kopca van der poel bude mat problem ho uviset.Peter bude mat problem byt aj v top 10
Shady (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 14:17:37
Samozrejme budem petovi fandit
Shady (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 17:20:12
Dobre som to predpovedal ????
Rocky (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 19:34:27
Jo, dobře. TOhle byl samozřejmě reálný scénář. Alaphilippe může porazit své konkurenty tak, že jim ujede. Přesto jsem ale myslel, že do cíle dojede skupinka a tam si to rozdají Van der Poel a Van Aert. Ale asi jsou na tom hůř. Alaphilippe je šílenec. Jsem zvědav jak bude vypadat zítra.
Braňi (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 23:35:54
Chlape Ty si prorok :-)
cyklista (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 11:46:53
Na Petra je to príliš prudké, veľké šance nemá podľa mňa.
Lu- bu (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 15:25:57
Nechcem aby to tak bolo, no je značná pravdepodobnosť, že do cieľa príde sólo pretekár, alebo maličká skupinka z tých, čo im najlepšie vyhovuje typ koncového kopca. Môj tip: Utrhne sa Ala, reagovať bude Opel, Aert a pár ďalších. Sagan bude chcieť reagovať a aj vyrazí za nimi, no asi sa mu nepodarí ich dotiahnuť a ak áno,aj tak mu postupne ujdú. Víťaz: Van der Poel.
Lu- bu (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 15:28:20
Opr.: ...Poel..
Shady (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 15:49:13
Dobra sprava je ze zatial van der poel aj van aert nemaju zajem o zeleny dres
Jozo (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 16:00:26
Zatial, prilezitost robi zlodeja :-) ak by mali dostatok bodov v neskorsej faze, tak nikdy nevies, kedze pravdepodobne dovtedy nejaku etapu vyhraju to budu mat splnene a potom si mozu povedat, ze podme skusit :-)
Shady (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 16:06:36
To sice ano ale myslim ze su tam aj rychlejsi nez van aert a van der poel
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 17:03:58
Pochybujem, že nemajú záujem o najcennejší dres TdF.
diver (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 16:12:07
MvdP vravel, že odstúpi z TdF, lebo sa musí pripraviť na MTB v Tokyu.
WvA povedal, že má tímové úlohy a musí sa šetriť na ITT cestný pretek v Tokyu.
Rocky (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 19:36:29
Ano. Nedá se honit moc zajíců zaráz. To nejlépe oba viděli na jaře, kdy se odrovnali na Tirrenu a pak byli v jarních klasikách poloviční.
Pikulik (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 16:46:36
Ej ten záver je ozaj ťažký, Peťo utratil dáke sily keď dobiehal pelotón dúfajme že mu ich ostalo čo najviac,držím prsty :) ps: tu pi*u s tým transparentnom by som na mieste vyplieskal
Ujo imro (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 17:15:44
Mathews bude tažky kaliber o zeleny dres
Shady (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 17:17:50
Zalezi ako natom bude na rovinach
Shady (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 17:19:17
Peto to spravne vyhodnotil ze nato nemá a tak pošetril už
diver (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 17:25:04
Komentátori si plietli Mohoriča so Saganom. Peťo bol úplne vzadu na začiatku stúpania. Z tej pozície by to nevyhral ani Superman.
dfxxfd (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 17:34:45
Superman by to vyhral ak by ho nediskvalifikovali za lietanie :-)
diver (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 17:47:39
;-)
kvcharless (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 19:54:12
To už je u Gendu normálne. Naschvál som prepínal s ČT, to bolo iné. ..
ojoj (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 19:59:15
ja som to pozeral na ct sport. Genda sa fakt neda pocuvat
Biker (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 17:37:45
Komentátori dnes nula bodov....
Mathews ide jednoznačne za zeleným dresom a Bora aj s Petrom to budú mať ťažké ,pretože Mathewsa sa nezbavia ani v kopčekoch...
Shady (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 17:56:34
Otazka je ako bude mathews sprintovat na rovinatych etapach ako vieme tam velmi nikdy nedokazal zabrať :-)
diver (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 18:02:46
Matthews stratí obrovské množstvo bodov na rovinatých etapách, ktorých je 8. Jeho by som sa určite neobával, väčšia hrozba bude Ewan a Démare.
Lu- bu (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 18:21:39
...a Alaphillippe, ak sa presadí aj zajtra, bude mať slušný bodový náskok, ku ktorému ešte môže niečo pridať v nejakej neskoršej kopcovitej etape vhodnej pre neho na víťazstvo.
Biker (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 18:10:12
No to si ešte počkajme,že ako bude šprintovať na plackách aj samotný Peter....
Shady (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 18:14:16
Urcite lepsie nez mathews
diver (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 18:16:13
Určite nie horšie ako Matthews ;-)
Biker (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 18:21:58
Sagan 5 Mathews 7 bude mu to veľa platné...pamätajte na moje slová po prvej etape a už zajtra si pred ním Mathews zvýši náskok na Mur de Bretntagne
Marek Gála (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 18:46:19
Sagan vyhrá zelený úplne suverénne.
Dnes nemal vôbec nohy a to potvrdí vo svojom oficiálnom hodnotení. Art s Poelom opäť potvrdzujú, že sú len ľudia.. Dnes super favoriti a nepotvrdili..
Julian klobúk dole, aj Mathaws to dal dnes na pána. Rovinatý bude strácať výrazne na Sagana. Takže pokoj v duši.
Stíhač (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 19:01:16
Sagan išiel po neregulárnej etape, ktorá mala byť po prvom masovom páde neutralizovaná, na kontrolu k lekárovi. Uvidíme, čo lekár povie. Zatiaľ je to celé zle, ale nič iné sa na tomto mizerne organizovanom a nadizajnovanom preteku čakať nedalo. Ale Proudhomme dosiahol svoje - žltý dres je doma, INEOS takmer zničený - c´est la belle France...
kamel1 (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 19:25:09
No hovoril som si, že to, že sa neudržal ani v solidnom odstupe od hlavnych favoritov nevesti nic dobre. Zeleny dres asi nebude
ojoj (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 19:36:07
Myslim si ze Peter vo forme aku mal na tour vzdy do roku 2018 by dneska bojovat o etapu. Ked bol Matthews na druhom mieste tak Peto ked mal formu bol v takom dojazde vzdy lepsi ako on. Ale neviem mozno mal po pade zdravotny problem.
Rocky (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 19:40:01
Po roce 2018 to už s Petrem nikdy nebylo ono. Vůbec nejlepší vrchař byl Peter už v roce 2013 ale do 2018 byl stále skvělý sprinter. Ale od pádu na Tour už to je špatné. Nevím, jestli má Peter nějaké akutní problémy, ale dneska už prostě jsou soupeři v takovém kopci nad jeho síly, to opravdu není překvapení.
ojoj (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 19:48:44
Pockajme si na dalsie etapy. A hlavne chcem vediet preco zaver vypustil ci preto lebo nevladal alebo mal problem. Ak je to preto lebo nevladal tak nieco je zle. Bud uz nema motivaciu alebo uz je proste za vrcholom...
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 22:35:29
Matthews sa oproti minulosti zlepšil v takýchto kopcoch, obetoval kvoli tomu svoju rýchlosť v šprintoch, čo je v posledných 2 rokoch vidno v rovinatých etapách, kde v poriadnej konkurencii vačšinou končí okolo 6. až 10. miesta alebo aj horšie... zelený dres pravdepodobne aj tak vyhrá zase nejaký šprintér, lebo tak ako minulý rok, prémie dali v horských a kopcovitých etapách vždy na začiatok etáp pred kopce aby sa tam šprintéri dostali, už to nie je ako to bolo dlhé roky predtým, navyše je 8 úplne rovinatých etáp bez možnosti odpárať šprintérov v kopci...
ojoj (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 23:55:45
Ano Matthews sa zlepsil v kopcoch ved ja nepisem ze Peter by v top forme dobehol alaphilippea a potom ho este prespurtoval s prstom v nose by vyhral... Ale som si 100% isty ze by spurtoval v tej skupinke vedla Matthewsa
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 27.06.2021 08:53:12
možno áno, ale aj vtedy keď bol v top forme boli takéto typy etáp, ktoré mu nakoniec nesadli, preto si myslím, že ani táto by nebola pre neho. Tak či onak, pred kopcom bol prinajlepšom na 30. mieste, takže je jedno v akej forme by mohol byť, odtial sa už dá ťažko niečo urobiť do kopca v takom tempe.
ALF (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 20:27:29
Pred začiatkom pretekov by som povedal, že Peťo má super formu. Hlavne podľa domáceho majstráku, kde ukázal chuť. Ale po tejto prvej etape fakt neviem......neviem čo to malo od Peťa znamenať. Takto zahodiť toľko bodov. Už na začiatku stúpania bolo jasné, že to nebude pre neho. Hlavne neviem prečo to ani neskúsil. Ale uvidíme v ďalších etapách. Zatiaľ verím, že z toho ešte niečo môže byť.
tenneten (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 21:08:10
"preco to neskusil" ved je to prva etapa preboha, ked vedel ze to pre neho nebolo naco sa bude vystavovat v prvej etape preboha?????
ALF (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 21:51:07
Aha, čiže z prvej etapy sú iné body ako z druhej? ;)
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 22:27:14
keď bol cca 30. až 40. pred posledným kopcom, tak už nemal žiadnu šancu, preto to neskúsil... lutovať ale neni čo, ani súčasní dvaja supermani neskončili dobre, čiže to bolo až moc náročné tak či tak.
Zihadlo (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 20:45:24
Mne to príde tak, že po druhom páde, ktorému sa tesne vyhol, sa Peťo ocitol na chvoste čelnej skupiny, pričom boli už blízko posledného stúpania a ešte k tomu v zjazde, takže získať lepšiu pozíciu bolo za týchto okolností nemožné ... Začínať finálne stúpanie zozadu, keď vpredu ťahal naplno quickstep, bola takisto neriešiteľná situácia, takže radšej pošetril sily, keďže o popredné miesta by za týchto okolností nebojoval ... Najbližšie etapy ukážu, či som mal pravdu ????
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 22:21:41
presne tak, po 2. páde bol na konci skupiny a tempo bolo šialené, s tým sa nedalo nič robiť už, niektorí si možno pomýlili Peťa s Mohoričom, ktorý bol chvílu vpredu - má slovinskí dres šampióna a ten je takmer identický ako slovenský... Van Der Poel s Van Artom potvrdili, že ten kopec bol až príliž ťažký na Sagana, nevyhral by tu ani vo forme z 2016-2017... Matthews sa už začal viac sústrediť na kopce odvtedy, čiže sa to nedá porovnávať podla neho, na rýchlosti v šprinte rovinatých etáp však stratil, nemyslím si teda, že bude hlavný súper v boji o zelený dres.
Palec (Neprihlásený užívateľ) - 26.06.2021 20:56:01
Peťo stratil veľa energie,aby sa dotiahol po prvom páde späť,to je všetko
Shady (Neprihlásený užívateľ) - 27.06.2021 01:09:48
Uzavrem to tak ze peto sagan to vyhodnotil spravne a radsej posrtril sily nez by mal finisovat niekde okolo 20 miesta ten chlap ma za sebou aj giro berme to tak.Dneska je dalsi den dalsia etapa a uvidime ako sa to vyvinie.
zvedavec (Neprihlásený užívateľ) - 27.06.2021 12:39:11
Preco ma Matthews zeleny dres ked ma 13 bodov.
IDE SCHELLING 20
CALEB EWAN 17
Sagan 15
Matthews 13
Nemal by byt v zelenom Caleb?
JD (Neprihlásený užívateľ) - 27.06.2021 13:30:18
Matthews 13 na prémii + 30 v cieli za druhé miesto
pharmaceptica (Neprihlásený užívateľ) - 25.07.2021 04:17:00
tadalafil online https://pharmaceptica.com/
 
Náš eshop